islemler sirasi

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

islemler sirasi

Okunmamış mesaj gönderen Trainer »

Merhabalar herkese.
Sayin excellans ;
Hem Turk hem Kanada vatandasi olan esim ile Temmuz 2017 de evlendik. Evrak hazirliklari ve balayi derken esim sponsorluk basvurumu benim ve onun ayrintili bilgileri sabika kaydi is bilgileri dugun fotolari whatsupp konusma ve fotograflari balayi fotolari beraber gezi ve tatillerimizdeki faturalar ve fotograflar ve ailelerimiz ile olan fotograflar ile birlikte 25 ekim 2017 tarihinde bir avukat vasitasi ile toronto da yapmis bulundu.
Sonraki zaman diliminde maas yazisinda imza sikinti ciktigi belirtildi ve tekrardan duzeltilerek 22 aralik tarihinde gerekli eksiklik duzeltilerek tekrardan isleme kondu.
En son 13 subat 2018 de benden tekrar aile ve gecmis bilgilerimi istedi avukat bunlarda verildi.
15 subat 2018 dede bana mail atarak en kisa surede istanbulda bulunan,olmam gereken saglik muayenesini olmam gerektigini soledi ve randevumu aldim ve bir gun sonra 16 subat 2018 de bu isi de hallettik.

Sizlerden ricam dogru sekilde mi ilerledigimiz..
Herhangi bir yanlislik varmi..
Ve bu son saglik muayenesi isleminden sonra ki surecte sirada ki islemde bizi ne bekledigi...ne kadar surecegi..

Bilginiz var ise aktarirsaniz cok mutlu olurum.
Saygilar iyi calismalar
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: islemler sirasi

Okunmamış mesaj gönderen Tedirgin »

Merhaba @trainer
Bizden de saglik raporu istendi.22 aralik 2017 de teslim edildi ve sisteme islendi.Fakat halen bir haber yok.9 hafta oldu.Tabi araya chrismas tatili falan girdi ama yine de bu kadar surmesi normal midir daha da uzun surer mi bilmiyoruz.Konsoloslugun yogun olmadigini ve bian once sonuclanmasi icin dua etmekten baska caremiz yok galiba.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Trainer yazdı: Mart 7, 2018, 2:07 pm Merhabalar herkese.
Sayin excellans ;
Hem Turk hem Kanada vatandasi olan esim ile Temmuz 2017 de evlendik. Evrak hazirliklari ve balayi derken esim sponsorluk basvurumu benim ve onun ayrintili bilgileri sabika kaydi is bilgileri dugun fotolari whatsupp konusma ve fotograflari balayi fotolari beraber gezi ve tatillerimizdeki faturalar ve fotograflar ve ailelerimiz ile olan fotograflar ile birlikte 25 ekim 2017 tarihinde bir avukat vasitasi ile toronto da yapmis bulundu.
Sonraki zaman diliminde maas yazisinda imza sikinti ciktigi belirtildi ve tekrardan duzeltilerek 22 aralik tarihinde gerekli eksiklik duzeltilerek tekrardan isleme kondu.
En son 13 subat 2018 de benden tekrar aile ve gecmis bilgilerimi istedi avukat bunlarda verildi.
15 subat 2018 dede bana mail atarak en kisa surede istanbulda bulunan,olmam gereken saglik muayenesini olmam gerektigini soledi ve randevumu aldim ve bir gun sonra 16 subat 2018 de bu isi de hallettik.

Sizlerden ricam dogru sekilde mi ilerledigimiz..
Herhangi bir yanlislik varmi..
Ve bu son saglik muayenesi isleminden sonra ki surecte sirada ki islemde bizi ne bekledigi...ne kadar surecegi..

Bilginiz var ise aktarirsaniz cok mutlu olurum.
Saygilar iyi calismalar
Sayın Trainer merhaba,
Öncelikle madem bir danışman ve avukatla çalışıyor iseniz, bunları neden kendisine sormuyorsunuz? Sonucda bu soruların cevaplarını bilmek ve öğrenmek için ücret ödüyorsunuz......Eger bu kişi başvuruyu düzgün yapmış ise;
1- Eşinize sponsorlugun kabulune dair mektup ve haber gelmeli,
2- Aynı zamanda size başvurunuzu elektronik olarak kayıt etmeniz için bilgi ve yine bildirim gelir.

Yukarıdaki bilgier ışıgında avukatın size kendi dosyanızı ( Hem sponsorun - Hemde sponsor olunan kişinin) bakanlık nezdinde ne durumda oldugunu görebilmeniz için bilgi vermesi gereklidir.
Ankara saglık raporu isteğini yapmış ve sonuclarınız ulaşmış ise minimum 3 ay maksimum 12 ay içinde dosyanız sonuclanacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayin Excellans
Bana dun interview maili geldi.12 Nisan da gorusme icin cagiriyorlar.Acikcasi direk pasaportu isterler diye bekliyorduk cunku dosyanin ici guclu olursa cagrmadiklarini soylediler.Bizde dosyamizi toronto da ki bir avukat yardimiyla hazirladik ve avukat dosyanin guclu oldugunu buyuk ihtimal gorusmeye cagirmayacaklarini soylemisti.Benim anlamadigim bizim evliligimize guvenmediler mi? Yoksa her halukarda cagiriyorlar mi?Gorusmeye gelirken getirmemi istedikleri belgeler var ve bunlarin bir cogu dosyamizda mevcut aslinda.
Esimle bir bucuk senedir evliyiz ve halen bir duzen kuramadik .
Sizden ricam bana gorusme icin bir kac oneri vermeniz.Yardiminiza ve desteginize ihtiyacim var.
Tesekkur ve Saygilarimla
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Merhaba sayın Tedirgin
Yaklaşık bir buçuk sene önce evlilik yoluyla Kanada'ya geldim. Benim de başıma sizin bulunduğunuz duruma benzer bir olay geldi. Sizinle paylaşmak istedim. Evraklarınız ne kadar güçlü olursa olsun genelde görüşmeye çağırıyorlar sanırım. Yine evraklar konusunda aynı evrakları tekrar benden istemişlerdi hatta bunu sayın Excellans'a sormuştum bunun normal olduğunu tedbir amaçlı böyle bir şey yaptıklarını söylemişti. Ben görüşmeye gittiğimde görevli memur zaten kararı olumlu vermiş gibiydi. Yine de bir kaç soru sordu tabi. Ama çok zorlamadı çünkü evraklar yeterince güven vericiydi. Tahmin ediyorum eğer siz de evraklarınıza güveniyorsanız böyle olacak. Umarım herşey istediğiniz gibi olur. Saygılar
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın efebuda merhaba
Tecrübenizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.
Evraklarımıza kesinlikle güveniyoruz.Ama insan uzun süre eşinden uzak olunca her şeyden tedirgin olup sorgulama durumuna geliyor.
İnşallah benim de görüşmem sizinki gibi olumlu gelişir.
Saygılar
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın efebuda
Size bir soru sormak istiyorum.Görüşmeden sonra vizenizi nasıl aldınız. Aynı gün işlemleriniz tamamlandı mı?Yoksa Pasaportunuzu bırakıp döndünüz mü?Bırakıp döndüyseniz eğer kaç gün sonra pasaportunuz size gönderildi?
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Tedirgin yazdı: Mart 10, 2018, 10:27 pm Merhaba Sayin Excellans
Bana dun interview maili geldi.12 Nisan da gorusme icin cagiriyorlar.Acikcasi direk pasaportu isterler diye bekliyorduk cunku dosyanin ici guclu olursa cagrmadiklarini soylediler.Bizde dosyamizi toronto da ki bir avukat yardimiyla hazirladik ve avukat dosyanin guclu oldugunu buyuk ihtimal gorusmeye cagirmayacaklarini soylemisti.Benim anlamadigim bizim evliligimize guvenmediler mi? Yoksa her halukarda cagiriyorlar mi?Gorusmeye gelirken getirmemi istedikleri belgeler var ve bunlarin bir cogu dosyamizda mevcut aslinda.
Sizden ricam bana gorusme icin bir kac oneri vermeniz.Yardiminiza ve desteginize ihtiyacim var.
Tesekkur ve Saygilarimla
Sayın Tedirgin merhaba,
Öncelikle şu konuda rahat olun, görüşme talebi istemi mutlaka ve mutlaka sizin başvurunuzun, dosyanızın içinde olumsuzluklar yada sorunlu birşeyler oldugunun göstergesi değildir. Görevli, kendi yogunlugu - iş yogunlugu yada azlıgı yada evliliğin ilişkinin gelişimi vs ile beraber bu talebi yapabilir. Genel yapıda ise sponsor olan taraf bayan ve sponsor olunan taraf erkek ise; ve bu konu takdiriniz olurki suistimale acık bir yapı teskil edecegi için genelde ve cogunlukla bu şablonda görüşme talebi 95% mümkün ve gayet normal bir işlemdir. Bunun amacıda kişinin başvurusunda sundugu bilgi ve yaşanılan olayların yüzyüze teyidi ile gecen bir görüşmedir. Nasıl tanısıldıgı, nasıl geliştigi, ailelerin durumu, karşılıklı eşlerin birbirlerini tanıması ve göçmenlik sonrası Kanada içinde yaşamın nasıl düzenlenecegi iş -güç planları şeklinde soru cevaplardan oluşan bir yapıdır. Burada sayaın Efebuda üyemizinde dediği gibi siz kendi ilişkinize ve evliliğinize güveniyor ve evraksal anlamda da herhangi bir eksik suphe edilecek bir yapınız yok ise, sadece Ankara'daki görevlimizle tanısma için gideeginizi düşünmeniz yeterlidir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Yazdıklarınızı okuyunca rahatladım.Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Sayın Tedirgin merhaba
Benim görüşme sırasında görevli memur durumu onayladığını söyledi ama o zaman için bir yoğunluk olduğunu pasaportumu istemelerinin biraz zaman alacağını söyledi. Akabinde yaklaşık iki ay kadar sonra pasaportumu istediklerini belirten bir e-mail geldi. Daha sonra ben İstanbul'da yaşadığım için Taksim Harbiye'de bulunan pasaport teslim yerine gidip pasaportumu teslim ettim. Bu arada belirtmek isterim eğer İstanbul'da yaşıyorsunuz asıl merkez olan Kanada konsolosluğunda bu işlemler yapılmıyor. Ben ilk oraya gitmiştim ama beni yukarıda yazdığım yere yönlendirdiler. Bir hafta sonra da yine oradan teslim aldım. Bu arada haklısınız özlem duygusu ve beklemek insanı strese sokabiliyor ama bittiğinde hepsi unutuluyor. Umarım herşey iyi olur. Saygılar
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Exellans Tedirgin Efebuda
Ilgilendiginiz icin ve cevaplar icin tesekkur ederim.
Sayin Tedirgin insallah en kisa zamanda isleriniz halolur valla bu isin beklemesi herseyden kotu heleki esinden ayri olmak insana cok koyuyor kesinlikle.
Insallah size gelen cagri bana da en yakin zamanda gelir.
Bir kac soru daha soracagim.
Yardimci olursasiz sevinirim.

1. Daha onceden dosyaniz ile gondermis oldugunuz belgeleri tekrardan istedilermi yenileme amaciyla
2. Turkiyeden cikarken burdaki bankalardan kullanmis oldugum kredilerim varsa sikinti oluyormu. Devlete isyerimden olan vergi borcu veya trafik cezalarimi odedim herhangi borcum yok. kredi odemem varsa durum nasil oluyor.
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayin Trainer
gonderdigim belgelerin bir kacini tekrar istediler.Ornegin sabika kaydi sure uzayinca bazi belgelerin islem degeri ölüyormus sanirim.Tarihten dolayi.
Ama diger sorunuzla alakali bir bilgim yok.
Insallah en kisa surede olumlu haberler alirsiniz.
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Tedirgin tesekkur ederim.
Muayene olduktan sonra bugun tam 7 hafta bitti. Sanirim bu normal bir bekleme.
Telefonum her caldiginda heyecan tavan yapior. Bu sekilde bekleyenlerin insallah isleri bir an once hallolur. Muayeneden sonra benden de evraklardam bazilarini istediler tekrardan ve yolladim bakalim ne olacak.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Trainer yazdı: Nisan 6, 2018, 12:07 am Sayin Tedirgin tesekkur ederim.
Muayene olduktan sonra bugun tam 7 hafta bitti. Sanirim bu normal bir bekleme.
Telefonum her caldiginda heyecan tavan yapior. Bu sekilde bekleyenlerin insallah isleri bir an once hallolur. Muayeneden sonra benden de evraklardam bazilarini istediler tekrardan ve yolladim bakalim ne olacak.
Sayın Trainer merhaba,
Konsoloslugumuz ciddi şekilde yogunluk yaşamaktadır. Bu nedenle gecikmeleri şahsi olarak degerlendirmeyin. Evrsaksal anlamda da başvuru sahibi ne yazıkki tekrarlanan istekleri yeniden yerine getirmekle yükümlüdür. Bir evvelki sorunuz içinde eger bu bahsettiğiniz krediler mahkemeye aksetmemiş yada bunlardan dolayı ceza vs almamış (Arşiv kayıtlı sicil kaydınızda gözükmüyor ise)iseniz başvurunuzu etkilemeyecektir.
Saygılarımızla,

Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin exellans
Bu ilgi alakaniz icin tesekkur ederim. Gercekten cok yardimci oluyorsunuz insanlara.
Dediginiz gibi Beklemek zorundayiz ve evrak konusundada ne istiyorlarsa temin edecegiz. Tek dilegim bir an once cok ozledigim esimin yaninda olabilmek.

Bu arada vermis oldugunuz cevapta ki gibi adli olarak hic bir sikintim yok sadece normal bir sekilde sirasiyla odenen banka kredim var. Dediginiz gibi bir sikinti olmayacaktir o zaman. bu da beni rahatlatti.
Tekrardan tesekkurler kolay gelsin.
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ezolinda »

Tedirgin yazdı: Mart 10, 2018, 10:27 pm Merhaba Sayin Excellans
Tesekkur ve Saygilarimla

Sayın tedirgin size sormak istediğim bir şey var. görüşme için sadece mail ile mi bildirim yaptılar yoksa posta da gönderdiler mi?
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın ezolinda
Sadece mail gönderdiler
Tedirgin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba trainer
Bana görülme maili muayeneden 3 ay sonra geldi.Malesef ki sabırlı olup beklemek gerekiyor
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans ve sayin Tedirgin merhabalar.
16 subatta oldugum muayene sonucunda bekledigimiz evraklariniz ankaraya gonderilmis maili 10 nisan da geldi. Bunu takip eden sure icindede 18 nisan sabahinda isyerimde toplantida oldugum sirada ankara daki kanada konsoloslugundan bekledigim arama geldi fakat toplantida oldugum icin sessizdeydi ve ne yazikki cikinca gordum. 2 gunddur Bir daha tekrardan geri aramadilar ne yapmam lazim beklemelimiyim yoksa aramalimiyim.merak icindeyim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Trainer yazdı: Nisan 20, 2018, 12:05 pm Sayin Excellans ve sayin Tedirgin merhabalar.
16 subatta oldugum muayene sonucunda bekledigimiz evraklariniz ankaraya gonderilmis maili 10 nisan da geldi. Bunu takip eden sure icindede 18 nisan sabahinda isyerimde toplantida oldugum sirada ankara daki kanada konsoloslugundan bekledigim arama geldi fakat toplantida oldugum icin sessizdeydi ve ne yazikki cikinca gordum. 2 gunddur Bir daha tekrardan geri aramadilar ne yapmam lazim beklemelimiyim yoksa aramalimiyim.merak icindeyim
Sayın Trainer merhaba,
Kendilerine e-mail yazarak. Arandıgınızı ve toplantıda oldugunuz için cevap veremediğinizi belirterek anlatınız ve dosyanız hakkında eksik yada bilgilendirme olup olmadıgını sorunuz. ( Emailiniz mutlaka Ingilizce yada Fransızca yazılmalı)
Saygılarımızla,

Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler sayin Excellans.
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tedirgin yazdı: Nisan 18, 2018, 12:17 am Merhaba sayın ezolinda
Sadece mail gönderdiler
cevabınız için teşekkürler
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhabalar;
Ağustos 2017'de sağlık raporum ulaştı ancak hala bir geri dönüş yok ne yazık ki. Ayrıca başvurumuzu takip ettiğimiz sisteme baktığımızda da bana 6 Nisan'da posta gönderildiği yazıyor ama şu zaman oldu bana ne bir posta ne de e-mail geldi. Gönderdikleri posta ne olabilir bir bilginiz var mı? Başvuru sürecinin toplamda 1 yıl olması gerekmiyor mu? Genel olarak edindiğim bilgiye göre sağlık raporu ulaştıktan kısa bir süre sonra geri dönüş yapılıyor ki daha önce size de sorduğumda en fazla 6 ay demiştiniz ama benim sağlık raporum ulaşalı tam 8 ay oldu. Başvuruyu yaptığımız ilk zamanlar olumsuz birkaç şey yaşadık ve şu an çok tedirginim. Konsolosluğu telefon ile arıyorum ancak telefonda bilgi vermiyorlar, mail atıyorum ona da cevap yok. (Maili ingilizce olarak yazıyorum.) Hiçbir şekilde dosyamız ile ilgili bir bilgiye ulaşamıyoruz. Sizden ricam eğer yapmamız gereken bir şey varsa lütfen söyleyin. Başvurusu benim ile aynı aşamada olan arkadaşlar, başvurusu tamamlanmış arkadaşlar sizler de deneyimlerinizi benim ile paylaşırsanız çok sevinirim veya bilgi sahibi arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar. Çünkü en ufak bir bilgi bile şu an benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ezolinda yazdı: Nisan 26, 2018, 10:49 pm Sayın Excellans Merhabalar;
Ağustos 2017'de sağlık raporum ulaştı ancak hala bir geri dönüş yok ne yazık ki. Ayrıca başvurumuzu takip ettiğimiz sisteme baktığımızda da bana 6 Nisan'da posta gönderildiği yazıyor ama şu zaman oldu bana ne bir posta ne de e-mail geldi. Gönderdikleri posta ne olabilir bir bilginiz var mı? Başvuru sürecinin toplamda 1 yıl olması gerekmiyor mu? Genel olarak edindiğim bilgiye göre sağlık raporu ulaştıktan kısa bir süre sonra geri dönüş yapılıyor ki daha önce size de sorduğumda en fazla 6 ay demiştiniz ama benim sağlık raporum ulaşalı tam 8 ay oldu. Başvuruyu yaptığımız ilk zamanlar olumsuz birkaç şey yaşadık ve şu an çok tedirginim. Konsolosluğu telefon ile arıyorum ancak telefonda bilgi vermiyorlar, mail atıyorum ona da cevap yok. (Maili ingilizce olarak yazıyorum.) Hiçbir şekilde dosyamız ile ilgili bir bilgiye ulaşamıyoruz. Sizden ricam eğer yapmamız gereken bir şey varsa lütfen söyleyin. Başvurusu benim ile aynı aşamada olan arkadaşlar, başvurusu tamamlanmış arkadaşlar sizler de deneyimlerinizi benim ile paylaşırsanız çok sevinirim veya bilgi sahibi arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar. Çünkü en ufak bir bilgi bile şu an benim için çok kıymetli. Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Ezolinda merhaba,
Öncelikle dosyanızı elektronik olarak link etmeyi deneyiniz.(Eğer hali hazırda Link edilmişse) size gönderilen postanın karşılığı mutlaka elektronik olarak dosya içinde de bulunacaktır. Dosya işlenme sürecinde ise ne yazıkki Ankara konsoloslugumuz son 3 aydır ciddi bir şekilde yogunluk yaşamaktadır. Bunun yüzünden de dosyalar gecikmektedir.
Saygılarımızla,

ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 3, 2018, 12:45 pm
Sayın Ezolinda merhaba,
Öncelikle dosyanızı elektronik olarak link etmeyi deneyiniz.(Eğer hali hazırda Link edilmişse) size gönderilen postanın karşılığı mutlaka elektronik olarak dosya içinde de bulunacaktır. Dosya işlenme sürecinde ise ne yazıkki Ankara konsoloslugumuz son 3 aydır ciddi bir şekilde yogunluk yaşamaktadır. Bunun yüzünden de dosyalar gecikmektedir.
Sayın Excellans merhaba;
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Biz avukatımıza link etme işlemini yapmamız gerekiyor mu diye sormuştuk ancak o da bize kimse yapmıyor bu işlemi problem değil, zaten işlem esnasında sıkıntı çıkıyor işlem gerçekleşmiyor demişti. Bu link etme işlemi başvurumuzu olumlu olumsuz etkiler mi veya sürecin uzaması gibi sıkıntıya yol açar mı? Bir hafta önce de eşime bizim belgemizin Ankara'ya transit halinde olduğu bilgisini verdiler sadece. Sayfadaki arkadaşlar sizlerden de ricam eğer konu ile ilgili herhangi bir bilgi ve deneyime sahipseniz paylaşmanızı rica ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ezolinda yazdı: Mayıs 3, 2018, 10:35 pm
Sayın Ezolinda merhaba,
Sayın Excellans merhaba;
Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Biz avukatımıza link etme işlemini yapmamız gerekiyor mu diye sormuştuk ancak o da bize kimse yapmıyor bu işlemi problem değil, zaten işlem esnasında sıkıntı çıkıyor işlem gerçekleşmiyor demişti. Bu link etme işlemi başvurumuzu olumlu olumsuz etkiler mi veya sürecin uzaması gibi sıkıntıya yol açar mı? Bir hafta önce de eşime bizim belgemizin Ankara'ya transit halinde olduğu bilgisini verdiler sadece. Sayfadaki arkadaşlar sizlerden de ricam eğer konu ile ilgili herhangi bir bilgi ve deneyime sahipseniz paylaşmanızı rica ediyorum.
Sayın Ezolinda merhaba,
Öncelikle link yapılıp yapılması dosyanız uzerinde olumsuzluk yaratmaz ancak daha hızlı sonuclandırma ve direkt iletişim konularında aksama yaşatır. Örnek yasadıgınız gönderilen posta vs gibi. Avukatınız biraz işgüzarlık yapmış, ama çokda bu konuda takılmayın. Artık yapacak birşey yok. Sadece yogunluk ve bekleme durumunda olacaksınız. Avukatınızdan eşinize verilen bilginin karsılıgını sorabilirsiniz gözünüzle teyit ediniz!
Saygılarımızla,

ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 4, 2018, 5:33 pm
ezolinda yazdı: Mayıs 3, 2018, 10:35 pm
Sayın Ezolinda merhaba,
Sayın Excellans merhaba;
Sayın Ezolinda merhaba,
Öncelikle link yapılıp yapılması dosyanız uzerinde olumsuzluk yaratmaz ancak daha hızlı sonuclandırma ve direkt iletişim konularında aksama yaşatır. Örnek yasadıgınız gönderilen posta vs gibi. Avukatınız biraz işgüzarlık yapmış, ama çokda bu konuda takılmayın. Artık yapacak birşey yok. Sadece yogunluk ve bekleme durumunda olacaksınız. Avukatınızdan eşinize verilen bilginin karsılıgını sorabilirsiniz gözünüzle teyit ediniz!
Çok teşekkür ederim
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans merhabalar;
05 Mayıs tarihinde, başvurunuz sonuçlandı tebrik ederiz artık Kanada'da sınırsız kalabilir çalışabilirsiniz gitmeden önce hazırlık yapmak için şu linke tıklayabilirsiniz ifadelerini içeren bir mail aldık. 14 Mayıs tarihinde tekrar bir mail geldi bu sefer sabıka kaydı istediler. Hemen halledip avukatımıza gönderdim o da aynı gün içerisinde konsolosluğa mail attı.
1)Evrağın aslını posta yolu ile konsolosluğa iletmeme gerek var mı?
2)Bu aşamadan sonra konsolosluk işlemimizi ne kadar sürede sonuçlandırır?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ezolinda yazdı: Mayıs 16, 2018, 1:14 am Sayın Excellans merhabalar;
05 Mayıs tarihinde, başvurunuz sonuçlandı tebrik ederiz artık Kanada'da sınırsız kalabilir çalışabilirsiniz gitmeden önce hazırlık yapmak için şu linke tıklayabilirsiniz ifadelerini içeren bir mail aldık. 14 Mayıs tarihinde tekrar bir mail geldi bu sefer sabıka kaydı istediler. Hemen halledip avukatımıza gönderdim o da aynı gün içerisinde konsolosluğa mail attı.
Sayın Ezolinda merhaba,
Bir evrak göndermenize gerek yok. Sadece pasaport talebi yapılmasını beklemeniz yeterlidir. Buda takriben 1 ile 3 hafta arasında gercekleşmektedir.
Saygılarımızla,

ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 17, 2018, 2:42 pm
ezolinda yazdı: Mayıs 16, 2018, 1:14 am Sayın Excellans merhabalar;
Sayın Ezolinda merhaba,
Bir evrak göndermenize gerek yok. Sadece pasaport talebi yapılmasını beklemeniz yeterlidir. Buda takriben 1 ile 3 hafta arasında gercekleşmektedir.
Teşekkürler Excellans
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Arada 11 saatlik havayolu uzakliginda aile ozlemi ceken herkes icin cok zorlu yorucu bir o kadarda heyecanli bir surec bu. 25 aralik 2017 de basvurdugumuz ilk gunden bu yana gecen 6 ay icinde islemlerimiz hic bir aksaklik olmadan tabi bunda en kucuk bir evragi bile hazirlayip eksiksiz sekilde teslim etmemizin sonucunda 7 mayis 2018 de vize basilmis pasaportumu almis olarak sonlandirdik.
Bu surec icin sunu diyecegim gercekten cok ama cok zor bi surec beklemek ve belirsizlik kadar insanlari yoran baska bir sey yok. Psikolojik olarak hirpalaniyorsunuz.
Bir kac tecrubemi aktarmak istedim.

Kesinlikle bu is te uzmanlasmis kisilerden yardim alin ufak hesaplara girmeyin ve onlarin gosterdigi yoldan ilerleyin.Emin olun ki isiniz daha dogru ilerleyecektir.

Ayrica evraklarinizi kesinlikle tam olarak hazirlamadan kesinlikle basvurunuzu yapmayin. Bu ne olursa olsun is evragi yada okul evragi adres is telefon hepsi tam olsun.acele etmeyin 15 gun gec basvurun ama eksiksiz basvurun.

Kesinlikle telefonlariniz ve mail leriniz devamli acik kalsin.

Sabika kaydi gibi son tarih kullanimli evraklari bence basvurudan hemen bir gun once alin ki mumkun olan en uzun surede islemde kalabilsin gecerliligi olsun.

Bizden ankaraya gitmemizi istemediler.direk pasaportu istediler.istanbulda ofise biraktim 1 hafta sonrada Vize yapilmis pasaportumu aldim.

Aradaki 11 saat mesafe ve 7 saat farkina ragmen buyuk fedekarliklar yaptigimiz cok ozledigim esime Allah in izniyle kavusmama 3 gun kaldi hayirlisiyla.

Isterim ki gercekten aile bagi olan seven herkes in bir an once ailesini sevdiklerine kavusup guzel bir aile yasamini devam ettirmeleri icin bu islemleri bir an once hallolur ve gonullerinden gecene kavusurlar.
Tekrar ediyorum buis icin kesinlikle profesyonel yardim alin faydasini goreceksiniz.
Herkesin gonlunce olacagi mutlu gunler.
Sayin excellans yardimlariniz icinde tesekkur ederim.
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Trainer yazdı: Mayıs 24, 2018, 2:30 am Arada 11 saatlik havayolu uzakliginda aile ozlemi ceken herkes icin cok zorlu yorucu bir o kadarda heyecanli bir surec bu. 25 aralik 2017 de basvurdugumuz ilk gunden bu yana gecen 6 ay icinde islemlerimiz hic bir aksaklik olmadan tabi bunda en kucuk bir evragi bile hazirlayip eksiksiz sekilde teslim etmemizin sonucunda 7 mayis 2018 de vize basilmis pasaportumu almis olarak sonlandirdik.
Bu surec icin sunu diyecegim gercekten cok ama cok zor bi surec beklemek ve belirsizlik kadar insanlari yoran baska bir sey yok. Psikolojik olarak hirpalaniyorsunuz.
Bir kac tecrubemi aktarmak istedim.

Kesinlikle bu is te uzmanlasmis kisilerden yardim alin ufak hesaplara girmeyin ve onlarin gosterdigi yoldan ilerleyin.Emin olun ki isiniz daha dogru ilerleyecektir.

Ayrica evraklarinizi kesinlikle tam olarak hazirlamadan kesinlikle basvurunuzu yapmayin. Bu ne olursa olsun is evragi yada okul evragi adres is telefon hepsi tam olsun.acele etmeyin 15 gun gec basvurun ama eksiksiz basvurun.

Kesinlikle telefonlariniz ve mail leriniz devamli acik kalsin.

Sabika kaydi gibi son tarih kullanimli evraklari bence basvurudan hemen bir gun once alin ki mumkun olan en uzun surede islemde kalabilsin gecerliligi olsun.

Bizden ankaraya gitmemizi istemediler.direk pasaportu istediler.istanbulda ofise biraktim 1 hafta sonrada Vize yapilmis pasaportumu aldim.

Aradaki 11 saat mesafe ve 7 saat farkina ragmen buyuk fedekarliklar yaptigimiz cok ozledigim esime Allah in izniyle kavusmama 3 gun kaldi hayirlisiyla.

Isterim ki gercekten aile bagi olan seven herkes in bir an once ailesini sevdiklerine kavusup guzel bir aile yasamini devam ettirmeleri icin bu islemleri bir an once hallolur ve gonullerinden gecene kavusurlar.
Tekrar ediyorum buis icin kesinlikle profesyonel yardim alin faydasini goreceksiniz.
Herkesin gonlunce olacagi mutlu gunler.
Sayin excellans yardimlariniz icinde tesekkur ederim.
Sayın Trainer sizin ile aynı süreci yaşayan biri olarak öncelikle sizin ve eşiniz adına çok sevindim. Darısı tüm bekleyenlerin başına umarım en kısa sürede herkes sevdiğine kavuşur. Vizeyi almış olmanıza rağmen buraya diğer bekleyenleri aydınlatacak bilgiler paylaştığınız ve onlara ilerleyecekleri bu yolda rehber olduğunuz için herkes adına çok teşekkür ederim. Çünkü söyledikleriniz çok kıymetli bilgiler. Ben de sizin gibi bu süreçten geçtiğim için ne yazık ki yaşadığım talihsizliklerden edinebildim bu deneyimi ama sizin yazdıklarınızı okuyan arkadaşlar o hatalara düşmeyecek sayenizde.

Size iki sorum olacak. Bana onay maili geldi pasaportu isteyecekleri maili bekliyorum, size onay maili geldikten ne kadar süre sonra sizden pasaportu istediler?

Diğer sorum da; vizeyi verdikten sonra 15 gün içinde gitmeniz gerekiyor dediler mi? Ben bir arkadaşımdan duydum ona vize verdikten sonra bunu söylemişler. Vizeyi aldıktan sonra Kanada'ya gitmemiz için belli bir süre oluyor mu? Şimdiden size iyi yolculuklar diliyorum hayırlı uğurlu olsun
Trainer
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayin Ezolinda.
Oncelikle guzel dusunceler ve temennileriniz icin cok tesekkur ederim insallah bu hafta sonu esime hayirlisiyla kavusacagim. Siz ve bu benzer durumda olan herkese de tez zamanda guzel haberler almalarini diliyorum.
25 aralikta basvuru yaptik
14 subatta saglik raporuna yonlendirdiler
2 nisanda saglik raporu ulasti maili geldi.
14 nisanda evraklariniz ankarada dendi
18 nisanda ankaradan arandim ama telefonu acamadim toplantidaydim
29 nisanda en yakin vize ofisine pasaportu istediler
30 nisanda istanbul harbiyeye teslim ettim
7 mayista vizeli pasaportumu aldim.

Benim islemlerim bu sekilde oldu ama burda sayin exelansin dedigi gibi her dosya farkli isleniyor diye biliyorum.

Benin Pasaport ta ki vizede 10 aylik bi sure var bu sure icinde istediginiz zaman cikabilirsiniz dendi ole sizin dediginiz gibi 15 gun gibi bi sinirlama vermediler.
En kisa surede insallah islemleriniz biter kavusursunuz.bunu yurekten istiyorum. Saygilar
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Trainer yazdı: Mayıs 24, 2018, 8:12 pm Merhaba sayin Ezolinda.
Oncelikle guzel dusunceler ve temennileriniz icin cok tesekkur ederim insallah bu hafta sonu esime hayirlisiyla kavusacagim. Siz ve bu benzer durumda olan herkese de tez zamanda guzel haberler almalarini diliyorum.
25 aralikta basvuru yaptik
14 subatta saglik raporuna yonlendirdiler
2 nisanda saglik raporu ulasti maili geldi.
14 nisanda evraklariniz ankarada dendi
18 nisanda ankaradan arandim ama telefonu acamadim toplantidaydim
29 nisanda en yakin vize ofisine pasaportu istediler
30 nisanda istanbul harbiyeye teslim ettim
7 mayista vizeli pasaportumu aldim.

Benim islemlerim bu sekilde oldu ama burda sayin exelansin dedigi gibi her dosya farkli isleniyor diye biliyorum.

Benin Pasaport ta ki vizede 10 aylik bi sure var bu sure icinde istediginiz zaman cikabilirsiniz dendi ole sizin dediginiz gibi 15 gun gibi bi sinirlama vermediler.
En kisa surede insallah islemleriniz biter kavusursunuz.bunu yurekten istiyorum. Saygilar

Cevaplarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Hayırlı yolculuklar
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Belinda »

Merhaba,
Sn.Trainer'ın uçtan uça PR başvurusu 134 günde sonuçlanmış gayet iyi ve hızlı tebrik ederim.

Saygılarımla,
hceeylan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hceeylan »

Öncelikle herkese merhabalar. Sayin Excellans tecrubelerinizden yararlandirdiginiz icin cok tesekkurler. 2 mart tarihinde eşim benim adima Torontoda evlilik yoluyla sponsorluk başvurusunu yapti. 24 Nisan tarihinde saglik muanesine girmem istendi. 28 nisan tarihinde bu işlemi hallettim ve 2 mayis tarihinde ellerine ulasti saglik raporu online bir bicimde. 26 mayis gunu evraklariniz Ankaraya gonderildi maili aldik. Benim sorum bu aşamadan sonra surec nasil isleyecek ve benden ne kadar surede pasaport isterler ve ya gorusmeye cagirirlar?
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn hceeylan;
Bende sizinle aynı durumdayım bugün 162 gün oldu sürecin başlamasından bu yana Ankara ofisinin pasaport istemesini bekliyorum.Sizin başvuruda hızlı ilerlemiş.Online sayfadan bakıyorum durum değişikliğinde herhangi bir değişim olmuyor.Daha önceleri sonuçlanması 24 ayı buluyormuş şimdi en uzun 12 ay deniyor.Ankaradaki ofistede çok iş az personel herhalde.O yüzden yavaş ilerliyor.Hakkımızda hayırlısı biran evvel olsun.😁

Saygılarımla,
hceeylan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hceeylan »

Sn Belinda merhaba,
Acaba sizin evrak Ankara'ya hangi tarihte iletildi? Cok oldu mu? Sayin Excellans'in tecrubeleri bizi aydinlatacaktir.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sponsor yolu ile evlilik göçmenlik dosyaları; eğer dosya içinde herhangi bir eksik, saglık problemi, adli problem, ücret eksikliği vs vs problemlere sahip değil ise Sponsorluk dosyasının alım tarihinden sonuclanma süresi aralıgı 12 aydır. 12 ay içinde sponsorluk kabulü, sponsor olunan eşin kabulu gercekleştirilir. Bu süre içinde konsoloslugun yogunluguna göre süre kısa yada uzunluk arzedebilir.
Saygılarımızla,

Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn Hceeylan merhaba,
Bize Ankara ofisine gönderdiklerine dair e-mail 19.05.2018'de ulaştı.Bende sizin gibi Sn Excellansın tecrübe ve deneyimlerine çok güveniyorum.

Saygılarımla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön