Express Entry ve Mütercim Tercümanlık

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
ukayhan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Express Entry ve Mütercim Tercümanlık

Okunmamış mesaj gönderen ukayhan »

Mesaj editlendi.
En son ukayhan tarafından Mart 16, 2023, 10:22 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Express Entry ve Mütercim Tercümanlık

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

ukayhan yazdı:Merhabalar, yaklaşık 2-3 gündür forumunuzu takip etmekteyim ve birkaç soruma cevap almak istedim ama ne sizin forumunuzda, nede başka bir yerde tam olarak istediğim cevapları bulamadığım için konu açmak istedim. İlk öncelikle yaptığınız işi gerçekten tebrik ediyorum, danışmanların yaptığı herşeyi tüm güzel sabrınızla yerine getiriyorsunuz ve gerçekten sizleri takdir ediyorum.

Ben Mütercim Tercümanlık öğrencisiyim, 2. sınıftayım şuanda. Üniversitemden mezun olduktan sonra "Express Entry" aracılığıyla oraya gelmek istiyorum fakat bu süreçlerin nasıl işlendiği, işlenebildiği hakkında pek bir fikrim yok.. Başvuru yaparken IELTS sınavının önemli olduğunu biliyorum bir tek.. Mezun olduğumda ne yapabilirim? Ne yapmam gerekiyor detaylı olarak anlatma imkanınız var mıdır? Ayrıca Express Entry'den bana verilen puan ne kadardır bunu bilmek istiyorum..
Bir sorum daha olacak, diyelim Express Entry'e başvurup onay aldım ve tercüman olarak oraya geleceğim, geldiğimde iş yerlerine başvurduğumda bir sıkıntı olmayacak ve onlarda benim çevirmen olduğumu görebilecekler değil mi?

Bir sorum daha olacak buda bir arkadaşımın sorusu; Ana okul öğretmenleri de "Express Entry" adında başvuru yapabiliyorlar mı? Eğer yapabiliyorlarsa şansları ne kadar?
Sayın Ukayhan merhaba,

Genel olarak
;
- 18-55 yaş arasında olmak,
- Minimum tam zamanlı ( haftada 30 saat) ve maaşlı çalışmış yada çalışıyor olmak,
- Lise ve üstü eğitim almış olmak, ve eğitim denkliklerinin yapılmış olması
- Ingilizce yada Fransızca dillerinden en az bir tanesinde yeterli düzeyde olmak ve bunu IELTS General yada TEF sınavları ile ispatlamak
- Kişi yada aile sayısı ile değişmekle beraber; minimum 12,164 CAD - Kanada doları ekonomik gerekliliğe sahip olmak.

Express Entry sistemi iki ana bölümden oluşmaktadır; bunlar 1- Ön kabul 2- Göçmenlik onayı
1- Ön kabul alabilmek için adayın 100 üzerinden minimum 67 puan toplaması gerekmektedir; bu puanı ise yaş - eğitim düzeyi - mesleki deneyimi - yabancı dil bilgisi - eş dil seviyesi - Kanada iş teklifi - Kanada'da bulunan ve yaşayan akraba vs gibi kriterlerden toplayabilirler.
2- Ön kabul almış aday Express Entry ortak havuzuna dahil olur, her ay iki kere olmak kaydı ile ortak havuzdan sistem en yüksek kriter puanı toplayan adaylara öncelik vererek göçmen alım işlemini tamamlar.

Size özel olarak; Tavsiyemiz okulunuzu bitirmeniz ve mesleki deneyim kazanmanız; bu esnada mutlaka IELTS - General sınavına hazırlanıp bu sınavdan minimum hedefinizde her sekmeden 7.0 ve üzeri notlar almak olmalıdır.
Arkadasınıza özel; Evet mesleği EE meslekleri içerisindedir, şansları yukarıdaki yeterlilikleri sağlamalarıyla dogru orantılıdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
ukayhan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ukayhan »

Mesaj editlendi.
En son ukayhan tarafından Mart 16, 2023, 10:22 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Ukayhan merhaba,

Öncelikle şu yanlış bilgiyi düzeltelim, EE sistemi her mesleğe farklı puan vermez. Sadece eğitim seviyesi farklı puana sahiptir ( 2 yıllık, 3 yıllık, 4 yıllık, Master, Doktora vs.)
Diğer olması gereken maddi kaynak ise maaş vs degil sermaye - mal varlıgı (yani o tutar kadar başvuru sırasında başvuru sahibinin sahip olması gereken meblag)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön