Kanada 2011 ikinci çeyrek genel verileri

Kanada hakkında, ''BizveKanada'' hakkında duyurular, önemli notlar, gelişmeler, eğitim ve iş alanlarında tavsiye etkinlikleri paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhaba,
Sizlerle 2011 yılı ikinci çeyrek Kanada ortalama nüfus, enflasyon, işsizlik ve gayri safhi milli gelirdeki ilgili ay verilerini paylaşacagız.

NUFUS (Yaklaşık) - Nisan 2011 : 34,349,236

ENFLASYON - Haziran 2011 : 3.1 %

İŞSİZLİK - Haziran 2011 : 7.4 %

GDP - Nisan 2011 : 0.0 % (Nisan ayında artış olmamıştır -Mart ayı verisi 0.3 % artış yönündedir)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
amigo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen amigo »

veriler icin tsk.
benim anlamadigim 1980'lerde nufus 30 mlyn civarindaydi 2011 yilinda hala 30 mlyn civarinda
bu ulkede neden nufus artmiyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

amigo yazdı:veriler icin tsk.
benim anlamadigim 1980'lerde nufus 30 mlyn civarindaydi 2011 yilinda hala 30 mlyn civarinda bu ulkede neden nufus artmiyor?
Sayın Amigo merhaba,
Öncelikle güzel bir tespit, evet 1979 yılında 20 küsürlerde olan nufüs 1982 22milyon sonrası 30 milyon ve üstüne gecti vede 2011 tahmini ise 34-35 milyon civarında. Şimdi her sene dısardıan transfer yapılmasına karşın ( 240 - 295 bin). Matematik ve mantık olarak ulke nufus artısının bu rakamlardan çok çok üstünde olması gereklidir dogru. Fakat burada etken Kanada'nın öz vatandaş nufusundaki yaslılık ve bundan kaynaklanan hayat kayıpları + gelen göçmen kesiminin memnuniyet derecesi ve tersine göç durumunda olması gibi iki ana etken bu büyüme, cogalma ivmesini ne yazıkki düşürmektedir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“BIZ VE KANADA HAKKINDA DUYURULAR” sayfasına dön