Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

KENANgun yazdı:Sayin excellans esim gocmenlik burosuyla gorustu gorusmede olumlu oldu kabul ettiler ADR diye bisey bu ne kadar surer dosyami nezaman turkiyedeki konsolosluga gonderirler surec bundan sonra nasil devam eder bilgi icin simdiden tesekurler
Sayın Kenan,
Bknz. bir üst mesaj.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen seaman22 »

Sayin excellans suan dosyam in process durumunda temmuz 8 de dosyalar incelenmeye baslanmis acaba bundan sonra kac gun daha beklerim bizim basvurumuz outland . Tesekkur ederim iyi calismalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Sayin excellans suan dosyam in process durumunda temmuz 8 de dosyalar incelenmeye baslanmis acaba bundan sonra kac gun daha beklerim bizim basvurumuz outland . Tesekkur ederim iyi calismalar.
Sayın Seaman22 merhaba,
Suan icin konsoloslugumuz 60 gun geriden dosyaları takip etmekde, kabaca bir tahmin ile Eylül bası diyebiliriz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkur ederim excellans bende oyle tahim etmistim cunku dosya girisinden itibaren 55 gun veriyorlar ama emin olmak istedim tekrar saol kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KENANgun »

Sayin excellans ADR kabul edileli 1ay oldu hic bir cevap yada post yoluyla kagit ve haber gelmedi bu normalmi yoksa sira yada yogunluktanmi birde ben konsolosluga evraklari ve pasportu gonderdigim zaman ne kadar surecek vize islemleri vs giris belgeleri
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:Sayin excellans ADR kabul edileli 1ay oldu hic bir cevap yada post yoluyla kagit ve haber gelmedi bu normalmi yoksa sira yada yogunluktanmi birde ben konsolosluga evraklari ve pasportu gonderdigim zaman ne kadar surecek vize islemleri vs giris belgeleri
Sayın Kenan merhaba,
Mahkemenin yogunluguna gore bu sure degısmektedir. Ayrıca, olumlu ADR sonrası konsoloslukdaki sureniz yine konsoloslugumuzun yogunlugu ile dogru orantlı olmakla beraber ortalama 3 ile 12 hafta arasındadır.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans daha oncede sormustum 8 temmuzda evraklarim isleme kondu federal quebec eyalet kabul oldu ama o tarihten bu yana ne mail yoluyla ne de telefon yoluyla ulasan olmadi acaba dosyamiz hakkinda kotu bir dusunceye mi hakimler yada yogunluk mu sizce. Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Merhaba excellans daha oncede sormustum 8 temmuzda evraklarim isleme kondu federal quebec eyalet kabul oldu ama o tarihten bu yana ne mail yoluyla ne de telefon yoluyla ulasan olmadi acaba dosyamiz hakkinda kotu bir dusunceye mi hakimler yada yogunluk mu sizce. Tesekkurler
Sayın Seaman22 merhaba, Oncelikle su konuda rahat olunki dosya hakkında kötü bir dusunceye sahip olunsa idi bu size ve sponsorunuza coktan bildirilirdi. Gecikmenin daha dogrusu yavaslamanın nedeni Ankara - Kanada elciliğinin elindeki agır işlem yüküdür. ( Turkiye dahil 7 ülkeye daha hizmet vermektedir)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans bana bu belgeyi gönderdiler tam anlayamadım burda dosyam türkiyedeki konsoloslugamı gönderilmiş yoksa başka bir yeremi bilgi verirseniz sevinirim teşekürler

http://i57.tinypic.com/11jspzq.jpg
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:sayın Excellans bana bu belgeyi gönderdiler tam anlayamadım burda dosyam türkiyedeki konsoloslugamı gönderilmiş yoksa başka bir yeremi bilgi verirseniz sevinirim teşekürler

http://i57.tinypic.com/11jspzq.jpg
Sayın Kenangun merhaba,
IAD basvurunuzu olumlu bulup, gorevlinin red nedenini iptaline karar vermiştir. Bu adımdan sonar Ankara konsoloslugu sizin ile irtibata gecip işlemlerinizi sonuclandıracaktır. Fakat, yogunlukları ve yine sizin bir nevi Konsoloslugumuzu sikayet etmeniz durumuda goz onune alınırsa bekleme sureci normalden uzun olabilir ancak bilinki mutlaka olumlu sonuclanacaktır bu konuda bir tereddütünüz olmasın.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Saolun excellans verdiğiniz cvp rahatlattı. Sanırım bir sure daha bekliyicez hoscakalin.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans eşim hamile konsolosluk bu durumdan dolayı işlemleri cabuk yaparlarmı yada öncelik tanırlarmı ??? şimdiden teşekürler
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba bugun evrak eksikliği var dediler temiz kagıdı ve nufus cuzdanı noter tasdıklı ıstediler yolladım bakalım herhalde sona yaklasıyoruz excellans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Merhaba bugun evrak eksikliği var dediler temiz kagıdı ve nufus cuzdanı noter tasdıklı ıstediler yolladım bakalım herhalde sona yaklasıyoruz excellans
Sayın Seaman22 merhaba,
Istedikleri evraklar gayet normaldir, sonucta bir surec gecti ve sadece guncel bilgi eklemek icin istendi. Ikı hafta en gec mutlu haberi alacaksınız, şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler excellans bakalim insallah dediginiz gibi 2 hafta olur cunku 2 ay oldu esim montrealde ben burda zor bir surec.
mara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mara »

merhaba. Eşim kanada vatandaşı ve onunla Türkiye'de bu yaz evlendik. Balayından sonra eşim geri döndü. Ekim ayı gibi de sponsorluk başvurumuzu vermek istiyoruz. Birçok yeri araştırdım ancak cevabını bulamadığım bazı sorular var. Genellikle formlarla ilgili. Belki biraz paronayak olabilirim ama aklıma takılan bir yer kalsın da istemiyorum.
1. IMM5669E Schedule A background/declaration formunda 7. soruda education kısmında 'Type of cerficate or diploma issued' yazan kısım var oraya ne yazılacak anlamadım. (Halen üniversite okumaktayım bir senem kaldı okulum Haziran 2016'da bitecek). Bir de aynı soruda ilk iki bölümde from/to yazıyor oraya hala okulum bitmediği için hangi tarihleri girmem gerek?
2. IMM0008ENU_2D Generic Application Form'da Education/occupation detail kısmında yine şöyle bir soru var *Highest level of edication? ben 'Post-secondary - No Degree' yazanı işaretledim doğru mu yaptım?
3. IMM5491E Document Checklist - Sponsor formunda 14. maddede şöyle yazıyor; Photocopy of your marriage certificate, if you have a co-signer and he or she is your spouse' anlamadığım evlilik cüzdanını bu maddede mi sunacağız ? çünkü co-signer'dan bahsettiği için bizimle alakalı mı değil mi anlamadım o yüzden bu maddeye tik atma konusunda şüpheliyim.
4. Country Specific Instructions'da checklistte 'proof of relationship to sponsor' kısmında 'Provide originals: they will be returned to you one your application has been finalized' yazıyor. Buna göre kanıt için sunacağım boarding passler, otel rezarvasyonları, faturalar, tebrik kartları vs. hepsinin orijinalini mi göndermem gerekiyor çünkü ben bunları yazıcıda taratıp koyarız diye düşünmüştüm, hatta öyle de yapmıştım.
5. Süreç hızlansın diye landing fee'yi dahi ödemeyi istiyoruz sizce iyi bir fikir mi?
6. Bir de eşim Quebec'de yaşıyor Bunun işlemleri hızlandırıcı bir etkisi olur mu?

Aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mara yazdı:merhaba. Eşim kanada vatandaşı ve onunla Türkiye'de bu yaz evlendik. Balayından sonra eşim geri döndü. Ekim ayı gibi de sponsorluk başvurumuzu vermek istiyoruz. Birçok yeri araştırdım ancak cevabını bulamadığım bazı sorular var. Genellikle formlarla ilgili. Belki biraz paronayak olabilirim ama aklıma takılan bir yer kalsın da istemiyorum.
1. IMM5669E Schedule A background/declaration formunda 7. soruda education kısmında 'Type of cerficate or diploma issued' yazan kısım var oraya ne yazılacak anlamadım. (Halen üniversite okumaktayım bir senem kaldı okulum Haziran 2016'da bitecek). Bir de aynı soruda ilk iki bölümde from/to yazıyor oraya hala okulum bitmediği için hangi tarihleri girmem gerek?
2. IMM0008ENU_2D Generic Application Form'da Education/occupation detail kısmında yine şöyle bir soru var *Highest level of edication? ben 'Post-secondary - No Degree' yazanı işaretledim doğru mu yaptım?
3. IMM5491E Document Checklist - Sponsor formunda 14. maddede şöyle yazıyor; Photocopy of your marriage certificate, if you have a co-signer and he or she is your spouse' anlamadığım evlilik cüzdanını bu maddede mi sunacağız ? çünkü co-signer'dan bahsettiği için bizimle alakalı mı değil mi anlamadım o yüzden bu maddeye tik atma konusunda şüpheliyim.
4. Country Specific Instructions'da checklistte 'proof of relationship to sponsor' kısmında 'Provide originals: they will be returned to you one your application has been finalized' yazıyor. Buna göre kanıt için sunacağım boarding passler, otel rezarvasyonları, faturalar, tebrik kartları vs. hepsinin orijinalini mi göndermem gerekiyor çünkü ben bunları yazıcıda taratıp koyarız diye düşünmüştüm, hatta öyle de yapmıştım.
5. Süreç hızlansın diye landing fee'yi dahi ödemeyi istiyoruz sizce iyi bir fikir mi?
6. Bir de eşim Quebec'de yaşıyor Bunun işlemleri hızlandırıcı bir etkisi olur mu?

Aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkürler.
Sayın Mara merhaba,
Oncelikle basvurunuzu kendiniz mi yapmayı dusunuyorsunuz, evet ise;
1- Diploma / From baslangıc To : bos
2- Dogru
3- Evlilik Cuzdanı - fotokopisi
4- Orjinaller
5- Evet
6- Evet
Eger basvuruyu kendi dahilinizde yapmayacaksanız, destek@bizvekanada.com adresinden bizlere ulasabilirsiniz/
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

KENANgun yazdı:sayın Excellans eşim hamile konsolosluk bu durumdan dolayı işlemleri cabuk yaparlarmı yada öncelik tanırlarmı ??? şimdiden teşekürler
IAD ilgili
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:
KENANgun yazdı:sayın Excellans eşim hamile konsolosluk bu durumdan dolayı işlemleri cabuk yaparlarmı yada öncelik tanırlarmı ??? şimdiden teşekürler
IAD ilgili
Merhaba,
Dava avukatınız bu durumu dosya içinde belirtir ise bu mumkun olabilir.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans internetten kontrol ettiğimde bu yazı da var sonuc yakınmıdır.
We sent you correspondence on June 23, 2015. If you have not yet provided the information or the requested documents, please do so as soon as possible. Please wait until you receive the correspondence before sending us additional information, as the correspondence will outline all information that is required.
Lena
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Lena »

Sayin Excellans merhaba,
Benim de herkese benzer sorularim olacak.
Ocak 2015'de evlendik. Esim Kanada vatandasi. Subatta sponsorluk icin basvuru yapti.
Cic sorgu ekraninda process devam ediyor ve Mayis'tan beri hicbir gelisme yok.
"We received your application for permanent residence on February 24, 2015.
We started processing your application on May 20, 2015.
Medical results have been received.
" Evliligi ispatlayici fotograf, yazisma, mektup vs'yi haziran ayinda gonderdik.
Cevremizden aldigimiz duyumlara gore, cok geciktigini dusunuyoruz. Bu durum herkesi oldugu gibi bizi de endiselendiriyor.
Bu kadar zaman gecmis olmasi normal mi? Ne zaman sonuclanacagini ongorebilirsiniz. Tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Lena yazdı:Sayin Excellans merhaba,
Ocak 2015'de evlendik. Esim Kanada vatandasi. Subatta sponsorluk icin basvuru yapti.
" Evliligi ispatlayici fotograf, yazisma, mektup vs'yi haziran ayinda gonderdik.
Cevremizden aldigimiz duyumlara gore, cok geciktigini dusunuyoruz. Bu durum herkesi oldugu gibi bizi de endiselendiriyor.
Bu kadar zaman gecmis olmasi normal mi? Ne zaman sonuclanacagini ongorebilirsiniz. Tesekkur ederim.
Sayın Lena merhaba,
Aktardıgınız bilgilere gore, eşinizin sponsorlugu için kendi isim - soyad ve dogum tarihi ve kendisine ait bilgilerle giriş yapınız. Eger, bu bilgilere gore giriş yapıyor ve yazdıklarınız ile karsılasıyorsanız bizlere destek@bizvekanada.com adresinden ulasiniz.
Saygılarımızla,

Lena
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Lena »

Excellans yazdı:
Sayın Lena merhaba,
Aktardıgınız bilgilere gore, eşinizin sponsorlugu için kendi isim - soyad ve dogum tarihi ve kendisine ait bilgilerle giriş yapınız. Eger, bu bilgilere gore giriş yapıyor ve yazdıklarınız ile karsılasıyorsanız bizlere destek@bizvekanada.com adresinden ulasiniz.
Sayin Excellans
O sekilde girdigimde in process kismi ayni.

Sponsorship bolumunde ise

We started processing your application on April 13, 2015.
We sent you correspondence on May 6, 2015 about the decision on your application.

Bunun disinda bir degisiklik yok.
Ankara'ya attigimiz sorgu mailine de iki hafta gecmesine ragmen cevap alamadik.
Tekrar tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Lena yazdı:
Excellans yazdı:
Sayın Lena merhaba,
Sayin Excellans
O sekilde girdigimde in process kismi ayni.

Sponsorship bolumunde ise

We started processing your application on April 13, 2015.
We sent you correspondence on May 6, 2015 about the decision on your application.

Bunun disinda bir degisiklik yok.
Ankara'ya attigimiz sorgu mailine de iki hafta gecmesine ragmen cevap alamadik.
Tekrar tesekkurler.
Sayın Lena,
Sponsorluk karar sonucunuz 6 Mayıs 2015 tarihi itibari ile eşinizin email adresine ve eşinizin posta adresine gonderilmiş durumdadır. Eşiniz bunu control etmelidir.
''We sent you correspondence on May 6, 2015 about the decision on your application.''
Ayrıca eşinizin sponsorlugu Kabul edilmiş olup, dosyanız Ankara konsoloslugumuza sevk edilmiştir. Bu adımdan itibaren yapmanız gereken sadece sabır ile beklemek ve sizden istenecek gerekirse evrakları+pasaportunuzu gondermek yada yine eger gerekirse konsolosluga gorusmeye gitmek olacaktır.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans benim saglık raporum 8 ekimde bitecek acaba bu ankaradaki gorevliler bunu dikkate alırmı acaba? Yada suresi gecerde yeniden isteme ihtimalleri var mıdır? Bu sabır olayı gercekten cok zor.Teşekkürler şimdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Merhaba excellans benim saglık raporum 8 ekimde bitecek acaba bu ankaradaki gorevliler bunu dikkate alırmı acaba? Yada suresi gecerde yeniden isteme ihtimalleri var mıdır? Bu sabır olayı gercekten cok zor.Teşekkürler şimdiden
Sayın Seaman merhaba,
Kendileri bunu dikkate alacaklardır merak etmeyiniz, ayrıca eger gecikse bile kendi insiyatiflerinde tekrar isteme yada hali hazırda bulunan rapor üstünden de ( 3 hafta gecmemiş sekilde) işleminizi sonuclandırabilirler.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekkürler excellans bekliyicez bakalım.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans IAD süresinden buyana 3 ay oldu dosyam konsolosluga geleli 2 ay oldu ama hiç birşey gelmedi hayla beklemedeyim bu sureç daha nekadar sürer konsoloslugu arasam bir faydası olurmu yada email atsam daha cok beklemem gerekiyormu ???? şimdiden teşekürler :? :? :? :? :?
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

KENANgun yazdı:sayın Excellans IAD süresinden buyana 3 ay oldu dosyam konsolosluga geleli 2 ay oldu ama hiç birşey gelmedi hayla beklemedeyim bu sureç daha nekadar sürer konsoloslugu arasam bir faydası olurmu yada email atsam daha cok beklemem gerekiyormu ???? şimdiden teşekürler :? :? :? :? :?

Selam kenan bu bahsettiğin iad nedir acaba ve basvurun quebec mi eyalet mi? Benim quebec basvurusu 8 temmuzdan beri ankaradan mail bekliyorumda.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

seaman22 yazdı:
KENANgun yazdı:sayın Excellans IAD süresinden buyana 3 ay oldu dosyam konsolosluga geleli 2 ay oldu ama hiç birşey gelmedi hayla beklemedeyim bu sureç daha nekadar sürer konsoloslugu arasam bir faydası olurmu yada email atsam daha cok beklemem gerekiyormu ???? şimdiden teşekürler :? :? :? :? :?

Selam kenan bu bahsettiğin iad nedir acaba ve basvurun quebec mi eyalet mi? Benim quebec basvurusu 8 temmuzdan beri ankaradan mail bekliyorumda.

sayın seaman22 IAD bir kuruluş ve mahkeme galiba bu toronto göncmenlik mahkemesiile ilgili pekbir bilgim yok konsolosluk bana redverdi bende dava açtım kanadada ve mahkemeyi kazandım ve bana konsolosluk nezaman kagıtları gondericek bir bilgim yok beklemedeyim inşallah cabuk yaparlar
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans IAD süresinden buyana 3 ay oldu dosyam konsolosluga geleli 2 ay oldu ama hiç birşey gelmedi hayla beklemedeyim bu sureç daha nekadar sürer konsoloslugu arasam bir faydası olurmu yada email atsam daha cok beklemem gerekiyormu ????
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ermanent Residence
We received your application for permanent residence on December 4, 2014.
We started processing your application on July 8, 2015.
We sent you correspondence on June 23, 2015. If you have not yet provided the information or the requested documents, please do so as soon as possible. Please wait until you receive the correspondence before sending us additional information, as the correspondence will outline all information that is required.
Sayın excellans 8 hafta sanırım gecti.Sistemden kontrol ettiğimde bu yazı duruyor ama hala beni arayan soran yok. Acaba bi problem mi var.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans bana konsolosluktan 3 aydır dosyalar gelmedi ne kadar bekleme süresi olabilir yoksa başka bir problemlem olabilir mi
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans benim işlemim sistemden kontrol ettiğimde in proces ten decision made e düşmüş ama beni kimse aramadı ya da mektup gelmedi sizce nedir durum tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Merhaba excellans benim işlemim sistemden kontrol ettiğimde in proces ten decision made e düşmüş ama beni kimse aramadı ya da mektup gelmedi sizce nedir durum tesekkurler.
Seaman22 merhaba,
Decision made tarihinden itibaren size yazılı bir bilgi yada pasaport istek bilgisi mutlaka gönderilmiştir. Emaillerinizi kontrol ediniz, eger gelmedi ise bir hafta daha bekleyip kendilerine yazılı olarak durumunuzu sorunuz ( Ingilizce)
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excellans sizden sonra mail geldi pasaport ve 2 adet foto istediler. Salı günü vac yolladım c.mba oradaydı p.mbe visa vermişler cuma bana yolladılar şimdi aldım pasaportumu ve evrakları hersey için tesekkür ederim. Darısı herkesin başına
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba sayın Excellans
En son KENANgun tarafından Aralık 30, 2015, 10:41 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
elijah
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen elijah »

"
Date: December 1, 2015
....
Dear Applicant,

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 60 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.
Proof of Communication/Relationship:
You are required to provide proof of relationship/communication, e.g. provide proof of ongoing communication between you and your sponsor since January 2015 (phone bills, letters, e-mails, Internet chats, etc.). Do not submit calling cards.

Please gather all requirements and submit all requested documents at the same time in a single package. Only send original documents when requested. All documents (except passports) that are in a language other than English or French must be accompanied by original certified translations into English or French. Please do not bring any documents in person. Send all documents via post.

Please note that if you do not comply with this request within 60 days of the date of this letter, your application for permanent residence in Canada will be assessed on the basis of the information already before the officer. Failure to provide the requested documents could result in the refusal of your application.
..
"
Merhabalar Excellence Kardes Herseyden once simdiden yardiminiz icin cok cok tesekkur ederim. Diyerek direk suallerime geciyorum.
Ben basvuru formumun icine Turkiyede bulunan esim ile yapmis oldugumuz WhatsApp taki bir kac iletisimimizin resminin ciktisini,
"Viber" adindaki application dan yapmis oldugumuz iletisim ciktilarinin iki tanesini, vede calling cardlardan yaklasik 5 tanesini yolladim, ayrica Turkce yazistigimiz 20. yuzyildan kalma iletisim araci olan sanirim 5 mektup ve zarflari ile yolladim. Yeterli degilki hala devamini istiyorlar. calling card istemiyorlar tabi. Abi 9 aydir yazistigimiz WhatsApp yazismalari var aramalari da ordan yapiyorduk hepsinin kaydi bende mevcut fakat anlamadigim ben gercekten bunlari hepsini ingilizceye mi tercume etmek durumundayim, bide sabit hattan veya cep telefonundan aradigimi hatirlamiorum hep online olarak yazisip tango veya webcam dan gorustuk. Simdi bunu ben nasil ispatlayabilirim bir fikir verebilirmisiniz. Turkiye ye gidiyorum bir hafta sonra orda konsolosluga gidip telefonu ellerine versem, vede dugunum var bir ay icinde onlara davetiye kartimi versem buyur etsem gelseler dugune nasil olur. Bunu ciddi soruyorum, hayir keske cocugumuz olsaydi simdiden onuda kucaklarina versem buyrun buda meyvesi ben bunlari daha nasil inandira bilirim, Lutfen yardimci olunuz. TEkrar cok tesekkur ederim. saglicakla kaliniz..
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans bir üst mesajda soruma cevap alamadım ???
Gulen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulen »

Merhaba Elijah
Ayni durumu bende yasadim facebook yazismalarini istediler ayni zamanda baska evraklarda. Ben face yazismalarini print yaptim yolladim yaklasik 50-60 sayfa, sanmiyomki ingilizceye cevrilsin:) siz yolladiniz mi? Yolladiysaniz bi cevab geldimi? Saygilar

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön