Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zeymus »

Biz dökümanları toplamaya devam ediyoruz eşimle birlikte acaba eklemem gereken veya yanlış yaptığım birşey var mı diye topladıkarlımızı ve yakın zamanda temin edeceklerimizi yazıyorum eksiklerim varsa yardımcı olursanız sevinirim...

1.50 ye yakın ikimizin geniş ailesini de içeren fotoğraflar( nişan,kına,nikah gezdiğimiz yerler vs)
2.maillerimizin çıktıları
3.balayı otel faturası,
4.evlilik sertifikası(nüfus müdürlüğünden birkaç dilde çevirisi olan bir belge aldım.ayrıca zaten evlilik cüzdanı uluslararası)
5.12 tane biometrik fotoğraf yeterli olur mu
6.Pasaportumun ilk 4 sayfa fotokopisi
7.pasaportumda eşimi ziyarete gittiğim ve onun beni ziyarete geldiğini gösteren girdi çıktı sayfaların fotokopisi
bunlar şu an bende bulunanlar
önümüzdeki günlerde ise
1.sabıka kaydı adliyeden alıcam( yeminli tercümana tercüme ettirmek yetiyor sanırım notere gerek yok)
2.Askerlik durum belgesi (notere gerek yok sadece tercüme)
3.birth certificate (nüfus müdürlüğünden vukuatlı nüfus kaydı alıp tercüme ettiricem)
4.amerikan hastanesinden belirlenmiş doktor gözetiminde sağlık testi

medikal test ile ilgili kafama takılan bir soru var... Eşim eylül sonunda Kanada'ya geri dönüp ekim sonuna doğru sponsorluk başvurusu yapıcak.
Biz de sağlık testini o gitmeden bir hafta önce gibi yaptırmayı düşünüyoruz.
Fakat ben sağlık testini yaptırdığımda Paristen çıkacak sonuç sisteme nasıl girebilir benimle alakalı herhangi bir başvuru olmadığı halde?
sağlık testini yapıp hastaneden verilen belgeyi başvuru ile birlikte verdiğimizde bir sorun olur mu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Zeymus merhaba,
1- OK
2- OK
3- OK
4- OK
5- 12 adet fazla 8 adet yeterlidir ama mahsuru yok. OK
6- OK
7- OK
1- OK
2- OK
3- OK
4- OK

Diğer sorunuz ise zaten sizin adınıza bir sonuç girilmeyecek. Eşiniz adına sonuç girilecek. O yüzden süreç sizin anlattığınız şekilde normaldir. Fakat bu demek değildirki sağlık kontrolünüzü yaptırıp 2,3,4 ay sonra başvurunuzu yapınız yanlış anlaşılma olmaması açısından bunuda ek bilgi verelim. Ve zaten mutlak olarak hastahaneden verilen 1017 IMM formunu ilk başvuru dosyasına ekleyeceksiniz. Bu zaten normal gerekli prosedürdür.

After the person you are sponsoring has filled out all the sponsorship, immigration and region specific forms, they must send them to you with the supporting documents.
Once the all forms are properly filled out and all supporting documents are gathered, you must send the complete application kit to the Case Processing Centre.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

excellans selam. biletimi gidiş dönüş olarak air france den paris aktarmalı olarak aldım. erken aldığım içinde gayet ekonomik oldu 725 euro.sormak istediğim ilk girişte özel eşyaları gümrüksüz olarak geçirebiliyormuşuz. ilk geldiğimde değilde daha sonra bu eşyaları getirtebilirmiyim? teşekürler
ResimResim
zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Cevabınız için teşekkürler sayın Excellans,

bu dosyaları tamamlayıp gönderdiğimizde Ankara benden herhangi bir belge ister mi acaba ? mesela diğer bir sağlık testi vs gibi?

diğer yorumları okuduğumda ankaradan sağlık testi istendiğini görmüştüm ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-baba merhaba,
Biletiniz hayırlı yolculuğunuz rahat ve huzurlu olsun, tabiki dolduracağınız Custom Goods formu ile sonradan eşyalarınızı getirebilirsiniz. Yani arkanızdan kargo vs ile geleceğini ibraz edebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Siz zaten yaptırdığınız bir sağlık testini Ankara sizden ikinci kez istemez. Ama yaptırdığınız sağlık testi tarihi 12 ay süreyi doldurmuşsa evet ister. Diğer forumlarda okuduklarınız ...... Başvuru yapanlar sizin gibi en başta sağlık testini yollamayanlar yada Kanada göçmenlik klasmanları değişik olan başvuru sahipleridir. Sadece evlilik yolu ile başvurularda başvuru sahibi Konsolosluk istemeden sağlık testini olup ilk başvurusunda ibraz eder, diğer gruplar ise konsoslosluk onayı ve isteğini bekler.
Ayrıca diğer sorunuz; Dosyaları yollayıp gönderdiğinizde ve Ankara'ya intikal ettiğinde; Ankara sizden her türlü evrağı ve fazlasını yine isteyebilir (Geçerli sağlık testi hariç) + görüşmeye çağırabilir + görüşme sonrası yine evrak isteyebilir vs . Bu sadece ve sadece dosyanıza güven ve inanırlıkla alakalıdır.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

teşekürler excellans . peki işle ilgili getiriceğim bi fırın yada makine bu kapsama girermi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-Baba merhaba,
İş için demezseniz tabiki girer:) Ev esyaları arasına atıyorum, fırın- ocak vs gibi yazıp nakliyesini yaparsınız.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

peki getirteceğim eşyaların listesinini ne zaman ibraz etmem lazım? ilk giriştemi yoksa girdikten sonra gümrüğe gidip liste verebilirmiyim?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali- Baba merhaba,
Konsolosluktan size ulaşan Kit içinde zaten bunun detaylı açıklaması var ama yine sizin sayenizde biz detayları verelim;
RESMİ BİLDİRİM VE HÜKÜM:
Bringing goods to Canada
What you can bring
When you move to Canada from another country, you may bring your personal and household goods with you without paying duty. But you will have to pay duty on any item you bring that has not been used. A duty is a fee that the government charges on some goods when they enter Canada.

You do not have to pay duty on: Bir vergi yada gümrük ödemeyeceğiniz materyaller listesi
•Antiques
•Appliances, such as a stove or refrigerator (Bahsettiğiniz fırını bu kategoriye sokacaksınız, tabiki cinsini şeklini vs bilmeden size bu yorumu yapıyorum. Eğer fırın yada ocaga benziyor ise bunu yapınız)
•Books
•Clothes
•Furniture
•Hobby tools and other hobby items
•Jewelry
•Linens
•Musical instruments
•Private collections of coins, stamps or art
•Silverware
•Gifts (worth CDN $60 or less each)
You do have to pay duty on: Bir vergi yada gümrük ödeyebileceğiniz materyaller listesi
•Items you have leased or rented. The Canada Border Service Agency does not consider that you own leased or rented items.
•Items you have bought on your way to Canada
•Vehicles you plan to use for business
•Farm equipment
•Equipment you plan to use in construction, contracting or manufacturing

İlk girişinizde getirecekleriniz ve yanınızda olanlar için;Declaration Card
Girişinizden sonra getirilecekler içinde Personel Imported Form doldurup ibraz edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya Evlilik ile göçmenlik

Üye|Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
=======================================================================================================================/
BizveKanada / 12.08.2009---/--8.09.2009-----/14.09.2009 /--17.09.2009-/---------------/--19.11.2009-- /-- 19.11.2009--/ 19.11.2009/
=======================================================================================================================/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / ---Yapılmadı--- / ----31.08.2009----- /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / ---29.04.2009 --/-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /---Yapılmadı---/---Yapılmadı----/----19.10.2009---/20.10.2009/
Nekropsi / --04.06.2010 / --06.07.2010 / --19.07.2010 / --06.08.2010 /.........../.............../............./.............../
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / --13.07.2009--- / --13.07.2009- / ----21.10.2009--- / --21.10.2009- /21.10.2009/
Eren / --8.09.2009--- / ---30.09.2009--- / ----13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/--26.10.2009-/............./............/15.12.2009/
Tc-Yusuf /Yeni Başvr.Yapılacak/----------/----------/----------/---------/------------/---------------/---------------/
Grace78 / --17.4.2009-- / --07.5.2009-- / --20.5.2009- / --11.6.2009- / --05.10.2009- / --Yapılmadı /--26.01.2010-/26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / -06.01.2010- / -22.02.2010- / -------------- / ------------/ 30.03.2010 /
Ali-baba /--19.03.2010- / --20.06.2010- / --29.06.2010- / --29.07.2010- / ------------- / --Yapılmadı- / ------------- / 04.08.2010 / =======================================================================================================================/
Nureddinfatih / x.01.2009 /........./............../............../.................../............../............./08.06.2010/
Seasines / --22.04.2010- / --28.05.2010- / --01.06.2010- / --09.06.2010- /............./--Yapılmadı-/................/ 15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/-------------/ --------------/
Barış_Antalya / 02.08.2010 / ---------- / --------- /------------/ ---------- / --------- / -------- / ----------- /
Ahmetdogan11 / 28.06.2010 / /19.08.2010 /----------/-----------/----------------/-------------/-------------/
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen granby »

sayin excallans merhaba uzun bir sure yoktum esim kanadadan ziyarete geldi o sebebten sizde birsey istiyecem biliyorsunuz benim dosyam baya uzun ve karmasim sanirim size bircok sorum olacak onun icin bana bir e mail yada ben size versem ekleseniz beni orada daha uzun konusam yada skype niz varsa oaradan sizile konusmali olarak gorussek mumkunmu tesekkur ederim simdiden.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby merhaba,
Tabiki bana sitemizde bulunan tüm e-mail adresleri ile ulaşabilirsiniz.
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

excellans bey merhaba kanada dakı evlılıgımı burada tanıtmak gerekırmı sızce. gorusme ıcın bıde gecmısım hakkında soru sorarlarmı eskı evlılık devlete basvuru falan yoksa sadece bu evlılıkle ılgılı sorularmı alarım ıntervıv soruları genelde nasıl oluyor sızce bılgınız varsa (bıraz tedırgınlık var ıster ıstemez ) sımdıden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby merhaba,
Eşinizin yolladığı e-maile cevap vermiştim. Sanırım o e-maili okumadınız.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans bıze gonderdıgınız e maıl var ama bunda sorulara cevap goremıyorum bır yerlerde yanlıslık olabılır sızde bakarsanız sevenırım ama cevap yok yanı eger tekrar cevaplarsanız sevınırım bu ıkı mesajı da
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby merhaba,
Ben o e-mailde size daha rahat iletişim kurmanız için MSN adresimizi vermiştim. Neyse önemli değil....

1- Kanada'da yada Türkiye'de yada herhangi bir başka ülkede yaptığınız evliliği anlatacaksınız, ilişkinin başlangıcından şuanki sürecine kadar olan gerçekleşen bir nevi hikayenizi anlatacaksınız.
2- Eski evlilik ile yeni evlilik arasında yakın bir süre var ise; örnek boşanılmış bir kaç ay içinde evlilik yapılmış ise tabiki buda sorulacaktır görevli tarafından.
3- Normal sizin başvuru tipinizde eğer Interview gerekli görülmüşse bunun anlamı sundugunuz belge ve deliller neticesinde biz tam tatmin olamadık sizinle yüz yüze görüşmek istiyoruz....Şimdi bunda sorulacak sorular genelde;
Nerde nasıl tanıştınız detayıyla?
Sizi tanıştıran vesaire oldumu ?
Tanıştıktan sonra ilişkiniz nasıl devam etti?
Tanıştıktan sonra ilk ailesel tanışma nasıl oldu ? Kimler arasında gerçekleşti?
Eşiniz sizin ailenizle , siz onun ailesiyle ne zaman tanıştınız ne şekilde nerede?
Eşinizin ailesini ve onların detaylarını biliyormusunuz? Akraba, abi kardeş baba anne nerde yaşıyor ne iş yapıyorlar vs vs
Sizin var ise evlilik geçmişiniz ve yine eşinizin sizden önceki evlilik geçmişi ?
Eğer bu ilişkilerden önce var olan çocuklar ve onların durumları vs ?
Kanada'ya izin verilmemesi halinde aile olarak planınız ne olacak?
Siz yada eşiniz arasında maddi ve ekonomik olarak para nakli vesaire oldumu?
Eşiniz Türkiye'de yaşayabilir mi?
Türkiye'deki sizin mesleki, iş vs durumunuz ve ailenize burada bakabilme imkanı varlıgı?
Evliliğinizde nişan, söz ve düğün nikah olayları nasıl gelişti?
Nerde ne zaman kutlanıldı?
Kimler bu törenlere ve olaylara katıldı?
Onun ailesi geldimi ? Sizin aileniz geldi mi? Gelmediler ise neden ?

Kısacası Granby ve eşinin bu süreçte yaşadığı ilk tanışma anından taki Interview gününe kadar yaşananların hepsini soracaklardır. Sizde anlatımınızla beraber sunacağınız diğer destek belgeleriyle bu ilişkinin ciddi bir sevgi, aşk ve evlilik ilişkisi olduğunu karşı tarafı ikna şeklinde anlatacaksınız.

Görevliler aynı soruları tekrar tekrar sorabilir buna dikkat edin. Cevaplarınız ve başvuru formlarında anlattıklarınız, yazdıklarınız mutlaka ve mutlaka örtüşmeli anlattıgınız her konuda belge ile desteklemeye çalışın. Bunlar; Tüm telefon görüşmeleri, resimler, gidiş geliş vize kayıtları, ucak kayıtları, ödenmiş alınmış faturalar, elektronik yazışmalar, tatil- balayı otel vs rezervasyon bilgileri, aileler arasındaki durumlar, var ise para transfer belgeleri vs vs ...
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

merhaba sayin excellans
yaklasik 20 gun once kanadaya esimin ailesine 490 dolarlik bi odeme yapilmasi istenmisti o odemeyi yaptik ama o gunden beri bi gelisme yok. size sormak istedigim simdi o odemeyi istemeleri vizemizin onaylandigi anlamina gelirmi birde odeme yapildiktan sonra ne kadar bi zaman beklememiz gerekiyor simdi bana pasaportumu istemek icin haber vermelerinimi bekliycem yoksa bi haber beklemeden pasaportumu gonderiyimmi ?
degerli bilgileriniz icin simdiden cok tesekkur ederim
En son knightrider tarafından Ağustos 31, 2010, 8:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider merhaba,
Evet, sizden yakında hatta bu hafta içinde bile olabilir Pasaportunuzu isteyecekler. Az bir sabırlı olup gelecek telefonu bekleyiniz ve sonrasında da Pasaportunuzu gönderiniz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ilginiz icin cok tesekur ederim sayin excellans
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

knightrider yazdı:merhaba sayin excellans
yaklasik 20 gun once kanadaya esimin ailesine 490 dolarlik bi odeme yapilmasi istenmisti o odemeyi yaptik ama o gunden beri bi gelisme yok. size sormak istedigim simdi o odemeyi istemeleri vizemizin onaylandigi anlamina gelirmi birde odeme yapildiktan sonra ne kadar bi zaman beklememiz gerekiyor simdi bana pasaportumu istemek icin haber vermelerinimi bekliycem yoksa bi haber beklemeden pasaportumu gonderiyimmi ?
naciz bilgileriniz icin simdiden cok tesekkur ederim
Merhaba, "naciz" degersiz demektir. Yanlis anlamayi duzletmek istedim. Kolay gelsin
ResimResim
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba, "naciz" degersiz demektir. Yanlis anlamayi duzletmek istedim. Kolay gelsin
tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

rica ederim ne demek.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ahmetdogan11
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ahmetdogan11 »

.
granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cok teskkur ederım excellans bey.ben sızın msn adresı verdıgınızı fark etmemısım sızı kayıt ettım. bıde daha once sordugum gıbı kanadadakı evlılıgı burada tanıtmam gerekmı yanı su an turkıyede bekar olarak gozukuyorum (ıntervıve yapan kısıler genelde turkmu yabancımı oluyor ek soru olarak) tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

granby yazdı:cok teskkur ederım excellans bey.ben sızın msn adresı verdıgınızı fark etmemısım sızı kayıt ettım. bıde daha once sordugum gıbı kanadadakı evlılıgı burada tanıtmam gerekmı yanı su an turkıyede bekar olarak gozukuyorum (ıntervıve yapan kısıler genelde turkmu yabancımı oluyor ek soru olarak) tesekkurler
Sayın Granby merhaba,
Evliliğinizi Türkiye'de tanıtmanız sizin evliliğinizin ciddiyetini ispatlar. Tabiki bunu yapmanız size ve dosyanıza artı getirecektir. Ayrıca görüşmeye girecek olan vize görevlileri Türk'tür. Kendileri ile hem ingilizce hem türkçe görüşme yapacaksınız.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

anladım tessukkurler ben fransızca konusuyorum bıde gorevlılerın yabancı olacagını soylemıslerdı ama tamam gorusmek uzere
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

granby yazdı:anladım tessukkurler ben fransızca konusuyorum bıde gorevlılerın yabancı olacagını soylemıslerdı ama tamam gorusmek uzere
Sayın Granby merhaba,
Tabiki de Fransızca'da konuşabilirsiniz. Ben sizin fransızca konuşacağınızı bilemediğim için genel olanı bildirdim. Başvuru sahibi başvurusunda hangi dili tercih ettiyse o dilden ( Ingilizce- Fransızca - Other (Turkish) ) o dil ve dillerle görüşmesi yapılır. Ayrıca görüşmeye 4 vize görevlisinden biri yani sizin dosyanızın sorumlu olan vize görevlisi girer. Kanada Ankara Konsolosluğu'nda görevli vize görevlileri Türktür, Vize departman sorumlusu Kanada'lıdır.

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Excellans Merhaba;
Uzun zamandır başvuru hikayemizi detaylariyla anlatmayı planlıyordum. Kısmet buguneymis;
Biraz uzun oldu ama benim tarihlerimi de listeye ekleyebilirsiniz.
3 Ekim 2008'de evlendik
18 Ocak 2009'da eşim sponsorluk başvurusunu yaptı.
17 Şubat 2009'da eşime sponsorluk dosyasında başvuru ücretinin dekontu olmadıgını bildiren bir mektupla birlikte butun dosyamiz geri geldi.
18 Şubat 2009'da eksiklik giderildi ve eşim dosyayı tekrar gönderdi.
11 Mart 2009'da dosyam Ankara'ya ulaştı.
3 Nisan 2009'da dosyam işleme açıldı
11 Nisan 2009'da dosyamın Ankara'da olduğunu ve işleme başladığını bildiren bir mektup aldim
13 Mayis 2009'da konsolosluktan aradılar ve mulakata çağırdılar.
26 Mayis 2009'da mülakata girdim. Dosyamdaki eksikliklerden ötürü vize veremeyeceklerini söylediler. Benden c216 formunu doldurmamı ve Kanada hükumetine olan 1500CAD borcumu ödememi ve konsolosluktan haber beklememi söylediler.
6 Haziran 2009'da seattle'a gidip Kanada sınırına çok yakın bir otele yerleştim.
7 Haziran 2009'da c-216 formunu eşim aracılığıyla Rcmp'ye yolladım.
12 Haziran 2009'da Konsolosluktan bir mail aldım. Kanada hükumetine olan 1500 CAD borcumu 60 gün icinde odeyip dekontu pasaportumla birlikte Konsolosluga pasaportumla birlikte posta yoluyla veya bizzat ulaştırmamı istediler. Amerika'da oldugum için pasaportumu yollamak istemedim.
10 Temmuz 2009'da RCMP'den C-216 basvurumun sonucu Turkiye'deki adresime geldi.
3 Agustos 2009'da Turkiye'ye dondüm
6 Agustos 2009'da 1500CAD olan borcumu ödeyerek dekontu pasaportumla birlikte konsolosluğa bizzat teslim ettim.
Aynı gün saat 4'te pasaportumu geri aldım. Vize hala yoktu.
10 Agustos 2009'da tekrar Seattle'a gittim. Eşimle daha sık gorusebilmek ve bu anlamsız bekleme süresini en az hasarla atlatmanın en kolay yolu Seattle'a sık sık gitmekti.
24 Kasim 2009'da saglık raporumu tekrar yaptırmam gerektiğini bildiren bir mektup aldım. Eşimle zaman gecirdigim ve konsolosluga güvenmediğim için hemen gitmedim.
26 Nisan 2010'da saglık raporumu yeniledim. Ve tekrar beklemeye başladım.
Yaklaşık 40 gün boyunca sürekli konsoloslukla iletişim kurmaya çalıştım. Tatmin edici bir bilgi alamadığım gibi dosyamın ne aşamada olduğunu dahi ogrenemedim.
13 Mayis 2010'da eşimle Ankara'ya konsolosluğa gittik. Beni içeri almadılar. Eşim içeri girebildi ona beklemekten başka seçeneğiniz yok demişler.
3 Haziran 2010'da konsolosluktan aradılar ve işlemlerimin tamamlandığını pasaportumu postayla veya elden konsolosluğa ulaştırmamı söylediler
8 Haziran 2010'da pasaportumla birlikte konsolosluga gittim ve nihayet vizemi aldım. Aynı gün biletimi aldım ve 9 Haziran 2010'dan beri Kanada'dayim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
BizveKanada / 12.08.2009---/--8.09.2009-----/14.09.2009 /--17.09.2009-/---------------/--19.11.2009-- /-- 19.11.2009--/ 19.11.2009/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / ---Yapılmadı--- / ----31.08.2009----- /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / ---29.04.2009 --/-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /---Yapılmadı---/---Yapılmadı----/----19.10.2009---/20.10.2009/
Nekropsi / --04.06.2010 / --06.07.2010 / --19.07.2010 / --06.08.2010 /.........../.............../............./.............../
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / --13.07.2009--- / --13.07.2009- / ----21.10.2009--- / --21.10.2009- /21.10.2009/
Eren / --8.09.2009--- / ---30.09.2009--- / ----13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/--26.10.2009-/............./............/15.12.2009/
Tc-Yusuf /Yeni Başvr.Yapılacak/----------/----------/----------/---------/------------/---------------/---------------/
Grace78 / --17.4.2009-- / --07.5.2009-- / --20.5.2009- / --11.6.2009- / --05.10.2009- / --Yapılmadı /--26.01.2010-/26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / -06.01.2010- / -22.02.2010- / -------------- / ------------/ 30.03.2010 /
Ali-baba /--19.03.2010- / --20.06.2010- / --29.06.2010- / --29.07.2010- / ------------- / --Yapılmadı- / ------------- / 04.08.2010 / =======================================================================================================================/
Nureddinfatih / 18.01.2009 /22.02.2009 / 11.03.2009 / 11.04.2009 / 26.05.2009 /26.05.2009/ 26.04.2010 /08.06.2010/
Seasines / --22.04.2010- / --28.05.2010- / --01.06.2010- / --09.06.2010- /............./--Yapılmadı-/................/ 15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/-------------/ --------------/
Barış_Antalya / 02.08.2010 / ---------- / --------- /------------/ ---------- / --------- / -------- / ----------- /
Ahmetdogan11 / 28.06.2010 / /19.08.2010 /----------/-----------/----------------/-------------/-------------/

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Selamlar.. :)

Excellans nasılsınız? Beni soracak olursanız mutluyum :) zira Türkiye'de en çok istediğim üniversitenin en çok istediğim bölümünü kazanmış bulunuyorum.. :))

her ne kadar Kanada için göçmenlik başvurumuzu yapmış bulunsak da bu benim için mutluluk verici bir durum. en azından gidinceye kadar tam olarak istediğim okulda olacağım.

yalnız şöyle bir durum var ki bizim sponsorluğumuzun onayı veya reddi gibi bir cevap gelmedi henüz. Mississauga'ya dosyayı gönderdiğimiz tarih olan 02.08.2010'dan şu ana kadar cevap gelmemiş olması normal bi durum mudur acaba?

saygılarımla..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış_Antalya merhaba,
Öncelikle tebrikler zorlu eğitim hayatından en azından sizler istediğiniz eğitimi alabilme şansına sahip olmuşsunuz. Barış, sponsorluk başvuru sonucları normalde 30-42 iş günü içinde sponsor olan kişiye mektup ile bildirilir. Size tavsiyem babanız 15-16'sı gibi Call Center'ı arasın büyük bir ihtimalle olumlu haberi alacaktır.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans merhaba,Quebec eyaleti eş yoluyla sponsorluk için arşivli adli sicil kaydı aldım alırken adliyede bir yazı okudum yurt dışı için alınan sicil kayıtlarında apostil istendiği takdirde yapılması gerekn ile ilgiliydi bu, benim için de gerekli mi bu apostil acaba ? tercüme ettirmeden önce yaptırmak gerekiyormuş? daha önce sorulduysa kusura bakmayın ben göremedim o yüzden soruyorum...

İkinci bir konu ise, askerlik durum belgesi aldım ve tecil tarihini 31 ekim 2010 olarak gösteriyor....

ben henüz mezun durumda olmadığım için 2012 ye kadar tecilli fakat bu her yılın ekim ayında 1 yıl ertelenerek belirtiliyormuş.yani 1 kasım da gittiğimde 31 ekim 2011 olacak tecil tarihi muhtemelen.Acaba eşim 31 ekim den önce bu durum belgesini ilk müracaatta verse bir problem olur mu ? yoksa ben 31 ekim den sonra yeni bir durum belgesi alıp öyle mi göndersem yani 1 ay kadar gecikmeyle başvurumuzu yapsak daha iyi mi olur ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Arşiv kayıtlı adli sabıka kaydınızı alırken ayrıca apostilli olmasına gerek yoktur! (Kanada için) İkinci sorunuz tecil belgeniz ise istediğiniz zaman alıp başvurunuza koyabilirsiniz. Askerlik durumu yüzünden Kanada sizin vizenizde yada başvurunuzda şu kadar kalmış vesaire ile ilgilenmez bu sorun sizin Türkiye ile olan sorununuzdur çünkü.
Saygılarımızla,

zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Cevabınız için teşekkürler Excellans,

Ama kafamdaki soru işaretini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla bişey daha sormak istiyorum,

Diyelim ki biz 20 ekim de belgeleri yolladık, kanada sponsorluğu kabul etti ve belgeleri Ankara'ya yolladı,

Belgeler Ankara'ya geldiğinde benim tecil sürem onların elindeki belgeye göre dolmuş oldu,

Bu anda bir problem çıkar mı acaba? benden tekrar askerlik durum belgesi istenir mi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Sorunuzun cevabı yukarıda verilmişti ama sanırım dikkatli okumadınız 'Askerlik durumu yüzünden Kanada hükümeti sizin vizenizde yada başvurunuzda şu kadar kalmış vesaire ile ilgilenmez bu sorun sizin Türkiye ile olan sorununuzdur çünkü.'
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba sayın excellans
ödememizi yapmamızın ardından neredeyse 1 ay geçti ama hala bi gelişme yok. şimdi ödeme yaptığımıza dair makbuzu konsolosluğa göndermeyi düşünüyoruz. bu belgeyi faxlayabileceğimiz bi numara varmı yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider merhaba,
Öncelikle sizden bu ödemeyi hangi kurum istedi Ankara Kanada Konsolosluğu ? Cic - Mississuaga Office? Kim sizden bu ödemeyi yapmanızı istedi ise o kuruma ödeme dekontunuz + basit bir dosya numarası, dosya ceşidi, anlatan üst yazı beraberinde yollayacaksınız. Kanada istedi ise dosyanız Ankara'da ise bu sefer hem Kanada'ya hemde Ankara'ya olmak kaydıyla bu işlemi yaparak dosyanızı çabuklaştırırsınız.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans
bizden bu ödemeyi kanada mıssısauga gönderdiği bi mektup aracılığıyla istedi. isterseniz mektubun içeriğini mail yoluyla size gönderebilirim. ödemeyi yaptık makbuz şuan elimizde ankara konsolosluk bize hiçbir şekilde dönüş yapmadı. şimdi biz bu makbuzu ve beraberinde dosya numarasını belirten bi yazıyla faxlamak istiyoruz. sizcxe bunu yapmamız uygun olurmu birde bunu göndermemizi onaylarsanız gönderebileceğimiz bi fax numarası verebilirmisiniz. şimdiden çok teşekkür ederim sayın excellans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knigtrider merhaba,
İşte size gelen, gönderilen o ödeme üst yazısı + ödenmiş banka dekontunu + yine bir üst yazı ile dosya numarası vs vs ile Mississauga'ya gönderiniz. Aynı şekilde bunu Ankara Kanada konsolosluğunada yapabilirsiniz. Fax ile ne yazıkki olmaz. Tabikide e-mail yoluyla evragınızı paylaşabilirsiniz.
admin@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön