Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

TurkishRaider yazdı:Cevabiniz icin tesekkurler Excallans!
Size bir sorum daha var, Benim esimin yapacagi Spousal Sponsorship applicationimiza yardim eden avukat bize, "Turkiye'de istanbul'da ailemle ayni evde kaldigimiz"in immigration officerina garip gelecegini soyledi. Iliskimizin baslamasindan itibaren hep beraberdik hic ayri kalmadik bizim telefon gorusmeleride yok, ayni adreste 6 ay kaldik 3 ayini gosterebiliorum bank statementlar sayesinde, bunlar daha onceleri problem degildi ama simdi avukat bunlar suphe uyandirabilir su olabilir bu olabilir diyor bize.
Biz avukattan suphe etmeye basladik acikcasi, bir de sizin gorusunuzu almak istedik, bizle paylasirsaniz dusuncelerinizi mutlu oluruz,
Simdiden tesekkurler!
Sayın TurkishRaider merhaba,
Tabiki anlamsız bir bahane ve neden olmuş. Evlilik dosyalarının en önemli birinci kıstası ilişkinin ve evliliğin ciddiyetinin ispatlanmasıdır. Şimdi aile ile kalınan vesaire gibi bir durumun kalkıp sizin avukatınız tarafından bahane edilmesi konusu komik bir durum. Avukat beye kendisinin IP2 ve OP2 kitapcıklarını tekrar okumasını tavsiye ediniz. Bahsettiği yada öne sürdüğü nedenede aldırmayınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Okunmamış mesaj gönderen TurkishRaider »

Hahahaha tamam :) Tesekkur ederim Exallans, bunu esime'de translate ettim o da guldu baya.

Sizden kusra bakmazsaniz bize soyle bir genel assessment yapmanizi istesek bizim elimizdekiler ile.

- Esimle ben orda okula gider iken tanistim ve evlendikten sonra birakip Turkiye'ye geldik
- Tanistigimiz zaman ikimizde faceden sadece baglanti kurabildik. O yuzden faceden konusmalarimiz var sadece. tel ve benzeri ciktilarimiz yok.
- Birbirimize yazip biraktigimiz ufak bir kac tane ask notlarimiz var. Aldigimiz hediyeler var ama fis'lerini saklicak kadar materiyalist olmadik onlarin artik resimlerini cekiyoruz gorsunler diye :D biraz komik geldi bize ama yapacak birsey yok.

- Tanistigimizdan beri 1 sene oldu neredeyse ve sadece 3 gun ayri kaldik toplamda, yedigimiz ictigimiz ayni idi
- Ayni evde Toronto'da kaldigimiza dair banka statementlari var ama 6 ay kaldik sadece 3-4 aylik statement var.
- Kizilderili esim ve ailesiz buyumus foster care yani. O yuzden hepsi darmadagan alkolikler maalesef o yuzden Wedding Photos ta arkadslarimiz var, onun ailesi yok
- Hayvanat bahcesi, sehirler arasi arkadslarini ziyaret ederken ki biletler, Canada's Wonderland tarzi bir kac tane biletlerimiz var.
- Toplamda benim ailemle akraba arkadslarimla vs olanlarda dahil 300 tane resmimiz var
- Ingiliz, kanadali ve Turk tanidiklarimizdan witness iliskimizi ve bizi anlatan imzali yazilarimiz var yaklasik 8-9 tane.
- Ortak olan banka hesabimiz var Turkiye den ve kendisinin Turkiyeden aldigimiz Ikamet Tezkeresi Kitapcigi var(pasaport gibi olan).
- Toronto'dan Job Offer'i var (to satisfy the officer that we'll be returning back to Canada).
- Benle Turkiye'ye yerlesmeden once 3 sene calisti ve tax larini odedi.
- Daha once hicbirimizde evlenmedik hicbir welfare ve benzeri birsey almisligi ve benzeri criminal record yoktur ikimizinde.
- Aramizdaki yas farki ise 2'dir.

uzun mesajim icin ozur diler, herzaman olan yardimlariniz icin cok tesekkur ederim!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın TurkishRaider merhaba,
Tüm bu saydıklarınız üzerine eşinizin maddi - finans kısmında da sorun yok ise, başvuru dosyanızda bir sorun çıkmayacaktır ve gerekli işlem ve prosedür sonrası PR hakkını alabilirsiniz. Diğer tavsiyemiz eşiniz formlarını doldururken (Sponsor Questionarie) orada neden ailesinin katılmadığını dürüstce belirtsin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Tamam Excallanslari hemen onu da yerine getirecegiz.

Icimize su serptiniz :)

Saglicaklar kalin
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans,

Eşine sponsor olup 3 yıl onun sponsorluğunu üstlenen kişi, bu 3 yıl içerisinde bankrupt ederse, sponsor olduğu kişi ve/veya kişilerin Permanent Resident hakkı da otomatik olarak kaybedilir mi, yoksa PR hakkı baki kalır mı acaba? Böyle bir durumla da karşı karşıya kalabiliriz de..

Saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans,
Eşine sponsor olup 3 yıl onun sponsorluğunu üstlenen kişi, bu 3 yıl içerisinde bankrupt ederse, sponsor olduğu kişi ve/veya kişilerin Permanent Resident hakkı da otomatik olarak kaybedilir mi, yoksa PR hakkı baki kalır mı acaba? Böyle bir durumla da karşı karşıya kalabiliriz de..Saygılar
Sayın Barıs-Antalya merhaba,
Hayır, sizin statünüze birşey olmaz. Siz bu süreç içinde adli bir suç ve yurt dışında kalma sürenizi aşma vs gibi durumlara düşmediğiniz sürece PR hakkınız bakidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Sayin Exallans yardimlariniz icin cok tesekkur ederiz,

Tam rahatladik butun dosyalar tam demistik.

Appendix Formunun A / 6. kisminda "Police Certificates" ile acil bir sorumuz cikti:

POLICE CERTIFICATES AND CLEARANCES
Original police certificates or clearances from each country in which you and every one in your family aged 18 years or over have resided six months or more since reaching 18 years of age in the last 10 years.
Consult our website at: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp for specific and up-to-date information on how to obtain police certificates from any country

Ben Sabika Kaydimi Turkiyeden aldim noterlettim ingilizceye cevirttim. Ancak ben Ingiltere ve Kanada'da ogrenci olarak daha onceleri 6 ay'dan fazla kaldim. ve burada anladigimiz kadariyla benim Police Certificate getirmem gerekiyormus o ulkelerden. Sitesinden baktik ettik o kadar ama isin icinden cikamadik karnimiza kramplar giriyor.

Yardim edebilirseniz inanin cok seviniriz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Turkish Raider merhaba,
Bu kalışlarınız 18 yaşınızdan sonra ise;
Ingiltere için : http://www.acpo.police.uk/NationalPolic ... cates.aspx adresinden word yada pdf olarak tüm gerekli olan prosedür bilgisini bulabilirsiniz.
Kanada için : Eğer gerekli görülürse sizden istenecek ve bildirilinecek
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Peki Exallans cok tesekkur ederiz!

Saglicakla kalin!
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Sayın Excallans,

Bu uzun zamandır size bahsettigim garip tavırları olan avukat ( F. T. ). Bize bugun hıc akla gelmeyecek seyler dedı telefonda!

Eşime gerizekalı, siz nasıl insanlarsınız!

Bende bunun üstüne biz application için belgelerimizi bize geri verin size verdigimiz ilk taksit 1150 dolar sizde kalsın dedık

Bize cevap olarak: Hadi bakalım sıkıyosa gelin alın dedi

Biz ne yapabiliriz acil olarak! Bu kadın Istanbulda su anda!

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Turkish Raider merhaba,
Öncelikle şunu hatırlatalım ki biz '' Biz ve Kanada'' yapısı olarak, hiç bir avukat yada danışman hakkında yorum vs yapmıyoruz. Burada bu yorumu insanların kendilerine bırakıyoruz, bu yapının kurulma amacıda işte sizin yaşadıklarınızı önlemek idi. Fakat demek ki siz ne kadar birşeyler vermeye çalışsanızda insanlar yine kendi bildikleri dogrultusunda hareket ediyor. Bu durumda yapacak yada söylenecek bir durum kalmıyor...

Şimdi yaşadıklarınızda mademki ödediğiniz meblagdan da vaz gecmişsiniz !! Bununda neden oldugunu bilmemek ve anlamamak kaydı ile, evraklarınızı tabiki kendisinden alırsınız, hatta yanınıza bir polis görevlisi alıp bu insan bize ait özel bilgileri elinde zorla tutuyor diyerek görevli ile beraber gider alırsınız. Ve yine bu insanı yada baglı bulundugu Kanada avukatını bakanlıgımıza şikayet edebilirsiniz eğerki çalışmasında bir sorun, sizin kandırıldıgınızı düşünüyor yada yetkisi olup olmadıgını arastırarak bizim GHOST REPRESENTATIVE kısım dediğimiz kısıma sokabilirsiniz. Ayrıca bahsettiğiniz kişi ne avukattır nede resmi göçmenlik danışmanıdır! Bahsettiğiniz yapı Bir Kanada'lı avukat ve Turk -Kanadalı ortaklık şeklinde kurulmuş bir yapıdır, bu bahsettiğiniz şahsıyetin CIC nezdinde size hiçbir resmi yeterliliği yoktur. Sadece ve sadece ortagı bulunan avukatın CIC nezdinde sizi resmi temsil etme hakkı bulunmaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Meblagdan vazgecmedık sayın Excallans,

Meblag icin tazminat davası acılacak Turkiye'den cunku kendisi FT vermeyi kabul etmiyor hatta hatta dosyaları da vermiyor. Biz aynı zamanda Kanada Fraud Tips emailinede mesaja attık.

Burada Sulh Ceza Mahkemesinde çalışan bir Avukat arkadasımızla gidip alacagız belgelerimizi. Bunun dısında sizin onerilerinizi bekliyoruz yeni Applicationımız icin
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Burayi okuyan ve Basvuru yolunda bulunan arkadas ve vatandaslarim icin buraya bir deneyim ve bilgi bildirisinde bulunmak istiyorum.

Basima gelen dolandiricilik ve korkunc derecede kotu bir sekilde Kanadali esim ve bana yapilanlari size kisaca anlatip sizin magdur olmamaniz dileklerimle!

*Kesinlikle sizin icin yapacagini soyleyen kurum ve kimselerin butun kisisel bilgilerini dahil alin.

*Size verilen anlasmanin tam imzali damgali olup sartlarinin size gercekten hitap ettigine ve uyduguna dikkat edin.

*Size tam guven veremeyen verme ihtiyaci duymayan kisilerle kesinlikle gorusmeyin bile.

*Bizim basimiza gelen olayda kendini F Tumer olarak tanitan bir baska sekilde F Taskale olarak da bilinen kendisini profesyonel Gocmen Expert ve Avukat burosu olarak tanitan kisi. Bizim tum iyi niyetlerimiz ve saygili konusmalarimiza ragmen, esime, Annecigime ve bana hakaretlerde bulunan, kisisel dosyalarimizi alip geri vermeyen ve yurtdisina kacan kisinin internet sitesi canturkimmigration olup HERKESIN bizim magdur durumumuzun ornek almasini ister ve mutlu bir hayat dilerim
serkan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkan »

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum... ben de kanada evli oralar gideceğim. sanırım bir çok test yada formlar doldurmam gerekli.. bu yaz evleneceğim.. ne kad rsüreçte gidebilirim. kız arkadaşım orada çalışıyor.. ben neler yapabilirim burada. biraz bilgi verebilir misiniz . teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Serkan bey merhaba,
Evlilik sponsorlugu ile göçmenlik başvurusu süreci bu başlık altında defalarca açıklanmış ve detaylandırılmıştı. Ancak size yine zahmet!! olmaması için post edelim;
Öncelikle eşinizin Türkiye'ye gelecek ve sizinle resmi nikah yaparak evlenecek sonrası,
1- Her iki eşte kendilerine ait formları, destek evraklarını hazırlayıp Kanada'daki eş Mississauga ofisine gönderip, Kanada'daki eşin sponsorluk kabulünü bekleyecek.
2- Sponsorlugu onaylanan dosya Sizin için bakanlığımız tarafından Ankara - Kanada elçiliğine işlemlerinizin devam etmesi için gönderilecek.
3- Ankara ofisi dosyanızı inceleyerek eğer eksik varsa sizden talep edecek, eğer ilişkiniz - evliliğiniz hakkında bazı şüphe yada merak konusuna sahip olursa sizi görüşmeye çağıracak. Eğer herşey tamam ise görüşmeye çağırmadan vizenizin onaylanma işlemlerini yapacak.
4- Vizesi onaylanan eş Kanada'ya Permanent Resident ( PR ) olarak giriş yapacak.
Başvurunuzla ilgili her ikinizinde doldurması ve bunların yanında hazırlaması gereken tüm form ve evraklar aşağıda size vereceğimiz linkte mevcuttur. Bu linkte 3 bölümden oluşan başvuru formları bulunmaktadır. Bunların 1. Bölümü Sponsor olmak isteyen eşin sorumlulugunda olanlar 2. Bölüm Sponsor olunan eşin sorumlulugunda olanlar 3. Bölüm ise Sponsor olunan eşin sorumlu bulunduğu vize ofisine ait formlardır(Ankara - Kanada Elçiliği)
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp
Saygılarımızla,

jesuswasturk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jesuswasturk »

Merhabalar,
Eminim çok duyuyorsunuzdur böyle seyleri fakat esim kanada vatandasi 6.12.2011 tarihinde türkiyede nikahimiz oldu.
Sponsorluk icin gerekli belgeleri doldurmaya basladik,fakat söyle bi hüsnü kuruntu içerisindeyim,eşim sponsorluk belgelerini alir almaz immigroup adinda bi şirket kendisiyle iletisime gecip bizden yaklasik 4.200$ gibi bi mebla istemisler,Bizim belgelerimizi kendilerinin hazirlicaklarini ve sonuclanana kadar yardimci olacakalrini soylemisler.Simdi soru şu;
1-)Biz bu belgeleri kendimiz hazirlayip gönderemezmiyiz yani illaki bi şirketemi ihtiyacimiz var;
2-)Eşimin Deaf olmasi nedeniyle beni '' ASL '' ile alakali bi sinava tabi tutarlar mi... Sonuc olarak esim lipread konusunda gayet basarili ve iletisimde hic bi problemimiz yok...
Yardimci olursaniz cok sevinirz...

:?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

jesuswasturk yazdı:Merhabalar,
Eminim çok duyuyorsunuzdur böyle seyleri fakat esim kanada vatandasi 6.12.2011 tarihinde türkiyede nikahimiz oldu.
Sponsorluk icin gerekli belgeleri doldurmaya basladik,fakat söyle bi hüsnü kuruntu içerisindeyim,eşim sponsorluk belgelerini alir almaz immigroup adinda bi şirket kendisiyle iletisime gecip bizden yaklasik 4.200$ gibi bi mebla istemisler,Bizim belgelerimizi kendilerinin hazirlicaklarini ve sonuclanana kadar yardimci olacakalrini soylemisler.Simdi soru şu;
1-)Biz bu belgeleri kendimiz hazirlayip gönderemezmiyiz yani illaki bi şirketemi ihtiyacimiz var;
2-)Eşimin Deaf olmasi nedeniyle beni '' ASL '' ile alakali bi sinava tabi tutarlar mi... Sonuc olarak esim lipread konusunda gayet basarili ve iletisimde hic bi problemimiz yok...
Yardimci olursaniz cok sevinirz...
Sayın Jesuswasturk merhaba,
1- Tabiki belgeleri kendiniz hazırlayıp gönderebilirsiniz. Başvuru sahibinin mutlaka danışman yada avukatla başvuru yapma zorunluluğu yoktur.
2- Sizi bu sınava tutmazlar fakat Interview - görüşme esnasında ve zamanınızda bu konu hakkında nasıl iletişim kurdugunuzu detaylıca sorarlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Selam Excellans Nasılsınız?

Ben Citizenship başvurusu ve ve PR hakkının korunması ile ilgili bir araştırma yaparken CIC'de bir calculator keşfettim ve Kanada'da ne zaman PR olduğum, ne zaman Kanada'dan ayrıldığım, ne zaman döneceğim gibi bilgileri girdikten sonra bana ekteki resimde göründüğü gibi (diyecektim ama resmi yükleyemedim sanırım sayada sorun var) bir bilgi verdi. Burada dikkat çekici olan şu ki, ben Kanada'ya 29 Haziran 2011 tarihinde giriş yaparak PR (landed immigrant) oldum, bunun sonrasında yine 14 Eylül 2011 tarihinde Kanada'yı terkettim ve 1 Haziran 2013 tarihine kadar da Kanada'ya giriş yapmayacağım, 1 Haziran 2013'te Kanada'ya girişimden sonra ise 30 Ağustos 2016 tarihine kadar Kanada'da kalacağım.

Bu bilgiler ışığında özetle söyleyebilirim ki ben PR (landed immigrant) olduğum tarihten itibaren toplam 1215 günümü Kanada'da, 631 günümü (bir fiil, hiç Kanada'ya giriş yapmadan) ise Türkiye'de geçirmiş olacağım ve bu iki sürecin sonuna kadar PR statumu kaybedip kaybetmeyeceğimi ve Citizen olup olamayacağımı merak ediyorum. Ancak ben bu bilgileri aynen calculator a girdiğimde bambaşka bir sonuçla karşı karşıya kalıyorum. Benim hesabıma göre durum;

Days Absent: 631
Physical Presence (days): 1215

şeklinde oluşuyor. Oysa ki calculator sonucu olarak CIC'e göre durum;

Days Absent: 288
Physical Precence (days): 1172

olarak görünüyor. Ben nerede hata yapıyor olabilirim? Anlattığım şekilde PR hakkımı kaybeder miyim, eğer kaybetmezsem Citizenship için başvurabilir miyim?

Yardımcı olabilirseniz çook sevinirim.

Saygılarımla,

Barış

(Bu arada calculator için link: https://eservicesak.cic.gc.ca/rescalc/r ... o?&lang=en )
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs merhaba,
Oncelikle şunu tek cümle ile netleştirilem. PR hakkı sahipleri PR olup (Landed olunduktan sonra) 5 yıl içinde Kanada'yı tek seferde 730 gün süre mecbur sebebler harici terk etmedikleri sürece haklarında herhangi bir olumsuzluk yada geri alınma yada kaybetme vs vs gibi bir durum olmaz.
Şimdi sizin vatandaşlık senaryosunda ise kaçırdıgınız, atladıgınız kısım şudur. Vatandaşlık başvurusu değerlendirmesi yapılırken Başvuru zamanı ( sizin örnekte 30 Agustos 2016 ) gerideki 4 yıl içinden bu hesaplamayı yapar yani sizin ülke dışı kalışlarınız ( Absents) 30 Agustos 2012 - 30 Agustos 2016 arası olarak değerlendirilir ve hesaplanır. Bu yüzden sizin kafanız karışmaktadır.
Unutmayın Vatandaşlık başvurunuzu yaptıgınız tarihten geriye 4 yıl içindeki Kanada dışı yoklugu .
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Selam Excellans,

Çok teşekkür ederim şimdi netleşebildim =)
ResimResim
retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen retinal »

Sayın excallans ve forum üyeleri hepinize merhaba ve iyi yılları öncelikle,

Sayın excalans eğer konsolosluk işelmelerden sonra pasaport talebinde bulunur ise bunun anlamı nedir? ve bu işlem ne kadar sürede sonuçlanır şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Retinal merhaba,
Bunun anlamı vizenizin basılması için pasaportunuzun talep edilmesidir.
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen retinal »

Sayın excallans,

Sizlere çok çok teşekkür ederim. her ne kadar çok fazla bir dahileyitm olmasada sizden ve forumunuzdan aldığımız bilgiler ve gerçektende sizin sabırla verdiğiniz cevaplar içinde çok teşekkür ederim. İnşallah sizin ve bütün forum üyelerinin bütün işlemleri kusursuz ve her zmaan olumlu sonuçlanır. tekrar tekrar belkide siz farkında olmasınızda yaptığınız büğtün katkılar için çok çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
ultimafonsan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ultimafonsan »

Merhabalar

Biraz karisik bir durumun icindeyim o nedenle rehberliginize ihtiyacim var
Kanada"ya ziyaretci vizesi ile giris yaptim ve 10 yillik ziyaretci vizem bulunuyor, ulkede 6 ay kalma hakkimi henuz doldurmadim ama dolmak uzere. Bir kac ay icinde erkek arkadasimla Kanada'da evlenecegiz ve kendisi perminent resident Kanada"da. Evlilik sonrasinda kendisin sponsorlugunda ben de perminent resident olarak Kanada"da basvuru yapacagim. Bildigim kadari ile basvuru surem boyunca Kanada"yi terketmemem gerekiyor degil mi? Bir de basvuru suresinse ziyaretci olarak giris yaptigim statum ne olarak degisecek sizce? Basvuru suresince calisma veya okuma iznim olabilecek mi?

Cok tesekkurler yardiminiz icin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ultimafonsan yazdı:Merhabalar
Biraz karisik bir durumun icindeyim o nedenle rehberliginize ihtiyacim var
Kanada"ya ziyaretci vizesi ile giris yaptim ve 10 yillik ziyaretci vizem bulunuyor, ulkede 6 ay kalma hakkimi henuz doldurmadim ama dolmak uzere. Bir kac ay icinde erkek arkadasimla Kanada'da evlenecegiz ve kendisi perminent resident Kanada"da. Evlilik sonrasinda kendisin sponsorlugunda ben de perminent resident olarak Kanada"da basvuru yapacagim. Bildigim kadari ile basvuru surem boyunca Kanada"yi terketmemem gerekiyor degil mi? Bir de basvuru suresinse ziyaretci olarak giris yaptigim statum ne olarak degisecek sizce? Basvuru suresince calisma veya okuma iznim olabilecek mi? Cok tesekkurler yardiminiz icin.
Sayın Ultimafonsan merhaba,
İlkönce şu yanlış bilgiyi bir düzeltelim, Inland başvurularda diğer eş yani dışardan Kanada'da bulunan eş eğer çalışmıyor yada okumuyorsa mutlaka bu evlilik sponsorlugu başvurusunda Kanada'da ikamet edebilir, kalabilir diye birşey söz konusu değildir, gayet tabide size gidin ülkenizde bekleyin diyeceklerdir bunun geçici ziyaretçi vize sahipleri için bir garantisi yoktur!!

Ayrıca şuanda sahibi oldugunuz TRV- Geçici ziyaretci vizeniz kalış bitme tarihinden önce Amerika vizeniz var ise oraya çıkış yapıp geri giriş ile 6 ay daha kalabilirsiniz. Yapacaganız en mantıklı ve dogru olanıda madem ileriki aylarda bir evlilik düşünülüyor sizin ziyaretçi vizenizle ugrasma yerine size bir dil okulu, kolej, vs gibi eğitim ayarlanıp bunun üstünden statünüzü Kanada içinde STUDENT şekline döndürmek hem kalışınızı uzatmak hemde kendinize erkek arkadaşınızın sponsorluk başvurusu sonrası burada kalabilme şansını elde etmek.

Başvuru sırasında statunuz ne ise aynı kalacaktır bu size ekstra bir özellik yada degişiklik sağlamayacaktır. Bu sürecte okumak istiyorsanız öğrenci iznine, çalışmak istiyorsanız çalışma iznine başvurmalısınız. Ama yukarıda size tavsiye ettiğimiz durumu yapar iseniz, ön sponsorluk kabulunden sonra eğitim vizenizi rahatlıkla uzatabime şansınız bulunmaktadır. Ve evet, sponsorluk dosyasının ön aşaması kabul edildikten sonra ülkeyi terk ederseniz ve geri girişte geçerli bir (Entry ) vizeniz yoksa içeride bulunan PR başvurunuz size herhangi bir giriş üstünlüğü sağlamayacaktır. Bunada ayrıca dikkat ediniz eğer bu süreç içinde Türkiye ziyareti yapmayı düşünüyor iseniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kenzo33
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kenzo33 »

sukru yazdı:Merabalar, o kadar cok arasdirdim ki, fakat sorumun cevabini kimden ve nasil alabuilirim diye derken sizin sitenizi gordum ve insanlarin kafasindaki sorulara yardimci oldugunu simdiden gercekdende Tesekkurler demek istiyorum...

Benim de bir sorum olacak. Benim esim Canada'li ve biz yaklasik 2 yildir evliyiz kendisi daha onceden evlenip bosanmis oldugu icin 3 yil beklemesi gerekdi nihayetinde 3 yillik sure bitti ve bizde sponsorluk islemlerine basvurduk mayis 20 de ve sponsorlugumuz bir ay icinde kabul edilip evraklariniz Ankaraya gonderildi dendi bu arada bende America'da ogrenci olarak kaliyorum esimle birlikde...Dosyalarimiz Anlkara'ya gonderildikten june 23 de islemlerinize baslanildi yaziyordu sayfalarinda ve 3 hafta sonra tekrar bakdigimda da medical exam has been received yaziyordu su anda islemlerim ne durumda olabilir sizce esimin daha onceki evliliginden dolayi uzar mi yoksa 3-4 hafta sonra sonuclanirmi?

Cok Tesekkurler tekrardan.
Merhaba Excallens sitenize yeni üye oldum herkese yardımcı oluyorsunuz şimdiden bende teşekkür ediyorum ayırdığınız değerli vaktiniz için. Benim sorum şu olucak yukardaki mesajda arkadaş demişki eşim daha önce evlenip boşandığı için 3 yıl beklemesi gerekti şuan şoktayım çunku benimdurumum soyle.kız arkadasım daha once bir evlilik yaptı ve 6 ay once bosanma davası acıldı ve suan bosanma surecinin sonlarında oldugunu soyluyor.kız arkadasım kanada dogumlu bir turk,planımız su yonde,boşandığı zaman turkiyeye gelicek ve evlenicez ve kanadada yaşamaya karar verdik.şimdi bizde 3 yıllık beklemek zorundamıyız :( birde bizim en basından sonuna kadar izleyeceğimiz en hızlı yolu adım adım anlatırsanız çok sevinirim,bu arada eşimin iyi bir işi var ontariodan senelik kazancı 30-35 bin civarı.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kenzo33 merhaba,
Öncelikle müstakbel eşinizin ne Kanada içinde nede Türkiye içinde sadece boşanma prosedüründe 3 yıl bekleme gibi bir kanuni durumu yoktur. Yukarıda bahsedilen konu eğer kişi bir evvelki evliliğini yaptıgı kişiye göçmenlik sponsoru oldu ise beklenecek 3 yıllık süredir.
Eğer hayır böyle bir geçmişi yok ise, eşiniz, Kanada içinde boşanma davasını bitirip boşanmıştır kararını aldıgı günün ertesi yeniden evlenebilir bunda herhangi bir bekleme vesaire gibi zorunluluk yoktur.
Yapacaklarınız;
1- Türkiye'de evlenmek
2- Evliliğiniz sonucu evlilik - eş sponsorlugu dosyalarınızı hazırlamak
3- Sizin saglık raporunuzun başvurusunu yapmak
4- Tüm gerekli form ve destek evraklarının hazırlanıp, imzalanıp başvuru ücretleri ile birlikte Mississauga ofisimize göndermek
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kenzo33
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excallans cevabınız için çok teşekkür ederim.verdiğiniz cevap ile 3 yıl beklememize gerek olmadıgını ogrendik çok sagolun.bende vize sürecimi burda paylaşıcam umarım bizden sonraki gelen arkadaşlara katkımız olur...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Uyelerimiz merhaba,
02.03.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiş olan Evlilik Sponsorlukları hakkındaki yasayı sizinle paylaşalım;

Bildiğiniz gibi evlilik - eş yolu ile sponsorluklarda sponsor olan eş sponsor olduğu kişiden 3 tam yıl sponsor finansal ve sosyal devlet karşısında sorumlu oluyordu. Ve bu süreç içinde eğer anlaşmazlık, boşanma, ayrılık gibi nedenler ile sponsorluklarındaki bu süreyi iptal edebiliyorlardı. Böylece sponsor oldukları kişi Kanada'da Permanent Resident olarak hak kazanmış ancak evlilik müessesi suistimal haline geliyordu.
Yeni yasa bunu kısmen önlemek amacı ile, sponsor olunan kişinin Kanada'ya PR olarak geldikten sonra eşi ile boşansa ve ayrılsa bile tekrar başka bir kişiye sponsor olabilmesi için 5 yıl Pr oldugu süreden itibaren geçirme zorunluluğu getirilmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kenzo33
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans merhabalar.nasılsınız?
Ben çok özel olduğu için sormak istedğim konular size mail attım,ancak emin olamadım size ulaşıp ulaşmadığından...
info@bizvekanada.com yolladım 2 mail.yada sizin için daha pratik olucaksa msnde konuşmak eklemek isterseniz yazayım..
Kişisel bilgilerinizi aleni olarak forumda yayınlamayınızşimdiden çok tşk ederim,saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kenzo33 yazdı:Sayın Excellans merhabalar.nasılsınız?
Ben çok özel olduğu için sormak istedğim konular size mail attım,ancak emin olamadım size ulaşıp ulaşmadığından...info@bizvekanada.com yolladım 2 mail.yada sizin için daha pratik olucaksa msnde konuşmak eklemek isterseniz yazayım..Kişisel bilgilerinizi aleni olarak forumda yayınlamayınızşimdiden çok tşk ederim,saygılarımla,
Sayın Kenzo33 merhaba,
E-mailleriniz ulaşmıştır.
Saygılarımızla,

freya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen freya »

Merhaba Sayın Excellans ,

Bu forumdaki yazıların tamamını ve önerilerinizi okudum . Epey bilgi sahibi oldum . Yardımlarınız , önerileriniz çok yararlı . İyi ki bu siteyi açmışsınız .
Benim gibi özellikle resmi evrak işinden çok anlamayanlara bile anlaşılır şekilde tane tane anlatmışsınız . Çok teşekkürler :)

Size bazı noktaları tekrar soruyor olabilirim . Durumumuzu anlatıp , yardımınızı rica ediyorum .

1/ Erkek arkadaşım hem Türk hem de Kanada vatandaşı ve Türkiye'deki resmi boşanma işlemi bittikten sonra en kısa zamanda Mayıs/Haziran gibi evlenmek planlıyoruz . ( Kanada'dan boşanma sertifikasını yeni aldı . 1,5 senedir eski eşi ile separation agreement ile ayrıydılar .) Yıllar öncesinden aynı iş yerinde çalışmıştık . Tekrar görüşüp evlenme kararı almamız 1 yıldan kısa sürede oldu . Hediye vs.. gibi faturaları açıkçası saklamadık , hergün düzenli olarak skypedan görüşüyoruz ve facebook'dan mesajlaşıyoruz . Nikah ve düğünü de her ikimizin de ailesi burada olduğu içinTürkiye'de yapacağız . Destekleyici evrakları da verirsek evlilik onayında bir sorun olmayacağını düşünüyorum . Eklemek zorundayım biraz sinir bozucu bir işlem bu :( Ama sahte evliliklere nedeniyle kurunun yanında yaşta yanıyor anladığım kadarı ile ...

2/ Ben kendisini Kasım ve Şubat ayında 2 kez ziyaret ettim ve 9 yıllık multiple Kanada vizem var . Evlendikten hemen sonra Kanada'ya giderken gerekli tüm evrakları sponsorluk başvurusu için kendisine vereceğim . Yalnız burada tam emin olamadığım noktalar var ;

a) Sağlık raporu için evlenmeden önce başvuru yapmam daha iyi olur mu , vakit kazanabilir miyiz ? Anladığım kadarı ile sağlık raporu sonucu uzun zaman sürüyor . Önce başvuru yaparsam , evlendikten sonra soyadı , kimlik değişikliği sorun yaratır mı ?

b) Adli sabıka kaydını alacağım . Yalnız Ağustos-1997-1998 yıllarında 1 sene Londra'da Au-pair olarak bulundum . Bu süre için İngiltere'den bir sabıka kaydı almam gerekiyor mu ? Eski pasaportumda yazılı . Mutlaka belirtmeli miyim ? Gerekli ise Londra'dan nasıl sabıka kaydı alabilirim ? ( Bu konu ile ilgili yazınızı okumuştum , ama yine de tam emin değilim . )

c) Nüfus cüzdanımı ve Türkiye'deki kayıtları evlendikten sonra değiştireceğiz . Pasaportumu da değiştirmek zorunluluğum var mı ? ( Soyadı ve medeni durum değişeceği için ) Bir çok arkadaşım pasaportunu evlendikten sonra değiştirmedi . Fakat bizim PR başvurumuz söz konusu bu nedenle emin olamadım .
Evlendikten ve PR başvurusu yaptıktan sonra , şu anki vizem ve pasaportum ile Kanada'ya giriş/çıkış yapabilir miyim ? PR almak anladığım kadarı ile uzun bir süreç ve tahmin edersiniz ki aile olarak fazla ayrı kalmak istemiyoruz .

d) Sizin için çok tekrar oluyor biliyorum , ama gözden kaçırmamak adına evlilik sponsorluğu için gerekli evrakları listelemeniz mümkün mü ? Vakit kazanmak ve eşim Kanada'ya dönerken hemen vermek için bunların hangisini evlenmeden önce hazırlayabilirim ?

Bu süreç içinde ve inşallah sonrasında da benden de epey mesaj alabilirsiniz . Umarım soru anlamında fazla sizi meşgul etmem . Tecrübelerimi paylaşmak ise çok isterim . Bu forumu çok yararlı buldum . Sayenizde evraklar ve tüm bu prosedür için içimde yükselen panik hali geçti :) Sonrasında da ben de tüm arkadaşlara katkıda bulunmak isterim . Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Freya merhaba,
Öncelikle uzun paylaşımınızı ana hatları ile daraltarak sorularınıza cevap verelim;

''Tekrar görüşüp evlenme kararı almamız 1 yıldan kısa sürede oldu . Hediye vs.. gibi faturaları açıkçası saklamadık , hergün düzenli olarak skypedan görüşüyoruz ve facebook'dan mesajlaşıyoruz.'' Evlilik ile sponsorluk dosyalarının en önemli kıstası ilişki başlangıcı - ilişki gelişimi - evlilik kararı - evlilik sonrası detaylar süreclerinin ciddi ve gerçekliğinin görevli nezdinde ikna olunmasıdır. Bu yapıya özenle dikkat edilmelidir, yani kendinizi görevli yerine koyarak; bir erkek - bir bayan sadece skype - facebook ile görüşerek 1 yıldan kısa bir sürede hayatlarını birleştirme kararı almışlar... Bu konuda biraz daha dosyanızda elle tutulur destekler sağlamalısınız.

2- a) Saglık raporunuzu ne yazıkki evlilik dosyanızı ve başvurunuzu hazırlamaya başladıgınız tarihte almanızı tavsiye edecegiz, Rapor sonucu maksimum !! 2 ayda ilgili birimlere ulaşır. Siz daha hiçbir dosya, evliliğinizi bile yapmadan alacagınız bir raporun bizim bakanlık nezdinde havada kalan bir saglık raporu sonucu ( başvuru yapan dosya yok- başvuru dosyası ulaşmamış) ve yine hatta rapor ve sonucun kaybolması olasılıgına ve yine bildiğiniz gibi raporun süresinin 1 tam yıl oldugunu olası bir aksaklıkta başvurunuz içinde tekrar gereksiz yere rapor alma durumunda kalma ihtimallerinide göze almaya değmeyecegini düşünmelisiniz.
b) 18 ve 18 yaşını doldurmuş tüm başvuru sahipleri, eğer kendi yaşadıkları ülke harici bir ülkede 6 ay ve üstü ikamet etmişler ise o ülke-lerden polis kayıtlarını almak ve sunmak durumundadırlar. Ingiltere için : http://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx

c) Kimliğiniz dogru degiştireceksiniz, pasaportunuzu değiştirmek zorunda değilseniz! ancak tabiki imkan vs varsa değiştirmek Turkıye'de iken iyi olacaktır. Eski pasaportunuzda bulunan vizenizi yeni pasaportunuzdada ziyaretlerinizde de , pr başvurunuz sonrasında da kullanabilirsiniz, gecerlilik süresi boyunca.

d) Tüm başvuru formlarının eksiksiz, imzalı, tarih edilmiş hali, saglık raporu IMM1017 alındısı, destek evraklarınızın hepsi, Pasaport - Nufus Cuzdanı - Evlılık Cuzdanı - Nufus aile dokumu - Sabıka -Sicil kayıtları fotokpileri, cevrileri ( kimlik-pasaport fotokopileriniz noter tasdikli)
Saygılarımızla,

freya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen freya »

'Merhaba Sayın Excellans ,

Cevaplarınız için çok teşekkürler . Şu an ki vizem ile PR başvurusu yaptıktan sonra da giriş/çıkış yapabilecek olmam bizi oldukça sevindirdi :)

Sağlık raporu için de önerinizi dinleyip evlendikten hemen sonra başvuru yapacağım .

Bu arada erkek arkadaşımla ilişkimiz sadece skype ve facebook'dan yürümüyor . Yıllar önce birbirimizi tanıdığımızı ispatlayacak aynı iş yerindeki SSK kayıtlarımız , Eylül ayındaki Türkiye ziyaretindeki ailesi ile ve birlikte fotoğraflarımız , Kasım ve Şubat ayındaki yaptığım Kanada ziyaretlerimi ( vize için davet mektubunu da kendisi yazmıştı .) belgeleyebiliriz . Sadece ikimizin de ihtiyacı olmadığı için bankadan para transferi , ortak hesap vs.. gibi evraklarımız yok .
Eğitim , iş tecrübesi ve maddi olarak da Kanadaya illegal olarak gidecek konum ve durumum da yok . Tüm bunlara rağmen evliliğimize sadece 1 seneden kısa bir sürede olduğu için halen şüphe bakacaklarını düşünemiyoruz . Neyse yaşayıp göreceğiz . Size süreç içinde bilgi veririm .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

freya yazdı:'Merhaba Sayın Excellans ,

Cevaplarınız için çok teşekkürler . Şu an ki vizem ile PR başvurusu yaptıktan sonra da giriş/çıkış yapabilecek olmam bizi oldukça sevindirdi :)

Sağlık raporu için de önerinizi dinleyip evlendikten hemen sonra başvuru yapacağım .
Bu arada erkek arkadaşımla ilişkimiz sadece skype ve facebook'dan yürümüyor . Yıllar önce birbirimizi tanıdığımızı ispatlayacak aynı iş yerindeki SSK kayıtlarımız , Eylül ayındaki Türkiye ziyaretindeki ailesi ile ve birlikte fotoğraflarımız , Kasım ve Şubat ayındaki yaptığım Kanada ziyaretlerimi ( vize için davet mektubunu da kendisi yazmıştı .) belgeleyebiliriz . Sadece ikimizin de ihtiyacı olmadığı için bankadan para transferi , ortak hesap vs.. gibi evraklarımız yok .
Eğitim , iş tecrübesi ve maddi olarak da Kanadaya illegal olarak gidecek konum ve durumum da yok . Tüm bunlara rağmen evliliğimize sadece 1 seneden kısa bir sürede olduğu için halen şüphe bakacaklarını düşünemiyoruz . Neyse yaşayıp göreceğiz . Size süreç içinde bilgi veririm .
Sayın Freya merhaba,
Tabiki, zaten bu başvurunun esas amacı bu ilişkiyi en başından sonuna kadar süreçte ciddi olduğunu ispatlamak, yani kişiler 10 yıl öncesinden de tanışıyor olabilir, arkadaş olabilir ancak ciddi anlamda ilişkileri son 1 yılda cereyan etmiştir bununda doğallığı ve gerçekliği üzerinde zaten bir yargı yada aksi karar olmayacaktır. Sizlerin sadece yapması gereken öncesi - gelişimi - sonuc kıstasında belge sunmak. Ayrıca sizinde bahsettiğiniz ziyaretleriniz ve erkek ardaşınızın ziyaretleri vs gibi komple bir yapı dosyanızı olumlu yönde sonuçlandıracaktır.
Saygılarımızla,

LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen LemmyK »

Merhabalar ve tesekkurler bu siteyi olusturdugunuz icin.

Sorularım sunlar;

1. Ben kanadalı esimle Turkiyede yasıyoruz ve burdan esim bana sponsor oldu. 1 hafta once Ankaradakı Kanada Buyukelcılıgınden telefon geldı ve 490CAD RPRF harcı yatırmamı ve passportumu ankaraya gonderme mı istediler. Bu PR'ı aldıgım anlamına mı gelıyor?

2. Arayan hanımefendı harcın Esimin yapmak zorunda ve Kanadada bir bankadan yapması gerektıgını soyledı. Fakat biz Ankaranın Canada konsoloslugu websitesinde ( http://www.canadainternational.gc.ca/tu ... eng&view=d ) certified cheque alıp CPC Mississaugaya gondererek te yapabılcegimizi yazıyordu ve tek sansımız o oldugu ıcın oyle yaptık, Sizce bu bır problem yaratır mı(dogru mu yanlıs mı yaptık)

3. Kanadaya gittigimiz zaman esim devletten maddi yardım alırsa bu bır problem cıkarır mı?

Tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

LemmyK yazdı:Merhabalar ve tesekkurler bu siteyi olusturdugunuz icin.

Sorularım sunlar;
1. Ben kanadalı esimle Turkiyede yasıyoruz ve burdan esim bana sponsor oldu. 1 hafta once Ankaradakı Kanada Buyukelcılıgınden telefon geldı ve 490CAD RPRF harcı yatırmamı ve passportumu ankaraya gonderme mı istediler. Bu PR'ı aldıgım anlamına mı gelıyor?
2. Arayan hanımefendı harcın Esimin yapmak zorunda ve Kanadada bir bankadan yapması gerektıgını soyledı. Fakat biz Ankaranın Canada konsoloslugu websitesinde ( http://www.canadainternational.gc.ca/tu ... eng&view=d ) certified cheque alıp CPC Mississaugaya gondererek te yapabılcegimizi yazıyordu ve tek sansımız o oldugu ıcın oyle yaptık, Sizce bu bır problem yaratır mı(dogru mu yanlıs mı yaptık)
3. Kanadaya gittigimiz zaman esim devletten maddi yardım alırsa bu bır problem cıkarır mı?
Tesekkur ederim.
Sayın LemmyK merhaba,
Kısaca cevaplandırır isek;

1- Evet, bu sizin PR statunuzun onaylandıgını ve COPR belgenizin + Pasaportunuza basılacak ENTRY vizenizin hazırlanması adımıdır. Ayrıca yatırdıgınız RPRF ucreti sizin 5 yıllık Permananet Resident kart harcınızdır.
2- Çekinizi dogru şekilde / Receiver for General Canada alıcı şeklinde düzenletti iseniz ve çekin karşılığının arada ne masraf alınırsa alınsın mutlaka $490.00 CAD tahsil edilmesini garanti etti ve yine Mississauga ofisimize gönderdi iseniz bir sorun yaşamazsınız sadece çekin ulaşması - hesabınıza iletilmesi - konsoloslugun bunu hesabınızda görmesi sürecinde gecikme yaşarsınız.
3- Kanada'ya gittiğinizde eşiniz !!! kendi şahsı adına devletten maddi yardıma yada bulundugu eyaletin sağladıgı imkanlara başvurabilir. Fakat, siz böyle bir başvuru yapmanız durumunuzda size verilen tüm yardımlar eşinizden kesilir 3 yıllık süreç içinde alınmış borçlanılmış olarak.
Saygılarımızla,

LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

1. Tesekkurler

2. "Receiver General for Canada" yazıyordu.
Cekin hazırlanıs ve gonderılıs masraflarını biz karsıladık ve tam olarak 490CAD olarak basılmıs bır cektı.

3. Tesekkurler

Tekrardann Tesekkurler :)
LemmyK
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Daha onceden de konustugumuz gibi RPRF odemesini yapmis ve passportumu 12.4.2012'de gondermis bulunmaktayim ancak pasaportum henuz donmus degil. Pasaportun geri gelmesi sureci hakkinda herhangi bir bilginiz var midir acaba?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın LemmyK merhaba,
Pasaportunuz 1 hafta ile 3 hafta içerisinde elinizde olacaktır.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön