Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen granby »

merhaba excellans soyle anlatım benım 2005 te yaptıgım evlılık ılk evlılıgımdı ve o sonuclanmadı ayrı oldugumuzdan dolayı bu yenı basvuru bır baska kısıyle yapıldı su anda evlı oldugum kısı 2005 te evlılıgım degıl bu esımle bız 2009 temmuz ayında tanıstık ve o gunden berı bırlılteyız ve gecen seneden berı bırlıkte oldugumuz butun evrakları hazırladık basvuruyu tekrar yaptık ve ben turkıyeye dondum yanı dondukten kısa bır sure sonra yapıldı bu dosya buyuk bır tıtızlıkle hazırladı ama ılk yazdıgınızdakı gıbı ben rsp ucretını daha odemedım dıyerlerı tamamda (saglık raporu,sıcıl kagıdı ıkı ulkedende,resımler evlılgımızı kanıtlayıcı belgeler,esımın aılesınden referans kagıtları vs.)sanırım bırazdaha acıcı oldu sızın ıcın .ve bana mısısgadon gelen yazı ankara kagıtlarımın gonderıldıgı dogrultusunda sızce bu sekılde gorusmeye cagrılırmı ,eger cagırlırsa eskı dosya yanı eskı evlılık ve bır ıltıca dosyam vardı bu sorun cıkarırmı saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Granby,
Şimdi daha net oldu. Yani 2005 senesinde yapılmış bir evlilik ve sonuçlanmamış bir başvuru + 2009 senesinde yeni bir kişi ile yapılmış bir evlilik ve yeni başvuru + daha evvelden yapılmış bir iltica istek başvurusu....

Şimdi dosya önlerine geldiğinde sizin durumunuz direkt şöyle algılanabilinir; Bu adam öyle yada böyle Kanada'ya geçmek istiyor! Bu yüzden mutlaka sizi Interview- Görüşmeye çağıracaklardır. Görüşmede de ilk evliliğinizden tutun, iltica başvurunuz ve tabiki son evliliğiniz hakkında sizi baya terleteceklerdir. Sizin yapmanız gereken son evliliğinizin ciddi olduğunu ve daha evvel yaşanılan durumların aksine bu evlilliğin gerçek bir ilişkiye dayandığını ispat etmek olacaktır. Eşinizin ve sizin daha evvel hazırlayıp sunduğu evraklara ek olarak sizden yeniden görüşmeye geldiğinizde bu destek evraklarından isteyeceklerdir. O yüzden siz şimdiden bu evraklarınızı hazırlayınız ( Banka ilişkileri, kira kontratları, eşinizin Türkiye'ye gelip gittiği visa örnekleri, uçuş kartları, fotograflar, her iki ailedende evliliğinizin gerçek olduğuna dair şahitsel yazılar, elektornik posta kayıtları, msn-yahoo-skype kayıtları, telefon görüşmeleri vs vs )
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ewet haklisiniz baya ugrastiracaklar ama yani pek buna sikilmiyorumda ciddi bir iliski oldugu icin.bugun mail aldim sizin dosyayi acip bana file numarasi verecekler dediginiz yaziyi aldim (ingilizce yaziyor ben fransizca istemistim ama) burada 14 ay a kadar surebilecginiz yaziyor ve interwiev gorusmesi yapilacaksada 2 ay onceden haber vereceklerimis.bu sure gercekten cok uzun bir sure anlamadim pek bu isten bir sey tabiki dosyalarin hepsi incelenecek,konsoloslugun yogunlugu falan derken dusunuyrumda cok buyuk bir sure bu 14 ay sizin fikriniz ne bu konuda tesekkurler simdiden saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby merhaba,
14 ay süre tabiki genel bir süredir. Yaklaşık dosyanız Ankara Kanada konsolosluğuna intikalinden sonra 3 ay içinde sizinle irtibata geçerler ve gerekliyse Interview-görüşme tarihini bildirirler.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

teskkur ederim bilgileriniz icin saygilar
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

selam excellans dün eşimin kandadaki adresine file no yazan belge gelmiş ve ayrıca bu belgede benim 6 ay içinde ankaraya görüşmeye çağırmışlar. mektup daha elime geçmedi içeriğini tam olarak bilmiyorum.
sormak istediğim.
1.bu mektup benim adresine gelmesi gerekiryordu neden eşimin adresine geldi?
2.dosyam ankaraya 18.06.2010 da gönderildi. farz edelim 25.06.2010 da ellerine geçti. neden bukadar çabuk beni görüşmeye çağırdılar?
mektup elime geçince daha detaylı yazıcam. teşekürler
ResimResim
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yanlış anlaşılma olmuş 6 ay içinde görüşmeye çağırabiliriz yazıyormuş. excellans file no ile status bakmak istedim ama yine hiç birşey çıkmadı . kendi adimla eşimin adiyla denedim ama sonuc hep bu.

We were not able to identify you using the information you provided. There could be three possible reasons:

* Please be sure the information you entered is correct and then try again.
* This service is only available to clients with applications in process. We may have received your application but not yet begun processing it. The following link may help you determine if your application is being processed:
Application Processing Times
* At this time, you may use this on-line service to view the status of your application ONLY if you have:
o sponsored a member of the family class;
o applied for permanent residence from within or outside Canada;
o applied for a permanent resident card (initial, replacement or renewal);
o applied for Canadian citizenship (grant of citizenship);
o applied for Canadian citizenship for a person adopted by a Canadian citizen (on or after January 1, 1947);
o applied for a citizenship certificate (proof of Canadian citizenship);
o applied to renounce Canadian citizenship; or
o applied to resume Canadian citizenship.

The Frequently Asked Questions (FAQs) may help you to access the status of your application through CAS.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-baba merhaba,
Evet, eşinize gelen evrakta 6 ay içinde gerekli görülürse çağrılacağınız yazar. Bu arada statünüz In Process gözükecektir, size gönderilen File number ile sonuca baktığınızda sanırım bir yanlış bilgi giriyorsunuzdur. Bu arada Kit Number ile File Number karıştırmayınız. Yine dikkatli girip bir sonuç alamazsanız bana e- mail yolu ile ulaşınız. info@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

uzun denemeler sonucunda We started processing your application on June 29, 2010 gördüm ;) teşekürler excellans iyiki varsin.
ResimResim
granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba sayin excellans yeni bir e mail aldim 29 eylul 2010 da gorusmeye cagiriyorlar benden islikimizi destekleyen evraklar foto banka kagitlari vb.seyler bide kanadan cikis kagidini istiyorlar.sizce nasil bir gelisme bu ve eger okeylenirse uzun surermi tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

granby yazdı:merhaba sayin excellans yeni bir e mail aldim 29 eylul 2010 da gorusmeye cagiriyorlar benden islikimizi destekleyen evraklar foto banka kagitlari vb.seyler bide kanadan cikis kagidini istiyorlar.sizce nasil bir gelisme bu ve eger okeylenirse uzun surermi tesekkurler simdiden
Sayın Granby,
Tabiki güzel ama biraz sizin için zor geçecek bir gelişme, Görüşmeye daha evvelde sizle konuştuğumuz gibi elinizde ne varsa götürünüz, ilişkinizi evliliğinizi ispatlayacak dökümanları. 29 Eylül 2010 tarihinde görüşmeniz olumlu geçtiği takdirde(Sağlık raporu sonucu gelmişse, PRRF ücreti yatırılmış ise-490 cad) aynı gün öğleden sonra vizeniz onaylanmış, pasaportunuza basılmış olarak konsolosluktan ayrılabilirsiniz.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ewet butun evraklari goturecem esim geleck agustosata onu bileti falan saglik râporu ben canadayken yaptirmistim gelemeden kisa bir sure once hala gecerli 9 10 ay falan yillik olarak dusunuyorum rp ucretini 490 daha yatirmadim bana tr den odenecek demislerdi bide hani bunlar iliskimizi onaylarsa benim eski dosyayi incelemek icin tekrar zamana birakmazlar umarim saygilar ilginizden dolayi tesekkurler
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Excellans;

Receip no ile dosya durumunu kontrol ettiğimde aşağıdaki sonuclara ulaşmaktayım. Açıkçası bu işin normal seyirinde mi gittiğini gösteriyor bilmiyorum. Eşimin sponsorluğunun kabulünde gönderilen mektup içinde bu şekilde mi açıklama yazılıyor acaba? Saygılar sunarım.

Sponsorship Application Status (Decision Made) Permanent Residence Application Status (Not Available)

Decision Made:

Sponsorship
We received your application to sponsor Nekropsi on June 4, 2010.
We sent you a letter on July 6, 2010 about the decision on your application. Please consider delays in mail delivery before contacting us.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Dosyanız karar aşamasında ve karar verilmiş. Sizede 6 Temmuz 2010 tarihli sonuç mektubu yollanmış. Gelen karar mektubu ile ancak ne olduğunu anlayabiliriz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

O zaman bu cevap Sponsorluğun kabul olup dosyanın Ankara ya yollandığı ile ilgili cevap değil, Sponsorluğun kabul olmadığını belirtir bir yazı herhalde.

Bu sefer ne var anlamış değilim, insan sabır taşı olsa çatlar valla. Bu mektup ne kadar sürede ulaşır sizce? Geçen sene ki başvuruda eşime Dosyanın kabul edildiğine dair mektupta adres Türkiye olduğundan mıdır nedir gelmemişti, Dosyanın Ankaraya geldiğini ancak Konsolosluğun bana gönderdiği mektupla öğrenmişik. Eksik belge mi var dicem ama bu sefer geçen senekine göre çok daha güçlü belgeler le paranın ödendiğine dair belgeyle birlikte gönderdim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi,
Büyük bir ihtimalle öyle evet. Ama mektup gelmeden ve nedeni öğrenmeden tabiki birşey söylemek ve ne yapmalı demek şuan için zor.Mektub bir ulaşsın belkide beklediğimiz gibi kötü bir sonuç değildir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Nekropsi,
Büyük bir ihtimalle öyle evet. Ama mektup gelmeden ve nedeni öğrenmeden tabiki birşey söylemek ve ne yapmalı demek şuan için zor.Mektub bir ulaşsın belkide beklediğimiz gibi kötü bir sonuç değildir.
Sayın Excellans,
Söylediğiniz gibi beklemekten başka çare yok, çok sinir bozucu birşey ama elden birşey gelmiyor. Mektup un gelme süresi ile ilgili bir tahmininiz var mıdır acaba? Birde eğer eksik bişey varsa evraklar da düzeltmemizi isteme yöntemleri nedir? Dosya tamamiyle mi geri gönderiliyor?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Mektup en fazla 2 hafta içinde adresinizde olur. Eksik bir durum olsa idi sistemde IN PROCESS olarak gözükürdü. Karar verildi yazması düşündürücü. Ama sizin daha evvelki dosyanızla alakalı olduğu için Karar'da eşin gidip başvurusunu yapabileceğide yazabilir. Yani onay kararı anlamında.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Belki de pasaportunu isteyecekler. Umarim oyle olur.
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

excellans merhaba iki hafta once dosyamin ankaraya ulastigini belirten ve dosya numarasini iceren bi mektup gelmisti. bu sabah beni ankara konsoloslugundan bi bayan aradi evliligimle ilgili biraz konusabilirmiyiz dedi esimle nasil tanistigimizi aramizda akrabalik olup olmadigini yasimizi vb sorular sordu daha sonra biz size haber veririz deyip kapatti bunu olumlu bi gelisme olarak dusunebilirmiyiz bu durum hakkinda siz ne diyebilirsiniz simdiden cok tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:excellans merhaba iki hafta once dosyamin ankaraya ulastigini belirten ve dosya numarasini iceren bi mektup gelmisti. bu sabah beni ankara konsoloslugundan bi bayan aradi evliligimle ilgili biraz konusabilirmiyiz dedi esimle nasil tanistigimizi aramizda akrabalik olup olmadigini yasimizi vb sorular sordu daha sonra biz size haber veririz deyip kapatti bunu olumlu bi gelisme olarak dusunebilirmiyiz bu durum hakkinda siz ne diyebilirsiniz simdiden cok tesekkurler
Sayın Knightrider merhaba,
Evet tabiki iyi telefonla bir nevi Interview yapmış size. Büyük bir ihtimal gönderdiğiniz dosya ve destek evrakları çoğu şeyi açıklamış. Sadece birde sizden duymak istemiş görevli. Yakında eğer görevli bu telefon görüşmesinde ikna oldu ise dosyanız vize onayına ilerler eğer görevli ikna olmadı ise mektupla bir yüz yüze Interview- görüşme tarihi belirtir ve gönderir.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tesekkurler excellans acikcasi dosyamizin bu kadar cabuk acilacagini tahmin etmemistim telefon gorusmesinde ikna olmama gibi bi durum oldugunu sanmiyorum insallah biranonce islemlerimiz tamamlanir tekrar tesekkurler excellans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider,

Hayırlısı olsun, demekki sizin dosya görevlisi fazla yoğun değildi sizin dosya öncesi buda güzel bir şans bu tarihlerde Ankara Konsolosluğu için.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

nureddinfatih yazdı:Belki de pasaportunu isteyecekler. Umarim oyle olur.
Nurettinfatih

Ah nerede. bizimki pek öle gibi gözükmüyor. Dosya suan CIC de desicion made. Haber kötü gibi görünüyor. bu ikinci başvuru ilki eşimin cezalı durumda olması nedeniyle Son aşamada Ankarada iken CIC tarafından durdurulmuştu. Cezalı durumu ortadan kaldırmamızı ve tekrar başvurmamızı istemiştiler. Gereken ödemeler yapıldı ve tekrar başvuru yaptık. Bakalım bu sefer ne gerekçeleri var mektup gelince göreceğiz.
Benim eşim burada olduğundan ve kanadaya gitme gibi bir acelemiz olmadığından çok ta önemdsemiyorum ama hergeçen gün bende hırs yapmaya başladı bu durum. İnad ettim açıkçası sırf gidip 1 ay için kalmak için bile olsa sonuna kadar gidicem. Tabi olan bizim money lere:)))
Valla bunlar bulmuşlar nasıl para kazanılacağımı, resmen yoluyorlar milleti. Neyse ben fazla konuşmaya başladım:))
ResimResim
seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen seasines »

Sayin Excellans ve Uye Arkadaslar,

size buyuk bir sevinc ile esimin sposorluk islemlerinin tamamlandigini, ve vizeyi aldigimmzi bildirmek istedim.Asagida sizlere referans olmasi acisindan tarihleri vereyim.

22 Nisan -evraklar Missisaugaya ulastirildi,
28 Mayis - sponsorluk kabul edildi, dosya Ankara'ya gonderildi,
9 Haziran- dosya ankara'ya ulasti, esimin gocmenlik islemleri basladi,
13 Temmuz- esimi Ankara'dan arayip, islemlerin sonuclandigi bildirildi. Ayni gun cargoya verdik.
16 temmuz -pasaport immigration vize basilmis olarakbize geri ulasti.

Hicbir geri donme, evrak isteme yada bekleme olmadi, toplam islem 3 aydan kisa surdu. Tabi bunun birinci sebebi Excellans oldu. Bu konuda ona minnetarim ve diger uye arkadaslarda tabi.
Gerek bu forumda gerekse eskisinde (kanadam.com) sponsorluk islemleri ile ilgili her yazilani okudum ve bize cok buyuk yardim oldu. Ayni zamanda, takildigim konularda saolsun Excellans, herkese oldugu gibi banada cok yardimci oldu.

Kisacasi burdan bilgilerini paylasan herkese cok tesekkur ediyorum, Insallah bekleyen digerarkadaslarin islemleri en kisa ve hayirli bir sekilde tamamlanir.

Saygilarimla,
En son seasines tarafından Temmuz 20, 2010, 12:19 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

seasines
tebrikler dosya açıldıktan hemen hemen 1 ay sonra vize çıkmış. darısı bizim başımıza.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Seasines;
Tebrik ederim gercekten de jet hiziyla islemleriniz sonuclanmis. Esinizle bir omur boyu mutluluklar dilerim. Kismetse yolculuk Kanada'nin neresine?
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

seasines

vizeniz hayirli olsun.basvurunuz bizimkinden sonra gitmis ama vizenizi daha erken almissiniz insallah bizimkide biran once cikar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Seasines merhaba,
Hem evliliğinizin hayırlı ve mutlu geçmesini diler hemde yeni ülke ve yaşamınızda başarılar dileriz. Tekrar hayırlı olsun
Not: Bizleri unutmayın...
Saygılarımızla,

seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Ali-baba, Nureddinfatih, Knightrider,

Tesekkurler iyi dilekleriniz icin. Umarim sizin islemlerinizde en kisa zamanda sonuclanir. Sonucun ne olabilecegini ve islemlerin ne kadar surede sonuclanacagini bilmeden beklemek gercekten cok zor. Allah yardimci olsun hepimize.
Ben Toronto'da yasiyorum, esim buraya gelicek kismetse.
Dosyanin bu kadar cabuk osonuclanabilecegini hic beklemiyorduk, Eylul- Ekim gibi en erken biter diye dusunmusduk ama kismet boyleymis, simdi ev ve ucus islemlerini hizli bir sekilde halletmeye calisiyorum.
Arkadaslar, Insalah darisi sizin de basiniza.

Saygilar, Kolay gelsin
seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Seasines merhaba,
Hem evliliğinizin hayırlı ve mutlu geçmesini diler hemde yeni ülke ve yaşamınızda başarılar dileriz. Tekrar hayırlı olsun
Not: Bizleri unutmayın...
Sayin Excellans,

Size ne kadar tesekkur etsem azdir. Sizin emeginizden, bilginizden yararlandik ve sonucu kisa surede olumlu bir sekilde geldi. Hersey icin saolun. Sizleri hic unutmayacagim.

Saygilarimla,
bravo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bravo »

sn excellans ve forum sakinleri merhaba, sormak istediğim önemli bir konu var.geçen yıl yaptığım başvurum sonucunda, birkaç ay içinde PR hakkımı almayı umut ediyor,bekliyorum.
danışmak istediğim durum ise; yaklaşık 1,5yıldır beraber olduğum kız arkadaşım farklı bir ülkenin vatandaşıdır.kendisiyle malesef uzun süredir(10ay) okul,vs. gibi mecburiyetlerinden ötürü yüzyüze görüşememekteyiz.bizim planımız beraber kanadaya gitmek ve orada beraber bir yaşam kurmaktı.fakat ben kanadaya birkaç ay içinde gittiğim takdirde yine bir süre (uzun veya kısa)görüşme şansımız çok yüksek olmayacak gibi gözüküyor.kendisi ülkesinde üniversiteyi yeni bitirdi, fakat fransızcası yok.ingilizcesi ise intermediate. başvurumu yaparken onu da eklemeyi düşündüm fakat başvuru kriterleri, kendisinin eğitim iş tecrübesi dil gibi özelliklerini göz önünde bulundurduğumda ve aramızda nişan evlilik gibi resmi herhangi bir bağ bulunmadığından ötürü başvurumda kendisini göstermedim.sizce kendisiyle bu ayrılığı en kısa zamanda nasıl sonlandırmamız mümkündür,bunun için hangi yolu izlemeliyiz?kendisiyle çok istediğimiz evliliğimizi yapıp bundan birkaç ay sonra ülkeye (tek başıma) ayak basar basmaz ona sponsor olmam ve başvuru yapmam olasımıdır?yol gösterirseniz çok sevinirim.Saygı ve sevgiler,
Bravo
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bravo merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz, Evet! Eğer aranızda bulunan geçmiş beraberliğinizi ve sonucunda yapılan evlilik birleşiminizin ciddi ve geçerli olduğunu ispatlayabileceğinizi düşündüğünüz anda PR hakkınızı elde edip şimdiki arkadaşınıza- gelecekteki eşinize sponsor yoluyla başvurusunu yapabilirsiniz. Bu başvurunun en önemli kıstası ve şartı evliliğin ciddi ve gerçek bir ilişki sonucu gerçekleştiğini ispatlamaktır.
Saygılarımızla,

bravo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Bravo merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz, Evet! Eğer aranızda bulunan geçmiş beraberliğinizi ve sonucunda yapılan evlilik birleşiminizin ciddi ve geçerli olduğunu ispatlayabileceğinizi düşündüğünüz anda PR hakkınızı elde edip şimdiki arkadaşınıza- gelecekteki eşinize sponsor yoluyla başvurusunu yapabilirsiniz. Bu başvurunun en önemli kıstası ve şartı evliliğin ciddi ve gerçek bir ilişki sonucu gerçekleştiğini ispatlamaktır.
çok saolun.ciddi olduğunu ayda bile kanıtlayabiliriz excellans bey fakat benim merak ettiğim sponsorlukta maddi bir kıstas varmıdır?kanadada tüm donanımlarıma rağmen yeni bir göçmen olarak,bir süre işsiz olma durumum her halükarda olacaktır diye tahmin ediyorum.bunun yanında ayrı olmak artık iyice sıkıntı ve acı veriyor.bu süreyi minimuma hangi yöntemle indirgeyebiliriz?
turistik vizeyi ve dil okulunu düşündük.kendisi klasik bir yeni mezun olarak ardımdan turistik veya dil okulu amacıyla gelebilir ve orda evliliğimizi yapabilirmiyiz?bununla bağlantılı olarak,kendisini ülkesine net bir şekilde bağlayan bir durum kanıtlayacağımızı hiç sanmıyorum.önerilerinizi bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bravo,
İşsiz olmanız yada çalışmıyor olmanız etken değildir. Etken şudur 3 yıl süre ile bu insana bakabileceğinizi belgelemek. Eğer belli bir yatırımınız var ise bunu bankaya koyarak göstereceğiniz imkan, taşınmaz mal varlıkları ( Kanada - Türkiye yada herhangi bir ülkede) 2009-2010 yılı için kabul edilebilir meblag vergiler hari. yıllık 30-33.000 CAD arasıdır.

Sizin durumunuzda şu yapılabilinir, bankada mevduatla beraber basit anlamda da olsa bir işte çalışıyor olmakla beraber başvurunuzu yapabilirsiniz.Diğer çözümler ise ;
Eşinize bir iş bulup çalışma izniyle gelebilmesi,
Turist vizesi ile gelebilmesi, Ülkesini bilmemekle beraber - Geri döneceğine dair elde tutulur bir sunum gerekli
Eğitim yolu ile gelebilmesi, Belli bir masrafı gözden çıkarmak gerekli ve ayrıca vize uzatma garantiside bulunmamakta eğerki aksi bir durumda yani okeyde verilebilinir verilmeyebilinirde. Aynı konu Trv yani turist yada ziyaretçi vizesi içinde geçerli.

Ama tabiki eğer kendisi bu tarafa (Kanada'ya) geçerse turist yada eğitim vs ile evliliğinizi yapıp Kanada içinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Burada şu durum var, alacağı vize sonuna kadar dosya sonuçlanmazsa vize uzatacagı zaman başka bir neden gösteremeyip ( Eğitim uzatılması, iş bulunması vs) şu kararı verebilirler. Tamam gidin kendi ülkenizde dosyanızın sonuçlanmasını bekleyiniz.

Birde şunu belirteyim INLAND yani Kanada içinden başvuru OUTLAND Kanada dışı başvurudan çok çok daha uzun sürmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaslar:

9 Hazirandan itibaren beklemekte oldugum PR kartim tam 45 gun sonra 20 temmuzda elime ulasti. Ayni gun BC ehliyetimi yenileme basvurusu yaptim.
bravo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

anlıyorum.kendisiyle detaylı konuştuktan sonra daha sağlıklı karar vereceğimizi düşünüyorum.
yine de forumdan takip ettiğim kadarıyla,tecrübenizi ve bana sunduğunuz seçeneklerimizi değerlendirdiğimde ilk etapta outland başvuru yapmak uygun gözüküyor.
vergiler hariç dediniz.teyit etmek için sormak istiyorum.bankada gösterilecek 50.000tl ve basit bir iş başvuru için yeterli olacakmıdır?
bu 50.000tl nin başvurudan kaç ay önce veya ne kadar süreyle hesapta durması gerekir?
bahsettiğiniz basit iş kalifiye olmayan pizzacılık garsonluk gibi bir iş de olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bravo merhaba,
Evet vergiler hariç, bu kısmı açıklayalım. Kanada'da çalıştığınızda Türkiye'de olduğu gibi NET maaş Brüt maaş vardır. Vergiler hariç kısmı işte Brüt maaş yani kesintilere uğramadan yıllık minumum 30-33.000 gibi bir gelir beyanı ile kabullük ortaya çıkar. Bahsettiğiniz 50.000 tl yaklaşık olarak 33.500 Cad yaparki bu yeterlidir. Burda yapacağınız şu olacak bu meblağı Vadeli hesaba yatırıp aylık yada 3 aylık yada 6 aylık vs gibi bir gelir elde ettiğinizi beyan edeceksiniz. Ayrıca evet kalifiye iş olması önemli değildir. Önemli olan sadece full time iş olmasıdır. Bu pizzacıda olabilir, benzin istasyonuda vs vs. (Full time iş minumum haftada 37.5 saat)
Zaten siz yeni geçiş yapıp eğer karar verirseniz başvuru yapmaya; Uygun gördüğünüz zamanda yatırmanız yeterlidir. Burada herhangi bir son 3 ay vs gibi bir kıstas yoktur mevduat yada yatırım araçları ile gelir göstermekte. Ama tabiki bir iki ay önce olması ve bankadan gelen faiz yada geliri yine hesapta tutmanız yada çekmenizin belgelenmesi daha iyi bir izlenim verecektir. Bu parayı Sponsorluğunuzun onayı geldiği zaman çekebilirsiniz. Bakın burada esas amaç Ben X eşim Y'e 3 yıl boyunca hiçbir ihtiyaca ve desteğe gerek duymadan bakabilecek durumdayımı ispatlamaktır.
Sponsorluk başvuruları 2 adımda gerçekleşir;
1- Sponsor olmak isteyen eşin Sponsor olabilir kararının verilmesi,
2- Sponsor olunacak kişinin Kanada'ya geçiş kararının verilmesi.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Seasines;

Tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun gercekten de hızlı bir başvuru süreci geçirmişsiniz. Bundan sonraki hayatınızda size ve eşinize başarılar dilerim. Darı tüm bekleyenlerin başına :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Bir haber yokmu hala ?
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön