KANADA GÖÇMENLİK - EĞİTİM DENKLİK PROSEDÜRÜ

Kanada hakkında, ''BizveKanada'' hakkında duyurular, önemli notlar, gelişmeler, eğitim ve iş alanlarında tavsiye etkinlikleri paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Uyelerimiz, müşterilerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımız;

MAYIS 4, 2013 Tarihinde başlayacak olan Kanada kalifiye personel - işçi göçmenlik başvuruları için başvurmayı düşünen adaylarımızın bu tarihe kadar Türkiye'de sahip oldukları LİSE - TEKNÜK LİSE - MESLEK LİSE - KOLEJ - FAKÜLTE - UNİVERSİTE vs. gibi eğitimlerini Kanada içinde yetkili kurumlar tarafından denkleştirmeleri başvuruları için mecbur bir gereklilik olarak sunulmuştu. Bu yüzden, göçmenlik başvurusu düşünen adaylarımıza tekrar bir hatırtlatma yaparak bu tarihe kadar denklik işlemlerini gerçekleştirmeleri ve başvuru öncesi bu denkliğin hazır olmasını sağlamalarını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bu denklikleri aşağıda linklerini vereceğimiz web site adresleri üzerinden kendilerinin seçecegi herhangi bir kurum tarafından yaptırmaları yeterlidir.

http://www.cicic.ca/415/credential-asse ... ces.canada

Saygılarımızla,

BVK
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Utku
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Utku »

İyi günler,

Kanada denklik belgesi veren sitelerden, World Education Services isimli sitede, gayri resmi olarak size Kanada'daki denkliğinizi gösteren bir internet servisi mevcut. Ben kendi eğitimimi yazıdığım zaman, şu anki mevcut 4 yıllık üniversite eğitimimin orada 3 yıllık Bachelor(BA) eğitimine denk olduğu bilgisini aldım ve Kanada mimarlar odasından, mimar unvanı alıp, ofis açmak için 4 yıllık bir BA derecemin, üstüne de 3 yıllık bir master eğtimimin olması gerektiğini öğrendim. Şimdiki planım, ilk olarak eğtimimi 4 yıllık BA seviyesine çıkarmak. 3 yıllık masterların fiyatları Kanada vatandaşı olmayanlara normal fiyatların 3 katı olduğu için master kısmını pasaportumu aldıktan sonraya bırakmaya karar verdim. Yalnız, mimarlık fakultelerine baktığımda, 3 yıllık eğitimimi hangi şartlar altında 4 seneliğe yükseltebileceğimi bulamadım. Acaba sizin beraber çalıştığınız ve bana bu konuda yardımcı olabilecek bir eğitim danışmanlığı şirketi ya da bu konuda uzman başka bir kurum mevcut mu? Yada siz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Ayrıca, sitede denk gelmeyen arkadaşlar için, denklik durumunu gösteren sitenin linkini aşağıda paylaşıyorum.

http://www.wes.org/ca/immigrants/preliminary.asp
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Utku yazdı:İyi günler,

Kanada denklik belgesi veren sitelerden, World Education Services isimli sitede, gayri resmi olarak size Kanada'daki denkliğinizi gösteren bir internet servisi mevcut. Ben kendi eğitimimi yazıdığım zaman, şu anki mevcut 4 yıllık üniversite eğitimimin orada 3 yıllık Bachelor(BA) eğitimine denk olduğu bilgisini aldım ve Kanada mimarlar odasından, mimar unvanı alıp, ofis açmak için 4 yıllık bir BA derecemin, üstüne de 3 yıllık bir master eğtimimin olması gerektiğini öğrendim. Şimdiki planım, ilk olarak eğtimimi 4 yıllık BA seviyesine çıkarmak. 3 yıllık masterların fiyatları Kanada vatandaşı olmayanlara normal fiyatların 3 katı olduğu için master kısmını pasaportumu aldıktan sonraya bırakmaya karar verdim. Yalnız, mimarlık fakultelerine baktığımda, 3 yıllık eğitimimi hangi şartlar altında 4 seneliğe yükseltebileceğimi bulamadım. Acaba sizin beraber çalıştığınız ve bana bu konuda yardımcı olabilecek bir eğitim danışmanlığı şirketi ya da bu konuda uzman başka bir kurum mevcut mu? Yada siz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler.

Ayrıca, sitede denk gelmeyen arkadaşlar için, denklik durumunu gösteren sitenin linkini aşağıda paylaşıyorum.

http://www.wes.org/ca/immigrants/preliminary.asp
Sayın Utku bey merhaba,

Öncelikle sadece bir denklik organizasyonu ile takılmayınız! Bu grupta verilen her şirketin denklikleri başvurularınızda geçerli olacaktır. Bu yüzden size tavsiyelerimiz 1- Diğer kurumlarımızıda check ediniz 2 - Gelmeyi düşündüğünüz eyelet üstünden mimarlık prosedürünü inceleyiniz 3- Eyaletinizi belirledikten sonar eğitim konusunda yine bir sıkıntı yaşamanız halinde bizlere destek@bizvekanada.com adresinden ulaşınız.

Yine sizin konunuz ile diğer başvuru adaylarına hatırlatalım; Bu denklik başvuruları sizlerin mesleki denklik yeterliliğiniz değildir. Bunlar sadece kişinin eğitiminin derece karşılığını eşleştiren kurumlardır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“BIZ VE KANADA HAKKINDA DUYURULAR” sayfasına dön