Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
samanyolu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen samanyolu »

sn excellans

biraz kendimden bahsetmek istiyorum 48 yaşındayım i.ü mühendislik fak. jeoloji müh olarak 1986 yılında eğitimimi bitirdim. 1 yıl kadar işimi yaptım (referansım var) daha sonra bir bankada borsa kısmında son 12 yıl içinde sürekli 10 yıl branch manager olarak çalıştım ve 2008 de ayrıldım(referans var)

eşim i.t.ü kimya mühendisi ve 46 yaşında en son kararımızla canadaya vasıflı işçi olarak 30 /08/2010 tarihinde formları doldurup canada ya gönderdik.
eşimin adına başvuruda bulunduk

kendisi 46 yaşında

bir işletmede işletme müdürü kimya mühendisi olarak çalıştı.(referansı var ) son 10 yılda 6 yıl ve daha önceleri de var
m.e.b çıraklık belgeleri diploması olarak ileri düzey ing. sertifikası var 2009 yılı alınmıştır. (bu belge ile ücretli ing öğretmenlik hakkı var demişlerdi.) (ielts için ayrıca bir kursa gidecek)
varlık sunuldu ev gösterildi ve bankada az miktarda para , eşimin adına hayat sigortası birikimi gösterildi
ayrıca alınan eğitim belgeleri de ing .noterli yeminli tercuman tarafından çevrilerek hazırlandı.

bunların hepsi ing çevridi ve gönderildi.

yalnız ödeme için mail order imzalandı 2013 yılına kadar geçerli kredi kartı verildi eşimin (başvuru sahibinin )kredi kartı

acaba bir eksiğimiz varmıdır.

son 2 yıldır eşim de bende çalışmıyoruz.emeklilik hakkımızı aldık.

sizden ricam şudur:

başvuruyu direk kanada ya gönderdim.
30/08/2010 tarihli ptt çıkışı bilgisi var

gelişmeler hakkında nasıl bir bilgi alabilirim ve sizin başvurmamızın neticelenmesi hakkındaki görüşünüzü alabilirmiyim.

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Samanyolu merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, detaylı anlatımınız içinde teşekkürler. Fakat size önemli 1-2 sorum olacak..
1- Başvurunuzu anlattıklarınızdan yola çıkarak Federal başvuru yaptığınızı düşünerek; Hangi meslek dalından başvurunuzu yolladığınızı sormak durumundayız. Çünkü Kimya mühendisleri, meslek dalı olarak 26 HAZIRAN 2010 tarihinde öncelikli meslekler listesinden çıkarıldı. (Quebec Eyaleti başvurusu yaptıysanız durum başkadır)
2- Yine 26 Haziran 2010 tarihinde yapılan değişiklikler sonucu FSW- başvurularında ilk başvuruda mutlaka IELTS yabancı dil sınav sonucu başvurulara eklenip gönderilmelidir.

Şimdi aktardıklarınız üzerinden yola çıkarak üzülerek söylemekteyim ki başvurunuz size tamamlanması ve doğru başvuru yapılması için geri gönderilecektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
samanyolu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sn excellans

geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim

şu anda tam hatırlamıyorum ama
yanılmıyorsam NOC:A013 - 2.Cİ SIRADA A121 VE son tercih olarak da C034 olarak başvuru formunu işaretlemiştim.

eşim adına bulunan ve son çalıştığı yerden alınan belgede business manager olarak görev yaptığı belgelidir.

bilgilerimiz bunlardan ibarettir.

her ne şekilde dönmenizden gdolayı teşekkür ederim

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Samanyolu merhaba,
Yani eşinizin başvurusunu şu gruptan yapmadınız: Federal Skilled Worker - Eligible Occupation Listesinden :-1122 Professional Occupations in Business Services to Management yani Profesyonel olarak iş yönetimleri analistliği, danışmanlığı görevlerinde bulunan meslekler grubundan. Eğer bu gruptan yani 1122 - grubundan yaptıysanızda yanlış mesleki bildirim yapmış durumundasınız. Yani mesleki başvuruda ilk önce mutlaka ana meslek başvurunuz FSW- Grubunda belirtilen ve CIC tarafından yayınlanan 29 ana meslek grubunda olmalıdır.
Ama sizin dediğiniz gibi olan 0121 yada 0123 meslek grupları yani 0121 Insurance, Real Estate and Financial Brokerage Managers Yada 0123 Other Business Services Managers bu listeye dahil değildir.
Yine sadece eğer Kanada içinden eşinize bir resmi iş teklifi varlığı ve bunun belgelerinide başvuru dosyasına koyduysanız yani biz buna AEO - Arranged Employment Opinion belgesi diyoruz. Başvurunuz bahsettiğiniz meslek grubundan değerlendirilmeye alınabilinir. Fakat daha evvelde söylediğim gibi IELTS sonuclarınızı göndermediğiniz ve bahsettiğim AEO belgeniz olmadığı takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır. Bunların düzeltilmesi için size geri gönderilinecektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
samanyolu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

sanıyorum belgelerimiz kabul görmeyecektir.

gerekli duzeltmeler de basvurumuzu olumluya cevirmiyecektir.diye duşunuyorum

ilginize çok ama çok teşekkür eder

saygılar sunarım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Samanyolu merhaba,
Bizler teşekkür ederiz ne demek..Geri döndüğünde tamamlama sürecinde öncelikle IELTS olmazsa olmaz şart. Ayrıca eşinizin meslek detayında iyi bir analiz yapıp yine forumda üst konularda da göreceginiz 29 adet listelenmiş meslekler içinde uygunluğuna bakmak ve başvuruyu buna göre düzenlemek size olumlu başvuru olarak geri dönecektir.

Bu konuda eğer bir sıkıntı yada daha detaylı bilgi almak isterseniz bizlere e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz.
destek@bizvekanada.com
info@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Sayin Excellans,
Bizim basvurumuz Ekim ayinda in-process olmustu ve biz hala medical talebi (ya da red yaniti:() icin bekliyoruz. Siz 2-3 hafta icinde yanit almamizin muhtemel oldugunu soylemistiniz ama bizim suremiz 2 aya yaklasiyor. Bu asamada mail yazmak gerekir mi? Yoksa beklemeye devam mi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Stah merhaba,
Öncelikle beklemek zor, ve şansız bir döneme denk geldiniz Kurban bayramı, Istanbul elçilik açılışı, Christmas vs., ve malum Konsolosluk yoğunluğu sabırla biraz daha beklemenizi tavsiye edeceğim. 3. aya giriş gibi bir durum olursa o zaman bir e-mail, fax ile durumunuzu kontrol - sorma olasılığı olabilir tabiki.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans,
istanbul da elçilik mi açılıyor, takip edememişim. ankara için yapılan işlemlerin tümü istanbul dan da yapılabilecekmi?
bu arada toronto da da türk kons açılması planlanıyordu yazışmalardan hatırladığım kadarı ile, ne durumda, bilginiz var mı?
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İlkerb merhaba,
Evet, Kanada'nın Istanbul'da daha eskide olduğu gibi Beyoglunda bir konsolosluğu vardı biliyorsunuz. Bu birim sadece Kanada vatandaşlarına ve acil durumlarda yardım amaçlı hizmet veren bir birimdi. Geçtğimiz günlerde ise Leven'te hem Beyoglundaki bu konsolosluğun oraya taşınması ve ayrıca Ticaret ateşeliğinin kurulması ile Levent Konsolosluğu hizmete girdi. Fakat burada işlem olarak vize, göçmenlik işlemleri yapılmayacak en azından şimdiki görev tanımında.
Türkiye Kanada Toronto konsolosluğu ise tüm hazırlıkları, atamaları ve görevli personelin yerleştirilmesine kadar sürecini tamamladı. Binası ve konumu iç hazırlıkları tamamlandı. Adresler hakkında yine ilgili başlığımızdan bilgi alabilirsiniz: http://www.bizvekanada.com/forum/viewto ... ?f=46&t=65
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok iyi haberler bunlar.
bu arada o zaman 2 gün önce açılışı yapıldı demekki (7 aralık)

toronto ile ilgili de, ehliyet çevirisi vs. gibi işlemler için artık ottawa ya gitmek gerekmiyecek diye anlıyorum. peki yılbaşından sonra sanırım devreye girecek değil mi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İlkerb merhaba,
Evet, Ottawa elçiliğimizde yapılan tüm işlemlerin aynısı Toronto Konsolosluğunda da yapılabilinecek. Hatta başlığımızda belirttiğimiz bölgede ikamet edenler artık işlemlerini oradan takip edecekler. Bilindiği gibi aslında bu konsolosluk 1 Kasım 2009 tarihinde ilan edildi sonra takip eden hızlı ve muammalı çalışmalar!!! sonucu Aralık 2010 ilan edildi ve yine üstün performans gösteren!!!! çalışmalar sonucu Aralık ayının ilk haftası ilan edildi. Sanırım dediğiniz gibi Yılbaşından sonra tam anlamıyla açılmış ve vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamış olacaktır.
Saygılarımızla,

samanyolu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sn excellans'ları

sizinle konuşmamıza istinaden evraklarım dün geri geldi

doküman kontrol listesinde ;
9 madde ielts sınav sonuç orjinali ibaresi ve
12 madde visa office specific dokument checklist for the visa office that serves: işaretlenmiş
(sanıyorum ben direk canada'ya göndermiştim ülkemden b.elçilik vasıtasıyla mı gönderilmesi gerekmektedir?)

ayrıca;
schedule 3 .page 2 of your application are insufficient.
diye devam eden mesaj gelmiştir.
1-burada eşim emekli ve 2006-04 tarihinden itibaren ve retired diye yazmıştı.açıklama istemektedir. acaba bunun yerine çalışmıyor olarak mı yazalım aciklama sizce hangisi uygundur?
2-daha önceki iş bildiriminde businees manager - responsible maneger olarak açıklamalar yapılmıştı.
basvuru no' larını 0811 yada 1122 olarak yapabilirmiyim ?
3-ve de ielts sınavını kesin istiyor.burada acaba sınav sonucu ile tüm evrakları mı beraber göndereceğim.bir sınırlandırılmış sürem var mıdır.
4-evraklarımı canada ya gondermiştim. saniyorum bunun yerine de ankara ya göndermeliyim diye anladım.

harcadığınız zaman ve emek için sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Samanyolu merhaba,
Öncelikle Tüm evraklar! Kanada'ya gönderilecek ; yine tüm evraklara daha evvel size açıkladığım gibi ve CIC-Sydney ofisinde size mektupla açıkladığı gibi mutlaka başvuru yaparken IELTS sınav sonucunuzu ekleyeceksiniz.

Yani bu durumda sizin ilk önce yapmanız gereken IELTS sınav randevusu alıp bu sınava girmek ve sonucunu beklemek sonuç belgesi gelene kadarda Başvuru yapabilip yapamayacağınıza yine YETERLILIK TEST linkindeki yeterlilik testini ve eğerki yeterli! sonucu çıkar ise yine PUAN YETERLİLİĞİ TESTİ puanlama testinide doldurunuz ve bu son testte 67 puan ve üstü puan alıyor iseniz başvurunuzu yeniden yapılandırıp gönderebilirsiniz.
Tüm bunlara rağmen yine sorun yaşıyor iseniz ve emin değil iseniz bizlerle aşağıdaki e-mail adreslerinden iletişim kurabilirsiniz.
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

pierid
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen pierid »

Merhaba,
Göçmenlik sonrasında kendi mesleğimizi icra edebilmek için nasıl bir süreçten geçeceğimizi merak ediyorum. Anladığım kadarıyla göçmenlik işlemleri tamamlandıktan sonra diploma denkliğini sağlamak bunun için tekrar bir eğitim süreci içine girmek gerekiyor. Kalifiye personel olarak göçmenliğin genel olarak kendi mesleğini icra etmek amacıyla mı yoksa göçmenlik işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla mı kullanıldığı konusunda tereddüte düşüyorum çünkü diploma denkliği için uzun ve masraflı bir eğitim süreci gerektiğini zannediyorum.
Kendi mesleğinde devam etme düşüncesiyle gidenler ne kadar süren ve nasıl bir eğitim sistemi içine giriyor?
Tekrarlanan eğitim süresince masrafları birikimleriyle mi karşılıyorlar yoksa bu eğitimi alırken aynı zamanda mesleki tecrübe edinme şansları oluyor mu?
Bu eğitim süreci bitimine kadar nasıl çalışma imkanlarına ve nasıl bir sosyal statüye sahip oluyorlar?
Son olarak yök' ün sitesinde verilen linkte kanada da diploma denkliği konusunda kişiye özel olarak resmi olmayan bir belge veriliyor bu belgenin verdiği bilgiye güvenebilir miyiz?
http://www.wes.org/ca/evaluations/preliminary.asp
Aklıma takılan sorular bunlar ancak konuyla ilgili her türlü bilgi beni aydınlatacaktır.
Forumda emeği geçen herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans
Bilgilendirmeniz ugurlu geldi, dun medical formlarımız geldi;) Tekrar cok tesekkurler. Biz medicale Istanbulda girecegiz, tavslye ya da uyarısı olan var mı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Pierid merhaba,
Özellikle konuyu çok açık sormuşsunuz yani her alan gibi bir yapıda olmuş. Her mesleğin kendi denkliği ayrıca yine her eyaletin kendi kabulü ve yine buna ek olarakta federal denklik gibi bir yapı söz konusu. Ancak genel olarak yapı şu şekilde bir universite mezunuyuz ve meslektede yeterliliğimiz kendi ülkemizde var. Buraya geldikten sonra yada geleceğimiz kesinleştiğinde ilk yapmamız gereken ilgili mesleğin geleceğimiz eyaletteki karşılığı olan oda, kurum, organizasyonu ile iletişime geçmek ve yine ilgili meslekte tamamdır onaylanması için neleri baz aldığını öğreniriz. Bunlar genelde başka bir onay merkezi, eğitim birimleri vs şeklindedir. Yani X eyalet derki bende örnek: Doktor olmak istiyorsanız YY tabip odasından yeterlilik belgesi alman gereklidir. YY tabip odasıda her ülkeye ve yine her ülkenin verdiği eğitimlere göre bir ön denklik araştırması yapar ne vardır bunun içinde; Alınan eğimdeki derslerin niteliği alınan notların niteliği ve tabiki yabancı dil bilgisi işte bu noktada siz ne kadar bunları karşılarsanız denkliğiniz o derece + bir eğitim almadan gerçekleşir. Ama eksikleriniz var ise bu sefer siz a,b,c,d,e kurumlarından eksik olan eğitimlerinizi almanız tavsiye edilir. Forumda yine daha evvel bir çok kez üyelerimizle paylaşmıştık. Working tool in Canada isimli linkimizi. Buradan aslında ne lazım, nerede ne isteniyor tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Buna göre kendinize lazım olan eyalet yada en uygun eyaleti araştırarak en az sürede denklik alınabilme yollarına detaylarına bakabilirsiniz. Mesleki detay ve nereye gelmeyi nerede yaşamayı planladığınızı net olarak bilmediğimiz için bunun araştırmasını size bırakıyorum. Working in Canada
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Stah merhaba,
Neredennn nereye hayırlı uğurlu olsun.. İlk mesajdan ilk tanışmadan artık göçmenliğe ulaşmış bir aile...
Sayın Stah merhaba, Ankara'daki sağlık personelimiz darılmasın ama benim şahsi tavsiyem Istanbul Amerikan hastahanesidir. Hastahaneyi arayarak randevunuzu alınız, yanınızda her sağlık raporu istenen kişiye ait pasaportlar + 5 adet normal vesikalıkta olur resim ile randevu saatinde Amerikan hastahanesi ön girişinden girip ön lobi üstü kata çıkıp ilgili görevliye geldiğinizi söyleyin size doldurmanız için iki ayrı sorular formu verecektir. Bunları sıranız gelene kadar doğru cevaplarla gizlemeden cevaplayınız ve formları teslim ediniz. Görevli hemşire adınızı söylediğinde de muayenelerinizi olunuz. Muayene kan alımı, göz kontrolü, genel dahiliye kontrolü olarak bu katta geçecektir. Sonra sizi Rontgenleriniz için yine aşağıda bulanan bölüme gönderecekler burada da karsınızdaki bankoya evragınızı uzatın ve oda isminizi okudugunda röntgenlerinizi çektiriniz... Bitti hepsi bu kadar sonraki süreç hastahanenin DHL ile raporlarınızı Paris Medikal ofise gönderilmesi, incelenmesi, Ankara'ya sonuçların bildirilmesi ve Ankara'nın sizin için son işlemi yapması... Süre merak ediyorsanız herhangi bir aksilik olmadığı durumlarda 1- 3 ay arası bir süreçtir.

Tekrar ailenize ve size hayırlı olsun.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

cok tesekkurler Excellans, sizin yol gosterlciliginiz olmasa inanın bu noktaya gelemezdik. Detaylar icin de cok tesekkurler, sorularımızı sormadan yanıtlamıssınız!
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans
Bir sorumuz daha olacak. Biz ilk formlarda yerleşmek istediğimiz yerler için ON ya da BC demistik. Simdi medical formlarin uzerinde BC yazdigini farkettik. Bu surecte fikrimiz degisti ve Toronto ya da Ottawa uzerine odaklanmaya karar verdik. Bu giris yapacagimiz yeri degistirmez, degil mi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Stah merhaba,
Hayır hiçbir sorun olmayacaktır Quebec eyaleti harici seçeceğiniz değişiklik kararı...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın stah,
medikallerinizin hayırlı olsun. çok önemli bir safha..vize ye ramak kaldı demektir bu, yani artık önemli bir sağlık problemi olmadığı taktirde, hakkınızda vize verilebilir kararıdır bu.. aileniz için hayırlı olmasını dilerim.
amerikan hastanesi için excellans adeta canlandırma yaparak açıklama yapmış. benim tek söyleyeceğim, hafta sonu yoğun oldukları ve eğer imkanınız var ise hafta içi muayeneye gitmeniz. diğer husus, testlerin fiyatı. yanlış hatırlamıyorsam, kişi başı 400 tl gibi bir rakam vermiştik (600 de olabiir, arayıp öğrenebilirsiniz). bunu ya nakit ya da karta tek çekim şeklinde alıyorlar, hazırlıklı gitmeniz ve sürpriz olmaması için belirtmek istedim..
kolay gelsin..
selamlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sayın Stah,

Hayırlı olsun diyelim, umarız en kısa sürede vizeleriniz basılı pasaportlarınız da elinizde olur.

Biz de Amerikan hastanesinde ve hafta içi yaptırmıştık testleri. Çok fazla bekledik denemez aslında. 260 tl ödemiştik kişi başı ama bir değişiklik olmadıysa.

Saygılarımla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Tesekkurler Excellans, BC'ye gitmek hakikaten bizi cok zorlayacakti!
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin Akita ve IlkerB
Cok tesekkurler, biz de hafta icini tercih edelim o zaman. Umariz hersey yolunda gider, telefon edince tam ucreti de ogrenirim ben. Ileride yine tecrubelerinizden cok faydalanacagiz.
ResimResim
kanadayagoc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kanadayagoc »

daha önce sorduğum sorulara tatminkar cevaplar almıştım. şimdi atladığım bir soruyu daha sormak istiyorum. evvela kesin kararımızı vermek üzereyiz o sebeple kendimizi ayarlamak adına bütçemizi de gözden geçirmemiz elzem.

ielts + başvuru ücretleri + çeviri ücretleri + medikal ücretler + uçak parası + aklıma gelmeyen (ilk etapta orada yaşamak için ne kadar gerektiğine dair genel bir miktarı sormuştum. biliyoruz yani) diğer giderleri de hesaba katar isek ilk 6 aylık para hariç bizim ayarlamamız gereken miktar nedir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kanadayagoc merhaba,
Öncelikle sorunuz yine genel bir yapıda olmuş yani kaç kişisiniz ? kaç evrak vs. bilgisi vermediğiniz için....
---Ama bir kişi üzerinden;
IELTS: 150-240 TL
Başvuru ücreti : 550 CAD + 490 CAD
Medical ücreti : 240-400 TL
Çeviri ücreti : Tercüme : 10-25 TL (Belge başına ) Noter tasdiği : 25-65 TL (Belge başına)
Uçak ücreti: 1200-1600 CAD
Aklınıza gelmeyen :Biyometrik fotograf ücreti : 25-45 TL / Gerekiyorsa pasaportların uzatılması??, çocuk var ise çocuklara özel pasaport çıkartma ..
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Genel Bilgi;
Kanada göçmenlik başvurusu - Federal Skilled Worker - Kalifiye personel-işçi ; CIO /Sydney başvuru alımı ve işlem adımları hakkında 13 Aralık 2010 tarihinden itibaren alınacak dosyalar için geçerli olacak ve hali hazırda Agustos 2010 tarihi ve sonrası başvurular dahil genel süreler şu şekilde olacaktır.
- Başvuru dosyasının CIO/Sydney tarafından alınması, doğru hazırlanıp hazırlanmadığının incelenmesi ve başvuru masrafının tahsili 48 iş günü (İçinde)
- Başvuru dosyasının incelenip gerekli başvuru masraflarının tahsilatının yapılıp başvuru sahibine PER-(Positive Eligibility Review-Olumlu değerlendirme) e-mailinin yollanması 120 gün.(İçinde)
Bu süreçten sonra başvuru dosyası ilgili, sorumlu vize ofisine (Ankara) gönderilmektedir.

UYARI: CIO/Sydney'den PER- AOR bekleyen başvuru sahipleri lütfen başvurunuzda kayıt ettiğiniz e-mail adreslerinize gelen e-mailleri kontrol ederken SPAM -JUNK (Önemsiz posta) larıda dikkatlice kontrol ediniz olası bir yanlışlık ile gelen haberi silip boşuna zaman kaybetmeyiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Herkese merhaba,
Medical için 8 Ocak günü için Amerikan Hastanesi'nden randevu aldık. Bilginiz olsun diye yazıyorum, ücret kişi başı 260 TL artı gönderim ücreti imiş.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozan »

Excellans Merhaba,
PER-AOR mailini görmek adına "SPAM - JUNK ında kontrol edilmesinin unutulmaması" uyarısı için teşekkürler.
Sydney e dosyamı gönderdiğim günden beri, hayatta bakmadığım Spam çöplüğüne devamlı bakar oldum.
Bu arada,
1) Ben hatırlarsanız NOC dolduğu ve muhtemelen HOLD olduğum için, cevap OCAK-ŞUBAT gibi gelir diye yorum yapılabilir mi?
2) Kötü senaryo, mailı kaçırdım, görmedim. Bilgi edinmenin başka yolu var mı ? (Sorarken aklıma geldi, mesela kredi kartı ekstremde görebilirim belki, bedeli tahsil edildiğinde, tabi bir ay gibi zaman boşa gider)
Teşekkürler,
Syg.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Güncel bilgilendirme için teşekkürler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozan merhaba,
Evet sizinde dediğiniz gibi bunu ekstrenizden görebilirsiniz. Ama başka bir yoluda bir ay ekstre gelsin diye beklemeden telefon bankacılıgını ararsınız kartınızın kullanılabilir limitine bakarsınız. Zaten ordan belli olur çekilmiş çekilmemiş...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Excellans Teşekkürler,
En sık görüştüğüm dostlarım SPAM kutusu ve YKB internet bankacılığı oldu artık.
Bu arada, HOLD olduğumu farz ederek, Ocak-Şubat gibi cevap almak gerekir yaklaşık değil mi?

Syg.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz
Kanada FSW- Federal Skilled Worker - Kalifiye- personel işçi göçmenlik başvurusu 15 ARALIK 2010 tarihli SYDNEY dosya kabul sayıları:
Applications received toward the overall cap: 5,213 of 20,000 as of December 15, 2010

0631 Restaurant and Food Service Managers 283
0811 Primary Production Managers (except Agriculture) 52
1122 Professional Occupations in Business Services to Management 1,000(Doldu)
1233 Insurance Adjusters and Claims Examiners 89
2121 Biologists and Related Scientists 315
2151 Architects 288
3111 Specialist Physicians 237
3112 General Practitioners and Family Physicians 284
3113 Dentists 344
3131 Pharmacists 470
3142 Physiotherapists 107
3152 Registered Nurses 923
3215 Medical Radiation Technologists 19
3222 Dental Hygienists and Dental Therapists 8
3233 Licensed Practical Nurses 28
4151 Psychologists 63
4152 Social Workers 194
6241 Chefs 40
6242 Cooks 86
7215 Contractors and Supervisors, Carpentry Trades 50
7216 Contractors and Supervisors, Mechanic Trades 113
7241 Electricians (except Industrial and Power System) 60
7242 Industrial Electricians 61
7251 Plumbers 18
7265 Welders and Related Machine Operators 19
7312 Heavy-Duty Equipment Mechanics 21
7371 Crane Operators 2
7372 Drillers and Blasters – Surface Mining, Quarrying and Construction 6
8222 Supervisors, Oil and Gas Drilling and Service 33

Kaynak : www.cic.gc.ca
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozan merhaba,
İlkönce tahsilat kısmının aşılması gerekli bunu aştığınızda o tarih üstüne 120 gün (İçinde) bir tarih koyarak PER-AOR haberinizi bekleyebilirsiniz. Yani bahsettiğiniz sürelerde olması muhtemeldir. Ama tabi bunda şu etkili olacaktır 1122'de dolan sayı üzerine siz bekleyenlerde kaçıncısınız bununlada direkt alakalı olacak bekleniş tarihiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Excellans tüm yardımlar için teşekkürler,
Syg.
Kullanıcı avatarı
traumasurgeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen traumasurgeon »

Sn Excellans Merhaba

Benim de birkac sorum olacak, yardimci olusaniz sevinirim.
1) Biz de Ankara icin evraklarimiz topluyoruz. Cocuklarin dogum belgelerini ve evlilik cuzdanimizi bulamiyoruz. Pratikte bunun icin bir alternatif var mi acaba?
(cocuklarin kimlikleri gibi)
2) Ben tip doktoruyum ve uzmanim. Ama transcriptlerim yok . Sadece ilgili tip diplomam ve Uzmanlik diplomam var. Bunlar yeterli olur mu?
3) Ozel hastanelerde calistim ve 4 yilin uzerinde denyimim olmakla beraber 3 yil calistiim hastane kapandi ve sahipleri yurt disinda. Is sozlesmemi ve mektup
alma sansim yok. Ama SSK bu sureler icerisinde devam ettigi icin SSK dan alacagim herhangi bir belge deneyimim icin yeterli olabilir mi.
Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Traumasurgeon merhaba,
Öncelikle Ankara için evraklarımızı hazırlıyoruz dediğiniz için daha evvel dosyanızı CIC/CIO'ya yolladığınızı ve ordan gelen okey sonrası eski başvuru tipi olan 120 günlük Ankara sürecindesiniz diye tahmin ederek;
1- Nufüs müdürlüğünden alınacak nufüs döküm belgesi ile bunu karşılarsınız, evlilik cüzdanı içinde Evlendirme dairesinden evlilik beyanı almanızı yada 2-3 gün içinde yenisini çıkarmanız yeterlidr.
2-Diplomalarınız yeterli olur, ayrıca transcriptleerinizi mezun olduğunuz okuldan talep etme durumunuz vardır.
3- Eğerki SSK dökümlerinde XX hastahanesi, kliğini vs diye yazıyorsa bu dönemler için kabul edilir, ayrıca işyerinin kapanması-tavsiye edilmesi sorun teşkil etmez. Çalıştıgınızı söylediğiniz yerdeki müdürlerden, sorumlulardan vs onlarda başka yerlerde çalışıyor olabilir yada emekli, ayrılmış olabilir. Fakat, yinede bu şahıslardan bahsettiğiniz sürede bahsettiğiniz iş ve meslek hakkında sizin görev aldığınızı, sorumluluklarınızı belirten bir mektup alabilirsiniz. Aksi takdirde bu yılları sadece vize görevlisinin insiyatifine bırakmış olursunuz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
traumasurgeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen traumasurgeon »

Sn Excellans cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön