Kanada içi evlilik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Ezya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada içi evlilik

Okunmamış mesaj gönderen Ezya »

Kanadaya turist vizesi ile gidip, iltica etmiş birisiyle kanada içinde evlilik yapmak, sponsorluğa giriyor mu? Avukat, iltica dosyasına eklediğini, sponsorluk yoluyla yapmadığını söyledi. Kafam karıştı açıkcası. Biz hangi yolda ilerliyoruz sponsorluk olmadıysa?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada içi evlilik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Ezya yazdı: Ocak 31, 2020, 9:24 pm Kanadaya turist vizesi ile gidip, iltica etmiş birisiyle kanada içinde evlilik yapmak, sponsorluğa giriyor mu? Avukat, iltica dosyasına eklediğini, sponsorluk yoluyla yapmadığını söyledi. Kafam karıştı açıkcası. Biz hangi yolda ilerliyoruz sponsorluk olmadıysa?
Ezya,
Avukatınız evlendiğiniz eşinizin iltica dosyası içine sizi eş olarak eklemiş. Eşinizin iltica dosyası olumlu sonuçlandıgında sizinde göçmenliğiniz olumlu sonuclanacak. Sponsorluk başvurusu yapmamış.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Ezya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevap için teşekkür ederim. İltica dosyası 1 yılı geçti 2. yıla döndü, ne kadar zaman sürer sonuçlanması? Bir de sponsorluk yoluyla yapmadıysa, sponsorluk barı ikimiz içinde geçerli değil doğru mu anladım? Kusura bakmayın kafam basmıyor, 3 yıl 5 yıl 10 yıl birde en son araştırdığım da 20 yıl gibi sorumluluk kabulü gibi şeyler var, ikimiz içinde mi geçerli, yoksa sponsorluk barı ikimiz içinde geçerli değil mi tam anlamıyla onu öğrenmek istiyorum
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ezya yazdı: Şubat 15, 2020, 6:38 pm Cevap için teşekkür ederim. İltica dosyası 1 yılı geçti 2. yıla döndü, ne kadar zaman sürer sonuçlanması? Bir de sponsorluk yoluyla yapmadıysa, sponsorluk barı ikimiz içinde geçerli değil doğru mu anladım? Kusura bakmayın kafam basmıyor, 3 yıl 5 yıl 10 yıl birde en son araştırdığım da 20 yıl gibi sorumluluk kabulü gibi şeyler var, ikimiz içinde mi geçerli, yoksa sponsorluk barı ikimiz içinde geçerli değil mi tam anlamıyla onu öğrenmek istiyorum
Sayın Ezya merhaba,
Öncelikle iltica dosyalarının sonuclanması konusunda net bir süre yok fakat takribi 24 ay içinde sonuclanıyor. Bununla birlikde siz eşiniz iltica dosyasına dahil edildi iseniz sponsorluk bar - vs ile ilgili bir durumunuz yok.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
hosmhmt
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hosmhmt »

sy exsallans ben bir konuda bilgi almak istiyorum kanada ici evlilik ve turkiye yapilan evlilikte red verildi ve ihtiraz suresi 1ay ken gecikildi basi takim sikintilar oldu esim hamileydi dusuk yapti simdi 1 ay gecti diye ihtiraz etme hakki olabilirdi veya nasil bir yil izlemek gerekir ..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hosmhmt yazdı: Mart 3, 2020, 12:58 pm sy exsallans ben bir konuda bilgi almak istiyorum kanada ici evlilik ve turkiye yapilan evlilikte red verildi ve ihtiraz suresi 1ay ken gecikildi basi takim sikintilar oldu esim hamileydi dusuk yapti simdi 1 ay gecti diye ihtiraz etme hakki olabilirdi veya nasil bir yil izlemek gerekir ..
Sayın Hosmhmt merhaba,
Öncelikle itiraz davalarında red mektubu alındıktan 30 gün içinde itiraz yapılması ana kuraldır. Bu yüzden eski red aldıgınız neden yada nedenleri cürütecek yeni bir dosya ile yeni bir başvuru yapmanız daha dogru olanı gibi gözükmektedir.
Saygılarımızla,

hosmhmt
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sy .exsallans esim kanada icinde ihtiraz etti ama hallen cvp gelmedi nasil ogrenebiliriz
hosmhmt
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ve kanada icinde yapilan ihtiraz turkiye deki kanada konsolosu alakasi var mi
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hosmhmt yazdı: Nisan 18, 2020, 8:52 pm Sy .exsallans esim kanada icinde ihtiraz etti ama hallen cvp gelmedi nasil ogrenebiliriz
Sayın Hosmhmt merhaba,
Eşinizin yapmış oldugu itiraz üst mahkemece değerlendirilip sonuca ulaştırılacak. Ancak, COVID-19 sorunu yüzünden şuanda tüm mahkeme dosyaları askıya alınmıs durumdadır.
Saygılarımızla,

Ezya
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhaba. Avukatla çalışıyoruz ama sorduğumuz da net cevap alamıyoruz ve beklememiz gerektiğini söylüyor. İltica dosyam 2018 yılında kabul olmuştu ve PR card için beklerken evlenmiştim. Dosyam eşimi dahil etmiştim. Avukat, benim pr ımla, eşimin pr nın aynı anda geleceğini söylemişti. Ocak 2020 de başvuruma eşimi eklemiştim. August ayında eşimin owp aldık. Eşimin biometric vermesi gerekiyor muafiyetten yararlanmıyor. BİL beklerken, bana eşiniz ve siz ile başlayan app arrival letter geldi. Dosyama eklediğim eşimde app arrival mektupta belirtilmişti. Kasım ayında benim pr ım onaylandı, e postasını aldım. Ama eşimin pr I gelmedi ve BİL ide gelmedi. Avukatımıza soruyoruz ama beklemeniz gerekli cümlesinden başka bişey duymuyoruz. Biz de biliyoruz beklememiz gerektiğini, ama ocak ayında 12 ay dolacak. Yanlış eksik giden bişey var da avukat mı anlamıyor. Gms notları isteyebilir miyiz? Avukatımız dosyamızın hangi aşamada olduğunu görebiliyor mu? Yoksa Gerizekalı mı bu avukat, ne yapabiliriz bu durumda? BİL gelmediği için, BİL alabilmek adına neler yapabiliriz? Uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler şimdiden..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ezya yazdı: Ocak 1, 2021, 3:56 am Tekrar merhaba. Avukatla çalışıyoruz ama sorduğumuz da net cevap alamıyoruz ve beklememiz gerektiğini söylüyor. İltica dosyam 2018 yılında kabul olmuştu ve PR card için beklerken evlenmiştim. Dosyam eşimi dahil etmiştim. Avukat, benim pr ımla, eşimin pr nın aynı anda geleceğini söylemişti. Ocak 2020 de başvuruma eşimi eklemiştim. August ayında eşimin owp aldık. Eşimin biometric vermesi gerekiyor muafiyetten yararlanmıyor. BİL beklerken, bana eşiniz ve siz ile başlayan app arrival letter geldi. Dosyama eklediğim eşimde app arrival mektupta belirtilmişti. Kasım ayında benim pr ım onaylandı, e postasını aldım. Ama eşimin pr I gelmedi ve BİL ide gelmedi. Avukatımıza soruyoruz ama beklemeniz gerekli cümlesinden başka bişey duymuyoruz. Biz de biliyoruz beklememiz gerektiğini, ama ocak ayında 12 ay dolacak. Yanlış eksik giden bişey var da avukat mı anlamıyor. Gms notları isteyebilir miyiz? Avukatımız dosyamızın hangi aşamada olduğunu görebiliyor mu? Yoksa Gerizekalı mı bu avukat, ne yapabiliriz bu durumda? BİL gelmediği için, BİL alabilmek adına neler yapabiliriz? Uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler şimdiden..
Sayin Ezya merhaba,
Facebook grup ( Kanada Hakkinda Hersey / https://www.facebook.com/groups/327493115251222 destek ekibimiz, konunuzla ilgili bildirim yapmis bulunmaktadir. Ocak sonu ile ilgili halen bir gelisme olusmamis ise bizlere destek@bizvekanada.com email adresimizden ulasabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Nina
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Nina »

Merhabalar;2020 de oğlum Eğitim için Kanada ya gitti. Daha sonra Kasım 2020 de Kanadalı bir kız ile evlendi. 9 Mart 2021 sponsorluk başvuruları alınmış. 13 Eylül 2021 de oğlumdan sağlık raporu istendi. Sanırım sonuçlar yetkili birime ulaşmış. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek . Bu konuda kısaca bir bilgi verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Nina yazdı: Eylül 29, 2021, 9:50 pm Merhabalar;2020 de oğlum Eğitim için Kanada ya gitti. Daha sonra Kasım 2020 de Kanadalı bir kız ile evlendi. 9 Mart 2021 sponsorluk başvuruları alınmış. 13 Eylül 2021 de oğlumdan sağlık raporu istendi. Sanırım sonuçlar yetkili birime ulaşmış. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek . Bu konuda kısaca bir bilgi verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Sayin Nina merhaba,
Oglunuza sponsor olan esinizin sponsorlugunun kabulunden sonra surec oglunuzdan parmak izi talebi, eger dosya iceriklerinde herhamgi bir eksilik yok ve iliskileri ve evlilikleri konusunda da gorevliyi ikna edecek destek evraklari var ise, pasaport talebi ve sonuclandirilma asamasina gecis yapacak. Eger dosyalarinda eksikyada evlilikleri yada iliskileri hakkinda cekince yada sorular var ise kendilerinden ek evrak ve destek evraklari talep edilecek.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön