Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

tc-yusuf yazdı:Sayın Excellans
Hımm ya bakalım bizim ki neden böyle oldu.benim adli sicil var ama arsivde gozukuyor sicilde gozukmuyor ve silinmesi için 2012 bulmesi lazim 240 milyon para cezasi ya birde ben şimdi saglık raporu aldım yolladım ya dosyam kapandı farzedelım bı nedenden dolayı o yenı aldıgım saglık raporuda yanıyor mu :) birde ben hastanenin verdıgı kagıdı yollamısdım konsolosluga
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Hayır 1 yıl geçerlidir sağlık raporunuz. Yolladığınız belgenin fotokopisini aldınız mı ? Yoksa direkt belgeyi yolladınız mı ?
Eğer direkt yollayıp kendinize herhangi bir belge almadıysanız. Hastahane ile iletişime geçip temin ediniz. Eğer dosya sonucunuz ve red nedeni adli sebebten değilseki yüksek ihtimalle bu nedenden dolayı değil ; sizin ve eşinizin arasındaki evliliğe ve ilişkiye inanmadıkları için red vermişlerdir. Eşiniz itiraz davası açıp dava görüşülmeye karar verilir ve süren davada sizin lehinize sonuç çıkar ise, yeni başvurunuzda eğer 12 ayı doldurmamışsa bu son aldığınız sağlık raporunu kullanabilirsiniz. Aksi takdirde yeni başvuruda yeni sağlık raporu almak zorunda olacaksınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tc-yusuf »

Sayın Excellans
Benim basvuru tarıhım 2008 11'ci ay konsoloslukda dosya acılıs tarıhı 2009 2'ci ay ya gecen eşim ile konusduk itiraz davasini nasil acılacak felan acıkcası bılmıyorlar yanı yeniden direk basvuluruz dedi . Evin tek kizi oldugu için kayınbabam ilk defa boyle bırsey yasadıgı ıcın fazla bılgıye sahıp degıller acıkcası cevresınde de boyle bı olay olmamıs hıc Şimdi benim dosyam red yemiş olsa bu duruma göre saglık raporumu yenıleyım mı eger kı belge gelırse red olduguna dahıl yoksa hemen hazırlanıp tekrar mı ıstek yapalım ?Saglık raporu almadan
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Benim basvuru tarıhım 2008 11'ci ay konsoloslukda dosya acılıs tarıhı 2009 2'ci ay ya gecen eşim ile konusduk itiraz davasini nasil acılacak felan acıkcası bılmıyorlar yanı yeniden direk basvuluruz dedi . Evin tek kizi oldugu için kayınbabam ilk defa boyle bırsey yasadıgı ıcın fazla bılgıye sahıp degıller acıkcası cevresınde de boyle bı olay olmamıs hıc Şimdi benim dosyam red yemiş olsa bu duruma göre saglık raporumu yenıleyım mı eger kı belge gelırse red olduguna dahıl yoksa hemen hazırlanıp tekrar mı ıstek yapalım ?Saglık raporu almadan
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Sonuç belgesi gelsin neden veya ne olduğuna bakılsın öyle karar verelim isterseniz. Eğer inanmadıkları vesaire içinse hazırlık yapılıp tekrar başvuru yapılabilinir tabiki.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Ya diyorum ya biz meillerimizegirmedik bizim tam 2006 dan beri gorusdugumuzu meillerimiz kanıtlıyor hedıyelesdıgımızı telefonlasdıgımızı devamlı bırbırımıze destek oldugumuzu ben amelıyat olurken esımın devamlı arayıp ulasamayıp meil ile bana destek olmaya calısdıgını ameliyat oldugumda arayıp bana ulasamayıp annem gil ile gorusdugunu kanıtlayan belgeler vardı ama bız vermek ıstemedık esım ile biraz dar dusunduk sanırsamyoksa tam 1000 tane meil var eşim ile bende 4 senedir gorusdugumuzu kanıtlayan eger konsolosluk cagırsaydı gorusmek ıcın onda cıkartacakdım ama bakalım ne olacak dedıgın gıbı eger kı oyle bı evrak gelırse yazarım
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Excellans,

Başvuru ücretini yatırıcan ama bi konuda takıldım.
(Family Class) altındaki
Sponsorship application (per application) $75.00
Principal applicant $475.00
yoksa (Spouse and Common Law Partner In Canada Class)
Principal applicant $475.00 buna mı ödeme yapacağım biz hangi katagorideyiz, eşim Canada da değil Türkiyede. Yoksa Family Class altında mı değerlendirmemiz gerekiyor.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Sayın Excellans,

Başvuru ücretini yatırıcan ama bi konuda takıldım.
(Family Class) altındaki
Principal applicant $475.00
yoksa (Spouse and Common Law Partner In Canada Class)
Principal applicant $475.00 buna mı ödeme yapacağım biz hangi katagorideyiz, eşim Canada da değil Türkiyede. Yoksa Family Class altında mı değerlendirmemiz gerekiyor.
Sayın Nekropsi merhaba,
Ücret konusunda rahat olunuz, ikiside aynı tutardır. Yani 75 başvuru dosyası + 475 başvuru ilk etapta. Sonra dosya Ankara'ya geldiğinde yine 490 isteyeceklerdir. Bu son 490'ı baştanda yatırabilirsiniz. Yani toplamda 1040 cad ödeyerek. Ayrıca Family Class hepsinin dahil olduğu sınıftır yani ana başlık sizin ana başlık altındaki sınıfınız ise : ''Sponsoring Spouse and Common Law Partner Outside Canada'' Yani eşinizin(Sponsorun) Kanada'da olup olmaması değil burdaki bahsedilen, sponsor olunmak istenen kişinin Kanada içinde yada Kanada dışında olduğunu belirtir.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Arkadaslar Merhaba;

Ben uzun suredir Seattle'daydim. Dolayisiyla esimle beraberdim ve konsoloslugu eskisi kadar sıkıstırmadım. Tabi bu zaman diliminde basvuru surecimiz devam ediyordu. Yaklasik 5 ay once Turkiye'deki adresime konsolosluktan mektup geldi. Saglik raporumuzun suresinin doldugunu ve yenilenmesi gerektigini yazmislar. Cok aceleci davranmadik ve 26 Nisan 2010'da isteklerini yerine getirmek adina Istanbul'da saglik raporumu tekrar aldim. Sonrasinda 13 Mayista 2010'da esimle birlikte Ankara'ya, konsolosluga gittik. Konsolosluktan iceriye beni almadilar. Sadece esim girebildi. Ve basvurumuzla ilgili bilgi almak istedi. Bu insanlar sanki alay edercesine "Daha ne kadar surer bilmiyoruz ama saglik raporu sonuclari konsolosluga ulastiktan sonra en az 1 ay daha beklemeniz gerekir" demisler. 2008 Ekiminde evlenmistik. Nerdeyse 2 yil olacak.

Excellans senin fikrin nedir? Bu sefer gercekten vize verecekler mi? Yoksa herzaman yaptiklari gibi uzun sure habersiz mi birakacaklar bizi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Arkadaslar Merhaba;

Ben uzun suredir Seattle'daydim. Dolayisiyla esimle beraberdim ve konsoloslugu eskisi kadar sıkıstırmadım. Tabi bu zaman diliminde basvuru surecimiz devam ediyordu. Yaklasik 5 ay once Turkiye'deki adresime konsolosluktan mektup geldi. Saglik raporumuzun suresinin doldugunu ve yenilenmesi gerektigini yazmislar. Cok aceleci davranmadik ve 26 Nisan 2010'da isteklerini yerine getirmek adina Istanbul'da saglik raporumu tekrar aldim. Sonrasinda 13 Mayista 2010'da esimle birlikte Ankara'ya, konsolosluga gittik. Konsolosluktan iceriye beni almadilar. Sadece esim girebildi. Ve basvurumuzla ilgili bilgi almak istedi. Bu insanlar sanki alay edercesine "Daha ne kadar surer bilmiyoruz ama saglik raporu sonuclari konsolosluga ulastiktan sonra en az 1 ay daha beklemeniz gerekir" demisler. 2008 Ekiminde evlenmistik. Nerdeyse 2 yil olacak.

Excellans senin fikrin nedir? Bu sefer gercekten vize verecekler mi? Yoksa herzaman yaptiklari gibi uzun sure habersiz mi birakacaklar bizi?
Sayın Nureddinfatih merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz, yok merak etmeyin bu sefer vizeniz hazır. Sağlık raporunu tekrar istemelerinin nedeni o zaten. Bu arada 26 Nisan 2010' tarihli Amerikan Hast. raporunuz 4 Mayıs gibi Paris'te olmuştur. Hayırlı olsun şimdiden uzun uzun geçen ve anlamsız beklenen zamanda sadece 15-20 gün kaldı. Yakında hatta önümüzdeki hafta bile çağrılma yada pasaportunuzu gönderme isteği gelebilir. Birde konsolosluğa ulaştığında 1 ay beklemeniz gerekir demelerinin sebebi o anki yoğunluğun bilinmemesi ama bu kesin bir süre değildir rahat olunuz. Gözünüz aydın diyelim 2010 Ekimde 2. yıl dönümünüz Kanada'da artık...

Tekrar hayırlı uğurlu olsun,
Saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Iyi dileklerin icin cok sagol Excellans. Benim yine de kafama takilan birkac konu var onlari netlestirmeden icim rahat etmeyecek. Konsolosluga simdiye kadar yuzlerce mail attim yine de sorularima net cevap vermediler. Size sormak istiyorum.

1) Simdiye kadar 3 kez Arsivli Adli Sicil Kaydi verdim. En sonuncusu 8 ay onceydi. Tekrar isteyecekler mi? Yada onlar istemeden ben yollayayim mi?
2) RCMP'den gecen yil bu zamanlar almis oldugum parmak izi kontrollu sabika kaydimin gecerlilik suresinin dolmasi gibi bir durum soz konusu olabilir mi?
3) Permanent Resident Visa basvurusunda konsolosluk vize vermek icin pasaportumu istediginde pasaportumun gecerlilik suresi ne kadar olmalidir? Ornegin benim pasaportum Aralik 2011'e kadar gecerli. Dediginiz gibi 15-20 icinde pasaportumu isterlerse "1,5 yil gecerliligi olan bir pasaporta vize vermeyiz git bunun suresini uzattir" gibi birsey isteyebilirler mi?
4) Son 2 yil icerisinde turlu turlu bahanelerle vize basvurumuzu sonuclandirmamak icin ellerinden geleni yaptiklari icin su anda benim aklima gelmeyen fakat diger arkadaslarin tecrube ettigi bir durumdan dolayi vize almami uzun bir sure daha geciktirebilirler mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Iyi dileklerin icin cok sagol Excellans. Benim yine de kafama takilan birkac konu var onlari netlestirmeden icim rahat etmeyecek. Konsolosluga simdiye kadar yuzlerce mail attim yine de sorularima net cevap vermediler. Size sormak istiyorum.

1) Simdiye kadar 3 kez Arsivli Adli Sicil Kaydi verdim. En sonuncusu 8 ay onceydi. Tekrar isteyecekler mi? Yada onlar istemeden ben yollayayim mi?
2) RCMP'den gecen yil bu zamanlar almis oldugum parmak izi kontrollu sabika kaydimin gecerlilik suresinin dolmasi gibi bir durum soz konusu olabilir mi?
3) Permanent Resident Visa basvurusunda konsolosluk vize vermek icin pasaportumu istediginde pasaportumun gecerlilik suresi ne kadar olmalidir? Ornegin benim pasaportum Aralik 2011'e kadar gecerli. Dediginiz gibi 15-20 icinde pasaportumu isterlerse "1,5 yil gecerliligi olan bir pasaporta vize vermeyiz git bunun suresini uzattir" gibi birsey isteyebilirler mi?
4) Son 2 yil icerisinde turlu turlu bahanelerle vize basvurumuzu sonuclandirmamak icin ellerinden geleni yaptiklari icin su anda benim aklima gelmeyen fakat diger arkadaslarin tecrube ettigi bir durumdan dolayi vize almami uzun bir sure daha geciktirebilirler mi?
Sayın Nurettinfatih merhaba,
Yoğurdu üfeleyerek yemenizi gayet iyi anlıyorum ama merak etmeyin bu sefer değil şimdi ;
1- Normalde 3 ay'dan eski olunca istenir. O yüzden alın ve hazır edin.
2- RCMP'den gelen kaydınızın süresinin dolması söz konusu değildir.
3- Pasaportlarda süre yoktur sizin klasmanınızda ! ama biz en az 1 yıllık olmasını tavsiye ediyoruz. Sizinkide yakşalık 1,5 yıl süresi var bu konuda da rahat olabilirsiniz.
Ayrıca bilmiyorum belki yatırdınız en baştan RPRF yani 490 CAD'lik PR işlemler masrafını. Eğer yatırdıysanız en baştan sorun yok. Yatırmadıysanız sizden bunu yatırmanızı isteyeceklerdir vizenizin onayından evvel.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sagol Excellans umarim bu sefer hersey yolunda gider. Biz o 490$lik odemeyi en basta yapmistik. Insallah baska bir suprizle karsilasmayiz. TC-Yusuf senden bir haber yok mu?
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Nurettinfatih merhaba
Kader arkadaşim benim en cok seni sevmeye basladim zaten bu yolda giderken :-) Ne olsun ya ne ses var nede seda diyorum birgun ankaraya gidelim tayyip amcamin yanina su kanada ile vizeyi kaldirsin ya bagri o şekilde gidelim :) Ama senin durum bana göre iyi sanirsam gene ama valla giçik oldum bu konsoloslugun yapdıgına inan yani bu kadar olmaz bee gezmek için vize istesem belki bu kadar uzun surmezdi sonuçlanmasi :) Eger ankaraya gireve gidersen beni cagır hemen gelirim ona göre :)
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ilahi;) tc-yusuf yani bizim isimiz Tayyip'e kaldiysa isimiz daha coook uzun surer. grev yapmanin bir faydasi olacagini sanmiyorum cunku esim Kanada'da milletvekiliyle bizim durumumuzu ozel olarak gorusup bu ankara elciligini sikayet etti. Gocmenlikle ilgilenen milltvekili bizim dosyamizla yakindan ilgilenecegini soyledi. Milletvekiline bile demislerki beklemekten baska careleri yok. Napalim bekliyoruz bizde...
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Selam bugun almısoldugum mektup ile red aldıgımız kesinlesdi.Şimdi sana sorum olacak yaa Excellans ben 2005 de bi kaçgaya karısdım bı adamı yaraladım ve adam benden sıkayetcı bende adamdan sıkayetcı olmadın ama kamuya dondu ve devlet bana 240 mılyon para cezası verdı.ben bu parayı odedıgıme dair butun herseyı mahkeme kararını yolladim. sene oncede bu sabıkada vardı dılekce ıle sabıkadan arsıve aktardım yanı sabıka yok gozukuyor ama arsıv de var gozukuyor. ben bu olaydan dolayı red almısım yanı sabıkası var dıye ben ne yapmam lazım soylermısın ya allahını bu arsıv kaydı 80 yıl boyunca kalıyormus yanı bi 240 mılyon ıcın ben kanadaya gıdemeyecem mı ne dandık bı ıs anlamadım. Tekrardan bas vursak aynı bı durumla karsılasırmıyız cunku tekrardan basvuru yapabılırsınız veya mahkemeye vere bılırsınız demısler bı akıl ver allahını
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Birde bu ayın 11 de aldıgım saglık raporu hala gecerli sayılırmı yoksa kapanmıs dosyaya koydukları ıcın yada eski dosyanın ıcıne koyarlarsa yenısını almam gerekir mi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Birde bu ayın 11 de aldıgım saglık raporu hala gecerli sayılırmı yoksa kapanmıs dosyaya koydukları ıcın yada eski dosyanın ıcıne koyarlarsa yenısını almam gerekir mi ?
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Öncelikle sağlık raporunuz geçerli, Diğer konu ise şöyle mahkeme kararından itibaren minumum 5 yıl geçmesi lazım. 5 yıl ve üstü olaylardan sonra detaylı bir pardon- Özür mektubuyla bu durumunuzu başvuru dosyanızda ayrıca açıklıyor ve belirtiyorsunuz. Ve yeni başvurunuzu bu şekilde yapıyorsunuz. Yani Eşinizle siz eğer süre 5 yılı geçtiyse tüm bu dava ve dosyla ile ilgili olanları anlatıyor alınan kararları, alınan kararlar sonrası ceza ödemeleri vesaire hepsini belgeliyor öyle başvuruyorsunuz CIC'e CIC bu detayı görüp onay verip Ankara'ya gönderirse o zaman bir sorun yaşamazsınız yeni başvuruda.

Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Valla ben birşey anlamadimkine benım bu 2005 de adam yaralamadan aldıgım ceza ya mi mektup yazacaz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tc-yusuf yazdı:Valla ben birşey anlamadimkine benım bu 2005 de adam yaralamadan aldıgım ceza ya mi mektup yazacaz.
Sayın Tc-Yusuf,
Evet, formları doldururken size sorar zaten daha evvel bir suç işlediniz mi ? karıştınız mı? herhangi adınıza şahsınıza verilmiş mahkeme kararı yada cezası varmı ? var ise neden ? sonuç şimdiki durumu vs vs diye. Hem bunu o formda varlığını ve nedenini açıklayacaksınız hemde ek olarak bir a4 kagıdına Pardon - denilen bir nevi özür ve tekrarı vesaire olmayacagı anlamında yazı yazıp imzalayacaksınız. Başvuruyu bu şekilde yeniden eşinizle beraber yapıp CIC' onayını bekleyeceksiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tc-yusuf uzuldum wala yahu. bu kadar zaman sonra boyle bir karar cikmasi gercekten de yazik. benim kizdigim nokta bunlar boyle bir karar verebilmek icin mi bu kadar beklettiler. insan korkuyor yani. beni de uzun suredir bekletiyorlar. Excellans bu sefer halloldu diyor ama ben Kanada'ya esimin yanina gitmeden icim rahat etmeyecek. Hayirlisi artik. Ne yapmayi planliyorsun simdi? Cagir yengeyi gelsin buraya bence.
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans kusura bakma surekli birseyler soruyorum artik sen anlarsin benim halimden. Ozellikle tc-yusufun dosyasiyla ilgili red kararindan sonra icime bir kurt dustu.
Beni mulakata cagirdilar, ikinci kez saglik raporu istediler, 1500$ parayi yatir dediler, ama nerdeyse 2 senedir bekletiyorlar. Simdi de 1 ay icinde sonuclanir diyorlar.
Bu kadar zamandan sonra kalkip da bana demesinler sana RED veriyoruz diye?
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Nurettinfatih
Kardeş hayatda sevmedigim tek sey olmaz bu iş diyip birakmak eşimi tr getireyim dedim ama kayin babam sen gelirsin gerekirse yeniden bas vuru yapariz diyor anlayacan kosdurmayi birakmamak lazım sag olsun Excellans baya yardımcı oluyor allah razı olsun ondan Ben ne devrelerden gecdim hayatda bazen yeni tanısdıgım kişilere anlatdım mı yaz be kitap olur diyor :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans kusura bakma surekli birseyler soruyorum artik sen anlarsin benim halimden. Ozellikle tc-yusufun dosyasiyla ilgili red kararindan sonra icime bir kurt dustu.
Beni mulakata cagirdilar, ikinci kez saglik raporu istediler, 1500$ parayi yatir dediler, ama nerdeyse 2 senedir bekletiyorlar. Simdi de 1 ay icinde sonuclanir diyorlar.
Bu kadar zamandan sonra kalkip da bana demesinler sana RED veriyoruz diye?
Hayatta sadece ölüm 100% sonuçtur. Diğer tüm yaşadıklarımız, yaşanılacaklarda kimse 100% oranında ne cevap, karar, sonuç vs. verebilir. Çekincelerinizde gayet normal tabiki ama tüm bunlara rağmen ben size 99% red olmayacak cümlesini rahatlıkla ve eminlikle söyleyebilirim.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans haklisin gercekten. Biz kafamiza taktikca zaman hic gecmek bilmiyor. Belki 7-8 aydir bu isi pek takmiyordum kafama. Simdi yuzduk yuzduk kiyisina geldik ama yine de dusundukce zaman gecmek bilmiyor. Ne diyelim Allah bize ve bizim durumumuzdaki herkese bol sabir versin. Verdigin moral icin sagol
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans saglık raporumu alali tam 4 hafta oldu. Elçiliğin eline gecmismidir Fransa'dan? Yada bunu öğrenebileceğim bir yer var mı? Mesela Amerikan hastanesini arasam bilgi alabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans saglık raporumu alali tam 4 hafta oldu. Elçiliğin eline gecmismidir Fransa'dan? Yada bunu öğrenebileceğim bir yer var mı? Mesela Amerikan hastanesini arasam bilgi alabilir miyim?
Normalde zaten 6 hafta minumum süresi vardır. O yüzden endişelenmeyin gayet normal bir süredesiniz şuan. Tabiki Amerikan hastahanesini arayabilirsiniz fakat size sadece Fransa'ya gidiş tarihini verebilirler diğer geri dönüşüm için bir yorum yada bilgi yapamazlar. Ama zaten 4 hafta gayet erken bir süre sağlık raporu sonucu için beklemeye biraz daha devam.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans ben beklemesine bekliyorum da soylediginiz 6 hafta minimum sure kafami karistirdi. Yaklasik 10 gun once bir arkadasim vizesini aldi ustelik saglik raporunu yaptirmasinin uzerinden sadece 1 ay gecmis olmasina ragmen..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans ben beklemesine bekliyorum da soylediginiz 6 hafta minimum sure kafami karistirdi. Yaklasik 10 gun once bir arkadasim vizesini aldi ustelik saglik raporunu yaptirmasinin uzerinden sadece 1 ay gecmis olmasina ragmen..
''Excellans saglık raporumu alali tam 4 hafta oldu. Elçiliğin eline gecmismidir Fransa'dan?'' kafanızın karışık olduğu kısmı anlamadım kusura bakmayın. Minumum süre 6 haftadır derken illa kesin 6 x 7 = 42 günde sağlık raporu Ankara'ya ulaşacak diye birşey söz konusu değil. Sağlık raporu minum 6 hafta içinde Ankara konsolosluğunun elinde olur, bu 5 günde olabilir 30 günde dediğim gibi.. Arkadaşınız şanslıymış onun sonucu erken gelmiş yine şanslıymış sonucu geldikten sonra değerlendirmeye almışlar. Burada Fransa'nın yada Ankara'nın yada elçiliklerin mutlaka şu sürede bu işlemleri yapacağına dair zaten bir zorunluluk yok. Sadece olası tahmini süreler var. Ayrıca sizinde sonucunuzun ulaşıp ulşamadığını bilmiyoruz ki belkide sizin sonucunuz 2 hafta sonra ulaştı Ankara'ya fakat Ankara değerlendirmedi daha... Buda mümkün Nurettin bey..
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Merhaba Excellans benim eşim bana para gönderecek sizce hangi bankayi secmeliyiz veya ptt ile olur mu.Nede olsa red aldıkya mahkeme bakalim ne verecek eger oda red gelirse bu gönderdigi paralarin onun tarafindan bana göndelirdigi belgeyi ala bilecegim yer söylersen sevinirim. ci istek için basvuruda kanit olur :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhaba Excellans benim eşim bana para gönderecek sizce hangi bankayi secmeliyiz veya ptt ile olur mu.Nede olsa red aldıkya mahkeme bakalim ne verecek eger oda red gelirse bu gönderdigi paralarin onun tarafindan bana göndelirdigi belgeyi ala bilecegim yer söylersen sevinirim. ci istek için basvuruda kanit olur :)
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Banka olarak marka önemli değil hepsinden bu belgeyi alıp ispat edebilirsiniz. Banka harici ayrıca Western Union'da kullanabilir ve parayı aldığınızda size verilen alım nüshalarını saklayıp bunlarıda ibraz edebilirsiniz, aynı şekilde PTT ilede çalışabilirsiniz. Zaten çoğu PTT Western Union ilede çalışıyor.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

merhaba sayın excellans uzun aramalarım sonucu sizi bulabildim. daha önceki sitenizde çok yardımlarınız dokundu tekrar tekrar teşekkür ederim. hatırlarsanız eşim kanadadaydı evlenmiştik bütün gerekli evrakları ve destekleyici belgeleri sağlık raporunu sizin belirttiğiniz şekilde hazırlayıp gönderdik eşim bütün belgeleri gönderdi posta şirketinin takip numarasından baktığımızda 31,03,2010 da missuigaya teslim edildiği görülüyor bugün itibariyle 58 gün geçmesine rağmen bi cvp bi haber gelmedi bu süre normalmi birde eşimin kanadadan veya benim buradan başvurumuzun durumunu öğreneceğimiz bi departman varmı nasıl bilgi alabiliriz yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:merhaba sayın excellans uzun aramalarım sonucu sizi bulabildim. daha önceki sitenizde çok yardımlarınız dokundu tekrar tekrar teşekkür ederim. hatırlarsanız eşim kanadadaydı evlenmiştik bütün gerekli evrakları ve destekleyici belgeleri sağlık raporunu sizin belirttiğiniz şekilde hazırlayıp gönderdik eşim bütün belgeleri gönderdi posta şirketinin takip numarasından baktığımızda 31,03,2010 da missuigaya teslim edildiği görülüyor bugün itibariyle 58 gün geçmesine rağmen bi cvp bi haber gelmedi bu süre normalmi birde eşimin kanadadan veya benim buradan başvurumuzun durumunu öğreneceğimiz bi departman varmı nasıl bilgi alabiliriz yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler
Sayın Knightrider merhaba,
Tabiki, eşiniz Kanada içinden 1-888-242‑2100 nolu telefondan Pazartesi - Cuma ve sabah 08:00 öğleden sonra 16:00 arası ulaşıp durumunu sorabilir başvurunun.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Merhaba:

Kanada gocmenlik ofisinin web sitesindeki "Check Application Status" bolumune girip basvurumun durumunu ogrenmek istedim. Sayfada verilen bilgiler yaklasik 1 yildir ayni sekilde duruyor. Daha net olmak gerekirse sayfada yazanlar aynen su sekilde:

We started processing your application on April 3, 2009.

Medical results have been received.

Interview scheduled for May 26, 2009.

Anladigim kadariyla 26 Nisan 2010 tarihinde Amerikan Hastanesinden aldigim saglik raporum elciligin kayitlarina girmemis gorunuyor. Internet sitesindeki kayitlar ne derece gunceldir? Medical Examination sonuclarinin ellerine ulastigini websitesinde anlik gorebiliyor muyuz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans Merhaba:

Kanada gocmenlik ofisinin web sitesindeki "Check Application Status" bolumune girip basvurumun durumunu ogrenmek istedim. Sayfada verilen bilgiler yaklasik 1 yildir ayni sekilde duruyor. Daha net olmak gerekirse sayfada yazanlar aynen su sekilde:

We started processing your application on April 3, 2009.

Medical results have been received.

Interview scheduled for May 26, 2009.

Anladigim kadariyla 26 Nisan 2010 tarihinde Amerikan Hastanesinden aldigim saglik raporum elciligin kayitlarina girmemis gorunuyor. Internet sitesindeki kayitlar ne derece gunceldir? Medical Examination sonuclarinin ellerine ulastigini websitesinde anlik gorebiliyor muyuz?
Ne yazıkki Ankara için bunların güncelliği biraz keyfe değer Nureddin bey, Bunun bir sürü öreneğinide hatırlarsanız daha evvelden Forumdaki arkadaşlarlada yaşadık hatta şuan Kanada'da olan yine sizinle aynı kategorideki benim kendi takip ettiğim arkadaşın dosya bilgisi arkadaş Kanada'ya giriş yaptıktan 1 hafta sonra güncellenmiş ve Complete edilmişti.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans;

Bu en azindan su an icin iyi bir haber bile sayilabilir. 33 gun once saglik raporumu almistim. Belki de bir umut su an saglik raporum elcilige ulasmistir da bizim haberimiz yoktur. Keske elcilik e-maillerime ve telefonlarima cevap verse de su anlamsiz bekleyisten kurtulsak. Daha onceden de belirttigim gibi bize soylenen saglik raporu ellerine ulastiktan sonra vizeyi vermeleri 1 ay daha surebilirmis.
Merak ediyorum belki sizin bildiginiz bir yontem vardir, elcilige telefonla veya baska bir sekilde basvurumun son durumunu sorup cevap alabilmem mumkun mudur? E-maillerime kesinlikle cevap vermiyorlar da...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans;

Bu en azindan su an icin iyi bir haber bile sayilabilir. 33 gun once saglik raporumu almistim. Belki de bir umut su an saglik raporum elcilige ulasmistir da bizim haberimiz yoktur. Keske elcilik e-maillerime ve telefonlarima cevap verse de su anlamsiz bekleyisten kurtulsak. Daha onceden de belirttigim gibi bize soylenen saglik raporu ellerine ulastiktan sonra vizeyi vermeleri 1 ay daha surebilirmis.
Merak ediyorum belki sizin bildiginiz bir yontem vardir, elcilige telefonla veya baska bir sekilde basvurumun son durumunu sorup cevap alabilmem mumkun mudur? E-maillerime kesinlikle cevap vermiyorlar da...
Sayın Nureddin bey merhaba,
Şöyle yapalım isterseniz, bu haftayıda benim ricam ile sabırla bekleyin. Cuma gününe kadar bir haber yada gelişme olmazsa o zaman sizin bahsettiğiniz bildiğim yoldan bir yöntemle gelecek pazartesi bunu sorgulayalım.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Allah razi olsun cok tesekkur ederim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans Allah razi olsun cok tesekkur ederim..
Sayın Nureddinfatih,
Sizlerden de , ne demek biz teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba Sayın Excellans,
Formları 1haftalık tatil sonrası ancak yetiştirebildim. Formları göndermek için PTT ye baktım uygun fakat forumlarda birsürü teslim edilmeyen postalar görünce vazgeçtim. Geçen sefer UPS ile gönderdim biraz pahalı idi, daha uygun ve güvenilir bildiğiniz gönderi şirketi var mıdır. Teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Merhaba Sayın Excellans,
Formları 1haftalık tatil sonrası ancak yetiştirebildim. Formları göndermek için PTT ye baktım uygun fakat forumlarda birsürü teslim edilmeyen postalar görünce vazgeçtim. Geçen sefer UPS ile gönderdim biraz pahalı idi, daha uygun ve güvenilir bildiğiniz gönderi şirketi var mıdır. Teşekkürler.
Sayın Nekropsi merhaba,
Ptt'de sorun yaşayan ne yazıkki daha görmedik yada duymadık ama yinede olsun diyorsanız. UPS, FEDEX, DHL yada Yurtiçi Kargo bu şirketlerle bir görüşün sonra hangisi uygun ise gönderiniz. PTT'de İmzalı teslim şeklinde gönderirseniz bir sorun yaşamazsınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans;
Sonunda elçilikten beklediğimiz haberi aldik. Aşağıda gördüğünüz gibi bir email geldi.

"Dear Sir/Madam,

This is in response to your recent E-Mail enquiry.
We have received the result of the medical examination.

We trust that this information is of assistance.

Regards,"

Tabiki bu güzel bir gelişme ve bizi gayet heyecanlandırdı. Sanki bu sefer vizemi vereceklermiş gibi bir umut dogdu içimde. Sabıka kaydımı isteyeceklerini tahmin ettiğimden onu şimdiden alıyorum. Ayrıca elçiliğe bir e-mail ile bundan sonra ne gibi evraklar istendiğini sordum. Zaman kazanmak açısından isteyecekleri evraklara hazırlıklı olmak istiyorum.
Excellans bir estimation daha yapar mısınız? Ne zaman isterler pasaportumu?

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön