Göçmenlik-Express Entry-

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
azenis
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Göçmenlik-Express Entry-

Okunmamış mesaj gönderen azenis »

Merhabalar,

Ben 36, eşim ise 33 yaşında. Her ikimiz de bankacıyız. Benim çalışma alanım Kurumsal Bankacılık, eşim ise bir bankanın bölge müdürlüğünde çalışmakta.Tecrübemiz yaklaşık 11 yıl. Yabancı dil düzeyimiz iyi seviyede. Benim IELTS puanım 8,5 , eşim henüz IELTS almadı ancak en son TOEIC'ten 900 aldı.Ben aynı zamanda University of Essex'te Msc Business Managament programında online master yapmaktayım. Bitmesine yaklaşık 1 sene kaldı. Bu ay içerisinde inşallah bir bebeğimiz olacak :) Her ikimiz de Kanada'ya göçmen olarak gitmeye sıcak bakıyoruz ancak bilgimiz kısıtlı.Okuyabildiğim kadarıyla 2015 yılından itibaren başvurularda bir takım değişiklikler olmuş. Express Entry adında yeni bir program açılmış. Sormak istediğim sorular şunlardır;

1-Göçmen olarak kabul edilme şansımız nedir? Bankacılık Kanada'da çok aşırı gelişmiş bir meslek dalı değil. Yine de ihtiyaç var mıdır? İş teklifi alınması mümkün müdür?
2- Express entry ile skilled worker programı arasında fark var mıdır? İkisinden birine mi başvurmamız gerekir?
3- Başvurular belirli dönemlerde mi yapılıyor yoksa yılın herhangi bir zaman başvuru yapabilir miyiz?

Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Göçmenlik-Express Entry-

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

azenis yazdı:Merhabalar,

Ben 36, eşim ise 33 yaşında. Her ikimiz de bankacıyız. Benim çalışma alanım Kurumsal Bankacılık, eşim ise bir bankanın bölge müdürlüğünde çalışmakta.Tecrübemiz yaklaşık 11 yıl. Yabancı dil düzeyimiz iyi seviyede. Benim IELTS puanım 8,5 , eşim henüz IELTS almadı ancak en son TOEIC'ten 900 aldı.Ben aynı zamanda University of Essex'te Msc Business Managament programında online master yapmaktayım. Bitmesine yaklaşık 1 sene kaldı. Bu ay içerisinde inşallah bir bebeğimiz olacak :) Her ikimiz de Kanada'ya göçmen olarak gitmeye sıcak bakıyoruz ancak bilgimiz kısıtlı.Okuyabildiğim kadarıyla 2015 yılından itibaren başvurularda bir takım değişiklikler olmuş. Express Entry adında yeni bir program açılmış. Sormak istediğim sorular şunlardır;

1-Göçmen olarak kabul edilme şansımız nedir? Bankacılık Kanada'da çok aşırı gelişmiş bir meslek dalı değil. Yine de ihtiyaç var mıdır? İş teklifi alınması mümkün müdür?
2- Express entry ile skilled worker programı arasında fark var mıdır? İkisinden birine mi başvurmamız gerekir?
3- Başvurular belirli dönemlerde mi yapılıyor yoksa yılın herhangi bir zaman başvuru yapabilir miyiz?

Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Sayın Azenis merhaba,
Aktardıgınız bilgiler üzerinden Express Entry on kabulunuz mumkundur. Express Entry sistemimiz göçmen adaylarının Skilled Worker / Skilled Trade Worker / Canadian Experience Class klasmanlarından adayların daha hızlı bir şekilde Kanada'ya göçmen olmalarını saglayan bir üst yapıdır. Express Entry üst yapısına aksi belirtilmediği sürece yılın herzamanı basvuru yapabilirsiniz. Express entry Skilled Worker klasmanının üst yapısıdır, yani Express Entry basvurusu ile beraber otomatikman Skilled Worker yada Skilled Trade Worker yada Canadian Experience Class klasmanlarından basvuru yapmıs olursunuz ( Aday kişinin kendi eğitim-mesleki deneyim vs ile ilgili olarak)

Aileniz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere destek@bizvekanada.com adresimizden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mutsuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mutsuz »

Merhaba,
Ben 35 yaşındayım ve eşim 32 yaşında 9 yaşında da bir kızımız var. Ben Türkiye'de 10 yıldan fazla Mali Müşavirlik yapmaktayım. Eşim ise Üniversite mezunu ama çalışmıyor. İngilizcemiz iyi değil fakat birebir kurslara başlayıp 1 sene içerisinde çok iyi seviyeye gelmek istiyoruz. Boş zamanımız var eğer üstünde durursak yapabileceğimizi düşünüyoruz. Sizce göçmenlik için başvuru yaptığımızda bir şansımız var mı? ya da yardımcı olabileceğiniz bir konu varsa paylaşır mısınız?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Mutsuz merhaba,
Ilgıli sorunuza diğer başlık altında cevap verilmiştir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön