Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

D.Said yazdı: Temmuz 16, 2021, 10:36 pm Merhaba Sayin Excellans,

Ben spousal sponsorluğa başvurmuştum ve bugün ‘Prearrival letter’ geldi mailime. Sanırım sonrakı adım pasaport istemeyidir. Bu pasaport istemeyi en geç ne zaman olabilir? Kaç hün beklemem gerekiyor?

Size şimdiden teşekkür ederim.
Sayin D.said merhaba,
Oncelikle simdiden hayirli olsun. Minimum 1 hafta maksimum 90 gun icinde bu talebiniz gerceklesecektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mertkcr »

Merhaba Excellans,

Yaklaşık 120 gündür pasaport talebi bekliyorum pre-arrival letter den sonra..... mail attıgımız da ikinci kez kontrol ediliyor diyor valla ben anlayadım ne iş yaptıklarını ne desek otomatik mail atıyorlar.. Eşim türkiye de onun ulaşma imkanı var mı konsolosluğa sizce tel den veya direk ankara dan
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Isse »

Merhabalar sayın excellans;
16 Haziran da Quebec onayını almıştık federal onayı da daha öncesinde almıştık zaten.
Neredeyse 2 ay olacak ve hala sağlık raporu için bir mail gelmedi. Parmak izi yüz taraması bunlara girmiştim daha öncesinde şuan beklediğim sağlık raporu ve pasaport talebi . Sağlık raporu için 3-6 hafta arası demiştiniz ama 7 hafta oldu hala bir haber yok sizce ne zaman gelir sağlık raporu için randevu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Ağustos 4, 2021, 3:43 pm Merhaba Excellans,

Yaklaşık 120 gündür pasaport talebi bekliyorum pre-arrival letter den sonra..... mail attıgımız da ikinci kez kontrol ediliyor diyor valla ben anlayadım ne iş yaptıklarını ne desek otomatik mail atıyorlar.. Eşim türkiye de onun ulaşma imkanı var mı konsolosluğa sizce tel den veya direk ankara dan
Sayin Mertkcr merhaba,
Ne yazikki suan konsolosluk gorevlileri ciddi sekilde yogunluk yasiyorlar, belkide gecikme bu yuzden kaynaklaniyor. Bu yuzden biraz daha sabir diyelim. Telefonla bilgi ne yazikki vermeyeceklerdir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Ağustos 5, 2021, 12:05 pm Merhabalar sayın excellans;
16 Haziran da Quebec onayını almıştık federal onayı da daha öncesinde almıştık zaten.
Neredeyse 2 ay olacak ve hala sağlık raporu için bir mail gelmedi. Parmak izi yüz taraması bunlara girmiştim daha öncesinde şuan beklediğim sağlık raporu ve pasaport talebi . Sağlık raporu için 3-6 hafta arası demiştiniz ama 7 hafta oldu hala bir haber yok sizce ne zaman gelir sağlık raporu için randevu ?
Sayin Isse merhaba,
Rapor talebiniz halen gelmedi ise IRCC - Webform araciligi ile bu talebin gelmedigini dile getirerek dosyanizin suandaki durumu hakkinda bilgi talebi edebilirsiniz. https://secure.cic.gc.ca/enquiries-rens ... eSupport=1
Saygılarımızla,

vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen vekanada »

Merhaba,

Eşim Montreal'den aile birleşimi için başvuruda bulundu. Ben Kanada'da değilim (Outside) Sürecimiz şu şekilde ilerledi;

10 Kasım 2020 Nova Scotia'ya dosyamız ulaştı.
Mart 2021'de AOR, Bio Request ve CSQ başvurusu için onay mailleri geldi.
Nisan 2021'de Bio request tamamlandı, CSQ onayı tamamlandı.
ECAS'da eşimin durumu (Sponsor) Decision made oldu.
Nisan ayında dosyamız Kanada Ankara Büyükelçiliği'ne gönderildi.

Bu tarihten sonra herhangi bir şey olmadı.
Geçen hafta webform aracılığı ile Kanada Ankara Büyükelçiliği'ne sorduğumuzda dosyamızın işlemde olduğu, zamanı geldiğinde medical request için bilgilendirileceğimiz şeklinde cevap aldık. Büyükelçiliğin yoğunluğunun ve pandemi süreci sebebiyle sıkıntılar yaşandığının farkındayım ancak özellikle aile birleşimlerini biraz daha hızlı yapabilirler diye düşünüyorum. Yukardaki iletide yazan arkadaşım neredeyse 2 ay olacak hala sağlık raporu gelmedi demiş. Biz neredeyse 5 aydır sağlık raporu bekliyoruz maalesef hazırlıklı olmasını öneriririm umarım bir an önce gelir.

Yabancı forumlarda Quebec başvuruları için applicant, decision made olduğunda sağlık raporu talebi geliyor diye okumuştum ama doğru mu bilemiyorum. Ayrıca yine yabancı forumlarda Ankara ve Yeni Delhi ofislerinin çok yavaş olduğu görüşü var maalesef. Farklı vize ofislerinde bizden çok sonra başvuru yapıp şu anda pasaport talebi maili alan insanlar var forumlarda görebiliyorum.
Ekstra olarak yapabileceğim bir şey var mı bilemiyorum eşimden ayrı neredeyse 1 yıl olacak zor bir süreç, keşke biraz daha hızlı olsa her şey...
Bekliyoruz.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar vekanada kullanıcısı.
Şimdi okudum mesajınızı evet gerçekten zor bi durumdayız anlamadigim konsolosluğa mesaj atıyorum fakat sabırla bekleyiniz diyor daha ne kadar sabır edeceğiz bilemedim. Benim bi arkadaşım da başvurusunu yaptıktan neredeyse 1 buçuk yıl sonra onaylarını aldı 1 ay sonra ve 1 e hafta arayla parmak izi ve sağlık raporunu tamamladi onada 5 ay oldu fakat hiç bi şekilde pasaport istenmedi. Haliyle bende çok korkuyorum ve gerçekten çok zor bi durum bu cevapsız sorularin olması. Ne yapacağız nasil bir yol izleyeceğiz bilemiyorum. İnşAllah en kısa zamanda vizemizi alır ve ailemize kavuşuruz🙏
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba Isse

Dosyanızın durumunda herhangi bir değişiklik olursa buraya yazarsanız çok sevinirim bende kendi açımdan takip edip benim dosyamla ilgili kıyaslama yapabilirim.

Umarım hızlıca hallolur.
Teşekkürler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba vekanada;
Tabii ki yazarım sizde yazarsaniz sevinirim inşAllah en kısa zamanda vizelerimizi almak nasip olur.
İyi günler.
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yigit.. »

Arkadaslar 6 ay oldu hala saglik raporu istemediler bu surec normal mi? Evraginda gelisme olan arkadas var mi? Lutfen bilgilendirebilir misiniz..
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba ;
Banada 3 buçuk ay oldu hala ne ses var ne seda bizde anlam veremedik ne için bekletiliyoruz 😕
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Turkiyedeki konsoloslukta mi sorun var yoksa kanada dami bilmiyorum ama bu kadar bekletmeleri normal degil
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kanada Quebec onaylarını aldım ben aslında bakarsak kanadayla bir alakası kalmadı ama ankara bekletiyor oda büyük ihtimalle ankara bir kaç ülkeye de baktığı için uzun sürüyor.Mail atıyorum sabırla bekleyiniz diyor.
Siz hiç mail ile ulaşmaya çalıştınız mı?
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bizde kanada onayini aldik Quebec onayini aldik evraklar turkiyeye geldi 2 nisanda parmak izi verdim saglik raporu istenecek dediler 6 ay oldu hala istemediler.. telden cevap vermiyorlar mail atiyoruz işleniyor bekleyin diyorlar anlamadimm bir aksilik falan oldugunu dusunuyorum artik isteseler birkac gun icinde sonucladirilacak evrak 6 aydir ses yok insanin sabrini zorluyorlar iyice
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

IRRC'den Ankara Konsolosluğuna dosyamız daha hızlı geldi. 10 Kasım 2020'de dosya Nova Scotia'ya teslim edildi,13 Nisan 2021'de Ankara'ya ulaştı ve bugüne kadar hiçbir gelişme yok.
Eşim(Sponsor) Montreal'de CSQ belgesini aldı decision made oldu.
Bende parmak izi verdim ve bu kadar...

Ankara'ya mail yazdığımızda ise Isse'nin dediği gibi sabırla bekleyin deniliyor. Family reunite 'dan daha öncelikli ne iş olabilir ki? Pandemi, afganlar, seçimler derken processler yavaşladı anlıyorum ama artık bunlar da geçti. Umarım Ekim ayında hepimiz iyi haberler duyarız.

Herhangi bir gelişme olursa buraya paylaşın lütfen bizler de kendi dosyalarımızla ilgili durum değerlendirmeleri yapabilelim.

@Excellans'a ayrıca teşekkürler uzun yıllardır bu forumu takip ediyorum ilgilisi için çok faydalı bir platform, herkesi elinden geldiğince bilgilendiriyor. @Excellans Sizin de Ankara ofisin bu yavaşlığı konusundaki yorumlarınızı ya da eğer bize önerileriniz olursa bilmek isterim.

Teşekkürler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Dediğim gibi bende onayları aldım parmak izi ne girdim ama hala sağlık raporu bekliyorum elden bişeyde gelmiyor sabırla bekliyoruz işte inşAllah hepimiz de en kısa zamanda güzel haberler alırız🙏 Birbirimizi buradan haberdar edelim en azından yanlız olmadığımı biliyorum bu bile psikolojikman rahatlatıyor fakat yine de güzel haberler almaya çok ihtiyacımız var.
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Aynen gelismeleri lutfen burdan paylasalimm sayın excellans’da artik ilgilenmiyor ne yapacagimizi sasirdik iyice.Acaba konsoluslukta bir tanidik falan mi bulmak gerekiyor bu isler boyle mi yuruyor bilmiyorum ama bu kadar bekletmeleri hic normal degill
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhabalar,
Oncelikle her basvuru sahibi gibi sizlerde bir an evvel eslerinize / sevdiklerinize kavusmak ve goc ettiginiz ulkede yeni yasamlariniza biran evvel baslamak istiyorsunuz... Fakat, ne yazikki Covid-19 pandemi sureci, Suriyeli multeciler ve son donemde acil gelisen Afgan multeciler ve hepsinin uzerine Kanada icinde gerceklestirilen secimler tum bu surecleri etkileyen faktorlerdir. Yine Ankara elciliginin sadece Turkiye vatandaslarina hizmet etmemesi ( Azerbeycan, Turkmenistan ve Gurcistan) diger dosya islem surelerini direkt etkileyen faktorlerdir. Evlilik ile sponsorluk dosyalari aslinda oncelikli grub dosya olmalari acisindan bir nebze hizlandirilma icinde olsada yukarida bahsettigim nedenler ve dosya cogunlugu, onceki tarihlerden gelen ve devam eden dosyalar da dusunulurse sizler eger....dosyalariniz ve basvurularinizda evlilik ve iliskilerinizde gerceklik inandiricilik, eksik yada yanlis bildirim vs gibi sorunlar yok ise; onumuzdeki haftalar icinde ve takip eden sabirli surede mutlaka gelisme ve sonuclandirma haberleri alacaksiniz bundan supheniz olmasin.
Saygılarımızla,

yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın exalans verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.Bizim dosyada durumu su sekilde;
Dosya parmak izi verildikdek sonra 6 aydir beklemede onumuzdeki gunlerde saglik raporu istense tekrar sonraki asama icin tekrar 6 ay gibi sureler kadar beklememiz mi gerekiyor yoksa hemen sonuclanir mi? Dosyaya basvuru yapali 10 gun sonra bir senesini tamamlayacak senesini tamamladiktan sonra bir hizlandirilma olur mu acaba tesekkurler…
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yigit.. yazdı: Ekim 4, 2021, 10:59 am Sayın exalans verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler.Bizim dosyada durumu su sekilde;
Dosya parmak izi verildikdek sonra 6 aydir beklemede onumuzdeki gunlerde saglik raporu istense tekrar sonraki asama icin tekrar 6 ay gibi sureler kadar beklememiz mi gerekiyor yoksa hemen sonuclanir mi? Dosyaya basvuru yapali 10 gun sonra bir senesini tamamlayacak senesini tamamladiktan sonra bir hizlandirilma olur mu acaba tesekkurler…
Sayin Yigit merhaba,
Normalde sizlerinde takip ettigi uzere evlilik sponsorluk dosyalarinin Kanada gocmenlik bakanligindaki hedef sonuclandirmasuresi 12 ay. Bu neden ile eger dosyanizda kendi icinde eksiklik yada yeni talep olmaz ise tabiki bu sureden sonra dogal olarak hizlanma olacagi dusunulebilinir.
Saygılarımızla,

yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın exalans bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkurler.. Arkadaslar evragınız ile ilgili gelismesi olan var mi? Paylasirsaniz cok sevinirim bu sayede kendi evragimizla kiyaslama yapabilirizz…
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans, 14 Ekim de pasaport talebim yapıldı 19 ekim de vfs global ist şubesine gönderdim 20 Ekim de Ankara'ya ulaştı. Tahmini Pasaport teslim süreci ne zaman olur sizce?
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin mertkcr; parmak izi ve saglik raporunu ne zaman vermistiniz acaba?
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yigit.. yazdı: Ekim 24, 2021, 2:15 pm Sayin mertkcr; parmak izi ve saglik raporunu ne zaman vermistiniz acaba?

Merhaba, Nisan 15 de sağlık raporumu verdim. Parmak izi vermedim önce ki vize başvurusunda verdiğim için ayrıca pre arrival maili 1 nisan da geldi o günden beridir ses soluk yoktu.
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler mertkcr; biz parmak izini nisanda verdik hanuz saglik raporu istenmedi galiba bizimki daha cookk uzun surecek 😕
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Arkadaslar evrakla ilgili bir gelisme olan kimse yok mu?
Varsa lutfen yazabilirmisiniz bizde kıyas yapabilelim..
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bende hala herhangi bir gelişme yok malesef.

Dün Ankara Konsolosluğu'na tekrar mail yazdık cevap gelmedi henüz muhtemelen zamanı geldiğinde sağlık testi için mail gelecek diye dönüş yapacaklardır. Farklı bir durum olursa eğer buradan bilgilendirme yaparım.
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Malesef bizde parmak izi vereli 7 ay oldu hala ses yok..
Bilgi paylasimi ve destek amaclı whatsapp grubu kurmayi dusunuyorum katilim olur mu acaba?
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Bende hala bekliyorum Eşim gelmisti yine yolcu ettim bugün gerçekten çok zor artık ve ne zaman sağlık raporu gelecek bilmiyorum. 6 ay oldu banada hayırlısıyla gelir inşallah bian önce.
Birde arkadaşlar gckey diye bir şey var online bağlıyorsunuz dosyayi ben yapamadım Eşim yapacak birde siz deneyin ordan kontrol edin herkes burayı söylüyor ama bakalım deneyecez burayı da
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Evet biliyoruz gckey biz yaptik.maile gelen bilgilerin aynisi orda da var sonuc olarak hic bir gelisme yok..
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Ecas ve GcKey'den kontrol edebilirsiniz. Muhtemelen CSQ belgenizi aldıysanız Ecas'da sponsor için "decision made" yazacak. Fakat the applicant kısmında "in process" yazıyor olacak. Bende durum böyle çünkü.
The applicant da "decision made" olduğunda eğer kabul edildiyse ve sorun yoksa, sağlık raporu talebi geliyor diye biliyorum ben Quebec başvurularında. Quebec başvurusu haricinde olanda ise sağlık raporu talebi, the applicant'ın decision made olmasını beklemeden geliyor.

Artık gelsin 1 yıl oldu yeter ya..
yigit.ss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yigit.ss »

Sayın excellans;
Parmak izinden 8 ay sonra saglik raporu istendi,saglik raporu verdik ve onaylandi.toplamda surec 14 ayı gecti bundan sonra 7-8 ay kadar daha bekletirlermi yoksa kısa surede pasaport talabi gelir mi? Sizin fikriniz nedir?
Tesekkurler…
yigit.ss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu platform işlevini kaybetti galiba kimse ne cevap veriyor ne de yorum yapıyor..
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Eşim Kanada'da eyalet ve federal parlamento vekillerine, göçmenlik bakanlığına, kendi bölge milletvekiline ve bazı gazetecilerle dosyamızla ilgili Ankara Konsolosluğu'nda yaşadığımız gecikmeyi anlattı. Dün bakanlıktan dönüş yaptılar ve söylenen şey şu, bu kadar erteleme/gecikme normal değil, olmamalı. Bize bir çalışan atadılar konuyu araştırmak için, direkt olarak soruşturma başlatacaklar, konsolosu bilgilendirecekler ve bu gecikmenin sebebini öğrenecekler. Forumlarda bizim gibi uzun süredir konsolosluktan bilgi alamayan insanlar olduğunu söylediğimizde bizimle iletişime geçsinler dediler.
İllaki dosyamız sonuçlansın demiyoruz ama refuse edilecekse refuse edilsin, dosya iade edilecekse iade edilsin, ilerleyecekse ilerlesin. 8 aydır medical report request bekliyor olmamızı bakanlıkta garip buluyor.

En kolay ulaşabileceğiniz ve hızlı geri dönüş alabileceğiniz kişiler bölge milletvekilleri oluyor. Biz bölge milletvekili Marc Miller üzerinden ve bazı gazeteciler üzerinden konuyu tüm gerekli birimlere taşıyabildik. Konsolosluğa mail yazdığımızda konsolosluğun covid, afgan meseleleri, seçim gibi açıkladığı gecikme sebeplerini aptalca bulduklarını söylediklerini de ekleyeyim.

Gazeteciler de durumu takibe aldılar, mantıklı açıklaması olmayan sebepler yüzünden bu gecikmeler yaşanıyorsa eğer Kanada'da konuyu haberleştirecekler.

Sizler de 6-8 aydır konsolosluktan bir update alamıyorsanız konuyu yukarda bahsettiğim şekilde ilgili birimlere taşıyabilirsiniz gerçekten ilgileniyorlar.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin vekanada
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Ben de 7 aydır bekliyorum sağlık raporu için eşiniz hangi platformdan nasıl ulaştı milletvekillerine göçmenlik bakanlığına vs. Mail üzerinden mi yoksa direkt yüz yüze görüşme ile mi? Artık bende eşimde yoruldu konsolosluğa mail atıp cevapsız kalmaktan.dediginiz gibi sadece sabırla bekleyin ya da Afganistanli mülteciler ile ilgili yazı gönderiyorlar. Eger bu konuda da bilgendirirseniz çok sevinirim.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar Isse,

Konuyla ilgilenen gazeteciler var google üzerinden bulabilirsiniz. Ama bize şu çok yardımcı oldu travis.todd@globalnews.ca, ilgilenecek vekillerin mail adreslerini paylaşıyor.
Ayrıca instagram üzerinden konuştuğumuz "chloeranaldi" sorununuzu dinliyor yine ilgili vekillerin mail adreslerini paylaşıyor.

Ayrıca tm.contente.377@parl.gc.ca, Mrs. Contente, eşimin bölge milletvekili olan Marc Miller'ın ofisinden. Şikayetlerinizi dinliyor, Kanada vatandaşı eşiniz için direkt hatla IRCC'i arayarak bilgi alıyor ve size dönüş yapıyor ne yapmanız gerektiği konusunda sizi yönlendiriyor.
Vekilin mail adresi Marc.miller@parl.gc.ca

Parlamentodaki kişilerin mail uzantılarının hepsi aynı, dolayısıyla isim soy-isim öğrendikten sonra hepsine aynı mail uzantısı olacak şekilde mail atın. Örnek: abc.def@parl.gc.ca şeklinde...
Göçmenlik bakanlığı web sitesinden mail yazın derdinizi anlatın.

Sosyal medyadan bulabildiğiniz gazetecilere, milletvekillerine ve Google üzerinden arayıp bulacağınız ilgili kişilere ulaşın mail adreslerini rica edin mail üzerinden Ankara Konsolosluğu'ndan 6-7 aydır medical report request beklediğinizi bu gecikmenin sebebinin ne olduğunu, hayatınızı olumsuz yönde etkilediğini anlatın.

Biz bu şekilde yaptık.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Çok teşekkür ederim inşallah en kısa zamanda bizde eşlerimize kavuşuruz.
yigit.ss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Medical report vermis olmakta bir sey ifade etmiyor.biz parmak izinden 7.5 ay sonra medical verdik hala bekliyoruzz.muhtemelen 7-8 ay kadar daha bekliycez.benim anlamadigim olay neden bazi kisilerden parmak izi ve medical ayni anda isteniyor ve belli bir sure sonra sonuclaniyor ama bizde bu surec iki asamada oluyor ve sureler ikiye katlaniyor?? anlamis degilim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yigit.ss yazdı: Kasım 23, 2021, 5:52 pm Sayın excellans;
Parmak izinden 8 ay sonra saglik raporu istendi,saglik raporu verdik ve onaylandi.toplamda surec 14 ayı gecti bundan sonra 7-8 ay kadar daha bekletirlermi yoksa kısa surede pasaport talabi gelir mi? Sizin fikriniz nedir?
Tesekkurler…
Sayin Yigit.ss merhaba,
Tabiki kesin su zaman diye bir bilgi vermemiz yada tahmin etmemiz mumkun olmayacakdir, cunku hem covid-19 yasaklari ve durumu hemde Afganistanda yasanan olaylar sonrasi Federal devletin ve dolayisi ile gocmenlik bakanliginin onceligi bu ulkeden yapilmis basvurularin birinci derecede degerlendirme talebi ile ister istemez Ankara elciliginin is yukunun ciddi sekilde artmasi sonucunda size ait basvuru klasmaninda hedef olan 12 ay dosya sonuclandirm sureleri bazi dosyalarda artmaktadir. Ancak, eger dosyanizda ve basvurunuzda eksik dokuman yok ise, bakanlik tarafindan yapilan istek ve talepleri yine ayni hizla cevapliyor ve karsiliyor iseniz, basvurunuz mutlaka suregelen kisa surede sonuclanacakdir. Her zaman paylastigimiz gibi biraz daha sabir gostermeniz gerekecektir.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellans,
Sağlık raporu geçici bir süreliğine durdurulmuş diye bir duyum aldım ne kadar doğru bilmiyorum ne olur bu konuda bilgilendirebilir misiniz bizleri? Çünkü bana bir mail geldi Ankara konsolosluğundan mail şöyle ;
Dear Applicant,

Thank you for your email.

Your application is in the queue for eligibility review. Please be advised that due to the global pandemics we are working under limited capacity which may cause delays in processing times.

Once your application is reviewed, we will be contacting you.

Thank you for your patience.

Kind regards,

Bu maile göre vize sırasındayız değil mi?
Öğrendiğimize göre sağlık raporu geçici bir süre durdurulduğu için vize sırasına alınmışız umarım doğrudur.
Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön