Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen LemmyK »

Sayin Excellans,

3 haftayi gecti fakat henuz pasaport geri gelmis degil. Ankara'ya cok oncesinden fax cekmistik ve internetten Specific Case Enquiry ile e-mail attik fakat ona da cevap alamadik. Ucuza ucak bileti bulduk fakat alamiyoruz pasaport gelmedigi ve ne yazicagini bilemedigimiz icin.

Sizce bir sorun mu var? yoksa normal mi karsilamaliyiz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Lemmyk merhaba,
Bu gecikme sadece Kosoloslugun yogunlugu ile alakalıdır, biraz daha sabrediniz. Ayrıca diğer tavsiye fax, email gibi üst üstte sıkıştırmayınız ter tepki vermek olmasın.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Anladim, tesekkur ederim.

:shock: Peki simdi sorgulama yaptigimiz icin red etme olasiligi mi olustu? :shock:
Daha da telaslandim simdi :o
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

LemmyK yazdı:Anladim, tesekkur ederim. :shock: Peki simdi sorgulama yaptigimiz icin red etme olasiligi mi olustu? :shock:
Daha da telaslandim simdi :o
Sayın Lemmyk merhaba,
Hayır, tabiki fakat siz inatla nerede nerede derseniz görevlide inatla geciktirir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

;) tamam, tesekkur eder iyi gunler dilerim,
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kutluk »

Merhaba excellans,
Common law Ile yapilan basvuru nun cic de sonuclanma suresi nedir? Soylerseniz sevinirim.bir de BU sure her province gore deciduous mu? BU arada basvuru Canada icinden
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba excellans,
Common law Ile yapilan basvuru nun cic de sonuclanma suresi nedir? Soylerseniz sevinirim.bir de BU sure her province gore deciduous mu? BU arada basvuru Canada icinden
Tesekkurler
Sayın Kutluk merhaba,
Evlilik dosyaları işlem zamanı tüm Kanada için geçerlidir. BKNZ:
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... erm-fc.asp
Saygılarımızla,

LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans,

E-cas update edilmis:

"A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision."

Beni zaten Nisan basinda aramislardi pasaportumu gondermistim sanirim E-cas baya yavas update ediliyor.

Bu arada 6 hafta oldu neredeyse halen pasaportumu bekliyorum...... En son fax cektigimde planlarimizin aksamamasi icin ( torontoda is, ev. ve Turkiye'deki isimizi birakmamiz ile ilgili ) ilgilenirlerse sevinecegimizi yazdim ama ses seda yok. Cildiricaz...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Lemmyk merhaba,
Sabrınızı, durumunuzu çok çok iyi anlıyoruz özellikle evli olup beraber bir yaşam kurma çabasında ülke değiştirmek zorunda ve ayrı kalan çiftlerde. Fakat, şunu da göz ardı etmeyiniz Ankara Kanada konsoloslugumuz sadece Turk vatandaşlarına hizmet vermemektedir (Iran, Turkmenistan, Gürcistan, Azerbeycan ülkeleri tüm dosyalar + Suriye, Kıbrıs, Lübnan, Urdün ülkelerininde ekonomik klasman) Şimdi zaten Turkıye'den ve özellikle Mart ayından sonra yogun olan başvurulara üstüne tüm bu ülkeleride eklediğinizde umarım sizde orada görev yapan 5 personele hak vereceksiniz. Bakın dosyanız bitmiş, sadece basılı vizenizi almayı bekliyorsunuz. Zorda olsa biraz daha sabır diyelim...
Saygılarımızla,

LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Tesekkur ederim cevabınız icin. Dediginiz dogru, kendilerinin de durumlarını anlamak lazım bu yogunlukta.

Temmuz sonuna ucak bileti alıp gitmek istiyorum hazır biletler ucuz iken. Sadece korkuyoruz ya Temmuzda da pasaport gelmezse diye.

Sizce biz planlarımızı yapalım mı nasılsa pasaport bugunlerde gelir diye?

Kusura bakmayın sizi de yordum.

İyi gunler dilerim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

LemmyK yazdı:Sayın Excellans,

Tesekkur ederim cevabınız icin. Dediginiz dogru, kendilerinin de durumlarını anlamak lazım bu yogunlukta. Temmuz sonuna ucak bileti alıp gitmek istiyorum hazır biletler ucuz iken. Sadece korkuyoruz ya Temmuzda da pasaport gelmezse diye. Sizce biz planlarımızı yapalım mı nasılsa pasaport bugunlerde gelir diye? Kusura bakmayın sizi de yordum.İyi gunler dilerim
Sayın LemmyK merhaba,
Tabiki Temmuz ayı planlarınızı yapabilirsiniz, o tarihe kadar 2 aylık bir süreç gibi zaten geçmiş olan süreyide eklediğinizde mümkün değildir.
Saygılarımızla,

LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bugun Pasaportum geldi. Sanki siz konusmalarımızdan sonra sihir yaptınız :lol: Sabrınız icin cok tesekkur ederim oncelikle.

- Pasaportum vizem ile geldi ve vizemin ustunde Class kısmında "Immıgrant" yazıyor.

- Ayrıca 2 adet beyaz renkte COPR sayfaları geldi. Bunlardan bir tanesinin ustunde vesikalık resmim var digerinde yok.

- Bir de bir kac sayfadan olusan bir Göcmenlik Rehber'i var, izlenmesi gereken adımlar var Kanada'ya gitmeden yapılması gereken oneriler yazıyor.

Bir sorum var. Benim giderken yanımda getirdiklerimin bir listesini yapmam gerekiyor mu? ( pantolonlar, tshirtler vs gibi )

En son olarak, sizin PR Alındıktan Sonra Yapılcaklar kısmına bakarak Kanada'daki islerimi halledicem.

Tekrardan Sabrınız ve Ilgileriniz icin tesekkur ederim!
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

LemmyK yazdı:Sayın Excellans,

Bugun Pasaportum geldi. Sanki siz konusmalarımızdan sonra sihir yaptınız :lol: Sabrınız icin cok tesekkur ederim oncelikle.

- Pasaportum vizem ile geldi ve vizemin ustunde Class kısmında "Immıgrant" yazıyor.

- Ayrıca 2 adet beyaz renkte COPR sayfaları geldi. Bunlardan bir tanesinin ustunde vesikalık resmim var digerinde yok.

- Bir de bir kac sayfadan olusan bir Göcmenlik Rehber'i var, izlenmesi gereken adımlar var Kanada'ya gitmeden yapılması gereken oneriler yazıyor.

Bir sorum var. Benim giderken yanımda getirdiklerimin bir listesini yapmam gerekiyor mu? ( pantolonlar, tshirtler vs gibi )

En son olarak, sizin PR Alındıktan Sonra Yapılcaklar kısmına bakarak Kanada'daki islerimi halledicem.

Tekrardan Sabrınız ve Ilgileriniz icin tesekkur ederim!
hayırlı olsun :))
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Merhaba LemmyK,

Hayirli olsun vizeniz. Giderken yaninizda getireceginiz pantolon t-shirt gibi esyalarin (kisacasi kisisel esyalar) listesini yapmaniza gerek yoktur.

Saygilarimla.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın LemmyK merhaba,
Yerin kulağı vardır derler ve diyelim.. Yeni Kanada yaşamınız şimdiden size ve eşinize hayırlı ugurlu olsun. Sayın Taner beyinde söylediği gibi küçük eşyalarınızı listemenize gerek yoktur. Yapacagınız listeleme sadece büyük eşya getirme durumunlarında gereklidir, ayrıca eğer 10.000 CAD ve üzeri bir nakit para ile giriş yapacaksanızda bunu bildirmeniz diğer gerekliliktir.

Biz yine basitce kafanızı karıştırmayacak şekilde şunları aktaralım;

1- COPR - 2 adet belgeniz en önemli belgenizdir, bu belgeyi Kanada Vatandaşlığı başvurusu yapana kadar özenle saklamalısınız.
2- COPR - Resimli belgenizi Kanada'ya giriş yaptığınızda göçmenlik işlemlerinde kullanacaksınız ve resimli evrak sizden alınacak
3- COPR - diğer resimsiz evrakta size girişiniz onaylanıp geri verilecek ( Bu evrak ile saglık kartı, banka hesabı, kredi kartı başvurusu, ehliyet başvurusu, SIN -Social Insurance Number) gibi işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. COPR - Confirmation of Permanent Resident belgesi, PR CARD - Permanent Resident kartınız elinize ulaşana kadar onun yerine geçen resmi belgedir.
4- Ucakta size verilecek Custom Declaration Card, gerekli yerleri eğer size uyuyorsa doldurup alanda teslim edin
5- Pasaportunuz + COPR belgeleriniz ile hava alanında (Immigration Office - Board - Line - Area) giderek Kanada'ya giriş işleminizi ve statünüzü onaylatın.
6- Amerika harici, avrupa ülkeleri üstünden yapacagınız aktarmalı uçuşlarınızda başka bir ülkenin transit vizesine ihtiyacınız yoktur.
Saygılarımızla,

kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Exellans,
Kanada icerisinde yasayarak common law basvurumuzu Ankaradaki elcilige yApabilirmiyiz? ve sonuclanmasini Kanada icerisinde bekleyebilirmiyiz?Eger yapilabiliyor ise ortalama nekadar suruyor?
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba Exellans,
Kanada icerisinde yasayarak common law basvurumuzu Ankaradaki elcilige yApabilirmiyiz? ve sonuclanmasini Kanada icerisinde bekleyebilirmiyiz?Eger yapilabiliyor ise ortalama nekadar suruyor?
Tesekkurler
Kanada yada başka bir ülkede (Türkiye harici) 6 aydan uzun süredir ikamet halinde iseniz, hayır başvurunuzu oradan yapamazsınız. Sorumlu olduğunuz vize ofisi (Inland) yapmalısınız, sadece Türkiye'ye giriş yapar iseniz evet başvurunuzu ora endeksli yapabilirsiniz. Ayrıca Evlilik dosyaları common - law özellikle Türkiye içinde çok daha detayla irdelenecektir. Bu riskide göz önüne alıyor iseniz tabiki bu yolu seçip başvurunuzu o şekilde yapabilirsiniz. Takribi minimum 3 ay maksimum 10 ay sürmektedir.
Saygılarımızla,

kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba exellans
Turkiyeye giris yapmak derken,tatil amacli 1 ayligina Turkiyeye gidip tekrar study visa Ile kanada ya donup basvuru ofisini.
Ankara secebilirmiyiz?BU sureyi kanada da beklemek istiyorum. 6 Aylik derken turkiyeden her cikistan Itibaren 6 ay dolmamasi mi lazim?acikcasi daha oncelerdede email atmistim sizlere bazi konular ile ilgili common law basvurusu kapsaminda.Ben 1 yildan fazladir kanadali kiz arkadasimla yasiyorum,ev kendisine ait ve Benim uzerime bir odeme bildirgesi falan yok sadece cic de BU adresim kayitli,driver licence im ve Kredi kartlarim falan BU adrese kayitli Benim kanada oldugum surece.BU durumda basvuru sikinti yaratir mi? Cunku 3 - 10 ay arasi sonuclanmasi gercekten cok super,tabiki olumlu olmasi ihtimali yuksek ise! Siz deneyimlerinizden cok iyi biliyorsunuz bundan suphem yok ve bilgilendirirseniz Sevinecegim.
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba exellans
Turkiyeye giris yapmak derken,tatil amacli 1 ayligina Turkiyeye gidip tekrar study visa Ile kanada ya donup basvuru ofisini.
Ankara secebilirmiyiz?BU sureyi kanada da beklemek istiyorum. 6 Aylik derken turkiyeden her cikistan Itibaren 6 ay dolmamasi mi lazim?acikcasi daha oncelerdede email atmistim sizlere bazi konular ile ilgili common law basvurusu kapsaminda.Ben 1 yildan fazladir kanadali kiz arkadasimla yasiyorum,ev kendisine ait ve Benim uzerime bir odeme bildirgesi falan yok sadece cic de BU adresim kayitli,driver licence im ve Kredi kartlarim falan BU adrese kayitli Benim kanada oldugum surece.BU durumda basvuru sikinti yaratir mi? Cunku 3 - 10 ay arasi sonuclanmasi gercekten cok super,tabiki olumlu olmasi ihtimali yuksek ise! Siz deneyimlerinizden cok iyi biliyorsunuz bundan suphem yok ve bilgilendirirseniz Sevinecegim.
Tesekkurler
Sayın Kutluk merhaba,
Tabiki bahsettiğiniz şekilde hayır, Turkiye'ye giriş yapıp orda ikamet ile başvuru yapabilirsiniz. Diğer sizin common -law dosyanızın içeriğinde ise ister Inland isterse Abroad başvuru olsun, beraber yaşanmış ilişki dosyalarında ne yazıkki diğer birliktelik dosyalarına nazaran çok ve detaylı destek sunmalısınız(Ortak banka hesabı, ortak kira sözleşmesi, ortak fatura ödendileri, ortak kredi kartı yada ekonomik arac kullanımı vs vs vs) Bakın uzun süredir yazıyorsunuz, soruyorsunuz ancak durumu basite alıyorsunuz. Şöyleki kafanızda sadece en kısa nerden sonuclanır mantıgındasınız ama şunu düşünmüyorsunuz biz - ben bu başvuruyu yapabilecek kıstaslara sahipmiyim. Bakın herkes başvuru yapabilir ama başvuru yapabilirsiniz demek başvurunuz kabul edilecek - sonuclanacak - siz bu başvuruyu sonuclandıracak dosya gelişimine sahipsiniz anlamı taşımaz.

Vize görevlisi yerine koyuyoruz kendimizi farazi düşünüyoruz; 1 yıldır bir evde beraber oturan iki kişi belkide gercekte o kişinin kiracısı !, belkide gercekte kişi öğrenci diğeri homestay sahibi. Aralarında hiçbir manevi ve maddi bir bag yok, ispatı yok, beraber aynı evde kalmak demek ! o kişi ile birlektelik yaşıyorsunuz anlamı taşımaz. Bu yönde objektif dosyanızı ( durumunuzu) bir kendiniz değerlendirin ona görede başvuru yapıp yapmamaya karar verin.
Biz deneyimler ile konuşmuyor yada bilgi vermiyoruz, biz yönetmelik - prosedür - başvuru kıstası ve başvuru klasmanı ne gerektiriyorsa bunun üstünden sizlere aktarıyoruz.
Saygılarımızla,

kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba exellans ,
Aslinda suan itibariyle yapmis oldugum buyuk bit hatayi daha iyi anliyorum.1 yil oncesinden BU isleri yapmayipta simdi olurmu diye kendimi kandirdigimin farkindayim.Ayrica
Sizden ve ozur dilerim boyle bir sorunun birazcik sizi kizdirdigini hissettim.
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba exellans ,
Aslinda suan itibariyle yapmis oldugum buyuk bit hatayi daha iyi anliyorum.1 yil oncesinden BU isleri yapmayipta simdi olurmu diye kendimi kandirdigimin farkindayim.Ayrica
Sizden ve ozur dilerim boyle bir sorunun birazcik sizi kizdirdigini hissettim.
Tesekkurler
Sayın Kutluk merhaba,
Kesinlikle kızma vs olamaz, sadece yapıyı görmenizi ve ona göre adım atmanızı aslında biraz farklı bir dille aktardım. Çünkü daha evvelde belirttiğim gibi özellikle o sınıf çok suistimale açık bir yapı ve görevlilerimiz inanın çok dikkatle eleyiyorlar. Baştan bunları bilerek hazırlanmak ve başvurmak en dogrusu ve en mantıklısı.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans Merhaba Nasilsiniz?

Benim PR cardim hala var ama COPR 2 belgemi bulamiyorum. Eger bulamazsam vatandaslik basvurusu yaparken nasil bi problem arz eder acaba?

Saygilarimla,

Baris
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans Merhaba Nasilsiniz?

Benim PR cardim hala var ama COPR 2 belgemi bulamiyorum. Eger bulamazsam vatandaslik basvurusu yaparken nasil bi problem arz eder acaba?

Saygilarimla,

Baris
Sayın Barış Antalya merhaba,
Evragınızın yenisini başvurunuz öncesi mutlaka talep etmelisiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans,

Tesekkur ederim efendim.. :) hayir yani "Biz evrak kaybedeni vatandas yapmayik" demesinler de.. :D
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans,

Tesekkur ederim efendim.. :) hayir yani "Biz evrak kaybedeni vatandas yapmayik" demesinler de.. :D
Sayın Barıs_Antalya merhaba,
Hayır tabiki demeyeceklerdir. Fakat siz vatandaşlık başvurunuzdan önce mutlaka bu evragın yenilenme talebini en az 3-4 ay evvelden hatta mümkün ise şimdiden yapınız ve bu sefer güvenlice muhafaza ediniz.
Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen halit »

merhaba bu siteye yeni kayıt oldum öncelikle herkese merhaba.ben kanadaya evlilik yoluyla başvuracam.bana yol gösterirmisinz.hiçbir bilgim yok.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

halit yazdı:merhaba bu siteye yeni kayıt oldum öncelikle herkese merhaba.ben kanadaya evlilik yoluyla başvuracam.bana yol gösterirmisinz.hiçbir bilgim yok.teşekkürler
Sayın Halit bey merhaba,
Oncelikle ilgili başlıklarda verdiğimiz ve verilen bilgileri, paylaşımları okuyunuz. Daha sonra hala başvuru yapmak istediğiniz alanda ve klasmanda kafanıza takılanlar var ise bizlere aşağıdaki e-mail adreslerimizden ulaşınız.
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

teşekkür ederim.nasıl bir yol izlemem gerektiğini izah ederseniz makbule geçer gerekli evraklar nelerdir.simdiden çok teşekkür.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

halit yazdı:teşekkür ederim.nasıl bir yol izlemem gerektiğini izah ederseniz makbule geçer gerekli evraklar nelerdir.simdiden çok teşekkür.
Sayın Halit bey merhaba,
Başvurunuzu eğer kendiniz yani bir danışman yada avukat kullanmadan yapacak iseniz ve yapmayı düşünüyor iseniz; ilgili linkte tüm detayları ile nasıl ? neler gerekli ? bulabilirsiniz. Hayır bir danışman yada avukat vasıtası ile yapmak isterseniz ise bize bir evvelki verdiğimiz e-mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Kanada'ya Evlilik yolu ile sponsorluk başvurusu ( sponsor olunacak eş Kanada dışında ikamet ediyor ise ) http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp
Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

teşekkür ederim.gerçekten sorularımıza içtenlikle cevap veriyorsunuz.mail adresinize ileti gönderdim en kısa zamanda yanıtlarsanız sevinirim.
halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın yönetici siteyi biraz araştırma fırsatım oldu.pek sorularıma cevap alamadım rica etsem evrakların,belgelerin ne olduğunu yazarmısız başlangıç için.şimdiden çok teşekkür
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

halit yazdı:sayın yönetici siteyi biraz araştırma fırsatım oldu.pek sorularıma cevap alamadım rica etsem evrakların,belgelerin ne olduğunu yazarmısız başlangıç için.şimdiden çok teşekkür
Sayın Halit merhaba,
Size e-mail yolu ile arkadaşlarımız hali hazırda ulaşmış durumdalar. Gerekli tüm detay ve bilgiyi bildireceklerdir.
Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın yönetici cevabınız için teşekkür ederim.saskathevandaki ofisinizin telefonunu mail adresime günderebilirmisiniz.teşekkür.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

halit yazdı:sayın yönetici cevabınız için teşekkür ederim.saskathevandaki ofisinizin telefonunu mail adresime günderebilirmisiniz.teşekkür.
Sayın Halit bey merhaba,
Size gönderilen tüm e-maillerimizde telefon, adres ve fax numaramız mevcuttur.
Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba sayın yönetici.siteyi araştırma fırsatını buldum.eşim 1 ay sonra türkiyeye gelecek ve burada evlilik yapacaz allahın izniyle.sorum şu haddimi aşarak soruyorum sponsor olan eşin ekonomik durumu nasıl olmalı yani en azında ortalama aylık kazancı ne olmalı.sonrasında heralde diğer evrakları konsolosluktan temin edebilimiyiz.sabrınız için teşekkür edrim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

halit yazdı:merhaba sayın yönetici.siteyi araştırma fırsatını buldum.eşim 1 ay sonra türkiyeye gelecek ve burada evlilik yapacaz allahın izniyle.sorum şu haddimi aşarak soruyorum sponsor olan eşin ekonomik durumu nasıl olmalı yani en azında ortalama aylık kazancı ne olmalı.sonrasında heralde diğer evrakları konsolosluktan temin edebilimiyiz.sabrınız için teşekkür edrim.
Sayın Halit bey merhaba,
Öncelikle sponsor olan kişinin yada olacak kişinin yıllık geliri vergi hariç kendi sahip olduğu ( bakmakla yükümlü) aile kişi sayısı ile değişkenlik göstermektedir. Bunun minimum olan karşılığı ise 35.000 CAD'dir.

Ayrıca sorularınızı ve yine başvurunuz ile ilgili prosedür ve nasıl olacagı hakkında bizler ile zaten e-mail yolu ile iletişimdesiniz. Hem o iletişim yolu hemde burada tekrar tekrar aynı şeylerin sorulması ve cevaplanması sanırım hem sizler hemde bizler için boşuna bir zaman kaybı olacaktır.

Isterseniz bu karışıklığı söyle giderelim, başvurunuzu bizler ile beraber profesyonel olarak yapmak mı istiyorsunuz ? Yoksa başvurunuzu kendi imkanlarınızla bireysel olarakmı yapmak istiyorsunuz. Bu konuyu netleştirirseniz sanırız ki bu karışıklıkda ortadan kalkmış olacak.

Saygılarımızla,

halit
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cevabınız ve sabrınız için teşekkürler sayın yönetici.kesinlikle profesyonel olarak çalışmak istiyoruz.
freya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen freya »

Merhaba Sayın Excellans ,

Bir süre önce foruma mesaj atmıştım . 18 Temmuz'da eşimle Istanbul'da evlendik ve şimdi sıra PR için başvurumuza geldi .
Evrakları toparlamamız zaman alabilir diye Toronto'ya 4 Ekim'de gitmek istiyorum . Bu arada nufüs cüzdanımı değiştireceğim , fakat 9 yıllık Kanada vizemin olduğu pasaportumu değiştirmek istemiyorum . Sponsorluk ve PR başvurumuz sonrasında şu anki pasaportumla Kanada'ya gidebilir miyim ? Bu konuda halen tam emin değilim . Büyükelçiliğin sitesinde de bir bilgi göremedim .

Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler ,
Freya
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Freya merhaba,
Kanada'ya eski pasaportunuzda bulunan vize ile giriş yapabilirsiniz. Yeni pasaport çıkarttıgınızda yapamanız gereken her iki pasaportunuzuda yanınızda devamlı olarak bulundurmak olacaktır.
Evliliğiniz hayırlı ve mutlu olsun.
Saygılarımızla,

freya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen freya »

Merhaba Sayın Excellans ,

Cevabınız ve mutluluk dileğiniz için çok teşekkürler :)

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön