Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen monti »

Sayın Excellans,

Bir akrabamı ilgilendiren bir soru sormak istiyorum.

Kendisi 1.5 yıl önce Kanada'lı olan eşi ile evlendi ve akabinde Kanada'ya gitti. İlk gittiğinde eğitim vizesi (! yıllık mesleki kurs gibi bişeye katıldı) ile gitti ve oradayken PR başvurusunu yaptı. Yaklaşık 4 ay önce 5 yıllık PR'ı geldi. Ki kendisi lise eğitimini falanda Kanada'da tamamlamış birisi.

8 ay öncede çiftin çocukları oldu.

Sorum şu; ne yazık ki evlilikleri şu an iyi gitmemekte ve boşanmayı düşünmekteler. Boşanma durumunda bu akrabam PR'ını kaybetme riski ile karşı karşıya gelir mi?

Çocuklarının olması falan durumu etkiler mi acaba?

Teşekkürler.
Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulay »

Sayin excellans.size bir sorum daha olacak.medicaldan ne zaman sonra oturum karti geliyor?kanadada bulunan kisi icin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

monti yazdı: Temmuz 27, 2018, 9:20 am Sayın Excellans,

Bir akrabamı ilgilendiren bir soru sormak istiyorum.

Kendisi 1.5 yıl önce Kanada'lı olan eşi ile evlendi ve akabinde Kanada'ya gitti. İlk gittiğinde eğitim vizesi (! yıllık mesleki kurs gibi bişeye katıldı) ile gitti ve oradayken PR başvurusunu yaptı. Yaklaşık 4 ay önce 5 yıllık PR'ı geldi. Ki kendisi lise eğitimini falanda Kanada'da tamamlamış birisi.

8 ay öncede çiftin çocukları oldu.

Sorum şu; ne yazık ki evlilikleri şu an iyi gitmemekte ve boşanmayı düşünmekteler. Boşanma durumunda bu akrabam PR'ını kaybetme riski ile karşı karşıya gelir mi?

Çocuklarının olması falan durumu etkiler mi acaba?

Teşekkürler.
Sayın Monti merhaba,
Bosanma durumunda kazanılmıs haklar baki kalır, eşlerin statuleri kayboolmaz bu cocuklar içinde gecerlidir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Temmuz 27, 2018, 4:57 pm Sayin excellans.size bir sorum daha olacak.medicaldan ne zaman sonra oturum karti geliyor?kanadada bulunan kisi icin.
Sayın Gulay merhaba,
Basvuru yapılan eyaletle birebir degişmekle alakalı olarak minimum 8 hafta maksimum 18 hafta
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Semret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Semret »

Sayın Excellans,
2015 yılında sx-1 vizesiyle 3 ay Kanada da bulundum bu sürede kız arkadaşım oldu.2017 yılında üniversitenin 1 aylık tatilinde tekrardan kendisini görmek için 1 ay boyunca Toronto da bulundum.3 yıllık bir ilişkimiz var.3 yıllık what's app görüşmelerimiz bulunmakta.Ikimizinde okulları bitene kadar ne kadar zorlansakta birlikte olacağımızı hayal ederek dayanmaya çalıştık.Ben 23 yaşındayım kız arkadaşım 22 yaşında.Ben makine mühendisliği mezunuyum kız arkadaşım practice nursing mezunu.Kendisi doğma büyüme Kanadalı ailesi de aynı şekilde.Mali durumlarımiz el vermediği için şuanda birlikte olamıyoruz ve birlikte olmak uğruna acele edip yanlış bir adım atmak istemiyoruz.Şuanda ailesi ile yaşamakta ve iş aramakta.Artık birbirimizden uzak kalmak istemiyoruz.Bu yüzden birbirimizide çok sevdiğimiz için evlilik yolunun en iyi yol olduğunu düşünüyoruz.Bizim izlememiz gereken yol ne olmalıdır ? Kanadaya gitmem ve orda evlilik yapmamız mantıklı olur mu ? Kendi evine çıkıp kendi parasını kazanmasını zorda olsa beklemeli miyiz ? Şuanda hali hazırda 2020 ye kadar geçerli sx-1 vizem bulunmakta.Degerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Iyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Semret yazdı: Ağustos 15, 2018, 2:27 pm Sayın Excellans,
2015 yılında sx-1 vizesiyle 3 ay Kanada da bulundum bu sürede kız arkadaşım oldu.2017 yılında üniversitenin 1 aylık tatilinde tekrardan kendisini görmek için 1 ay boyunca Toronto da bulundum.3 yıllık bir ilişkimiz var.3 yıllık what's app görüşmelerimiz bulunmakta.Ikimizinde okulları bitene kadar ne kadar zorlansakta birlikte olacağımızı hayal ederek dayanmaya çalıştık.Ben 23 yaşındayım kız arkadaşım 22 yaşında.Ben makine mühendisliği mezunuyum kız arkadaşım practice nursing mezunu.Kendisi doğma büyüme Kanadalı ailesi de aynı şekilde.Mali durumlarımiz el vermediği için şuanda birlikte olamıyoruz ve birlikte olmak uğruna acele edip yanlış bir adım atmak istemiyoruz.Şuanda ailesi ile yaşamakta ve iş aramakta.Artık birbirimizden uzak kalmak istemiyoruz.Bu yüzden birbirimizide çok sevdiğimiz için evlilik yolunun en iyi yol olduğunu düşünüyoruz.Bizim izlememiz gereken yol ne olmalıdır ? Kanadaya gitmem ve orda evlilik yapmamız mantıklı olur mu ? Kendi evine çıkıp kendi parasını kazanmasını zorda olsa beklemeli miyiz ? Şuanda hali hazırda 2020 ye kadar geçerli sx-1 vizem bulunmakta.Degerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Iyi günler dilerim.
Sayın Sermet merhaba,
İlişkiniz ciddi ise, ülkeye gelerek evlenip INLAND basvuru yapabilirsiniz. Yada arkadasınız ile Turkiye'de evlenip OUTLAND basvuru yapıp, siz Tr'de basvuru sonucunuzu bekleyebilirsiniz. Ekonomik anlamda ailesi yada aileniz destek olabilirlerse bunuda başvurunuza ekleyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Semret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Semret »

Excellans yazdı: Ağustos 18, 2018, 2:40 am
Sayın Sermet merhaba,
İlişkiniz ciddi ise, ülkeye gelerek evlenip INLAND basvuru yapabilirsiniz. Yada arkadasınız ile Turkiye'de evlenip OUTLAND basvuru yapıp, siz Tr'de basvuru sonucunuzu bekleyebilirsiniz. Ekonomik anlamda ailesi yada aileniz destek olabilirlerse bunuda başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Sayın Excellans, Kanada da evlendiğimizde sonuçta benim vizem 6 ay Türkiye ye dönmek zorunda mıyım 6 ay sonunda yoksa prosüdür devam ettiği için 6 ayı geçse bile kız arkadaşımla kalabiliyormuyum ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Semret yazdı: Ağustos 18, 2018, 10:23 am
Excellans yazdı: Ağustos 18, 2018, 2:40 am
Sayın Sermet merhaba,

Sayın Excellans, Kanada da evlendiğimizde sonuçta benim vizem 6 ay Türkiye ye dönmek zorunda mıyım 6 ay sonunda yoksa prosüdür devam ettiği için 6 ayı geçse bile kız arkadaşımla kalabiliyormuyum ?
Bu sizin başvurunuzu yaparken sececeginiz INLAND yada OUTLAND olarak yapmanızla direkt alakalıdır.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans.size bir sorum olacak.kocam kanadada 2 yildi orada.iltica yapdi.ve 2 ay bundan once medicali kendi gecdi.biz kanada disindayiz.yani size sorum bu sureci beklemeden nasil gide bileriz kocamin yanina.artik sabrimiz kalmiyor.ne onerirsiniz?bize vize verilmesine hala sure var bence.hic yolu yokmu bunun?tek yol olarin davetini beklemekmi?ne yapa biliriz?cevaplarsaniz coooook sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Eylül 9, 2018, 8:31 pm Sayin excellans.size bir sorum olacak.kocam kanadada 2 yildi orada.iltica yapdi.ve 2 ay bundan once medicali kendi gecdi.biz kanada disindayiz.yani size sorum bu sureci beklemeden nasil gide bileriz kocamin yanina.artik sabrimiz kalmiyor.ne onerirsiniz?bize vize verilmesine hala sure var bence.hic yolu yokmu bunun?tek yol olarin davetini beklemekmi?ne yapa biliriz?cevaplarsaniz coooook sevinirim.
Sayın Gulay merhaba,
Tek ve cok düşük bir ihtimal olarak gecici ziyaretci - turist vizesine başvuru yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans,benim kocam kanadada.simdi ona mektup geldi ve oturum karti veriyorlar.kizim ve Ben kanada disindayiz.kocam iltica etdi.o bizi oturum kartibi gonderdiyi zaman.bizim icinde evraklari yollamisdi.simdi kizim ve benim evraklarimizi ankaraya kanada konsulluguna gondermeyimzi istiyorlar.polis evraki falan filan.simdi bizi NE kadar surec bekliyor?yani biz gonderdiyimizden ne kadar sure icinde bakilmali?ve vizamizin vurulmasi ne kadar surer?bana surecler hakda malumat verirseniz sevinir.
Zynp694
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Zynp694 »

Gulay yazdı: Ekim 23, 2018, 8:11 pm Sayin excellans,benim kocam kanadada.simdi ona mektup geldi ve oturum karti veriyorlar.kizim ve Ben kanada disindayiz.kocam iltica etdi.o bizi oturum kartibi gonderdiyi zaman.bizim icinde evraklari yollamisdi.simdi kizim ve benim evraklarimizi ankaraya kanada konsulluguna gondermeyimzi istiyorlar.polis evraki falan filan.simdi bizi NE kadar surec bekliyor?yani biz gonderdiyimizden ne kadar sure icinde bakilmali?ve vizamizin vurulmasi ne kadar surer?bana surecler hakda malumat verirseniz sevinir.
sevgili Gülay hanım sizin için çok az bir zaman kalmış. inşallah tez zamanda eşinize ulaşırsınız özlem ve hasret zordur. sizin gibi bende beklemekteyim. ben tam olarak 3 yıldır bekliyorum.eşiniz tam olarak hangi tarihte medikal testten geçti.sizinle birlikte aynı süreçten gecmekteyim. saygılarımla...
Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok tesekkur ederim.inshaAllah hepimizin hasreti biter.bizde 2 yil 2 aydi.haziran ayinda gecdi.Allah hepimize yardim etsin.
Zynp694
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Zynp694 »

sevgili Gülay hanım amin insallah. sizinle buradan iletişimde kalalım. benim eşimde 4 temmuzda medikalden geçti. sanırım son 1 aylık bir süreç kaldı sizin için. eşiniz haziran ayının kaçında medikalden geçti.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Ekim 23, 2018, 8:11 pm Sayin excellans,benim kocam kanadada.simdi ona mektup geldi ve oturum karti veriyorlar.kizim ve Ben kanada disindayiz.kocam iltica etdi.o bizi oturum kartibi gonderdiyi zaman.bizim icinde evraklari yollamisdi.simdi kizim ve benim evraklarimizi ankaraya kanada konsulluguna gondermeyimzi istiyorlar.polis evraki falan filan.simdi bizi NE kadar surec bekliyor?yani biz gonderdiyimizden ne kadar sure icinde bakilmali?ve vizamizin vurulmasi ne kadar surer?bana surecler hakda malumat verirseniz sevinir.
Sayın Gulay merhaba,
Konsoloslugun yogunluguna göre değişmekle ve eger dosyanızda herhangi bir eksik yada yeni evrak talebi olmaz ise minimum 2 maksimum 6 ay içinde sonuclanacaktır.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellanslari,tesekkurler cevapiniz icin.bir sorum daha olacak.cok onemli bizim icin.su 6 ayin icine her sey dahilmi viza verilecekmi?yani 6 ay sonunda bitiyormu InshaAllah. 6 aya medical pasaport istenmesi dahilmi?ne olur cok onemli benim icin.malumat verirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Kasım 18, 2018, 7:04 pm Sayin excellanslari,tesekkurler cevapiniz icin.bir sorum daha olacak.cok onemli bizim icin.su 6 ayin icine her sey dahilmi viza verilecekmi?yani 6 ay sonunda bitiyormu InshaAllah. 6 aya medical pasaport istenmesi dahilmi?ne olur cok onemli benim icin.malumat verirseniz sevinirim
Sayın Gulay merhaba,
Dosyanızda herhangi bir eksiklik yada ek evrak isteği olmaz ise sürec tüm sürec içindir.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen peeta »

Merhaba sayin excellans. Ben 2013 te esimle aile sponsorluguna basvurduk. Sabika’dan dolayi RED aldim. Ve rehabilitasyona basvurmamiz istendi. Basvurduk. 2018 yilinda rehabilitasyonumuz sonuclandi ve kabul edildi. Bu arada bi oglum oldu. Esim kanada’ya gidip basvuruyu yaptilar agustos 2018 de ve benden bu hafta ici istanbulda parmak izi ve biyometrik foto istendi, ardindan hemen bi mail daha geldi. Hastanede saglik muayenesi olmam istendi. 6 sene sabredip bekledim. Sizce benim durumum ne zaman ve nasil sonuclanir ?

Simdiden Tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı: Ocak 8, 2019, 9:47 pm Merhaba sayin excellans. Ben 2013 te esimle aile sponsorluguna basvurduk. Sabika’dan dolayi RED aldim. Ve rehabilitasyona basvurmamiz istendi. Basvurduk. 2018 yilinda rehabilitasyonumuz sonuclandi ve kabul edildi. Bu arada bi oglum oldu. Esim kanada’ya gidip basvuruyu yaptilar agustos 2018 de ve benden bu hafta ici istanbulda parmak izi ve biyometrik foto istendi, ardindan hemen bi mail daha geldi. Hastanede saglik muayenesi olmam istendi. 6 sene sabredip bekledim. Sizce benim durumum ne zaman ve nasil sonuclanir ?

Simdiden Tesekkur ederim
Sayın Peeta merhaba,
Saglık raporunuzun sonuclarının konsolosluga ulasmasını takip eden 8 hafta içinde dosyanız ile ilgili bilgi alacaksınızdır. Görevliler gerek duyarsa sizi görüşmeye cagırabilir, gerek görmezlezlerse direkt pasaportunuzu talep edeceklerdir. ( Sürec konsoloslugun iş yogunluguna göre değişkenlik gösterebilir)
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgi icin. Sunu merak ettim acikcasi. Hala RED alma olasiligim varmidir?

Simdiden tekrar tesekkur ederim
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ezolinda »

Öncelikle herkese merhabalar;
Daha evvel buraya sorular yazardim herhangi bir bilgi edinebilmek icin ancak simdi edindigim bilgileri aktarmak istiyorum cunku birbirimizle paylastigimiz en ufak bir bilginin bile cok kiymetli oldugunu dusunuyorum. Esim Kanada'da yasiyor ve PR kart sahibi, benim icin sponsorluk basvurusunda bulundu. Bu surec bizim icin cok sancili gecti cunku buradan edindigim bilgiye gore bu basvurunun suresi yaklasik 5-6 ay gibi bir sure zarfinda sonuclanirken bizimki 1,5 yilda sonuclandi. Tabi her dosyanin farkli oldugunu dusunursek sureyle ilgili net bir bilgiye ulasamayiz ama benim yakinen tanidiklarimdan da edindigim bilgi bu yonde.
Basvurunuzu nereden yaparsaniz yapin calisacaginiz kisiyi (danisman veya avukat) cok iyi arastirin ve oyle bu yola baskoyun. Cunku biz yaptigimiz yanlis bir secimden dolayi bircok sikinti yasadik. Hatta yasadigimiz sikintilarin %80'i bu sahistan dolayi basimiza geldi. Bir diger tavsiyem de su; basvurunuzu yapmadan once evraklarinizin tam oldugundan emin olun eger eksik evrakla basvuru yaparsaniz bu da surecin uzamasi yonunda etkileyecektir basvurunuzu. Basvururken hangi evraklari tamamlamaniz gerekiyorsa siz de arastirin ve butun hepsini tamamlayin basvurunuzu oyle yapin. Bu evraklar arasinda bazi resmi kurumlara ait evraklar da istenecek sizden bunlarin bazilarinin gecerlilik sureleri oluyor. Bu tarz evraklari tamamlamayi en sona birakin ki basvuru suresince gecerliligini yitirmesin ve sizden yeniden evrak talebinde bulunmasinlar. Bizim basvurumuz onaylandiktan sonra bana tek girisli, yaklasik 3 aylik vize ve PR karta sahip olduguma dair iki sayfa evrak verdiler. Buraya geldikten sonra da PR kartimi adrese postaladilar.
Sunu belirtmek isterim ki ben bu konuda uzman degilim sizlere deneyimlerimi aktarmak istiyorum sadece. Ne yazik ki bu surec zarfinda o kadar cok ter doktum ki isime yarayacak bir tek sey ogrenebilmek icin. Ne konsolosluktan ne de birlikte calistigimiz danismanimizdan bilgi alamadik biz. Ben de dilim dondugunce anlatmak istedim deneyimimi. Umarim herkesin basvurusu en kisa surede sonuclanir. Cok stresli bir bekleyis oluyor ama elinizden geldigi kadariyla sabirli olmaya calisin ve Turkiye'de gecirdiginiz zamani en iyi sekilde degerlendirin buraya geldikten sonra sevdiklerinizi cok ozluyorsunuz.

Herkese bol sans diliyorum...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı: Ocak 15, 2019, 10:53 pm Cok tesekkur ederim verdiginiz bilgi icin. Sunu merak ettim acikcasi. Hala RED alma olasiligim varmidir?

Simdiden tekrar tesekkur ederim
Sayın Peeta merhaba,
Konsolosluk görevlimiz ilişkiniz ve evliliğinizde gercek dısı olmayan durum yada süpheye varır ve bununla beraber sizi görüşmeye cagırıp burada soracagı konularda tatmin eder cevaplar almaz ise başvurunuzun red edilme durumu tabiki mümkündür. Evlilik sponsorluklarında en önemli kıstas evliliğin ve ilişkinin ciddiyeti ve bunun diğer destek evraklarla desteklenmesidir. İlişki geçmişiniz ve evliliğiniz sorunsuz ise hiçbir korkunuz olmasın.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar sayın excellansları,benden 3 ay once kanada kızım ve benım polıs evrakı falan ankaraya ıletmemız ıstenmısdı.3 ay once yolladık.sımdı medıcal ıstendı.medıcalı gecdıkden sonra ne kadar sonra pasaport ıstenecek?baska bı sey kalıyormu?yalnızca vıze verılmesı kalıyor medıcaldan sonramı?pasaport ne kadar sonra ıstenecek?sorumu cevaplarsanız sevınırım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Ocak 27, 2019, 3:23 pm Merhabalar sayın excellansları,benden 3 ay once kanada kızım ve benım polıs evrakı falan ankaraya ıletmemız ıstenmısdı.3 ay once yolladık.sımdı medıcal ıstendı.medıcalı gecdıkden sonra ne kadar sonra pasaport ıstenecek?baska bı sey kalıyormu?yalnızca vıze verılmesı kalıyor medıcaldan sonramı?pasaport ne kadar sonra ıstenecek?sorumu cevaplarsanız sevınırım.
Sayın Gulay merhaba,
Saglık raporunuzdan sonra takip eden 2-8 hafta içinde eger görevli sizinle görüşme talebi yapmaz ise ve konsoloslugumuz iş yogunlugu fazla değil ise pasaport gönderme talebiniz gercekleşecektir.
Saygılarımızla,

Willow
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Willow »

Merhabalar,

Bende gecen eylulde evlendım ve bazı aksilikler yüzünden anca 31 arelıkda begelerımızı yollayabıldık.
Şu an sıstemde
We received Cansu Yildiz Heo's application for permanent residence on December 31, 2018.
We sent Cansu Yildiz Heo a letter on February 24, 2019. Please consider delays in mail delivery before contacting us.
We sent Cansu Yildiz Heo medical instructions on February 25, 2019. To avoid delays, please provide us with the information requested as soon as possible. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

seklınde gorunuyor basvurumuz 5 martda medical exam tamamlandı istanbulda kı şubesı şişli de blackout plazada bu arada ve ücret 835 tl ıdı bugun de exam result geldı her şey complate yazıyor bundan sonra ki sürec te sanırım bekleme devreye giricek nisan da kore de olucam eşimin ailesi için tekrar bir düğün daha yapılıcak umarım görüşme olmaz olur sa o tarıhte olursa ne yapmam gerekır bılgınız var mı?
Bız basvuruda bu dugunden de bahsettık ve tarıh aralıgını belırttık gorusme ıcın dıkkate alınması adına sizce dikkate alınır mı ?

sımdıde cok sagolun forum sayesınde bır cok soru ısaretı kafamdan kalktı :)

update medical exam de eklenmıs sısteme beklemedeyım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Willow yazdı: Mart 12, 2019, 10:30 pm Merhabalar,

Bende gecen eylulde evlendım ve bazı aksilikler yüzünden anca 31 arelıkda begelerımızı yollayabıldık.
Şu an sıstemde
We received Cansu Yildiz Heo's application for permanent residence on December 31, 2018.
We sent Cansu Yildiz Heo a letter on February 24, 2019. Please consider delays in mail delivery before contacting us.
We sent Cansu Yildiz Heo medical instructions on February 25, 2019. To avoid delays, please provide us with the information requested as soon as possible. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

seklınde gorunuyor basvurumuz 5 martda medical exam tamamlandı istanbulda kı şubesı şişli de blackout plazada bu arada ve ücret 835 tl ıdı bugun de exam result geldı her şey complate yazıyor bundan sonra ki sürec te sanırım bekleme devreye giricek nisan da kore de olucam eşimin ailesi için tekrar bir düğün daha yapılıcak umarım görüşme olmaz olur sa o tarıhte olursa ne yapmam gerekır bılgınız var mı?
Bız basvuruda bu dugunden de bahsettık ve tarıh aralıgını belırttık gorusme ıcın dıkkate alınması adına sizce dikkate alınır mı ?

sımdıde cok sagolun forum sayesınde bır cok soru ısaretı kafamdan kalktı :)

update medical exam de eklenmıs sısteme beklemedeyım
Sayın Willow merhaba,
Dugun tarihiniz, eger görüşme talebi olur ise ve bu tarihlere denk gelir ise size görüşme talebi yapıldıgında bu tarihde bulunamayacaksanız haber verin bilgiside gelecektir. Uygun yönerge ile uygun tarih aralıgını belirtirsiniz ve re-setup yapılır.
Saygılarımızla,

Willow
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok sagolun. Yardimci olacaklarına inanıyorum. Şu an medical exam de sisteme girmis
Medical results have been received olarak guncellenmis. Ne demek tam bilemedim ama sanirim artık bekleme evresindeyim :)
bilall
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bilall »

Merhaba sevgili excellans size sormak istediğim bi kaç sorum olacak 15.12.2018 tarihinde kanada hükümetine evraklarımız yollandı ve bunun devamında 20 şubat ta doktor muayenesi geldi ankarada muayene gerçekleşti devamında gelen mail de immigration başvurusu kabul edilmiştir dendi bundan sonraki süreçte bizleri ne bekliyor ve ne kadar sürede sonuçlanır tşk ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bilall yazdı: Mart 15, 2019, 8:19 am Merhaba sevgili excellans size sormak istediğim bi kaç sorum olacak 15.12.2018 tarihinde kanada hükümetine evraklarımız yollandı ve bunun devamında 20 şubat ta doktor muayenesi geldi ankarada muayene gerçekleşti devamında gelen mail de immigration başvurusu kabul edilmiştir dendi bundan sonraki süreçte bizleri ne bekliyor ve ne kadar sürede sonuçlanır tşk ederim
Sayın Bilall merhaba,
Bundan sonraki sürecinizde yapmanız gereken sadece sabırla beklemek, egerki dosyanızda eksik ve herhangi bir olumsuz durum yok ise sponsorluk - ilişki - evlilik vs vs... pasaport istem talebiniz yapılacaktır.
Saygılarımızla,

resimli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen resimli »

Merhaba Excellans,
Eşim Kanada2da yaşamakta.Eşim Türkiyede yanımda iken evraklarımızı Kanada`ya gönderdik.Biz başvuruda herhangi bir avukat ya da aracı şirket kullanmadık.Her şeyi mümkün mertebe dikkatlice okuyup evrak listesine göre bir dosya hazırladık.Çok şükür eksik bir evrak yok gibi görünüyor.Biliyorum ki bu süreç 1 yıla da yayılabilir ama ayrı kalmak,bir türlü oturmayan düzen başvurulamayan işler ve ertelenen planlar insanı kahrediyor.Sizlere dosya sürecimiz hakkında bilgi verip sorularımı sormak istiyorum.
Evraklarımız 19 Aralıkta ulaştı.13 Şubatta bize dosya numaramızı içeren sponsorluk başvurumuzun ulaştığına dair mail geldi. 21 Şubat’ta biyometrik için,arkasından 23 şubatta Medical Examination istendi.1 Mart’ta biyometrik,4 Mart’ta İstanbulda Medical examination tamamlandı.7 Mart’ta evraklarımızı Ankaraya gönderdiklerine dair bir mail aldık ve bundan sonra tüm mailler kesildi.Online tool ile kontrol ettiğimde,
We started processing your application on March 13,2019. Yazmakta..Nihayet Eşim dosyamızı link etti ve ordaki bar da da Estimated remaining processing time 8 months yazmakta.Aşağıdaki listede ise,
We are reviewing whether you meet the eligibility requrements.
You passed the medical exam.
We do not need additional documents.
You do not need interview.wewill send you messsage if this changes.
Biometrics completed.
We are processsing your background check.we will send you message if we need more information.
Final desicion;your application is in progress.......
Yani gerçekten Aralık ayından önce bir gelişme olmaz mı? Sabrınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

resimli yazdı: Nisan 27, 2019, 11:44 pm Merhaba Excellans,
Eşim Kanada2da yaşamakta.Eşim Türkiyede yanımda iken evraklarımızı Kanada`ya gönderdik.Biz başvuruda herhangi bir avukat ya da aracı şirket kullanmadık.Her şeyi mümkün mertebe dikkatlice okuyup evrak listesine göre bir dosya hazırladık.Çok şükür eksik bir evrak yok gibi görünüyor.Biliyorum ki bu süreç 1 yıla da yayılabilir ama ayrı kalmak,bir türlü oturmayan düzen başvurulamayan işler ve ertelenen planlar insanı kahrediyor.Sizlere dosya sürecimiz hakkında bilgi verip sorularımı sormak istiyorum.
Evraklarımız 19 Aralıkta ulaştı.13 Şubatta bize dosya numaramızı içeren sponsorluk başvurumuzun ulaştığına dair mail geldi. 21 Şubat’ta biyometrik için,arkasından 23 şubatta Medical Examination istendi.1 Mart’ta biyometrik,4 Mart’ta İstanbulda Medical examination tamamlandı.7 Mart’ta evraklarımızı Ankaraya gönderdiklerine dair bir mail aldık ve bundan sonra tüm mailler kesildi.Online tool ile kontrol ettiğimde,
We started processing your application on March 13,2019. Yazmakta..Nihayet Eşim dosyamızı link etti ve ordaki bar da da Estimated remaining processing time 8 months yazmakta.Aşağıdaki listede ise,
We are reviewing whether you meet the eligibility requrements.
You passed the medical exam.
We do not need additional documents.
You do not need interview.wewill send you messsage if this changes.
Biometrics completed.
We are processsing your background check.we will send you message if we need more information.
Final desicion;your application is in progress.......
Yani gerçekten Aralık ayından önce bir gelişme olmaz mı? Sabrınız ve ilginiz için teşekkür ederim.
Sayın Resimli merhaba,
Öncelikle dosyanız normal akışı içinde ilerlemiş ve şuan sadece son aşamada bulunmaktadır. Eğer ilişki geçmişiniz ve evliliğinizde bir sorun yok ise, son adım olarak pasaport talebiniz ve sonlandırma yapılacaktır. Eğer görevli dosyanızda bazı endişelere sahip olursada sizi görüşmeye davet edip bunlar hakkında görüşüp buna göre kararını verecektir. Genelde bu adımda direkt konsolosluk görevlilerinin iş gücü yogunlugu ile direkt alakalı olmakla beraber verilen dosya bitiş süresi mutlaka o ayda bietecek anlamında değildir. Bu süre içinde dosyanız sonuclanacaktır.
Saygılarımızla,

peeta
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sabikadan dolayi bekledigim 7 senenin sonunda suan 1 haftadir kanadadayim. Hersey icin tesekkur ederim size
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

peeta yazdı: Mayıs 2, 2019, 7:00 am Sabikadan dolayi bekledigim 7 senenin sonunda suan 1 haftadir kanadadayim. Hersey icin tesekkur ederim size
Sayın Peeta merhaba,
Hayırlı ugurlu olsun. Kanada hayatınızda basarılar ve mutluluklar.
Saygılarımızla,

Willow
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Dun itibariyle bana UCİ numaramin yazılı olduğu Pre-arrival services maili gelmis. Canadaya geldigimde yararlanicagim ucretsiz haklarimi flaan yazmislar
Şimdi hangi surecteyiz anlamadim ama sanırım artık gorusme falan olmayacak anlamina geliyormus 😊
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Willow yazdı: Mayıs 10, 2019, 11:52 pm Dun itibariyle bana UCİ numaramin yazılı olduğu Pre-arrival services maili gelmis. Canadaya geldigimde yararlanicagim ucretsiz haklarimi flaan yazmislar
Şimdi hangi surecteyiz anlamadim ama sanırım artık gorusme falan olmayacak anlamina geliyormus 😊
Sayın Willow merhaba,

Başvurunuz hayırlı olsun. Son adım olan pasaport kayıt sürecindesiniz, konsolosluk yada ilgili bakanlık birimi sizden pasaportunuzu kaydetmenizi ve göndermenizi talep edecek. Bu sürec yogunluga göre değişmekle beraber minimum 1 maksimum 8 hafta sürmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Arkadaşlar biz mayısın 7 sinde kağıtları verdik eşim kanadadan verdi peki süreç nasıl işliyor sayın excelans bana kısa bir şekilde anlatabilir misiniz
En son Gulgul tarafından Mayıs 18, 2019, 7:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
resimli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevp için için teşekkür ederim Excellans.Peeta ve Willow Arkadaşları tebrik ederim.Bizim durumda hala bir gelişme yok.Habersizlik en azından kötü haberden iyidir diyoruz.İnşallah sizler gibi gelişme kaydederiz.
Sevgili Excellans’a başka bir sorum olacaktı.Forumda bu tür bir bilgiyi nasıl ararım bilemedim de.Eşim şuanki işinden memnun değil,farklı eyaletlerdeki iş seçeneklerini değerlendirmekte.Eğer olur da anlaşırsa,başvuru yaptığımız British Columbia dışında bir eyalette yaşaması gerekecek.Büyük olasılıkla Ontario olacak.Biz bu olayın sponsorluk sürecini nasıl etkileyeceğini bilmek istiyoruz.Nasıl bir yol izlemeliyiz?
Çok teşekkür ederim.
Willow
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

resimli yazdı: Mayıs 12, 2019, 11:32 pm Cevp için için teşekkür ederim Excellans.Peeta ve Willow Arkadaşları tebrik ederim.Bizim durumda hala bir gelişme yok.Habersizlik en azından kötü haberden iyidir diyoruz.İnşallah sizler gibi gelişme kaydederiz.
Sevgili Excellans’a başka bir sorum olacaktı.Forumda bu tür bir bilgiyi nasıl ararım bilemedim de.Eşim şuanki işinden memnun değil,farklı eyaletlerdeki iş seçeneklerini değerlendirmekte.Eğer olur da anlaşırsa,başvuru yaptığımız British Columbia dışında bir eyalette yaşaması gerekecek.Büyük olasılıkla Ontario olacak.Biz bu olayın sponsorluk sürecini nasıl etkileyeceğini bilmek istiyoruz.Nasıl bir yol izlemeliyiz?
Çok teşekkür ederim.
Cok sagolun en yakin zamanda hepimizin iyi haberleri gelir insallah 😊🌸
Willow
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 12, 2019, 5:51 pm
Willow yazdı: Mayıs 10, 2019, 11:52 pm Dun itibariyle bana UCİ numaramin yazılı olduğu Pre-arrival services maili gelmis. Canadaya geldigimde yararlanicagim ucretsiz haklarimi flaan yazmislar
Sayın Willow merhaba,

Başvurunuz hayırlı olsun. Son adım olan pasaport kayıt sürecindesiniz, konsolosluk yada ilgili bakanlık birimi sizden pasaportunuzu kaydetmenizi ve göndermenizi talep edecek. Bu sürec yogunluga göre değişmekle beraber minimum 1 maksimum 8 hafta sürmektedir.
Çok sevindim artık son asama demek ki için rahat artık bekleyeyim o zaman çok sağolun hersey icin 😊
resimli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba,
Acaba aranızda Ankara vize ofisinden yeni haber alan var mı? Dosyamız Ankara’da işlenmeye başlayalı 13 haftayı geçti. :cry: Hiç bir haber yok.Maximum kaç hafta sürebiliyor pasaport talebi Sayın Excellans?

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön