Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen legras »

tabiki türkçe mail atmadım. ingilizcem gayet iyidir ve yazışmalarımı sürekli ingilizce yapıyorum. E CAS ten baktığımda ise hiç bir değişiklik yok. Bize sponsorluk onay maili geldiğinden beri hergün kontrol ediyorum hiç bir değişiklik yok. Sanki bizimle dalga geçiyorlar ne bir cevap veren var ne bişi.E cas ' te yazan we sent u a letter on this day abour decision of bla bla.Ve öbür tarafta söylediği ise sadece medical sonuçların alındığını belirtmiş o kadar. 4 aydır aynı bir değişiklik yok.
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ve zamanınız için şimdiden teşekkür ederim.
serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serhan »

sayin siyah24,
siz adli sicil kaydini, orjinal dosyaniza koymus muydunuz, guncelleme olarak mi isteniyor yoksa ilk kez mi alip yollayacaksiniz acaba?
kanada yasadigim 5. ulke, mutlu oldugum 5. ulke, ama gozum doymadi 6.yi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen siyah24 »

sayın serhan, ilk dosya hazırlandığında sabıka kaydı koymuştum. belki güncellenme istediler yada arşivli sabıka kaydı değildi. bu yüzden istemiş olabilirler. örnek
ADLİ SİCİL KAYDI SORGULAMASI SONUÇLARI:
YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN KİŞİNİN ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.
ilk başta böyle verdimiştim.
daha sonra
YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN KİŞİNİN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR.
bu şekilde. hepsi ingilizce çeviri yaptırdım yeminli tercümandan daha sonra noter onaylı yaptırdım..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

siyah24 yazdı:sayın serhan, ilk dosya hazırlandığında sabıka kaydı koymuştum. belki güncellenme istediler yada arşivli sabıka kaydı değildi. bu yüzden istemiş olabilirler. örnek
ilk başta böyle verdimiştim.
daha sonra
YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN KİŞİNİN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR.
bu şekilde. hepsi ingilizce çeviri yaptırdım yeminli tercümandan daha sonra noter onaylı yaptırdım..
Sayın Siyah24 merhaba,
Hayır- Sizden güncelleme yapmanız için yeniden istememişler, siz ilk dosyanızda ne yazıkki yanlış sabıka kaydı koymuşsunuz. Mutlaka ARSIV KAYITLI ADLI SICIL koymalıdı idiniz yani ikinci aldıgınız ve gönderdiğiniz şekilde.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excelans benim için şu an bi öneriniz var mı ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

legras yazdı:sayın excelans benim için şu an bi öneriniz var mı ?
Sayın Legras merhaba,

E-CAS sistemimizde önünüzde iki ayrı bölüm çıkmaktadır, bunlar Sponsor olan kişi ve Sponsor olunan kişiye ait kısımlar (Permanent Resident) Şimdi bahsettiğiniz mesaj eğer sponsor olunan kişi yani sizin isminiz ve detayınız altında yer alıyor ise ( We sent ......) Bu ne yazıkki Ankara konsoloslugunun dosyanızı, evlilik ve ilişkinizi ciddi ve gercek bulmadıgı şeklinde neden ile refuse ettiği ve bu mektubunda elinize gececegi anlamındadır. Hayır, bu yazdıgınız kısım Sponsorun bölümünde ise zaten bir sorun yoktur. Yapmanız gereken biraz daha sabır ile beklemek ( 5 - 15 iş günü) ve bu zaman içinde de herhangi bir gelişme olmaz ise yine konsoloslugumuza bir ileti ile ulaşmak ve durumunuzu sormak olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excelans bana gönderdikleri mektup sponsorluk onayı ile ilgili. Perminant resident yazan bölümde sadece medical raporları aldıklarına dahil bilgi yer alıyor. umarım yakında bir gelişme olur. sabırla bekliyoruz zor olsada..teşekkürler cevaplarınız ve yardımlarınız için
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans merhaba, Açıklamanız için çok teşekkür ederim.
serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayin excellans, GCMS notes, ve oradaki BF'D nedir acaba aciklayabilir misiniz?
kanada yasadigim 5. ulke, mutlu oldugum 5. ulke, ama gozum doymadi 6.yi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serhan yazdı:sayin excellans, GCMS notes, ve oradaki BF'D nedir acaba aciklayabilir misiniz?
GCMS - The Global Case Management System / Bakanlığımızın kullandığı software'dir, BF'D ise : Bring Forward Date
Saygılarımızla,

serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

musadenizle bilgilenmek amaciyla soruyorum, vize gorevlileri dosyalari BFD den BFD ye mi ele alirlar? neye gore tespit edilir BFD?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serhan yazdı:musadenizle bilgilenmek amaciyla soruyorum, vize gorevlileri dosyalari BFD den BFD ye mi ele alirlar? neye gore tespit edilir BFD?
Sayın Serhan merhaba,
Hazır soru - cevap yerine, biraz forum içinde geçmiş günlerde verilen cevapları okur iseniz sorunuzun cevabını orada bulacaksınız.
Saygılarımızla,

serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayin excellans, inanin forumdaki eski yazilari elimden geldigince okuyorum, fakat rastgele okurken herseyi bulmak mumkun olmuyor, bir yonlendirme yaparsaniz, eski yazilar arasindan, benim icinde bulmak kolaylasir, emin olunki, amacim daha once yayinlanan sorulari tekrar tekrar sormak degil. tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serhan yazdı:sayin excellans, inanin forumdaki eski yazilari elimden geldigince okuyorum, fakat rastgele okurken herseyi bulmak mumkun olmuyor, bir yonlendirme yaparsaniz, eski yazilar arasindan, benim icinde bulmak kolaylasir, emin olunki, amacim daha once yayinlanan sorulari tekrar tekrar sormak degil. tesekkurler
ALINTI...
''...........Ayrıca, Konsolosluklarda tabiki dosyalar kendi işlem tarihlerine gore yapılandırılır ve işleme alınır, fakat burada şunu unutmayınki evlilik dosyaları yada herhangi vize yada göçmenlik başvuru dosyaları bir tek kişi elinde işleme alınmıyor. Yani örnek 4 vize görevlisi var diyelim bir x dosya görevlilerden biri tarafından işleme alınıyor, işte bu bizden sonra başvurmustu (Y dosyası) bizden once sonuclandı kısmı şundan kaynaklanıyor. Sizin dosyanızı işleme alan görevlinin kendi elindeki dosya yogunlugu. Yani 2 Numaralı vize görevlisi Y dosyasını aldıgında elinde fazla dosya yoksa Y dosyası X dosyasından tabiki teknik anlamda erken bitecektir.
Saygılarımızla,

bread
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bread »

Merhabalar benim bir sorum olucakti cevaplarsaniz sayin Excellans sevinirim

Ben esimle kanada icinde evlendik butun islemleri yaptik hersey bitti
bizi en son olarak interview cagiriyorlar interview'de ne gibi sorularla karsilasabiliriz esim ingilizce bilimiyor tercuman goturmek zorundamiyiz, birde bizden interview a gelirken pr karti icin resim ve esimin pasaportunu istediler bir diger sorumda esimle kanada da evlendik esim kendi soyadini kullanmak istemiyor benim soyadimi kullanmak istiyor bunu interview da soylersek duzeltilir mi ama esimin pasaportunda kendi soyadi var yardimlariniz icin simdiden tesekkurler iyi gunler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bread yazdı:Merhabalar benim bir sorum olucakti cevaplarsaniz sayin Excellans sevinirim

Ben esimle kanada icinde evlendik butun islemleri yaptik hersey bitti
bizi en son olarak interview cagiriyorlar interview'de ne gibi sorularla karsilasabiliriz esim ingilizce bilimiyor tercuman goturmek zorundamiyiz, birde bizden interview a gelirken pr karti icin resim ve esimin pasaportunu istediler bir diger sorumda esimle kanada da evlendik esim kendi soyadini kullanmak istemiyor benim soyadimi kullanmak istiyor bunu interview da soylersek duzeltilir mi ama esimin pasaportunda kendi soyadi var yardimlariniz icin simdiden tesekkurler iyi gunler
Sayın Bread merhaba,
Interview - görüşmede ne tür sorular sorulacagı aynı konu başlığı içinde bildirilmiştir. Yanında Resimler + Pasaport istenmesi gayet normaldir çünkü Interview sonrası olumlu bir karar verilirse hemen bunlar kendisinden alınacaktır. Bu tercüman talebizini evlilik sponsorluk başvuru formlarınızı doldurur iken yapacaktınız o formlarda size zaten soruluyor bu konu. Ama mutlaka gerekli diyor isenizde, bu talebinizi ilgili görüşme mektubunda verilen iletişim bilgilerinden bildiriniz. Soyadı konusunda ise başvuru formlarında kullandıgınız soyadı işlenecektir.
Saygılarımızla,

lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lalezar »

syn excellans konsoloslugun 1 nısanda olan pascalya tatılı kac gun suruyor acaba... tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

2013 yılı Ankara Konsoloslugumuzun tatil oldugu günler;

January 1 New Year's Day
April 1 Easter Monday
May 20 Victoria Day
July 1 Canada Day
August 8-9 Ramazan Bayramı
October 14 Arefe günü / Thanksgiving Day
October 15-17 Kurban Bayramı
October 29 Republic Day
December 25 Christmas Day
December 26 Boxing Day
Saygılarımızla,

lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lalezar »

tatıl gunu 1 gun mu suruyor.. tesekkurler
peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen peeta »

selam benim bi sorunum var..eşim kanada vatandaşı biz 05.ocak 2013 te evlendik..işlemlere başlıcaz bu hafta..fakat bi problemim var benim..2005 yılında bi kavgaya karıştım ve adli para cezası aldım mahkeme 2011 de sonuçlandı..dolayısıyla bu sabıkaya işlendi ben ankara adli sicil istatistik kurumuna verdiğim dilekçe ile bunu sildirdim fakat arşive aldılar yani şu şekil çıkıyor..
ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR
ADLİ SİCİL KAYDI ARŞİVİ VARDIR..
altına da mahkeme kararları yazıyor..bu bana ne kadar engel olur..yüz kızartıcı bir suç değil..beni bilgilendirirseniz çok minnetar kalırım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı:selam benim bi sorunum var..eşim kanada vatandaşı biz 05.ocak 2013 te evlendik..işlemlere başlıcaz bu hafta..fakat bi problemim var benim..2005 yılında bi kavgaya karıştım ve adli para cezası aldım mahkeme 2011 de sonuçlandı..dolayısıyla bu sabıkaya işlendi ben ankara adli sicil istatistik kurumuna verdiğim dilekçe ile bunu sildirdim fakat arşive aldılar yani şu şekil çıkıyor..
ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR
ADLİ SİCİL KAYDI ARŞİVİ VARDIR..
altına da mahkeme kararları yazıyor..bu bana ne kadar engel olur..yüz kızartıcı bir suç değil..beni bilgilendirirseniz çok minnetar kalırım
Sayın Peeta merhaba,
Mahkeme kararlarının orjinallerini sizden talep edeceklerdir ve eğer işlediğiniz suç Kanada kanunlarına gore 1 yıl 3 yıl 5 yıl 10 yıl barajlarında ise yine sizden PARDON dediğimiz ekstra bir işlem ile dosyanızı görüşeceklerdir. Eğer ki işlediğiniz suç yada aldığınız ceza nedeni yukarıda bahsettiğimiz süreleri kapsıyor ise dosyanızın sonuçlanması 2 ay ile 1 sene arasında bir sürede gerçekleşecektir. Ayrıca işlenilen suçun yüz kızartıcı olup olmaması önemli değildir, suç işlenmiş olunması önemlidir.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tşk ederim peki ilk aşamada sadece adli sicil kaydı arşivsiz olan evrağı versem olurmu..yani onda sadece ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.. yazıyor üstünede kanada konsoloslığu için alındığı yazıyor..sizinde anladığınız üzre onda ADLİ SİCİL KAYDI ARŞİVİ YOKTUR ibaresi yazmıyor..bu bana sadece zaman mı kaybetirrir yoksa bu şekil denim mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı:tşk ederim peki ilk aşamada sadece adli sicil kaydı arşivsiz olan evrağı versem olurmu..yani onda sadece ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.. yazıyor üstünede kanada konsoloslığu için alındığı yazıyor..sizinde anladığınız üzre onda ADLİ SİCİL KAYDI ARŞİVİ YOKTUR ibaresi yazmıyor..bu bana sadece zaman mı kaybetirrir yoksa bu şekil denim mi?
Sayın Peeta merhaba,
Bu size hem zaman kaybettirir hemde ikinci ve dogru olan evragı sunmanız sonucu, Konsolosluk görevlisini kandırma eyleminde olduğunuz ile beraber dosyanız refuse edilir ve olası şansınızıda hatırı sayılacak uzun bir sure kaybetmiş olursunuz.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Peki excellans arsivlisini kesinlikle istiyorlar mi? Ve diger sorumda su sayet kanada onayladi ve ankaraya gonderdi. Pasaportumu istedikleri zaman yani vize alma asamasinda tekrar ankaradan adlis sicil kaydi isteniyor mu ? Yani ozetle adli sicil kaydi bir kereye mahsus mu isteniyor yoksa bi kac defami isteniyo. Bu o kadar kotu bi durumki ben neticeyi surekli sizinle paylasicam benim durumda olanlar varsa bilgilensin en azinda
peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Birde excellans hatirlarsin benim durumumla ayni olan bi uye daha vardi tc-yusuf. Red almisti onunla tekrar irtibata gectinizmi o suan ne asamada ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı:Peki excellans arsivlisini kesinlikle istiyorlar mi? Ve diger sorumda su sayet kanada onayladi ve ankaraya gonderdi. Pasaportumu istedikleri zaman yani vize alma asamasinda tekrar ankaradan adlis sicil kaydi isteniyor mu ? Yani ozetle adli sicil kaydi bir kereye mahsus mu isteniyor yoksa bi kac defami isteniyo. Bu o kadar kotu bi durumki ben neticeyi surekli sizinle paylasicam benim durumda olanlar varsa bilgilensin en azinda
Sayın Peeta merhaba,

- Göçmenlik başvurularında Arşiv Kayıtlı Adli Sicil belgesi sunulması zorunluluktur. Sunulmadığı takdirde Konsoloslugumuz bunu mutlaka isteyecektir.
- Ayrıca yine Konsoloslugumuzun eski tarihli ( 2,3,4,5,6 ay ....) gibi arşiv kayıtlı adli sicil kayıtlarında da yenisini talep etme hakkı vardır.

Yukarıda paylaştıgımız iki ana unsurla beraber, ne yazıkki burada yapacagınız en dogru ve olması gereken. Arsiv kayıtlı belgeniz + Mahkeme kararlarınız ( tercümeli ikiside ) şeklinde sunmak ve takdirlerini beklemek olacaktır.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Esime simdi mesaj attim normalde yarin ilk dedigim sekilde vericektim ama sizin tafsiyenizle diger turlu vricem. Su tc-yusuf arkadasin durumu ne olmustu onuda sordum da. Bide benim hic sansim yok gibi mi duruyo excellans. Kafayi yememek elde degil ya
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı:Esime simdi mesaj attim normalde yarin ilk dedigim sekilde vericektim ama sizin tafsiyenizle diger turlu vricem. Su tc-yusuf arkadasin durumu ne olmustu onuda sordum da. Bide benim hic sansim yok gibi mi duruyo excellans. Kafayi yememek elde degil ya
Sayın Peeta merhaba,

Öncelikle lütfen hem Forumdan aynı konuda yazarak hemde e-mail ile aynı konu üzerinde meşguliyet yaratmayınız. Zaten burada sorduklarınıza karşılıksız ve açıkca cevap veriliyor, ayrıca neden e-mail ilede aynı konuyu soruyorsunuz...

Burada şans vs diye burum söz konusu değil, bakınız bir başvuru kriteri ve başvuru şartları ve uygunluk üzerinde oluşturalan bir yapı var. Bu şartlar, kriterler ve uygunluk içinde olan başvuru Kabul edilir , olmayan başvuru uygun olabilmesi var isede yine şartlar kısmı içinde uygunluk hali oluşturulup Kabul edilir. Yani şansıma şöyle olsun böyle olsun gibi bir durum sözkonusu değildir. Diğer sayın TC-Yusuf hakkında sormuş olduğunuz konuyuda ne yazıkki biz bilgi vermek durumunda değiliz, insanların bizlerde olan özel hayat ile alakalı bilgilerini açıklama durumumuzda yoktur. Kendisine direkt yazarsanız, kendisi ister ise bu bilgiyi paylaşır.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bilgiler icin tesekkur ederim excellans ben sayfaya yeni kayit oldugum sirada mail atmistim ama herkesin patlastigi bolumu gorunce orada yazmak daha dogru olur diye dusundum. Tekrar verdiginiz bilgiler adina cok tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı:Bilgiler icin tesekkur ederim excellans ben sayfaya yeni kayit oldugum sirada mail atmistim ama herkesin patlastigi bolumu gorunce orada yazmak daha dogru olur diye dusundum. Tekrar verdiginiz bilgiler adina cok tesekkur ederim
Foruma kaydınız : Kayıt: Mart 24th, 2013, 1:01 am
Mesajınız FORUMDA ilk : Gönderen peeta » Dün, 2:01 pm
E-mailiniz : Mon 25/03/2013 12:49 PM
merhabalar...öncelikle verdiğiniz ve vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.....................................................................................................................................................................

- Yorumsuz -
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans benim evraklari vermem lazim ne yazdigimi biliyormuyum ben sanirim siz kanadadasiniz ilk genel bolume yorum yazdim cevap aradaki zaman farkindan dolayi sanirim gelmeyince benimde evraklari vermem gerektiginden e mail olarak daha cabuk sorums cevap alirim diye dusundum. Yani pardon
serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

selam arkadaslar her hangi bir gelismesi olan varmi acaba?
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba arkadaşlar benim dosyam da her hangi bir değişiklik yok. dosyam Ankarada 34 gündür işlemde... beklemekteyim. Umarım en kısa zaman da olur. teşekkürler.
serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

siyah 24 bir tek sen ve ben kaldik sanirim :)
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

benim dosya yaklaşık 4 aydır Ankara'da bekliyoruz allah hepimize sabır versin arkadaşlar.
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

legras merhaba.. senin bayağı uzun olmuş zaman.. umarım en kısa zaman da olur. hangi tarihte okumaya başlandı senin dosyan..
legras
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

benim dosyamın okunmaya başladığına dair bir bilgim yok. E cas ta sadece medical raporların alındığını belirtmişler.Bir arkadaşımında E cas güncellemesi yapılmadı son haftaya kadar sonra 1 haftada aldı vize'yi gitti.Benden 1 ay önce başvurmuştu.İşler biraz karışık ben anlamadım neler oluyor orda sanki bizimle oyun oynuyorlar varsa bir eksiğim söyle getireyim vermiyorsanda verme artık sinirlenmeye başladım kaç tane mail attım cevap yok 10'larca mail attım artık avukata başvuruyorum Canada'da o mahkeme kararı ile başvurup dosya ile ilgili bilgi alıcak artık uğraşmak istemiyorum bu insanlarla çünkü sinirimi bozuyorlar.
serhan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

bende bir iki email attim ama cevap bile vermediler, tek yapilabicek sey resmi olarak dosyanin raporunu istemek onuda 4 - 6 hafta arasinda veriyorlarmis, aslinda beklemek cok daha kolay olur, biraz daha seffaf olsalar, neyi bekliyoruz ne kadar bekleyecegiz bilinemiyor. 5 yil surdu buraya gelis maceram benim, simdi karimi bekledigim her gun korkuyla geciyor resmen.
sanirim suriye ofisinin kapanmasi ve iran dosyalarininda ankara'ya yonlendirilmesi bize negatif etkiyor.
allah hepimiz kolaylik versin. burada birseyler yazip okudukca, biraz paylasip rahatliyorum
LovePink
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen LovePink »

Herkese merhaba, bende sizler gibi esime sponsor olarak basvurdum 31, Aralik 2012'de dosya CIC'ye ulasti 22, Ocak 2013'te sponsorship basvurum kabul edildi ve Ankaraya gonderildi o gunden beri E-Cas'e bakiyorum surekli ayni Medical results have been received ve application received yaziyor baskada birsey yok. Ben 14 mayista turkiyeye gidiyorum donus tarihimde 26 haziran esimin biletinide aldik 6 ay icerisinde cikar diye ama artik umidim kalmadi bileti aptal gibi bosuna almisim, gecen yil ve ondan onceki yillar iki ablam ve bir kuzenim yine Turkiyeden eslerini getirttiler 3,5 ve 4 ay icerisinde hepsi vizelerini aldi geldi sanirim benim talihsizligim. Zaten artan processing times'i dusunmek bile canimi sikiyor case'lerin %80'i 16 ay icerisinde sonuclaniyor bunuda hesaba katin. Ben cok baktim gecen yildan bu yana en erken 6 ve 7 ay icerisinde vize aliyor insanlar. Sabirli olalim diyicem ama zor. Neyse cok negative seyler yazdim Allah herkese sabir versin ve guzel sonuclar almayi nasip etsin.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön