Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
derin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen derin »

Sayın Excellent..İyi günler diliyorum ..Umarım mesajımın çok cahilce olduğu düşünülmez bu konulardaki bilgisizliğimden dolayı çekinerek yazıyorum..Ama açıkcası basit ve sade cevaplara çok acil ihtiyacım var..Formaliteler konsunda pek iyi sayılmam.. Kanadalı erkek arkadaşım çok yakında buraya gelicek ve evlilik düşünüyoruz kısmet olursa.Fakat onun buraya hangi belgeleri getirmesi gerektiğiyle ilgili kesin bilgilere ulaşamadım maalesef..Bildiğim Bekarlık kağıdı getirmesi gerekiyor ama iki değişik isim duydum..Bekarlım belgesi ve evliliğe uygunluk belgesi diye(Burdaki Evlendirme daireleri istiyor) Bu ikisi aynı şeymidir? Birde bunların ingilizcedeki isimleri hakkında bilgi verirseniz ben arkadaşıma bunları getirmesi gerektiğini ona söyleyebilrim..Çünkü kendisi bu konuda benden cevap bekliyor..Oraya ingilizce isimlerini söyleyerek alması gerekiyor..Biz ikimizde bu konuda çok bilgisiziz maalesef..Benim ingilizcem çok iyi değil ve formalite işlemlerinden çok anlamıyorum..Birde şöyle bir sorun oldu, Bana oradaki bir kurumdan bekarlık belgesi istediğini söyledi ama ona ordan şöyle bir soru sorulmuş Bekarlık kağıdıyla ilgi evlilik araştıması orda 5 yıllık dönemler halinde yapılıyormuş ondan kaç yıllık dönemler halinde istediğini sormuşlar..Oda bilmediğini söylemiş..Ona Türkiye deki Ankara konsolosluğunu arayarak arkadaşımın evlilik hayatıyla ilgili araştımanın hangi yıldan itibaren istendiğiyle ilgili sormasını istemişler..Biraz karışık oldu ama şöyle: Arkadaşım 1970 doğumlu Türkiye Konsolosluğu arkadaşımın evlilik hayatıyla ilgili incelemenin doğduğu bu tarihten itibarenmi yapılmasını istiyor ?yoksa 18 yaşından itibarenmi yada 21 yada son beş yılmı baz alınıcak? Bu konuda aklımız karıştı ..Sorularım şunlar: O bu kağıdı Kanadadan nerden almalı ve buraya gelirken hangi belgeleri yanında getirmeli? Türkçe ve İngilizce olarak bu belgelerin isimlerini yazabilirseniz çok sevinirim..Gerçekten bu konularda çok bilgisizim..Şimdiden çok teşekkür ediyorum..
ResimResim
tantalos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tantalos »

Çok teşekkür ederim hızlı yanıtınız için..
İlerleyen zamanlarda Saskatchewan'da doktorluk için de değerli bilgilerinize başvuracağım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Derin merhaba,
öncelikle sırayla ben size gereklilikleri sıralayım ;
Müstakbel eşiniz yada eş adayınız Kanada'dan gelirken yanında 1- Pasaportu 2- Eğer daha evvel evlenmiş boşanmış değilse, bir avukattan bekardır yazısı; eğer daha evvelden evlenmiş boşanmışsa City Court House ' a giderek nerde boşanmışsa tabiki boşanma belgesi alacak bununda masrafı 10 CAD'dır. Bu belgelerle 3- Birth Certificate - Yani bizdeki Nufüs cüzdanı, doğum belgesi vs diyebiliriz.
Bu 3 belgeyi yanında getirmesi yeterlidir. Eşiniz - Müstakbel aday geldiğinde, sizinle birlikle Ankara Kanada konsolosluğuna gideceksiniz burada eşiniz sizinle evlenmek istediğini belirtiecek ilgili görevli hem sizin nufus cüzdanı - pasaport hemde onun yukarıda saydığım belgelerini alarak size bir belge düzenleyecek bu belge içinde yaklaşık 75-85 CAD dolarında masrafıda alacak. Bu işlem aynı gün sürmekte ve belgeyi hemen alabilmektesiniz. Sonra bu belgeyi alacaksınız ve yine Ankara'da Dış işleri Bakanlığına giderek ilgili birimde kayıt ettirip onaylatacaksınız. Burasıda yani Dış işleri bakanlığıda size bir kayıt belgesi verecek. Bundan sonra bu yaptırdıgınız belgeler + Evlendirme dairesinin diğer istediği belgeler(resimler, pasaport bilgileri, bekarlık vs bilgileri-sizin için, ikametgah vs) bunları alarak + evlilik formlarını doldurarak Nikahınız için gün seçip ister nikah dairesi isterseniz düğün vs ile evliliğinizi gerçekleştireceksiniz.

Yine eğer aklınızda soru yada gerçekten bu konuda bir yardım almak istiyorsanız bize destek@bizvekanada.com e-mail adresinden ulaşabilirsiniz. Detayları yine hem size hem eşinize paylaşarak gerekli yardımı yaparız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Tantalos merhaba,
Bizler teşekkür ederiz, tabiki her zaman ihtiyacınız olduğunda ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

uzun bi aradan sonra selam excellans.uçuş günüm yaklaştı. eşimle mobilya filan bakmaya karar verdik. internette bagzı siteler bulduk oralardan araştırdık. aklıma bi soru takıldı. madem benim 1 kereye mahsus gümrüksüz eşya geçirme hakkım var eşyaları burdan alsam kanadaya nasıl ve kaça gönderiririm? torontoya kadar getirebilirlermi? teşekürler. excellans birde konu dışı sorum olucak. kanadaya turist vizesiyle gelmiş bir kişi kendi adına boş dükkan satınalabilirmi?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-Baba merhaba,
Tabiki eşyalarınızı Tr'den getirebilirsiniz ama nakliye ücretleri ne yazıkki baya bir tutmakta. Bu yüzden mantıklı olanı buradan temin etmek. Diğer sorunuz Turist sıfatıyla gelen bir kişi resmi - legal olarak mal, mülk sahibi olabilir ancak bu oluşum ona bir kalıcılık yada tekrar giriş hakkı vs gibi ayrıcalık sağlamaz.
Saygılarımızla,

tantalos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Acaba Kanada'da hangi makam, PR olan benim ve TC vatandaşı nişanlımın nikahını kıyabilir?
Nişanlımın Türkiye'den hangi belgeleri getirmesi gerekir?
Bu evlilik herhangi bir yolla Kanada tarafından Türkiye'ye bildirilir mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Tantalos merhaba,
Eğer her iki eşte Türk vatandaşı ve bunlardan en az biri Kanada vatandaşı değil ise, evlilikleri sadece Kanada Ottawa Büyük elçiliği tarafından resmileştirilir ve kıyılır. Kanada devletinde yapılmış olan bir evlilik resmiyet kazanmaz Türkiye açısından bunu evliler kendileri bildirmeleri gerekir. Şimdi iki Kanada vatandaşı olmayan çiftin evlenmesi içinde; MLI yani Marriage License Issuer dediğimiz belge ile belgelenir bunun için çiftler bulundukları lehride City Hall'e basvurarak beraber yanlarında Kimlik belgesi (Ehliyet, Pr kart, Pasaport vs vs), daha evvel evli olup bosanma vs bildiren belgelerle ve 16 yaşından büyük iki şahitle beraber basvurularını yapabilirler.
Saygılarımızla,

tantalos
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekkür ederim Sayın Excellans..
Evliliğin Türkiye'ye bildirilmemesi bizim için daha iyi şu anda.. İkimiz de öğrenci olduğumuz için, nişanlımın ailesinden gelen sigortasının kaybolmamasını istiyorum.
Bir PR ile bir Türk vatandaşının nikahını evlendirme yetkisi olan bir noter kıyabilir mi peki?
Ayrıca City Hall'de yapılacak işlem, bizdeki evlendirme dairelerindeki gibi midir? Önceden randevu almak gerekir mi? Yoksa gider gitmez nikah kıyılıyor mu?
Saygı ve sevgilerimle...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Tantalos merhaba,
Statünüz ne olursa olsun iki ülke vatandaşının evliliklerini kıyabilirler. City Hall'e gidip Marriage Licence talep edeceksiniz bu gayet basit bir işlemdir sonrada dediğiniz gibi evlendirmeye yetkisi olan ve JUSTICE OF THE PEACE yani JP tabir ettiğimi herhangi biride evliliğinizi kıyacak. Tüm masraflarınız ortalama 100-300 CAD arası olacktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans

Müsadenizle yine bişey sormak istiyorum.

Şimdi geçen gün söylediğim gibi sponsorluğumuz kabul oldu ve dosyamız işlemde. Ama tabi bu işlemin sonucunu ne zaman alacağımız belli değil. Ben türkiyede okumakta olduğum üniversitemin irtibata geçip yazın 2 veya 3 aylığına öğrenci gönderdiği üniversitelere de gidip akademik dil eğitimi almak istiyorum. Mükemmel bir program.. Hem farklı bir ülke, hem farklı bir ortam, hem yabancı bir üniversitenin kampüs ortamı... Gideceğimiz üniversitelere çok iyi. Bu üniversitelerin de büyük bir kısmı ABD'de ve birazı da Kanada'da. Bizim işlemimiz sürerken ben bu programa katılmaya kalksam, ABD veya Kanada (artık hangi okul kesinleşirse) konsoloslukları bana sorun çıkarır mı acaba vize konusunda?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs-Antalya merhaba,
Kısaca cevaplar isek, Kanada içinde bir eğitim kurumuna yapacagınız başvuruda bahsettiğiniz süreler için ne yazıkki red cevabı alırsınız. Sizinde bildiğiniz gibi vize başvuru forumlarında daha evvel vizeye yada göçmenlik bandı altında yapılmış bir başvuru varmı diye sorulur ve sizde şuanda beklediğiniz başvuruyu mecbur belirtmek zorundasınız ve TRV- yani 6 aydan kısa başvurularda yada eğitim başvurularında kişinin geri döneceğini ibraz ve bunu ispatlaması şartı gerektiğinden siz bu başvurunuz yüzünden yukarıda dediğim gibi red alırsınız. Fakat Amerika için böyle birşey söz konusu değil başvurunuzu yapabilirsiniz. Yada hiçbirşey yapmadan 4-8 ay içinde sonuçlanacak Sponsorluk başvurunuzu beklersiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Anladım teşekkür ediyorum. Zaten sponsorluk başvurusu olumlu sonuçlandığında kanadada olucam kısmetse ama yine de tr'de bulunduğum dönem içerisinde de okul aktivitelerine katılmak istiyorum. Demek ki bunun için Kanada'dan ziyade ABD'yi tercih edicez.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Sizin orada University of Saskatchewan diye bir okul var ya orası mı iyidir yoksa Ryerson University mi sizce?

Bir de bu okullar AIESEC ile çalışmaktalarmış ve AIESEC vizesi dedikleri bir olay varmış. Bu AIESEC vizesi nasıl birşey oluyor?

Ya bi de diyelim ki Canadian Embassy bizim başvurumuzu drop etti red aldık. Bunun sonucunda biz napıcaz bilmiyorum ama ben Kanada'daki okulların yaz programlarına katılabilir miyim?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış -Antalya merhaba,
Öncelikle evet iki universiteyi sormuşsunuz ama sorunuz çok ucu acık olmuş. Bence bunu biraz daha detaylandırın yani hangi bölüm, hangi yönden sizin düşündüğünüz eğitim ve sonra bu iki kurumu karşılaştıralım.

Diğer bahsettiğiniz AIESEC ise yani :International Association of Students in Economics and Business Management dünyada 107 ülkede hizmet veren bünyesi içindeki eğitim kurumları ve diğer kuruluşlar içinde öğrenci değişimi stajyer değişimi yapan bir kuruluş. Detaylı bilgiyi almak içinde yine http://www.aiesec.org/ adresini ve ülkenizi seçerek ulaşabilirsiniz.

Dosyanız refuse edilirse sizin klasmanda APPEAL - itiraz şansı vardır Anne - Babnız ister ise karara itiraz edebilir ve bu itiraz sonucu sizin lehinize verilirse sizin dosyanız kabul edilir. Ama diyelimki bu itiraz vesaire uğrasmadılar tabiki sizde kendi eğitim planlarınız için Kanada'yı düşünebilirsiniz ama yine kısa süreli yada sadece dil bazlı eğitimlerde bu başvurunuzun geçmişliği sizi riske atacaktır vize konusunda.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

excellans selam. bi sorum daha olucak. ilk girişte yanımızda her hangi bi vergi vermeden en fazla ne kadar para götürebiliriz ? ayrıca vakumlu pakette cevizli sucuk el bagajında sorun yaratırmı? ve normal kangal sucuk götürebilirmiyim :) teşekürler unuttum. birde el bagajında parfume izin verirlermi? bildiğim kadarıyla sıvı maddelere izin vermiyorlardı bi ara.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-Baba merhaba,
Öncelikle sırasıyla cevap vereyim;

1- Kişi başına 10.000 cad bilgi vermeden getirebilirsiniz. 10.000 cad' üzerinde ise girişte bunu belirtmelisiniz ayrıca sizden bir vergi vesaire kesilmez! Sadece 10.000 cad üstünde kara para vesaire önlemek için bilgilendirme istenir prosedür sadece budur.
2- Cevizli sucuk, normal kangal sucuk bunları vakum yaptırıp valizinizde getirebilirsiniz.
3- Eşinizin parfümüde aynı şekilde vakuma gerek yok bunda agzı kapalı plastik torbaya koyup yine valizinizde getirebilir. El bagajında yani ucagın içine ne yazıkki almazlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Ya bi de itirazdı mahkemeydi onlarla uğraşıcaz ya 2 buçuk senedir annemler evli ve biiiirr sürü hazırlık yapıldı onca şeyden sonra bi de red gelecek bilmem ne ohooo... Valla ne yalan söyliyim, açıkçası benim hedefim belli. burda da olsam kanadada da olsam afganistanda da olsam akademik kariyerimi tamamlayacağım. Ama bu aile içi ilişkilerimizi ne hale sokacak onu bilmiyorum. Acaba çok mu bencilim? Neyse fazla özel oldu.

Excellans şu an TR'de ünilerdeki not ortalamalarından çok ''Girişimcilik ve İnovasyon'' konuları ön planda. Yani sadece not ortalaması önemli değil, aynı zamanda sosyallik, girişimcilik, yeni iş fikirleri ve liderlik hususu önem kazanmış durumda. Bunlar için sürekli seminerlere katılıyoruz. Ayrıca okulumuza AIESEC Contact Office kurmak üzere toplantılar düzenledik ve hedefimize ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bugün,

Christopher KIM – LG Electronics Türkiye Başkanı
Pınar ECZACIBAŞI - GYIAD Yönetim Kurulu Başkanı
Muratcan ÜSTÜNKAYA – HP Satış Yöneticisi - AIESEC International 1999-2000 Başkanı
Selim ERBAY – SAMSUNG Türkiye Mobil Telefonlar Eski Direktörü
Ali ÖZGENÇ - Algoritma Consulting Business Kurucusu
Pınar KULALI - AIESEC International 2002-2003 Direktörü
Mevlüde BAKIR - FULBRIGHT Eğitim Komisyonu Akademik Danışmanı
Emek ERASLAN – Veripark Türkiye İK Uzmanı

Yukarıda yazdığım konuk konuşmacılardan oluşan bir seminerdeydik. Konuşmaların bir kısmı İngilizce ve bir kısmı Türkçeydi ama konu hep ''Girişimcilik ve İnovasyon'' üzerine döndü. Siz Kanada'da eğitim sektöründe bilgi sahibi olduğunuz için soruyorum. Aynı konular üzerine Kanadada da bir çalışma söz konusu mu? Yani aynı dönemde aynı şeylerle mi ilgileniyoruz? Yoksa dünyanın farklı yerlerinde farklı konular mı gündemde? Nasıl görüyosunuz durumu?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

gerçi pardon biraz konu başlığı alakasız oldu sonradan farkettim baya konu dışına çıktım. bu seferlik cevabı buraya gönderme nezaketinde bulunursanız, bi dahakini uygun konu başlığı altına yazarım.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Öncelikle bahsettiğiniz yapı belli bir birikime sahip olanlar için hedeflenmiş bir yapıdır. Ayrıca sizin bunlara ihtiyacınız yoktur size gereken yabancı dilinizi etkin hale getirecek bir program ve sonrasında akademik kariyer yapacak bir alan ve ilgili kurum olacaktır. Ayrıca aileniz dosyası hakkında kusura bakmayın boşuna anlamsız yorumlar yapıyorsunuz. Burda iki seçeneğiniz var dosyanızı bekleyip PR olarak ailece geçişiniz ve sonrasında nerde okumak nerde ne yapmak istiyorsanız yapmak yada bunları beklemeden gerçekten iyi bir para ve masraf yaparak bir yere bahsettiğiniz gibi Afganistan yada .....nereyi hedefliyorsanız oralara yabancı öğrenci statüsünde gitmek. Seçim sizin!!

Ayrıca bahsettiğiniz ve ilgili yapı ne yazıkki burada konuşlanıp öğrenci ilgi alanında değildir. Çünkü burada eğitim kurumları zaten kendi içlerinde ister girişimci öğrenci olsun ister yaratıcı bunlara zaten kendi imkanlarında olanaklar ve haklar tanımaktadır. Yukarıda da dediğim gibi sizin en için en mantıklı davranış sadece dosyanızı beklemektir. Ama diyorsanızki sabırsızım bekliyemiyorum vesaire o zaman bir eğitim kurumu yani yabancı dil eğitim + akademik eğitim şeklinde bir yapı seçip ona doğru yönelin.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Excellans,

Bugün mutlu haberi almiş bulunmaktayım. 2 hafta önce bizden istenen PR kart ücretini yatırdık, ödeme makbuzunu ve İlgili formu doldurup CİC e gönderdik ve beklemede idik. Perşembe günüde sabırsızlıktan gelen mektubu ve PR kart ödeme bilgisini Scan edip Ankarayada bilgi olarak gönderdik. Bu gün Konsolosluktan aradılar ve Pasaportumu göndermemi istediler. Gerçekten benim için sevindirici bir durum du, kendilerine pasaportumu değiştireceğimi başvuruda eski pasaport bildilerim bulunduğundan yenisini ve eskisini birlikte göndereceğimi bildirdim, yetkili eskisini göndermene gerek yok son geçerli pasaportunu göndermen yeterli dedi. Bu hafta içinde pasapotu yenileyim kendilerine kargo ile göndereceğim.

Evet Sayın Excellans 1 yıl gibi bir süredir uyraşmamızın sonunda (1 yıla uzaması ilk dosyamızın bizden kaynaklı sebeplerden dolayı iptal edilmesi nedeniyle olup) dosyamızın sonuçlanması ve vizemizin onaylanması bizim için mutluluk verici bir olay, bu sürede sizlerin yardımlarınızı ve hakkınızı gerçekten ödeyemeyiz, bu nedenle yardımlarınızdan dolayı sizlere sonsuz teşekkür ederim. Eski Forumda ve yeni açılan bu forumda insanlara gerçek, doğru ve karşılıksız bilgilendirmeleriniz gerçekten taktir edilmesi gereken bir durum. Bundan sonrada bu forumun ve yeni açmış olduğunuz Blog sayfanızın takipçisi olarak sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Bu nedenle sizlere ve forumda bulunan diğer arkadaşlar saygılar sunarım.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Öncelikle uzun süren uğraşlardan sonra sizden böyle mutlu haberler duymak bizleri daha çok sevindirdi. Yeni sürecin hem size hemde ailenize hayırlı olmasını temenni ederiz. Pasaportunuzu geri aldığını gün sizide listede artık yeşile dönderebiliriz. Eşinize tekrar selamlar, artık sizde bu süreci tamamlayanlardansınız sizde sizden sonrakilere yol gösteren olacaksınız öyle vizeyi aldım unutmak yok...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn. Nekropsi,

Hayırlı olsun çok tebrik ederiz.
Yeni yaşamınızda başarılar dileriz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ahmetdogan11
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ahmetdogan11 »

hayırlı olsun
basarılı ve mutlu bır hayat dılegıyle
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Bugün annemin özel hattından (iş için kullanmadığı) 0312 alan kodlu bir numara aramış ve annem yoğunluktan ötürü telefona bakamamış ve cevapsız çağrıyı gördüğünde saat biraz geçmiş geri de aramamış. Konsoloslukta bu numara vardı. Ankara'dan o numarayı arayacak başka tanıdığımız da yok. Malum sponsorluğumuz kabul edileli pek bir zaman olmadı, konsolosluk telde mülakat yapmak için aramış olabilir mi bu kadar erken?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Eğer dosyanız Ankara'ya sponsorluk kabülünden sonra sevk edildiyse ve dosya ulaştıysa (Bunu size ilk sponsorluk kabulunde verilen Bxxxxxx dosya numarası ile online kontrol edebilirsiniz) tabiki Ankara sizi gerekli gördüğü konuda arayacaktır vede aramış olabilir. Dediğim gibi babanızdan yada annenizde var ise bu numara ile dosyanızı check ediniz ve bakınız dosya Ankara'ya ulaştı bilgisi ekranda ise konsolosluk sizi aramıştır. İlgili linki veriyorum:
DOSYA KONTROL SAYFASI
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

bize gönderilen sadece bir client id var ve 8 haneli bir kod. bununla giriş yapmaya çalışıyorum. soyad yazıyorum, doğum tarihi yazıorum, doğum yeri yazıorum ama sonuç bulunamıyo. neden olabilir ki bu acaba ya?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Client Id'yi babanızın bilgilerine göre doldurunuz. Ayrıca eğer sponsorluk kabul edildiyse zaten ve dosya Ankara'ya yollandıysa Ankara Kanada konsoloslugu annenize dosyanızın alındığını ve anneniz adına dosya numarası acıldıgını belirten bir AOR - mektup yollayacak. O mektuptaki File Number ilede sizde kontrol yapabileceksiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Annemi arayan no kanada konsolosluğuymuş yaa acayip stres oldum. napalım biz mi arayalım onları şimdi ya? zor yazıyorum napacağımı şaşırdım. kadıncağız da telefonda bekliyo, ''arasak mı oğlum acaba'' diyo canım ya :)

Excellans napsın şimdi kendisi sizce?
En son baris_antalya tarafından Ekim 19, 2010, 1:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans lütfen duyun beni :D biliorum sabahın körü henüz orda ama acayip şaşkın durumdayım yaa.. bismillah daha ne kadar oldu ki..
En son baris_antalya tarafından Ekim 19, 2010, 1:49 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs - Antalya merhaba,
Tabiki eğer numara Konsolosluk numarası ise ; arayacak beni bu numaradan aradılar acamadım diyecek. Ve gerisini zaten karsı taraf yönlendirecek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans çok teşekkür ederim ya arayacak kendisi.

Ama bu kadar erken dönüş beklemiyorduk ya açıkçası. Bu negatif bir durum mu ?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış-Antalya merhaba,
Size bahsettiğim şekilde dosyanızı kontrol ettiniz mi? yine size yukarıda dediğim gibi size yani annenize Ankara konsoloslugundan dosyanızın alındıgına dair ve işlemlere başlanıldıgına dair haber veren mektup geldimi ? Bunlara birşey acıklama yapamadan sadece telefona şartlanmışsınız. Telefon eğer geldiyse belkide dosyada eksik birşey var - yada ücret yatırılması istenecek- yada pasaport istenecek...... Dediğim gibi siz o sizdeki CLIENT NO'su ile denediniz mi Babanızın bilgileri ile vs ...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

evet baktım

Sponsorship Application Status: Decision Made

Permanent Residence Application Status: In process

yazıyor.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış-Antalya merhaba,
Orada yazan IN PROCESS linkine tıklayıp detaylara bakınız. Orda size dosya nerde, ne yapılıyor hepsini gösterecektir. Bunu bildirirseniz daha net bilgi verebilirim size.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

Aynen tıkladım sadece annemin dosyasının Kasım 13'te işleme alındığı yazıyor.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış Antalya merhaba,
Dosyanız Kasım 13'te işleme alındıysa sizin çoktan dosyanız Ankara'ya gelmiş ve sonuçlanmıştır. Siz tekrar eksik dosya vesairemi gönderdiniz ? Kasım'da açılan dosyanızın sponsorluğu 2010- Agustos'ta onaylandı. Peki Decision Made altındaki tarihe bakarmısınız lütfen.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayin Excellans,

Of course unutmak yok, hic unutabilirmiyim sizleri. Sayin Excellans inanin orada bi Turk Kultur dernegi kursaniz gercekten uye sayisi bakimindan en buyuk dernek bu olacaktir. Herzaman burada ve sizlerle olacagim, acikcasi ben bundan sonrakilere ancak sizden ogrendiklerimi aktarabilirim, bazen eski forumuda kontrol ediyorum ve bilgiye ac bir suru insan bulunmakta bazen birseyler yaziyorum zorlandiguim yerde Google dan Excellansi bulun diyorum, cunku bikac kez sitenin adrsini yazdim dogal olaral site yoneticileri bunu sildiler. Herzaman siz bizlerle oldugunuz gibi bende burada olacagim.Saygilar,

Sayin Akita ve Ahmetdogan11
Guzel dilekleriniz icin gercekten cok tesekkur ederiz. Sayin Akita insallah oraya geldigimizde sizlerin dukkaninizida ziyaret edicegiz insallah. Saygilar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ahmetdogan11
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ahmetdogan11 »

ne demek nekropsi tekrar basarılar darısı basımıza inşallah...
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

bi dakka ben bi translate hatası yaptım yalnız. October ı Kasım diye yazdım. Şöyle ki dosyamız 13 Ekim 2010 tarihinde işleme alınmış.

daha pre-int olduğum için bazen ayları karıştırabiliorum pardon ya :) artislik yapıp çevirmeye çalışmiicam bi daha söz :)

We started processing .............'s application on October 13, 2010. dio kendileri aslında :)
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön