Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Rahime »

Sayın excellans merhaba, konsolosluk şuanda çokmu yoğun acaba, pasaport talebi hala yapılmadı. Medicalden ve parmak izini vereli 6 ay kadar oldu. Diğer yorumları okuduğumda bukadar uzun bekleyen sanki yok gibi. Sizce bir sorun çıkarmı. Artık bekleyemiyoruz, oğlum küçük ve psikolojisi bozulmaya başladı artık. Dayanmak zor. Yapabileceğimiz bişey varmı bu aşamada. Bizden iki hafta önce başvuran bir arkadaşımızın vizesi iki ay kadar önce çıktı bizimki çıkmıyor. Lütfen bilgilendirirmisiniz🙏🙏 teşekkürler
Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulhel »

Gulhel yazdı: Kasım 29, 2019, 11:12 am Sn. Excellance tüm işlemlerimi hallettim parmak izi tıbbi rapor hepsi halloldu bana mail bekle dediler olumlu veya olumsuz nasıl olursa bizim ztn 4 ay gecikmemiz vardı acaba bunu göz önünde bulundururlarmi sizce haber ne zaman gelir bir fikriniz varmı teşekkür ederim cevabınız için
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Rahime yazdı: Aralık 4, 2019, 2:03 pm Sayın excellans merhaba, konsolosluk şuanda çokmu yoğun acaba, pasaport talebi hala yapılmadı. Medicalden ve parmak izini vereli 6 ay kadar oldu. Diğer yorumları okuduğumda bukadar uzun bekleyen sanki yok gibi. Sizce bir sorun çıkarmı. Artık bekleyemiyoruz, oğlum küçük ve psikolojisi bozulmaya başladı artık. Dayanmak zor. Yapabileceğimiz bişey varmı bu aşamada. Bizden iki hafta önce başvuran bir arkadaşımızın vizesi iki ay kadar önce çıktı bizimki çıkmıyor. Lütfen bilgilendirirmisiniz🙏🙏 teşekkürler
Sayın Rahime merhaba,
Kasım ve Aralık ayı takdir edersiniz ki konsoloslugun en yogun oldugu aylardır. Bu yüzden dosyanız mutlaka sonuca ulaşacaktır, eğer imkanınız var ise Ingilizce yada Fransızca olmak kaydı ile e-mail sorgu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulhel yazdı: Aralık 9, 2019, 7:08 pm
Gulhel yazdı: Kasım 29, 2019, 11:12 am Sn. Excellance tüm işlemlerimi hallettim parmak izi tıbbi rapor hepsi halloldu bana mail bekle dediler olumlu veya olumsuz nasıl olursa bizim ztn 4 ay gecikmemiz vardı acaba bunu göz önünde bulundururlarmi sizce haber ne zaman gelir bir fikriniz varmı teşekkür ederim cevabınız için
Sayın Gulhel merhaba,
Sizin dosyanızda pasaport talebi yada karar aşamasında sizde mecburen bu aşamada az bir sabırla bekleme durumundasınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excellans merhaba,pasaport talebi yapıldı çok şükür süreç bitti, sorularımıza verdiğiniz yanıtlar için çok teşekkürler.. son sorum şu ankaraya şehir dışından gideceğim için acaba kaç günde vize veriyorlar son haftalarda, onagöre dönüş biletimi ve uçak biletimizi almak istiyoruz. Pasaportumu elden teslim edip tekrar elden almak istiyorum. Çok teşekkürederim 🙏
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bir de ben oğlumla yanlız gideceğim, ilk kez giriş yaptığımız için toronto havaalanında birtakım işlemler yapmam gerekiyormuş, ingilizcem çok iyi olmadığı için tedirginim, yani tek başıma halledebilirmiyim sizce
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Rahime yazdı: Aralık 16, 2019, 2:25 am Bir de ben oğlumla yanlız gideceğim, ilk kez giriş yaptığımız için toronto havaalanında birtakım işlemler yapmam gerekiyormuş, ingilizcem çok iyi olmadığı için tedirginim, yani tek başıma halledebilirmiyim sizce
Sayın Rahime merhaba,
Dosyanız hayırlı olsun. Pasaportlarınız size geri teslim edilmeden lütfen ucak bileti almayınız. Ayrıca, gidiş ve giriş için size bolca vakitli giriş vizesi verecekler. Bunun son tarihi saglık raporu aldıgınız tarihin 1 yıl sonrasıdır. Bu yüzden bu konuda rahat olunuz.

- Toronto hava alanına giriş yaptıgınızda yanınızda mutlaka COPR -- Confirmation of Permanent Resident ( A4 kagıdından daha buyuk) + Pasaportlarınız, Kanada ikamet adresiniz önceden eşimizden alın kucuk bir kagıda yazın + Kanada iletişim telefon numarası önceden eşinizden alınız. Geri kalan herseyi görevlilerimiz halledecektir.
Saygılarımızla,

Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkürederim sabırla verdiğiniz cevaplar için ve herkonuda herkese samimi bir şekilde yardımcı olduğunuz için.. Başarılarınız daim olsun🙏
gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokan »

gokan yazdı: Ağustos 22, 2019, 2:47 pm tesekkurler excellans
sayin excelans uzun bir aradan sonra size yine sorularim olacak esimin sponsor olusunun uzerinden bir yil gecti ve
sonunda bir cevap geldi esimin sponsorlugunu kabul etmediler daha onceden annesine 2015 yilinda sponsor oldugu icin ve sponsorluk 10 yil oluyormus esim annesi devletten yardim almis sponsor esim oldugu icin annesinden dogan sponsorluk borcu oldugu ortaya cikti immigration bu borcu odemesini istedi borcu ogrenmek istedik 2 ay sonraya yazili olarak bildirecekler ne kadar borc var diye ve bu arada immigrationda dosyamizi bekletmeleri icin bes ay zaman isteyecegiz odemeyi dusunuyoruz odedikten sonra immgration tekrar bize 10 yillik sponsorluk 4 sene daha var dolmasina deyip tekrar sponsor olabilmen icin esine annenin sponsorluk yili bitmesi gerekir diyebilirler mi yani acikcasi sponsor oldugu annesinin borcudu odese bile bana sponsor olabilmesi icin 10 yili bekleyecekmiyiz bana detayli bi sekilde yazabilirseniz cok makbule gecer pisikolojim bozuldu kac zamandir simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ocak 23, 2020, 2:07 am
gokan yazdı: Ağustos 22, 2019, 2:47 pm tesekkurler excellans
sayin excelans uzun bir aradan sonra size yine sorularim olacak esimin sponsor olusunun uzerinden bir yil gecti ve
sonunda bir cevap geldi esimin sponsorlugunu kabul etmediler daha onceden annesine 2015 yilinda sponsor oldugu icin ve sponsorluk 10 yil oluyormus esim annesi devletten yardim almis sponsor esim oldugu icin annesinden dogan sponsorluk borcu oldugu ortaya cikti immigration bu borcu odemesini istedi borcu ogrenmek istedik 2 ay sonraya yazili olarak bildirecekler ne kadar borc var diye ve bu arada immigrationda dosyamizi bekletmeleri icin bes ay zaman isteyecegiz odemeyi dusunuyoruz odedikten sonra immgration tekrar bize 10 yillik sponsorluk 4 sene daha var dolmasina deyip tekrar sponsor olabilmen icin esine annenin sponsorluk yili bitmesi gerekir diyebilirler mi yani acikcasi sponsor oldugu annesinin borcudu odese bile bana sponsor olabilmesi icin 10 yili bekleyecekmiyiz bana detayli bi sekilde yazabilirseniz cok makbule gecer pisikolojim bozuldu kac zamandir simdiden tesekkurler
Sayın Gokhan merhaba,
Eşiniz ailesine sponsor oldu ise 10 yıllık bar yasagı devam edecektir. İster annesi sosyal yardım alsın yada almasın, bu sürec devam eder. Aldı ise borc ödenir bar yasak tarihi dolar ve başvuru yapabilir. Örnek: 01.01.2015 sponsor oldu 01.01.2025 yeni sponsorluk yapabilir.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokan »

sayin excelens bir sorum daha olacakti benden fbi police check istediler onun icin finger print vermem gerekiyormus internetten formlari cikti yaptim fakat bir turlu turkiyede parmak izini nerde yaptirabilirim ogrenemedim amrikan konsoloslu telefonda bilgi vermiyor email attim geri donmediler parmak izini fbi icin turkiye de nerede yaptirabilirim esimin annesine sponsorlugu 2024 yilinda bitiyor annesi kanada vatandasi oldu pasaportunu aldi borcunu odese bile sizin soylemenize gore 2024 yilini bekleyecegiz immgration borc odnirse sponsor olabilirsin demis sayin excelens cok basiniz agrittim simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ocak 28, 2020, 4:17 pm sayin excelens bir sorum daha olacakti benden fbi police check istediler onun icin finger print vermem gerekiyormus internetten formlari cikti yaptim fakat bir turlu turkiyede parmak izini nerde yaptirabilirim ogrenemedim amrikan konsoloslu telefonda bilgi vermiyor email attim geri donmediler parmak izini fbi icin turkiye de nerede yaptirabilirim esimin annesine sponsorlugu 2024 yilinda bitiyor annesi kanada vatandasi oldu pasaportunu aldi borcunu odese bile sizin soylemenize gore 2024 yilini bekleyecegiz immgration borc odnirse sponsor olabilirsin demis sayin excelens cok basiniz agrittim simdiden tesekkurler
Sayın Gokan merhaba,
Anne Kanada pasaport ve vatandaslık ispatı + borc ödendi bilgileri ile destekleyerek basvuru yenileyebilirsiniz. Ayrıca, parmak izi işleminizi nufus idarelerinden halletmeniz mümkün olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Sn. Excelance daha öncede size soru sormuştum tekrar bir sorum var ben sağlık raporu ve parmak izini vermiş bekliyordum 3 ay oldu ve bana konsolosluktan tekrar mail geldi ben buraya kopyalıyorum

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 30 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.

Böyle bir yazı geldı benden tekrar sabıka kaydı istediler arşiv kayıtlı ve güncel olması lazımmış biz vermiştik başvuru yaparken bu normal süreçmi sizce cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu sırada Mayıs ayında kağıtlarımıza 12 ay olacak sizce bu durumdan sonra pasaport talebi ne zaman yapılır lütfen yardımcı olurmusunuz 🙏🏻
En son Gulgul tarafından Mart 10, 2020, 2:30 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Excellans cevabınızı bekliyorum 🙏🏻
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. Excellans lütfen cevap verebilirmisiniz sizden başka kimseye soramadım
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mertkcr »

Merhaba Arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak vukuatlı nüfus kayıt örneğinin çevirisini yaptıracağım noter onaylı tasdiklenmesi gerekiyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Mart 6, 2020, 2:15 pm Sn. Excelance daha öncede size soru sormuştum tekrar bir sorum var ben sağlık raporu ve parmak izini vermiş bekliyordum 3 ay oldu ve bana konsolosluktan tekrar mail geldi ben buraya kopyalıyorum

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 30 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.

Böyle bir yazı geldı benden tekrar sabıka kaydı istediler arşiv kayıtlı ve güncel olması lazımmış biz vermiştik başvuru yaparken bu normal süreçmi sizce cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu sırada Mayıs ayında kağıtlarımıza 12 ay olacak sizce bu durumdan sonra pasaport talebi ne zaman yapılır lütfen yardımcı olurmusunuz 🙏🏻
Sayın Gulgul merhaba,
Öncelikle sabıka kaydınız e-devletten ve arşiv kayıtlı olarak alınması zorunludur, ve yine buna baglı olarak güncellenme istenmesi kötü bir durum değildir. Gerekli işlemlerden sonra dosyanız pasaport talebi ile sonuclanacaktır. Genelde yogunluk ve işlem sırası en buyuk etken olmakla beraber biraz daha sabırla beklemeniz yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Mart 12, 2020, 4:45 pm Merhaba Arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak vukuatlı nüfus kayıt örneğinin çevirisini yaptıracağım noter onaylı tasdiklenmesi gerekiyor mu ?
Sayın Mertkcr merhaba,
Evragınızın aslı + yeminli tercümesi yeterli olacakdır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sn. excellens dün gece baktım karar verildi yazıyor ama ne eşime nede bana mail gelmedi ama dün akşam saatlerinde karar verildi diye yazdı gün boyu sürekli bakıyordum yoksa birde sn excellans ımm 5801 PDF gönderdiler sabıka kaydını istediklerinde hala mail bekliyorum gelmedi :? :? :?
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Lütfen yardımcı olabilirmisiniz ben mail attm ama yine dönmediler acaba çok mu yoğun 11 gün oldu sabıka kaydını göndereli almışlar karar verilmiş ama mail felan yok
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellans 13 nisana kadar mülteci başvuruları ve vatandaşlık seremonileride durdurulmuş bizide kapsıyor mu acaba bu virüsten dolayı 😩
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellans cevaplarınızı bekliyorum 🙏🏻🙏🏻😣
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Mart 16, 2020, 9:04 pm Syn excellans 13 nisana kadar mülteci başvuruları ve vatandaşlık seremonileride durdurulmuş bizide kapsıyor mu acaba bu virüsten dolayı 😩
Sayın Gulgul merhaba,
Öncelikle karar ile ilgili detay bilgi yakında elinize ulaşacaktır. Ankara konsoloslugu acil yardım konsoloslugu secildi, bu yüzden dosyalarınızın işleyişlerinde gecikmeler yaşanabilinir. Yapmanız gereken sabırla beklemek ve size gelecek yönergeleri takip etmek olmalıdır. Ayrıca, başvurunuzun durumunu göçmenlik bakanlıgının ilgili linkinden görebilirsiniz. https://services3.cic.gc.ca/ecas/introd ... o?app=ecas
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellans öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum inşallah bu virüs olayından bir an önce kurtuluruz sormak istediğim bir soru var aslında korkuyorum benim sistemde karar verildi diyor ama mail hiç bişey gelmedi demiştim sizce olumlu bir cevap mı alırım yada mailin gelmemesi virüse mi bağlı birde şuan ki işlemlerde mülakat yapılıyormu önceden varmış ama şuan var mı yok mu bir bilginiz var mı inşallah mayıs ayında herşey yoluna girer ve beni ANK Konsolosluğundan aradılar işlemleriniz bitme aşamasında hayat normale döndüğünde haber edeceğiz dediler ama olumsuz bir cevap gelir diye çok korkuyorum Mayıs ayındada 1 senemizi dolduruyoruz işlemlere başlayalı
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba herkese, bir sorum olacak eşimle birlikte göçmenlik başvurusunu yaptık kargo ile dokümanlarımızı (hepsini) gönderdik ve ödemeyi yaptık makbuzunu aldık, benim sorum bundan sonra ki süreçte onların bize mail mi atması gerekiyor bunu mu bekleyeceğiz yoksa bizim bir yerlerden sisteme girip kontrol mu etmemiz gerekiyor bu konuda çok fazla bilgiye ulaşamadık sanırım bu Covid-19 süreci biraz yavaş ilerletecek :S yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağlıklı günler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Mart 24, 2020, 2:30 pm Syn excellans öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum inşallah bu virüs olayından bir an önce kurtuluruz sormak istediğim bir soru var aslında korkuyorum benim sistemde karar verildi diyor ama mail hiç bişey gelmedi demiştim sizce olumlu bir cevap mı alırım yada mailin gelmemesi virüse mi bağlı birde şuan ki işlemlerde mülakat yapılıyormu önceden varmış ama şuan var mı yok mu bir bilginiz var mı inşallah mayıs ayında herşey yoluna girer ve beni ANK Konsolosluğundan aradılar işlemleriniz bitme aşamasında hayat normale döndüğünde haber edeceğiz dediler ama olumsuz bir cevap gelir diye çok korkuyorum Mayıs ayındada 1 senemizi dolduruyoruz işlemlere başlayalı
Sayın Gulgul merhaba,
Dosyanız olumlu sonuclandıgında sizden pasaport talebi yapacaklar. Ancak, şuan pasaportu ulaştırack bir yapı çalışmadıgı için dosyanız askıda bekletilmektedir. Eger olumsuz sonuclanmıs olsada size zaten e-mail ile Refusal mektubunuz gönderilmiş olmalıydı.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Nisan 1, 2020, 8:55 pm Merhaba herkese, bir sorum olacak eşimle birlikte göçmenlik başvurusunu yaptık kargo ile dokümanlarımızı (hepsini) gönderdik ve ödemeyi yaptık makbuzunu aldık, benim sorum bundan sonra ki süreçte onların bize mail mi atması gerekiyor bunu mu bekleyeceğiz yoksa bizim bir yerlerden sisteme girip kontrol mu etmemiz gerekiyor bu konuda çok fazla bilgiye ulaşamadık sanırım bu Covid-19 süreci biraz yavaş ilerletecek :S yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağlıklı günler.
Sayın Mertkcr merhaba,
Size sponsor olan eşinize bakanlık tarafından e-mail ve ekinde ek dosya ile bilgi verilecek. Sponsorluk kabulu yada reddi, cevabınız olumlu olduktan sonra sponsor olunan kişi olarak bakanlık sayfasında hesap acıp, kendi dosyanızı linkleyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 6, 2020, 10:37 am
mertkcr yazdı: Nisan 1, 2020, 8:55 pm Merhaba herkese, bir sorum olacak eşimle birlikte göçmenlik başvurusunu yaptık kargo ile dokümanlarımızı (hepsini) gönderdik ve ödemeyi yaptık makbuzunu aldık, benim sorum bundan sonra ki süreçte onların bize mail mi atması gerekiyor bunu mu bekleyeceğiz yoksa bizim bir yerlerden sisteme girip kontrol mu etmemiz gerekiyor bu konuda çok fazla bilgiye ulaşamadık sanırım bu Covid-19 süreci biraz yavaş ilerletecek :S yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim sağlıklı günler.
Sayın Mertkcr merhaba,
Size sponsor olan eşinize bakanlık tarafından e-mail ve ekinde ek dosya ile bilgi verilecek. Sponsorluk kabulu yada reddi, cevabınız olumlu olduktan sonra sponsor olunan kişi olarak bakanlık sayfasında hesap acıp, kendi dosyanızı linkleyebilirsiniz.
Sayın Excellans,

Çok teşekkür ederim
malica
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen malica »

Sayin Excellans merhaba. Oncelikle zaman ayirip bilgi ve tecrubelerinizi insanlarla paylastiginiz icin tesekkur ederiz.

Esim kanada vatandasi olup yaklasik 10 yillik evliyiz ve 5 yasindaki kizimizin da Kanada vatandasligi var. 2019 yilina kadar ailece Turkiyede yasadik. 2019 eylul ayinda PR basvurusu icin evraklari gonderdik ve 2019 kasim ayinda esimin sponsorlugu onaylanarak evraklar Ankara konsolosluga gonderildi. Ayni zamanda benden istenen biometric ve medical testten gectim. Bu asamada dosyasimizin sonuclanmasini bekliyoruz.

Benim daha onceden uzun sureli Kanada turist vizem var ve daha once 2-3 defa Kanadaya gidip geldim. Once esim ve kizim Kanadaya donus yapti, ben de 2020 Ocak ayinda turist vizesi ile Kanadaya giris yaptim. Basvurumuz sonuclaninca Turkiye ye donup konsolosluktaki islemleri tamamlayip PR ile Kanadaya tekrar giris yapmayi planliyordum. Yaklasik 3 aydir Kanadadayim ve turist vizesi ile 3 ay daha kalabilirim. Ancak bugunku kosullarda 6 ay dolmadan Turkiyeye donsem bile tekrar Kanadaya donus yapamam. Asil konu ise yaklasik yine 3 ay sonra esim dogum yapacak ve tabi ki bu surecte birlikte olmak istiyoruz.

Bu durumda visitor record basvurusu yaparak turist vizesi ile kalis suresini 6 aydan uzatmayi dusunuyoruz. Bu basvuru bizim PR basvurumuzu olumsuz yonde etkiler mi? Siz ne tavsiye edersiniz?

Tesekkur eder, Saglikli gunler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

malica yazdı: Nisan 23, 2020, 1:42 am Sayin Excellans merhaba. Oncelikle zaman ayirip bilgi ve tecrubelerinizi insanlarla paylastiginiz icin tesekkur ederiz.

Esim kanada vatandasi olup yaklasik 10 yillik evliyiz ve 5 yasindaki kizimizin da Kanada vatandasligi var. 2019 yilina kadar ailece Turkiyede yasadik. 2019 eylul ayinda PR basvurusu icin evraklari gonderdik ve 2019 kasim ayinda esimin sponsorlugu onaylanarak evraklar Ankara konsolosluga gonderildi. Ayni zamanda benden istenen biometric ve medical testten gectim. Bu asamada dosyasimizin sonuclanmasini bekliyoruz.

Benim daha onceden uzun sureli Kanada turist vizem var ve daha once 2-3 defa Kanadaya gidip geldim. Once esim ve kizim Kanadaya donus yapti, ben de 2020 Ocak ayinda turist vizesi ile Kanadaya giris yaptim. Basvurumuz sonuclaninca Turkiye ye donup konsolosluktaki islemleri tamamlayip PR ile Kanadaya tekrar giris yapmayi planliyordum. Yaklasik 3 aydir Kanadadayim ve turist vizesi ile 3 ay daha kalabilirim. Ancak bugunku kosullarda 6 ay dolmadan Turkiyeye donsem bile tekrar Kanadaya donus yapamam. Asil konu ise yaklasik yine 3 ay sonra esim dogum yapacak ve tabi ki bu surecte birlikte olmak istiyoruz.

Bu durumda visitor record basvurusu yaparak turist vizesi ile kalis suresini 6 aydan uzatmayi dusunuyoruz. Bu basvuru bizim PR basvurumuzu olumsuz yonde etkiler mi? Siz ne tavsiye edersiniz?

Tesekkur eder, Saglikli gunler dilerim.
Sayın Malica merhaba,
Öncelikle uzatma - extension başvurusunu zamanında yapmanız yerinde olmuş. Diğer merak ettiğiniz başvurunuzu etkilme konusunda ise aksine bulundugunuz yer ailenizin yanı oldugu için dosyanızı dahada güçlendirir. Bu durumdan herhangi bir tereddütünüz olmasın.
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Narin82 »

mertkcr yazdı: Mart 12, 2020, 4:45 pm Merhaba Arkadaşlar, sizlere bir sorum olacak vukuatlı nüfus kayıt örneğinin çevirisini yaptıracağım noter onaylı tasdiklenmesi gerekiyor mu ?
Hayır sadece yeminli tercüman mühür ve imzası yeterli
Hydolcem
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Hydolcem »

Sayın Excellans merhabalar, öncelikle insanlara burdan destek verdiğiniz için çok teşekkürler. Sonuçları bekleyen kişiler için çok yararlı oldugunu düşünüyorum.

Biz eşimle Eylül ayında İstanbul’da evlendik. Kendisinin Kanada oturum izni bulunmaktadır. Ben ise bundan önceki 4 yıl boyunca Kanada’da yaşamaktaydım. Şuan kendisi Kanada’da ben ise İstanbul ikâmetgah etmekteyim.Aralık ayı sonu gibi sponsorluk başvurumuzu avukatımızla tamamladık. Kanada Devleti bizden parmak izi örneği, sabıka kaydı ve sağlık raporumu talep etti. Hepsini avukat aracılığıyla yolladık. Suanda yaşanan olağanüstü olaylar nedeniyle sürecimizin yavaşladığı veya durduğu hakkında bir bilgiye sahip değiliz. En son avukatımız belgelerimizin Ankara’da olduğu konusunda bizi bilgilendirdi ama şuanki süreçte devlet iletişime geçemediklerini bize iletti.

Bize bu konuda yardım olabilir misiniz? Sürecimizin ne durumda olduğunu öğrenme şansımız var mı acaba?

Tekrar çok teşekkürler.

Saygılarımla,

Cem Özdeş
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Hydolcem yazdı: Mayıs 6, 2020, 6:46 pm Sayın Excellans merhabalar, öncelikle insanlara burdan destek verdiğiniz için çok teşekkürler. Sonuçları bekleyen kişiler için çok yararlı oldugunu düşünüyorum.

Biz eşimle Eylül ayında İstanbul’da evlendik. Kendisinin Kanada oturum izni bulunmaktadır. Ben ise bundan önceki 4 yıl boyunca Kanada’da yaşamaktaydım. Şuan kendisi Kanada’da ben ise İstanbul ikâmetgah etmekteyim.Aralık ayı sonu gibi sponsorluk başvurumuzu avukatımızla tamamladık. Kanada Devleti bizden parmak izi örneği, sabıka kaydı ve sağlık raporumu talep etti. Hepsini avukat aracılığıyla yolladık. Suanda yaşanan olağanüstü olaylar nedeniyle sürecimizin yavaşladığı veya durduğu hakkında bir bilgiye sahip değiliz. En son avukatımız belgelerimizin Ankara’da olduğu konusunda bizi bilgilendirdi ama şuanki süreçte devlet iletişime geçemediklerini bize iletti.

Bize bu konuda yardım olabilir misiniz? Sürecimizin ne durumda olduğunu öğrenme şansımız var mı acaba?

Tekrar çok teşekkürler.

Saygılarımla,

Cem Özdeş
Sayin Cem bey merhaba\
Avukatinizdan sizin adiniza basvuru dosyanizi LINK edip etmedigini ogreniniz. Bununla beraber dosya numaranizi kendisinden aldiktan sonra
1- Bakanlik sayfasinda kendinize bir hesap olusturun bu hesapda varolan dosyanizi LINK ediniz ve devamli buradan takip ediniz (https://clegc-gckey.gc.ca/j/eng/l?ReqID ... 2571d05384) yada
2- Ilgili linkden gerekli bilgileri girerek dosyanizin durumunu ayrica gorebilirsiniz.(https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do?lang=en)
Saygılarımızla,

Hydolcem
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Hydolcem »

Merhabalar Sayın Excellans,

Yardımınız için çok teşekkürler. Avukatımızla iletişime geçecegiz.

Sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımla,

Cem Özdeş
hosmhmt
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hosmhmt »

Hydolcem merhaba benim dosyam da sizin gibiydi sizden bir kaç bilgi Almak istiyorum ve ben kendi durumumda red aldım esmer.260@hotmail.com bana email atarsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance iyi günler dilerim bir sorum olacaktı Türkiye de 1 Haziran da normalleşme süreci başlıyor acaba buna konsolosluklarda dahil midir ztn başvurumuzun kararı verilmişti sadece kararın ne olduğu bildirilmedi Mart ayından belli bekliyoruz sağlıklı günler dilerim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Mayıs 31, 2020, 2:48 pm Syn excellance iyi günler dilerim bir sorum olacaktı Türkiye de 1 Haziran da normalleşme süreci başlıyor acaba buna konsolosluklarda dahil midir ztn başvurumuzun kararı verilmişti sadece kararın ne olduğu bildirilmedi Mart ayından belli bekliyoruz sağlıklı günler dilerim
Sayin Gulgul merhaba,
Bildiginiz gibi konsolosluk suan sadece Canada vatandaslarinin ihtiyaclari ile ilgili islemyapmakda. Ancak ne zaman normal duzene gecilecegi hakkinda ne yazikki kesin bir tarih yok. Bizlerde Haziran ortasi sonrasi bu donuse yavas yavas gecilecegini ongoruyoruz. Ayrica bildiginiz gibi araci kurum VFS'de islem yapmamakda. Pasaport talebi - teslimi- parmak izi islemleri hep bu araci kurum uzerinden talep edilmektedir. Bu kurumunda is basi yapmasi gereklidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance merhaba öncelikle sabırla cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim umurım iyisinizdir bir sorum olucaktı vfs Ankara ve İstanbul’da Canada bürosu açılıyor 8 Temmuz da tabi ki kısıtlı hizmet verecekmiş benim dosyamın kararı verilmişti ztn sizce bu süreç içerisinde bana haber gelebilir mi pasaport talebi yaparlar mı karar verildiğine göre artık herhalde başka bir işlem yoktur birde Mart ayında sabıka kaydı istemişlerdi göndermiştim tekrar isterler mi acaba . Birde vfs nin sayfasında takip etmek istiyorum evraklarımı ama hata veriyor takip numaramı doğru giriyorum ama olmuyor
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Haziran 30, 2020, 5:47 pm Syn excellance merhaba öncelikle sabırla cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim umurım iyisinizdir bir sorum olucaktı vfs Ankara ve İstanbul’da Canada bürosu açılıyor 8 Temmuz da tabi ki kısıtlı hizmet verecekmiş benim dosyamın kararı verilmişti ztn sizce bu süreç içerisinde bana haber gelebilir mi pasaport talebi yaparlar mı karar verildiğine göre artık herhalde başka bir işlem yoktur birde Mart ayında sabıka kaydı istemişlerdi göndermiştim tekrar isterler mi acaba . Birde vfs nin sayfasında takip etmek istiyorum evraklarımı ama hata veriyor takip numaramı doğru giriyorum ama olmuyor
Sayin Gulgul merhaba,
Oncelikle basvurunuzla ilgili bakanlik tarafindan istek yapilan evraklarinizi VFS sitesinden takip edemezsiniz. VFS araciligi ile sadece eger konsolosluk sizden pasaport gondermenizi talep ederse bu islemi takip edebilirsiniz. Basvuru dosyanizla ilgili takibinizi MYCIC ( www.cic.gc.ca sitesinden olusturmalisiniz) hesabinizdan yada https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do adresinden takip edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance bu sabah konsolosluğa mail attım bir kaç defa ve şöyle bir mail geldi sizce ne zaman pasaport isterler daha uzun sürer mi acaba
Birde acaba mülakat gibi yada telefonda arayıp soru sorarlar mı sitede okuyorum çoğu kişi mülakata tabi tutulmuş

✉️Sevgili Beyefendi / hanımefendi
Dosyanız onaylandı, pasaport ibrazı talebiyle ilgili olarak sizinle iletişime geçeceğiz.✉️

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön