PR kartı almadan medeni durum değişikliği

Kanada hakkında, ''BizveKanada'' hakkında duyurular, önemli notlar, gelişmeler, eğitim ve iş alanlarında tavsiye etkinlikleri paylaşabilirsiniz.
capri
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

PR kartı almadan medeni durum değişikliği

Okunmamış mesaj gönderen capri »

Merhaba,
PR süreciyle ilgili bir şey danışmak istiyorum. Nişanlım geçtiğimiz yıl biz daha sevgiliyken Express Entry başvurusu yaparak kabul almıştı. Kartı alması için verilen 6 aylık sürede covid-19 nedeniyle kanadaya gidemedi, mail ile durumu bildirdi ve hazır olduğu zaman gelebileceğini öncesinde iletişime geçmesi gerektiğini ilettiler. Biz de bu sırada nişanlandık. Geçtiğimiz günlerde Kanada'dan mail geldi ve medical examini temmuz ayına kadar uzattıklarını, bir daha uzatılamayabileceğini ilettiler. O da sürecin tekrar başına dönmek istemediği için (buraya kadar maddi manevi çaba gösterdi başvuruda son aşamaya gelmişken ikimiz adına tekrar başvurmak istemiyoruz.) gideceğini iletti. Kartını aldıktan sonra ben de onunla gitmek, master yapmak istiyorum ancak bildiğim kadarıyla bana sponsor olabilmesi için evlendikten sonra en azından 1 yıl beklememiz gerekiyormuş, zaman kaybetmemek için ben öğrenci vizesi başvurusu yapmak istiyorum.(nasılsa o da pr'a gidiyor ve nasılsa ben gidince master yapmak istiyorum, PR süreci gecikse bile ben kanadadayken eşimden doğan pr hakkını almış olurum)

Size sormak istediğim, bana ilk etapta sponsor olmayacağından medeni durum değişikliğini yine de bildirmek zorunda mı? Biz nikah tarihini kartı aldıktan sonraya mı bırakmalıyız? Covid nedeniyle kart alma süreci geciktiğinden iki süreç üst üste geldi. :)

şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: PR kartı almadan medeni durum değişikliği

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

capri yazdı: Şubat 11, 2021, 10:58 pm Merhaba,
PR süreciyle ilgili bir şey danışmak istiyorum. Nişanlım geçtiğimiz yıl biz daha sevgiliyken Express Entry başvurusu yaparak kabul almıştı. Kartı alması için verilen 6 aylık sürede covid-19 nedeniyle kanadaya gidemedi, mail ile durumu bildirdi ve hazır olduğu zaman gelebileceğini öncesinde iletişime geçmesi gerektiğini ilettiler. Biz de bu sırada nişanlandık. Geçtiğimiz günlerde Kanada'dan mail geldi ve medical examini temmuz ayına kadar uzattıklarını, bir daha uzatılamayabileceğini ilettiler. O da sürecin tekrar başına dönmek istemediği için (buraya kadar maddi manevi çaba gösterdi başvuruda son aşamaya gelmişken ikimiz adına tekrar başvurmak istemiyoruz.) gideceğini iletti. Kartını aldıktan sonra ben de onunla gitmek, master yapmak istiyorum ancak bildiğim kadarıyla bana sponsor olabilmesi için evlendikten sonra en azından 1 yıl beklememiz gerekiyormuş, zaman kaybetmemek için ben öğrenci vizesi başvurusu yapmak istiyorum.(nasılsa o da pr'a gidiyor ve nasılsa ben gidince master yapmak istiyorum, PR süreci gecikse bile ben kanadadayken eşimden doğan pr hakkını almış olurum)

Size sormak istediğim, bana ilk etapta sponsor olmayacağından medeni durum değişikliğini yine de bildirmek zorunda mı? Biz nikah tarihini kartı aldıktan sonraya mı bırakmalıyız? Covid nedeniyle kart alma süreci geciktiğinden iki süreç üst üste geldi. :)

şimdiden teşekkürler
Sayin Capri merhaba,
Oncelikle evlilik sponsorluk basvurusunda mutlaka ciftlerin 1 yil evlilik suresine sahip olma zorunlulugu yokdur, aksine sizin iliskiniz - nisanlilik - evlilik sureciniz ciddi ve gercek ise, esiniz sponsorluk basvurunuzu yapabilir. Bununla birlikde sizin Master egitiminiz ile alakali basvurunuzda mutlaka medeni durumunuzu belirtmeniz gerekecek, eger evlenmez iseniz sorun yok. Egitim basvurunuzu bekar halde iken yapabilirsiniz, ancak esiniz ulkeye giris yapsin yapmasin / sponsorluk basvurusu yapsin yapmasin medeni durumu degistiginde mutlaka bildirim yapmasi gerekecek.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“BIZ VE KANADA HAKKINDA DUYURULAR” sayfasına dön