Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen man01 »

ve Permanent Residence Application Status: not avaıable yazyor yanı bu olumsuz mu olyor 30 eylulde evraklar gonderılmısse ankaraya bana bır aankaradan mektup helmesı lazımdı dıye dusunyorum sımdıye kadar ama herhangı bır sey sey gelmedı
Kullanıcı avatarı
ahmetdogan11
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ahmetdogan11 »

herkese ıyı geceler
mellıhcım bende 4 aya yaklastı ne maıl ne mektup aldım
sadece esım agustosta konusmustu offıce ıle ... orda kabul oldu ankaraya yollandı dıye bır cevap aldık .....
hayırlısı....
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

man01 yazdı:ve Permanent Residence Application Status: not avaıable yazyor yanı bu olumsuz mu olyor 30 eylulde evraklar gonderılmısse ankaraya bana bır aankaradan mektup helmesı lazımdı dıye dusunyorum sımdıye kadar ama herhangı bır sey sey gelmedı
Sayin man01,

Yanlis hatirlamiyorsam benim basvuru kontrolu yaptigimda sizin yazdiginiz gibiydi. Kontrol yaptginizda iki bolum bulunmaktadir birincisi Sponsor luk basvurusu durumu buda Desicion made yazmakta ve esinizin sponsorluk durumunun kabul edildigidir. ikinci kisim ise Permanent Residence Application Status kismi burada sizin durumunuz inceleniyor ve sonuclandiginda yine desicion made yazmakta. Yani suan icin aksi olan bir durum yok bu nedenle telas etmeyin not avaible suan icin alinan bir kararin olmadigi anlaminda, rahat olunuz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Adana_Melih merhaba,
Sayın Nekropsi'ninde yazdığı gibi merak edilecek birşey yok dosyanızda sadece Konsolosluğun yoğunluğundan kaynaklanan bir gecikme yaşıyorsunuz. Sizede yakın zamanda ilgili mektubunuz ulaşacaktır.

Üyeliğinize ait yeni şifre e-mail adresinize gönderilmiştir. Isterseniz kullanabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans

Annem geçen gün konsolosluğa gitmiş durumu anlatmış. Konsolosluktakiler de ''Madem çocuğun sınavı var, o zaman onun eğitimini engellemeyelim, mülakat tarihini de değiştirmeyelim de o gelmesin siz gelin sadece'' demişler.

Sadece annem gidecek bakalım ya.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs - Antalya merhaba,
Böylece sorununuzda çözülmüş oldu. Zaten bu görüşme direkt anneniz - babanız arasındaki ilişki ve gelişimi hakkında olduğu için aslında bir bakıma daha iyi oldu merak etmeyin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

İnşallah sorun çıkarmazlar da bir de bunlarla uğraşmayız ya.. Sizce ne gibi sorular sorarlar? Daha önceki sitede paylaşmıştık galiba gelebilecek soruları ama burada bulamadım, buraya da yazabilmemiz mümkün mü elinizde varsa? Yoksa da problem değil sırf benim için uğraşmayın lütfen.
ResimResim
gokhan10
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokhan10 »

Selam excellans benim bir sorunum var yardımcı olursan çok sevinirim
ben yaklaşık bir buçuk yıl önce evlendim eşim kanada vatandaşı, geçen yıl yaptığımız sponsorlukta problem çıkmıştı ama bu yıl eşimin yaptığı sponsorluk başvurusunu kabul edildi, beni 20 gün önce konsolosluk bir bayan arayım randevu verdi 10 gün öncesine ve yanımda evliliğini ispat edecek belge istedi, ben yaklaşık 400 sayfa msn dökümü 200 yakın resim, emailler mektuplar ve telefon dökümleri hepsini teslim ettim, eşimle benim aramda 10 yaş fark var benden büyük, konsoloslukta görüştüğüm bayan durmadan bunu tekrar edip durdu ve çok olumsuz bir tutum sergiledi, dünde bana posta yoluyla başvurumun red edildiğine dair bir yazı gönderdi, eşimle görüştüm ve eşim kanadadan dava açması gerektiğini söyledi
sorum şu; bu süreç ne kadar sürer ve olumlu bir sonuç alırmıyız????? şimdiden çok teşekkürler
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

gokhan10 ile aynı sorun bizde de mevcut. Annem 64 doğumlu, babam ise 72 doğumlu, aralarında 8 yaş fark var. Gerçi şöyle söyleyeyim annemin daha önce evlenme aşamasına geldiği ama daha sonra anlaşmazlık yaşadığı insan da 74lüydü. Aynı zamanda öz babamın yaptığı ikinci evliliğindeki eşi de babamdan 12 yaş kadar büyük.. Öyle ilginç bir durum ve aile yapısı baş göstermekte benim açımdan :) Acaba bu bizde de problem olur mu?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Gokhan10 merhaba,
Geçmiş olsun öncelikle, evet eşiniz buradan Appeal yapacak. Bu süreç avukatınıza baglı ve birde davanın açılacağı eyaletin yogunluguna bağlı. Ortalama minumum 4 ay maksimum 22 ay gibi sürmektedir. Ama şunu söyleyebilirim eğer evliliğiniz ve ilişkiniz ile ilgili sunacagınız deliller yeterli oldugu sürece vizeniz onaylanacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış - Antalya merhaba,
Hayır sizin pozisyonuzuda bu sorun olmayacaktır. Çünkü Erkek davetini yapıyor. Diğer şekilde konsolosluk yaş farkını ( Gökhan10) örneğindeki gibi evliliğin sadece ülkeye geçiş amacıyla yapıldığını ve ciddi olmadıgını düşünerek pek sıcak bakmıyorlar. Bu tür durumda mutlaka ve mutlaka eşlerin mümkünse Kanada'da ki eşin Türkiye ziyaretleri, aile bireyleri olan tanışmaları vakit geçirmeleri iki çiftin aralarında ki maddi ekonomik bagların ispatı vs gibi detaylı bir dosya gerekiyor.

Ayrıca sizin kategoride sorulacak sorular sadece daha evvelde bahsettiğim gibi Anneniz ile Babanızın ilişkisi başlangıç - gelişme şeklinde sorulacak...
Nerde tanıştınız?
Nasıl tanıştınız?
Sizi ziyarete geldimi?
Ne kadar süredir tanışıyorsunuz?
Nişan, söz, nikah oldumu?
Onun akrabalarından gelen oldumu? gelmediyse neden gelmedi?
Balayına gidildi mi? Gidildiyse nereye nasıl ne kadar ? Gidilmediyse neden ?
Onun akrabaları ile tanıştınız mı?
Eşiniz sizin akrabalarınızla tanıştımı?
Nerde dogdu- eşinizin ailesi - iş hayatı - eğitim hayatı vs vs gibi sorular sorulacaktır.
vs vs gibi.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

Tamamdır o zaman. Hani siz demiştiniz ya bir an ''Ee ben şimdi vize vermesem ne yapacaksınız?'' gibi bir soru gelebilir ve hazırlıklı olun diye, ona takılmıştım aslında ben ama yine de annemi uyarayım bu tip sorulara da hazırlıklı olsun değil mi? :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs- Antalya merhaba,
Tabiki bilgilendirin ama fazlada kadını strese sokmayın. Zaten onun kendi ilişkisi hakkında sorular sorulacağı için merak etmeyin anneniz rahat olduğu sürece bir sorun olmayacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Peki o zaman daha fazla öneride bulunmaya çalışmayayım ben de ki rahat olabilsin dediğiniz gibi, cevap için teşekkür ederim.
ResimResim
man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm excellans nasılsın bugun konsolosluktan aradılar benı vıza gorevlesı aralık 7 sıne mulakata cagırdı vede yanınızda gelırken nufus mudurlugunden alınması gereken bır ıkı evrak ıstedı onları anladım bıde evlılıgınıze daır belgelerde olsun dedı.evrakları gonderırken ıcınde dugun resmı nıkah resmı oncekı geldıgınde cekıldıgımız resımler arkadaslarla aılelerle olan resımlerı gonderdım ama ben 2007 ve 2010 subatına ırakta calısyordum yanı oyuzden ne bır msn konusması lazım olacagı hıc aklıma gelmemıstı oyuzden elımde herhangı bır konusma yok sadece resım var baska yyok balayı dersenız gıttık ama mersındekı yazlıgımıza gıtmıstık baska nasıl evrak belge yapabılırımkı??
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mano1 merhaba,
Gönderdiklerinize ek olarak elinizde yada temin edebileceğiniz örnek; Yine fazladan resimler, yazlık resimleri, eşinizin gelip gittiğine dair vize fotokopileri, varsa aranızda yapılmış banka - para alış veriş vs belgeleri, msn yok ise eğer e-mail kullandıysanız e-mail yazışmaları siz saklamadıysanız belki eşiniz msn kayıtlarını saklamıştır ondan da isteyiniz aynı şekilde saydıklarım ölçüsünde size destek olabilecek belgerlerden. Şimdi görevli sunduklarınıza istinaden yine sizi görüşmeye çağırdıysa bu inanmadığını emin olmadığını gösterir. Sizden bunları isteyerek + size yine ilişki ve evlilik vs sorular sorarark son kararını verecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhabalar Excellans,

Annem bugün konsoloslukta mülakata girmiş. Girdiğinde görüştüğü bayanla hem fikir kalamamışlar. Sebebi şu ki, biz babam, ben ve annem hep birlikte Abant taraflarına gitmiştik. Onu da babam balayı gibi değerlendirerek yazmış. Ama annem aslında balayıdan ziyade öyle ailece yaptığımız bir gezi olduğunu belirtmiş. Bunun üzerine bayan anneme, ''İkna olamadım'' fln demiş. Annem de, yani sırf adlandırmamızdan dolayı mı ikna olmadınız? fln diye sormuş. Sonuç gittiğimiz yer belli yaptığımız belli nedir yani sizi tatmin etmeyen fln diye. Neyse kadın ondan sonra pasaportlar bizde kalsın biz size ulaşacağız demiş. Annem çıkmış ordan, 15 dakka sonra aramışlar tekrar. Demişler ki biz bugün vizenizi verecektik ama ödenmeyen bişeyimiz varmış. 500'er dolar ödememiz gereken bişey varmış. onu ödemeden işlem yapamıyoruz demiş. Annem de tamam o zaman ödeyelim demiş. Kadın da ödedikten sonra pasaportlarınızı yollayın demiş.

Ya şimdi ben anlamadım ki verecekler mi, yoksa ikna olmadık diye red mi edecekler? Ya nolucak Excellans sizce? Bu nedir?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış-Antalya merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Evet onayladılar fakat dedikleri gibi 490 cad PR masraflarını demekki babanız yatırmamıs başvuru yaparken. Yapacagınız 490 cad PR masraflarını yatırıp dekontla beraber pasaportlarınızı konsolosluga yollamanız sadece.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Ama kadın ikna olmadım demiş Excellans. Bizi red mi edecek acaba yaa?? acayip huylandım varya. İş planı yarışmasında birinci oldum dün akşam IPHONE 4 kazandım inanılmaz mutluydum şimdi içim şüphe kaynıyo. Olamaz böyle bi duygu.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
=======================================================================================================================/
BizveKanada / 12.08.2009---/--8.09.2009-----/14.09.2009 /--17.09.2009-/---------------/--19.11.2009-- /-- 19.11.2009--/ 19.11.2009/
=======================================================================================================================/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / ---Yapılmadı--- / ----31.08.2009----- /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / ---29.04.2009 --/-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /---Yapılmadı---/---Yapılmadı----/----19.10.2009---/20.10.2009/
Nekropsi / --04.06.2010 / --06.07.2010 / --19.07.2010 / --06.08.2010 /---Yapılmadı --- /---Yapılmadı ---/............./27.10.2010/
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / --13.07.2009--- / --13.07.2009- / ----21.10.2009--- / --21.10.2009- /21.10.2009/
Eren / --8.09.2009--- / ---30.09.2009--- / ----13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/--26.10.2009-/............./............/15.12.2009/
Grace78 / --17.4.2009-- / --07.5.2009-- / --20.5.2009- / --11.6.2009- / --05.10.2009- / --Yapılmadı /--26.01.2010-/26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / -06.01.2010- / -22.02.2010- / -------------- / ------------/ 30.03.2010 /
Ali-baba /--19.03.2010- / --20.06.2010- / --29.06.2010- / --29.07.2010- / ------------- / --Yapılmadı- / ------------- / 04.08.2010 / =======================================================================================================================/
Nureddinfatih / 18.01.2009 /22.02.2009 / 11.03.2009 / 11.04.2009 / 26.05.2009 /26.05.2009/ 26.04.2010 /08.06.2010/
Seasines / --22.04.2010- / --28.05.2010- / --01.06.2010- / --09.06.2010- /............./--Yapılmadı-/................/ 15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/-------------/ 29.09.2010/
Barış_Antalya / 02.08.2010 / 05.10.2010 / 13.10.2010 /13.10.2010 / --------------- / 11.11.2010 / 11.11.2010 / 11.11.2010/
Ahmetdogan11 / 28.06.2010 / /19.08.2010 /----------/-----------/----------------/-------------/-------------/
Zeymus / 26.10.2010 / ------------- /------------- / ------------------ / ----------------- / ----------------/--------------/--------------/

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Ama kadın ikna olmadım demiş Excellans. Bizi red mi edecek acaba yaa?? acayip huylandım varya. İş planı yarışmasında birinci oldum dün akşam IPHONE 4 kazandım inanılmaz mutluydum şimdi içim şüphe kaynıyo. Olamaz böyle bi duygu.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ne dediği konusma sırasındaki yorumu vs önemli değildir. Sonuc olarak basvuru sahibine ne yapması gerektigini söylemesidir. Sizede demişki masrafı ödeyin pasaportları yollayın. Şimdi RED olacak olsa ben size neden ücreti yatırın pasaportu yollayın diyeyim ayrıca konsolosluk görevlisi neden bunu yapmasını annenizden istesin. Eğer anlattığınız ve bildirdiğiniz gibi ise yapmanız gereken 490 cad tutatrındaki PR masraflarını yatırmanız ve dekontla beraber pasaportları yollamanızdır. Yollamanızı takiben 1 hafta içinde de vizeniz basılmış olarak evinize gelecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Vize vermeyecek olsa parayı öde demezdi yani öyle mi??
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Vize onaylandı, yapmanız gereken 490 cad - RPRF (Right of Permanent Residence Fee) tutarını yatırmaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans varya insanın içini rahatlatmakta üstünüze tanımıyorum :) çok teşekkür ederim. :)
ResimResim
man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba excellans yardımların ıcın gercekten cok tesekkur ederım benım gonderdıgım sadece resımdı esıme soledım aksılık olacak ya eskı bılgısayarının bozuldugunu soledı bırsey olmaya calısınca bazı seyleer tersıne gıderye bızımkıde o :).ama bırıne yaptırmasını soledım.olursa msn cıktısı alacagız dedıgınız gıbı passportundakı gırıs cıkıs vızılerını de scan yapıp bana gonderdı.banka konusuysa ne benım ne onun para konussunda sıkıntı olmadıgından bırbırımızden ıstemedık. yanı yıne resım goturecegım yanımda vıza gırıs cıkısların fotokopısını aldım baya cekıldıgımız foto var ortalama kac tane sızce goturım bıde nufus mudurlugunden 2 evrak ıstemısler onları tercume yaptırmama gerek varmı. gıderken yanımda evlılık cuzdanını veya fotokopısınıde goturummu pasaportla ılgılı bır sey demedıler goturmem lazımmı sızce.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Man01 merhaba,
Evet toparladığınızı toparlayın ayrıca nufustan alacaklarınızı tercümeye gerek yoktur. Evlilik cuzdanı resimli kısmı fotokopi alın yanınıza ve tabiki pasaportunuzuda beraberinizde götürün. Şimdi daha evvelde okumuşsunuzdur forumdan ama kısa hatırlatma bu görüşmede size düşen karşı tarafı ilişkinizde ciddi olduğunuza inandırmanızdır. Onunla ilgili, onun ailesi ile ilgili, nasıl tanıştınız nerde vs vs bunlarda güzelce bir tekrar geçiniz. Ve onun başvuru forumunda doldururken verdiği bilgileride unutmayınız. Kısaca hikayeniz hem orada yazan ile aynı hemde ikinizinki bir gitmelidir. Banka kısmıda eğer sorar ise yaptıgınız açıklama zaten yeterlidir. İhtiyacımız olmadığı için açıklaması ama bu sefer size hiçmi hediye almadınız vs sorusu gelirse aldık vs dersiniz.
Saygılarımızla,

man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

anladım. cok tesekkur ederım sabıka kaydını ben normal almıstım onu arsıvl ıstıyorlar sadece olese ben onu tercume ettırım.vede pasaportumun gununu uzattarıcam sanırım pasaportları yenılıyorlarmıs eger pasaportumu degısıtırırsem herhangı bır sorun olurmu cunku basvuruyu yaparken sımdıkı elımdekı olanın copylerını gondermıstım.zaten esım bu ay sonu gelyordu.kısmetımıze aradılar mulakat ıcın artık bır aksılık cıkmazsa beraber gıdecegız ankaraya verırlerse canadaya da beraber donecegız:)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Man01 merhaba,
Evet Arşiv kayıtlı sabıka kaydınızı alınız ayrıca yeni pasaport çıkarttıktan sonra beraberinizde eskisinide götürürseniz herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Eşinizde geleceğine göre onun son giriş vize fotokopisinide götürür Interview-görüşme sırasında eşinizinde geldiğini ailenizle biraz vakit geçirip geriye beraber döneceğinizi anlatınız. Aynı gün öğleden sonrada vizenizi alınız.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

herkese selam. uzun zamandır yazmk isteyipte zaman bulamadığım geliş notları ve ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim.bodrumdan eşimle beraber istanbula uçtuk atatürk havalimanında otelde 1 gece konakladıktan sonra sabah 09:00 da ki uçağa bagaj vermeye gittik. bildiğim kadarıyla laptop çantaları tartmamaları gerekirken air france yekkilileri neredeyse bizide tartacaklardı. biraz tartıştıktan sonra yinede 50 euro ek yük parası ödedim. yük fazlamda türkiyeden aldığımız tül,perde,2 tane nevresim takımı..... ödediğim 50 euro sayesinde belkide burayla aynı fiyata geldi ama neyse en azından yerli malı :) bagajları verip pasaport gişelerine yöneldik 15 lira haç parası aklımdan çıkmış dönüp bide onu aldıktan sonra nihayet duty free ye geldik. eşe dosta bi güzellik yapalım deyip 2 şişe viski aldık ve isranbul paris uçağına bindik. biraz sarsıntılı uçuştan sonra parise indik ve transit bölümünden kendi çıkış kapımıza ilerledik. güvenik kontrolünde 2 şişe viskiyi fransızlara hediye ettik niye diye sorarsanız türkiye gibi ülkelerden duty free den bile alınmış olsa 100 ml aşan hiç bir sıvıyı uçağa alamazlarmış. 2 şişe canım viskiyi fransızlara hibe ettikten sonra küfür ede ede kendi çıkış kapımızı bulup beklemeye başladık . bide ne görelim 2 saat rötar. 2 saat aval aval gezidikten ve viskiyi hibe ettikten sonra thy ile uçmadığıma bin pişman oldum. neyse. paristeb torontoya çok sakin 8 saatkik uçuştan sonra pearson hava alanına indik.el bagajlarını alıp uçaktan ayrıldık.hava alanına ayak basar basmaz 2 polis memuru herkesin pasaportuna eğer kanada pasaportu değise vizesine bakıp gerekli yere yönlendiriyor. vizeme bakıp kanadaya hoş geldiniz dedikten sonra bana gideceğim yerleri söyledi. uzunca bi yürüyüşten sonra uzunda bi kuyruğun en sonuna siper kurup etrafta olanı bitebi nasıl bir dünyaya geldiğimi anlamaya çalıştım :) etrafta her telden her türden inşan esmeri, beyazı özellikle en çok asyalı bazen kendinizi asya ülkesinde gibi sandığınız oluyor. nihayet bana sıra geldi. memur bana üzerimdeki paranın 10.000 dolardan az olup olmadığını sordu bende evet az deklarasyok kağıdına yazdığım kadar dedim okey deyip arka taraftaki göçmenlik ofisine gitmemi söyledi.ofiste hiç sıra yoktu.beni bi kabine yönlendirdiler ve asyalı genç memur belgelerimi istedi. gerekli bilgileri kontrol etti gösterdiği yeri imzaladım 5 dakikada işim bitti ve kandaya hoş geldniz diyip direk gitmemi söyledi.giderken sağlı sollu iki masa var birinde çanta verdiler diğerinde bisürü dergi ve buröşür.onlarıda aldıktan sonra hava alanından çıkıp eve yöneldik.ev biz gelmeden tutulduğu için gayet rahat oldu. 2-3 gün eşimin akrabalarında kaldktan sonra IKEA ya gidip mobilya vs aldık. fiyatkarı sorarsanız http://www.ikea.com/ca/en adresine girip bakabilirsiniz. kalite sorarsanız eh işte polonya malı ve çoğu mal suntadan yapılma.en azından idare eder.evimizi kurduktan sonra ilk iş gidip bankadan hesap açtırdık.TD canada turst ama yakında iptal etmeyi düşünüyorum.burada kartı kullandıkça sizden para kesiliyor. mesela aylık 12 kere bedava işlem yapma limitli kart aylık 3.5 dolar 25 kere işlem yapma 6.50 sınırsız işlem yapıladilen kartın aylık fee si 12.50. biz trde alışverişi filan kartla yaparsak bonus verirlerken burada para kesiyorlar.bu bahsettiğim normal para cart kredi karti değil. sonra ikinci önemli iş internet bağlatmak oldu. 3web cia adlı bi şirketten kablo net bağlattım aylık 35 dolar sınırsız. hızıda gayet iyi torrentte saniyede 2mb çekiyor. kurulum uçreti 60 dolar +modem 60+routher 50 dolar. ulaşım konusunda gelince metro pass aldım.itediğim kadar otobüs ve metroya binebiliyorum 121 cad. cep telefonu 35 dolar limitsiz.sonra oturup ehliyet için hazırlandım.rusça olarak ehliyet sınavına girdim ve geçtim türkçe yok.başvurmadan önce ehliyetinizi ottowaya gönderip elçilikten onaylatmanız lazım masraf 24 posta ucretiyle beraber aşağı yukarı 50 doları buldu. bu belgeyi ilk başvuruda mutlaka gösterin. çünkü kimse bana göster demedi. bende bu belgeyi sürücü kursuna vermem gerektiğini sanıyordum.ehliyetim olduğunu yazmama rağmen belge göstermediğim g2 almak yani tek başıma araba kullanmak için 8 ay beklemem lazım. 2 gündür durumu düzeltmeye çalışıyorum.yiyecek içecek çok pahalı. portakal 2.99 elma 2.80 ekmek 2.50 sut 1.50........kanadayı sevdinmi derseniz şimdilik herşey yolunda. yardımları için excellansa tekrar teşekürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Ali-Baba,
Paylaşımlarınız için teşekkürler.
Taner3
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sn Ali-Baba,

Yeni hayatinizda basarilar, firsat buldukca yasadiklainizi paylasirsaniz seviniriz.
ResimResim
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

rica ederim. firsat ve yazmaya değer şeyler oldukça mutlaka yazıcam. birde burda yunanlılar ve araplar sayesinde türk yemeklerine özlem çekmiycez gibi helva,yaprak sarması,baklava........ yunanlılar döner vb kebap türleri araplar sayesinde sahip çıkmadığımız türk mutfağını başka milletler kendi yemekleri gibi tüm kanadaya tanıtıp yediriyor. birde eğer ben gibi köfte seviyorsanız yanınızda mutlaka bolca köfte hacı getirin ben burda bulamadım gerci hiç türk marketine gitmedim ama şimdilik burada aldığım hamburger harcıyla idare ediyorum.bu arada etin kilosu aşağı yukarı 8 cad, kıyma 5 cad, benzin 1.11 cad. araba konusunda arabalar tr ye göre çok ucuz ama aylık taksit öder gibi sigorta ödemeniz lazım.2002 model 5000 dolarlık bi grand cherokee jeep için sigorta şirketinden aldığım fiyat aylık 400 cad. tabi bu ilk etapta böyle. sonra zaman geçtikçe kanada deneyimi kazandıkça fiyat azalıyor. birde mutlaka başka şirketlerdende fiyat alın ayrıca ev sigortası ve arabayı aynı yerden yaptırın çünkü araba sigortasında indirim yapıyorlarmış.elektronik eşya tv vs almadan önce türkiyede yaptığımız gibi mutlaka internette arama yapın.ben tv almadan önce bizdeki ucuzcu.com gibi kanada sitelerinde arama yaptım istediğim tv www.bestbuy.ca da indirimdeydi diğer mağzalara göre 400 cad ucuza aldım. aldığınız her malı 1 ay içinde sorgusuz sualsiz iade edebilirsiniz.birde eve kap kacak alıcağınız zaman mutlaka dolar store lere bakın.kapanan mağzalardan yada mağzalardaki indirimde olan kaliteli mallar dolar storelere düşebiliyor bizdeki herşey 1 lira gibi bi mağaza.aşağı yukarı her plazada var.yazdıklarımın yeri bu başlık değil ama gerekirse excellans başka başlığa taşır.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-baba merhaba,
Öncelikle hem sizin hemde diğer arkadaşlarımızın paylaşımları o kadar dogal detaylı ve içten paylaşımlarki inanın taşımak istemedim. Ve sizin vasıtanızla diğer sayın üye dostlarımızdan da ;diğer Kanada'da bulunan arkadaşlarımızdan bu tür paylaşımlarını BLOG sayfamızda da paylaşmanızı isteyerek hem burada bulunan bilgi düzeninde karışıklık olmamasını sağlamış hemde BLOG sayfamızda ise sadece Kanada'da bulunan ve Kanada deneyimi yaşayan bilgileri, tavsiyeleri, tatlısıyla acısıyla yaşanılanları derlemiş olacağız. Yine gösterdiğiniz ilgi için hem size hemde tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.

Yine Forum'da Bu tür paylaşımların Blog sayfamızda yapıldığını bildiren ve direkt linkleri barındıracağımız bir başlık açarak insanlarımızında merak ettikleri yazılara kolayca ulaşmasını sağlayacağım.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Merhabalar. Bizim bu PR masraflarini yatirmak icin gelecek olan bir kac alacagimizi bekliyoruz. Bu 490ar dolarlkk odeme icin herhangi bir son odeme tarihi var midir? Bayramdan sonraya kalsa problem olur mu sizce?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs-Antalya merhaba,
Hayır herhangi bir son ödeme tarihi yoktur ( Uzun süreli anlamında algılanmasın senelerce gibi). Tabiki bayramdan sonra yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Yok, seneyi bulmaz :) teşekkür ederim :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Herkese iyi bayramlar... :)

Ayrica ali babanin yorumunu yeni okuyabildim mukemmeldi :) kendisine tesekkurler :)
ResimResim
ferhanss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ferhanss »

sayın excelans
canada ya evlilik yolu ile başvurmamız sonucunda görüşme çagrıldım mülakat cevabı yani onay verilip verilmedigi nasıl ve ne kadar zaman içinde geri bildirim oluyor tşk ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ferhanss merhaba,
Eğer ki sizle görüşme yapıldı ise bunu görüşme esnasında vize görevlisi zaten ''Onayladım, pasaportunuzu verin'' şeklinde dile getirmiş olmalıydı. Eğer ki görüşmeniz başka bir eksik evrak yada bekleyen ödeme vs yoksa ve bunlar beklenmeyecekse ve dediğim gibi görevli görüşme sırasında size birşey demediyse bu büyük bir ihtimalle görüşmenin olumsuz geçtiğini gösterir. Yani görevli size tamam biz size bildireceğiz sonucu diyerek ayrıldıysa üzülerek bildirmeliyim dosyanızı refuse etmiştir. İlgili mektupta hem Kanada'daki sponsorunuza hemde size ulaşacaktır. Umarım ben yanılıyorum diyelim...
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön