Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
serapik
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serapik »

harika sizin adınıza çok sevindim. yeni belgeler derken ne istediler yeniden? birde biz banka hesabındaki parayı başka bir hesaba yönlendirdik yani kontrol ediyorlar mı acaba? şu an istedikleri meblağ başka bir hesapta görünüyor.
neyse tekrar tebrikler hayırlı olsun şimdiden
slowokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen slowokan »

serapik yazdı:harika sizin adınıza çok sevindim. yeni belgeler derken ne istediler yeniden? birde biz banka hesabındaki parayı başka bir hesaba yönlendirdik yani kontrol ediyorlar mı acaba? şu an istedikleri meblağ başka bir hesapta görünüyor.
neyse tekrar tebrikler hayırlı olsun şimdiden
Istedikleri belgeler sunlar;

- Updated schedule A for yourself, your spouse and each dependent child over the age of 18
- Police certificates for yourself, your spouse and each dependent child over the age of 18
- Updated proof of funds
- Completion of the medical examination for yourself, your spouse and your dependent children
- Payment of the Right of Permanent Residence Fee for yourself and your spouse (if applicable), if it has not already been paid. The amount is $ 490 CAD per person.
- A copy of all pages of passport for yourself, your spouse and your accompanying dependent children
- Specify the height and eye colour for you and each of your accompanying dependents (on a separate sheet of paper)
- For your relative in Canada: Updated proof of residency in Canada (if you are claiming additional points for having relative in Canada)

Yani mal varliginizi tekrar istiyorlar, problem yok. Son 6 aylik tum transactionlari gostermeniz gerek.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Sayın Excellans,

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.

Ben sizi burada tanıdım, siz de yazdığım mesajlar neticesinde beni..

Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu, bu nedenle özür dilerim. Büyük font yazmamın nedeni, vurgu yapmaktan öte değildir asla tavır koymak değil.

Size ve site yönetimine ve katılan tüm dostlara emeklerinden dolayı hep teşekkür etmişimdir. Tabiki kimsenin cevap yazma zorunluluğu yok.

Cevabınız konusunda bir konuda net olmak isterim.

Örnek;

Writing 5,5 karşılığı 0
Listening 6 karşılığı 4
Reading 6,5 karşılığı 5
Speaking 6,5 karşılığı 5

Toplamda 14 puan mı alırım yoksa Writing 6'nın altında olduğu için tekrar mı sınav almam gerekir.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Excellans yazdı:Sayın Cebeca,
First official language - Gecerli ilk dilden başvurunuzda puan alabilmeniz için, ilgili 4 branstan ayrı ayrı minimum 6.0 ve üzeri notlar almalısınız, bunun altında kalan notlardan puan almayacak ve toplam 67 kriterinde 6.0 ve üzerinden gelen katsayılar geçerli olacaktır.

P.S. Ayrıca foruma büyük fontlarla mesaj yazarak, bir tavır içinde olmanıza da gerek yoktur. Burada kimsenin sorularınıza mutlaka cevap verecek yada cevaplama mecburiyeti yoktur!!!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KANADA GÖÇMENLİK 2014

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın üyelerimiz, dostlarımız ve arkadaşlarımız merhaba,
Resmi olarak 2014 yılı FSW - yeni dönem meslek listemiz aşağıda bilginize sunulmuştur. Toplamda 25,000 FSW göçmeni ve her meslek dalından 1000 başvuru şeklinde alım yapılacaktır.

• 0013 Üst düzey yöneticiler - finans , iletişim ve diğer iş hizmetleri
• 0015 Üst düzey yöneticiler - ticaret , yayın ve diğer hizmetler , başka yerde sınıflandırılmamış
• 0111 Mali yöneticileri
• 0112 İnsan kaynakları yöneticileri
• 0113 Satınalma yöneticileri
• 0121 Sigorta , gayrimenkul ve finansal aracılık yöneticileri
• 0311 Saglık Yöneticileri
• 0711 İnşaat yöneticileri
• 0712 Ana bina ve yenileme yöneticileri
• 0811 Doğal kaynakların üretimi ve balıkçılık Yöneticileri
• 0911 İmalat müdürleri
• 1111 Mali denetçiler ve muhasebeciler
• 1112 Finans ve yatırım analistleri
• 1113 Menkul maddeler , yatırım bayi ve aracılar
• 1114 Diğer finansal memuru
• 1123 Reklam, pazarlama ve halkla ilişkiler, Professional meslekler
• 1212 Denetçiler , finans ve sigorta ofis çalışanları
• 1224 Mülkiyet yöneticileri
• 2113 Yerbilimciler ve bilimcileri
• 2131 İnşaat mühendisleri
• 2132 Makine mühendisleri
• 2133 Elektrik ve elektronik mühendisleri
• 2145 Petrol mühendisleri
• 2171 Bilgilendirme sistem analistleri ve danışmanları
• 2172 Veritabanı analistler ve veri yöneticileri
• 2173 Yazılım mühendisleri ve tasarımcıları
• 2174 Bilgisayar programcıları ve interaktif medya geliştiricileri
• 2232 Makine mühendisliği teknoloji ve teknisyenleri
• 2234 İnşaat tahminleyiciler
• 2241 Elektrik ve elektronik mühendisliği teknoloji ve teknisyenleri
• 2243 Endüstriyel alet teknisyenleri ve mekaniği
• 2263 Halk ve çevre sağlığı ve iş sağlığı ve güvenliği Müfettişleri
• 2281 Bilgisayar ağ teknisyenleri
• 3011 Hemşirelik koordinatörleri ve denetçiler
• 3012 Kayıtlı hemşire ve kayıtlı psikiyatrik hemşire
• 3111 uzman hekim
• 3112 Genel pratisyenler ve aile hekimleri
• 3132 Diyetisyenler ve beslenme uzmanları
• 3141 İşitme ve konuşma - dil patolog
• 3142 Fizyoterapistler
• 3143 İş Terapistler
• 3214 Solunum terapistleri , klinik Perfüzyonist ve kardiyopulmoner teknoloji
• 3215 Tıbbi Radyasyon Teknologları
• 3216 Tıbbi Sonografi uzmanları
• 3233 Lisanslı pratik hemşire
• 3234 Paramedikal meslekler
• 4011 Üniversite profesörleri ve öğretim
• 4151 Psikologlar
• 4214 Erken çocukluk eğitimciler ve yardımcıları
• 5125 Çevirmenler , terminoloji uzmanlarını ve tercümanlar
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozan »

Sn. Excellens ve herkese merhaba,
Bence bu süper haber. Gerçekten Kanada yı düşünenler için bu sene ciddi fırsat olacak.
Nereden biliyorsun derseniz, birkaç senedir başvuruyorum, birçok da talihsizlik yaşadım.
Bu sene meslek kodları çok çeşitlenmiş ve kontenjan artmış.
Benim naçizhane fikrim, sıfır hata bir dosya ile hızla başvurmak.

Syg.
Ozan
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Ozan yazdı:Sn. Excellens ve herkese merhaba,
Bence bu süper haber. Gerçekten Kanada yı düşünenler için bu sene ciddi fırsat olacak.
Nereden biliyorsun derseniz, birkaç senedir başvuruyorum, birçok da talihsizlik yaşadım.
Bu sene meslek kodları çok çeşitlenmiş ve kontenjan artmış.
Benim naçizhane fikrim, sıfır hata bir dosya ile hızla başvurmak.

Syg.
Ozan
Sayın Ozan Bey,

Yazınız ilgimi çekti, sakıncası yoksa paylaşabilir misiniz ne gibi talihsizlikler yaşadınız?

Size göre en çok yapılan hatalar nelerdir?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Cebeca ve aslında herkese merhaba,

Benim hikayem uzun ve talihsizliklerle dolu. Sizlere özetin özeti olarak yazayım yoksa bitmek bilmez.
ilk sene ben ve eşim hiçbir danışmanlık desteği almadan, dürüstçesi konuyu çokta inceleyip irdelemeden pat diye dosyayı gönderdik ve kontenjan dolduğu için 3-5 ay sonra hiç incelenmeden geri döndü, bu ilk denemeydi.

Sonrasında bizvekanada ile tanıştık, önce aylarca oku-sor oku-sor ve bu sefer kafamıza göre değil, buradaki ekip ile çalışmaya karar verdik.
Gene dosya hazırlandı ve gönderdik, 3-5 ay sonra RED cevabı geldi. Sebep; bizim noter onaylı, ingilizce tercüme edilmiş mühendis diplomalarımızı LİSE DİPLOMASI diye değerlendirmişler ve parayıda kredi kartından çekmişlerdi.

Sn. Excellenas beyin bu süreçte yardımlarını unutmak mümkün değil, bin kere CIO ile yazışıldı, hatta kendisi ciddi baskı kurdu, yasal süreçler hk destek oldu, bir yerde hatalarını kabul ettiler ama kontenjan dolmuş ve yapacak birşey kalmamıştı.

Sonra önümüzdeki senenin (04.Mayıs) kontenjanlarını beklemeye başladık. Excellans bey tekrar diploma krizi olmaması adına üniversite diplomasını AKREDITE etmek için ilgili kuruluşlara yönlendirdi (biz ICAS ile yaptık), sonra da kanun çıktı bundan sonra diploma bu şekilde olacak diye, neyse ki hazırdık.

Dosya hazırlandı gene gönderdik, ve ICAS ile alakalı bir sıkıntı oldu, tekrar süreç başa döndü, gene gönderdik, şu anda olumlu ilerliyor.

Bu 4 senelik süreçte, Excellans, bıkmadan usanmadan, uğraştı, yardım etti, bir kere bizi yarı yolda bırakmadı, üstelik birçok kere bizim moralimiz bozulunca psikolojik danışmanlık yapar oldu.

Kendisine (tüm ekibe) çok çok teşekkürler.

Syg.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Ozan yazdı:Sn. Cebeca ve aslında herkese merhaba,

Benim hikayem uzun ve talihsizliklerle dolu. Sizlere özetin özeti olarak yazayım yoksa bitmek bilmez.
ilk sene ben ve eşim hiçbir danışmanlık desteği almadan, dürüstçesi konuyu çokta inceleyip irdelemeden pat diye dosyayı gönderdik ve kontenjan dolduğu için 3-5 ay sonra hiç incelenmeden geri döndü, bu ilk denemeydi.

Sonrasında bizvekanada ile tanıştık, önce aylarca oku-sor oku-sor ve bu sefer kafamıza göre değil, buradaki ekip ile çalışmaya karar verdik.
Gene dosya hazırlandı ve gönderdik, 3-5 ay sonra RED cevabı geldi. Sebep; bizim noter onaylı, ingilizce tercüme edilmiş mühendis diplomalarımızı LİSE DİPLOMASI diye değerlendirmişler ve parayıda kredi kartından çekmişlerdi.

Sn. Excellenas beyin bu süreçte yardımlarını unutmak mümkün değil, bin kere CIO ile yazışıldı, hatta kendisi ciddi baskı kurdu, yasal süreçler hk destek oldu, bir yerde hatalarını kabul ettiler ama kontenjan dolmuş ve yapacak birşey kalmamıştı.

Sonra önümüzdeki senenin (04.Mayıs) kontenjanlarını beklemeye başladık. Excellans bey tekrar diploma krizi olmaması adına üniversite diplomasını AKREDITE etmek için ilgili kuruluşlara yönlendirdi (biz ICAS ile yaptık), sonra da kanun çıktı bundan sonra diploma bu şekilde olacak diye, neyse ki hazırdık.

Dosya hazırlandı gene gönderdik, ve ICAS ile alakalı bir sıkıntı oldu, tekrar süreç başa döndü, gene gönderdik, şu anda olumlu ilerliyor.

Bu 4 senelik süreçte, Excellans, bıkmadan usanmadan, uğraştı, yardım etti, bir kere bizi yarı yolda bırakmadı, üstelik birçok kere bizim moralimiz bozulunca psikolojik danışmanlık yapar oldu.

Kendisine (tüm ekibe) çok çok teşekkürler.

Syg.
Sn. Ozan cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

Bi de dosyayi gonderince is bitiyor saniyorduk neler varmis meger daha.
İCAS'taki sorun neydi acaba? Benzerini yasamamak icin soruyorum?
Evet bu surecte yilmamak, ayakta durabilmek onemli.
Sizin icin hayirlisi olsun, umarim biran once olumlu sonuclanir ve landing yaparsiniz.

Biz de darisi tum isteyenlerin basina diyelim..
Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Cebeca Merhaba,
Artık ICAS ile alakalı sorun yaşamazsınız, çünkü konu netleşti.
Gene de kısaca özetleyeyim; bu konu ilk yürülüğe girdiğinde ICAS a evrakları sizin göndermeniz yeterli idi. Bu şekilde işliyordu ICAS süreci.
Daha sonra bir küçük değişiklik ile; sizin gönderdiğiniz evrakları ile alınan ICAS onayını geçerli kabul etmeyip, direk okulun/üniversitenin diploma+transcriptleri ICAS a göndermesini istediler. Herhalde bazı sıkıntılarla karşılaştırlar ki böyle bir karar alındı.
Devamlı böyle detaylar oluyor, eski tecrübelerden bunları biliyorum ama açıkçası bende bugün itibarıyla yeni uygulamaları tam bilmiyorum.

Syg.
my1905
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen my1905 »

Merhaba,
Forumdaki eski yazışmalarda gördüm ancak 2010 tarihli olması ve bazı degisiklikler olabileceği düşüncesi ile tekrar sormak istedim. Belgelerin tercümesi ve noter tasdiği konusunda yardımınızı rica ediyorum. Yeminli tercümesi yapılan evrakın noter tasdigi oldukça pahalı. Ancak once noter tasdigi yapılırsa sonra tercüme olursa cok uygun oluyor. Önceki yorumlarda her iki yolda uygulanabilir denilmiş halen öyle midir? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

my1905 yazdı:Merhaba,
Forumdaki eski yazışmalarda gördüm ancak 2010 tarihli olması ve bazı degisiklikler olabileceği düşüncesi ile tekrar sormak istedim. Belgelerin tercümesi ve noter tasdiği konusunda yardımınızı rica ediyorum. Yeminli tercümesi yapılan evrakın noter tasdigi oldukça pahalı. Ancak once noter tasdigi yapılırsa sonra tercüme olursa cok uygun oluyor. Önceki yorumlarda her iki yolda uygulanabilir denilmiş halen öyle midir? Teşekkürler.
Sayın my1905 merhaba,
Evraklarınızı Noter tasiği ve sonrası yeminli tercüme ettirebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
my1905
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen my1905 »

Excellans yazdı:
my1905 yazdı:Merhaba,
Sayın my1905 merhaba,
Evraklarınızı Noter tasiği ve sonrası yeminli tercüme ettirebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

Benim için çok önemli olan bir konu hakkındaki sorumu tekrar sormak isterim...

Müsait olduğunuz zaman cevap verebilirseniz çok memnun olacağım.

Örnek;

Writing 5,5 karşılığı 0 puan
Listening 6 karşılığı 4 puan
Reading 6,5 karşılığı 5 puan
Speaking 6,5 karşılığı 5 puan

Toplamda 14 puan mı alırım yoksa Writing 6'nın altında olduğu için hiç puan alamam ve tekrar mı sınav almam gerekir.

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Sayın Excellans,

Benim için çok önemli olan bir konu hakkındaki sorumu tekrar sormak isterim...

Müsait olduğunuz zaman cevap verebilirseniz çok memnun olacağım.

Örnek;

Writing 5,5 karşılığı 0 puan
Listening 6 karşılığı 4 puan
Reading 6,5 karşılığı 5 puan
Speaking 6,5 karşılığı 5 puan

Toplamda 14 puan mı alırım yoksa Writing 6'nın altında olduğu için hiç puan alamam ve tekrar mı sınav almam gerekir.

Saygılarımla.
Sayın Cebeca merhaba,

Toplam dil sekmesinden 14 puan alırsınız, writing - yazma kısmından puan elde edemezsiniz.
Saygılarımızla,

zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Sayın forum üyeleri,

2010 yılında formu takip ederek, dil kursu şeklinde Kanada'ya gitmiştim. Askerlik nedeniyle Türkiye'ye döndüm. Şu anda eşimle beraber Federal Skilled worker kapsamında göçmenliğe başvurmak istiyoruz.

Ancak sabıka kaydı noktasında sıkıntı yaşıyorum. Umman, Suudi Arabistan ve Rusya'da oturum aldım. Bu ülkelerden sabıka kaydı almam gerekiyor. Basit olarak Umman konsolosluğu sabıka kaydı veremeyeceğini. Umman'dan Umman polisinden sabıka kaydı almam gerektiğini bildirdi.

Bu nokta da eşim başvuru yaparsa; sabıka kaydı noktasında benden tekrar sabıka kaydı isterler mi?

Bu konuda fikri olan var mı? Kimse bilgi verebilir mi?

Kolay gelsin,
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Herkes yoğun galiba...

Aşağıdaki konu da bir tecrübesi olan varsa bilgi paylaşabilir mi?

Sayın forum üyeleri,

2010 yılında formu takip ederek, dil kursu şeklinde Kanada'ya gitmiştim. Askerlik nedeniyle Türkiye'ye döndüm. Şu anda eşimle beraber Federal Skilled worker kapsamında göçmenliğe başvurmak istiyoruz.

Ancak sabıka kaydı noktasında sıkıntı yaşıyorum. Umman, Suudi Arabistan ve Rusya'da oturum aldım. Bu ülkelerden sabıka kaydı almam gerekiyor. Basit olarak Umman konsolosluğu sabıka kaydı veremeyeceğini. Umman'dan Umman polisinden sabıka kaydı almam gerektiğini bildirdi.

Bu nokta da eşim başvuru yaparsa; sabıka kaydı noktasında benden tekrar sabıka kaydı isterler mi?

Kolay gelsin,
birgün
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen birgün »

Merhaba Excellans,

Özel mesaj ile ulaşmaya çalıştım size ancak kota dolu uyarısı veriyor ve mesaj gönderemiyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

birgün yazdı:Merhaba Excellans,

Özel mesaj ile ulaşmaya çalıştım size ancak kota dolu uyarısı veriyor ve mesaj gönderemiyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

Teşekkürler.
Sayın Birgun merhaba,
Özel mesaj özelliği üyeler ve kullanıcıların güvenliği açısından kullanıma kapalı durumdadır. Bana admin@bizvekanada.com yada bizlere destek@bizvekanada.com email adreslerinden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Herkes yoğun galiba...

Aşağıdaki konu da bir tecrübesi olan varsa bilgi paylaşabilir mi?

Sayın forum üyeleri,

Kolay gelsin,
Sayın Zipincanada merhaba,

Vatandaşı oldugunuz ülke harici herhangi bir başka ülkede 6 ay ve üzeri ( ziyaretci, turist, ögrenci hariç) ikamet edilmiş ve yasanılmış ise bu ülkeden yada ülkelerden sabıka kaydı alınması ve başvuru dosyanızda sunulması mecburi prosedürdür.
Saygılarımızla,

zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excelans,

Cevabınız için çok teşekkürler. Ancak benim sorduğum nokta şuydu. Bu ikametleri ilk aşamada temin etmem maliyetli olacağından dolayı başvuruyu eşim yapsa; onun başvurusu olumlu yanıtlanırsa sonraki süreçte olumlu olmasına göre temin etme gibi bir şey olabilir mi?

Yoksa göçmenlik başvurusunu eşimde yapsa, bu evrakları onun başvuru dosyasında hazırlamamız mı gerek.

Saygılar,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Syn excelans,

Cevabınız için çok teşekkürler. Ancak benim sorduğum nokta şuydu. Bu ikametleri ilk aşamada temin etmem maliyetli olacağından dolayı başvuruyu eşim yapsa; onun başvurusu olumlu yanıtlanırsa sonraki süreçte olumlu olmasına göre temin etme gibi bir şey olabilir mi?

Yoksa göçmenlik başvurusunu eşimde yapsa, bu evrakları onun başvuru dosyasında hazırlamamız mı gerek.

Saygılar,
Sayın Zipincanada merhaba,
İlgili evrakları kim yada kimler başvuru dosyası içinde olup ve esas başvuru sahibi beraberinde olacaklar ise, hazırlamaları gerekmektedir. Sizin öngördüğünüz başvuru şeklinde şansınıza güveniyor iseniz CIO ofis görevlimiz bu evrakları eğer detaylı incelemeyip geçerse tabiki sonradan sizden istenilecek zamana kadar hazır etmeniz mümkündür. Ancak unutmayınki eksik başvuru dosyanızın komple geri gelmesi ve zaman kaybı + kargo masrafı vs. doguracaktır. Tercih sizlerindir.
Saygılarımızla,

sinnfein
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sinnfein »

Excallans selam,

Biz uzun süredir Kanada göçmenlik konusunda araştırma yapıyorduk. Aslında kafa oalrak bu fikre alıştık ve adım atma kararını verdik.
buradan da oldukça faydalı bilgiler ediniyoruz. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Gelelim soruma :)
Aslında ön değerlendirme formunu doldurdum üstüne mail attım ancak malesef bir türlü net dönüş alamadım. O yüzden buradan sorularıma başlayayım diyorum.

Eşim 7 aydır İK yöneticiliği yapıyor. Aslında 3,5 senedir ama eski işyerindeki ünvanı yönetici değil sorumlu olarak geçiyordu.. Masterını yaptı. 33 yaşında. 7 ay ingilterede yaşadığı için İngilizcesi de iyi durumda. Eylül'de IELTS'e girecek.
Bende TR'nin büyük firmalarından birinde Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürüyüm. Masterım devam ediyor. Şubat da bitecek. Uzun süredir kullanmadığım için de İngilizce seviyem eskisi gibi değil...

Biz eşim üzerinden FSW başvurusu yapmak istiyoruz. Nasıl ilerlemeliyiz? Sizinle nasıl irtibata geçebiliriz?

Birkaç kez ön değerlendirme için mail attım ama sanırım yoğunluktan ya da serverlardan kaynaklı bilgi alamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

Daha önceden cic.ca sayfasında belli periyotlarla başvuru kontenjan durumu yayınlanıyordu. Bu sene niye yayınlamıyorlar acaba ya da ben mi bulamadım?

Kontenjan durumunu öğrenebileceğimiz bir kaynak var mı acaba?

Teşekkürler.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

cebeca yazdı:Sayın Excellans,

Daha önceden cic.ca sayfasında belli periyotlarla başvuru kontenjan durumu yayınlanıyordu. Bu sene niye yayınlamıyorlar acaba ya da ben mi bulamadım?

Kontenjan durumunu öğrenebileceğimiz bir kaynak var mı acaba?

Teşekkürler.
Forum'a kimsenin bisey yazdigi yok, biz kendi kendimize takilalim

Belki merak edenler vardir.

Iste kontenjanlarda son durum;

Note: Due to the large number of applications we get, we cannot check that each one is complete on the same day it gets to the office. The numbers on this page are updated at least once a week, but are only a guide. There is no guarantee that an application sent in now will fall within the cap by the time it gets to the Centralized Intake Office.

Total received toward the overall cap: 887 of 25,000

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sinnfein yazdı:Excallans selam,

Biz uzun süredir Kanada göçmenlik konusunda araştırma yapıyorduk. Aslında kafa oalrak bu fikre alıştık ve adım atma kararını verdik.
buradan da oldukça faydalı bilgiler ediniyoruz. Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Gelelim soruma :)
Aslında ön değerlendirme formunu doldurdum üstüne mail attım ancak malesef bir türlü net dönüş alamadım. O yüzden buradan sorularıma başlayayım diyorum.

Eşim 7 aydır İK yöneticiliği yapıyor. Aslında 3,5 senedir ama eski işyerindeki ünvanı yönetici değil sorumlu olarak geçiyordu.. Masterını yaptı. 33 yaşında. 7 ay ingilterede yaşadığı için İngilizcesi de iyi durumda. Eylül'de IELTS'e girecek.
Bende TR'nin büyük firmalarından birinde Kurumsal İlişkiler Bölge Müdürüyüm. Masterım devam ediyor. Şubat da bitecek. Uzun süredir kullanmadığım için de İngilizce seviyem eskisi gibi değil...

Biz eşim üzerinden FSW başvurusu yapmak istiyoruz. Nasıl ilerlemeliyiz? Sizinle nasıl irtibata geçebiliriz?

Birkaç kez ön değerlendirme için mail attım ama sanırım yoğunluktan ya da serverlardan kaynaklı bilgi alamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler
Sayın Sinnfein merhaba,
Arkadaşlarımız konunuz ile ilgili sizinle irtibat kurmuşlar.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

muratyesil yazdı:Merhabalar,

Birkaç yıl önce yine sizlere yazmış ve cevaplar almıştım,fakat bankacvılık yapıyor olmamdan dolayı Fsw kategorisinde göçmenlik başvurusu yapamayacağımı öğrenmiştim. Uzun bir aradan sonra forumunuzu tekrar gözden geçirdim.
2013 yılı meslek listelerinde Finans ve yatırım analistleri olduğunu farkettim.

Ben 1979 doğumluyum , yaklaşık 8 yıl Leasing ve bankacılık sektöründe Portföy Yöneticiliği yaptım.son 1 yıldır yeme içme sektöründe faaliyet gösteren bir firmada İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktayım. İelts'e hiç girmedim fakat ingilizcem Özel Lise mezunu olduğumdan iyi seviyede. İstanbul Üniversitesi İşletme FAkültesi mezunuyum.

Samsun'da yaşıyoruz.

Eşim 36 yaşında,ev hanımı.6 aylıkbir oğlumuz var. Oğlumuza daha iyi bir gelecek oluşturabilmek amacıyla Kanada'ya göçmenliği düşünüyoruz.

Şu an liste doldu mu ya da 2014 listesinde bu meslek açık olacak mı bilemiyoruz ama mevcut iş deneyimimle bu meslek altından başvuru gerçekleştirebilir miy(d)im merak ediyorum..

Yardım ve yönlendirmeleriniz için şimdiden teşekkür ederim..

İyi çalışmalar.

Syg.,

Murat Yeşil
Murat Bey merhaba,

Yeni donemde basvuru yaptiniz mi, sizin mesleginiz de uygun gorunuyor su anda?
muratyesil
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen muratyesil »

Merhaba,

Destek ekibi ile konuyla ilgili mailleşmemiz akabinde, IELTS için hazırlanmaya başladım. Eşimin de hazırlanması ve sınavı geçmesi gerekiyor tabi, bu süreç biraz uzun sürecek gibi duruyor...

Ama başlamak bitirmenin yarısıdır :)
serapik
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serapik »

Merhabalar bize Varşovadan MR geldi ayrıca yazıda ayrı ayrı hepimizin boy kilo ve göz rengimizin yazılı olduğu bir evrak talep etmişler. Bunun için oluşturulmuş bir form var mı yoksa düz yazı şeklinde mi vereceğiz. El yazısı mı olması gerekiyor.
slowokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Hayirli olsun serapik...;)

Benim dosyam da Varsova'da. Duz bos kagida yazsaniz olur. Ben word'te yazip cikti almistim, oyle yollamistim, diger dokumanlarin arasinda. Imza filan atmamistim. Bos kagida sadece boy ve goz rengi istemislerdi. Bir problem olmadi. Bugun de zaten passport request geldi. Keyfim epey yerinde.
slowokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Varsova Visa Ofisi, passportumu istedi benden. Prosedurun de su sekilde olmasi gerektigini soylediler yolladiklari emailde;

Istanbul veya Ankara'daki VFS Global ofisine gidip pasaportumu teslim ediyorum, onlar da yolluyorlar.

Yalniz be mesajda VFS Global'in pasaportumu nereye yollayacaklarini soylememisler. Ben yarin VFS Global'a gidip pasaportumu teslim edecegim. Bugun VFS Global'a telefon acip sordum, bana Ankara'ya yollayacaklarini soylediler. Zaten Varsova veya baska herhangi bir yere yollamalari gibi bir sey soz konusu degilmis. Bize bu konuda bir secenek sunmuyorlarmis.

Fakat benim dosyam basindan beri hep Varsova'daydi ve Varsova'yla daha dun yazistim. Muhtemelen dosyam hala orada. Bu durumda pasaportumun oraya yollanmasi gerekmiyor mu? Visanin pasaporta islenmesi olayi Ankara'da mi sonuclaniyor artik son asamaya gelindigi icin? Bilen biri varsa bu konuda fikrini paylasirsa memnun olurum.
Kullanıcı avatarı
brk09
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen brk09 »

Merhabalar Saygıdeğer Excellans'ları ve değerli forum üyeleri,

Bu başlık açıldığından itibaren girilen tüm yazıları okudum. Gerçekten güzel ve samimi bir ortam kurulmuş ve cevapları aranan tüm sorular detaylı ve güzel bir dille cevaplandırılmış. Başta bu ortamı sağlayan Excellans olmak üzere tüm bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara buradan teşekkür ederek başlamak istedim.

Ben de FSW kategorisinden başvuru yapmayı düşünüyorum. Buradan da başvurumla ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Herkese mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

slowokan yazdı:Varsova Visa Ofisi, passportumu istedi benden. Prosedurun de su sekilde olmasi gerektigini soylediler yolladiklari emailde;

Istanbul veya Ankara'daki VFS Global ofisine gidip pasaportumu teslim ediyorum, onlar da yolluyorlar.

Yalniz be mesajda VFS Global'in pasaportumu nereye yollayacaklarini soylememisler. Ben yarin VFS Global'a gidip pasaportumu teslim edecegim. Bugun VFS Global'a telefon acip sordum, bana Ankara'ya yollayacaklarini soylediler. Zaten Varsova veya baska herhangi bir yere yollamalari gibi bir sey soz konusu degilmis. Bize bu konuda bir secenek sunmuyorlarmis.

Fakat benim dosyam basindan beri hep Varsova'daydi ve Varsova'yla daha dun yazistim. Muhtemelen dosyam hala orada. Bu durumda pasaportumun oraya yollanmasi gerekmiyor mu? Visanin pasaporta islenmesi olayi Ankara'da mi sonuclaniyor artik son asamaya gelindigi icin? Bilen biri varsa bu konuda fikrini paylasirsa memnun olurum.
Sayın Slowakan merhaba,
Siz aracı vize işlem merkezine (VFS) pasaportunuzu Varşova konsoloslugumuzun ilettiği talimatla beraber teslim edeceksiniz. Onlarda giriş vizesi ve COPR belgenizin düzenlenmesi için gercek sorumlu oldugunuz Ankara konsoloslugumuza iletecekler. Ve uygun zaman içinde de pasaportunuz ve COPR belgeleriniz adresine ulaştırılacak.

Dosyanızın işlemesi ve Decision Made adımlarının Varşovada ki konsoloslugumuzda olması, size vize + copr ve sonlandırmayı orası yapacak gibi bir izlenim bırakmasın. Tüm konsolosluklarımız ortak ekranda dosyanızı ve verilen işlem kararlarını görmektedir.

Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.
Saygılarımızla,

slowokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkur ederim, Excellans.;)
Kullanıcı avatarı
brk09
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

brk09 yazdı:Merhabalar Saygıdeğer Excellans'ları ve değerli forum üyeleri,

Bu başlık açıldığından itibaren girilen tüm yazıları okudum. Gerçekten güzel ve samimi bir ortam kurulmuş ve cevapları aranan tüm sorular detaylı ve güzel bir dille cevaplandırılmış. Başta bu ortamı sağlayan Excellans olmak üzere tüm bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara buradan teşekkür ederek başlamak istedim.

Ben de FSW kategorisinden başvuru yapmayı düşünüyorum. Buradan da başvurumla ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Herkese mutlu ve sağlıklı günler dilerim.
Merhabalar, bir sorum olacaktı. Başvuru dokümanlarını hazırlamakla meşgulüm. Document Checklist Madde 21 "Mailing your Application" başlığı altında, "include 2 self-addressed mailing labels" ifadesi var. Bu etiketler kendimiz tarafından hazırlanan herhangi bir etiket falan olabiliyor mu? Yoksa kargolardan ya da PTT'den tedarik edilmesi gereken formatlı bir etiket midir?

Çok teşekkürler.
slowokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Herhangi bir etiketin ustune yazilmis olabilir, brk09.

Kirtasiyelerden etiket al, word'te ayarlama yapip printer'a bos etiketleri koy. Word'te hazirladigini tam etiketin ustune denk getirmeye calis.

Once bos bir A4 kagida cikti alip, yazdigin adresin sayfanin neresine ciktigini tespit et. Daha sonra etiketi sayfanin ustunde yazinin denk geldigi kisma selobantla yapistirip halledebilirsin.
Kullanıcı avatarı
brk09
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

slowokan yazdı:Herhangi bir etiketin ustune yazilmis olabilir, brk09.

Kirtasiyelerden etiket al, word'te ayarlama yapip printer'a bos etiketleri koy. Word'te hazirladigini tam etiketin ustune denk getirmeye calis.

Once bos bir A4 kagida cikti alip, yazdigin adresin sayfanin neresine ciktigini tespit et. Daha sonra etiketi sayfanin ustunde yazinin denk geldigi kisma selobantla yapistirip halledebilirsin.
Çok teşekkürler, slowokan.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

muratyesil yazdı:Merhaba,

Destek ekibi ile konuyla ilgili mailleşmemiz akabinde, IELTS için hazırlanmaya başladım. Eşimin de hazırlanması ve sınavı geçmesi gerekiyor tabi, bu süreç biraz uzun sürecek gibi duruyor...

Ama başlamak bitirmenin yarısıdır :)
Son donemde var mi bir gelisme ???

Muray Bey siz aldiniz mi sinav?

Ya da baska herhangi bir gelisme kaydeden birileri?

Biz de sinava hazirlaniyoruz, yakin zamanda almak lazim lakin kontenjanlar azaliyor.

Toplam kabul edilen basvuru 8500 civarina dayandi...
Volgus
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Volgus »

İyi günler,

Ben istanbul üniversitesi jeoloji mühendisiyim. Kanada'ya göç etmek istiyorum. Okuduğum bölüm ihtiyaç olan meslekler listesinde. Ancak FSW olarak başvurmak istersem, bu süreç 2 sene kadar sürüyor, birsürü koşullar ve belirli bir puan tutturmam isteniyor. Sizce bu konuda çokmu karamsar davranıyorum yoksa bu süreç gerçekten bu kadar zormu?

Birde şöyle bir seçeneğim var. Kanada Regina'da firması olan bir tanıdığımız var. Bana iş teklifi göndererek, beni Kanada'ya çağırsa sizce FSW yerine bu şekilde gelmek daha mı mantıklıdır? Çağırdığında ise karşılaşabileceğim sorunlar nelerdir, bu şekilde Kanada'da oturma izni alabilirmiyim ve bu süreç nasıl işliyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Volgus yazdı:İyi günler,

Ben istanbul üniversitesi jeoloji mühendisiyim. Kanada'ya göç etmek istiyorum. Okuduğum bölüm ihtiyaç olan meslekler listesinde. Ancak FSW olarak başvurmak istersem, bu süreç 2 sene kadar sürüyor, birsürü koşullar ve belirli bir puan tutturmam isteniyor. Sizce bu konuda çokmu karamsar davranıyorum yoksa bu süreç gerçekten bu kadar zormu?

Birde şöyle bir seçeneğim var. Kanada Regina'da firması olan bir tanıdığımız var. Bana iş teklifi göndererek, beni Kanada'ya çağırsa sizce FSW yerine bu şekilde gelmek daha mı mantıklıdır? Çağırdığında ise karşılaşabileceğim sorunlar nelerdir, bu şekilde Kanada'da oturma izni alabilirmiyim ve bu süreç nasıl işliyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla
Sayın Volgus merhaba,
Oncelikle FSW süreci 2015 Ocak ayından itibaren 6 aylık bir süreye kadar hızlandırılacak. Ve yine Regina'da bulunan tanıdıgınız sizin için ilkönce iş ilanı vermeil ve bu iş ilanına Kanada içinden yeterli personal - elaman bulamadıktan sonra sizin adınıza LMO başvurusu yapıp bu izni almak ve sonrada size LMO iznini göndermesi ile birlikte Kanada konsoloslugumuza ( ANKARA) ÇALIŞMA IZNI başvurusu yaparak, kabulunuz ile birlikte gelip, çalışmaya başlayabilir ve takip eden zaman içinde de Kanada içinden göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

mahone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mahone »

Herkese merhaba arkadaşlar.Adım Mahmut,bende Kanada fsw'ye başvurmayı düşünüyorum.İnşaat teknikeriyim acaba mesleğim başvurmaya uygunmudur?

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön