Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rojin »

mrb sayin excellans benim basvuru kagitlari tam 2 yil oldu halen bir cvp gelmedi kac defa kossolosluga gittim ayni birsey demiyorlar bneim ne yapmam lazim yani anlam veremiyorum ne bir cvp hicbirsey gelmedi yardimci olurmusunuz tskredrm saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

rojin yazdı:mrb sayin excellans benim basvuru kagitlari tam 2 yil oldu halen bir cvp gelmedi kac defa kossolosluga gittim ayni birsey demiyorlar bneim ne yapmam lazim yani anlam veremiyorum ne bir cvp hicbirsey gelmedi yardimci olurmusunuz tskredrm saygilar
Sayın Rojin merhaba,
Başvurunuz hangi aşamada biraz daha bilgi verebilirseniz, en azından buna gore size bilgi dahilinde yorum yapabilelim.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mrb sayin exellans basvuru yapali cok oldu amam hic bir haber yok yani bana verilen file numarsi var onu girdigimde dosyayal ilgili hic bir bilgi yok hatta dilekce faaln yazdim ankaraya oraya kadar gittim bize hicbirsey demediler isde dosyaniz eksik falan oda yok dosya hakkinda hic bir haber alamiyoruz yardimlarini bekliyorum bukadar uuzn surmesi haber alammama ne yapamam lazim tskredrm
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:mrb sayin exellans basvuru yapali cok oldu amam hic bir haber yok yani bana verilen file numarsi var onu girdigimde dosyayal ilgili hic bir bilgi yok hatta dilekce faaln yazdim ankaraya oraya kadar gittim bize hicbirsey demediler isde dosyaniz eksik falan oda yok dosya hakkinda hic bir haber alamiyoruz yardimlarini bekliyorum bukadar uuzn surmesi haber alammama ne yapamam lazim tskredrm
Sayın Rojin merhaba,
Dosyanızı control için girdiğiniz sistemimizde, alındıgı tarihi belirten bir cumle varmı, var ise ikinci olarak bu tarih ve acıklamasında eger '' IN PROCESS'' yazıyor ise beklemeye devam edeceksiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mrb sayin execelans alindigi tarih hic birsey yok girdigimde yani sizce bukadar uzun surmesi normalmi yani iki sene oldu benden once ve sonar bas vuru yapanlar aldi yani analm veremiyorum isin kotu tarafi kimseyel konusamiyorum ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim tskredrm
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:mrb sayin execelans alindigi tarih hic birsey yok girdigimde yani sizce bukadar uzun surmesi normalmi yani iki sene oldu benden once ve sonar bas vuru yapanlar aldi yani analm veremiyorum isin kotu tarafi kimseyel konusamiyorum ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim tskredrm
Sayın Rojin merhaba,

Eğer elinizde sponsorluk dosya numarası var ise, ve bakanlıgımızın sitesinde '' Check My Application Status'' kısmında yönergeleri takip ederek, ilgili dosya numaranızı ve diger bilgileri girdiğinizde karşınıza Sponsor olan yada Sponsor olunan kişinin adı - adresi şeklinde bir sayfa acılıyorsa, ve yine bu acılan sayfada sag tarafta '' IN PROCESS'' yazılı linkli yere tıkladıgınızda da '' We received your application...'' Yazan yere ulaşmanız gerekmektedir.
Yani kısaca dosya numarası verilmiş bir dosyanın alındıgı - işleme konuldugu tarihin yazmaması gibi bir durum kesinlikle sözkonusu olamaz. Siz sanırım giriş yaptıgınıza yanlıs bir yere bakıyor yada hatalı bir giriş yapıyorsunuz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen KENANgun »

sayın Excellans göçmenlik bürosu bizimle görüşmeyi kabul eddiler 20 şubata gün verdiler eşimle görüşecekler kanadada bu görüşme sizce olumlu gecermi avukat görüşmeye giriyormu biz neolur olmaz diye tercumanda istedik bundan öncede mahkeme bizim mahkemelik bir durumumuzun olmadıgını ve göçmenlik bürosuyla görüşmemizi istedi :? :? :?
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SAYIN Excellans Göçmenlik bürüsunun bizimle yapıcakları görüşmey 20 şubbata idi ama iptal eddiler neden böyle bişey yaptılar sebebi ayle faciyası diye bişey lütfen yardımcı olurmusunuz bizi bir fikir verirseniz ???? :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :(
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:SAYIN Excellans Göçmenlik bürüsunun bizimle yapıcakları görüşmey 20 şubbata idi ama iptal eddiler neden böyle bişey yaptılar sebebi ayle faciyası diye bişey lütfen yardımcı olurmusunuz bizi bir fikir verirseniz ???? :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :(
Sayın Kenangun merhaba,
Buyuk bir ihtimal size ( sponsorunuza) tekrar basvuru yaptıracaklar, yada sizden onay dogrultusunda pasaportunuzu isteyeceklerdir. Ayrıca eger gorusmeyi iptal ettilerse mutlaka size bildirilen iptal yazısı, emaili, konusması her ne ile bu gorusmenin iptali haberi aldınız ise orada mutlaka neden ve nicin iptal edildiği hakkında bilgi verilmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

SAYIN Excellans avukatla konuştum görüşmeyi yapıcak göçmenlik bürosundaki adam aylevi sorunlarından dolayı iptal edmiş ve bizi 7 aya atmışlar böyle bir saçmalık olabilirmi nasıl bişey akla mantıga aykırı bu sebepavukat bu süreyide beklememiz lazım diyor başaka bişey yapamayız diyor komedi gibi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
zekbay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zekbay »

Merhaba,

Foruma yeni uye oldum paylasimlar icin tesekkur ederim.Bir yil once Kanada da evlendim ve Inland basvuru yapmak istiyorum ve bunun icinde evraklari hazirlama asamasindayim. Daha once amerikada yasadigim icin FBI clearance almam gerekti ve 7 ay once bu belge bana ulasti. Sorum su bu belge CIC sayfasinda sadece 3 ay icin gecerli olarak CIC tarafaindan kabul ediliyor. benim ki ise otomatikman gecersiz olmus oluyor. Ama gorustugum bir immigration danismani bu belgenin o ulkeye belgeyi aldiktan sonra giris yapmadigim icin 1 yil gecerli oldugunu soyledi. Simdi hangisi dogru 7 aylik belge ile basvuru yapsam basvurumun geri iade edilmesi mumkunmu

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zekbay yazdı:Merhaba,

Foruma yeni uye oldum paylasimlar icin tesekkur ederim.Bir yil once Kanada da evlendim ve Inland basvuru yapmak istiyorum ve bunun icinde evraklari hazirlama asamasindayim. Daha once amerikada yasadigim icin FBI clearance almam gerekti ve 7 ay once bu belge bana ulasti. Sorum su bu belge CIC sayfasinda sadece 3 ay icin gecerli olarak CIC tarafaindan kabul ediliyor. benim ki ise otomatikman gecersiz olmus oluyor. Ama gorustugum bir immigration danismani bu belgenin o ulkeye belgeyi aldiktan sonra giris yapmadigim icin 1 yil gecerli oldugunu soyledi. Simdi hangisi dogru 7 aylik belge ile basvuru yapsam basvurumun geri iade edilmesi mumkunmu

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.
Sayın Zekbay merhaba,
Oncelikle almıs oldugunuz belge ile birlikte basvurunuzu yapınız, sponsorlugunuzun onayı gercekleşsin. İkinci aşama sizin step aşamasında zaten gerekli gorulurse bu evrak istenecek. Yani dogru yapmanız gereken su andaki evrakla dosyanızı baslatıp aynı andada bu belgenin yenisini şimdiden talep edip, eger gerek gorulurse istenildigi takdirde sunup vermek. Yalnız sakın tembellik yapıp istenmesini beklemeyin buda size nacizane bir önerimdir.
Saygılarımızla,

rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mrb sayin excelan ben demis oldugunuz sisteem girdim orda proces time yaziyodu gecen ayda bizden saglik raparu ve sabika kagidi istediler onlari gonderdik sidmi cvp geldi beni gorusmeye cagiriyorlar cok uzun zaman oldu hemen cvp verrilermi vize icin yoksa ondan sonrada bekliyecekmiyim yardimalriniz icin tskr edrm benimkisi 2 sene oldu insllah olumlu sonuclanir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:mrb sayin excelan ben demis oldugunuz sisteem girdim orda proces time yaziyodu gecen ayda bizden saglik raparu ve sabika kagidi istediler onlari gonderdik sidmi cvp geldi beni gorusmeye cagiriyorlar cok uzun zaman oldu hemen cvp verrilermi vize icin yoksa ondan sonrada bekliyecekmiyim yardimalriniz icin tskr edrm benimkisi 2 sene oldu insllah olumlu sonuclanir
Sayın Rojin merhaba,
Gorevli ile yapacagınız görüşme olumlu sonuçlanırsa vizeniz aynı gün içerisinde sonuclandırılır. Ancak, görevlimiz ile yapacagınız görüşme sonucu görevli eğer dosyanız hakkında bir olumsuzluk içinde olursa size kararını bir mektup ( email) ile bildirecektir.
Saygılarımızla,

remge
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen remge »

Bu forumu kuran ve yardımlarını esirgemeyen kişilere teşekkürlerimi iletmek isterim.
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans 20 şubatta göçmenlik burosunun bizimle yapacagı görüşmeyi songun iptaledmelerinden buyana bize hiç bir evrak ve iptal yazısı vs açıklaması gelmedi avukatla konuştum oda budurumu garip oldugunu arayıp sorucagını soyledin böyle olmasının sebebi sizce nerlerdir neden iptal edildi neden bize bir acıklama yapılmıyor 1 yıldır beklemkten gına geldi artık şimdiden teşekürler.....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:sayın Excellans 20 şubatta göçmenlik burosunun bizimle yapacagı görüşmeyi songun iptaledmelerinden buyana bize hiç bir evrak ve iptal yazısı vs açıklaması gelmedi avukatla konuştum oda budurumu garip oldugunu arayıp sorucagını soyledin böyle olmasının sebebi sizce nerlerdir neden iptal edildi neden bize bir acıklama yapılmıyor 1 yıldır beklemkten gına geldi artık şimdiden teşekürler.....
Sayın Kenangun merhaba,
Oncelikle avukatınız bu konuda biraz sanırızki agırdan çalışma gibi bir tutum izliyor, yada size yanlıs bilgi aktarılıyor. Kanada adli makamlarda, yargı makamlarında ve mahkemelerinde hiç bir dava görüşme toplantı nedensiz son gün iptal edilip ve iptal nedenide karsı tarafa bildirilmeme gibi vs birsey olamaz olamaz. Mutlak hak eşitliği olan bir anayasaya baglı bir devlet yapısında böyle birşeyin olma ihtimali bile mümkün değildir. Sizler, yada sponsorunuz bu konuda bizim tavsiyemiz avukatınızı değiştiriniz.
Saygılarımızla,

rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Mrb sayin excelan Bemi gorusmeye cagirmislar di gittim guler yuzle karsiladilar sorulan sorularA cvp verdim hepsine bana sSonunda olumlu bulduk hikayenize inaniyoruz dedi sizden pasaportu istedigimiz zaman gonderin dediler ne kadar surer benden istemeleri enkisa zamanda ulasacagiz dediler nekadar surer istemeleri tskr edrm
dereza41
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dereza41 »

Merhabalar Sayin Excellans,
Bir suredir forumunuzu takip ediyorum, bilgi sahibi olabilmek adina.
gercekten yararli bilgiler paylasiliyor burada. bu nedenle ilk olarak tesekkur etmek istiyorum.
soruma gelince, kanada da yasiyorum ve esim adina sponsorluk basvurusu yaptim. dosya eylulde mississauaga dan ankara gonderildi. neyse son olarak subat sonu itibariyle online takip sisteminde son 3 madde soyle.

2 -We started processing XXXXXXXX application on February 24, 2015.

3- Medical results have been received.

4 - A decision has been made on XXXXXXXX's application. The office will contact XXXXXXXXXX concerning this decision.

contact kurulmasi ne kadar zaman aliyor acaba? simdiden bir ayi gecti. acikcasi icim icimi yiyor, bir yandan sevdigime kavusma istegi diger yandan olumlu bir sonuc mu yoksa olumsuz bir sonucmu cikacak dusuncesi. bu konu hakkinda bilginiz varsa ve aydinlatirsaniz cok sevinirim.
simdiden tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:Mrb sayin excelan Bemi gorusmeye cagirmislar di gittim guler yuzle karsiladilar sorulan sorularA cvp verdim hepsine bana sSonunda olumlu bulduk hikayenize inaniyoruz dedi sizden pasaportu istedigimiz zaman gonderin dediler ne kadar surer benden istemeleri enkisa zamanda ulasacagiz dediler nekadar surer istemeleri tskr edrm
Sayın Rojin merhaba,
Normalde pasaportunuzu görüşme esnasında yani sonrasında aynı gün içinde talep etmeleri gerekirdi, ancak konsoloslugumuzun gercekten yogunluguda dusunulerek bu istek Interview cıkısınız ile beraber ortalama 3 haftayı bulabilmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dereza41 yazdı:Merhabalar Sayin Excellans,
gercekten yararli bilgiler paylasiliyor burada. bu nedenle ilk olarak tesekkur etmek istiyorum.
soruma gelince, kanada da yasiyorum ve esim adina sponsorluk basvurusu yaptim. dosya eylulde mississauaga dan ankara gonderildi. neyse son olarak subat sonu itibariyle online takip sisteminde son 3 madde soyle.

4 - A decision has been made on XXXXXXXX's application. The office will contact XXXXXXXXXX concerning this decision.

contact kurulmasi ne kadar zaman aliyor acaba? simdiden bir ayi gecti. acikcasi icim icimi yiyor, bir yandan sevdigime kavusma istegi diger yandan olumlu bir sonuc mu yoksa olumsuz bir sonucmu cikacak dusuncesi. bu konu hakkinda bilginiz varsa ve aydinlatirsaniz cok sevinirim.
simdiden tesekkurler.
Sayın Dereza41 merhaba,
Oncelikle dosyanızda karar verilmiş.. Ve üzülerek söylemek gerekirse, eger sponsor oldugunuz eşiniz herhangi bir gorusmeye cagrılmadı ve yine kendisinden pasaportunun konsoloslugumuza teslimi - gonderilmesi istenmedi ise!!! basvurunuz buyuk bir ihtimalle eşinizden ve ilişki gecmişi - hikayesinden yada diger özel sebeplerden dolayı refuse edilmiş gibi gözüküyor. Ilgili karar metni size posta ile ve yine dosya basvurunuzda kullandıgınız email adresine ( PDF ) dosya olarak gönderilinecektir. Eger Decision Made update tarihi 1 haftadan fazla ise lütfen email adresinizde gelen emaillerinizi tekrar control ediniz. ( Junk - Gereksiz dahil)
Saygılarımızla,

dereza41
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dereza41 »

Excellans yazdı:

simdiden tesekkurler.
Sayın Dereza41 merhaba,
Oncelikle dosyanızda karar verilmiş.. Ve üzülerek söylemek gerekirse, eger sponsor oldugunuz eşiniz herhangi bir gorusmeye cagrılmadı ve yine kendisinden pasaportunun konsoloslugumuza teslimi - gonderilmesi istenmedi ise!!! basvurunuz buyuk bir ihtimalle eşinizden ve ilişki gecmişi - hikayesinden yada diger özel sebeplerden dolayı refuse edilmiş gibi gözüküyor. Ilgili karar metni size posta ile ve yine dosya basvurunuzda kullandıgınız email adresine ( PDF ) dosya olarak gönderilinecektir. Eger Decision Made update tarihi 1 haftadan fazla ise lütfen email adresinizde gelen emaillerinizi tekrar control ediniz. ( Junk - Gereksiz dahil)

Sayin Excellans, oncelikle vermis oldugunuz cevap uzerine cok tesekkur ederim.
sizden aldigim cevapla Ankara immigration ofisine dosyamizin son durumu ile ilgi bir sorgu maili attim.
kendileri bize cevap verdiler. dosyamiz subat sonunda karara baglandiktan sonra 2 mart itibari ile esime bilgi maili atarak pasaportunu istemisler. bu mailin bir kopyasini sorgu mailime istinaden tekrar forward ettiler beni de cc ye koyarak, bu ilk mail (2 martta gonderilen) hicbir sekilde esime ulasmadi, yaptigimiz inceleme sonucunda maili esime atan memurun esimin mail adresinde eskik kelime kullandigini gorduk. sayet hata maili almadilarsa mail bir baskasina gonderilmis sonuc olarak.

sorum su: mailde pasaportunuzu en gec 30 gun icerisinde bize ulastirin demisler. yanliz aradan 42 gun gecmis bile. esim 16 mart itibari ile pasaportunu gonderecek. kendi hatalarindan dolayi gecen bu sureye istinaden bir problem yasarmayiz. sayet yasarsak ne yapmamiz gerekir.

tesekkurler. iyi calismalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dereza41 yazdı:
Excellans yazdı:

simdiden tesekkurler.
Sayın Dereza41 merhaba,

Sayin Excellans, oncelikle vermis oldugunuz cevap uzerine cok tesekkur ederim.
sizden aldigim cevapla Ankara immigration ofisine dosyamizin son durumu ile ilgi bir sorgu maili attim.
kendileri bize cevap verdiler. dosyamiz subat sonunda karara baglandiktan sonra 2 mart itibari ile esime bilgi maili atarak pasaportunu istemisler. bu mailin bir kopyasini sorgu mailime istinaden tekrar forward ettiler beni de cc ye koyarak, bu ilk mail (2 martta gonderilen) hicbir sekilde esime ulasmadi, yaptigimiz inceleme sonucunda maili esime atan memurun esimin mail adresinde eskik kelime kullandigini gorduk. sayet hata maili almadilarsa mail bir baskasina gonderilmis sonuc olarak.

sorum su: mailde pasaportunuzu en gec 30 gun icerisinde bize ulastirin demisler. yanliz aradan 42 gun gecmis bile. esim 16 mart itibari ile pasaportunu gonderecek. kendi hatalarindan dolayi gecen bu sureye istinaden bir problem yasarmayiz. sayet yasarsak ne yapmamiz gerekir.

tesekkurler. iyi calismalar.
Sayın Dereza41 merhaba,
Eşiniz pasaportunu ulaştırsın, merak etmeyin herhangi bir terslik olmayacaktır. Hayırlı olsun şimdiden.
Saygılarımızla,

eddy1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eddy1 »

excelance bey merhaba
Express entry hakkinda hicbir konu bulamadim acaba yardimci olurmusunuz ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

eddy1 yazdı:excelance bey merhaba
Express entry hakkinda hicbir konu bulamadim acaba yardimci olurmusunuz ?
Sayın Eddy1 merhaba,
Yanlıs başlık altındasınız!! viewtopic.php?f=5&t=11
Saygılarımızla,

rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Mrb sayin excelant gorusmeye gideli bu hafta tam 4 hafta oldu halen bana ulasmadilar daha uzun surermi bir bilgilendirseniz sevinirim tskr edrm
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Mrb sayin excel and yazmistim cvp alamadim Ben gorusmeye gireli 5 hafta olacak halen cvp vermediler Mail atsam sorsam sskincasi olurmu dahs a nezamana kadar surecek Boyle cvp verirseniz sevinirim tskr
seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen seaman22 »

Merhabalar arkadaslar ben quebec sponsor basvurusunda bulundum ekim 2014 te mayisin ortasinda federal ve eyaletten gectigimi suanda ankaradan haber gelmesini beklemem gerektigini soylediler. Siteden kontrol ettigimde asagidaki cevap cikiyor. Ne zaman sonuclanir sizce? Tesekkur ederim

Permanent Residence
We received your application for permanent residence on December 4, 2014.

Medical results have been received
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:Mrb sayin excel and yazmistim cvp alamadim Ben gorusmeye gireli 5 hafta olacak halen cvp vermediler Mail atsam sorsam sskincasi olurmu dahs a nezamana kadar surecek Boyle cvp verirseniz sevinirim tskr
Sayın Rojin merhaba,
Tabiki Konsoloslugumuza Ingilizce yada Fransızca olmak kaydı ile, email gönderip dosyanız ve durumunuz hakkında bilgi isteyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans benim durumum hakkında bilgi verebilir misiniz? Tesekkur ederim.
rojin
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Mrb sayin exceland Ben email gonderdim AMA hic bir cvp alamdim 3 ay oldu bukadr uzun surmesi normalmi yani sizden passport unuzu istedigimiz zaman gonderin demislerdi halen bekliyorum ne yapamam lazim yani benden once sonra girenler hepsi aldi yani bir anlam veremiyorum bilgi verirseniz sevijirim tskr edrm
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rojin yazdı:Mrb sayin exceland Ben email gonderdim AMA hic bir cvp alamdim 3 ay oldu bukadr uzun surmesi normalmi yani sizden passport unuzu istedigimiz zaman gonderin demislerdi halen bekliyorum ne yapamam lazim yani benden once sonra girenler hepsi aldi yani bir anlam veremiyorum bilgi verirseniz sevijirim tskr edrm
Sayın Rojin merhaba,
Sponsorunuz kendi dosya numarası ve bilgileri ile hem konsoloslugumuza dosyanız hakkında sorgu - bilgi emaili göndersin.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seaman22 yazdı:Merhaba excellans benim durumum hakkında bilgi verebilir misiniz? Tesekkur ederim.
Sayın Seaman22 merhaba,
Saglık raporunuz konsoloslugumuza ulasmıs ve bu işlemden sonra sadece pasaportunuzun istemi ve gocmenlik işlemlerinizin tamamlanması kalmıstır. Ancak Ankara konsoloslugumuz Turkiye harici 6 farklı ülkeyede hizmet verdiğinden dolayı ve yakın donemde yasanan ve halen devam eden Suriye olayları ile birlikte gercekten yogun bir donem yasamaktadırlar. Bu yüzden de işlemleriniz yavaslamakda ve gecikmektedir. Sizlere tavsiyemiz 2-3 hafta daha beklemek ve eger bu zaman sürecinde hala bir gelişme olmamışsa sayın Rojin'e de bildirdiğimiz gibi Ingilizce yada Fransızca olmak kaydı ile bir email gondererek dosyanızın sonuclandırılması ve durumu hakkında sorgu emaili gonderebilirsiniz.
Saygılarımızla,

seaman22
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler excellans verdigin cvp icin dun quebecten de onay gelmis temiz kagidinin suresi gectiginden onu istedi avukat yolladim bakalim bundan sonraki surec ya p.portu istiyiceklermis yada beni cagiricaklarmis.Ama avukatin dedigine gore ankaraya cagirmalari dusuk bi ihtimal dedi gorecegiz.Tekrar gorusmek uzere.
Burc90
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Burc90 »

Merhaba excellans,

Son bir iki haftadir kafam bu konu ile karmakarisik durumda. Suan Toronto da yasiyorum ve bankada calisiyorum (Eylul 2016ya kadar worker visa ve work permitim var). Bir ay once yani 12 haziran 2015te Istanbulda evlendim. Esim kanada vatandasi. Dolayisi ile gocmenlik surecine bir an evvel dahil olmak istiyorum. Bu konuda arastirmalar yaptim farkli avukatlar ve gocmenlik yetkilileriyle gorustum ancak aldigim cevaplar kafami karistirdi.

Suanda esimle birlikte Torontoda yasadigimiz icin inland basvurudan baska sansimiz yok diye dusunurken bu gorustugum kisilerden bazilari, cift olarak Kanadada yasasak dahi outland olarak basvurma sansimin var oldugunu soyledi. Bunu soyleyenlerden ikisi outland basvuru icin ulkeyi terketmeme bile gerek olmadigini (vize ve work permit oldugu icin) sadece gorusme olursa ankaraya cagrilacagimi, diger ikisi ise outland basvurmak istiyorsam dosyayi ilk olarak gondermeden hemen once Turkiyeye donmemi ve oyle gondermemizi, ardindan dosyanin esimin degerlendirilmesi bitip, benim degerlendirilmeme baslanmak uzere Ankaraya gonderilene kadarda (ortalama 57 gun) Kanadaya donmememi soylediler. Eger ki Turkiyeye bir sureligine gitmem gerekiyorsa isimi kaybetmeyi goze alarak gidecegim ve dogal olarak bunun kesin cozum olup olmadigindan emin
olmak cok istiyorum.

Bu durumu dusunmekten bir hal oldum. Her cevabin kendine gore mantigi var sorunca ama inanin kaybolmus hissediyorum. Bana bu konuda bildiklerinizi anlatirsaniz cok sevinirim.. Beni bu kararsizliktan lutfen kurtarin :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Burc90 yazdı:Merhaba excellans,

Son bir iki haftadir kafam bu konu ile karmakarisik durumda. Suan Toronto da yasiyorum ve bankada calisiyorum (Eylul 2016ya kadar worker visa ve work permitim var). Bir ay once yani 12 haziran 2015te Istanbulda evlendim. Esim kanada vatandasi. Dolayisi ile gocmenlik surecine bir an evvel dahil olmak istiyorum. Bu konuda arastirmalar yaptim farkli avukatlar ve gocmenlik yetkilileriyle gorustum ancak aldigim cevaplar kafami karistirdi.

Suanda esimle birlikte Torontoda yasadigimiz icin inland basvurudan baska sansimiz yok diye dusunurken bu gorustugum kisilerden bazilari, cift olarak Kanadada yasasak dahi outland olarak basvurma sansimin var oldugunu soyledi. Bunu soyleyenlerden ikisi outland basvuru icin ulkeyi terketmeme bile gerek olmadigini (vize ve work permit oldugu icin) sadece gorusme olursa ankaraya cagrilacagimi, diger ikisi ise outland basvurmak istiyorsam dosyayi ilk olarak gondermeden hemen once Turkiyeye donmemi ve oyle gondermemizi, ardindan dosyanin esimin degerlendirilmesi bitip, benim degerlendirilmeme baslanmak uzere Ankaraya gonderilene kadarda (ortalama 57 gun) Kanadaya donmememi soylediler. Eger ki Turkiyeye bir sureligine gitmem gerekiyorsa isimi kaybetmeyi goze alarak gidecegim ve dogal olarak bunun kesin cozum olup olmadigindan emin
olmak cok istiyorum.

Bu durumu dusunmekten bir hal oldum. Her cevabin kendine gore mantigi var sorunca ama inanin kaybolmus hissediyorum. Bana bu konuda bildiklerinizi anlatirsaniz cok sevinirim.. Beni bu kararsizliktan lutfen kurtarin :)
Sayın Burcu hanım merhaba,
Bizlere destek@bizvekanada.com adresimizden ulasınız.

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin excellans ADR Kabul edildikten sonra ne kadar surede verilir nasil oluyor bu ADR
Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin excellans ADR Kabul edildikten sonra ne kadar surede verilir nasil oluyor bu ADR bilgi verirseniz sevinirim bilgisi olan arkadaşlada bilgilerini paylaşırsa şimdiden teşekürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KENANgun yazdı:Sayin excellans ADR Kabul edildikten sonra ne kadar surede verilir nasil oluyor bu ADR bilgi verirseniz sevinirim bilgisi olan arkadaşlada bilgilerini paylaşırsa şimdiden teşekürler
Sayın Kenan merhaba,
ADR, bir nevi davalık olan dosyalarda avukatlar harici muvekkilleri temsil ve davalarını surduren ve genellikle digger avukat masraflarını karsılayamayacaklar icin kurulmu legal bir enstitu olarak gorev yapar, ADR kabulu gormus muvekkiller dosyalarının icerik oncelikleri ve dava surelerine gore bir hafta ile 4 hafta arası ilişkilendirilirler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
KENANgun
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayin excellans esim gocmenlik burosuyla gorustu gorusmede olumlu oldu kabul ettiler ADR diye bisey bu ne kadar surer dosyami nezaman turkiyedeki konsolosluga gonderirler surec bundan sonra nasil devam eder bilgi icin simdiden tesekurler

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön