Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Asyaa yazdı: Ocak 5, 2021, 11:51 am Kusura bakmayin cok acemiyim bahsetiginiz siteleri bilmiyorum link olarak atarmisiniz ve basvuru numarasiylami girilicek dediginiz linkte?
Sayin Asyaa merhaba,
Ilgili link onceki mesajimizda mevcut. Sadece o linki tiklayiniz, karsiniza cikacak sayfalarda size basvuru sahibi ismi. soyadi. dogum tarihi, basvuru dosya numarasi yada CLIENT UCI numarasi, e-mail adresi vs gibi bilgiler sorulacak. Dogru olarak bu bilgileri girdiginizde basvurunuzun durumu size gosterilecek.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Senemel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Senemel »

Sn Excellans vizelerimiz elimize ulaştı.Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.Aileleri ile kavuşmak için bekleyen herkes en kısa sürede olumlu sonuca ulaşır umarım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Senemel yazdı: Ocak 16, 2021, 8:23 pm Sn Excellans vizelerimiz elimize ulaştı.Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim.Aileleri ile kavuşmak için bekleyen herkes en kısa sürede olumlu sonuca ulaşır umarım.
Sayin Senemel merhaba,
Simdiden size ve esinize Kanada hayatlarinda basarilar ve mutluluklar dileriz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nşboz »

Merhaba Excellans,
Daha önceden detaylı yazmıştım bütün süreçlerimi .En son 16 Ekimde vize parasını yatırdı eşim.22 Ekim’de de 2.kere sağlık raporunu tamamladık.3 ay oldu ve hala pasaportumu istemediler cevapta alamıyoruz.Sizce yine bir aksilik mi çıkaracaklar .Çünkü bizden sonra başvuranların hepsi vizelerini aldılar 😔
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nşboz yazdı: Ocak 20, 2021, 2:50 pm Merhaba Excellans,
Daha önceden detaylı yazmıştım bütün süreçlerimi .En son 16 Ekimde vize parasını yatırdı eşim.22 Ekim’de de 2.kere sağlık raporunu tamamladık.3 ay oldu ve hala pasaportumu istemediler cevapta alamıyoruz.Sizce yine bir aksilik mi çıkaracaklar .Çünkü bizden sonra başvuranların hepsi vizelerini aldılar 😔
Nsboz merhaba,
Konsoloslugun yogunlunu dikkate alarak biraz daha sabir ile beklemenizi tavsiye edecegiz.
Saygılarımızla,

nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans ,
02.03.2021 tarihinde pasaportum çok şükür istendi .Vfs takip sayfasından Bilgi aldım “OC ye değerlendirilmek üzere 2021/03/05 tarihinde gönderildi. ”diye.Umarım hayırlısıyla bundan sonraki süreç su gibi akar gider 😊Ankara konsolosluğu hesabımdan baktığımda pasaport istendiğine dair bir güncelleme yapılmamış bir sorun çıkarmazlar değil mi yani vize basıp gönderecekler pasaportumu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nşboz yazdı: Mart 8, 2021, 1:33 am Merhaba Excellans ,
02.03.2021 tarihinde pasaportum çok şükür istendi .Vfs takip sayfasından Bilgi aldım “OC ye değerlendirilmek üzere 2021/03/05 tarihinde gönderildi. ”diye.Umarım hayırlısıyla bundan sonraki süreç su gibi akar gider 😊Ankara konsolosluğu hesabımdan baktığımda pasaport istendiğine dair bir güncelleme yapılmamış bir sorun çıkarmazlar değil mi yani vize basıp gönderecekler pasaportumu?
Sayin Nsboz merhaba,
Ana hesap yapinizda guncelleme yapilmamis olmasi suan icin bir sorun degildir. Vizeniz pasaportunuza basildigi zaman bu guncellemeleri gorebilirsiniz. Hayirli olsun.
Saygılarımızla,

nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba çok Teşekkür ederim 😊11.03.2021 tarihinde” Decision made “yazıyor.Allah herkesin yardımcısı olsun çok zorlu bir süreç çok 🙏🏼
Hydolcem
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Hydolcem »

Excellans merhabalar,

Benim passaportum Ankara tarafından istendi ve VfSye iki hafta önce yolladık. Passaportum geldikten sonra Kanada’ya giriş yapabiliyor muyum acaba? Avukatımız şuan sınırlar kapalı olduğu için turistik vize almam gerektiğini söyledi. Turistik vize almamız şart mı acaba Kanada’ya giriş yapmamız için?

Bize bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz.

Saygılarımla,

Cem Ozdes
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Hydolcem yazdı: Mart 19, 2021, 8:48 pm Excellans merhabalar,

Benim passaportum Ankara tarafından istendi ve VfSye iki hafta önce yolladık. Passaportum geldikten sonra Kanada’ya giriş yapabiliyor muyum acaba? Avukatımız şuan sınırlar kapalı olduğu için turistik vize almam gerektiğini söyledi. Turistik vize almamız şart mı acaba Kanada’ya giriş yapmamız için?

Bize bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz.

Saygılarımla,

Cem Ozdes
Sayin Hydolcem merhaba,
Avukatinizin paylastigi bilgi dogrudur, suan icin Nisan 21, 2021 tarihine kadar girisler kapali olup, bu surenin uzatlicagida malum COVID-19 gelismelerinden dolayi mumkun olacakdir. Normalde siz COPR belgeniz ve pasaportunuza basilacak gocmenlik giris vizeniz ile birlikde giris yapabilirdiniz ancak sinir giris yasaklarina ne yazik ki bu statude olanlar dahil edilmedi. Evli oldugunuz ve birinci derecede akraba olusunuzdan dolayi Turist vizesi alirsaniz bu yasaklardan muaf olacaksiniz, ve bu sekilde de 3 gunluk otel ve 11 gunluk karantina sartlarinida saglayarak Kanada'ya giris yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Isse »

Merhabalar daha önce yazmıştım eşimin 5 yılı dolması gerekiyordu ve biz yaptigimiz başvuruyu geri çekip 5 yılının dolmasini bekledik sonrasında 15 Mart 2021 de sponsor başvurumuzu tekrar yaptık daha onceden parmak izi ve yüz taramasına girmiştim. Şimdi işlem süremız ve işleyiş nasil olacak bilgilendirebilir misiniz? Simdiden çok teşekkürler cevaplarınız için.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Mart 23, 2021, 1:04 am Merhabalar daha önce yazmıştım eşimin 5 yılı dolması gerekiyordu ve biz yaptigimiz başvuruyu geri çekip 5 yılının dolmasini bekledik sonrasında 15 Mart 2021 de sponsor başvurumuzu tekrar yaptık daha onceden parmak izi ve yüz taramasına girmiştim. Şimdi işlem süremız ve işleyiş nasil olacak bilgilendirebilir misiniz? Simdiden çok teşekkürler cevaplarınız için.
Sayin Isse merhaba,
- 1. Adim Sponsorlugun kabulu ve saglik raporu talebi
- 2. Adim Sponsor olunan esin kendi sorumlugu oldugu ve ikamet ettigi ulkeye gore bulunan elcilik yada konsoloslukda dosyasinin incelenmesi ve sonuclanmasi
Genel olarak es -sponsorluk dosyalari 12 ay icinde sonuclandirilmak durumundadir, ancak bu surece Covid-19 durumu - Basvuru dosyasindaki olasi eksikler yada talepler, Bakanligin ve elciligin kendi icindeki yogunlugu gibi durumlar etki etmektedir.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Son olarak bir sorum olacak size.
Biz daha önceden başvuru yaptık fakat 5 yılı doldurmasi gerektiği için 5 yılının dolmasina 1 ay kala başvuruyu geri çektik. Şimdi bu önceden yaptığımız ve geri çektiğimiz başvuru şimdi 5 yılı doldurduktan sonra yaptigimiz başvurda ne gibi bir etkisi olur? Başvurumuzun işlem süresi kısalır mı?
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Son olarak bir sorum olacak size.
Biz daha önceden başvuru yaptık fakat 5 yılı doldurmasi gerektiği için 5 yılının dolmasina 1 ay kala başvuruyu geri çektik. Şimdi bu önceden yaptığımız ve geri çektiğimiz başvuru şimdi 5 yılı doldurduktan sonra yaptigimiz başvurda ne gibi bir etkisi olur? Başvurumuzun işlem süresi kısalır mı?
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım ne olur son sorduğum soruma da cevap verebilir misiniz? Güzel haberlerlerinizi bekliyorum şimdiden Cevaplarınız için çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Mart 29, 2021, 5:39 pm Sayın Excellans öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim. Son olarak bir sorum olacak size.
Sayin Isse merhaba,
Eger bir onceki basvurunuzda sponsorunuzun sponsorlugu kabul edilmis ise, sadece guncel bilgiler uzerinden degerlendirilerek sponsorluk onay kismi hizlanabilir. Ancak, zaten Aralik ayindan itibaren basvurular hizlandirilmis olup suan ortalama hangi donem basvurularin isleme alindigini bakanligin ilgili web sitesi linkinden kontrol edebilirsiniz. https://www.canada.ca/en/immigration-re ... tatus.html
Saygılarımızla,

mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mertkcr »

Sayın excellans Meraba,

Benim sağlık rapor talebimin ertesi günü üzerinde UCI Numaram yazılı olan pre-arrival services to help your prepare for you new life adı altında tek sayfalık bir mektup gönderildi bu olumlu bir adım mı süreç için sizce ? çok teşekkürler.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

I have reviewed your application for a permanent resident visa as a member of the family class, the class in which you applied. I have concerns that you may not meet the requirements for immigration to Canada.

Subsection 12(1) of the Immigration and Refugee Protection Act states that a foreign national may be selected as a member of the family class on the basis of their relationship as the spouse, common-law partner, child, parent or other prescribed family member of a Canadian citizen or permanent resident.

130 (1) Subject to subsections (2) and (3), a sponsor, for the purpose of sponsoring a foreign national who makes an application for a permanent resident visa as a member of the family class or an application to remain in Canada as a member of the spouse or common-law partner in Canada class under subsection 13(1) of the Act, must be a Canadian citizen or permanent resident who
(a) is at least 18 years of age;
(b) resides in Canada; and
(c) has filed a sponsorship application in respect of a member of the family class or the spouse or common-law partner in Canada class in accordance with section 10.

(3) A sponsor who became a permanent resident or a Canadian citizen after being sponsored as a spouse, common-law partner or conjugal partner under subsection 13(1) of the Act may not sponsor a foreign national referred to in subsection (1) as a spouse, common-law partner or conjugal partner, unless the sponsor has been a permanent resident, or a Canadian citizen, or a combination of the two, for a period of at least five years immediately preceding the day on which a sponsorship application referred to in paragraph (1)(c) is filed by the sponsor in respect of the foreign national.

Specifically, I have the following concerns:

Excluded relationship. Sponsor landed as a spouse through an FC1 application on 2016/03/06. As per R130(3), SPR cannot sponsor a new spouse or partner until 2021/03/06. Sponsor is therefore not eligible as per R133(1)(a) with respect to R130(3).

Before I make a final decision, you have the opportunity to submit additional information that addresses my concerns

Sayın excellans en son böyle bir mail geldi sponsorlukla alakali sadece 5 yılı ne zaman doldurduğuna dair bu demek oluyor ki sponsorluğu kabul edilmiş sadece 5 yılı doldurmadigi için mi bekledik?
Tabii biz bu mailden sonra dosyamızı geri çektik ve 15 Mart 2021 de tekrar başvuru yaptık.ama hala bir haber gelmedi ve ben uzun sürecek diye çok korkuyorum 2 yıldır bekliyoruz sadece 5 yılı dolmadığı için. Acaba işlem sürem ilk yapılan başvuru gibi uzun sürer mi? Eşimin sponsorluğu kabul edilmiş oluyor mu? Yoksa 5 yılı doldurduğu için başka hiç bir engelimizin olmayışı işlem suremizi kisaltir mı? Teşekkürler.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans im
Sorum vardi ama hala bir cevap alamadım güzel cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Nisan 6, 2021, 2:22 pm Sayın excellans Meraba,

Benim sağlık rapor talebimin ertesi günü üzerinde UCI Numaram yazılı olan pre-arrival services to help your prepare for you new life adı altında tek sayfalık bir mektup gönderildi bu olumlu bir adım mı süreç için sizce ? çok teşekkürler.
Sayin Mertkcr merhaba,
Evet, bu haber iyi bir haber ve sonraki adim dosyanizin sonuclandirilmasi olacakdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Nisan 20, 2021, 6:28 pm Sayın Excellans im
Sorum vardi ama hala bir cevap alamadım güzel cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Sayin Isse merhaba,
Oncelikle ilk dosyanizda sponsorunuz 5 yil bar kuralina uygunluk gostermedigi icin sponsorlugu kabul edilmedi. Ancak, gorevlinin istedigi gibi aciklama mektubu yazilarak bu konudan haberiniz olmadigini ve yanlislik icinde basvurunuzu erken gonderdiginizi halen sponsor olan es ile diger esin evliliklerinin ve iliskilerinin devam ettigini gosteren( basvuru sonrasidaki tarihleri iceren) paylasirsaniz dosyaniz sonraki adima gecis yapabilir... Ancak, ilgili basvuruyu geri cektiginiz ve yeni basvuru gonderdiginiz icin ve hali hazirda COVID-19 sureci devam ederken sponsorluk degerlendirme sureciniz hizli yapilandirilabilinir. Sunu yapabilirsiniz, emaile yukarida anlattigimiz gibi aciklama ve destek ekleyin ve yine ikinci gonderdiginiz dosyanin tarihini + posta teslim etc. makbuzunuda ekleyerek cevap verin.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Oncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Fakat kafamı karıştıran birşey var bizim şimdi eski dosyayı geri çekmemız yeni yapılan başvuruda işlem süresini uzattı mi? Yani eğer dosyayı geri cekmeyip bekleseydik ve sponsorluk günü doldugunda tekrar evli olduğumuzu bildiren mail atsaydik daha mı iyi olurdu işlem süresiyle alakali?
Ve yeni yapılan başvuru 15 Mart 2021. Ellerine ulaşan tarih 17 Mart 2021 ama hala bir cevap gelmedi dosya ile alakali ilk dosya da 1 ay içinde mail gelmişti fakat bunda gelmedi ve uzun sürecek diye çok korkuyorum sizce bu bu normal mi?
Ayrica en son dediğiniz cevapta bu tarihleri ve aciklamali bi mail yazıp kime ve hangi mail adresine mail atmam gerekiyor?
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım 27 nisan 2021 de evragimizi işleme aldıklarını 30 nisan 2021 de kanada nin eşimin sponsorluğunu kabul ettiğinin maili aldık bizden şuan Quebec eyaletine bağlı olduğunumuz için bu onay maili ile beraber Quebec e form doldurup göndermemiz gerektigini yaziyor Quebec için başvuru. Sizce Quebec onayı ne kadar sürer ve sonraki süreç nası olur ? Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Mayıs 1, 2021, 1:16 am Sayın Excellans ım 27 nisan 2021 de evragimizi işleme aldıklarını 30 nisan 2021 de kanada nin eşimin sponsorluğunu kabul ettiğinin maili aldık bizden şuan Quebec eyaletine bağlı olduğunumuz için bu onay maili ile beraber Quebec e form doldurup göndermemiz gerektigini yaziyor Quebec için başvuru. Sizce Quebec onayı ne kadar sürer ve sonraki süreç nası olur ? Teşekkürler.
Sayin Isse merhaba,
Ilgili linkden takip edebilirsiniz; https://www.immigration-quebec.gouv.qc. ... index.html
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Nisan 23, 2021, 4:38 am Oncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Fakat kafamı karıştıran birşey var bizim şimdi eski dosyayı geri çekmemız yeni yapılan başvuruda işlem süresini uzattı mi? Yani eğer dosyayı geri cekmeyip bekleseydik ve sponsorluk günü doldugunda tekrar evli olduğumuzu bildiren mail atsaydik daha mı iyi olurdu işlem süresiyle alakali?
Ve yeni yapılan başvuru 15 Mart 2021. Ellerine ulaşan tarih 17 Mart 2021 ama hala bir cevap gelmedi dosya ile alakali ilk dosya da 1 ay içinde mail gelmişti fakat bunda gelmedi ve uzun sürecek diye çok korkuyorum sizce bu bu normal mi?
Ayrica en son dediğiniz cevapta bu tarihleri ve aciklamali bi mail yazıp kime ve hangi mail adresine mail atmam gerekiyor?
Sayin Isse merhaba,
Aksine eski dosyayi cekmeniz yeni dosyanizdaki kararsizliklari duzeltecek, yakinda esinizin onayi gelecekdir.(Sponsorluk)
Saygılarımızla,

D.Said
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen D.Said »

Merhaba Excellens,

Ben eş sponsorluk başvurusunu 4.2020’de yaptım. 4.2021’de hem biyometrik hem de medikal taporumu Ankara VFS’ye teslim ettim. Biliyorum sabir edip beklemem gerekiyor ama öğremek istediğim soru şu; 1- medikaldan sonra ne olacak? Ve geçikirse ne kadar en geç olabilir (kaç ay)? Şimdiden size çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

D.Said yazdı: Mayıs 10, 2021, 12:09 am Merhaba Excellens,

Ben eş sponsorluk başvurusunu 4.2020’de yaptım. 4.2021’de hem biyometrik hem de medikal taporumu Ankara VFS’ye teslim ettim. Biliyorum sabir edip beklemem gerekiyor ama öğremek istediğim soru şu; 1- medikaldan sonra ne olacak? Ve geçikirse ne kadar en geç olabilir (kaç ay)? Şimdiden size çok teşekkür ederim.
Sayin D.Said merhaba,
Medikal sonuclariniz geldikten sonra (Suan sisteminize islenmistir) eger dosyaniz gercek (Iliski ve evliliginizde herhangi bir sorun yada cekince yok ise) ise ve vize gorevlisinin onayi ile sizden pasaport talebi yapilacak, pasaportunuzu yine VFS araciligi ile konslosluga ulastirdiginizda gocmenlik vizeniz onaylanip pasaportunuza islenecek ve gocmenlik dosyaniz size geri gonderilecek.Eger vize gorevlisi iliskiniz veya evliliginizde bazi sorulara sahip ise ya evrak olarak sizden yeni talepler isteyecek yada sizi Ankara konsolosluguna randvuya cagiracak.
Saygılarımızla,

D.Said
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Verdiğiniz cevap için size çok teşekkür ederim Sayın Excellans,

Ben yabancıyım, ve memlekete dönmek zorundayım. Söylediğinize göre pasaport teslimi veya görüşme için çağırıldığımda memleketimdeki Vize ofine teslim edebilir miyim? Yaparsam Sürecimi uzatacak mi?

Size şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

D.Said yazdı: Mayıs 19, 2021, 7:34 pm Verdiğiniz cevap için size çok teşekkür ederim Sayın Excellans,

Ben yabancıyım, ve memlekete dönmek zorundayım. Söylediğinize göre pasaport teslimi veya görüşme için çağırıldığımda memleketimdeki Vize ofine teslim edebilir miyim? Yaparsam Sürecimi uzatacak mi?
Sayin D. said merhaba,
Pasaport talebiniz yapildiginda, sorumlu vize ofisinize (Sizden pasaport talebi yapacak olan) yada Kanada icinde iseniz yine talep mektubundaki yonergeler ile Ottawa / Bakanlik ilgili departmanina gonderebilirsiniz. Eger sormak isediginiz Kanada ve Turkiye haricinde yani sorumlu oldugunuz vize - konsolosluk haricinde bir ulkede bulunuyor iseniz, talebiniz yapildiginda posta-kurye ile beraber VFS - Global Kanada / Turkiye ofislerinden herhangi bir tanesine pasaportunuzu gerekli islem harclari ve yine pasaport istek mektubunuzdaki taleplerle beraber gonderebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar sayın excellans ım;
Quebec için başvuru yapmıştık online başvuru takip yaptığımda 10 Mayıs 2021 de dosyayi işleme aldıkları yazıyor. Quebec in Onay vermesi ne kadar sürer? Ve sonraki işlemler için veya vizemin çıkması için kalan süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Mayıs 26, 2021, 1:22 am Merhabalar sayın excellans ım;
Quebec için başvuru yapmıştık online başvuru takip yaptığımda 10 Mayıs 2021 de dosyayi işleme aldıkları yazıyor. Quebec in Onay vermesi ne kadar sürer? Ve sonraki işlemler için veya vizemin çıkması için kalan süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler.
Quebec genelde 20 - 25 is gunu icinde sponsorluk basvurularini degerlendiriyor. Quebec sonrasi, Federal basvuru ve sonrasi maksimum 12 ay sure icinde islenmektedir.
Saygılarımızla,

yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yigit.. »

Merhaba sayin excellans;
Oncelikle yardimlarinizdab dolayi cok tesekkurler bizimde sorumuz olacak yardimci olursaniz cok mutlu oluruz.
Esim basvuru yapti 15 mart 2021 itibariyle onaylandi 1 nisanda parmak izi ve biometrik verdikk.iki ay oldu hala ses yok saglik raporunu ve mulakati ne zaman isterler bundan sonraki surec nasil isleyecek cok bekletirler mi? yardimci olursaniz cok seviniriz iyi gunler
D.Said
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Yigit bey,

İkimizin durumumuz hemen hemen aynı, bu konu ile ilgili nasıl haberleşebiriz acaba, mümkün mü?

Teşekkür ederim.
yigit..
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yigit.. »

Mrb. D.said bey;
Tabii ki iletisim halinde olabiliriz surecle ilgili bilgi paylasimi faydali olabilir..
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.
Şimdi federal başvurusu dediğiniz kanada başvurusu mu oluyor Quebec öncesi eğer öyle ise biz kanada onayı aldık şimdi Quebec onayı bekliyoruz eğer federal başvurusu kanada başvurusu demek ise işlem süresi ne kadar olur? Çünkü kanada onayı aldık Quebec te Omay verirse sonraki işlemler neler ne kadar sürer? Teşekkürler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım bugün bir dosya gelmiş eşime Quebec in onayladığına dair
Şimdi federal ve Quebec onayı da aldık çok şükür🙏
Sırada ne kaldı daha çok bekler miyim?
Sağlık için ne zaman haber gelir ?
Ve tabii ki pasaport için ne zaman çağırırlar?
TEŞEKKÜRLER
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım bugün bir dosya gelmiş eşime Quebec in onayladığına dair
Şimdi federal ve Quebec onayı da aldık çok şükür🙏
Sırada ne kaldı daha çok bekler miyim?
Sağlık için ne zaman haber gelir ?
Ve tabii ki pasaport için ne zaman çağırırlar?
TEŞEKKÜRLER
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım ne olur soruma cevap verebilir misiniz? Teşekkürler .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Haziran 22, 2021, 1:54 am Sayın Excellans ım ne olur soruma cevap verebilir misiniz? Teşekkürler .
Sayin Isse merhaba,
3 - 6 hafta icinde Saglik raporu talebiniz genelde yapilmaktadir. Pasaport talebiniz icinde suan ne yazikki resmi bir sure verilememektedir, sorumlu oldugunuz konsoloslugun is hacmi ve durumuna gore degismekle beraber maksimum 12 ay icinde eger dosyanizda ve basvurunuzda herhangi bir baska evrak talebi yada eksiklik yok ise sonuclanma gerceklesmektedir.
Saygılarımızla,

D.Said
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayin Excellans,

Ben spousal sponsorluğa başvurmuştum ve bugün ‘Prearrival letter’ geldi mailime. Sanırım sonrakı adım pasaport istemeyidir. Bu pasaport istemeyi en geç ne zaman olabilir? Kaç hün beklemem gerekiyor?

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön