Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen orkunsafe »

Sayin Excellans,

Bsoyleyen ile az once telefonla gorustum, kendisi yakin arkadasim olur, interneti olmadigi icin baglanamadi benden sormami istedi.

25.06.2010 tarihinde basvurusunu APS ile gonderdi. Basvurdugu meslek kodu 7213 Piping Supervisor idi, yeni listede bu kod yok. Ama basvurusu postaya bu liste degismeden 1 gun oncesinden verildi ama tabiki henuz Kanadaya ulasmadi. Bu durumda ne olacak, eger bu liste degisimi 1 hafta once olmus olsaydi, kendisi 8222 Supervisors, Oil and Gas Drilling and Service kodunu yazabilirdi, cunku is tanimi bunada uyuyor. Acaba degistirme imkani olurmu, ilk basvuru o tarihten once basvuru postaya verildigi icin kabul olur mu?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

orkunsafe yazdı:Sayin Excellans,
Bsoyleyen ile az once telefonla gorustum, kendisi yakin arkadasim olur, interneti olmadigi icin baglanamadi benden sormami istedi.
25.06.2010 tarihinde basvurusunu APS ile gonderdi. Basvurdugu meslek kodu 7213 Piping Supervisor idi, yeni listede bu kod yok. Ama basvurusu postaya bu liste degismeden 1 gun oncesinden verildi ama tabiki henuz Kanadaya ulasmadi. Bu durumda ne olacak, eger bu liste degisimi 1 hafta once olmus olsaydi, kendisi 8222 Supervisors, Oil and Gas Drilling and Service kodunu yazabilirdi, cunku is tanimi bunada uyuyor. Acaba degistirme imkani olurmu, ilk basvuru o tarihten once basvuru postaya verildigi icin kabul olur mu?
Sayın Orkunsafe,
Evet, tarih olarak genelde ulaşmış olanlar olarak değerlendirilir. Ancak sayın Bsoyleyen diğer grubuda özellik içeriyor ise zaten dosya kendisine eğerki tarihten kaynaklanan durum ve liste dışı diye geri gönderilirse düzeltmesi ve yeniden yollaması istenecektir. CIC ofis genelde posta tarihlerini dikkate alır ama tabiki bu olay büyük bir değişim ve kargaşa yaşattı açıkcası meslekler 38 adetten 29 adete düşürüldü ve hatta önemli bir çok meslek grubuda çıkarıldı. O yüzden bu karışıklıkta benim tahminim o eski gruptan kabul edilebilir ama edilmezse bile sorun yok yeni düzenleme ile tekrar başvurusunu yapabilir. Bekleyelim sonuca göre hareket edilsin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
warriormustdie
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen warriormustdie »

20.000 başvuru sınırı getirilmiş, eskiden kaçtı bu acaba? sanki 200 binlerde diye hatırlıyorum, eğer öyleyse yeni başvuru sahiplerinin bir çoğu meslek listede olmasına rağmen ya işlemleri başlamıcak yada reddedilecek. Bu gerçekten kötü olmuş...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

warriormustdie yazdı:20.000 başvuru sınırı getirilmiş, eskiden kaçtı bu acaba? sanki 200 binlerde diye hatırlıyorum, eğer öyleyse yeni başvuru sahiplerinin bir çoğu meslek listede olmasına rağmen ya işlemleri başlamıcak yada reddedilecek. Bu gerçekten kötü olmuş...
Sayın Warriormustdie merhaba,
Daha evvel belirlenmiş bir sayı yoktu. Yani genel göçmen sayısı verilirdi yıllık ortalama örnek : 264.000 bunun içinde de ayrım yapılmazdı ne kadarı kalifiye olacak, ne kadarı yatırımcı, ne kadarı evlilik akraba vs diye. Fakat daha evvelde birçok kez paylaşmaya çalıştığım gerçek Kanada'lıların isyanları yükselen sesleri ne yazıkki bu kararların alınmasına neden olmuştur. Çünkü aileler çocuklarını okutuyor ve mezunluklarında ne yazıkki herkes iş imkanı bulamamaya başlamış ve bilindiği üzere asyalı grup dediğimiz kesim bu sistemi öyle güzel suistimal ederek. Gereksiz boş kişilerin göçmenlik bandı altından yıllarca girişini sağlamışlardı. Şimdi bakın hem 20.000 sayısı hemde her meslek grubundan 1000 başvuru kısıtlaması getirilerek. Hem kim en iyi ise o gelsin o seçilsin hemde bunu bir baraj olarak geliştirdiler. Çünkü eyaletlerde inanın büyük bir göçmen çoğunluğu ve bunun yanında göçmen kirliliği oluşmaya başlamıştı. Hükümette yaklaşan seçimleride düşünerek bence hem tabana hemde sektörlere cevap verme açısından bu kararı aldı. Çok kötü oldu ama yapacak birşey ne yazıkki yok. Dikkat ederseniz talep listeside aslında bir evvelkinden daha çok direkt neye ihtiyaç var ise ona çevrilmiş durumda.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
warriormustdie
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler sayın Excellans, keşke ielts sınavı beklemeden başvursaydık :) kısmet artık temmuz 17 den sonra sonuç alınca şansımızı deneyeceğiz. Bundan sonra başvuracak arkadaşlara bol şans diliyorum, umarım herş şey herkesin gönlünce olur.
baris
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris »

IT'ci olarak FSW'ye başvurmayı plalıyordum.
IT ile ilgili meslek grupları listeden kaldırılmış gördüğüm kadarıyla.
Biraz daha elimizi çabuk tutmak gerekiyormuş anlaşılan.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris yazdı:IT'ci olarak FSW'ye başvurmayı plalıyordum.
IT ile ilgili meslek grupları listeden kaldırılmış gördüğüm kadarıyla.
Biraz daha elimizi çabuk tutmak gerekiyormuş anlaşılan.
Sayın Barış merhaba,
Evet ne yazıkki muhendislikler, bilişim sektörü, finans sektörü kaldırıldı. Ve direk neye ihtiyaç var ise ona yönlendirildi bunun yanında birde limit getirilerek bir yarışma içine sokuldu. Yani tam kalifiye olan gelebilsin durumu oluşturuldu.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
warriormustdie
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans;
Bu 1000 limit olayı 2010 başından bu yana olan tüm bşvurularımı içerecekmi yoksa bu günden itibaren olan başvurularda dikkate alınacak rakammı? diyelimki 1100. sırada başvurduk, o zaman direk iptalmi olacak yoksa sırayamı sokacaklar? açıkcası çok ümit kırıcı durum....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

warriormustdie yazdı:Sayın Excellans;
Bu 1000 limit olayı 2010 başından bu yana olan tüm bşvurularımı içerecekmi yoksa bu günden itibaren olan başvurularda dikkate alınacak rakammı? diyelimki 1100. sırada başvurduk, o zaman direk iptalmi olacak yoksa sırayamı sokacaklar? açıkcası çok ümit kırıcı durum....
Sayın Warriormustdie merhaba,
Şimdi detay şöyle; 29 öncelikli yeni meslek listesi toplamda 12 aylık sürede 20.000 limitli başvuru yapacak. Ve ayrıca bu başvuru kendi içinde de mesleklerde 1000'er başvuru durumunda olacak. Bu 2010 başından beri yapılan yapılmış başvuruları tabiki etkilemeyecek sadece 26 Haziran 2010'dan sonrakileri etkilyecek. Şimdi eğer diyelim bugün biz bir başvuru yaptık ve başvuru mesleğimiz 1000 doldurdu bizim başvurumuz ikinci 12 aylık dönem beklemesine alınacak. Yada toplamda 20.000'de eksik var ise dahil edilecek. Zaten dikkat ederseniz 29 meslek grubu - 20.000 limit - 1000'er meslek başvurusu zaten rakamlar birbirini tutmuyor. Yani kendi içinde bir dagılma söz konusu.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
warriormustdie
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellan;
Cevabınız için teşekkür ederim, sanırım bu durumda biraz avantajlı oluyorum zira evlrakları hazırladım bir tek ielts sonuç kaldı, onuda alır almaz postaya vereceğim. Sonucu sizle burda paylaşmayı umud ediyorum, saygılar iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

warriormustdie yazdı:Sayın Excellan;
Cevabınız için teşekkür ederim, sanırım bu durumda biraz avantajlı oluyorum zira evlrakları hazırladım bir tek ielts sonuç kaldı, onuda alır almaz postaya vereceğim. Sonucu sizle burda paylaşmayı umud ediyorum, saygılar iyi çalışmalar.
Sayın Warriormustdie,
Hayırlısı olsun şimdiden..
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
warriormustdie
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Iris »

Excellans merhaba,

Bize halen mektup gelmedi. Durumumuzu hatırlatayım, Ankaradan 2 haziran da telefonla aranmıştık, eksik evrak için. Aynı gün göndermiştik , 3 Haziranda ulaşmıştı. Ancak evrakı Sydney in verdiği file no ile göndermiştik. Çünkü Ankaranın gönderdiği file no yu bildiren evrak bize 3 Haziranda ulaştı. Bizde 3 Haziranda karışıklık olmasın diye bu durumu açıklayan bir mail attık. Ses , seda yok...heriki file no ilede girdiğimde "in process" görünüyor.
Acaba, bir maille sorsak mı artık ? Nasıl bişey yazsak, usulune uygun ?? Ben biraz tedirgin olmaya başladım...Mesleğim de listeden çıkmış...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ceylans
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ceylans »

kien yazdı:ceylans, tebrikler size de,

sizin ve benim ailemin başvuru tarihleri, evrak-ielts, medical vs her şey aynı tarihlerde olmuştu, şimdi gidiş tarihlerimiz de birbirine çok yakın!

Umarım orada da bu yakınlığımız ve kader birliğimiz iyi biçimde devam eder.

Biz commercial drive'da bir ev bulduk, sanırım gitmeden önce orayı tutacağız, bakarsınız yakın otururuz :)
hayirlisi insallah hersey gonlumuzce olur.
Bizde baslangicta Renfrew de olacagiz is bulunca da ona gore oturacagimiz semti sececegiz.
gorusmek dilegi ile diyelim
kendinize iyi bakin
ceylans :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın IRIS merhaba,
Öncelikle şu konuda rahat olunuz. Mesleğinizin listede olmaması yada çıkarılması sizin başvurunuzu ve sizin gibi 26 Haziran'dan önce başvuru yapanlarınkini etkilemeyecektir.
Diğer konudada gecikme aslında yok malum yoğunluktan kaynaklanıyordur. Biraz daha sabır diyelim yakında mektubunuz elinizde olacaktır. Tabiki bu arada e- mail ile sorabilirsiniz ama cevap vermeyebilirler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans,
bu sınırlandırma, sponsorship başvurularını etkilemeyecek değil mi? yani sponsorluk yolu ile aile birleşimi göçmenliğinde bir sayı limiti var mı?
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans,
bu sınırlandırma, sponsorship başvurularını etkilemeyecek değil mi? yani sponsorluk yolu ile aile birleşimi göçmenliğinde bir sayı limiti var mı?
teşekkürler
Hayır bu sadece FSW kategorisi için geçerli olan bir hüküm. Diğer göçmenlik kategorileri (Investors- Yatırımcı hariç) aynen eski yürürlülüklerini korumaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jonny b good »

Merhaba Excellans,

Nihayet Medical mektubu bugün geldi :D :D :D

Bu arada 2 sorum olacak.

1.Muhtemelen THY ile Chicago aktarmalı uçmayı düşünüyoruz dolaysıyla amerika transit vizesi gerekecek. Amerikan konsolosluğunda (istanbul) randevu sürelerini bilen var mı?

2.linkte bulunan dökümanda (http://cbsa-asfc.gc.ca/publications/dm- ... -1-eng.pdf) aşağıdaki bölümden şu anlamı çıkarabilirmiyim.
Eşyalarımızın bir kısmını önden gönderelim diyorum ve giriş esnasında bunları deklare edeyim. Diğer eşyalarıda "Goods to follow" olarak deklare ederim.
Bu import tax ödemeden mümkün müdür?

Listing of Goods to be Imported
17. Prior to importation, settlers must prepare a detailed list
in duplicate of all goods to be imported, showing the make,
model, serial numbers (where possible), and approximate
value of each item. For general household items, a group
listing and overall value is sufficient (e.g., kitchen utensils –
$000). The list should be divided into two parts, showing
which items are accompanying the owner at the time of
arrival and which items are to arrive at a later date as
“goods to follow.”
This list must be presented to the border
services officer when the settler first arrives in Canada, even
if no goods are being imported at that time. Instead of a list,
Form B4A, Personal Effects Accounting Document (list of
goods imported), may be used.

Şimdiden teşekkürler,

so long,
jonny
En son jonny b good tarafından Haziran 30, 2010, 10:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Jonny be good
Tebrikler:) Ben Cuma ABD vizesi icin randevu almistim, 28 Temmuz vermislerdi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler stah ;-)
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Iris & jonny;
Öncelikle hayırlı olsun. Siz mutluluğu yaşar iken 2 sorunuzada cevap vereleim;

1- Evet vize gerekeceği için başvuru ve randevu gerekli ortalama 1 ay gibi bir süre veriyorlar.
2- Bahsettiğiniz gibi deklere yaparak eşyalarınızın bir bölümünü ve sonrası içinde gümrük muafiyetinden yararlanabilirsiniz. Ama şuna dikkat edin ilk girişteki eşyalar arkadan sonra gelecek eşyalar kısmını iyice detaylandırın. Sonrada istediklerinizi gümrüksüz alın. İlk seferde günlük ihtiyaclar almaya bakın ağır ve detaylı olanları yani (Elektronik, mobilya vs ) sonraya bırakın. Birde tavsiye gereksiz birşey almamaya bakın. Burada 30-90 CAD'e temin edeceğiniz şeyleri oradan yüklenip getirmeyin hem yazık kilo vs dolacak hemde taşınacagınız edeceginiz evde zaten çoğu yada özellikle ana ihtiyaçlar var olmuş olacak minumum her ev en az 4 appliances sahibidir.(Ocak- fırın - mikro dalga-buzdolabı vs gibi hatta bazı evler inside dish washer - washer sahibidirde) Ama malum hanım işi tencere, tabak, yemek takımı, özel istek mobilya vs tabiki bunları getirmek mantıklı olacaktır. Mobilya konusunda ise eve gelip bakılıp sonra ona göre istihdam yapınız. Şunuda yapabilirsiniz listeyi geniş tutup ama içinden gerekli olanları tespit edip getirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler Excellans,

Çok mutluyuz, çoooooook............

Eşyalar konusunda bizde öyle düşünüyoruz. Mutlaka gerekli olan şeyleri önceden gönderip, ilk girişte bunlar, filan depoda diye beyan edicez. Sonradan gelecekler listesini geniş tutucaz ama ordaki ihtiyaç, ev durumu, fiyatlar vs.e göre neler gelsin neler kalsın karar vericez.

Tekrar teşekkürler, sevgiler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Tebrikler Iris ve Jonny
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen safiyed »

Iris & Jonny Tebrikler...
Sizin adınıza çok sevindim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler Safiyed & Taner3, :D :D

Umarım sizlerde en kısa sürede cevap alırsınız.
Az kaldı, forum katılanları olarak canada'da buluşup bu günleri yaad edeceğiz.

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler Safiyed, Taner3

Jonny , Safiyed o güzel haberi zaten aldı, şimdi sıra taner3 te !
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

jonny b good yazdı:Teşekkürler Safiyed & Taner3, :D :D

Umarım sizlerde en kısa sürede cevap alırsınız.
Az kaldı, forum katılanları olarak canada'da buluşup bu günleri yaad edeceğiz.

so long,
jonny
Jonny,

Hayırlı olsun tebrik ederiz.

Saygılarımızla
ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Iris & Jonny;

Evet az kaldı şu vizeleri hayırlısı ile alalımda, sonra ver elini Canada :)) Siz hangi şehire yerleşmeyi planlıyorsunuz.
Bu arada Amerikan hastanesinden randevunuzu biran önce alın çok yoğun oluyorlar, bize bir hafta sonraya randevu vermişlerdi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

@safiyed
Şehir olarak hedefimiz Calgary, ya sizin?
Medical için randevuyu salı günü için aldık, ancak o gün müsait oluyorum.

@akita
teşekkürler

@iris
bizim evde son sözü ben söylerim "evet haklısın aşkım" :mrgreen:

Bugüne kadar olan süreç aslında sadece evrak gönder ve bekle ile geçmişti ama bugünden sonra olaylar iyiden iyiye hız kazanmaya başladı ve insan asıl şimdi idrak etmeye başlıyor nasıl bir olaya girişdiğini. Hem heyecan veriyor herşeye sıfırdan başlamak hemde az da olsa tedirgin ediyor.

damn...can't get rid of that smirky face :D :D

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen orkunsafe »

Jonny bende hayirli olsun diyorum. Medicalde korkulacak birsey yok. Ben ve ailem bu ayin 22'sinde olduk. iki gun sonra ,onlarda Parise gonderiyorlar. Bizde o asamadayiz bekliyoruz .

tekrar hayirli ve hersey gonlunuzce olsun
ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

jonny b good yazdı:@safiyed
Şehir olarak hedefimiz Calgary, ya sizin?
Medical için randevuyu salı günü için aldık, ancak o gün müsait oluyorum.

@akita
teşekkürler

@iris
bizim evde son sözü ben söylerim "evet haklısın aşkım" :mrgreen:

Bugüne kadar olan süreç aslında sadece evrak gönder ve bekle ile geçmişti ama bugünden sonra olaylar iyiden iyiye hız kazanmaya başladı ve insan asıl şimdi idrak etmeye başlıyor nasıl bir olaya girişdiğini. Hem heyecan veriyor herşeye sıfırdan başlamak hemde az da olsa tedirgin ediyor.

damn...can't get rid of that smirky face :D :D

so long,
jonny
Cok guzel bir tesaduf, cok sevindim. Bizde Calgary’e gitmeyi hedefliyoruz. Surekli Calgary ile ilgili arastirmalar yapiyoruz, okuyoruz, saglik sistemi, vergi sistemi, kiralik ev, ehliyet vs. derken ogrenmemiz gereken birsuru sey var ...

Kimbilir belki Calgary’de komsu oluruz, ne guzel olur :) Bu arada Canada’ya gitmeyi beklemeden burada da bulusup gorusebiliriz. Bilgilerimizi, deneyimlerimizi paylasiriz. Biz Nisan 2011 gibi cikis yapmayi planliyoruz. Tabii kismet…
Iris'e selam...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

safiyed yazdı:Cok guzel bir tesaduf, cok sevindim. Bizde Calgary’e gitmeyi hedefliyoruz. Surekli Calgary ile ilgili arastirmalar yapiyoruz, okuyoruz, saglik sistemi, vergi sistemi, kiralik ev, ehliyet vs. derken ogrenmemiz gereken birsuru sey var ...

Kimbilir belki Calgary’de komsu oluruz, ne guzel olur :) Bu arada Canada’ya gitmeyi beklemeden burada da bulusup gorusebiliriz. Bilgilerimizi, deneyimlerimizi paylasiriz. Biz Nisan 2011 gibi cikis yapmayi planliyoruz. Tabii kismet…
Iris'e selam...
Ne güzel bir tesadüf gerçekten :)
Aynı şekilde bizde olabildiğince bilgi edinmeye çalışıyoruz. Sağolsun Excellans vasıtası ile Calgary ve Edmonton'da oturabilinecek semtler hakkında bilgi sahibi olduk.
Sizler ile tanışmayı bizde çok isteriz, istanbul da mısınız?
Biz vizeleri alır almaz gitmeyi düşünüyoruz. ;) Ne kadar erken o kadar çabuk adapte oluruz. Duyduğuma göre Canada'da kışlar pek güzel oluyormuş.. :mrgreen:

Görüşmek ümidi ile,

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

orkunsafe yazdı:Jonny bende hayirli olsun diyorum. Medicalde korkulacak birsey yok. Ben ve ailem bu ayin 22'sinde olduk. iki gun sonra arayip sonuclari hemen sozlu olarak aliyorsun,onlarda Parise gonderiyorlar. Bizde o asamadayiz bekliyoruz .

tekrar hayirli ve hersey gonlunuzce olsun
@orkunsafe
teşekkürler,
Medical açısından sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Sadece bi nevi bilinmeye doğru yolculuk biraz ürkütüyor bizi. Gidince göreceğiz anyayı konyayı ;)

Sağlıcakla kal,

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Iris & Jonny;

Evet Excellans her konuda yardimlarini esirgemiyor, iyiki var. Bu forum hayatimizin bir parcasi oldu. Dogrusu biz kis mevsimini daha cok seviyoruz, umarim bu sevgimiz Calgary'de degismez :)
Biz istanbul Anadolu yakasindayiz. Detaylari demircisafiye@yahoo.com gorusebiliriz.

Biran once tanismak, gorusmek umidi ile...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Iris & Jonny,

Biz de bekliyoruz. Sn. Excellans'ın sizlere verdiği tarihlere bakarak, biz de bu ay sonuna cevap geleceğini ümit ediyoruz. Kendisinden pek ses çıkmıyor ama bizim biraz önümüzde Mariposa vardı. Son gelen göçmenlik yasalarının değişmesi, bizim de biraz canımızı sıktı ama sonucumuz umarım güzel olur.

Hangi şehire yerleşeceğinize nasıl karar verdiniz? Bizim gönlümüzden küçük ve sakin bir yer geçiyor ama nerede iş bulabileceksek orası olsun diyoruz.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3 yazdı:Iris & Jonny,

Biz de bekliyoruz. Sn. Excellans'ın sizlere verdiği tarihlere bakarak, biz de bu ay sonuna cevap geleceğini ümit ediyoruz. Kendisinden pek ses çıkmıyor ama bizim biraz önümüzde Mariposa vardı. Son gelen göçmenlik yasalarının değişmesi, bizim de biraz canımızı sıktı ama sonucumuz umarım güzel olur.

Hangi şehire yerleşeceğinize nasıl karar verdiniz? Bizim gönlümüzden küçük ve sakin bir yer geçiyor ama nerede iş bulabileceksek orası olsun diyoruz.
Merhaba Taner3,

İşin ilginç tarafı Canada Ankara konsolosluğu medicalleri ayın 17 sinde postaya vermiş. Malum mesafe deniz aşırı sankı, bizim ptt ancak 13 gün sonra teslim etti. :shock:
Şehir seçimi yaparken bizde en büyük etken iş bulma olanakları oldu. no pain no gain 8-) Gerisini zaman gösterecek.
Sizin aklınızda neresi var?

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Jonny,

Toronto ve çevresi en fazla bize uygun iş ilanı gördüğümüz yerler. Gönlümüzden geçen ise küçük bir yer. Başlangıç Toronto çevresi olacak sanırım.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3 yazdı:Merhaba Jonny,

Toronto ve çevresi en fazla bize uygun iş ilanı gördüğümüz yerler. Gönlümüzden geçen ise küçük bir yer. Başlangıç Toronto çevresi olacak sanırım.
Merhaba taner3

Bizimde ilk aklımıza gelen yer Toronto idi, ama iş imkanlarına bakınca Calgary daha uygun düştü. Ayrıca İstanbula nazaran daha az nufüsü var ;)

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Arkadaşlar, Üyelerimiz;

Ana dili Türkçe - İngilizce ve Fransızca konuşabilen + İngilizce gerektiğinde yazım yapabilen ; Fatura kesmek, fatura takibi yapmak, müşteri satış ve siparişlerinin takip ve planlamasından anlayan; Satış temsilcisi aranmaktadır işyeri ve işveren Quebec eyaletindedir. Haftalık 40.00 saat çalışma garantisi vardır. İlgilenenler info@bizvekanada.com 'dan iletişime geçsinler. Son tarih 15.07.2010'dur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Arkadaşlar, Üyelerimiz;

İrlanda - Belfast şehrinde çalışmak üzere ; Türkçe - İngilizce bilen Müşteri Servis Danışmanı aranmaktadır. İşveren; Taşınma ve yerleşme hizmetide verecektir.ilgilenenler info@bizvekanada.com 'dan iletişime geçebilirler.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön