Kanada'ya Akraba yolu ile göçmenlik

Kanada'ya akraba yolu ile göçmenlik hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlıkta Kanada'ya akraba yolu ile göçmenlik (Other Relatives) hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
szd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen szd »

syn admin
Bir arkadaşımın amcasının kızı evli ve on yıldır kanada da ikamet ediyor ,oraya gitme konusunda nasıl bir yardımda bulunabilir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

szd yazdı:syn admin
Bir arkadaşımın amcasının kızı evli ve on yıldır kanada da ikamet ediyor ,oraya gitme konusunda nasıl bir yardımda bulunabilir
Sayın Szd,
Merhaba, bu durum ve statüdeki arakadaşınızın size sadece geçici ziyaret için yani turist vizesi diye adlandırdığımız vizede davetiye mektubu yardımı olabilir, yada 10 senelik bir Kanada hayatı ile size çevresinden iş bulabilme yardımı olabilir. Diğer şekilde eğer merak ettiğiniz ve bu başlık altında bunun için yazdınız ise Kanada'ya akraba yolu ile göçmenlik bandı, Evlilik yada anne, baba, yegen, kuzen, baba anne, anane, buyuk babalar, evlatlıklar, kardeşler şeklindeki ilişkiler için düzenlenmiştir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans merhaba,

merak ettiğim; sponsorluk başvurusu yapıldığında anne baba nın diğer akrabalara göre daha kabul edilir bir üstünlüğü gibi bir durum var mı? örneğin eşimin anne babasına sporsorluk düşündüğümüzde..
teşekkürler..
ResimResim
szd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın Excellans,
özür dileyerek sorumu düzeltiyorum, fayda sağlanması nı merak ettiğimiz şahıs kanadada ki vatandaşın öz kuzeni yani arkadaşımın dır.arkadaşıma nasıl bir katkıda bulunabilir (kanada da ki kuzeni).ve bu arkadaş aynı zamanda bulgaristan vatandaşı yani avrupa birliği üyesidir,bununda bi katkısı olurmu?
şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans merhaba,

merak ettiğim; sponsorluk başvurusu yapıldığında anne baba nın diğer akrabalara göre daha kabul edilir bir üstünlüğü gibi bir durum var mı? örneğin eşimin anne babasına sporsorluk düşündüğümüzde..
teşekkürler..
Sayın İlkerb,
Hayır, yani eğer sorunuz hemen kabul, çabuk kabul anlamında ise böyle bir özel durumları yok normal prosedür içinde onlarda devam etmektedir. Ama tabiki başvuru dosyası hazırlanırken, kalkıp bir evlilik ilişkisi gibi zor bir dosya hazırlanmıyor. Sadece babamdır- annemdir belegelenmesi yeterli oluyor.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

szd yazdı:sayın Excellans,
özür dileyerek sorumu düzeltiyorum, fayda sağlanması nı merak ettiğimiz şahıs kanadada ki vatandaşın öz kuzeni yani arkadaşımın dır.arkadaşıma nasıl bir katkıda bulunabilir (kanada da ki kuzeni).ve bu arkadaş aynı zamanda bulgaristan vatandaşı yani avrupa birliği üyesidir,bununda bi katkısı olurmu?
şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Szd,
Merhaba, bu konuyu yine CIC'in bu konu hakkındaki resmi kesin hükmünün orjinalinide vererek devam edelim açıklamaya,
Who can be sponsored
You can sponsor:
•parents
•grandparents
•brothers or sisters, nephews or nieces, granddaughters or grandsons who are orphaned, under 18 years of age and not married or in a common-law relationship.
Şimdi burada görüldüğü gibi açıklamanın son satırında diyorki kimler yetim ve öksüz ise, 18 yaşının altında ise ve resmi evli yada beraberlikleri yok ise!
Sizn Arkadaşınızın durumu üzerinden konuşur isekte, Evet Bulgaristan avrupa birliği ülkesidir fakat Kanada hükümeti işlemlerinde Bulgaristan Vatandaşları siz yani biz Türkiye Vatandaşları ne hakka sahipse onlarda aynı kategoridedir. Avrupa birliği üyelikleri onlara ayrıcalık vermemektedir. Arkadaşınız ve onun sahip olduğu kuzeni birbirlerine nasıl yardımcı olabilirler ? Kanada'da ki kuzen Bulgaristan vatandaşı arkadaşınıza Ziyaret davetiyesi yollayabilir , yine Kanada'da ki kuzen o arkadaşınıza iş bulup çalışması için yardımda bulunabilir, yada Bulgaristan Vatandaşı arkadaşınız bilmiyorum durumunu, vs ama Kanada için yaptığı başvurularda Kuzeninin yaşadığını belirtip puanlamalarda Adaptation kısmında artı puan kazanır.Yapılabilecekler bunlar gibi şimdilik.
Saygılar,
Saygılarımızla,

szd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın Excellans,
cevap için teşekkürler.
Fakat bana uygun programı hala bulamadım ,bu 6+6 programında belli bi ingilizce düzeyinde mi olmak gerekiyor cevap verirseniz cok sevinirim
szd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın EXcellans,
Sorularımın yoğunluğunun farkındayım ancak eksik bilgilerimi gidermekteki aceleciligimi maruz görürsünüz diye umarak yinede özür diliyorum ve bir soru daha eklemek istiyorum.Daha önce bahsettiğim kanada da yaşayan arkadaşımın kuzeni iki kişiye birden turist vizesi için veya dil okuluna destek belge olması adına istek göndermesi gibi bir durum varmıdır..
Şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

szd yazdı:sayın EXcellans,
Sorularımın yoğunluğunun farkındayım ancak eksik bilgilerimi gidermekteki aceleciligimi maruz görürsünüz diye umarak yinede özür diliyorum ve bir soru daha eklemek istiyorum.Daha önce bahsettiğim kanada da yaşayan arkadaşımın kuzeni iki kişiye birden turist vizesi için veya dil okuluna destek belge olması adına istek göndermesi gibi bir durum varmıdır..
Şimdiden teşekkür ederim
Sayın Szd,
Merhaba, Kanada'daki kuzeniniz davetiye yollayabilir bunda sorun yok ama Kanada'daki arkadaşınızın kuzeni dil okulluğu kefili için imzalı taahhüt belgesi, banka bilgileri, finansal durum bilgileri, geçerli en az iki adet kimlik belgesi fotokopilerinide yollamak zorundadır.

Bir üstte sorduğunuz ve kararsınız kaldığınız eğitim konusu içinde Kanada'da Eğitim adlı başlık altında sorarsanız ilgili arkadaşlar cevap verecektir.
Saygılar,
Saygılarımızla,

szd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tekrar teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

''gönderen ilkerb » 25 Nis 2010, 00:26
excellans merhaba,
benim sorum ailenin yani anne ve babamızın sponsorluk yolu ile kanadaya immigrant statüsü yoluyla getirilmesi konusunda olacak.
daha önceki forumdan da hatırladığım kadarı ile, eğer yanlışsam lütfen düzelt ; anne babaya sponsorluk başvurusunu kanadadan başlatabilmemiz için illa ki işe girmiş yada iş bulmuş olma mecburiyetimiz yok değil mi?
şöyle sorayım , bizim durumumuzu az çok hatırlıyorsundur. eşimin anne ve babasını biz temelli yerleştikten sonra sponsorluk yolu ile kanadaya getirmeyi planlıyoruz. aslında eşimin ileride daha sağlıklı olarak orada uzun vadeli olarak kalabilmesi biraz da buna bağlı diyebilirim. dolyısıyla seninle bundan sonra bu ortamda bu konu üzerine epeyce kafa yoracağız
benim şöyle bir düşüncem var bilmem ne dersin?
biz temelli yerleşirken buradaki evimizi satacağız ve yaklaşık $170.000 civarı bir para ile gideceğiz. eşimin anne babası da buradaki evlerini satacaklar ve onlar da aşağı yukarı aynı civarda paraları olacak. şimdi ; ben spnsorluk başvurumu başlatıp proof olarak da hem benim hesabımdaki parayı, hem de onların hesabındaki parayı (geldiklerinde devlete hiçbir yük olmayacaklarının ispatı olarak) belgelesem, bu durumda gider gitmez henüz iş bulmadan başvurumu başlatabilirmiyim, ben tabi co-sponsor olacağım. hem bakarsın süreç başlar bu arada ben de iş bulurum, daha da kısalır süreç. bu konudaki değerli fikirlerin bizlere yönlendirici olacak.
saygılarımla,
ilkerb ''
Sayın Ilkerb,
Merhaba, Hayır bu başvuruyu yapmanı için mutlaka iş, işte çalışıyor olmanıza gerek yoktur. Sadece bu başvuruyu yaparken ekonomik gücünüzü ispatlamak durumunuz vardır. Yani çalışmıyor işiniz olmayabilir ama yeterli ekonomik gücünüz vardır ve ekonomik olarakda sponsorluğunuzu yapabilirsiniz. Nedir bunları ispatımız ( Bankadaki hesabımız, varlıklarımız-Altın bono yada faiz getirisi vs vs)
Tabiki siz geçişinizi yapınız gerekli Landed posizyonunuzu kurunuz ( Pr kartlar, SIN kartlar, sabit bir oturulmuş ev, adınıza özellikle eşinizin adına telefon, elektrik, internet, cell phone, gaz vs vs fatura kayıtları, yine eşiniz adına olursa iyi olur kira kontratı vs) bunlardan sonra tabiki başvurumuzu yaparız onların süreçleride işler.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
cevabın için teşekkür ederim. özellikle eşimin adına telefon elektrik vs diye belirtmenin sebebi sanırım, eşimin ailesine sponsor olacağımız için değil mi? benim pozisyonum co-sponsor olacak sanırım.
peki proof a ilave olarak kayınpederin emekli maaşı var örneğin onu da belirtmek gerekiyor değil mi? bir de yukarıda belirttiğim birikimlerimiz sence bu sposorluğun kabulu için yeterli şartlar mıdır veya bunun için yeterli şart tam olarak nedir? tutarsal ve süresel olarak tanımlımıdır
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
kafamıza bir soru takıdı, belki bu başlığın değil ama çok kısa :)
diyelim sponsorluk işi uzadı ve anne baba uzun bir süre sadece TRV ile gelip gidecekler. TRV almanın bir sınırı varmı , yani 3 kereden fazla turistik vize üstüste vermezler gibi bişey? teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans,
cevabın için teşekkür ederim. özellikle eşimin adına telefon elektrik vs diye belirtmenin sebebi sanırım, eşimin ailesine sponsor olacağımız için değil mi? benim pozisyonum co-sponsor olacak sanırım.
peki proof a ilave olarak kayınpederin emekli maaşı var örneğin onu da belirtmek gerekiyor değil mi? bir de yukarıda belirttiğim birikimlerimiz sence bu sposorluğun kabulu için yeterli şartlar mıdır veya bunun için yeterli şart tam olarak nedir? tutarsal ve süresel olarak tanımlımıdır
teşekkürler.
Sayın İlkerb,
Merhaba, evet özellikle detaylandırmam bu yönde başvuru sahibinin akrabalığı açısından, Evet sizinde eğer maddi anlamda destek ve katkınız olacaksa sizde Co-Signer olacaksınız. Diğer sponsor olunmak istenen şahısların sahip oldukları yani varlıkları ve gelirleri ne yazıkki kıstas değildir. Çünkü biz diyoruzki ben ve kefilim x ve y'ye ekonomik ve sosyal anlamda sponsor oluyorum. Yani onların varlıkları vs ne yazıkki değerlendirmede göz önünde olmayacaktır. Onlar ileride onların kendi birey başvuruları vs zaman(Kredi vs ) geçerli ve yardımcı olacaktır. Burada bir sonraki kafanıza takılan soruyuda cevaplandırayım; Hayır tabiki yok şartlar ve gereklilikler sağlandığı sürece her başvuru sahibi istediği kadar ziyaretçi vizesi alır. Zaten bu vizenin amacıda budur. Geçici ziyaretçi yani bir sınır yoktur.
Saygılar
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
teşekkürler,
1. bu durumda hemen aklıma şöyle bir çabuk çözüm geliyor.. evleri satıldıktan sonra, paralarını, türkiyede eşimin adına açılmış bir vadeli hesapta tutarlar, en azından sponsorluk süreci sonuçlanana kadar. ne dersin?
2. faiz getirisi derken türkiyede bulunan bir hesabı kastediyorsun sanırım. bu şekilde güçlerimizi birleştirip sponsorluk sürecini başlatabiliriz gittikten sonra değil mi?
3. bu paranın eşimin hesabına transfer edildiği tarih önemli mi? ona dikkat ederler mi?
4. türkiyedeki bir vadeli hesabının faiz kazancı nasıl belgeleniyor? yani sadece yaklaşık olarak "toplamda ... $ kadar birikimim olup, her ay düzenli olarak .... $ da faiz kazancımız var.." şeklinde beyan lamı oluyor? onlar buradaki banka hesaplarını da kontrol ediyorlardır değil mi?
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

teşekkürler,
1. bu durumda hemen aklıma şöyle bir çabuk çözüm geliyor.. evleri satıldıktan sonra, paralarını, türkiyede eşimin adına açılmış bir vadeli hesapta tutarlar, en azından sponsorluk süreci sonuçlanana kadar. ne dersin?
2. faiz getirisi derken türkiyede bulunan bir hesabı kastediyorsun sanırım. bu şekilde güçlerimizi birleştirip sponsorluk sürecini başlatabiliriz gittikten sonra değil mi?
3. bu paranın eşimin hesabına transfer edildiği tarih önemli mi? ona dikkat ederler mi?
4. türkiyedeki bir vadeli hesabının faiz kazancı nasıl belgeleniyor? yani sadece yaklaşık olarak "toplamda ... $ kadar birikimim olup, her ay düzenli olarak .... $ da faiz kazancımız var.." şeklinde beyan lamı oluyor? onlar buradaki banka hesaplarını da kontrol ediyorlardır değil mi?
teşekkürler
Sayın İlkerb,
Merhaba, hemen numaralandırdığınız gibi cevaplayalım;
1- Evet, eşinizin adına olursa tabiki destek olarak gösterilir
2- Faiz getirisi derken Kanada içinde, dışında yani çalışmıyorsunuz ama resmi olarak bir yerden gelir elde ediyorsunuz.
3- Paranın eşinizin hesabına transfer edildiği tarih önemli değildir. Önemli olan bankadan alacağınız hesap bilgisinin eşinize ait olduğunu ibraz etmektir. Para kimin ? Ilkerb'nin eşinin...
4-Türkiye'deki bir vadeli hesabın, yatırım aracının vs geliri ilgili resmi finans kuruluşu tarafından belgelenir ve ancak bu şekilde kabul edilir. Örneğin atıyorum 120.000 tl miz var. Garanti Bankasında yine farzı mahal Garanti Bankası diyorki; sana bu para karşılığı aylık, 3 aylık, 6 aylık yada yıllık şu faizi veririm. Sende net! olarak şu geliri elde edersin. Siz bunun belgesini ilgili bankadan alabilirsiniz. Biz buna aslında basitçe banka taahhütnameside diyoruz. Yani banka size ilgili kuruluşa, şahsa vs verilmek üzere bu kişinin, bu şirketin vs bende şu kadarlık kullanıma açık xxx degerli parası, yatırımı vardır diye belge verir.Bizde bunu ibraz ediyoruz. Ve tabiki İlkerb oradada hesap açtırıp en azından makul bir rakamı döndürerek tutmakta çok çok iyi olacaktır. Yani yine örnek atıyorum 15- 30.000 cad bir para hesapta döner durur. Yani hem varlığı hemde hareket halinde olduğu yansıtılır. Bunun sonucunda eşiniz şunu demiş olacak; Bakın hali hazırda Kanada'da buna sahibim ve işliyor ayrıca birde buna buna sahibim gibi..
5- Bunu ben ekledim: '' Onlar buradaki banka hesaplarınıda inceliyorlarmı?'' Bizler o formları sunarken hatırlarsanız DECLARATION doldurup imza atıyoruz. İşte bu imzayla onlar isterlerse, gerek görürlerse biz bu izni vermiş oluyoruz.
Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
süpersin , şimdi kafamda tam oturdu. bu arada bu kadar hızlı cevap alabileceğimi de düşünmüyordum :)
tekrar teşekkürler..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

pasaport yenileme / TRV başvurusu

Excellans tekrar merhaba, umarım iyisinizdir..

biliyorsun, eylül ayında annemizi de yanımıza alarak (fsw olarak) ilk girişimizi yapacağız. aslında 2 konu var sormak istediğim. birincisi ; annemizin pasaportunun süresini uzatacağız, 1 haziranda da pasaportların yenilenmesi gündemde. ne yapmamızı önerirsin. ikincisi; birinci ile alakalı olarak, annemiz için turistik vize başvurumuzu mayıs ayı içinde yapalım diyoruz, zira, ona trv yi aldıktan sonra hepimiz birden amerika vizesi için başvuru yapacağız. sence nasıl bir zaman planlayalım. biraz erken hareket etmek istiyorum ama acele de etmemelimiyim acaba?
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

pasaport yenileme / TRV başvurusu

ilkerb yazdı:Excellans tekrar merhaba, umarım iyisinizdir..

biliyorsun, eylül ayında annemizi de yanımıza alarak (fsw olarak) ilk girişimizi yapacağız. aslında 2 konu var sormak istediğim. birincisi ; annemizin pasaportunun süresini uzatacağız, 1 haziranda da pasaportların yenilenmesi gündemde. ne yapmamızı önerirsin. ikincisi; birinci ile alakalı olarak, annemiz için turistik vize başvurumuzu mayıs ayı içinde yapalım diyoruz, zira, ona trv yi aldıktan sonra hepimiz birden amerika vizesi için başvuru yapacağız. sence nasıl bir zaman planlayalım. biraz erken hareket etmek istiyorum ama acele de etmemelimiyim acaba?
teşekkürler.
Sayın İlkerb merhaba,
Sizinde bildiğiniz gibi eski pasaportlar 2015 yılına kadar geçerliliğini koruyacak. Yani bu direkt sizin ekonomik durumunuzla alakalı ister Haziran - Temmuz gibi pasaportunu yenileyip TRV başvurusu yapın yada hiç Annenin pasaportuna dokunmadan şimdiden TRV başvurusu yapın. Zamanlama konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız hem Amerika olsun hemde Kanada vizesi için TRV sonuçları zaten en fazla 1 hafta sürüyor akabinde sizle beraber Amerika ise randevu vs toplam en fazla 10 gün sürer. Kabaca 2 haftada ikiside halledilmiş olur.

Not:Bilmeyen ve merak edenler için TRV- Temporary Resident Visa - Geçici ikamet vizesi yada geçici ziyaretçi vizesi yada geçici turist vizesi.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
cevabın için teşekkür ederim. peki o zaman vize başvurunu yapmaya başlayacağımızı varsayalım ; öncelikle ilk iş olarak mevcut pasportunu uzatacak. 2 yıllık uzattı diyelim. en çok merak ettiğim onun başvuru evraklarında bizim rolümüz nasıl olacak ve ne şekilde hazırlayacağız onun başvuru evraklarını. ona kanadadan heralde davetiye filan istememize gerek yok, yni bizim vizeler ile ve bizimle beraber gelicek ve dönecek. işin tam o noktasını başvuru sürecini merak ediyorum. sorulrı sormaya başladım excellans çünkü yavaştan kayınvalidenin vizesini garantiye alalım diyorum, sonra da diğer vizeler için başvuralım.
ilgine teşekkürler,
saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cevabın için teşekkür ederim. peki o zaman vize başvurunu yapmaya başlayacağımızı varsayalım ; öncelikle ilk iş olarak mevcut pasportunu uzatacak. 2 yıllık uzattı diyelim. en çok merak ettiğim onun başvuru evraklarında bizim rolümüz nasıl olacak ve ne şekilde hazırlayacağız onun başvuru evraklarını. ona kanadadan heralde davetiye filan istememize gerek yok, yni bizim vizeler ile ve bizimle beraber gelicek ve dönecek. işin tam o noktasını başvuru sürecini merak ediyorum. sorulrı sormaya başladım excellans çünkü yavaştan kayınvalidenin vizesini garantiye alalım diyorum, sonra da diğer vizeler için başvuralım.
ilgine teşekkürler,
saygılar
Sayın Ilkerb merhaba,
Evet, kayınvalidenizin TRV başvurusunu sizin refakatiniz ile ilişkilendirip yani bir nevi sizin davetiniz olarak yapılandıracaksınız. Yazılacak niyet mektubunda kızının, damadının ve yeni dünyaya gelmiş torunlarının yerleşim seyahatlerinde onlara eşlik etmek istediğini ve bu seyahat sonrası orada yerleşmeleri için yardımda bulunacağını ve ufaklıkla ilgileneceğini hemde kızının damadının torunun yaşadığı yeri azda olsa tanıma ve gezme fırsatı olacağını belirtecek. Bu kayınvalidenizin yazacağı ve altına imza atacağı mektup olacak, sizde ayrıca hem eşiniz ve siz yine ayrı bir mektuba tarihlerindeki başvurunuz sonucu PR olarak geçişe hak kazandığınızı ve bu geçiş süresinde yerleşmek için olan ihtiyaçlar durumunda kayınvalidenizin yanınızda gelerek size yardımcı olmasını planladığınızı ve bu süreçte yani gidiş-geliş yolculuk masrafları, orada ikamet yeme-içme masraflarının tümününde sizin tarafınızdan karşılanacağını belirterek sizde altına (Her ikinizde) imzanızı atacaksınız. Bu iki mektuba ek olarak, maddi olanaklar (Tapu, para vs) şuandaki durumunu belirten (Emeklilik, çalışıyor olmak vs) ve gidiş-geliş tarihleri ile ilgili confirme edilmiş ama satın alınmamış uçak bilet, vs ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

TRV (Turist vizesi) başvurusu için IMM5257 no lu formu indirdim ve annemizin adına doldurmaya başladım. sormak istediğim bazı maddeleri aşağıda numaralandırdım;
1. IMM5257 formu dışında ayrıca IMM5406 (additional family information) formu onun adına doldurulacakmı? gerek varmı?
2. kendi evlilik cüzdanının fotokopilerini koymasına gerek var mı?
3. bizimle beraber geleceği ve her türlü masrafını üstleneceğimizi belirten bir yazı ben verdikten sonra, onun adına olan banka/hesap bilgilerini de beyan etmemize gerek var mı?
4. anladığım kadarı ile onun adına kanada da ziyaret edecek kişiden davetiye almamıza gerek yok, biz refakat edeceğimiz için . peki , IMM5257 formunda madde 11 de ziyaret edeceğiniz kişi / kurum ismi ve adresi , relation ı olarak belirtilmesi istenmiş. kalacağımız arkadaşımızın ismi, adresi , relation a da "friend" olarak belirtmek mi gerekiyor? yoksa boş mu bırakılacak bu madde?
5. yine aynı formda 2 no lu maddede eşi ve diğer çocuğunun da (eşlik etmeyecek olmasına rağmen) pasaport no yu belirtmek gerekiyor mu?
6. madde 8 (ımmigration status of applicant in country where applying) 'i boş geçiyoruz.
7. bu formu , evrakları herşeyi tamamladıktan sonra aynen bizim yaptığımız gibi, pasaportunu da koyarak mı kargo ile yollayacağız yoksa pasaportu başvuru formunu yolladıktan belli bir süre sonra mı isteyecekler?
8. vize tipini "multiple" olarak belirttik ne olur ne olmaz diye, bu red sebebi olamaz heralde değil mi?
9. aynı form da 2. maddede, aile bireylerinin girildiği yerde, children kısmına eşimin evlendikten sonraki family name i yazdım, bir sorun olmaz sanırım, yani bir de bizim evlilik cüzdanını da ibraz etmek gerekir mi?
10. eğer tek giriş seçmiş olsaydık, Amerikaya (sadece) vize süresi içerisinde istediği kadar giriş çıkış yapabilir değil mi? (tabi amerka vizesi olduğunu varsayarsak, amerikadan kanadaya)
11 . bunun haricinde tapu fotokopisi koyacağız başvurusuna (sadece fotokopisini koymak yeterlidir umarım), türkçe olarak dilekçesini senin de belirttiğin gibi yazacak imzalayacak, biz eşimle yazıp imzalayacağız, satın aldığımız uçak biletlerinin dökümlerini koyacağız, ayrıca bir de yine türkçe olarak kapak yazısı ile pasaportunu da koyup yollayacağız.
12. bizim pasaport ve immigrant vizemizin olduğu sayfanın kopyasını da koysak olur mu?
13. para olarak yine benim hesap dökümümü koyacağız yoksa artık parasal olarak bir daha evrak vermemize gerek yok mu? (immigrant vizesinin son aşamasında zaten yine istemişlerdi ve vermiştik)

şimdilik takıldığımız konular bunlar excellans.
yardımınız için şimdiden teşekkürler,
saygılar..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:Excellans,

TRV (Turist vizesi) başvurusu için IMM5257 no lu formu indirdim ve annemizin adına doldurmaya başladım. sormak istediğim bazı maddeleri aşağıda numaralandırdım;
1. IMM5257 formu dışında ayrıca IMM5406 (additional family information) formu onun adına doldurulacakmı? gerek varmı?
2. kendi evlilik cüzdanının fotokopilerini koymasına gerek var mı?
3. bizimle beraber geleceği ve her türlü masrafını üstleneceğimizi belirten bir yazı ben verdikten sonra, onun adına olan banka/hesap bilgilerini de beyan etmemize gerek var mı?
4. anladığım kadarı ile onun adına kanada da ziyaret edecek kişiden davetiye almamıza gerek yok, biz refakat edeceğimiz için . peki , IMM5257 formunda madde 11 de ziyaret edeceğiniz kişi / kurum ismi ve adresi , relation ı olarak belirtilmesi istenmiş. kalacağımız arkadaşımızın ismi, adresi , relation a da "friend" olarak belirtmek mi gerekiyor? yoksa boş mu bırakılacak bu madde?
5. yine aynı formda 2 no lu maddede eşi ve diğer çocuğunun da (eşlik etmeyecek olmasına rağmen) pasaport no yu belirtmek gerekiyor mu?
6. madde 8 (ımmigration status of applicant in country where applying) 'i boş geçiyoruz.
7. bu formu , evrakları herşeyi tamamladıktan sonra aynen bizim yaptığımız gibi, pasaportunu da koyarak mı kargo ile yollayacağız yoksa pasaportu başvuru formunu yolladıktan belli bir süre sonra mı isteyecekler?
8. vize tipini "multiple" olarak belirttik ne olur ne olmaz diye, bu red sebebi olamaz heralde değil mi?
9. aynı form da 2. maddede, aile bireylerinin girildiği yerde, children kısmına eşimin evlendikten sonraki family name i yazdım, bir sorun olmaz sanırım, yani bir de bizim evlilik cüzdanını da ibraz etmek gerekir mi?
10. eğer tek giriş seçmiş olsaydık, Amerikaya (sadece) vize süresi içerisinde istediği kadar giriş çıkış yapabilir değil mi? (tabi amerka vizesi olduğunu varsayarsak, amerikadan kanadaya)
11 . bunun haricinde tapu fotokopisi koyacağız başvurusuna (sadece fotokopisini koymak yeterlidir umarım), türkçe olarak dilekçesini senin de belirttiğin gibi yazacak imzalayacak, biz eşimle yazıp imzalayacağız, satın aldığımız uçak biletlerinin dökümlerini koyacağız, ayrıca bir de yine türkçe olarak kapak yazısı ile pasaportunu da koyup yollayacağız.
12. bizim pasaport ve immigrant vizemizin olduğu sayfanın kopyasını da koysak olur mu?
13. para olarak yine benim hesap dökümümü koyacağız yoksa artık parasal olarak bir daha evrak vermemize gerek yok mu? (immigrant vizesinin son aşamasında zaten yine istemişlerdi ve vermiştik)

şimdilik takıldığımız konular bunlar excellans.
yardımınız için şimdiden teşekkürler,
saygılar..
Sayın Ilkerb merhaba,
1-Evet Geçici İkamet Başvuru kitindeki tüm formları dolduruyorsunuz.
2-Evlilik cüzdanına gerek yoktur, Kimlik ibraz edebilirsiniz.
3-Evet kendine ait banka hesapları,emekli ise emekli maaş bilgieri, mal mülk bilgileride beyan edilecekdir.
4-Hayır, arkadaşımız , aile tanıdığımız diye yazabilir.
5-Hayır, o bölümlere enine boyunca N / A yazacaksınız
6- Boş geçerseniz kayın validenizin Türkiye'de hiç bir statüsü yok demektir! Hayır, boş geçmiyorsunuz soru şudur :Başvuru yaptığınız ülkedeki durumunuz : Citizen
7-Evet tüm formlar, vize harcı dekontu, fotograflar, destek belgeleri ve mektuplar + pasaportunuda koyup yolluyorsunuz
8-Ne olur ne olmazı düşüdüğünüz gibi mektubta açıklarsanız olmaz. Bebeğin küçüklüğü, Amerika'ya gidilip gelineceği vs gibi
9- Eşiniz hangi soyadına sahipse onu yazıyorsunuz. Hayır gerekmez
10-Eğer tek giriş seçerseniz, Amerika'dan yada Kanada'nın herhangi bir sınır kapısından (Limandan, hava alanından, kara sınır kapılarından) girdiği anda bir daha çıkışından sonra geri dönemez!!
11- Doğrudur.
12-Siz kimlik ibrazı olarak pasaportunuzun fotokopilerini koyabilirsiniz. Vize sayfasını koymak size kalmış, onlar nasıl olsa biliyorlar ama fazladan sayfa zarar getirmez.
13-O istenen sizin başvurunuz içindi. Siz şimdi kefillik durumundasınız masraflar vesaire açısından bu yüzden yine ekleyeceksiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
çok teşekkür ederim.
saygılarımla,
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba,

Icas (Int.Credit Assessment) a yolladığım diplomalarıma cevap geldi. 1 sayfa rapor hazırlamışlar. bachelor degree - Industrial EnG., diğeri de aynı Mba. bu belgeden cv mde bahsedeceğim, bilmiyorum ne kadar faydası olacak.

size bir soru daha soracağım. diyelim 3 sene kanada da bekledik ve vatandaşlık için başvuru hakkımız doğdu. kızımızın durumu nasıl oluyor , o direk vatandaşlıı alıyor mu biz sınava girerken?
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Icas (Int.Credit Assessment) a yolladığım diplomalarıma cevap geldi. 1 sayfa rapor hazırlamışlar. bachelor degree - Industrial EnG., diğeri de aynı Mba. bu belgeden cv mde bahsedeceğim, bilmiyorum ne kadar faydası olacak.

size bir soru daha soracağım. diyelim 3 sene kanada da bekledik ve vatandaşlık için başvuru hakkımız doğdu. kızımızın durumu nasıl oluyor , o direk vatandaşlıı alıyor mu biz sınava girerken?
teşekkürler
Sayın İlkerb
Merhaba, hayırlı olsun tabiki yararı olacaktır en azından eğitim denkliğiniz ortaya çıkmış olacak. Ayrıca evet kızınızda eğer bu süreçte kendi süresini doldurur ise oda başvuru yapabilir. Siz sınava girer iken : Kim başvuru yaparsa vatandaşlık için o sınava girer. Siz bu başvuruyu (Her birey kendi için) yapmadığınız sürece sınav olmaz Pr' statüsü devam eder.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
kızımız için vatandaşlık alabilmesi için 18 yaşına kadar beklememiz gibi bir durum mevcut değil dimi? biz sınava girerken o direk alıyor heralde vatandaşlığı, yani henüz 3 yaşına geleceği için..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kızımız için vatandaşlık alabilmesi için 18 yaşına kadar beklememiz gibi bir durum mevcut değil dimi? biz sınava girerken o direk alıyor heralde vatandaşlığı, yani henüz 3 yaşına geleceği için..
Sayın İlkerb,
Hayır 18 yaşına gelmesini beklemenize gerek yok. PR kartlarınız geldikten itibaren onlarında hakkı aynı şekilde devam ediyor. Sadece şu önemli olacak siz başvurmaya hak kazandığınızda onun için koruyucu, sponsor olduğunuzu belirteceksiniz ve böylece o sizin resmi desteğinizle bu hakkı alacak. Hatta onun 3 sene (1095 gün)bariyerine takılma şansıda yok yani ona gün hesabı vesaire yapılmayacak.
''To apply for citizenship for a child under 18, the following conditions should be met:
The person applying is the child's parent, adoptive parent or legal guardian
The child is a permanent resident, but does not need to have lived in Canada for three years and
one parent is already a Canadian citizen or is applying to become a citizen at the same time. This also applies to adoptive parents.''

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

her zamanki gibi teşekkür ediyorum :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excelans,
bu arada yarın annemizin de (k.valide) 2 yıllık uzatılmış pasaportu, dilekçeler, başvuru formları, destek dökümanları vs.. gönderiyorum. gimeyi planladığımız tarihten neredeyse 4 ay önce başvurumuzu yapıyor oluyoruz. sanırım 6 aylık dan fazla süreli vize vermezler. (hiç verdikleri oluyormu mesela 1 yıl?) umarım cumaya kadar vize müsbet şekilde sonuçlanmış olur.
saygılar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excelans,
bu arada yarın annemizin de (k.valide) 2 yıllık uzatılmış pasaportu, dilekçeler, başvuru formları, destek dökümanları vs.. gönderiyorum. gimeyi planladığımız tarihten neredeyse 4 ay önce başvurumuzu yapıyor oluyoruz. sanırım 6 aylık dan fazla süreli vize vermezler. (hiç verdikleri oluyormu mesela 1 yıl?) umarım cumaya kadar vize müsbet şekilde sonuçlanmış olur.
saygılar.
Sayın Ilkerb merhaba,
Normalde 6 aylık tabiki ama bazen yaş, ilişki, pozisyon vesaire göz önünde bulundurularak 1yıl (12 ay) hatta 18 ay verilen TRV'ler bulunmakta. Bu tamamen görevlinin; başvuru sahibinin durumunu düşünmesi ve buna göre karar vermesi ile alakalıdır. Mesela bazen Multiple vize yani çoklu giriş - çıkışlarda bu süreyi uzatmaktadırlar yani 6 ay üstü 1 yıl yada 18 ay vs gibi.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba,
peki acaba dilekçesine yazarken, "mümkün olan en uzun süreli vizenin verilmesi..." diye belirtsemiydik,, bir faydası olurmuydu süre ile ilgili
teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peki acaba dilekçesine yazarken, "mümkün olan en uzun süreli vizenin verilmesi..." diye belirtsemiydik,, bir faydası olurmuydu süre ile ilgili
teşekkürler
Sayın Ilkerb merhaba,
Tabiki yazılabilinirdi ''mümkün olan en uzun süre'' gibi değilde, kızımın yerleşmesi ve torunumun ilk yılında yanlarında olmak vs vs gibi. Ayrıca merak etmeyin yaş durumundan, kızının hamileliğinden vs. zaten dikkate alınacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok. teşekkürler excellans
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans merhaba tekrar,
annemizin pasaportunu vize vermeden geri göndermişler. eksikleri de belirtmişler bana garip geldi seninle de paylaşmak istedim.
1."education and employement history" belgesinin boşunu yollamışlar, onu doldurmamız gerekiyormuş. hiç işe girmedi ve diplomasını da kaybetmişse ne yazacağız?
2. IMM5257 formunun 9. maddesinde "my present job" ve 10. madde "name and address of the employer" kısımlarını tabi biz boş bırakmıştık. oraları sarı fosforlu ile highlight etmişler. buralara ne yazmak lazım N/A mı? birde bu sarı fosforlunun üzerine yazıp aynı kağıdı yollasak sorun olur mu?
teşekkürler şimdiden.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans merhaba tekrar,
annemizin pasaportunu vize vermeden geri göndermişler. eksikleri de belirtmişler bana garip geldi seninle de paylaşmak istedim.
1."education and employement history" belgesinin boşunu yollamışlar, onu doldurmamız gerekiyormuş. hiç işe girmedi ve diplomasını da kaybetmişse ne yazacağız?
2. IMM5257 formunun 9. maddesinde "my present job" ve 10. madde "name and address of the employer" kısımlarını tabi biz boş bırakmıştık. oraları sarı fosforlu ile highlight etmişler. buralara ne yazmak lazım N/A mı? birde bu sarı fosforlunun üzerine yazıp aynı kağıdı yollasak sorun olur mu?
teşekkürler şimdiden.
Sayın Ilker bey merhaba,
Tüm formlarda mutlaka sahip olunmasın yada sorulan soru başvuru sahibine uygun olmasın boş kutucuk yada cevaplanmamış soru bırakmıyoruz. Bu nedenle geri gelmiş başvurunuz.
1. Diye adlandırdığınız annenize özel konudada Education history : Okuduğu okulu belirtiniz ilk okulsa ilk okul adı adres şehir, lise ise lise vs.. Diploma olup olmaması sorun değil önemli olan bilginin boş bırakılmaması. Employment History ise hiç çalışmadı ise hayatı boyunca; Housewife yazıyoruz, kendi adresi, şehri ve tarihleride evlendiği yıl / Present yapıyoruz.
2. Eğer sorulan soru sizi ilgilendirmiyorsa N / A mutlaka yazıyoruz. Hayır olmaz gönderebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans bu ne hiz ya, :)
sanki cepten sms yollamisim gibi cevapliyorsun.
cok tesekkurler. k.valide rahatladi :)
saygilar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:excellans bu ne hiz ya, :)
sanki cepten sms yollamisim gibi cevapliyorsun.
cok tesekkurler. k.valide rahatladi :)
saygilar.
Sayın İlker bey,
Biz teşekkür ederiz ne demek...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans,
aslında bu şekilde göndermiş olmaları bir bakıma red olmamış, hatta bunları da yazıp yollayınca vizeyi verip gönderecekleri anlamını taşıyor diye yorumluyorum ne dersin?
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU - AKRABA YOLU İLE” sayfasına dön