Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Asliemre
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Asliemre »

edmonton, sizin 5 ay olmuş daha nisanda başvurdunuz dimi? şuan in process durumunda mı görünüyor peki?
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Zafer.ru »

Toplamda 7 ay oldu. Mayısta in process oldu decision made olmasını bekliyorum. Gerçi siteye çok sonra işliyorlar. Mesela ben şimdi vizeyi alsam da site güncellemesi çok sonra görünebiliyor. Sizin ne kadar oldu toplam bekleme süresi?
Asliemre
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

biz ilk basvuruyu haziranda yaptık, totalde 3 ay oldu daha..
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mus63 »

Benim ki 15 gün oldu decision made olalı zafer bundan sonra ne olur.. Bide siznkiler 7 falan diyosunuz benimki bir ay misaga bir ayda burda 2 aydır decision made oldum darısı sizinde arkadaşlar
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bide ben eşimi dün kanadaya yoldım çok koydu bana bu durum nebliyim o orda ben buurda biyandan bi blinmezlik allah herkesin yardımcısı olsun
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Aslı bence biraz daha sabırla beklemelisin çünkü birkaç ay daha olabilir. Ama çabuk geçiyor merak etme. Allah hepimize sabır versin hepimiz bekliyoruz. Umarım istediğiniz gibi olur.
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Mus63 yazdı:Benim ki 15 gün oldu decision made olalı zafer bundan sonra ne olur.. Bide siznkiler 7 falan diyosunuz benimki bir ay misaga bir ayda burda 2 aydır decision made oldum darısı sizinde arkadaşlar
Aa anladım mus63 sponsorunuzun sponsorluğu onaylanmış daha. Bu durumda sanırım sizin de birkaç ayınız var. İnşallah kısa sürer. Benimki aslında geçen ay bitmişti fakat eksik güvenlik soruşturması evraklarım vardı. Onları gönderdim otomatikman 1 ay falan attı hatta 2 ay olacak 2 hafta sonra. 7 ay olmasının sebebi bundandır. Ayrıca eşten ayrı zaman geçirmeyi iyi bilirim çünkü biz 1 sene hiç görüşemedik bile öyle zamanlarımız oldu. Dolayısıyla her zaman daha da kötüleri olabiliyor. Umarım moral olur sizin için de :)
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Zafer decision made oldum artık ne olcaksa olsun ya sendiyodunya bende onu bekliyom diye
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Benim sponsorumun durumu decision made oldu fakat benimkisi in process hala. Yani benim de decision made olması lazım. Ama merak etme hepimiz için hayırlı olan bir tarih vardır onu bekleyelim. Düşünsene erkenden gittiğini ve tüm aksiliklerin de seni bulduğunu... Onun yerine geç olsun güç olmasın en azından en hayırlı bir vakitte olmasını arzu ederim ben. Başka bir tanıdığımın 13 buçuk ay sürmüştü. Biz yine şanslıyız dosyalarımız temiz. İsyan etmemeni öneririm ben şahsen nacizane :)
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen legras »

bu grev olayı ne zamandır böyle ? ben de geçiçi seyahat belgesine başvuru yapmayı düşünüyorum ama grevde gözüktüğü için yollamadım daha başvuruyu .konu hakkında bilgisi olan varmı ne zaman biter ? yada sürekli grevdeler mi yoksa bi gidip bi geliyor mu ?
Asliemre
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellence selamlar,

grev durumuyla ilgili bilginiz varmı? dosyalarla ilgili hiç gelişme görünmüyor, eksik belgem var onu dahi istemediler henüz, dosya iki aydır ankarada..
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Hakikaten grev olayı iyice durdurdu herşeyi. Hayırlısı...
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bekle allah bekle acaba dertlerine bu gorev içn fazlada çalışmıyolar yani:))))
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Royal »

Merhaba

Tecrubeli arkadaslara bir sorum var. Bizim sponsorlugumuz bir hafta once onaylandi. Peki diger belgeler nezaman Ankara nin elinde olur ve biz onlarin eline gectigine dair bir bilgiye sahip olacak miyiz ?

Tesekkurler
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen legras »

Kanada büyükelçiliğinin websitesine girdiğimiz zaman türkçe sayfada grevle ilgili bir uyarı var fakat ingilizce baktığımızda herhangi birşey gözükmüyor.Benim merak ettiğim eğer seyahet belgesi için başvurursam alabilir miyim şu anda ? çalışmalar minimum düzeyde devam ediyor mu ? Yani gönderilen başvurular alınıp işleme koyuluyor mu yoksa iş tamamen durmuş durumda mı ? bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok yararlı olur .Şimdiden teşekkürler
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Legras temmuz 20 sinde eksik evragi gonderdim ve hala haber alamadim. Normalde 3-4 haftada bitmesi ve vizemi almam gerekiyordu fakat 2 ay oldu hala ses yok sen dusun. Anladigim kadariyla cok cok yavas gidiyor.
Asliemre
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Zafer selam,

gidip konuşma şansın falan yokmu? pesimistik olmaya başladım. daha evragı istemediler bide istedikten sonra 2 aydan fazla sürerse diye..
onlar istemeden göndersek nolur acaba? ben mesela app no mu fln yazıp göndersem onların istemesini beklemeden kaybolurmu ki dokuman
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Asliemre yazdı:Zafer selam,

gidip konuşma şansın falan yokmu? pesimistik olmaya başladım. daha evragı istemediler bide istedikten sonra 2 aydan fazla sürerse diye..
onlar istemeden göndersek nolur acaba? ben mesela app no mu fln yazıp göndersem onların istemesini beklemeden kaybolurmu ki dokuman
Merhaba asli,
Bana hem excellance hem de avukatim onlar birsey istemedikce hicbir sekilde birsey gondermeyin demisti. O yuzden bana mail attiklari gun eksik evragimi gonderdim. Onun disinda dosya akibetini ogrenme sansimiz yok sadece update istedik dosya durumu hakkinda fax cekmistik ona bile cevap gelmedi kac gundur. Sabirla bekliyoruz ne yapalim. Esimi de 2 saat once yolculadim hayirlisi artik.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Ne garip bi duygu demi eşini gönderiyon ama sen gidemiyon
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Evet orasi oyle gercekten kotu bir his. Ama alistik artik. Zaman zaman 8 ay bile hic gorusemedigimiz olmustu.
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba Arkadaslar

Bizim sponsorlugumuz Agustos un 31 inde onaylandi ve diger dosyalarin Ankaraya gonderildigi soylendi. Dosyayi takip ettgimizde hala bir degisiklik yok sadece dosyanin nezaman ellerine gectigi yaziyor ama Ankara ya gidip gitmedigine dair bir bilgi yok.

Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim bayagi bir stress yaptik , neden acaba hala Ankaraya gittigine dair bir haber gelmedi normal surec nedir ?

Simdiden tesekkurler
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Royal merhaba yani benmkide yeni seningibi kanadan ankaraya bir haftada geldi ee şimdi gırevde var işler aksıyo tabi işte totalde ankara dosyanın geliş 40 gün oldu sanırım decison made olarak gözüküyo
Royal
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Medical Results received diye bir update yapmislar bugun o yuzden biraz rahatladim .
Bir yerlerde okuduguma gore grev bizim dosyalari engellemiyormus , sanirim bakan grevlilerin elindeki is yogunluguna gore hersey gelisiyor. Neyse yapacak baska bir sey yok beklemekten baska ... Insallah hepimizin ki bir an once sonuclanir...
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen seaman22 »

merhaba arkadaslar ben mustafa izmir karsiyakaliyim jti sigara fabr. da calsiyordum ayrildim.Benim esim kanada quebecli burada ingilizce ogretmeni biz burada yasamak istiyorduk fakat ileriki zamanlari dusunerek kanadaya yerlesmeye karar verdik ilk etapta ne yapicaz hicbirsey bilmiyoruz ve seneye kadar oraya gitmek istiyoruz simdiden tesekkurler..
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Öncelikle merhaba mustafa kepeyin işlemleri farklı ama yani birazdaha zahmetli
yunuscer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yunuscer »

Slm zafer.ru bey siz bu konularda tecrubeniz bizden daha fazla o yüzden sizden yardım bekliyorum..benim esim bana suponsor oldu 11.20.2012 tarihin belli oldu oradan evraklar tr'ye gonderirdi o tarihten beri hic haber alamadım ne yapmam lazım zafer bey
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yunuscer yazdı:Slm zafer.ru bey siz bu konularda tecrubeniz bizden daha fazla o yüzden sizden yardım bekliyorum..benim esim bana suponsor oldu 11.20.2012 tarihin belli oldu oradan evraklar tr'ye gonderirdi o tarihten beri hic haber alamadım ne yapmam lazım zafer bey
Merhaba. Yanlış anlaşılma olmasın ben de herkes gibi bekliyorum yani ben size ne söylesem yalan olur sadece herkesin de bildiği gibi bir grev söz konusu konsoloslukta. Ben de ilk başvurumu şubatta yapıp martta ankaraya gittiğinden beri bekliyorum hala. Sadece 1-2 arkadaş vardı o tarihlerde başvuranlar, onlar aldılar vizelerini. Eğer avukatınız falan varsa update falan isteyin konsolosluktan fax çekin belki cevap verirler. Ben fax çektim ve sabırla bekleyiniz dosyalar minimum hızda ilerliyor gibi oto cevap aldık sadece. Yani inanın ben daha çok yardıma muhtacım :) ama sizinki 11 ay olmuş yanlış anlamadıysam. İnşallah sıkıntı yoktur dosyanızda. Son güncellemelerle ve gelişmelerle ilgili sayın excellance bize yardımcı olabilir. Bu arada sormuş da olalım excellance beye bir gelişme var mıdır konsolosluklarda ben de çok merak ediyorum. Benim de 8 ay oldu.
yunuscer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yunuscer »

Slm zafer bey anladım o zaman Allah bizim ve diğer srkadaslarin yardımcısı olsun insallah.o zaman bende buradan excalence burandan sormuş olayım
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkdaşlar varmı bi gelişme sizin dosyalarda
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Uyelerimiz ve arkadaşlarımız merhaba,

Evlilik dosyalarımız Konsoloslukta yavaş yavaş işlenmeye başlamıştır. Tabiki zor olan şeyi sizlerden yine rica edeceğiz sabır ile beklemek.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Ya senin azından baldamlıyo bal bu bilgi içn çok teşekür ederim ekselans
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Çok ama çok zorbi süreç insanın haytı belirsiz her sabah uyandıgımda bakmadan geçemiyom:) bazı arkadaşlarımın 1 ay 3 ay hata 8 veya 6 sürüyo benimki daha 3 üncü ayında ben dayanamıyom gerçekten zor evlisin ve eşin yanında deyil bugün bu haberi duydum inanın arkdaşlar çok sevindim herkese gerçekten ama gerçekten sabır diliyorum
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Zafer merhaba ya bişey soracam seninle aynı zamanda başvuranlar senden nekdar zaman önce vizelerini aldılar yani senden kaç ay önce
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Hadi hayirli olsun web sitesindeki strike action yani grevin kalktigi gorunuyor.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Allahhhh derim allah hadi herkesin gözü aydın
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba arkadaslar. Benim bugun vizem cikti. Konsolosluk mail atti. Darisi artik tum sabirsizlikla bekleyenlerin basina insallah. Allah yardimciniz olsun.
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellance bey, 9 ay boyunca sordugum her soruya ictenlikle ve yardimci olarak cevapladigin icin size minnettarim. Allah yolunuzu acik etsin ve iyiki varsiniz tesekkur ederim hersey icin. Bundan sonraki yasayacagim her tecrubeyi burada elimden geldigince paylasmaya calisacagim. Herkes faydalansin.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Zefer allah yolunu açık etsin hayırlı olsun inan inan çok sevindim darısı benimgibi bekleyenlerin başına hayırlı yolculuklar diliyorum sana
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Aslında içme dogmuştu zafer senin vizenin çıkacagı
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Misaga evrakların onay tarihyle 4 ay eti bekliyoz beklicez baklım ne çare

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön