Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

orkunsafe yazdı:Sayin Excellans,

Landing yaptiktan sonra sirasi ile havaalinindan itibaren, neler yapiliyor, nerelere basvuruluyor, nerelere gidiliyor, size zahmet olmazsa yazarsaniz sevinirim.
Sayın Orkunsafe,
Tabiki bknz. : GÖÇMENLİK HAKKI ALINDIKTAN SONRA YAPILACAKLAR
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen orkunsafe »

Sayin Excellans,

Yine her zamanki gibi mukemmel bir kaynak hazirlamissiniz. Hata bende arastirmadan burda size sorduk, siz her seye boyle kolayca cevap verince, bizlerde isin kolayina kaciyoruz...Neyse bu kadar ozelestiri yeter...

Verdiginiz linkte yazilanlardan anladigim kadari ile, PR kart basvurulari havaalaninda yapiliyor disari cikinca bir sey yapilmiyor. Peki bu saglik sigortasi isini nasil yapacagiz? "Bazı eyaletlerde sağlık kapsamında kabul olmanız için belli süre ikamet etmeniz gerekmektedir. Bu süreye kadar özel bir sağlık sigortası yaptırmanız bu eyaletlerce tavsiye edilir."
1- Bu ozel saglik sigortasi 4 kisilik(2 Yetiskin 2 cocuk) bir aile icin kac paraya mal oluyor?
2- Toronto icin bu sure 180 gun mu?
3- 180 gun fiilen orda bulunmamamiz mi gerekiyor yoksa, Torontodan SIN basvurusunu yaptiktan sonrami bu gunler sayilmaya baslaniyor?
4- En az sure isteyen eyalet hangisi? Yani saglik sigortasini hemen landingten sonra yaptirabilecegimiz bir eyalet var mi?
4- Havaalaninda Ilk giris yaparken, PR kart basvurunda bir adres vermemiz gerekiyor. Bu durumda herkesten gelmeden once ev ayarlamalari isteniyor. Yani bir sekilde bir arkadasinizin yaninda yada onceden ayarladiginiz bir kiralik bir ev olmasi gerekiyor degilmi? Peki boyle bir ayarlamanin yapilmadigi durumlarda, yani ben officer'a bir ev adresi veremezsem, ne oluyor?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Yine her zamanki gibi mukemmel bir kaynak hazirlamissiniz. Hata bende arastirmadan burda size sorduk, siz her seye boyle kolayca cevap verince, bizlerde isin kolayina kaciyoruz...Neyse bu kadar ozelestiri yeter...
Verdiginiz linkte yazilanlardan anladigim kadari ile, PR kart basvurulari havaalaninda yapiliyor disari cikinca bir sey yapilmiyor. Peki bu saglik sigortasi isini nasil yapacagiz? "Bazı eyaletlerde sağlık kapsamında kabul olmanız için belli süre ikamet etmeniz gerekmektedir. Bu süreye kadar özel bir sağlık sigortası yaptırmanız bu eyaletlerce tavsiye edilir."
1- Bu ozel saglik sigortasi 4 kisilik(2 Yetiskin 2 cocuk) bir aile icin kac paraya mal oluyor?
2- Toronto icin bu sure 180 gun mu?
3- 180 gun fiilen orda bulunmamamiz mi gerekiyor yoksa, Torontodan SIN basvurusunu yaptiktan sonrami bu gunler sayilmaya baslaniyor?
4- En az sure isteyen eyalet hangisi? Yani saglik sigortasini hemen landingten sonra yaptirabilecegimiz bir eyalet var mi?
4- Havaalaninda Ilk giris yaparken, PR kart basvurunda bir adres vermemiz gerekiyor. Bu durumda herkesten gelmeden once ev ayarlamalari isteniyor. Yani bir sekilde bir arkadasinizin yaninda yada onceden ayarladiginiz bir kiralik bir ev olmasi gerekiyor degilmi? Peki boyle bir ayarlamanin yapilmadigi durumlarda, yani ben officer'a bir ev adresi veremezsem, ne oluyor?
Sayın Orkunsafe,
Merhaba, bende numaralandırmanız üzerinden hemen yanıtlamaya çalışayım;
1- Özel sağlık sigortası seçenekleriniz geldiğinizde sizde göreceksiniz inanılmaz fazla yani aylık 10-20 dolardan tutunda kısa vadeli uzun vadeli içinde emeklilik olanı vesairesi yani bu konu başlı başına bir anlatım gerektiren bir durum. Burada şunu yaptırın bunu yaptırında demek istemem çünkü firmalar birbirleriyle rekabette olduğu için inanılmaz değişkenler. Geldiğiniz bu sorunu kolaylıkla halledeceksiniz yani üzerinde fazla bir düşünülecek bir durum yok sadece seçim yapmak kalıyor size. Ama yine ortalama sordugunuz için söyleyeyim short term bir paket diş vs dahil olmak kaydıyla 120-200 cad arası yada uzun vade yani devamlı bir ekstra sigorta aile paketi vesaire seçenekleri ile size aylık 15-35 cad arası bir masraf getirir.
2- Toronto yani tüm Ontario eyaleti için bu süre fiziksel olarak yani ikamet olarak 153 gündür.
3- SASKATCHEWAN - (0) gün başvuru yaptığınız anda sağlık sigortası kapsamında olursunuz.... Gelirseniz benimlede tanışırınız...
4- Evet, güvenli yani kartınızın, kartlarınızın size postalağında size ulaşacağı bir adres verilmesi gerekmektedir. Verilmezse yada verilemezse o an için ne olur prosedür nasıl işler? 180 gün içinde bu adresi verme, ibraz etme zorunluluğunuz vardır. Yine kötüsünün kötüsü eğer 180 gün içinde de bu adresi ibraz edemediniz bu sefer CIC'e 50 CAD PR kart masrafı ve PR card application form doldurup göndermelisiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Peki sorular soru getiriyor,

Cok spesifik bir soru olacak ama, diyelimki Sasketchwan'da saglik sigortasi yaptirdim ve Torontoya geziye gittim ve basima bir sey geldi (basima bir kaza gelirse mutlaka ilgilenirler diye dusunuyoru ) yada hastalandim, bu durumda saglik sigortam bunu karsiliyormu?

Yine ayni sekilde, diyelimki bu sefer Turkiyeye yada baska bir ulkeye gittim, saglik sigortamin kapsami nedir? Hani hep duyariz ya, kaza geciten Kanadali turiste ulkesi ambulans ucak sagladi, herseyiyle ilgilendiler falan gibisinden, bunun gercekligi nedir?

Yine diyelimki Sasketchewan'da sigorta yaptirdim ama 2 ay sonra Torontoya yerlestim, bu durumda hala Sasketchewan sigortami kullanabilirmiyim yoksa Ontorio icinmi sigorta yaptirmam gerekiyor?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

orkunsafe yazdı:Peki sorular soru getiriyor,
Cok spesifik bir soru olacak ama, diyelimki Sasketchwan'da saglik sigortasi yaptirdim ve Torontoya geziye gittim ve basima bir sey geldi (basima bir kaza gelirse mutlaka ilgilenirler diye dusunuyoru ) yada hastalandim, bu durumda saglik sigortam bunu karsiliyormu?
Yine ayni sekilde, diyelimki bu sefer Turkiyeye yada baska bir ulkeye gittim, saglik sigortamin kapsami nedir? Hani hep duyariz ya, kaza geciten Kanadali turiste ulkesi ambulans ucak sagladi, herseyiyle ilgilendiler falan gibisinden, bunun gercekligi nedir?
Yine diyelimki Sasketchewan'da sigorta yaptirdim ama 2 ay sonra Torontoya yerlestim, bu durumda hala Sasketchewan sigortami kullanabilirmiyim yoksa Ontorio icinmi sigorta yaptirmam gerekiyor?
Sayın Orkunsafe,
Şimdi Saskatchewan Kanada eyaletleri arasında en profesyonel sağlık hizmeti sunan eyalettir. Burada sahip olduğunuz sağlık kapsamı diğer eyaletlerde yani Kanada sınırları içinde de yüksek oranda yani 75-85 oranında sizin masraflarınızı karşılar sadece bazı durumlar haricinde nedir bunlar uyusturucu kullanımı sonrası, alkol kullanımı sonrası vs gibi. Hatta yine Saskatchewan eyaleti Kanada dışında bir ülkedeki masraflarınızında yine belirlenen ölçülerde ve oranda karşılar. Bunların detayları gerçekten uzun o yüzden soru cevap gidiyorum. Ontario eyaleti ise kısa süreli çıkışlar dedikleri short term 212 gün yada uzun çıkışlar long term diye ayırdığı durumlarda gerçerliliğini korur kapsam alanında ise size daha yuksek bir oranda geri charge yani ödeme isteyebilir Saskatchewan kadar geniş bir orana sahip değildir. Long term taşınma içinde örnek, eviniz Toronto'da bir iş buldunuz başka eyalette yada bir okula gideceksiniz bunu belgeleyerek kapsamınızı ve kart işlevliğini koruyabilirsiniz. Yine allah göstermesin Saskatchewan'da bir hastalığa yakalandınız tedavisi ne burada nede Kanada sınırları içinde mümkün değil X ülkede mümkün yine bunu heyet kararı ile onaylar ve karşılar.
Yine o bahsettiğiniz helikopter ambulans, gemi tekne vesaire ambulans durumları ise iki türlüdür. 1.si özel sigortanız kapsamında 2.si Vatandaş olarak bir afet, terör olayı vs vs maruz kaldığınızda KANADA devleti tarafından yapılan yardımlar şeklindedir. Doğru mudur? Evet iki şekilde de doğrudur.
Saskatchewan dışına geçici çıktınız 1 yıl neden ve süre göstererek kapsam alanındadır. Fakat Saskatchewan eyaletinden ayrıldınız başka bir eyalete temelli geçiş yaptınız. Hem yeni eyalet başvurusu mecburdur hemde Saskatchewan eyaleti kapsamı landed değişikliği olduğu ve olacağı için 1ay bulundugunuz ay ve ekstra 2 ay daha geçerlidir. Bu ekstra 2 ay için ayrıca bir neden niçin formu doldurmanız gereklidir. Yada basit bir örnekle Siz Saskatchewan'dan 25 eylül'de ayrıldınız 30 Kasım'a kadar geçerlidir.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen enbuyukfener »

Merhaba Değerli Bizvekanada.com ekibi,

Ben Van yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarih bölümü 2007 mezunuyum.

Ales notum 87, ingilizcemde çok iyi.

Şuan memleketimde bir otelde idari bölümde çalışıyorum. Yüksek lisans yaparsam göçmenlik hakkım olur mu? Olursa hangi branştan yapmalıyım?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Merhaba Değerli Bizvekanada.com ekibi,
Ben Van yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarih bölümü 2007 mezunuyum.
Ales notum 87, ingilizcemde çok iyi.
Şuan memleketimde bir otelde idari bölümde çalışıyorum. Yüksek lisans yaparsam göçmenlik hakkım olur mu? Olursa hangi branştan yapmalıyım?
Sayın Efener,
İlk önce mesleğiniz nedir? İdari bölümde hangi sıfat ve ünvanda ne kadar bir süredir çalışıyorsunuz... Ayrıca Yuksek Lisans yapacagınız alan nedir hangisidir? Yine ayrıca ALES derecesi ne yazıkki kıstas değil IELTS sınav sonucları ve puanları kıstasdır.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans,

Pazarlama departmanında yöneticiyim. 2 yıldır çalışıyorum. Ben açıkcası göçmenlik için yüksek lisansı istiyorum. Hangisi kabul görürse onu yaparım. IELTS sınav notum 7 civarıydı. Fakat 1 yıl oldu yaklaşık. Yeniden girebilirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Sayin Excellans,
Pazarlama departmanında yöneticiyim. 2 yıldır çalışıyorum. Ben açıkcası göçmenlik için yüksek lisansı istiyorum. Hangisi kabul görürse onu yaparım. IELTS sınav notum 7 civarıydı. Fakat 1 yıl oldu yaklaşık. Yeniden girebilirim.
Sayın E.fener,
Çalıştığınız sektörde müdür, müdür yardımcısı pozisyonunda iseniz, Turizm ve Otelcilik alanında da fakülte, universite, yuksek lisans yapmış, yapma şansınız olursa. Çünkü bu kategoride istenen kıstas içinde İlgili alanda universite mezunluğu yada sektörel kolej, fakulte, yuksekokul mezunlugu şartı var. Sizin mezunluğunuz ise Tarih bölümü burada açıkcası başvuru yapamazsınız değil yapabilirsiniz ama karar ve takdir vize görevlisine kalır. Yani Tarih bölümü + yapmış olduğununuz yüksek lisans eğitimini yeterli görürse onay alırsınız. Ama yeterli görmez ise onay alamazsınız. Yani başvurunuz yeterli bulunmaz bulunması için olası bir red durumunda ise size gerekli olacak bu alanda bir mezuniyet gerçekleştirmek..Seçim ve karar sizin, ayrıca IELTS notunuz gayet güzel fakat süresi eski bunu tekrar başarabilirseniz bu konudada iyi bir puan elde edersiniz.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans

Çalıştığım sektörde müdür yardımcısıyım. 2 yıllık yüksek lisans yapabilirim turizm üzerine bu yeterli olmaz mı yoksa 2 yıllık açıköğretim mi okuyayım?

Araştırmalarım sonucu lisans + yüksek lisans(master)= 25 puan mış

lisans + 2. lisans = 22

3 puanlık kaybım olucak. O nedenle yüksek lisans istedim.

Forumdaki diğer yazan arkadaşları okudum. Onlar dil üzerine lisans yapmış. Onlar daha şanslı değil mi kabul edilebilirlik açısından. Çünkü dil bölümlerinin alanı daha geniş gibi.

Ben açıkcası çok araştırma yaptım internetten. Fakat www.bizvekanada.com kadar iyi bilgi veren bir yer bulamadım. O nedenle, sitenin yapımında emeği geçenler ve site yetkilerine teşşekür etmek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Sayin Excellans
Çalıştığım sektörde müdür yardımcısıyım. 2 yıllık yüksek lisans yapabilirim turizm üzerine bu yeterli olmaz mı yoksa 2 yıllık açıköğretim mi okuyayım?
Araştırmalarım sonucu lisans + yüksek lisans(master)= 25 puan mış
lisans + 2. lisans = 22
3 puanlık kaybım olucak. O nedenle yüksek lisans istedim.
Forumdaki diğer yazan arkadaşları okudum. Onlar dil üzerine lisans yapmış. Onlar daha şanslı değil mi kabul edilebilirlik açısından. Çünkü dil bölümlerinin alanı daha geniş gibi. Ben açıkcası çok araştırma yaptım internetten. Fakat http://www.bizvekanada.com kadar iyi bilgi veren bir yer bulamadım. O nedenle, sitenin yapımında emeği geçenler ve site yetkilerine teşşekür etmek istiyorum.
Sayın E.fener,
Tespitleriniz doğrudur. Şimdi diğer arakadaşların şöyle bir kabul durumları var yabancı dil eğitimi ve öğretmenliği akabinde bir Turizm alanı yuksek lisansı ve çalışılıyor olunması kabul görülebilinir. Durum sadece bundan ibaret, dikkat ederseniz onlarada size söylediğim gibi karar sizin şartlar bunlar fakat çalışmışlığınız, universite mezunlugunuz, yuksek lisansınız ve diğer beceri ve sahip olduklarınızda bu bölümde kabul görme şansı var. Ama dersenizki ben bu riski almıyayım Turizm alanında istenen bir okul ve eğitim alayım sonra başvurayım buda yine sizin karar ve tercihinizdir.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans

Benim şü imkanımda var, açıköğretim ingilizce öğretmenliğini 4. sınıfta dondurdum. Onu bitirsem. Ona ek olarakta 2 yıl turizm otelcilik alanında yüksek lisans yapsam şansım artar mı? Çünkü dil bölümleri sadece öğretmen olucak diye birşey yok. En azından bizim kadar alanı dar değil.

Yani Açıköğretim ingilizce öğretmenliği + Turizm otelcilik yüksek lisans (master)

Bu risk oluşturur mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Sayin Excellans
Benim şü imkanımda var, açıköğretim ingilizce öğretmenliğini 4. sınıfta dondurdum. Onu bitirsem. Ona ek olarakta 2 yıl turizm otelcilik alanında yüksek lisans yapsam şansım artar mı? Çünkü dil bölümleri sadece öğretmen olucak diye birşey yok. En azından bizim kadar alanı dar değil.
Yani Açıköğretim ingilizce öğretmenliği + Turizm otelcilik yüksek lisans (master)
Bu risk oluşturur mu?
Sayın E.fener,
Şimdi bu risk iki türlüde var. Bakın bu başvuruda yani meslekte diyorki ''ilgili alanda'' universite mezunluğu yada yuksek okul, fakulte, kolej mezunlugu... Şimdi bir dil universitesi mezunu + yuksek lisans gibi bir başvuru daha öngörülebilir ama %100 garantisi yok. Tabiki dil eğitimi Tarih öğretmenliğinden biraz daha öngörülebilir durumda.. Birde bunun öngörülebilmesi için sadece eğitim değil meslekteki pozisyon meslekteki süre diğer yabancı dil bilgisi, ekonomik şartlarda beraber öngörülme durumu var.
Yani kısaca başvuruyu yaparken bir şekilde deniliyorki; ben ilgili alandan mezun değilim ama üniversite mezunuyum + ilgili alanda yuksek lisans master sahıbıyim+ yabancı dil seviyem üst seviyede + mesleki deneyimim ve mesleki unvanım yeterli+ maddi ve ekonomik durumumda sorun teşkil etmiyor; en az evli değil isek 11.000 cad ve üstü evli ve çocuklu isek 15.000 cad ve üstü paramda, yatırımımda vs de var gibi.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans

Prestijli bir otelde çalışma şansı daha fazla artırır değil mi?
enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Lisans puanından 20 puan geliyor. Yüksek lisans (master) da eklenirse + 5 daha geliyor. Peki bunda lisans ile yüksek lisansın bağlantılı olması gibi kıstaslar var mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Sayın Excellans,
Lisans puanından 20 puan geliyor. Yüksek lisans (master) da eklenirse + 5 daha geliyor. Peki bunda lisans ile yüksek lisansın bağlantılı olması gibi kıstaslar var mı?
Sayın E.fener,
Öncelikle şu yanlış bilgiyi düzeltelim Her universite ve lisans mezuniyeti 20 puan getirmez bunun şartları vardır 2 yıllık, 3 yıllık vs vs diye ayrıca yuksek lisans ve master doktorada 5 puan getirmez. Bunu düzeltelim. Diğer sorunuz tabiki iyi ve prestijli bir kurumda iyi bir görevde çalışmış olmak size artı getirebilir ayrıca şimdi kendi başvurunuz için soruyorsanız yani özellikle Turizm alanında zaten bunun açıklamasını size detaylarıyla yapmıştım. Ama genel olarak soruyorsanız hayır alakalı olması önemli değildir. Fakat bu şuda demek değildir ; Su ürünleri fakültesinden mezun oldunuz 2,3,4 yıllık gittiniz uluslar arası ilişkiler üzerine yuksak lisans master yaptınız ve sonrada gittiniz eczanede pratisyen olarak çalıştınız. Tabiki bu anlamda alakalı değil durumunu anlamak lazım.
Saygılarımızla,

enbuyukfener
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Anladığımı yazayım, yanlış ise lütfen düzeltin;

yüksek lisans iş tecrübesi ile orantılı olması gerekli değil mi 25 puan almak için?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

enbuyukfener yazdı:Sayın Excellans,
Anladığımı yazayım, yanlış ise lütfen düzeltin;
yüksek lisans iş tecrübesi ile orantılı olması gerekli değil mi 25 puan almak için?
Sayın E.fener,
1. sorunuz neydi ? : ''Peki bunda lisans ile yüksek lisansın bağlantılı olması gibi kıstaslar var mı? '' Ve bende bu ikisi arasında bir bag olup olmaması konusunda cevap yazdım.
Şimdi siz bu soruyu ve cevabı alıp konuyu bambaşka bir tarafa çektinizki son sorduğunuz sorunun cevabıda yukarıda detaylarıyla en az 2-3 kere dile getirildi. Ben yukarıda yazdıklarımda yüksek lisans ile iş tecrübesinin alakasız yada orantısız olabiliceği gibi bir durum yada söylemde bulundum mu ? Tam tersine size birde örnek verdimki eğer böyle yaparsanız, yapılırsa olmaz diye...
Saygılarımızla,

yasemin1980
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yasemin1980 »

Merhaba Sayın Forum Üyeleri,

Ben 2006 yıllında Antalya üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2008 yıllına kadar çeşitli işlerde çalıştım. 2008 yıllında Antalya da bir otelde yönetici asistanı olarak işe başladım ve hala da aynı pozisyonda devam etmekteyim.

2008 yıllında linkte tede görebileceğiniz gibi ( http://www2.yesevi.net/ ) Ahmet Yesevi üniversitesi yönetim organizasyon yüksek lisans bölümüne kayıt oldum ve 2010 yıllında mezun oldum.

İELTS notum 7 (yedi)nin üstünde. KanadA ya göçmen olarak başvurmak istiyorum. Şansım varmıdır?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yasemin1980 yazdı:Merhaba Sayın Forum Üyeleri,
Ben 2006 yıllında Antalya üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 2008 yıllına kadar çeşitli işlerde çalıştım. 2008 yıllında Antalya da bir otelde yönetici asistanı olarak işe başladım ve hala da aynı pozisyonda devam etmekteyim.
2008 yıllında linkte tede görebileceğiniz gibi ( http://www2.yesevi.net/ ) Ahmet Yesevi üniversitesi yönetim organizasyon yüksek lisans bölümüne kayıt oldum ve 2010 yıllında mezun oldum.
İELTS notum 7 (yedi)nin üstünde. KanadA ya göçmen olarak başvurmak istiyorum. Şansım varmıdır?
Sayın Yasemin1980 merhaba,
Şuanda çalıştığınız meslek yönetici asistanlığı ne yazıkki Kanada göçmenlik başvurusunda 38 öncelikli meslekler grubunda değildir. Diğer Ingilizce öğretmenliğinde ise öğretmen olarak fakülte, yüksek okul, universite düzeyinde en az 1 yıl ve üstü görev yapmışlık yada yine en az 1 yıl ve üstü ve yine Ingilizce öğretmenliği görevini Milli eğitim bakanlığı onaylı dil eğitim kurumlarında vs gibi alanlarda icra etmiş olup başvurma şansınız vardır. Turizm ve Otel yönetimi branşında sadece yönetim kadrosunda görev yapmış iseniz kabul görme şansınız vardır;
accommodation services manager-accommodations manager-assistant manager, hotel-bed and breakfast manager-bed and breakfast operator-boarding house keeper-boarding house manager-camp manager-campground manager-campground operator-canoe camp operator-country inn operator-director, hotel-fishing camp operator-front desk hotel manager-front desk manager – accommodation services-front desk manager, hotel-front office manager, hotel-guest services manager-guest-house operator-hostel manager-hotel assistant manager-hotel director-hotel front desk manager-hotel front office manager-hotel manager-hotel operator-hunting and fishing lodge manager-hunting camp operator-inn manager-inn operator-innkeeper-lodging house manager-manager, accommodation services-manager, bed and breakfast-manager, boarding house-manager, camp-manager, campground vs vs .. gibi görev ve unvanlarda.
Saygılarımızla,

yasemin1980
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans,

accommodations manager-assistant manager pozisyonunda çalıştım. Bunu hem iş veren belgesiylede kanıtlayabilirim.

Hem SSK hem de maaş bodramuda ekleyebilirim.

bu durumda kabul görür mü?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yasemin1980 yazdı:Merhaba Sayın Excellans,
accommodations manager-assistant manager pozisyonunda çalıştım. Bunu hem iş veren belgesiylede kanıtlayabilirim.
Hem SSK hem de maaş bodramuda ekleyebilirim.
bu durumda kabul görür mü?
Sayın Yasemin 1980,
Buradaki sözü geçen ; Assistant Manager - Müdür yardımcısı anlamında yani müdür - yönetici - direktör-departman asistanı, sekreteri vs anlamında değil. Bunun yada sizin görevinizin karşılığı ise Administrative Assistant.
Ama siz dersenizki ben işverenimden Müdür Yardımcısı pozisyonunda çalıştığıma dair onaylı resmi işveren yazısı ve görev ve sorumluluklarımı içeren tavsiye mektubu alırım o zaman tabiki bu başlık altından başvurabilirsiniz diğer şartları ve gereklilikleride tamamlıyor ve 67 ve üstü puan alıyor iseniz. Bu başlığın bir şartıda meslek ile ilgili bir eğitimin mutlak alınması yani ingilizce öğretmenliği mezuniyetinizin üstüne mutlaka en az 2 yıl ve üstü bir akademik eğitim yada yüksek lisans yada ilgili alanda özel eğitim ve diploma veren kuruluşlardan bir eğitimde belgelemeniz gerekecektir.
Saygılarımızla,

yasemin1980
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans,
İşverenimden Müdür Yardımcısı pozisyonunda çalıştığıma dair onaylı resmi işveren yazısı alabilirim.

Ben YÖNETİM ORGANİZASYON yerine Turizm işletmecilik üzerine yüksek lisans yapsam daha mı iyi olurdu?

Olmazsa 2 yıl yüksek lisanas yaparım Turizm işletmecilik üzerine.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yasemin1980 yazdı:Merhaba Sayın Excellans,
İşverenimden Müdür Yardımcısı pozisyonunda çalıştığıma dair onaylı resmi işveren yazısı alabilirim.
Ben YÖNETİM ORGANİZASYON yerine Turizm işletmecilik üzerine yüksek lisans yapsam daha mı iyi olurdu?
Olmazsa 2 yıl yüksek lisanas yaparım Turizm işletmecilik üzerine.
Sayın Yasemin 1980,
Kimse size YÖNETİM ORGANİZASYON alanında gidin yüksek lisans yada eğitim alın demedi ki??????? Size söylenen İlgili alanda mutlaka bir eğitm almış olmanız gerekmektedir denildi..

Ayrıca kusura bakmayın ama sizin vasıtanızla hem size hemde diğer sizin gibi olan üyelere sormak istiyorum; Türkiye'de ne kadar inglizce öğretmenliği mezunu varmış ve bunların hepside en azından son 2-3 gündür üye olan ve aynı sektörde yani Turizm Otel sektöründe çalışıyorlar. İlginç, enteresan bir raslantı.....
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Ekselans, selamlar!..

Sana bir felaket senaryosunu soracağım, FSW göçmenlik vizesini aldıktan sonra, henüz Kanada'ya landing yapmamışken, pasaportu ve Copr'u kaybetsek ya da çaldırsak n'olur?
Konsolosluk, yeni bir vize verir mi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

kien,

hayırdır ? umarım bu gerçek değildir. mutlaka bir çaresi vardır diye düşünüyorum. inşallah sadece senaryodur :(

Selamlar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kien »

selamlar akita,

senaryo sadece, merak ettim, ne olur diye?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kien yazdı:Ekselans, selamlar!..
Sana bir felaket senaryosunu soracağım, FSW göçmenlik vizesini aldıktan sonra, henüz Kanada'ya landing yapmamışken, pasaportu ve Copr'u kaybetsek ya da çaldırsak n'olur?
Konsolosluk, yeni bir vize verir mi?
Sayın Kien merhaba,
Evet, telafisi mümkündür. İlgili kayıp yada çalıntı bildirimini pasaport için yaptığınızda aynı belgeyle hemen konsolosluk ile irtibata geçip haber veriyorsunuz. Yeni pasaportunuz elinize geçtiğinde size yeni vize ve COPR tahsis ediliyor. Aynı tarihlerde aynı zaman için.Yani kaybettim gidemedim vesaire diye daha evvelki verilen tarihiniz ileri tarih olarak değiştirilmez bunuda ek bilgi olarak sunalım.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Excellans,

Bugün Ankara'dan bir mektup geldi. Bilgileri kısaca özetliyorum.

Dosya No: XXXXXXX
Tarih 9 Haziran 2010
Sn. Taner3,
03 Haziran 2010 tarihinde basvurunuzu aldık. Bundan sonra yapacağınız yazışmaları bu mektupta bulunan dosya numaranız ile yapmalısınız (CIC'nin verdiğinden farklı bir numara)
İşlem yapılmaya uygun olmadığınıza karar verilirse, size bir mektupla haber verilecektir (sebebi ve para iadesi ile)

İşlem Süresi
Başvuru tipinizdeki işlem süresi (başvurulan ofis için) ortalama 12 aydır. Bu süre içerisinde bir cevap almazsanız ofis ile direk temasa geçiniz.

Mülakat
Gerekirse, mülakat için size yaklaşık iki ay önce haber verilecektir.

Tercüman
Tercüman sağlanması...

Ülkesi dışında yaşayanların başvurusu
Gecikmeler olabilir....

Bilgilerinizin değişmesi durumunda bizi bilgilendirin

Kanada'ya göçmek üzere hazırlıklara şimdiden başlayın

şeklinde biten bir mektup. Bundan sonra önümüzdeki 12 ay içerisinde bir cevap bekliyoruz.
Teşekkürler,

ResimResim
bsoyleyen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bsoyleyen »

Sayin Excellans Selam,

Ilk basvuru formlarimi doldurdum ve sizin de buyuk yardimlariniz ile cok tesekkur ederim.

fromlari gondermeden once 2 sorum olacak ; Birincisi ilk basvuru da fotograf gondermeye gerek olmadigi soylendi daha once basvuran arkadaslarim tarafindan , bu dogru mu?

Ikincisi; ben makina muhendisiyim fakat mevcut isim de Construction Manager lik yapiyorum... IMM 0008 Generic formunun 13 numarali kisim da your current occupation yaziyor ... Buraya ben Makina Muhendisi yazdim ama tam da emin olamadim ... Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

tekrar tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Taner3,
12 ay süre vermeleri gerçekten ilginç, evet bundan sonra sadece sağlık kontrol isteğini bekleyeceksiniz. Hayırlısı olsun yeni dosya numaranızla yine check edersiniz her hafta salı günü.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bsoyleyen yazdı:Sayin Excellans Selam,
Ilk basvuru formlarimi doldurdum ve sizin de buyuk yardimlariniz ile cok tesekkur ederim.
fromlari gondermeden once 2 sorum olacak ; Birincisi ilk basvuru da fotograf gondermeye gerek olmadigi soylendi daha once basvuran arkadaslarim tarafindan , bu dogru mu?
Ikincisi; ben makina muhendisiyim fakat mevcut isim de Construction Manager lik yapiyorum... IMM 0008 Generic formunun 13 numarali kisim da your current occupation yaziyor ... Buraya ben Makina Muhendisi yazdim ama tam da emin olamadim ... Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.
tekrar tesekkurler.
Sayın Bsöyleyen,
Evet, ilk başvuruda fotoğraf göndermiyorsunuz. Söylemlere değil zaten formlarınızın Document Check list kısmında bu uyarı CIC tarafından yapılmakta. Ayrıca yine Current Occupation kısmına yani şu andaki ünvanınız - title : Construction Manager yazacaksınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

12 ay süre vermeleri bize de uzun geldi. Diğer arkadaşlara da bu şekilde bir mektup geldi mi acaba? Yeni dosya numarası ile durumumu kontrol ettiğimde henüz hiçbir kayıt oluşturulmamış görünüyor.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
mariposa2009
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mariposa2009 »

Merhaba Arkadaşlar,

taner3,

Bize de Ankara'dan gelen mektupta aynı şeyler yazıyordu. 12 ay süre konusunda. Sanırım standart bir yazı formatı bu.
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Mariposa 2009 cevabınız için teşekkürler. Sizden medikal istediler mi? Beklemek gerçekten zor. 12 ayı görünce şaşırdık bizde.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin Excellans,

http://www.settlement.org/ sitesinden anladigim kadari ile PR kartlari bundan sonra adrese gelmiyor. Adrese sadece sizin gidip kartinizi almaniz gerektigini belirten mektup geliyor ve buna istinaden gidip kartinizi CIC'den aliyorsunuz. Bu durumda ilk etapta benim gibi kisa sure icin gidip islemlerini baslatip daha sonra yerlesmek isteyenler icin yeniden plan yapmak gerekiyor. Daha once belirttigim gibi ben 2 yada 3 haftaligina gidip islemleri mi baslatip, bir arkadasimin adresini vererek, Kanada disina cikmayi ve ancak 5-6 ay sonra tamamen yerlesmeyi dusunuyordum.

Simdi bu yeni duruma istinaden bazi sorularim olacak,

Senaryo 1- Ben 2-3 hafta kalip geri donsem ama hanimi orda kart gelene kadar biraksam acaba benim kartimi alabilirmi?
Senaryo 2- Bir arkadasima noterden tum aile adina vekalet verip karti aldirma imkani var mi?
Senaryo 3- CIC'in karti erken gondermesi icin yapabilecegim bir sey var mi?
Senaryo 4- Acilen cikacagimizi belirtip, Travel document ile mi geri girecegiz? Bu durumda daha sonra geldigimizde (5-6 ay sonra) biz geldik deyip karti direk CIC'denmi alacagiz?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

http://www.settlement.org/ sitesinden anladigim kadari ile PR kartlari bundan sonra adrese gelmiyor. Adrese sadece sizin gidip kartinizi almaniz gerektigini belirten mektup geliyor ve buna istinaden gidip kartinizi CIC'den almaniz gerekiyor. Bu durumda ilk etapta benim gibi kisa sure icin gidip islemlerini baslatmak isteyenler icin yeniden plan yapmak gerekiyor. Daha once belirttigim gibi ben 2 yada 3 haftaligina gidip islemleri mi baslatip, bir arkadasimin adresini vererek, PR kartima ulasmayi ve ancak 5-6 ay sonra tamamen yerlesmeyi dusunuyordum.
Simdi bu yeni duruma istinaden bazi sorularim olacak,
Senaryo 1- Ben 2-3 hafta kalip gero donsem ama hanimi orda kart gelene kadar biraksam acaba benim kartimi alabilirmi?
Senaryo 2- Bir arkadasima noterden tum aile adina vekalet verip karti aldirma imkani var mi?
Senaryo 3- CIC'in karti erken gondermesi icin yapabilecegim bir sey var mi?
Senaryo 4- Acilen cikacagimizi belirtip, Travel document ile mi geri girecegiz? Bu durumda daha sonra geldigimizde (5-6 ay sonra) biz geldik deyip karti direk CIC'denmi alacagiz?
Sayın Orkunsafe,
Sizin sayenizde burada birkaç sefer bu konuda açıklama ve bilgilendirme yaptık. Yine yapalım 1- Bahsettiğiniz web sitesi bu konuda karar mercii değildir. Orada yazılanlar doğrultusunda kalkıpta böyle olacakmış, yapılacakmış diyemeyiz demeyiz.

Şimdi bu işin tek ve geçerli karar mercii kimdir ? CANADA IMMIGRATION CENTER - yani Kanada göçmenlik merkezi..
Permanent Resident Card: Arriving
If you are immigrating to Canada, you will receive your Permanent Resident Card by mail.
If you did not provide a mailing address when you were granted permanent resident status at either a port of entry or a local Citizenship and Immigration (CIC) office within Canada, please contact the Call Centre as soon as possible (see Contact Us at the top of this page).

You have 180 days to provide this address.

If you do not provide a mailing address within the 180 days, you will not receive the Permanent Resident Card. You will then need to send CIC an application for a Permanent Resident Card and pay a fee of C$50.

Ve yine örnek verdiğiniz web sitesi bir eyalet sitesidir. Yani tüm Kanada'ya mal olacak bir site değildir hattaki orada bile böyle bir tabir ve anlatım geçmemektedir. Orada okuduğunuz kısım Kanada içinde PR hakkı alan, eskiyle yeni kart değişikliği yaşayan vs içindir. Ve yine o siteden size örnekler vereyim belki gözünüzden kaçmıştır:
--How long will I have to wait before I receive my PR Card?
Generally, it takes 30 days to process applications for PR Cards for newly-arrived immigrants. Applications for renewed PR Cards can take much longer. You can find up-to-date application processing times on the Citizenship and Immigration website.
Contact the Citizenship and Immigration Canada PR Card Call Centre at 1-888-242-2100 to check on your application if you are concerned.

--I became a Permanent Resident on or after June 28, 2002, do I have to apply for the PR Card?
For all newly arriving immigrants, the PR Card is automatically issued/paid for as part of the landing process. The fee has already been paid as part of your landing fees. You should get the card after about 30 days. It will be sent to the Canadian address you provide immigration officials.
You should be able to use your Confirmation of Permanent Residence (IMM 5292) form to apply for services while you wait for your PR Card.

Kısaca ortada yeni bir durum yoktur. CIC'in kararları ve hükümleri ne ise aynen devam etmektedir. Sorularınıza gelirsek sizin yapmanız gereken eğer kartı bekleyemeyecek bir durumda ve pozisyonda iseniz. TRAVEL DOCUMENT başvurusu yapmak ve bu belge ile giriş çıkış işlemlerinizi halletmek. Yada adres verip eş dost arkadaş vs ile kartın size gönderilmesini sağlamanız ve geri gelişinizde mutlaka kartla giriş yapmanız. Fakat bu gönderim sırasında her hangi bir kaybolma, ulaşmama vesaire yaşar iseniz bu sefer yeniden başvuru, detay bildirme vs gibi risklerle karşı karşıya kalırsınız. Zaten bu gibi sorunları önlemek için Travel Document yapısı oluşturulmuştur.
Yine size şu kesin hükmüde bildireyim:
The only official documents that permanent residents of Canada can use to travel back to Canada on a commercial carrier (by air, land or sea) are the Permanent Resident (PR) Card or a Travel Document (Permanent Resident Abroad) issued by a Canadian visa office overseas.
-If you are a permanent resident, when you travel outside of Canada, you must carry your PR Card to show to a transportation company and Canadian customs officials that you are entitled to re-enter Canada as a permanent resident. If you do not have a PR Card, you might need to apply for a Travel Document.
-The Confirmation of Permanent Residence (IMM 5292) is not enough to get you back into Canada.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
orkunsafe
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Evet walla dogru diyorsunuz Excellans ben biraz heyecan yaptim bu meseleyi. Kusura bakmayin, yine her zamanki sabrinizla en dogru cevabi sizin vereceginizi bilerek sizin iyi niyetinize istinaden boyle rahat herseyi sorabiliyoruz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhabalar,
14 Haziran 2010 tarihi itibari ile 2008 yılına ait Kanada polis kayıtları ve suç işleme oranları açıklandı. 10 büyük şehirdeki resmi kayıtlar şöyle;

Resim

Kaynak: http://www.statcan.gc.ca/daily-quotidie ... 4b-eng.htm
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Iris »

taner3, mariposa2009,

Bizim gönderdiğimiz dokumanlar Ankara ya 25 Mayısta ulaşmıştı. 26 mayısta aynı yazıyı yazmışlar, 31 Mayısta da postalamışlar. Bizim elimize 3 Haziran da geçti. Hatta 2 Haziranda eksiklikle ilgili telefonla arandığımız ve aynı gün istenen belgeyi gönderdiğimiz için, Sydney in verdiği file no.yu kullanmıştık. Ertesi gün bu yazıyı alınca karışıklık olmasıın diye bu durumu açıklayan bir mail attık. Şu anda durumumuz "in process" görünüyor. Excellans ın yorumlarına göre bugün yarın Medikal için mektup bekliyoruz.

mariposa2009,

Siz hangi aşamadasınız ?
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön