Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
tncr84
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tncr84 »

tncr84 yazdı:
tncr84 yazdı:Merhaba;
aralık 2013 te kanada vatandaşı olan eşim ile evlendik ve ikimizde kıbrısta yaşıyoruz. Aile spondorluguyla gitmeyi istiyoruz. Onun bana sponsor olabilmesi için gerekli şartlar hakkında bilgi verebilirmisniz lütfen .Eşimin canadada olması gerekiyormu?, yada işlemler ne kadar sürüyor, PR çıktıktan sonra ne kadar süre içinde gitmem gerekiyor.
Şimdiden Teşekkürler

Konu hakkında bilgisi olan varmı acaba??
Teşekkürler

Arkadaşlar yardımcı olurmusunuz bilginiz var ise
tşk
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mus63 »

Tncr84.merhaba sana sölediklerim nekadar işni görür blmiyorum amcım yardım etmek ben be biçok sidedeki arkdaşlar eşleri kanadada haleti işlemlerini bizeşimle kanada konsoloslga gitiyimizde burdan olmaz dediler sma sonra duduk oluyomuş işlemler daha uzun sürüyo oyüzden kanada haldin derim ben yada bu sitenin sahibiyle görüşün o daha yardımcı olur bide busiteyi 1 sayfadan itibaren okuyun azçok anlarsınız nasıl yürüyodiye işlemler kısaca çok evrak alıyosunuz sabıkakaydı arşivli fotoraf amerikan hastanesinden çekap evlilik cüzdanı ayle tablosu kimlik çalıştıgınız işyerinden çalışıyo belgesi dşplomanız eşinizle fotorflar otel rezarvasyonları düyün fotorafı mektup e postalar sosyal facebook msjları ayle resileri ilkim seviyorum dedi ye kadar :))) da ha var
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Royal »

selam
kimseden bir haber yok mu ? biz hala beklemedeyiz.
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rojin »

slm royal bende beklemkteyim halen bir haber cikmadi seninkis kac ay oldu
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

haftaya tam 6 ay olacak .
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

b
slm royal benimksis 8 ay olucak halen bir haber yok
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm

Anlamiyorum gercekten bazi arkdaslar cabucak alirken bizimki neden bu kadar uzun suruyor. Sen konsolosluga ulasmaya falan calistin mi ? biz e-mail ya da fax yollamayi dusunuyoruz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Royal merhaba,
Dosya durumunuz ile ilgili bir konuyu bilgi nahiyetinde paylaşalım. Konsolosluklarımızda bir kaç vize görevlisi görev yapmakta ve her görevli kendi portföyüne başvuru dosyaları alarak bunlar ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir. Bazı dosyaların bazı dosyalardan daha once yada hızlı sonuclanması ise bir kac neden ile alakalıdır.

1- Dosyanızın bulundugu vize görevlisinin elinde bulunan dosya adedi,
2- Başvuru dosyasının tamlıgı - eksikliği evrakların durumu,
3- Özellikle evlilik sponsorlugu dosyalarında saglık rapor sonuclarının ilgili konsoosluk tarafından alınma ve görülebilme zamanı
4- Başvuru dosyasında ki gerekli ödemelerin tam ve eksiksiz yapılması,

Gibi nedenlerden dolayı dosyaların birbirleri ile arasındaki sonuclandırma sürecleri farklılık gösterebilir. Bu yüzden yapılması gereken biraz daha sabır ile beklemek ve eger bu beklenti süresi ciddi bir sureye erişti ise ilgili konsoloslugumuza mutlaka Ingilizce yada Fransızca olmak kaydı ile email yada fax ile dosya hakkında bilgi talebi yapmaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba Sayin Excellans

Bilgilendirme icin tesekkur ederiz . Insanin sabri sevdigi insandan ayri kaldikca daha da azaliyor , yeni evliyiz ve 6 aydir gorusemedik o yuzden cok zorlaniyoruz . Suana kadar bir haber almadik konsolosluktan bizim dusuncemiz butun belgelerin tam oldugu. ayrica basvurunun basinda saglik raporuda alindi ve basvuru ucretidr en basinda odendi . Sanirim bizim dosyamiza bakan sayin vize gorevlisinin elindeki dosya yogunlugu nedeniyle uzun suruyor. Umarim bizim ve butun arkadaslarin basvurulari biran once sonuclanir.
Size bir soru sormak isterim ve cevaplarsaniz cok memnun olurum.
Benim esim biz basvuruyu yapmadan once Canada ya ogrenci olarak gelmek icin basvuruda bulunup red almisti. Biz bu red cevabindan yaklasik 2 3 ay sonra evlenip evlilik yoluyla tekrardan basvuru yaptik. Basvuruda esimin daha once vize basvurusunda bulundugnu bunun nedeninin de benimle birlikte olmak istemesyle birlikte ayrica ingilizce ogrenmek oldugunu belirttik. Sizce bu durum nasil bir etki yaratir , alehimize bir durum soz konusu mu ?

Cok tesekkurler.
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

meraba sayin exceland esime sponsorluk yapali uuzn zman oldu 8 ay oldu hic bir haber bilgi yok tlfonla aradigimizda bile mesgul surekli gidip gorusme imkaNIMIZ olabilirmi herkesinki cikti 6 ay halen bekliyoruz yardimlariniz icin tskr
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Royal merhaba,
Dosya durumunuz ile ilgili bir konuyu bilgi nahiyetinde paylaşalım. Konsolosluklarımızda bir kaç vize görevlisi görev yapmakta ve her görevli kendi portföyüne başvuru dosyaları alarak bunlar ile ilgili işlemleri gerçekleştirmektedir. Bazı dosyaların bazı dosyalardan daha once yada hızlı sonuclanması ise bir kac neden ile alakalıdır.

1- Dosyanızın bulundugu vize görevlisinin elinde bulunan dosya adedi,
2- Başvuru dosyasının tamlıgı - eksikliği evrakların durumu,
3- Özellikle evlilik sponsorlugu dosyalarında saglık rapor sonuclarının ilgili konsoosluk tarafından alınma ve görülebilme zamanı
4- Başvuru dosyasında ki gerekli ödemelerin tam ve eksiksiz yapılması,

Gibi nedenlerden dolayı dosyaların birbirleri ile arasındaki sonuclandırma sürecleri farklılık gösterebilir. Bu yüzden yapılması gereken biraz daha sabır ile beklemek ve eger bu beklenti süresi ciddi bir sureye erişti ise ilgili konsoloslugumuza mutlaka Ingilizce yada Fransızca olmak kaydı ile email yada fax ile dosya hakkında bilgi talebi yapmaktır.

Merhaba Sayin Excellans

Bilgilendirme icin tesekkur ederiz . Insanin sabri sevdigi insandan ayri kaldikca daha da azaliyor , yeni evliyiz ve 6 aydir gorusemedik o yuzden cok zorlaniyoruz . Suana kadar bir haber almadik konsolosluktan bizim dusuncemiz butun belgelerin tam oldugu. ayrica basvurunun basinda saglik raporuda alindi ve basvuru ucretidr en basinda odendi . Sanirim bizim dosyamiza bakan sayin vize gorevlisinin elindeki dosya yogunlugu nedeniyle uzun suruyor. Umarim bizim ve butun arkadaslarin basvurulari biran once sonuclanir.
Size bir soru sormak isterim ve cevaplarsaniz cok memnun olurum.
Benim esim biz basvuruyu yapmadan once Canada ya ogrenci olarak gelmek icin basvuruda bulunup red almisti. Biz bu red cevabindan yaklasik 2 3 ay sonra evlenip evlilik yoluyla tekrardan basvuru yaptik. Basvuruda esimin daha once vize basvurusunda bulundugnu bunun nedeninin de benimle birlikte olmak istemesyle birlikte ayrica ingilizce ogrenmek oldugunu belirttik. Sizce bu durum nasil bir etki yaratir , alehimize bir durum soz konusu mu ?

Cok tesekkurler.
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selam Rojin
Var mi bir haber ?
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm royal yok haber dhha senden ya anlam veremiyorum sadece bizmkisi kaldi herhaLDE SEN EMAIL FALAN GONDERDINMI
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bizde de bir haber yok. Yok e-mail falan da yollamadik , kotu bir sonuc vereceginden falan biraz cekindik. Bekle bekle bu da bizim sansimiz sanirim.
aspirin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen aspirin »

Arkadaslar merhaba.
Email gondermeniz islemlerinizi olumsuz olarak etkilemez ,bundan cekinmenize gerek yok. Ankara'ya gitmeniz bir sonuc vermez. Ben 2 defa gittim ikisinde de iceri bile almadan geri gönderdiler. Beklemeniz lazim diyorlar başka bir şey demiyorlar. Malesef beklemekten başka yapacak hiç bir şey yok. Ama sabrin sonu selamet her zaman meraklanmayin. Ben geleli 3 ay oldu bile. Suzler de geleceksiniz.
Allah gonlunuze gore versin.
Selamlar.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Vaybe benimkide 3 ay oldu günler sugibi geçiyo
Asliemre
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Asliemre »

Arkadaslar Selam,

Social sec numaranjz giris yaptiktan nekadar sonra geldi?
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KENANgun »

Merhaba Sayın Excellans öncelik olarak bana bilgi verirseniz yada e posta atarsanız sevirim sorum ise eşim kanada sponsorluk işlerini halletti dosyam 3 ay dır türkiyede süreç nasıl işliyor beni aramadılar enson baktıgımda türkiye için 15 ay yazıyor bana ulaşamazsalar konsolosluktan posta yoluyla bilgi yada başka bişey için haberdar ediyorlarmı bide peki görüşmeden sonra red yersem dosyamonaylanmama gibi bir durumu varmı
bana sebebini söylüyorlamı daha nekadar beklemem lazım şimdiden teşekürler Sayın Excellans.... :?
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Dear Applicant,

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 40 days of the date of this letter. Failure to do so could result in the refusal of your application.

· Please submit proof of residency in Canada for your sponsor. Additional documentation should include the following: proof of enrolment in Canadian college or university, current rental agreement, utility bills for Canadian residence, bank statements indicating current banking transactions in Canada.

Please gather all requirements and submit all requested documents at the same time in a single package. Only send original documents when requested. All documents (except passports) that are in a language other than English or French must be accompanied by original certified translations into English or French.

Please note that if you do not comply with this request within 40 days of the date of this letter, your application for permanent residence in Canada will be assessed on the basis of the information already before the officer. Failure to provide the requested documents could result in the refusal of your application.

Please note: It is your responsibility to ensure that the information you provide to our office is accurate and up-to-date. Please inform us immediately if there are any changes to the information or documents you have submitted. If there is a change in your legal status or that of any family member (marriage, birth, death, divorce, etc.) you must notify us.

Please quote your file number, as well as your telephone & fax numbers on all correspondence and on every document you send to us.

***Please include a copy of this letter on top of your submission***

Sincerely,

Immigration Section

Embassy of Canada

Sayın Excellans;
Bugun bu mail geldi, biz mailde istenilen evrakları basvuru yaparken sunmustuk ve sponsorluk onaylandıktan sonra dosyamız Ankara'ya gönderilmişti.. Şimdi bizden tekrar istenilen evrakları hemen hazırlayıp göndereceğiz. Bu evraklardan sonra işlem süresi hakkında bilginiz var ise bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.
Ayrıca dosyamızda baska bir eksik olup olmadığını bu mailde yazmamış yetkililer. Bu durum dosyamızda başka bir eksik bulunmadığının göstergesimidir öğrenmek isteriz.
Teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Royal merhaba,

Hayır dosyanızda başka bir evrak eksikliği bulunmamakla beraber ilgili istenilen evrakları eğer Ingilizce yada Fransızca değiller ise tercümeli halde mektubun elinize geçtiği günden itibaren 40 gün içinde yine bu üst yazı ile gönderiniz. Dosyanızın sonuçlanma süreside direct sizin dosyanızla ilgili vize görevlimizin yogunlugu ile alakalıdır bu yüzden kesin şu gün yada şu tarih demek ne yazıkki mümkün değildir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar

Tesekkurler Excellans , biz de zaten mektubun geldigi gun istenilen herseyi toplayip UPS EXPRESS ile yolladik.

FrontEnd , bizim basvurumuz Agustosun 6 sinda Kanada da isleme alindi , eylul 1 inde Ankaraya gonderildi. Yani toplam bu ayin 6 sinda 7 ay olmus olacak. Bazi arkadaslar 5 ay gibi kisa bir surede aldi evet, sanirim bizim dosyamiza bakan gorevlinin elinde daha fazla dosya var ki bizimki ne sira zor geliyor. Umarim seninde daha once cikar.
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Ins. bekliyoruz bakalim :)

Rojin senden bir haber var mi , aldin mi yoksa vizeyi ? :)
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Herkese merhaba ottawadan :) bi sorum olacak kanada da ki arkdaşlara pr kartı kaç ayda elinize geçti yada bunun süresine 4 ay oldu daha bi haber yok benim türkiye gitmemlazım onsuz çıkamazmışım bilgisi olan varsa cevap verse sevinirim teşekürler
En son Mus63 tarafından Mart 6, 2014, 9:04 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mrb royal yok halen bekliyoruz bir haber yok senin kisi belge istemisler herhalde innslah cikar ya sabir kalmadi
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm front end dokuz ayda bitii herkeski cikti 6 ayda falan biz halem bekliyoruz seninkis kac ay oldu
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tebrik edrim front edn emaillemi cagirdilar seni yoksa tlfonlami
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Frontend gercekten senin adina cok memnun oldum, tebrik ederim ve mutluluklar dilerim. Keske bizlerinkide senin ki gibi kisa surede sonuclansaydi da bu hasret bu eziyet bitseydi bizler icinde.
Bildigin uzere Rojin arkadasimizin 9 ay oldu, bizim 7 ay, herkez vizelerini alirken bizim dosyalarimizin bu denli bekletilmesine anlam veremiyorm. Konsoloslugun elinde cok dosya var ve bizim dosyalarimiza bakan vize gorevlisinin yogunluguna bagli olarak islem sureleri degistigi soylendi bize fakat bunun biraz adeletsizlik oldugunu dusunuyorum. Her gun bu vize ile uyuyoruz vize ile kalkiyoruz, isimizi gucumuzu herseyimizi biraktik bunu bekliyorz aylardir, haliyle buda bizi kotu bir bicimde etkilemekte. Umarim bizim basvurularimizda en kisa surede sonuclanir, allah bekleyen herkeze sabir versin.
Front bu arada bir firma ile basvurdugunu belirtmissin yazinda, o firma nerden biliyormus sizin basvurunuzn mart ayinda sonuclanacagini merak ettim acikcasi ve diger arkadaslarinda merak ettigine eminim.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Burda kanda da arkdaşım eşine suponsor oldu dün pasaportunu istemişler onun evraklarınıda eşim doldurdu yani 5.buçuk ayda çıktı anlaşılan bütün evraklartamsa süreç 5 buçuk ay sanırım bütün bekleyen arkdaşlarıma sabır dilerim
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selam Rojin

Bizim dosya in process olmus intenette oyle yaziyor. Senin dosyanda da bir degisiklik var mi ?
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm royal nasil girdin ben giriyorum hic birsey gostermiyo yardimci olurmuusn tskrler hayiorli olsun tekrar
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

rojin yazdı:slm royal nasil girdin ben giriyorum hic birsey gostermiyo yardimci olurmuusn tskrler hayiorli olsun tekrar
http://www.cic.gc.ca/english/my_application/status.asp

Bu site den bakicaksin , sana verdikleri bir dosya numarasi olmasi lazim o ve kisisel bilgilerinle dosya durumuna bakiyorsun.
Bizimkide sadece in process olmus yani daha var karar vermelerine sanirim :) en azindan dosyanin uzerinde calistiklarini bilmekte insanin icini biraz rahatlatior . sira bizim dosyaya geldi demek :)
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm royal hayirlisi olsun inslah kisa zamnda aliriz
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm front end nasil oluyo o bir bilgin varmi ben girdim hic birsey gostermedi acaba yanlismi giriyorum analamidm yardimci olurmusun tskredrm
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaslar guzel haber bugun geldi. Pasaportumu istiyorlar pazartesi gunu Ankaraya gidiyorum. Rojin dilerim ki seninki de bir an once Kabul olunur . Saskiniz ama ayni zamanda mutluyuz. :)
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm front end benim evrakalrda eksik yok yani oyel biilgi gondermediler hic bir haber yok
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm royal tebrik edrim bol sans dilerim
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

3 numara da ne istediklerini aciklayabilcek bir arkadas var mi acaba ?

Documents to submit:

1. Original signed valid passport for yourself and each accompanying dependent:
· Each person, including minor children, must have their own passport (this does not apply for citizens of Azerbaijan), and there must be at least two blank pages in each passport
· Ordinary passports are the only type of passport into which a permanent resident visa may be inserted. Diplomatic, official, and other special passports are not acceptable
· Any passport changes after the visas are issued will result in a Replacement of an Immigration Document charge of CAD$30 for each visa that needs to be re-issued.
· Passports that are not signed by the holder are not valid for travel
2. Two (2) recent photographs for yourself and each accompanying dependent:
· The photos must be 35 mm x 45 mm, and must have a white background. Exact photo specifications are available at: http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/g ... _tempA.pdf
· The name of each applicant must be written on the back of one (1) picture
3. Please complete the information requested on the Passport Submission Form below.
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Cok tesekkurler Frontend... Sen gidebildin mi kanada ya
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KENANgun »

Sayın Excellans
bana bugun email gel beni görüşmeye cagırıyorlar ama benden istenen evrakları türkçemi yok sa ingilizce ceviri yaptırarakmı götüreyim nasıl olması gerekiyor

Dear Mr. Gunaydin,

This refers to your application for permanent residence in Canada.

The examination of your application includes a personal interview with a visa officer. You are requested to appear for a personal interview at the Canadian Embassy in Ankara on 
This letter must be presented to the Embassy receptionist on the day of your interview.
At the interview, you must present a valid passport for yourself.
INTERPRETATION:
Applicants who do not communicate in English, French or Turkish will have to make their own arrangements to come to the interview with an interpreter. Immigration consultants or sponsors will not be allowed to interpret for applicants.    
Please confirm within 10 days via e-mail if you can attend the interview or not.
Please note that this letter is not an authorization to enter Canada and you should not leave your employment, liquidate your assets or incur any other commitment until you have received a visa.
Sincerely,

Immigration SectionI
DOCUMENTS REQUIRED
Please bring the following documents when you come for the interview. Documents must be translated into English or French by a certified translator. 

Proof of your relationship to your sponsor: Letters, E-Mails, Photographs, Phone Bills, Wedding and Engagement photos, bank accounts and rental Contracts.

You can provide any new proof of communication between you and your sponsor especially since your marriage (phone bills, letters, e-mails, Internet chats, etc.). Do not submit calling cards. You can provide any other documents that you deem pertinent. 
- Please bring the originals of any documents that you have already submitted such as Birth Certificate, Marriage Certificate, Divorce Certificate (if applicable) etc. 
Please note that this letter is not an authorization to enter Canada and you should not leave your employment, liquidate your assets or incur any other commitment until you have received a visa.
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

slm arkdlar tebrik edrm inssalh benimkide cikar

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön