Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Anatra merhaba,
Öncelikle belirtelimki bu verilen liste Quebec Eyaletinde yaşayanlar ve onların eşleri için sponsor olma prosedürleri listesidir. Siz yukarıda dediğiniz gibi Federal devlet başvuru kiti ve onun öngördüğü hazırlıkları yapacaksınız.

Mesleğiniz Ast. Subaylık - hayır bunun herhangi bir dosyanızda olumlu yada olumsuz etki yapması söz konusu değildir. Evraklarınızı hazırlamak için 15 gibi bir sürede fazlasıyla yetecektir. Eşiniz gelmeden evlilik günü vs hallettiğiniz sürece zaten diğer Nufus dairesi, Adliye-savcılık, Saglık raporu,Fotograf cekimi, destek evraklarının hazırlanışı vs gibi süreç en fazla 3-4 gün sürecektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
anatra
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen anatra »

Sayın Excellans, Aldığım haberler içimi rahatlattı. Aralık ayının başında gerekli evrakları hazırlamaya başlıcam. Yardımınız için teşekkur ederim. Aralık ayına kadar görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Doruk merhaba,
Bugün itibari ile Permanent Resident hakkınız ve statünüz sana ve ailene gelecekteki yaşamında ve yaşamınızda hayırlı ve uğurlu olsun..(Bayram hediyen olsun)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
derin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen derin »

Hi Excellans
My wife who uses the Nickname derin has suggested you can help us.
We want to be together and live in Canada as this is where my employment is.
I love her very much and want her here with me as soon as possible
I will be sponsoring her as a member of the family class.
She currently lives in Istanbul. I live in southern Ontario.
We need some help. It is important to us both that we do everything correctly the first time.
Could we have your private email so we can discuss this further?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

derin yazdı:Hi Excellans
My wife who uses the Nickname derin has suggested you can help us.
We want to be together and live in Canada as this is where my employment is.
I love her very much and want her here with me as soon as possible
I will be sponsoring her as a member of the family class.
She currently lives in Istanbul. I live in southern Ontario.
We need some help. It is important to us both that we do everything correctly the first time.
Could we have your private email so we can discuss this further?
Dear Sir hello,
Of course, you can contact us gladly. Following addresses will reach to us;

admin@bizvekanada.com
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com

See you soon,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Tesekkur ederim Sayin excellans.. gercekten bayram hediyesi oldu.. Yaptiginiz yardimlar icin de tekrar tekrar tesekkur ederim.. Iyi ki varsiniz..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Doruk Abi

1 dakka ya neyi kacirdim? :D noldu, ne bayrami, ne hediyesi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yaw benim family class sponsorship'den gocmenlik basvurum vardi. O onaylandi yani 1 eylul itibariyle landing immigrant oldum. Onu kutladik :).. Bu arada haftasonu Amerika'ya bile gectim, Excellans'a sormadan. umarim kizmaz :))
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Doruk Abi

Vayyyy hayirli ugurlu olsun abi ya.. =)) cok sevindim cok :) hayirlara, mutluluklara vesile olsun insallah :)

Abi beni ekleyin isterseniz msn'e gorusuruz :) xxxxxxxxxxxxxx

Tekrar hayirli ugurlu olsun :)
En son baris_antalya tarafından Eylül 6, 2011, 5:37 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tesekkurler bariscim iyi dileklerin icin.. hepimiz icin ayni dilekler.. msn'i ekliyorum..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn Doruk,

Hayırlı olsun bizlerde kutluyoruz. Umarız herşey gönlünüzce olur.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
fsezer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen fsezer »

Sn Doruk ,

Uzun ince yolunuz mutlu sona ulastigina gore bizden tebrikler ve mutlu bir yasam dileklerini gonderiyorum.
iyi haberlerinizi bekleriz artik.
tekrar hayirli olsun.
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayin Akita ve Sayin Fsezer, iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim.
ResimResim
aawashah
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen aawashah »

Sayın Excellans, bir çok konuda bu zamana kadar bana yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. belki problemi mi hatırlayamayabilisiniz fakat kısaca şöyle söyleyeyim, eşim kanadaya 2008 de babasının başvurusuyla birleşmiş milletler vasıtasıyla gitti. 2009 martta evlendik, 2010 martta sponsorluk başvurusunda bulundu, birçok talihsizlik peşimizi bırakmadı, 2 kez turist vizesi reddi aldım. çok uzun bir süreçten sonra beklediğimiz sponsorluk başvurusu redle sonuçlandı geçen yıl ağustos ayında. red nedeni ise eşimin evlenmeden önce aldığı welfare'dı. Fakat eşim sponsorluk başvurusundan 2-3 ay önce bu yardımı iptal ettirmişti. sonrasında karara itiraz dilekçesi verdik, fakat dosyanın kapandığını istersek tekrar başvurabileceğimizi belirttiler. eşim kanada da avukatla görüştü, welfare dan sonra bir yıl geçince başvurmasının garanti olacağını söyledi, bir sürü sıkıntıdan sonra ancak 2011 Haziranın son haftası yeniden başvuru da bulunduk, ancak dosyayı postayla gönderdiğimiz tarihte toronto postası sanırım 10 günlük bir greve girdi, bu sırada eşimle yaklaşık bir yıldır görüşmediğimiz için Türkiye'ye gelmesi gerekiyordu, tahmimizce dosya temmuzun ilk haftası işleme alındı, ama alınıp alınmadığı konusunda hiçbir bilgiye ulaşamıyruz, application check den baktık, 7 temmuz tarihli başvuruları işleme aldıkları yazıyor, fakat bunu nasıl öğrenebiliriz, dosyanın işleme alınmasında her hangi bir sıkıntı var mı yok mu bilmiyoruz. yardımcı olursanız sevinirim, çok teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Aawashah merhaba,
Öncelikle dosyanızın ulaşıp ulaşmadığını ilgili posta - kurye kurumundan kontrol etmelisiniz. Eğer dosyanız teslim edildiyse CIC - Missisauga Ofisine ; yapmanız gereken eşinizin Call Center'ı araması ve dosyanız hakkında bilgi edinmesi. Ayrıca zaten eğer dosyanızda bir hata yada eksik varsa ve bakılmışsa başvuru adresinize dosyanız geri gönderilmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Okunmamış mesaj gönderen TurkishRaider »

Herkese iyi gunler,

Ben Evlilik sonrasi Ese Sponsor basvurusu icin soru sormak istiyorum.

Ben esimle Kanada Toronto'da ogrenci iken tanistim evlendik ve 5 ay icinde ben okulu esim ise isini birakip Turkiye'ye donduk bir sure hem burda para biriktirip hemde benim PR'i almak istiyoruz.
Evliligimiz tamamen gercek, bir cok aile ile ve gittigimiz gezdigimiz yerlerden resimlerimiz ve tanidiklardan iliskimizi anlatan referanslarimiz var.

Herhangi bir sabika kaydi yada saglik sorunum yok.

Esim 3 senedir orda calisiyor ve taxlarini veriyordu.

Ben 24, kendisi ise 22.

Size sorum: Basvurumuz ortalama ne kadar da sonuclanir? ve

Sizce basvurunun kabul edilme derecesi nedir?

Simdiden Cok Tesekkurler!

Simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Turkish Raider merhaba,
Evlilik yolu ile sponsorluk başvuruları hazırlanan dosyanın tam ve detaylı olması şartı ile ortalama; 4-12 ay süre sonunda sonuçlanmaktadır.
Başvuruda sizin şansınız nedir konusu ise; sizin ilişki ve evlilik sürenizin miktarı ( 1 yıldan fazla) + eşinizin finansal durumu ( 3 yıl için sizin tüm gereksinimlerinizi karşılamak vs) ile alakalı olarak karar verilecektir. Aile yapınızdaki tüm detayı bilemediğimiz için bu konuda size olur yada olmaz diye birşey söylememiz ne yazıkki doğru olmayacaktır.
Saygılarımızla,

ouz x
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ouz x »

Öncelikle site yönetimine teşekkür etmek istiyorum ilgi ve alakasından ötürü ve yardıma ihtiyacim olduğunu belirtip durumumu aktarmak istiyorum.
Nişanlımla 3 yıldır beraberiz bu sene içerisinde evlenip kanadaya yerleşme kararı aldık nişanlım kanada vatandaşı ve devlete bağlı(hastane) bir kurumda çalışmaktadır. kasım ayı içerisinde gelecek ve nikah yapacağız döndügünde islemlere baslamak istiyor ve benden istenen raporlarida götürüp basvuruyu Mississauga kentine yapacagini söyledi durum böyle olunca benden istenen askerlik kagidi, sicil kaydi , egitim bilgileri vb dosyalari ingilizceye cevirtip noter onayi almak gerekiyor mu gerekiyorsa bütün belgeleri cevirmelimi ? benim araştırmalarım kanadada eşiniz başvuru yaptıkdan ve sponsorlugu onaylandikdan sonra ben ankara kanada konsolosluguna gerekli belgelerle basvurmamdi ama bana böylesinin daha kolay olacagini ve arkadaşlarının bilgilerinden yararlanıp kendisini bu şekilde yönlerdiklerini söyledi. sitede yaptığım araştırmalarda bu sorularıma bi cevap bulamadım yeni olduğumdan kaynaklanıyor olabilir.Bana bu konu hakkındaki bilgilerinizi aktarmanızı ve yardımcı olmanızı istiyorum.teşekkürler

eklemek istediğim bir konu var : Sağlık raporunun nisantasindaki amerikan hastanesinden alınabileceğini kanada vize başvuru sitesinde gördüm bu raporun geçerlilik süresi hakkında bilgi verebilirmisiniz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ouz x merhaba,
Öncelikle eşinizin aldığı bilgi dosyanızın hızlı sonuçlanması açısından dogrudur. Kısaca başvuru sürecini özetler isek;
1- Her iki eşte kendilerine ait formları, destek evraklarını hazırlayıp Kanada'daki eş Mississauga ofisine gönderip, Kanada'daki eşin sponsorluk kabulünü bekleyecek.
2- Sponsorlugu onaylanan dosya Sizin için bakanlığımız tarafından Ankara - Kanada elçiliğine işlemlerinizin devam etmesi için gönderilecek.
3- Ankara ofisi dosyanızı inceleyerek eğer eksik varsa sizden talep edecek, eğer ilişkiniz - evliliğiniz hakkında bazı şüphe yada merak konusuna sahip olursa sizi görüşmeye çağıracak. Eğer herşey tamam ise görüşmeye çağırmadan vizenizin onaylanma işlemlerini yapacak.
4- Vizesi onaylanan eş Kanada'ya Permanent Resident ( PR ) olarak giriş yapacak.

Başvurunuzla ilgili her ikinizinde doldurması ve bunların yanında hazırlaması gereken tüm form ve evraklar aşağıda size vereceğimiz linkte mevcuttur. Bu linkte 3 bölümden oluşan başvuru formları bulunmaktadır. Bunların 1. Bölümü Sponsor olmak isteyen eşin sorumlulugunda olanlar 2. Bölüm Sponsor olunan eşin sorumlulugunda olanlar 3. Bölüm ise Sponsor olunan eşin sorumlu bulunduğu vize ofisine ait formlardır(Ankara - Kanada Elçiliği)
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp

Diğer sorunuz, sağlık raporları 12 ay süreli ile geçerlidir. Noter tasdik gereken belgeler Aslını tekrar tekrar kolayca temin edemeyeceginiz belgeler için gereklidir ( Pasaport fotokopisi, Nufus Cüzdanı fotokopisi, Diploma vs vs) Ve Tercüme ise tüm Ingilizce yada Fransızca olmayan yada açıklaması bulunmayan evrakların hepsi için gereklidir. Unutmayın tercümeler mutlaka yeminli Tercüman tarafından yapılmalıdır.

Konu hakkında eğer takıldığınız yada destek ihtiyacınız olduğunda siz yada eşiniz yada herikiniz beraber bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

aawashah
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen aawashah »

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, dosyamız grevden sonra işleme alınmış Temmuz un ilk haftası itibariyle fakat halen application check de her hangi bir bilgi yazmıyor, eşim Türkiye'de olduğu için doyamızın işleme alınmasının dondurulmuş olabileceğiyle ilgili bir duyum aldık, bu ne kadar doğru acaba? eşim 13 ekim de canada ya dönmüş olacak, dosyalarla ilgili 60-63 gün gibi süreler yazıyor cic gc de, bizimkinden hala haber alınamaması yoğunluktan öütür mü, yani normal mi acaba? eşimin toronto da ki adresine de herhangi bir evrak gelmemiş henüz, başvurunun türkiye için sonuçlanması 5 ay süreyle sanırım, fakat bundan önce haber gelmesi gerekiyor diye biliyorum, şu an öğrenmek istediğim bu koşullarla gidişat normal mi, haber almamız daha çok uzun sürer mi? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

aawashah yazdı:Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, dosyamız grevden sonra işleme alınmış Temmuz un ilk haftası itibariyle fakat halen application check de her hangi bir bilgi yazmıyor, eşim Türkiye'de olduğu için doyamızın işleme alınmasının dondurulmuş olabileceğiyle ilgili bir duyum aldık, bu ne kadar doğru acaba? eşim 13 ekim de canada ya dönmüş olacak, dosyalarla ilgili 60-63 gün gibi süreler yazıyor cic gc de, bizimkinden hala haber alınamaması yoğunluktan öütür mü, yani normal mi acaba? eşimin toronto da ki adresine de herhangi bir evrak gelmemiş henüz, başvurunun türkiye için sonuçlanması 5 ay süreyle sanırım, fakat bundan önce haber gelmesi gerekiyor diye biliyorum, şu an öğrenmek istediğim bu koşullarla gidişat normal mi, haber almamız daha çok uzun sürer mi? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Sayın Aawashah merhaba,
Öncelikle dosyanızın işleme alınmasının durdurulması gibi bir durum diye birşey olamaz. Dosya tam ise işleme alınır eksiği var ise başvuru sahibine eksiği gidermesi için geri gönderilir.
Zaten şuan için 15 Temmuz 2011 dosyalarına bakılıyor. Yakın zamanda eşinizin adresine ilgili bilgi mektubu ulaşacaktır.
Saygılarımızla,

ouz x
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ouz x »

Merhaba;
Nisanlim daha once kafamizi karistiran ve yanitlarini kesin olarak bulamadigimiz sorular hakkinda size bir mesaj yazmisti.Cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim.Fakat benim hala tam anlamiyla kafamda oturtamadigim bazi sorularim var.Lutfen yardim ederseniz cok sevinecegim.
Istenilen formlarin hepsinin ciktisini aldim ve inceledim. Ben bu formlarin 1.bolumu yani bana ait olan kismini mi sadece doldurup gondermem gerekiyor ? Bana sponsor olabilmemde bir sorun isgal etmedigini belirttikleri cevap geldikten sonra mi nisanlimin 2.ve 3. bolumu doldurup Canada Konsolosluguna teslim etmesi gerekiyor ? Yoksa 3 formu birden doldurup toplu bir halde mi gondermem gerekiyor? 3.formda sizinde bildiginiz gibi saglik raporu,askerlik bilgileri vs..gibi evraklari talep ediyorlar..Ilk asamada bu bilgilerin hepsini gondermem dogru olur mu ? Yoksa bu evraklar sadece Turkiyede mi isleme tabii tutuluyor. ?Benim sponsorlugumun kabulunden sonra mi saglik raporunu talep ediyorlar? Bu islemi yapan bir cok arkadasim var ve hepside farkli bilgiler sunuyorlar.Benim tam anlamiyla ne yapmam gerektigini bana izah ederseniz beni cok mutlu etmis olursunuz..Tesekkurler ..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ouz x merhaba,
Tüm size verilen açıklamalı linklerdeki 1.,2., 3. bölümdeki tüm formlar hem Sponsor olan hemde sponsor olunan tarafından (kendilerine ait formlar olmak üzere) doldurulacak - imzalanacak - tarih atılacak + tüm destek evrakları alınacak + saglık raporuda alınacak. Komple bütün bu dosya bir bütün halinde Kanada'ya yani Mississauga / CIC ofisine Sponsor olan kişi tarafından gönderilecek, daha sonra yapılan inceleme ve değerlendirme sonucu eğer dosyanız eksiksizse ve siz (sponsor olarak) yeterli iseniz. Dosyanız bu sefer CIC - Bakanlıgımız tarafından kendi içinde Ankara - Kanada konsolosluguna sevk edilecek. Bundan sonraki adımda ise Ankara - Kanada konsolosluğu sponsor olunan kişi ile irtibata geçecek. Eğer eksik varsa tamamlamasını isteyecek yok ise işlemlerine devam edecek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Excellans,

Hep soru soruoruz hic hatrınızı sormuyoruz o yuzden ilk ozur diler ve iyi dileklerimi iletmek isterim.

Kanadalı esim ve ben su anda Turkiye'den Sponsoring Spouse Application yapmak istiyoruz ama hangı formların neresı dolucak ne belgeler gerekio su bu nasıl olmalı bos olan yerlere ne yazılcak koyulcak derken biz cıkamıyoruz isin icinden.

Bır avukat ile gorustuk fakat kendisi bize 2300 dolar para almak zorunda oldugunu soledi ve biz bu parayı odeyemiyoruz.

Sizin yada herhangi bir kısının bize application da yardım edebılmesi mumkun mu? deil ise nasıl basa cıkabılırız yardımcı olun nolur.

Sımdıden Tesekkur Ederız!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın TurkishRaider merhaba,
Bize e-mail yolu ile ulaşınız;

destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen retinal »

Merhaba sayın excallans ve sevgili forum üyeleri,

Sayın excallans, öncelikle evrakların hazırlanışı döneminde sorduğum sorular karşısındaki anlayışınız ve sabrınız için çok teşekkür ederim. Hepsi yanlış yapma korkusundan olan panik halinin vermiş olduğu nevrotik bir dönemdi sizden ve forumdaki yazılarınızdan çok fazla yardım edindik bunların hepsi için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Malum ekonomik durumlardan dolayı bir profosyonel yardım alamadık ve evrakların hazırlanışıda baya bir zaman aldı. biz evraklarımızı 21 ağustosta cic'ye teslim tarihi olarak gönderdik. ve ardından eşim kızıyla birlikte bir ay süreliğine buraya geldi ve birlikte zaman geçirdik sizlerden son olarak bir ricam olacak gönderdiğimiz evrak ve dosyamızın ne kadar kuvvetli olduğu bir hata olup olmadığı ile ilgili bir öngörünüzü rica edeceğim.

gönderdiğimiz dosya içeriği şu şekilde,

1- 200 ü aşkın fotoğraf (düğün,nikah,ilk ziyaret, aile ile birlikte geçirilen zaman, birlikte yenen yemekler, ikinci gezi, yapılan aktiviteler"eşimin kızı için fb kulübü tesislerine ziyaret ve oyunculardan formaya tek tek imza", aile büyüklerinin eşime hediye verirken çekilen fotoğrafları)
2- 3 aşamalı formların doldurulması
3- eşimin birinci ve ikinci yolculuk boarding pass,pasaport,visa, üvey kızımın birnci ziyaret visa, boading pass vepasaport, ve üçüncü yolculuklarının bileti.
4- karşılıklı alınıp verilen ve aileden gelen kutlama kartlarının fotokopileri
5- her iki taraftanda yazılmış aile ve arkadaş mektup(türkçe olanlar yeminli tercümandan çeviri)
6- elimizde bulunan tarihten itibaren mailler, chat loglar, telefon kartı fotokopileri
7- birbirimize aldığımız hediyelerin bazılarının fotoğrafları ve faturaları
8- benim pasaport fotokopim, nüfus cüzdanı fotokopim "noter tasdikli", askerlik belgem ingilizce tercümesi, sabıka kaydı ingilizce tercümesi, vukaatlı nüfus kayıt örneği tercümesi, doğum belgesi tercümesi, aile dökümü form b dedikleri tercümesi, evlilik cüzdanı tercümesi.
9- eşimin soyad değişim evrakları (pasaport,ehliyet, sağlık kartı , vs,vs)
10- ikimizin birbirimize karşı olan duygularımızı ve ilişkimizi anlattığımız mektuplar
11- cic'ye yazılan açıklama mektubu
12- eşimin başladığı türkçe kursunun ödeme evrağı
13- nikah davetiyemiz
14- dosya için hazırlanmış bir guide
15- sağlık raporu
16- ödemelerin makbuzu
17- 3. ziyaret için iş yerimden aldığım 1 aylık izin başvurusu, onayı tercümesi
18- 3. ziyaret için kiraladığımız evin kira sözleşmesi ingilizce ikimizin adınında bulunduğu
19- mektupları yazan kişilerin iletişim bilgileri, adresleri
20- eşime düğün öncesi ailesinin aldığı hediyelerin fişleri
21- eşimin islamiyeti seçtiği ve kendisinin bunun mektubunda belirtmesi
22- unutmadan eşimle aramızdaki WU para transfer formları

sanırım bu şekilde eğer atladığım bir basamak yoksa, sizden bu son adımda ricam sizce dosyamızın nasıl hazırlandığı eksik yada fazla bir şeyin olup olmadığı ve görüşünüzce ne kadar zamanda sonuçlabileceği ile ilgili görüşlerinizi rica edeceğim. eşimle aramızda bir yaş farkı var 16 fakat eşim ne yaşını gösteriyor ne de bizim bunu sorun eder bir halimiz var. şimdiden yardımlarınız için ve geçmiş dönemdeki anlayışınız için tekrar tekrar teşekkür ederim. umarım bu forumdaki herkesin dosyaları en kısa zaman ve en hayırlı en güzel şekilde sonuçlanır. ben gerçekten eşimi bu ayrı kalınan dönemlerde çok özlüyorum umuyorum benim ve bütün aynı sancılı dönemi sürenleri özlemleri en kısa zamanda biter.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Retinal merhaba,
Öncelikle başvurunuz hayırlı olsun diyelim. Başvurunuz 2 ayaklı ve 2 onay gerektiren bir yapıdır;
1. Ayak - 1. Onay; Eşinizin sponsorluğa elverişliliğinin bakanlığımız tarafından onaylanması yada red edilmesi kısmıdır. (Şuanda 23 Temmuz 2011 dosyalarına bakılmaktadır.Ortalama işlem süresi 45 - 70 gündür)
2. Ayak - 2. Onay; Sponsor olunan kişinin sürekli oturma iznine hak kazanmasının değerlendirilmesinin Ankara Kanada elçiliği tarafından yapılan kısımdır. Burada ise 1. Ayagı geçen başvuru sürecinin direk evliliğin ciddiyeti, ilişkinin süresi, ilişkinin gelişimi vs. gibi ana başlıklardan oluşan değerlendirme sonucu nihayi kararın kabul yada red olarak verilmesi kısmıdır.

Yaptıgınız listede eksik yoktur; CIC - bakanlık değerlendirmesini sponsor olacak kişinin ekonomik düzeyi ve sabitliği üzerinden yapmaktadır. Buna uygun sponsor olmak isteyen kişinin başvurusu ilk onay kısmında bir sorun yaşamayacaktır. Aksi halde ise sponsorluğa elverişsiz bulunacaktır bu detayları bilmediğimiz için şu olur bu şekilde sonuçlanır demiyoruz. Ancak başvurmuşsunuz hayırlısı olsun diyelim.
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın Excallans merhaba,

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bizde en hayırlısını umuyoruz, peki söylediğiniz konumda disibility de olması nasıl bir sonuç doğurur.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

retinal yazdı:sayın Excallans merhaba,
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bizde en hayırlısını umuyoruz, peki söylediğiniz konumda disibility de olması nasıl bir sonuç doğurur.Saygılarımla,
Sayın Retinal merhaba,
Sponsor olacak kişinin Disability - Sakatlık/ Malüliyet durumunda da yine o kişinin ve varsa ailesinin finansal yeterlilikleri göz önüne alınarak sponsor olunacak kişide bu aileye dahil olunduğunda yaşamsal zorunluluk imkanlarının karşılanıp karşılanmayacagı değerlendirilir.
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excallans tekrar merhaba,

Cevaplarınız çok teşekkürler, umarım herşe yolunda gider.

Saygılarımla,
İyi çalışmalar,
anatra
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen anatra »

Sayın Excellans,
Size daha önce aşağıda göreceğiniz mesajı atmıştım. Durum biraz değişti nişanlım iş yerinden izin alamıyor. maaşında da kısıntı yapmışlar üstelik. Ben ocak ayında oraya gidicem ve Toronto'da evlenicez. Bu durumda prosudur değişir mi?, neler hazırlamam lazım gitmeden önce, benimde 10 günlük iznim var kullanabileceğim. Sanırım hemen başlamam lazım işlemlere gerekli evrakları hazırlamak için.Sorularımın cevapları için yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

"Selam Ekslans, forumun %90'nını okudum sana kısaca hikayimi anlatıp bir kaç soru sormak istiyorum. Mayıs ayında kanadaya dil okuluna gittim. Şuanki kız arkadaşımla tanıştım. 1 ay kaldıktan sonra buraya geri döndüm. Sonra kız arkadaşım buraya 2kez daha geldi. Kız arkadaşım çek vatandaşı ve kanadadan residental visa'sı var. Aralık ayında tekrar gelecek ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ardından da bana sponsor olacak ve outland başvuru yapmayı düşünüyoruz. Ardından bu yol haritasında devam edeceğim.Kız arkadaşım Toronto'da ikamet ediyor."
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans Merhaba,

Nasilsiniz? Ben bu PR hakkini kaybetmeme meselesiyle ilgili size birkac sey sormak istedim. Su an İstanbul'dayim. Bu yil İstanbul'da universitemde 1. sinifi okuyacagim, seneye 2. yilimi okuyacagim ve 3. yilda Kanada'ya degisim programina giderek 3. senemi orada tamamladiktan sonra sonraki sene tekrar Turkiye'ye gelip son sinifimi tamamlayip mezun olacagim. Buraya kadarki asamada 1 yil + 2 ay gibi bi sureyi Kanada'da gecirmis olacagim. PR hakkimi kaybetmemek icin 700 gunden fazla Kanada disinda kalmasam yeter mi? Yoksa illa bu onumuzdeki 5 yilin en az 2 yilini Kanada'da gecirmek zorumda miyim? Cunku su anki hesaplarima gore yukarida da bahsettigim gibi ben Kanada'ya ilk girisimi takiben gecen 5 yil icerisinde zamanimin yalniz 1,5 yilini fln Kanada'da gecirmis olacagim. Bu durumda PR hakkimi koruyabilir miyim acaba?

Saygilar,

Baris.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

anatra yazdı:Sayın Excellans,
Size daha önce aşağıda göreceğiniz mesajı atmıştım. Durum biraz değişti nişanlım iş yerinden izin alamıyor. maaşında da kısıntı yapmışlar üstelik. Ben ocak ayında oraya gidicem ve Toronto'da evlenicez. Bu durumda prosudur değişir mi?, neler hazırlamam lazım gitmeden önce, benimde 10 günlük iznim var kullanabileceğim. Sanırım hemen başlamam lazım işlemlere gerekli evrakları hazırlamak için.Sorularımın cevapları için yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
"Selam Ekslans, forumun %90'nını okudum sana kısaca hikayimi anlatıp bir kaç soru sormak istiyorum. Mayıs ayında kanadaya dil okuluna gittim. Şuanki kız arkadaşımla tanıştım. 1 ay kaldıktan sonra buraya geri döndüm. Sonra kız arkadaşım buraya 2kez daha geldi. Kız arkadaşım çek vatandaşı ve kanadadan residental visa'sı var. Aralık ayında tekrar gelecek ve evlenmeyi düşünüyoruz. Ardından da bana sponsor olacak ve outland başvuru yapmayı düşünüyoruz. Ardından bu yol haritasında devam edeceğim.Kız arkadaşım Toronto'da ikamet ediyor."
Sayın Anatra merhaba,
Toronto'da evlenmeniz sizin başvurunuzu OUTLAND olarak yapmanıza engel degildir. Bu yüzden başvuru prosedürlerinde ve başvuru formları, destek evrakları hazırlanmasında size daha evvel bildirilen kısımları hazırlamanız yeterlidir. Gidince evlenip hemen siz orada iken başvuruyu OUTLAND olarak yapmayı düşünüyor isenizde yukarıda söylediğimiz gibi başvuru formları, destek evrakları, saglık raporu alımı gibi kısımları buradan halledip eşinizin yanınıza sadece formlara evlilik tarihi, imza atma kalması şeklinde gidebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans Merhaba,
Nasilsiniz? Ben bu PR hakkini kaybetmeme meselesiyle ilgili size birkac sey sormak istedim. Su an İstanbul'dayim. Bu yil İstanbul'da universitemde 1. sinifi okuyacagim, seneye 2. yilimi okuyacagim ve 3. yilda Kanada'ya degisim programina giderek 3. senemi orada tamamladiktan sonra sonraki sene tekrar Turkiye'ye gelip son sinifimi tamamlayip mezun olacagim. Buraya kadarki asamada 1 yil + 2 ay gibi bi sureyi Kanada'da gecirmis olacagim. PR hakkimi kaybetmemek icin 700 gunden fazla Kanada disinda kalmasam yeter mi? Yoksa illa bu onumuzdeki 5 yilin en az 2 yilini Kanada'da gecirmek zorumda miyim? Cunku su anki hesaplarima gore yukarida da bahsettigim gibi ben Kanada'ya ilk girisimi takiben gecen 5 yil icerisinde zamanimin yalniz 1,5 yilini fln Kanada'da gecirmis olacagim. Bu durumda PR hakkimi koruyabilir miyim acaba?
Saygilar,Baris.
Sayın Barış_Antalya merhaba,
Konuya kafanızı karıştırmayacak bir açıklama getirelim. PR kartı sahipleri, Pr haklarını kaybetmemek( Yeniden PR kartlarını değiştirmek, devam ettirmek) için aldıkları PR hakları tarihinden itbaren sayılmak üzere geçen 5 yıl içinde minimum 2 tam yıl yada 730 gün Kanada sınırları içinde fiziksel olarak ikamet etmek zorundadırlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

Yani PR hakkini aldigimiz tarih derken PR cardin geldigi veya Kanada'ya ilk giris yaptigimiz degil, Ankara'nin bizim vizelerimizi bastigi ve CPR belgelerini yazdigi tarih oluyo dimi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans,
Yani PR hakkini aldigimiz tarih derken PR cardin geldigi veya Kanada'ya ilk giris yaptigimiz degil, Ankara'nin bizim vizelerimizi bastigi ve CPR belgelerini yazdigi tarih oluyo dimi?
Sayın Barıs_Antalya merhaba,
Hayır, PR kartınızın arkasında yazan tarih( PR Since:xx.yy.zz) ve yine önünde yazan expire tarihleri arasındaki 5 yıllık dönemde mutlaka 2 tam yıl - 730 gün fiziksel ikamet.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Iyi gunler,

Ben ve Kanadali esim Sponsor basvurumuzu yapmak uzereyiz fakat merak ediyoruz. Ben askerlik halen yapmadim. Bunun CIC de karar vermesinde bir etkisi olur mu?

(Gerekli olan belgeler kisminda "Military Service Card" isteniyor diye yazilmis)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

TurkishRaider yazdı:Iyi gunler,
Ben ve Kanadali esim Sponsor basvurumuzu yapmak uzereyiz fakat merak ediyoruz. Ben askerlik halen yapmadim. Bunun CIC de karar vermesinde bir etkisi olur mu?
(Gerekli olan belgeler kisminda "Military Service Card" isteniyor diye yazilmis)
Sayın Turkish Raider merhaba,
Askerlik yaptı iseniz terhis belgenizi, yapmadı iseniz muaf belgenizi, tecilli iseniz tecil belgenizi dosyanıza ekleyeceksiniz ve 3911 Numaralı form grubu içinde bulunan ''MILITARY SERVICE'' formunu kendinize göre dolduracaksınız.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen granby »

vee sonun da dün vizemi aldım sayın excellans beye tüm destekleri ve sabrı için milyonlarca çok teşekkür ediyorum.umarım buradaki herkes hayellerine kavusur. iyi bayramlar herkese.....
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Cevabiniz icin tesekkurler Excallans!

Size bir sorum daha var, Benim esimin yapacagi Spousal Sponsorship applicationimiza yardim eden avukat bize, "Turkiye'de istanbul'da ailemle ayni evde kaldigimiz"in immigration officerina garip gelecegini soyledi. Iliskimizin baslamasindan itibaren hep beraberdik hic ayri kalmadik bizim telefon gorusmeleride yok, ayni adreste 6 ay kaldik 3 ayini gosterebiliorum bank statementlar sayesinde, bunlar daha onceleri problem degildi ama simdi avukat bunlar suphe uyandirabilir su olabilir bu olabilir diyor bize.
Biz avukattan suphe etmeye basladik acikcasi, bir de sizin gorusunuzu almak istedik, bizle paylasirsaniz dusuncelerinizi mutlu oluruz,
Simdiden tesekkurler!

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön