Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Isse yazdı: Aralık 14, 2021, 1:46 pm Sayın excellans,
Sağlık raporu geçici bir süreliğine durdurulmuş diye bir duyum aldım ne kadar doğru bilmiyorum ne olur bu konuda bilgilendirebilir misiniz bizleri? Çünkü bana bir mail geldi Ankara konsolosluğundan mail şöyle ;
Dear Applicant,

Thank you for your email.

Your application is in the queue for eligibility review. Please be advised that due to the global pandemics we are working under limited capacity which may cause delays in processing times.

Once your application is reviewed, we will be contacting you.

Thank you for your patience.

Kind regards,

Bu maile göre vize sırasındayız değil mi?
Öğrendiğimize göre sağlık raporu geçici bir süre durdurulduğu için vize sırasına alınmışız umarım doğrudur.
Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.
Sayin Isse merhaba,
Oncelikle saglik raporlari durduruldu vs gibi birsey soz konusu degildir, sadece bazi ulkelerde ve sehirlerde COVID-19 yasaklarindan dolayi basvuru sahiplerinin gidecekleri klinik yada doktorlarda kapanma vs olustugu icin bakanlik bunlara dayali rapor alinamama durumlarinda gecerli neden olarak saymayacagini aciklamisdir.(ONEMLI: Kanada icinde sponsor olunan olarak bulunuyor iseniz, 28 Aralik 2021 tarihine kadar saglik raporu alimindan muafsiniz, EGER son 5 yil icinde bu raporu almis iseniz)... Size gonderilen bilgi emailinde ise sorumlu ofisiniz suan pandemiden dolayi yogun ve yuksek kapasitede calistigini ve basvurunuzun yeterlilik degerlendirme sirasinda oldugunu ve sirasi gelip yeterlilik (basvuru klasmani / harc odemeleri / basvuru formlarinin eksikligi vs.) kontrolu sonrasi olasi ve gerekli olacak; Saglik Raporu / Biometrik / RPRF odemesi(PR fee) gibi sirasiyla yada ayni anda teleplerini size aktaracaklardir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Isse »

Merhabalar.
Dosyasında gelişme olan var mı? Bilgi verebilir misiniz?
Bende sadece başvuru uygunluk sırasındasınız diye son bir mail geldi başka da hiç bir haber yok.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen vekanada »

Merhabalar,

Bizde de hala herhangi bir gelişme yok maalesef.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar vekanada ;
Sizede böyle Bir mail geldi mi? Ya da böyle bir mail alan var mi? Çünkü Bana bu mail geldiğinde vize sırasındasınız dendi sağlığa girmedim bende sizler gibi o yüzden bilmiyorum yani kafam karışık konsolosluğa mail attım ama tatilde oldukları için cevap alamadım.

Dear Applicant,

Thank you for your email.

Your application is in the queue for eligibility review. Please be advised that due to the global pandemics we are working under limited capacity which may cause delays in processing times.

Once your application is reviewed, we will be contacting you.

Thank you for your patience.

Kind regards,
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Evet aynı mail geldi bize de
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Anladım. İnşallah hayırlı olur bizim için tez zamanda pasaportumuzu isterler 1 ay olacak bu mail geleli ama hala bir haber yok ama bakalım nasip artık
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar Isse,

Yukarda belirttiğin mail, dosya durumunu sorduğumuzda gelen bir mail. Yani dosyamız ne durumda diye sorduğumuzda uygun olup olmadığınız inceleniyor diye dönüş yaptıkları bir mail.

Herhangi bir update maili değil.

Biz hala medical report request maili bekliyoruz. Sanırım sizde medical request bekliyordunuz?
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar.
Evet dosya durumunu sorduğumda gelen bir maildi ama bu hafta tekrar mail attım aynı maili gondermediler bu kez gelen mailde dosyanız incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır.
Şuan beklediğim benimde sizler gibi medical request.
Gerçekten artık yoruldum bu belirsizlikten. Benim tanıdığım bildiğim herkesin vizesi çıktı gittiler bu yıl memleketimden 10 15 kişi gitti ben hala bekliyorum sağlık için randevu gerçekten inanılır gibi değil.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Evet gerçekten inanılır gibi değil. Haziran ayına kadar süre verdik kendi kendimize eğer herhangi bir haber gelmezse bu zamana kadar eşim Türkiye'ye geri dönecek. Bütün hevesimiz motivasyonumuz gitti zaten.
Yani hala review ediliyor. Düşünsenize dosya review edildiğinde herhangi bir hata yüzünden iade bile edilebilir bu kadar zamandan sonra. Gerçekten saçmalık...
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar;
Dosyasında gelişme olan var mı acaba?
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Bizim dosyamızda bir gelişme yok
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Pre Arrival Services maili geldi biraz önce, dosyasında gelişme bekleyenler için haber vermek istedim. Umarım herkes için güzel haberler bir an önce gelir. Süreç hakkında yine bilgilendiriyor olacağım.

Timeline için yukarda girdiğim entry lere bakabilir bu sayfayı yeni okuyan arkadaşlar.

Sevgiler
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Bugün de medical request mailini aldık.
Yeni gelişmeyi paylaşma istedim.

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar vekanada kullanıcısı
Sizin adınıza çok mutlu oldum umarım hersey istediğiniz gibi olur.
Darısı da bana ve bekleyen herkese olur inşallah.
Bilgilendirme içinde ayrıca çok teşekkürler.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Birde vekanada kullanıcısı size bir soru sormak istiyorum.
Size Quebec onayı mail ile mi yoksa kağıt olarak eşinizin adresine mi gitti?
Bizim kanadadan sonra Quebec onayı kağıt olarak eşimin adresine gitti. Orada ıslak kaşeli 10 mayıs 2021 tarihi var.
Birde 8 haziran diye bir tarih yazıyor kağıtta. Anlamadığım Ankaraya gönderilme tarihi 10 mayıs mi 8 haziran mi?
Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.
Teşekkürler.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Isse selamlar,

CSQ'dan bahsediyorsunuz sanırım. Evet eşimin adresine CSQ belgesi fiziki olarak gitti.

Şuandaki süreci şöyle açıklayayım.
Önce prearrival maili geldi IRCC'den.
Sonra medical request mailiyle birlikte bir adet daha mail geldi ve o mailde şunu diyordu. Sistemde sizden istenen belgeler var GCKey hesabınızdan girin bakın minvalinde.
GCKey'den girdiğimde medical req. ve ve CSQ belgesini sisteme yüklemem ya da ankraimmigration adresine mail ile iletmetmem istendi.

Yani ekstra olarak CSQ belgesini sisteme yüklemem isteniyordu.

Çarşamba günü sağlık testine gireceğim sonrasında artık umarım süreç tamamlanır.

Sizin için de bol şans diliyorum eminim bir haber almanız artık çok yakın.

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar vekanada;
Açıklamalarınız için öncelikle çok teşekkürler.
Son ufak bir sorum olacak yukarıda belirtmiştim o CSQ belgesinde 2 tarih vardi bir 10 Mayıs 2021 birde 8 Haziran 2021 benim anlamadığım hangi tarihte ankaraya ulaştı benim dosyam?
Siz 13 Nisan demiştiniz ankaraya gittiğinin tarihini o tarihi nasıl biliyorsunuz?
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Dosyamızın ne zaman Ankara'ya gönderildiğinin bilgisi Ecas'da görülebiliyor.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar vekanada
Dediğiniz ecastan baktım 10 mayıs 2021 görünüyor. 🤗Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.
Medicalden sonra ki işlemlerde de bilgilendirme yaparsanız çok mutlu olurum.
Selamlar.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

23 Şubat'ta medical test'e girdim. 25 Şubat'ta sistemde medical passed notunu görüyorum. CSQ belgesini de hem mail ile hem de sisteme yüklemiştim ama orada değişen bir şey görünmüyor. Bundan sonra ne olacak bende bilmiyorum pasaport talebi mi gelecek acaba sayın @excellans ?

Sevgiler
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Bugün ECAS'dan kontrol ettiğimde durumumun decision made'e döndüğünü gördüm ve gün içinde request of passport maili geldi. Sanırım artık az kaldı tamamlanmasına... Darısı tüm bekleyenlerin başına.

Pre Arrival letter ve medical req letter'dan sonra süreç çok hızlı işliyor. Haber alamadan bekleyen arkadaşlar bu mailleri aldıktan sonra süreciniz çok hızlanacak canınızı sıkmayın.

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar vekanada
Sizin adınıza çok sevindim darısı bizlere inşAllah.
Sizinle süreçlerimiz birbirine çok yakın ama bende bir umutla bekliyorum hala bi haber yok umarım bende çok beklemeden gelir haberler.
Sizinde yeni yolculugunuz için bol şanslar.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar,
Çok şükür bugün banada pre arrival maili geldi inşAllah sonraki aşamaya da biran önce geçer medical e girer pasaport um istenir.
Bu siteye sayın excellans a ve bilgilerini benimle paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Diğer aşamalarda da bilgilendirme yaparım inşallah 🤗
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba,

Tebrikler, harika haber :)

Bundan sonraki süreç çok hızlı olacak. Benim pasaportum konsolosluğa ulaştı 16 Mart itibariyle, artık vizemizi bekliyor durumdayız umarım süreç sizin için de çok hızlı sorunsuz tamamlandır.

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler 🤗
Dünde medical raporu geldi yarin da inşallah doktora gideceğim çok şükür hersey güzel ve hızlı ilerliyor. Sonraki aşamaya geçmek için sabırsızlanıyorum bende rabbim bekleyen herkese güzel haberler almayi nasip etsin inşallah 🥰🤲🏻
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar vekanada,
Medical e girdikten 2 gün sonra medical passed oldu diye yazmıştınız o medical passed e nereden baktınız? Yine Ecas üzerinden mi kontrol etmiştiniz? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar Isse,

Gckey'den baktım orada yazıyor. Ek bir dosya talebi geldiyse onları da unutmayın. Benden CSQ belgesini gckey'den upload etmem istenmişti. Hatırlatayım size de.

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
Bende ecas dan baktığımda the medical results have ben received.( tıbbi sonuçlar alındı) diyor.
Bende de aynı şekilde medicalden 2 gün sonra ecas da sonuç buna döndü. Ama geçip gecmedigim belli değil kafan karıştı o yüzden gckey de biz yapmamıştık. Şimdi eger bizden de CSQ dosyasını isterlerse başka bir yerden de gönderiliyor mu ya da ankraimmigration a mail atmak yeterli mi ?
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Eğer isterlerse mail atmanız yeterli oluyor.
Zaten size gelen her maili detaylı açıklamayla ne yapmanız gerektiğini anlatıyorlar bundan sonrasında karışık bir durum yok :)

Benim pasaportum 16 Mart'ta ulaştı şu an hala pasaportumun gelmesini bekliyorum. 1.5 yıl bekledikten sonra biraz daha bekleriz artık :)
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkürler cevabınız için vekanada,
Sizin de İnşallah en kısa zamanda pasaportunuz elinize ulaşır.
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Bugün VFS Global'den güncelleme mailleri geldi. Karar zarfımın kuryeye verildiği bilgisi ile ilgili.
GC Key'e girip baktığımda Backround check'in tamamlandığı, Eligibility check'in tamamladığı ve alt kısımda kararı görebileceğimiz yazıyordu. Alt kısıma baktığımda başvurumuzun onaylandığı bilgisi yazıyor. Geçerlilik tarihi 25.02.2023 olarak yazıyor. Bu tarihe kadar gitmem gerekiyor sanırım.
Oh be artık sona erdi darısı tüm bekleyenlerin başına :)

Temmuz ayında Montreal'e gidiyor olacağım.

Teşekkürler herkese
Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sizin adınıza çok sevindim ayrıca Montreal olması da bi ayrı tabii bende inşallah vizem çıkarsa Montreal e gideceğim.
Ne diyelim dünya küçük belki karşılaşırız çok memnun oldum ve sizin adınıza mutlu oldum hersey dilediğiniz gibi olsun inşallah.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

vekanada yazdı: Nisan 5, 2022, 5:21 pm Selamlar,

Bugün VFS Global'den güncelleme mailleri geldi. Karar zarfımın kuryeye verildiği bilgisi ile ilgili.
GC Key'e girip baktığımda Backround check'in tamamlandığı, Eligibility check'in tamamladığı ve alt kısımda kararı görebileceğimiz yazıyordu. Alt kısıma baktığımda başvurumuzun onaylandığı bilgisi yazıyor. Geçerlilik tarihi 25.02.2023 olarak yazıyor. Bu tarihe kadar gitmem gerekiyor sanırım.
Oh be artık sona erdi darısı tüm bekleyenlerin başına :)

Temmuz ayında Montreal'e gidiyor olacağım.

Teşekkürler herkese
Sevgiler
Sayin vekanada merhaba,
Tebrikler,
Kanadada ki yeni hayatinizda simdiden basarilar dileriz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar,

Çok teşekkürler @excellans !
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar vekanada
Siz CSQ belgesini sisteme yüklemek gerektiğini belirten bir mail geldi demiştiniz ama bana gelmedi yani sadece bu mail geldi acaba size de gelen mail bu mu?

Please see the attached form.

Also, you indicated on your application that you will be residing in the province of Quebec after you become a permanent resident of Canada. If not already done so, your sponsor is required to obtain a “Certificat de Sélection du Québec” from the government of Quebec for you, before your application can be finalized.

For more information regarding the CSQ please visit the following website:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca

Ben sizin yazdıklarınızı okuyunca bunu farkettiim ama mail de sisteme yüklemem gereken bir mail değil gibi ama yardımcı olabilir misiniz?
Ve ben heyecan yapıp mail atmış bulundum şimdi inşallah bi sıkıntı çıkmaz .
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selamlar Isse,

Her dosyanın kendine ait bir process'i oluyor bildiğin gibi. kesin olarak şu şekildedir diyemem fakat bana bir talep olarak geldi ve GCKey'de request letter olarak talep oluştu upload etmem şeklinde.
@excellans daha hakimdir mutlaka konuya. Ama maili atarak iyi yapmışsınız diye düşünüyorum :)

Sevgiler
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar sayın excellans;
Bana pre arrival maili 24 martta geldi 28 martta da medical maili geldi 30 martta medicali tamamladım.
Neredeyse 1 ay olacak pasaport talebim gelmedi.
Sizce pasaport talebi için daha bekler miyim?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Nisan 22, 2022, 12:25 pm Merhabalar sayın excellans;
Bana pre arrival maili 24 martta geldi 28 martta da medical maili geldi 30 martta medicali tamamladım.
Neredeyse 1 ay olacak pasaport talebim gelmedi.
Sizce pasaport talebi için daha bekler miyim?
Sayin Isse merhaba,
Maksimum 90 gun icinde pasaport talebiniz yapilacakdir. Biraz daha beklemeniz gerekecek.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokan »

merhabalar excellans uzun bir aradan sonra yine yazıyorum size bana 6 yıl kanadaya girememe cezası verdiler amerikada ki problemlerimden dolayı bu surem doldu ama şimdide esimin geliri yeterli gelmiyor ne yapmam gerekiyor ya da bir kefil bulunca olay hal oluyor mu şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Mayıs 1, 2022, 5:11 pm merhabalar excellans uzun bir aradan sonra yine yazıyorum size bana 6 yıl kanadaya girememe cezası verdiler amerikada ki problemlerimden dolayı bu surem doldu ama şimdide esimin geliri yeterli gelmiyor ne yapmam gerekiyor ya da bir kefil bulunca olay hal oluyor mu şimdiden teşekkürler
Gokan bey merhaba,
Evlillik sponsorlugundaki finansal yeterlilik icin olanaklariniz, esiniz sabit bir ise sahip ise isvereninden devamlilik yazisi alabilir, aile - anne / baba vb finansal destek mektublari alabilir. Bunlarla destekleyerek basvurunuzu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön