Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
kien
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada'ya Kalifiye personel-işçi olarak göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen kien »

Ekselans merhaba, bir sorum olacaktı, bir arkadaşım adına.

İlk başvuruyu yaparken Sidney'e tam olarak hangi formu gönderiyoruz. Biz eski tip 2008 öncesi olduğumuz için unutmuşum, bir yanlışlık yapmayayım istiyorum,

İlk başvuruda check listteki bütün formları mı gönderiyoruz, yoksa 008 ve sonrasını mı?

Çok teşekkürler
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

kien yazdı:Ekselans merhaba, bir sorum olacaktı, bir arkadaşım adına.

İlk başvuruyu yaparken Sidney'e tam olarak hangi formu gönderiyoruz. Biz eski tip 2008 öncesi olduğumuz için unutmuşum, bir yanlışlık yapmayayım istiyorum,

İlk başvuruda check listteki bütün formları mı gönderiyoruz, yoksa 008 ve sonrasını mı?

Çok teşekkürler
Sayın Kien merhaba, aşağıdakiler gidecek;
IMM-0008
SCHEDULE-1
SCHEDULE-3
Additional Family Information
IMM-5620 Payment Fee Form
IMM-5612 Document C.list
Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn. Excellans,

Stah ve Iris'ten gelen mesajlar üzerine ben de bana gelen maili -- kişisel bilgilerimi silerek -- buraya yapıştırdım. Benim bu mailden anladığım, Ankara'dan herhangi bir posta beklemeden, evraklarımı tamamlayıp göndermem gerektiği.

"You are therefore requested to submit a complete application to the following visa office:"

Sn. Iris ve Stah siz farklı bir yazı mı aldınız acaba?
En son taner3 tarafından Mayıs 14, 2010, 12:07 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Taner3, merhaba
Hayır, bakın burada sadece size dosyanızın alındığını, ücretin alındığını ve kabul edildiğini ve bundan sonraki işlemlerinizin Ankara Konsolosluğunda devam edeceğini ve bu işlemler sürecinde ilgili ofisin sizden talep ettiği evrakların tamamlanması içinde maksimum 120 gün süreniz olduğunu size belirtir. Yine kişisel bilgilerinizde vesaire herhangi bir değişiklik olursa bunuda yine ilgili ofise bildirmeniz gerektiğini ve prosedürü açıklıyor.
Şimdi Ankara size ''Sayın Taner3 biz sizin Permanent Resident başvurunuzu aldık ve bu başvuru ile alakalı bunlar bunlar bize gönderilmedilir'' demeden. Bizler nasıl bir hazırlık ve gönderim yapabiliriz.
Şunu güzelce aydınlatalım:
SYDNEY ofisi başvuru sahibinin FSW kategorisine uygun - uygunsuzluğuna karar verir ve ilgili ofise sevk eder,
Ankara yada ilgili ofis ise Permanent Resident şartlarına uygunluk ve FSW'de sunulan evrakların gerçekliğini, doğruluğunu check eder ve onay verir.
Yani size gönderilen bilgi mektubu gibi ilgili konsolosluğa da bildirilir. Bu insanın PR işlemlerine başla ve check et...Konsolosluk'ta size bu bilgiyi aldığını, dosyanızın (PR) açıldığını ve işlemlerin devam sürecinde listelenen evrakların teslimini (120 gün içinde) ister. Sizde prosedüre devam edersiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Teşekkürler Sn. Excellans.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

taner3 yazdı:Teşekkürler Sn. Excellans.
Sayın Taner3,
Biliyorum beklemek en zor dönem ama biraz daha sabır adım adım ilerliyor ne yazıkki.. Sonu hayırlı olsun çünkü nasıl olsa artık bu işin içine girildi. Ayrıca siz hazırlığınızı yapabilirsiniz olmazsa olmaz belgelerinizi hazırlayabilirsiniz. Resim, diplomalar, sertifiklar, tercümeler, banka evrakları vs vs.... Bu arada aslında bu konuda yani onay geldikten sonra Sydney'den; Ankara'ya evrakların hazırlanıp yollanması konusunda ( Ordan bir mektup, bilgi gelmeden) bir direk tavsiye niteliğinde bir yazı yazıp konuyla ilgili bir görüş alalım Ankara'dan bugün güzelce detaylandırıp konuyu daha işlevsel hale getirmek amaçlı bu talep uygun bulunabilinir diye düşünüyorum. Sonuçta hazırlanacak evraklar aslında Appendix-A formunda detaylıca var zaten. Bu konuya güzel ve doğru bir yaklaşım bugün getirelim. Gelişmeyi buradan sizlerle paylaşalım.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Teşekkürler.
Tam da bugün FBI'dan beklediğim savcılık belgesini alarak, son dokümanımı da tamamlamıştım ve çok sevinemedim açıkçası. Dokümanlarımın hepsini tamamladım. Bazı yeminli tercüme yapılmış dokümanların noter onayını yaptırmadım. Sadece pasaport, evlilik cüzdanı, diplomalara noter onayı aldım. (iş sözleşmeleri toplamda 1000TL'ye yakın tutuyor - bütün herşeyi noter onayı yaptırmaya kalkmam yaklaşık 2-3bin TL civarında tutuyordu- Acaba herkesin bu seviyede mi tutuyor?)
Fikir olması açısından, İngilizce'ye tercüme edlimiş tek sayfa belgeyi, noter, 65 TL'ye onaylıyor.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

taner3 yazdı:Teşekkürler.
Tam da bugün FBI'dan beklediğim savcılık belgesini alarak, son dokümanımı da tamamlamıştım ve çok sevinemedim açıkçası. Dokümanlarımın hepsini tamamladım. Bazı yeminli tercüme yapılmış dokümanların noter onayını yaptırmadım. Sadece pasaport, evlilik cüzdanı, diplomalara noter onayı aldım. (iş sözleşmeleri toplamda 1000TL'ye yakın tutuyor - bütün herşeyi noter onayı yaptırmaya kalkmam yaklaşık 2-3bin TL civarında tutuyordu- Acaba herkesin bu seviyede mi tutuyor?)
Fikir olması açısından, İngilizce'ye tercüme edlimiş tek sayfa belgeyi, noter, 65 TL'ye onaylıyor.
Sayın Taner3,
Neden o kadar fazla tutuyor. Sanırım noter onayı 20-45 tl arasında idi. Gerçekten 65 tl uçuk bir fiyat. Bunların sabit bir masraf sınırı yokmu. Her noter kendisine göre mi ücret talep ediyor?
Evet diğer evraklarınıza noter tasdiği gerekli değildir. Yeminli tercüme yeterlidir. Bu arada iş sözleşmeleri derken sanırım eski işyerlerinizden aldığınız çalışmış, çalıştı, çalışıyor yazılarından bahsediyorsunuz. Sözleşme koymanıza gerek yokda, eğer işveren Kanada'da değil ise.

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Veznedar ile beraber oturup, bilgisayar başında bütün belgeleri tek tek hesapladık. Belge bilgilerini önlerindeki bilgisayara giriyorlar ve ona göre size bir fiyat çıkarıyorlar. Notere göre değişmeyeceğini söylediler ama veznedar sayfa sayısını az yazarsa, daha az ödüyorsunuz. Ne yalan söyleyeyim ben pazarlık yaptım açıkçası. Aklınızda olsun, sayfa bazlı, değerlendirildiği için, bir sayfaya ne kadar çok şey sığdırırsanız (bunu öğrendikten sonra 4 pasaport sayfasını tek sayfaya fotokopi çektim) o kadar az ödüyorsunuz. Tercümeler de eğer noterden onaylanacaksa, tercümanınıza, herşeyi bir sayfaya sığdırmasını isteyin.)

Sözleşme'den kastım, Türkiye'de daha önce çalıştığım yerler ile yaptığım işçi sözleşmeleri. Onların İngilizce'ye tercümelerini de onaylatmayı düşünmüştüm.

En ucuzu, dediğiniz gibi tek sayfa Türkçe bir doküman onayı 22 gibi bir şeydi sanırım. Makbuzları bulunca daha net rakam yazabilirim.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

İndirimi de sayfa sayısını az girerek yapıyorlar :)
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

taner3 yazdı:İndirimi de sayfa sayısını az girerek yapıyorlar :)
Sayın Taner3,
Tam komedi yani Türkiye'de Noter işleri...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Iris
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Iris »

Excellans, Taner3,

Ben noter için 106-TL yeminli tercüman için 110-TL ödedim.

IMM 7103E de yazan evrakların hepsini iş sözleşmesi hariç hazırladım. İş sözleşmelerimiz olmadığından değil ama tercüme + noter çok fazla tutar ve zorunlu da değil diye düşünerek. Work experience yazılarınıda ingilizce olarak kısa ve öz istenen bilgileri içerek şekilde 1 er sayfa olarak hazırladım. Ekine ayrıca uzun uzun görev tanımları, organizasyon şemaları eklemedim.

Yalnızca evlilik cüzdanı, pasaportlar (1er sayfaya sığdırdım dediğin gibi) ve diploma mı noter yaptırdım.
Orjinalini verebileceğim diğer tüm belgeleri, Kızımın doğum raporu (yedek vardı), noterli diploma ,transcript, aile nufus dökümü, askerlik belgesi, Adli sicil kayıtları ve Almanya dan adli sicil kaydı nı tercüme ettirdim.

Diplomamı önce noterden onaylatıp sonra tercüme ettirdim. Noter ücreti 20-TL oldu. Once tercüme ettirip sonra noter yaptırınca noter ücreti 50-60-Tl ye çıkıyordu. Yeminli tercümenin ekinde noterden aslı gibidir kopyasıda olacağı için bu şekildede olur diye düşündüm. ??
Birde ben istenen evraklar haricinde eğitim, seminer vs dokumanlarımı larımı hiç karıştırmadım işe. Mumkun olduğu kadar basit ve ekonomik bi hazırlık oldu.
Umarım yanlış yapmadım ??? Ne dersiniz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Iris yazdı:Excellans, Taner3,

Ben noter için 106-TL yeminli tercüman için 110-TL ödedim.

IMM 7103E de yazan evrakların hepsini iş sözleşmesi hariç hazırladım. İş sözleşmelerimiz olmadığından değil ama tercüme + noter çok fazla tutar ve zorunlu da değil diye düşünerek. Work experience yazılarınıda ingilizce olarak kısa ve öz istenen bilgileri içerek şekilde 1 er sayfa olarak hazırladım. Ekine ayrıca uzun uzun görev tanımları, organizasyon şemaları eklemedim.

Yalnızca evlilik cüzdanı, pasaportlar (1er sayfaya sığdırdım dediğin gibi) ve diploma mı noter yaptırdım.
Orjinalini verebileceğim diğer tüm belgeleri, Kızımın doğum raporu (yedek vardı), noterli diploma ,transcript, aile nufus dökümü, askerlik belgesi, Adli sicil kayıtları ve Almanya dan adli sicil kaydı nı tercüme ettirdim.

Diplomamı önce noterden onaylatıp sonra tercüme ettirdim. Noter ücreti 20-TL oldu. Once tercüme ettirip sonra noter yaptırınca noter ücreti 50-60-Tl ye çıkıyordu. Yeminli tercümenin ekinde noterden aslı gibidir kopyasıda olacağı için bu şekildede olur diye düşündüm. ??
Birde ben istenen evraklar haricinde eğitim, seminer vs dokumanlarımı larımı hiç karıştırmadım işe. Mumkun olduğu kadar basit ve ekonomik bi hazırlık oldu.
Umarım yanlış yapmadım ??? Ne dersiniz.
Sayın Iris merhaba,
Hayır gayet güzel indekslemişsiniz. Tebrikler demekten başka birşey kalmıyor.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sn İris,
Aynen dediğiniz gibi ben de sadece pasaportlar, evlilik cüzdanı ve diplomamı noterden onaylattım. Diploma noter onayı 20TL tuttu. Pasaportlar ve evlilik cüzdanı ise 120TL tuttu.
Benim eski iş yerlerimden yazı alma şansım kalmadığından (ya kapandılar, ya da tamamen farklı kişiler çalışıyor), mecburen sözleşmeleri tercüme ettirdim. Bunun dışındaki yerler için aynen dediğiniz gibi birer sayfalık İngilizce yazıları hazırladım.
Demek ki aynı dokümanları onaylatıp, diğerlerini de yeminli tercüme yaptırmayı tercih etmişiz.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sn. Excellans,

Sydney'den gelen mailde bir dosya numarası var ve işlemlerimi bu numara ile yapmam gerektiği söyleniyor. Ankara, dosya açtığında farklı bir numara mı verecek?

Dosyam Ankara'ya gönderileli iki ay olmuş durumda. Ankara'nın ne kadar sürede cevap vermesi beklenir?

Sonbahar - Yaz dönemini kaçırdığımız için eskisi kadar aceleci değilim ama dediğiniz gibi bazen sabırlı olamıyor insan.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

taner3 yazdı:Sn. Excellans,

Sydney'den gelen mailde bir dosya numarası var ve işlemlerimi bu numara ile yapmam gerektiği söyleniyor. Ankara, dosya açtığında farklı bir numara mı verecek?

Dosyam Ankara'ya gönderileli iki ay olmuş durumda. Ankara'nın ne kadar sürede cevap vermesi beklenir?

Sonbahar - Yaz dönemini kaçırdığımız için eskisi kadar aceleci değilim ama dediğiniz gibi bazen sabırlı olamıyor insan.
Sayın Taner3 merhaba,
Sahip olduğunuz dosya numarası ile https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en adresine giriş yapın ve dosyanızı check edin. Bakın bakalım dosyanız hakkında ne diyor, ona göre değerlendirelim.
Cevap süresi ise 2 hafta içinde de 2 ay içindede yani değişiyor direkt şu diyemiyoruz. Ankara'nın yoğunluğuna göre .....
Ayrıca yarın yani Pazartesi günü, Sorumlu vize ofisinin yoğun ve geç döndüğü durumlarda başvuru sahibi beklemeksizin dosyasını gönderebilme durumunu CIC'ten check edip sizlerle paylaşacağım. Çünkü bazı vize ofisleri (Filipinler, Avustralys vs ) cevap beklemeksizin Sydney onayı geldiğinde dosyayı kabul ediyorlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Bu arada yine genel bilgi açısından bu işlemleri merak eden çok e-mail alıyoruz. Yani oralarda bizdeki gibi yani Türkiye'deki gibi kayırmalar vesaire oluyormu? Yada Excellans ne olur dosyamıza el at vs gibi...

Arkadaşlar, öncelikle benim CIC,CIO ile vesaire bir bağlantım, görevim yok hatta hatta gelen bazı e-maillerde söylenilen gibi Ankara Konsolosluğunda yada başka bir konsolosluktada çalışmıyorum.......
Ama merak edenler için bazı detaylar vereyim işlemler nasıl ve ne şekilde yürütülüyor:

Dosyalarımız Nova Scotia / Centralized Intake Ofiice' ulaşınca yani CIO; görevliler ilkönce başvuru ücretlerini ve doğruluğunu check edip CAIPS (Computer Assisted Immigration Processing System) dosyası oluştururlar yani kısaca bilgisayar destekli göçmenlik işletim sistemi'ni kullanarak başvuru sahibi hakkında online dosya oluşturur. Bu dosyaya dünya üzerindeki tüm Konsolosluk, Elçilik vize görevlileri ulaşabilmektedir. Görevli sizin formlarda belirttiklerinizi bu dosyaya yazar ( Meslek, eğitim, yaş, medeni durum, vs) sonra sizin FSW altında ibraz ettiğiniz ve bakanlığın ibraz ettiği şartlar ve gerekliliklerle karşılaştırıp uygunluk giriş kodu : 1 uygunsuzluk giriş kodu :2 (T11) formatında kayıt eder. T-11 formatı ayrıca bu girilen datanın kagıt versiyonudur. 2 kodu girildiyse sistem görevliyi uyarır ve '' Bu başvuruya, kabul edilmediğini açıklayan mektup gönder'' der yada 1 kodu girildiyse yine sistem uyarır '' Bu başvuruya kabul edildiniz e-maili gönder '' der. Bu 1 kodu ve devamında gönderilen e-mailden hemen sonra sistem, kod 4 girilir buda kabul edildi, destek evrakları, meslek evrakları vs vs ilgili vize ofiste 120 gün işlemde olacak mesajıdır.

Sonra görevli BF with ''a87'' kodu girer, bunun anlamıda Bring forward ilerletildi vize ofisine (Ankara) aynı zamanda da tüm yolladığınız ilk dosyalar ''B'' file yani online file olarak Ankara konsolosluğuna açılır. Bunun anlamı ilk yolladığımız dosyalar, evraklar kagıt ve klasör halinde Ankara'ya posta edilmez. Ankara ekranda online dosya olarak görür bunları. Ve devam eden 120 gün boyuncada her pazartesi CIO dosyaları check eder ve ilgili vize ofislerinin dosyalar üzerindeki değişikliklere, eklemelere vs bakar kontrol edip indirir. Sonra girilen tüm dosya ve evraklar oluşturulan FILE NUMBER (Bu aynı zamanda sizede bildirilir) altında saklanır ve iki ofis arasında kagıt, evrak vs seklinde bir git gel olmaz.
Böylelikle hem süreden kayıp hemde olası masraf vs. önlenmiş olur. Ve sisteme yani başvuru dosyasına kişisel, unvansal müdahele engellenmiş olur.(Kayırma anlamında).
Ama hiç mi olmuyor sorunuza da oluyor demek zorundayım. Nasıl oluyor sorunuza da şöyle : Dosya gelir kimsenin günahını almadan olabileceği anlatıyorum!! Ayşe, Fatma, Veli'nin bekleyen dosyası ile ilgilenilmez, Ali'nin dosyasıyla ilgilenilir ve konsolosluk bekleme süresi kısalmış olacagından Ali diğerlerinden önce işlem yapar.... Hemen bir diğer sorunuza : Eee peki CIO - CIC neden dosya zamanlarını check etmiyor ve ilgili konsolosluga '' Ya kardeşim, Ayşe, Fatma, Veli Ocak'ta başvurmuş ama Ali Mart'ta Ali'nin dosyası bitmiş..bu nasıl iştir..'' demiyor diyeceksiniz. Cevap : Eğer böyle bir kayırma yapıldıysa!! '' Ayşe, Fatma, Veli'den evrak istedik daha geri ibraz etmedi. Ali herşeyi tamamdı o yüzden'' bundan sonra tabiki okyanusun öbür tarafından yapılacak birşey kalmıyor...

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhaba, yine bu klasmandaki arkadaşlarımıza yardımcı olması açısından IELTS sınavına uygun bedava dökümanları aktaracağım: Sorular, çalışma kitabları, cevaplar, sesli bantlar vs vs..
http://www.4shared.com/file/IggwyHEs/CA ... FMP31.html
http://www.4shared.com/file/laJWNifg/CIELTS21.html
http://www.4shared.com/file/Sa95hFhU/CIELTS31.html
http://www.4shared.com/file/oe_YOVv2/Ca ... Book1.html
http://www.4shared.com/file/vcAuxgoI/Ca ... udio1.html
http://www.4shared.com/document/cwer8qD ... LTS_5.html
http://www.4shared.com/file/HhQPyAtI/Ca ... pdf_b.html
http://www.4shared.com/document/tX6fJEk ... s_1-9.html
http://www.4shared.com/file/XxJSSiuh/test11.html
http://www.4shared.com/file/OsgABHpt/test21.html
http://www.4shared.com/file/FqP3l6gF/test31.html
http://www.4shared.com/file/_fqp43C6/test41.html
http://www.4shared.com/file/FvzkmMBF/audio_Test21.html
http://www.4shared.com/file/ddGI3Rb6/audio_Test31.html
http://www.4shared.com/file/kfneidAU/audio_Test41.html
http://www.4shared.com/file/Os0C7mal/audio_Test11.html
http://www.4shared.com/file/77721299/ea ... IELTS.html
http://www.4shared.com/file/77722084/9c ... stuff.html
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_1.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_2.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_3.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_4.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_5.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_6.zip
http://www.IELTSeBook.com/Cambridge_Pra ... Book_7.zip

Herkese başarılar, saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

:!: :!: :!: Sayın Taner3, Sayın Stah, Sayın Iris ve diğer FSW klasmanındaki arkadaşlar; :!: :!: :!:

Eğer, CIO- Sydney'den adınıza dosyanızın kabul olduğuna dair ve açılmış dosya numarası bildirilen e-mail aldı iseniz ! İlgili konsolosluğun size dönmeside 21gün ( 3 hafta ) geçti ise. Başvuru dosyanızı bu geri dönüşü beklemeden yollayabilirsiniz.
Böylelikle sayın Taner 3, öncelikle siz hemen dosyanızı gönderebilirsiniz. Sanırım sayın Iris'te ufak tefek eksikleri kalmıştı oda tamamlayıp gönderebilir. Hepinize hayırlı olması dileğiyle...

Saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

İlginize çok teşekkürler Sn. Excellans. Fotograflarımızı çektiriyoruz o zaman.

Başvurumun durumu
"Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) Eligibility Review Complete "
olarak görünüyor bu arada...
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

taner3 yazdı:İlginize çok teşekkürler Sn. Excellans. Fotograflarımızı çektiriyoruz o zaman.

Başvurumun durumu
"Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) Eligibility Review Complete "
olarak görünüyor bu arada...
Sayın Taner3 merhaba,
Tabiki çektirebilirsiniz. Güzelce herşeyi tekrardan kontrol ediniz. Biliyorsunuz ki son alınan karardan sonra ek bir şans olmayacak. Yine kontrol yaparken 67 puan sistemini iyice check ediniz. Ve hayırlısı ile yollayınız.

Ayrıca listenizin devamıda kısmetse şu şekilde olacaktır:

-Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) ELIGIBILITY REVIEW COMPLETE
-Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) - Eligibility Review Complete
-The review at the CIO-Sydney has been completed. A letter with additional information has been mailed.(Ankara'ya sevk ediliyor)

ANKARA ARTIK DEVREDE
=======================
-RECEIVED BY VISA OFFICE Received by Visa Office
-The application and documents have been received by the visa office.
=======================
-VISA OFFICE ELIGIBILITY REVIEW COMPLETE
-Visa Office - Eligibility Review Complete
-The review of the application and supporting documents has been completed at the visa office. A letter with additional information has been mailed.
=======================
IN PROCESS (İşlemde)
In Process
Based on review of your complete application package, it has been determined that your application is eligible for processing.
Processing has begun.
=======================
DECISION MADE
(Son Kararın verileceği zaman.)

-Medical Results Received by CIC
We have received your medical results. We will contact you only if additional tests are needed.
-Approval Status Determined
Your application will be either approved or rejected. We will inform you of the decision in writing.
-Permanent Residence Status Determined
If your application is approved, we will send you your permanent resident documentation and a letter saying what we need to finalize your permanent residence.
==========================
COMPLETE (Welcome to CANADA kısmı )
(This is the last step in the processing of your application.)
Applicant Arrives in Canada and is Granted Permanent Residence

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Cok tesekkurler Excellans. Biz biliyorsunuz isi biraz agirdan aliyoruz, niyetimiz Temmuzda belgeleri Ankara'ya gondermek ve artik kabul alir da denk getirebilirsek seneye yazin ilk girisi yapmak. Taner3, Iris, size de kolayliklar diliyoruz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

stah yazdı:Cok tesekkurler Excellans. Biz biliyorsunuz isi biraz agirdan aliyoruz, niyetimiz Temmuzda belgeleri Ankara'ya gondermek ve artik kabul alir da denk getirebilirsek seneye yazin ilk girisi yapmak. Taner3, Iris, size de kolayliklar diliyoruz.
Sayın Stah merhaba,
Onay e- maili geldikten sonra eğer Temmuz, 120 gün barajını karşılıyorsa tabiki neden olmasın sürenizi sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Herkese hayırlı olsun bitsin bu dertler kısa zamanda diyelim.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Arkadaşlar ve misafirlerimiz;
FSW- Federal Skilled Worker başvurusu yapmış olanlar mesleklerini ve kısaca tecrübelerini bir iki satır (Y.dil bilgisi + deneyim) yazarlarsa, bizlere gelen iş alternatiflerini paylaşma şansımız olur. Belkide Kanada'ya gelirken bir iş sahibi olarakta gelme şansını yakalamış olursunuz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

'' Bahar '' isimli üyenin taşınmış mesajıdır:
Merhaba

Benim de bir sorum var. Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim. Ben 2007 sonunda bir danışmanlık şirketiyle sözleşme yaptım ve evraklarımın hepsini onlara teslim ettim ama başvuru yapıldığına dair hiçbir bilgi,belge alamadım. 2009 sonunda tekrar görüştük ve sistemin değitiğini ve yeniden başvuru yaparsak(en baştan) daha çabuk olacağını söyledi. Biz de tekrar başvuru yapın dedik. Ancak başvuru yapıldıına dair hiçbir bilgi vermiyorlar.Her aradığımızda yapılacak diyorlar. Acaba bu normal midir? Başka kişilerle görüştüğümde en azından "başvuru yapıldı" belge ve numarasını aldıklarını söylediler. İyice şüpheye düştüm. Acaba aracı kurumla iletişimimi koparıp kendim başvuru yapsam nasıl olur? Bu arada ben Kimya mühendisiyim ve 15 yıldır çalışıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.''
Bahar hanım merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun. Şimdi gerçek şu ki size yapılacak ve yapıldı konularına açıklık getireyim. Sizin tabiki bahsettiğiniz şirketle nasıl anlaştığınızın detaylarını bilmiyorum. Çünkü eğer bahsettiğiniz şirket size formlarınızı doldururken yada doldurturken kendileri adına sizden '' Yetkili olma'' için imza alıp ayrı form(IMM 5476) doldurdular mı ? Eğer doldurdularsa CIO- Yani Sydney ofisi onlarla irtibat halinde olacaktır, ama eğer bu formu doldurmayıp ve sizden yetki konusunda imza almadılarsa başvuru ne zaman yapılırsa yapılsın CIO sizinle irtibat kuracaktır ki şuana kadar kurmadığına görede başvurunuz hala yapılmamış.
Bu arada sayın danışman şirket 2009 sonunda siz tekrar aradığınızda size bilmiş bilmiş sistemin değiştiğini yeniden başvuru yaparsak ....diyebiliyorda bu sayın danışman bu sistemin 27 ŞUBAT 2008 'de değiştiğinde neden size haber vermiyorda sizin bir sene sonra aramanızı bekliyor!!! diyecek söz yok...
Tabiki kendinizde başvuru yapabilirsiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen safiyed »

Excellans: Yardiminiza ihtiyacimiz var. Suan ne yapacagimizi bilmiyoruz. Bugun red edildigimize dair Ankara'dan mektup aldik. 2.kez red edildik. 65 puanla red edilmisiz. Dil puanimiza 5 vermisler ve red olmusuz. Ne yapmaliyiz artik hic bilmiyoruz. Tavsiyelerinize ihtiyacimiz var!!! Bu kadar kolaymi red edilmek dil puaniniz yetersiz yeniden sinava girin deseler olmazmiydi...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

safiyed yazdı:Excellans: Yardiminiza ihtiyacimiz var. Suan ne yapacagimizi bilmiyoruz. Bugun red edildigimize dair Ankara'dan mektup aldik. 2.kez red edildik. 65 puanla red edilmisiz. Dil puanimiza 5 vermisler ve red olmusuz. Ne yapmaliyiz artik hic bilmiyoruz. Tavsiyelerinize ihtiyacimiz var!!! Bu kadar kolaymi red edilmek dil puaniniz yetersiz yeniden sinava girin deseler olmazmiydi...
Sayın Safiyed merhaba,
Çok çok geşmiş olsun, bu dosyaya yapacak ne yazıkki birşey yok. Ayrıca 10 Nisandan sonra yabancı dil seviye belgelemek bir kereye mahsus olmak üzere değiştirildi. Yani konsolosluklar sunulan sınav sonucuna göre karar verip değerlendiriyor. Eskiden dediğiniz gibi eğer örnek sizin gibi 64,65,66 toplamda puan elde edilen başvuru sahiplerinin eğer yabancı dil puanları artırılabilinir şekilde az ise böyle bir yeni sınav sonucu isteniyordu..
Bunu red edilmek gibi algılamayınız yeterli olmamak gibi algılayınız. Sonuçta eğer imkanınız var ise tekrar başvurma şansınız mümkün. Tabiki yeni masraf ve iyi bir sınav hazırlığı yapılmak kaydıyla. 2 puanlık bir sınav eksikliği başarılmyacak yada yapılamayacak birşey değil dediğim gibi ekonomik yönden eğer imkanınız var ise hazır mesleğiniz listede iken tekrar deneyin. Daha evvel sınavda aldığınız puanlara ve notlara bakın nerde hangi bölümde eksikseniz ilkönce o tarafa yüklenin örnek : Okuma - Reading düşük ise yada Listening - dinleme vs ilk başta bunu güçlendirin sonra genel sınav testleri ve dökümanlarına geçin böylelikle daha hazırlıklı ve iyi öğrenmiş olursunuz. Yapabileceğim en iyi ve doğru tavsiye bu olacak...Eğer karar verirseniz size yine internetten bedava olan IELTS sınav yardımcı dökümanlarının linklerini ve listelerini veririm.
Tekrar geçmiş olsun Safiyed hanım...

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Suan ne yapacagimizi bilmiyoruz dogrusu, saglikli dusunemiyuruz. Daha 2 hafta once gondermistik evraklari. Aslinda dil puanimizi dusuk bulabiliceklerini dusunmustuk ama islemlerimiz biran once baslasin diye elimizdeki sonucu gonderdik. Eger dusuk bulurlarsa nasil olsa tekrar sinava gir dil puanini yukselt gibi bir sey derler diye dusunduk. Dil puanimiz speaking, writing, reading hepsi 5'ti. Sinava gireli de yaklasik 3 yil olmustu. Yani yarim puan arttirabilirdik aslinda, keske sinava girip sonucunu yukseltip oyle gonderseydik. Sonucun boyle olabilcegini dusunemedik. Birde bizim basvuru yaptigimiz tarihte dil sinavindan 5 aldigin zaman puanlamada butun hepsine 2 puan veriyor ve toplamda dil puaninindan 8 aliyorduk. Acaba yanlis mi hatirliyoruz. Elimizde o doneme ait dokumanda yok tabii suanda...
ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Maddi olarak yeniden basvuru yapacak guce sahibiz ama dile kolay 10 yilimiz gitti bu yolda ve suan sevkimiz iyice kirilmis durumda :(( Yeni basvuru sisteminde IELTS sonucunu bastanmi gonderiliyor, yoksa evrak gonderme asamasindami gonderiliyor.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

safiyed yazdı:Suan ne yapacagimizi bilmiyoruz dogrusu, saglikli dusunemiyuruz. Daha 2 hafta once gondermistik evraklari. Aslinda dil puanimizi dusuk bulabiliceklerini dusunmustuk ama islemlerimiz biran once baslasin diye elimizdeki sonucu gonderdik. Eger dusuk bulurlarsa nasil olsa tekrar sinava gir dil puanini yukselt gibi bir sey derler diye dusunduk. Dil puanimiz speaking, writing, reading hepsi 5'ti. Sinava gireli de yaklasik 3 yil olmustu. Yani yarim puan arttirabilirdik aslinda, keske sinava girip sonucunu yukseltip oyle gonderseydik. Sonucun boyle olabilcegini dusunemedik. Birde bizim basvuru yaptigimiz tarihte dil sinavindan 5 aldigin zaman puanlamada butun hepsine 2 puan veriyor ve toplamda dil puaninindan 8 aliyorduk. Acaba yanlis mi hatirliyoruz. Elimizde o doneme ait dokumanda yok tabii suanda...
Sayın Safiye hanım,
Evet, ama artık pişmanlık ne yazıkki dahada üzüntüye neden olacak. O yüzden biraz daha olayın şokunu atlatıp düşünüp karar verin en iyisi böyle sonuca ulaşılır. Yeni puanlamayı tablo olarak vereyim sizde bakınız:
Resim

Yeni düzenlemede baştan gönderilmesi tavsiye ediliyor ama zorunluluk yok fakat sizin yaşadığınız gibi Konsolosluğa bir kere sunma şansınız olur eğer baştan göndermeyince. Diğer türlü baştan gönderip dosya ilerlerken yeniden sınav sonucu alıp son sonuçları konsolosluğa ibraz etme şansınız oluyor.

Saygılar
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans;
Tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler, iyiki varsiniz. ..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Safiyed,
Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede isteğinize kavuşursunuz.
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
safiyed
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3;
Dileklerin icin cok tesekkur ederim, umarim ..........
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Fırst Landing Sonrası

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

ecellans merhaba,
bu başlıktamı yazmam gerekti bilemedim..
sormak istediğim, first landing i yaptıktan sonra, yapılması gereken bilimum işlemler var malum..SIN number, Health Card başvuruları gibi..normalde biz ilk günler bu işler için koşturup, gezme tozmadan önce halledilmesi gerekenleri halledeceğiz. tabi yanımızda bebiş de olacak ama heralde o olmadan yanımızda onun adına tüm başvuru işlemlerini biz yapabileceğiz değil mi? ya da aynı zamanda şöyle sorayım; bebek haricinde eşimin de benim yanımda olmasına gerek var mı, ben tek başıma tüm başvuruları halledebilirmiyim? yoksa eşimle beraber mi başvuruları yapmamız gerekiyor?
teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Kadir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kadir »

Bizler SIN numarası alırken Service Canada'daki görevli çocuklar dahil her birimizi görmek istemişti. Health care başvurusunu posta yoluyla yapmıştık. Ancak bu bir kuralmıdır onu bilmiyorum. Sanırım Excellans kural yonunu daha iyi acıklayacaktır.

Kadir
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

teşekkür ederim kadir
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

re: Fırst Landing Sonrası

şöyle bi bilgi buldum ;

Parents or Legal Guardians Applying on behalf of a Child:

Children who are 12 years of age or older may apply for their own SIN. However, parents or legal guardians can also apply on behalf of a child under the age of majority in their province.

Here's what you'll need if you are applying on behalf of a child:
At a Service Canada Centre
your SIN OR your original document(s)
the child's original document(s)
an original document or certified copy of a document that confirms your legal guardianship, if you are a legal guardian (in Quebec, a notarized will is an acceptable document).
the $10 fee if required

bu durumda sanırım bebeğin evraklarını da alarak sadece $10 fee karşılığı halledebilirim.
ne dersiniz?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

re: Fırst Landing Sonrası

ilkerb yazdı:şöyle bi bilgi buldum ;

Parents or Legal Guardians Applying on behalf of a Child:

Children who are 12 years of age or older may apply for their own SIN. However, parents or legal guardians can also apply on behalf of a child under the age of majority in their province.

Here's what you'll need if you are applying on behalf of a child:
At a Service Canada Centre
your SIN OR your original document(s)
the child's original document(s)
an original document or certified copy of a document that confirms your legal guardianship, if you are a legal guardian (in Quebec, a notarized will is an acceptable document).
the $10 fee if required

bu durumda sanırım bebeğin evraklarını da alarak sadece $10 fee karşılığı halledebilirim.
ne dersiniz?
Sayın Ilkerb merhaba,
Evet bulduğunuz bilgi doğrudur. Fakat bu SIN kartları içindir. Kadir beyinde dediği gibi Health Card prosedürü her eyalete göre değişiyor yani bebeği görmek isteyebilirde istemeyebilirde. Mesela, BC'de form doldurup postayla başvurursunuz keza Alberta'da aynı Saskatchewan'da SIN kartını bile almadan sadece SIN numarasıyla yine form doldurur teslim edersiniz evinize gönderirler. Ama Ontario'da nasıl bilmiyorum. Fakat yüksek bir ihtimalle yine aynı prosedürdür. Yani formlar doldurulup ya teslim edilir yada posta ile gönderilir ve PR kartlar gibi belirttiğiniz adrese gelir. Yani bebişle gitmenize gerek yok.
Böylece kısaca yapılacak şu olacak;
1- Hava Alanında Pr kartlar için gereken yapılacak adres verilecek,
2- Ertesi gün dinlenilmiş halde SERVICE CANADA CENTER gidilecek, ebeveynler SIN kartlarının başvurusu yapılacak. Zaten akabinde size Health Card için ne yapmanız gerektiğide anlatılacak. Ya numaralarınızı alıp form doldurun biz size göndereceğiz diyecekler yada formları alın doldurun postalayın diyecekler.
Böylece ; PR + SIN + Health Card olmazsa olmazları halletmiş olacaksınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Teşekkürler excellans,
eşimin de olması gerekiyor yanımda diye algılıyorum. doğru mu?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:Teşekkürler excellans,
eşimin de olması gerekiyor yanımda diye algılıyorum. doğru mu?
Sayın Ilker,
Evet, siz ve eşiniz
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön