Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lalezar »

YARDIMLARINIZ ICIN COK TESEKKURLER... INSALLAH EN KISA ZAMANDA ISLEMRIMIZ SONUCLANIR HEPIMIZIN...
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SAYIN EXCELLANS YARDIMLARINIZ ICIN COK TESEKURLER.. INSALLAH KISA ZAMANDA ISLEMLERIMIZ SONUCLANIR HEPIMIZIN.. BU BEKLEYIS GERCEKTEN ZOR VE SINIR BOZUCU :)))))))
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen siyah24 »

SAYIN EXCELLANS merhaba...
bugün eşim bir onay mektubu almış.. sanırım 07 .01. 2013 de onaylanmış. eşimin sponsorluğu kabul edilmiş.. sanırım evrakalar Ankaraya gelecek... 2-3 hafta içinde Ankarada ki işlemler başlar mı.? çok teşekkür ederim... bugün gerçekten çok mutlu oldum..... :D
En son siyah24 tarafından Ocak 11, 2013, 11:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mrb syn.EXCELANS BU GUN ITIBARI (10.01.2013) ILESPONSORLUK EVRAKLARIMIZ ANKARAYA GONDERILMIS KANADADAN.ESIME ONAYLANDI MAIL I GELMIS.BUNDAN SONRA BIZIM YAPMAMIZ GEREKEN SEYLER NELERDIR ACABA... IRTIBAT TELEFONU BILDIRMEK ISTEDIGIMIZI YAZMISTIM DAHA ONCE VERILEN CIC NUMARASI ILE MI GONDERECEGIZ MAILE NUMARAMIZI ESIM MI YOKSA BEN MI GONDERECEGIM BIRDE HEMEN GONDERMEMIZ UYGUN OLURMU ACABA..GONDERMEMIZ GEREKEN MAIL ADRESINI YAZABILIRMISINIZ ACABA KONSOLOSLUGUUN SAYFASINA BAKTIM BEN AMA ACEMILIKTEN OLSA GEREK COZEMEDIM BIR KAC TANE ILETISIM NUMARASI VE ADRES VAR EGER HANGI ADRES VE MAILDEN ULASACAGIMIZI YAZARSANIZ COK MEMNUN OLURUM.. SIMDIDEN TESEKKURLER....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

lalezar yazdı:mrb syn.EXCELANS BU GUN ITIBARI (10.01.2013) ILESPONSORLUK EVRAKLARIMIZ ANKARAYA GONDERILMIS KANADADAN.ESIME ONAYLANDI MAIL I GELMIS.BUNDAN SONRA BIZIM YAPMAMIZ GEREKEN SEYLER NELERDIR ACABA... IRTIBAT TELEFONU BILDIRMEK ISTEDIGIMIZI YAZMISTIM DAHA ONCE VERILEN CIC NUMARASI ILE MI GONDERECEGIZ MAILE NUMARAMIZI ESIM MI YOKSA BEN MI GONDERECEGIM BIRDE HEMEN GONDERMEMIZ UYGUN OLURMU ACABA..GONDERMEMIZ GEREKEN MAIL ADRESINI YAZABILIRMISINIZ ACABA KONSOLOSLUGUUN SAYFASINA BAKTIM BEN AMA ACEMILIKTEN OLSA GEREK COZEMEDIM BIR KAC TANE ILETISIM NUMARASI VE ADRES VAR EGER HANGI ADRES VE MAILDEN ULASACAGIMIZI YAZARSANIZ COK MEMNUN OLURUM.. SIMDIDEN TESEKKURLER....
Sayın Lalezar merhaba,
Öncelikle sponsorluk işleminizin olumlu sonuçlanmasını kutlarız. Bu adımdan sonra dosyanız Ankara konsoloslugumuza intikal edecek ve kendileri size ! dosyanızın ulaştıgını ve yine sizin adınıza bir dosya numarası ile Permanent Resident başvuru işlemlerine başlanıldıgınıda dile getiren bir bildirim gönderecekler. Bu adım ile beraber siz ilgili kendinize ait dosya numaranız, adınız, soyadınız, yeni iletişim bilginizi içeren bir e-maili ( Ingilizce olarak) konsoloslugumuza bildirebilirsiniz. Tüm bunlardan sonraki adım ise konsoloslugumuzun gerek görürse sizi Interview - Yüz yüze görüşme talebi ile çağırması yada gerek görmezse vizenizin ve göçmenliğinizin onaylanması için Pasaportunuzun istenilme adımına geçilecektir. Bu süreç ne kadar diye merak edersenizde minimum 2 ay maksimimum 8 ay gibi bir sürede işlemleriniz sonuclanacaktır. Sizlere yine kolaylık olması açısından ( kendinize ait dosya numaranız geldikten sonra ) kullanmanız için iletişim bilgi linki veriyoruz.
https://dmp-portal.cic.gc.ca/cicemail/i ... ion=ankara

Önemli Uyarı: Yukarıda verdiğimiz iletişim ve irtibat sadece ve sadece Ankara konsoloslugumuzda hali hazırda göçmenlik, vatandaşlık, çalışma - eğitim izinleri gibi işlemleri olan ve yine mutlaka bunlara ait dosya numarasına sahip olan kişiler için kullanılacak ulaşım bilgisidir. Bunlar harici kullanımlarda kesinlikle konsoloslugumuz herhangi bir geri dönüş yada bilgi aktarması yapmayacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

syn excelans verdıgınız bılgıler ıcın cok tesekkur ederım... ınsallah yazdıgınız mınımum sure ıcınde sonuclanır ıslemlerımız.... bazı arkdasların yazılarını okudum sıtede konsoloslgun hangı gun tarıhlı evrakları ıslemete oldugunu gorebılıyorlardı sanırım tarafıma gelecek olan dosya numarası ıle bu ıslemlerı yapabılecegım.. sımdıden tesekkurler sabırla beklemekten baska yapacagımız bır sey yok zaten :))))))
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Zafer.ru »

Excellans merhaba ustad kolay gelsin,
Sana bir sorum olacak ve simdiden degerli zamanini ayirip ilgi gosterdigin icin minnettarim. Excellans iki hafta once evlendik ve esim tekrar dondu torontoya. Simdi bu istenilen chek-up i konsoloslukla islemleri baslatmadan once halletmek istedik fakat istanbul amerikan hastanesi dedi ki dosya numaraniz olmadan yaptirmanizin hicbir anlami yok dediler. Fakat bir baska arkadasimiZ da diyorki chek-up yapildiktan sonra parise gidiyor evraklar sonra basliyor falan filan diye konustuk. Bu appendice midir nedir onla baslayan bir numara falan olmasi lazim dedi hastane. Simdi sormak istedigim gercek olan nedir bu is nasil ilerliyor? Ben chek-up yaptirayim mi acaba simdiden? Cunku ben de rusyada yasiyorum surekli git gel de yapamayacagim icin isin dogrusunu siz bilirsiniz diye umuyorum. Simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Zafer.ru yazdı:Excellans merhaba ustad kolay gelsin,
Sana bir sorum olacak ve simdiden degerli zamanini ayirip ilgi gosterdigin icin minnettarim. Excellans iki hafta once evlendik ve esim tekrar dondu torontoya. Simdi bu istenilen chek-up i konsoloslukla islemleri baslatmadan once halletmek istedik fakat istanbul amerikan hastanesi dedi ki dosya numaraniz olmadan yaptirmanizin hicbir anlami yok dediler. Fakat bir baska arkadasimiZ da diyorki chek-up yapildiktan sonra parise gidiyor evraklar sonra basliyor falan filan diye konustuk. Bu appendice midir nedir onla baslayan bir numara falan olmasi lazim dedi hastane. Simdi sormak istedigim gercek olan nedir bu is nasil ilerliyor? Ben chek-up yaptirayim mi acaba simdiden? Cunku ben de rusyada yasiyorum surekli git gel de yapamayacagim icin isin dogrusunu siz bilirsiniz diye umuyorum. Simdiden tesekkurler
Zafer bey merhaba,
Saglık kontrolünüzü başvuru dosyanızı göndermeden aptıracaksınız. Yani tüm hazırlanacaklar ve saglık raporu hepsi beraber bir şekilde bakanlıgımıza teslim edilecek. Hastanaden verilen bilgi ne yazıkki dogru değildir. Kişinin saglık raporu önceden alınacakki bakanlıgımızda o kişinin Kanada'ya göçmen olarak gelebilmesi için gerekli olan saglık kriterlerine sahip oldugunu görsün. Siz hastahaneye pasaportunuz, 4 adet vesikalık resim, saglık raporu harcı için yeterli miktarda para ile randevunuzu alarak gidiniz.

Appendix formu linki: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... dixC_e.pdf

Istanbul için yetkili doktorlarımız;
Sayın Hayri Aydin
(90-212) 2314050

Sayın Durmus Sevinc
(90-212) 444 3777

Sayın Banu Günes
(90- 212) 3112 000

Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans sana minnettarım teşekkür ederim üstad hakkı ödenemeyecek insansın tekrar çok teşekkürler
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

MRB SYN EXCELLANS yıne bız yıne bıtmıyor sorularımız hosgorunuze sıgınarak bır soru daha yoneltmek ıstıyorum..yukarıdakı yorumlardan okudugum uyelerden bazılarının konsoloslugun hangı gun tarıhlı evrakları işledıgını gorebıldıgı.. ben acemılıkten olsa gerek bır turlu ulasamıyorum bu bılgıye eger sızın ıcın sıkıntı olusturmazsa bılgı paylasımı yapabılırmısınız acaba ellerındekı işlenmekte olan dosya tarıhlerı ıle alakalı.. birde permanent residence ücreti sponsorluk formlarını kanadadan teslım ederken esımın odedıgı( 1000 dolar cıvarı )ucretten farklı tekrar alınacak olan bır ucretmıdır sımdıden cok tesekkurler...
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

snds yazdı:Cok tesekkurler vakit ayirdiginiz icin. :)

syn snds formda yazdıklarınızı okudum ıslemlerınız tamamlandımı yanı vızenız cıktımı... eger cıktı ıse toplam nekadar sure ıcınde sonuclandı acaba tesekkurler..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lalezar yazdı:MRB SYN EXCELLANS yıne bız yıne bıtmıyor sorularımız hosgorunuze sıgınarak bır soru daha yoneltmek ıstıyorum..yukarıdakı yorumlardan okudugum uyelerden bazılarının konsoloslugun hangı gun tarıhlı evrakları işledıgını gorebıldıgı.. ben acemılıkten olsa gerek bır turlu ulasamıyorum bu bılgıye eger sızın ıcın sıkıntı olusturmazsa bılgı paylasımı yapabılırmısınız acaba ellerındekı işlenmekte olan dosya tarıhlerı ıle alakalı.. birde permanent residence ücreti sponsorluk formlarını kanadadan teslım ederken esımın odedıgı( 1000 dolar cıvarı )ucretten farklı tekrar alınacak olan bır ucretmıdır sımdıden cok tesekkurler...
Sayın Lalezar merhaba,
Bahsi gecen hangi gün tarihli dosyalar bilgisi sponsorluk ön başvurusu yani Kanada içindeki prosedür içindir. Ankara konsoloslugumuzun hangi gün ve tarihli dosya ve işlemde olduğunu ne yazıkki bulabileceginiz yada öğrenebileceginiz bir bilgi paylaşımı yoktur. Permanent Resident kart ücreti $ 490 Kanada doları ve tüm sponsorluk dosyası toplam ücretide ( PR kart dahil) $ 1,040 Kanada dolarıdır, eşiniz bu meblagı yatırdı ise başka ödemeniz gereken bir tutar yoktur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba Lalezar... Sanırım dosya takip zamanları ikimizinde yakın bir birine.. ben 2 kasım da dosya teslim ettim.. Eşimin sponsorluğu 07 ocakta onayladı.. sanırım 2-3 hafta için de Ankarada işlemler başlayacak.. sayın Excellans tecrübelerine bilgilerine göre benim dosya Ankara da 2-8 ay arasında sonuçlanacaktır... hepimiz için hayırlısı olsun şimdiden... umarım kısa sürede onaylanır dosyalar.... ;)
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

syn excellans bılgılnedırnız ıcın tesekkurler...
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

siyah24 yazdı:merhaba Lalezar... Sanırım dosya takip zamanları ikimizinde yakın bir birine.. ben 2 kasım da dosya teslim ettim.. Eşimin sponsorluğu 07 ocakta onayladı.. sanırım 2-3 hafta için de Ankarada işlemler başlayacak.. sayın Excellans tecrübelerine bilgilerine göre benim dosya Ankara da 2-8 ay arasında sonuçlanacaktır... hepimiz için hayırlısı olsun şimdiden... umarım kısa sürede onaylanır dosyalar.... ;)

inşallah syn siyh24 hepımızın en kısa surede sonuclanır ıslemlerı dua edıp beklemekten baska care yok ....
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

benim bir sorum olacak.. Kanada evrakalr onaylandı.. Ankara gönderildi sanırım.. Ankara işlemler başlandığınına dair bana veya eşime mail mi gelecek.? şimdiden çok teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

siyah24 yazdı:SAYIN EXCELLANS merhaba...
benim bir sorum olacak.. Kanada evrakalr onaylandı.. Ankara gönderildi sanırım.. Ankara işlemler başlandığınına dair bana veya eşime mail mi gelecek.? şimdiden çok teşekkür ederim..
Sayın Siyah24 merhaba,
Ankara konsoloslugumuz sizin ile irtibata geçecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

çok teşekkür ederim bilgileriniz için......
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ben bir sorum olacak.. benim pasaportum 2014 mart ayında bitecek.. eğer vize alırsam bütün evraklar onaylandıktan sonra. ben yeni bir pasaport almak istiyorum.. Kanada pasaportun süresi bitecek.. Kanada yeni bir pasaport nereden alabilir... yada vize onaylandıktan sonra ben yeni bir pasaport aldığım zaman vize bir problem olur mu. nasıl bir yol izlemeliyim..? şimdiden çok teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

siyah24 yazdı:SAYIN EXCELLANS merhaba...
ben bir sorum olacak.. benim pasaportum 2014 mart ayında bitecek.. eğer vize alırsam bütün evraklar onaylandıktan sonra. ben yeni bir pasaport almak istiyorum.. Kanada pasaportun süresi bitecek.. Kanada yeni bir pasaport nereden alabilir... yada vize onaylandıktan sonra ben yeni bir pasaport aldığım zaman vize bir problem olur mu. nasıl bir yol izlemeliyim..? şimdiden çok teşekkür ederim..
Sayın Siyah24 merhaba,
Tüm işlemleriniz bittikten sonra Türkiye'de iken yeni pasaport başvurunuzu yapıp temin ediniz. Yeni pasaportunuz + COPR ( Permanent Resident Kabul Belgesi) + Kanada giriş vizesi basılı eski pasaport. Bunları aynı anda yanınızda bulundurarak Kanada'ya giriş yapınız. Daha sonra yeni pasaportunuz ile işlemlerinizi Kanada içinden devam ettiriniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

çok teşekkür ederim bilgileriniz için.... :)
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SAYIN EXCELLANS merhaba..
eski pasaport üzerinde vize onayı olacak, ama eski pasaport emniyet bizden geri alacak.. vize olan bölümü yada kaşe vurulan yeri ben fotokopisini almak mı gerekir.? bu şekilde bir sorun olabilir mi.? yada aldığım yeni pasaporta Konsolosluktan tekrar vizeyi yeni pasaportta işletebilirmiyim.?
Kullanıcı avatarı
traumasurgeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen traumasurgeon »

Kolay gelsin
Emniyet pasaportu geri almaz sadece deler ve eri verir. Vizeli pasaport yanınızda olur. Sınırda biraz mırın kırın ederler ama giriş yaparsınız
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

teşekkür ederim.. umarım bir sorun yaşamam..
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

syn sıyah24 evraklarınız ıle ılgılı bır gelısme varmı acaba... tesekkurler
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın lalezar günaydın. hiç bir haber yok... beklemedeyim. umarım en kısa zaman da gelişme olur senin ve benim evraklar da...eğer bir haber alırsam buradan bildiririm... görüşmek üzere...
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

syn EXCELLANS evraklarımızın sponsorluk onayı ankaraya gonderılelı bugun ıtıbarı ıle 4 hafta oldu esıme de bana da mektup gelmedı henuz.. bu ay ıcerısınde dosya numarası ıceren maktubumuz gelırmı acaba.. mektup gelmemıs olması sıkıntılı bır durummudur.. mektup gelmeden de cagırdıkları oluyormu vıze ıcın... sımdıden tesekurler..
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

siyah24 yazdı:sayın lalezar günaydın. hiç bir haber yok... beklemedeyim. umarım en kısa zaman da gelişme olur senin ve benim evraklar da...eğer bir haber alırsam buradan bildiririm... görüşmek üzere...
syn sıyah 24 umarım en kısa zamanda hayırlı haberlerı ıletırız hepımızde... ben sıteyı bıraz karıstırdım syn excellans eskı donemlerde durum raporları yazmıs takrıben 3-4 ay ıcınde gerceklesmıs vıze cıkıs ıslemlerı ama umarım bızımde uzun surmez.. evraklar ankaraya gonderıldıkten sonra 60 - 70 - gun ıcınde sonuclananlar olmus ama 2013 yılı ıcın nasıl olur bılemıyorum umarım en kısa zamanda sonuclanır.... selamlar..
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın lalezar merhaba. umarım dediğin gibi olur... ben eski yazıları okudum. dosya ortalama 1 ay için de Ankara ulaşıyor.. ortalama Ankara ulaştıktan sonra 3- yada 4 ay içinde sonuçlanıyor.. eğer bir sıkıntı olmaz ise nisan ayında ikimizde vize alırız diye düşünüyorum... görüşmek üzere..
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın lalezar merhaba. umarım dediğin gibi olur... ben eski yazıları okudum. dosya ortalama 1 ay için de Ankara ulaşıyor.. ortalama Ankara ulaştıktan sonra 3- yada 4 ay içinde sonuçlanıyor.. eğer bir sıkıntı olmaz ise nisan ayında ikimizde vize alırız diye düşünüyorum... görüşmek üzere..
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SYN sıyah24 umarın en kısa zamanda sonuclanır hepımızın basvuruları.... sayın excellansın tecrubelrıne dayanarak belkı bır yorumu olur yazdıklarımız ıle ılgılı....
nısan ayı basında cıkar ınsalah vızemız bıter bu bekleyıs....
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SAYIN EXCELLANS merhaba... umut ile beklemekteyiz. ama 1 aydan fazla oldu ve hiç bir bilgi gelmedi daha. normalde 2-3 hafta içinde Ankara da işlemler başlamış forlamda okuduğum kadarıyla... ne zaman başlayabilir Ankara süreci.? tücrübelerinize dayanarak... çok teşşkür edrim bilgileriniz için şimdiden..
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bana kalirsa biraz sabretmekte fayda var. cok ustune duserseniz bu sefer de aksilikler hic pesini birakmaz. Biz de bekliyoruz bakalim :) akisina biraktik ama biz ama genel itibariyle ankara sizin de dediginiz gibi 3-4 ay icerisinde sonuclandiriyormus genele baktigimizda. Biraz ferah tutun icinizi. Sevgiler
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

teşekkür ederim bilgileriniz için... gerçekten insan merak ediyor. bu durum hakkında bilgi almaya çalışıyorum.. umutlu ve sabır ile bekleyeceğiz.... çok teşekkür ederim...
Zafer.ru
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Siyah24 sizin dosya başlangıcınız hangi tarihti? Tabi bu arada herhangi bir gelişme falan olursa bizi de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Biz de vakit analizi yapma fırsatını bulmuş oluruz. Allah sabır ihsan eylesin hepimize. Saygılar
lalezar
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

syn EXCELLANS mrb yazdıklarımız ıle alakalı yorumunuz olurmu acaba.. formlardakı eskı yazılanlardan hepımız matematıksel hesaplar yapıyoruz ama :)))) sızın tecrubelerınızden kaynaklı 2012 yılında yapılan basvuru ve sonuclanma sureclerınden yola cıkarak soyleyeceklerınız olurmu.. bızım sponsorluk onay tarıhımız 9 ocak yaklasık 5 hafta oldu mektubumuz gelmedı... bu gelecek olan mektubun ıcerıgının ne oldugunuda tam bılemıyoruz okuduklarmızdan oğrendım ben basvuranlara bır mektup gonderıldıgını.. surec konusunda endıselnıyormuyuz yanı bu sureler normalmı.. mektup gonderılmedıgıde oluyormu..aslında ankara surecı ıcın 2 ıle 6 ay arası gıbı bır tarıh yazmıstınız ama eskı yazlanlardan sponsorluktan sonra 60.90 gun arası sonuclananlar oldugunu okudum.. bırde konsolosluga maıl yalu ıle bılgı sorsak hata etmıs olurmuyuz.. bırde ankaradan Dr LALE TUNCEL den aldıgımız saglık raporunda kı numaranon dosya numarası oldugunu soylemıslerdı bıze bu numara ıle (https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en#il ) bu adresten bılgı alabılırmıyız.. bu adresı de formunuzdan okumustum zaten :)))sımdıden tesekkurler... bu sıkıntılı surecte bızlere yardımcı oldugunuz ıcın...
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba Arkadaşlar.. zafer benim dosya başlangıç tarihi 02.11.2012.. Kanada evrak sonuç tarihim. 07.01.2013 şimdi de Ankarayı bekliyorum.. teşekkür ederim umarım kısa sürede işlemler sonuçlanır.. Yeni haberler aldıkça burada sizler ile paylaşmak olacak... :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Lalezar ve Sayın Siyah24 merhaba,

Dosyalarınızda ve işleyişinde herhangi bir sorun yada aksaklık yoktur. Unutmayın ki Ankara konsoloslugumuz sadece sizin dosyalarınız ile ilgilenmiyor, konsolosluk Türkiye dahil 6 ülkenin daha tüm göçmenlik ve vize işlemleri ile ilgileniyor ve sorumlu. Ayrıca yine hemen komşunuz olan Suriye'den her gün yüzlerce mültecilik başvurusu yapılmakta. Mülteci başvuruları insani yönden önem arz ettiğinden insanların yaşama ve hayat olanaklarının zorluklarından dolayı 1. derecede önemli olan başvurulardır. Lütfen sabırlı olunuz ve zaten normal düzeyinde ilerleyen işlemlerinizde bekleyiniz. O dosya şu zamanda, bu dosya bu zamanda bitti - sonuçlandırıldı diye kendi dosyalarınız hakkında karamsarlığa düşmenize gerek yoktur. Her başvuru dosyası kendi bulunduğu dönemden sorumludur, onların zamanlarında az başvuru olmuştur ve çabuk sonuçlanmıştır yada onların döneminde komşu ülkelerde sorunlar yaşanmamıştır vs vs.. Kimse bugün vizesi onaylanıp yarın Kanada'ya gitmeyecek buna sizlerde dahilsiniz ve yine unutmayınki konsoloslugumuzda görev yapan 4 adet vize görevliside insan ve herkese, herşeye birden yetişme ve bitirme gibi bir ekstra özellikleri yok. Biraz lütfen öz eleştiri ile karşıdaki insanlarında düşünelim...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans . haklısın .. her şeyin hayırlısı olur hakkımız da.. teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
siyah24
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba arkadaşlar... benim dosyam 20 şubat tarihinde okunmaya başladı Ankara'da. şimdi çok mutluyum... :D

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön