Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Nekropsi,
Evet, sponsorluk kabul edildikten sonra size atanan dosya numarası ile siz yani KANADA'daki eş kendi bilgilerini girip dosyaya bakabilir. Dosya Ankara'ya gelip eşiniz dosya numarası aldığındada eşiniz kendisine ait bilgileri girip dosyayı kontrol edebilir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Excellans,

Kusura bakmayın, tam netleştirebilmek için teyit etmek istedim, o zaman bize tekrar bir dosya numarası verilecek, eski dosya kapandığından doğru mudur acaba? Bizde bu dosya numarasını ancak başvurunun kabul görmesinden sonra gelen mektupla, tabi gelirse öğrenebileceğiz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Nekropsi;

Ben de sürekli başvuru numaramla internetten takip ediyordum. Malesef internetteki bilgileri hemen guncellemiyorlar. Benim dosyam için "a decision has been made" ifadesini ben Kanada'ya geldikten bir hafta sonra koymuşlar internete.
Sana tavsiyem dosyan Ankara'ya geldikten sonra sık sık e-mail atıp durumu sorgula. Hemen cevap yazmıyorlar ama yine de konsolosluktan en hızlı bilgi alma yolu bu bence.
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tc-yusuf »

Sayın Excellans
Evt ya bende bu konuyu soracakdim eşim bana yeniden istek yaparken eski dosya numarasi uzerinden yapılmıyor degil mi eski dosya gecmişde kaliyor yeni dosya numarasi ile hersey yapiliyor ?
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans merhaba;

Geleli 8 gün oldu ve ancak şimdi fırsatım oldu SIN card için başvurmaya. Bugün müsait oldugum için BC ehliyetimi de yenilemek istedim. Süresi 2008 Agustosta dolmustu. PR cardim olmadan yenisini veremeyeceklerini söylediler. Ben araba aldım. Ve Turkiyeden ehliyetimle kullanıyorum. ICBC'deki görevli daha onceden Kanada ehliyeti aldığım için artık Turk ehliyetimin geçersiz olduğunu söyledi. Elimde COPR belgem var ve yine de islem yapmıyorlar. Sonuçta benim bir sekilde ise gitmem gerekiyor ve 2 ay ehliyetsiz mi duracam. Ne tavsiye edersin?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Nekropsi ve TC-Yusuf merhaba,
Evet eski dosyalarınız zaten karar verilmiş ve kapatılmış. Onlara ait dosya numarasıyla nasıl yeni bir başvuruyu takip edebilirsiniz. Sponsorlarınıa gelecek olan sponsorluk kabul mektubunda zaten yeni numaralarınızıda göreceksiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Nureddinfatih merhaba,
Doğrudur o eyalet biraz farklı bu konuda. Ben size şöyle bir çözüm önereceğim, PR kartınız gelene kadar aracınızı kullanınız ve herhangi bir polis durdurmasında Türkiye ehliyetinizi gösteriniz ve yeni geldiğinizi ibraz ediniz nazik bir dille, ve yeni eyalet ehliyetinede başvurduğunuzu belirtiniz. Bir sorun çıkmayacaktır ama fazlada hata vesaire yapıp tabi hergün polis çevirmesine takılmayınız...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

slm Excellans,

hani şu sponsor olunan eşin babasını ve kardeşlerinin 6şar tane fotoğrafı isteniyo ya, onların kesinlikle 6 tane ve arkasında fotoğrafçı tarafından fotoğrafı çekilmiş kişinin isminin yazılmış olması şart mı?

zaten biliyorsunuz türkiyede fotoğrafçılar rutin olarak kişi ismini yazmazlar foto arkasına.. onu da geçtik ben teyzemin dedemin dayımın fln birer tane fotoğrafını gönderim sadece :) bu sorrun olur mu acaba? ya da 6şar tane toplayıp çok geçmeden yollamalı mıyım, ya da babam kanadada mı çoğaltmalı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:slm Excellans,
hani şu sponsor olunan eşin babasını ve kardeşlerinin 6şar tane fotoğrafı isteniyo ya, onların kesinlikle 6 tane ve arkasında fotoğrafçı tarafından fotoğrafı çekilmiş kişinin isminin yazılmış olması şart mı?
zaten biliyorsunuz türkiyede fotoğrafçılar rutin olarak kişi ismini yazmazlar foto arkasına.. onu da geçtik ben teyzemin dedemin dayımın fln birer tane fotoğrafını gönderim sadece :) bu sorrun olur mu acaba? ya da 6şar tane toplayıp çok geçmeden yollamalı mıyım, ya da babam kanadada mı çoğaltmalı?
Sayın Barış merhaba,
Öncelikle sizden kimse 6'şar tane eşin babasının, kardeşlerinin vs vs vs üstelik fotografcıdan arakasına yazı yazılmasını vesaire istemiyor. Sanırım siz herşeyi birbirine karıştırmış durumdasınız!!!!
Sponsorluk dosyasında özellikle istenen resimler (6 - 8 adet )sponsor olunacak kişinin kendine ait biometrik çekilmiş resimlerdir. Diğer resimler yani eş, akraba, vs resimleri ise normal çekilmiş tatilde, evde, tiyatroda, bahcede, sokakta vs vs vs.. sponsor olan ile sponsor olunan kişinin aralarındaki ilişkiyi ispatlamak desteklemek amaçlı istenen resimlerdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans

ama IMM 0008 formundaki page 2 of 2'da bu fotoğrafları koymamız gerekmiyo mu en azından?

ya da bu fotoğrafları ibraz edeceğimiz farklı bir alan yok muydu?

ben hazırlanması gerekenler arasına bunları da almıştım bi karışıklığa mı mahal verdik acaba?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:Excellans
ama IMM 0008 formundaki page 2 of 2'da bu fotoğrafları koymamız gerekmiyo mu en azından?
ya da bu fotoğrafları ibraz edeceğimiz farklı bir alan yok muydu?
ben hazırlanması gerekenler arasına bunları da almıştım bi karışıklığa mı mahal verdik acaba?
Sayın Barış merhaba,
Ordaki boşluklar ve ilgili fotograflar eğer sponsor olunan ve beraberinde başka gelecek olanlar var ise doldurulacak ve resim eklenecek kısım. Annenizin yanında babası, kardeşi vs gelmeyecekse sadece o kısma N / A yazıyor ve geçiyorsunuz. Siz geleceginiz için sadece Anneniz o formunda sizin resminiz ve bilgileriniz eklenecek.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

merhaba excellans
hatırlarsanız daha önce de belirtmiştim bütün evrakları hazırlayıp dosyalarımızı göndermiştik. biz eşimin sponsorluğunun kabul edilip edilmediğini belirten mektubu beklerken dosyalaraımızın ankaraya geldiğini belirten bi mektup geldi galiba bu olumlu bi gelişme geçen hafta eşimde türkiyeye geldi şimdi birlikteyiz bu süre içinde yapmamızı önereceğiniz birşey varmı birde bu durumda ankara ne kadar sürede bi cevap verebilir cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:merhaba excellans
hatırlarsanız daha önce de belirtmiştim bütün evrakları hazırlayıp dosyalarımızı göndermiştik. biz eşimin sponsorluğunun kabul edilip edilmediğini belirten mektubu beklerken dosyalaraımızın ankaraya geldiğini belirten bi mektup geldi galiba bu olumlu bi gelişme geçen hafta eşimde türkiyeye geldi şimdi birlikteyiz bu süre içinde yapmamızı önereceğiniz birşey varmı birde bu durumda ankara ne kadar sürede bi cevap verebilir cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Sayın Knightrider merhaba,
Bu gelişme önemli mi? Tabiki önemli eşinizin sponsorluğu kabul edilip dosyanız Ankara'ya sevk edilmiş. Yine size gelen mektubun başında BXXXX diye devam eden dosya numaranız olacaktır. Artık sizde o dosya numarası ile durumunuzu kontrol edebileceksiniz. Eşiniz ve siz bu andan itibaren birlikteliğinizi, ilişkinizi, evliliğinizi ispatlayacak ( Eşinizin geliş gidiş vize fotokopileri, ucak bilet koçanları, resimler, varsa aranızdaki mali durumlar, telefon ve diğer iletişimsel dökümanlar) gibi toplamaya devam ediniz. İlk yolladığınız dosyanın içeriğini bilmediğim için olası bir inanmamazlık durum oluşup sizi görüşmeye çağırdıklarında bunlarla hazırlıklı olursanız herşey sizin için olumlu olacaktır. Süre konusuna gelince malum bu dönem Kanada konsolosluğunun yoğunluğunuda dikkate alarak ve dosyanızın Ankara'ya gelip size şu tarihten itibaren dosyanız işleme alınmıştır mektubundan sonra normalde minumum 8 hafta ve 3 ay gibi süre içinde vize işlemleriniz için eğer (Sağlık kontrolünüzü olduysanız en başta, eğer PR hakkınızın karşılığı olan 490 CAD masrafı yatırdaysanız yine en başta) gerekli görülürse Interview - görüşmeye çağrılır eğer gerek görülmez ve dosyanıza, evliliğinize, ilişkinize sunduklarınız ile onay verilip vizenizin basılması için pasaportunuz istenecektir.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

teşekkürler excellans sağlık raporunu sizin tavsiyenizle başvurudan önce almıştık . 490 dolarlık ödemenin yapılıp yapılmadığını tam hatırlayamıyorum ama galiba bi 550 dolarlık bi ödeme yapılmıştı sanırım sizin bahsettiğiniz ödeme bu değil eğer bu ödeme yapılmadıysa bize ödemenin yapılması için bi bilgi vereceklermi birde bu ödemenin yapılmaması sürecimizin hızını etkilermi acaba??
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:teşekkürler excellans sağlık raporunu sizin tavsiyenizle başvurudan önce almıştık . 490 dolarlık ödemenin yapılıp yapılmadığını tam hatırlayamıyorum ama galiba bi 550 dolarlık bi ödeme yapılmıştı sanırım sizin bahsettiğiniz ödeme bu değil eğer bu ödeme yapılmadıysa bize ödemenin yapılması için bi bilgi vereceklermi birde bu ödemenin yapılmaması sürecimizin hızını etkilermi acaba??
Sayın Knightrider,
Evet bahsettiğim 490 cad tutarındaki PR fee , hayır etkilemez pasaport istendiği zaman sizden bu yatırılmıştır makbuzunuda isteyecekler sadece.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayin Knightrider,

Merhaba, acaba dosya basvuru tarihiniz ne zamandi ve ne kadar surede Ankaraya ulasti. ben de kendi dosyam icin karsilastirma yapacagim. Tesekkurler
ResimResim
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba nekropsi
bizim dosyalarımızın ulaşım tarihi 31,03,2010 du bu tarihte ellerine geçmişti yaklaşık 2,5 ay sürdü
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

selam excellans ve arkadaşlar. yaz sezonunun basşlamasından dolayı pek fazla internette takılamadım. gecen gun ikinci basvurumuz kabul oldu. birincinin kabul olmama tek bir imzayı atmamış olmamızdı.hemen imzayı halledip tekrar gonderdik ve 1 hafta sonra client ID ve dosyanın ankaraya gonderildigini yazan bi kagıt geldi. fakat CIC sitesinde bu numarayla işlem yapmak istedigimde kayıt bulunamadı diyor. acaba sorun nedir? kendi adımla esşimin adıyla denedim ama olmadı.
excellans bide iletişim adresi olarak formlarda belirttiğim adreste eylül ayına kadar kalmayacağım. iletişim adresimi değiştirmek için ankaraya nasıl mail yazmam gerekir.diğer forumda sayın yetkili........ diye örnekler vardı.
teşekürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali-baba yazdı:selam excellans ve arkadaşlar. yaz sezonunun basşlamasından dolayı pek fazla internette takılamadım. gecen gun ikinci basvurumuz kabul oldu. birincinin kabul olmama tek bir imzayı atmamış olmamızdı.hemen imzayı halledip tekrar gonderdik ve 1 hafta sonra client ID ve dosyanın ankaraya gonderildigini yazan bi kagıt geldi. fakat CIC sitesinde bu numarayla işlem yapmak istedigimde kayıt bulunamadı diyor. acaba sorun nedir? kendi adımla esşimin adıyla denedim ama olmadı.
excellans bide iletişim adresi olarak formlarda belirttiğim adreste eylül ayına kadar kalmayacağım. iletişim adresimi değiştirmek için ankaraya nasıl mail yazmam gerekir.diğer forumda sayın yetkili........ diye örnekler vardı.
teşekürler.
Sayın Ali-baba merhaba,
Siz gelen dosyada bulunan Client Id ile giriş yapamadınız mı? Sizde iki adet numara olmalı Client ID birde Kit Number bunlarla Sponsor olan kimse onun bilgileri ile sorgulama yapınız. Ayrıca Ankara'ya intikalden yaklaşık bir ay içinde size bu sefer Ankara tarafından File number verilecek bununlada sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca adres değişikliğiniz sabit bir adres ise gerçekleştiriniz. Yani 2 ay sonra tekrar bir adres değişikliği olacakca yada aynı yere taşınılacaksa vesaire yapmayınız. Tabi bu konuştuğumuz eğer siz Türkiye'deki adresten bahsediyor iseniz.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

evet excellans client ID ile giris yapamadim nedense. adres sabit adres degil gecici olarak.ailem yazlikta oldugu icin ankaradan gelen mektubu alicak kimse olmayacak.ben zaten antalyadayim.acaba postaeye not filanmi biraksak? bu adrese gelen tum mektuplari baska adrese yonlendirme gibi falan?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali-baba yazdı:evet excellans client ID ile giris yapamadim nedense. adres sabit adres degil gecici olarak.ailem yazlikta oldugu icin ankaradan gelen mektubu alicak kimse olmayacak.ben zaten antalyadayim.acaba postaeye not filanmi biraksak? bu adrese gelen tum mektuplari baska adrese yonlendirme gibi falan?
Sayın Ali-baba,
Evet eğer devamlı-sürekli bir değişim değilse, postahane ile bu sorunu çözebilirsiniz ufak bir masraf karşılığında
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

selam excellans.
her ne hikmetse client id girerek dosya durumunu goremiyorum. acaba dosya ankaraya gelip te ankara file no verincemi internetten durumumu gorebilicegim anlamadim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali-baba yazdı:selam excellans.
her ne hikmetse client id girerek dosya durumunu goremiyorum. acaba dosya ankaraya gelip te ankara file no verincemi internetten durumumu gorebilicegim anlamadim.
Sayın Ali - baba merhaba,
Client-id ile işlem gözükmüyorsa, adınız - soyadınız - dogum yeriniz - Receipt Number ile deneyiniz. Ayrıca evet Ankara'da size geri döndüğünde yine o File number ilede kontrol yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba excellans ,
eşimle resmi nikahımızı yaptıktan sonra türkiye kimliğini değiştirmeye fırsatımız olmamıştı , şimdi değiştirmeyi düşünüyorduk fakat kafamıza bi soru takıldı şimdi eşimin pasaportunda ve kanada kimlik kartında soyismi kızlık soyismi olarak geçiyor resmiyette benim spoyismimi almış bulunuyor eşimin pasaport süreside dolmak üzere onuda uzatcaz şimdi kimliği değiştirdiğimizde pasaporttaki soyisimde değişmiş olacak bu durumda eşimin pasaportundaki soyisim farklı kanada kimliğindeki soyisim farklı olacak acaba bu durum kanadaya giriş esnasında sorun yaratırmı ?? bu durumu nasıl çözebiliriz.
yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

knightrider yazdı:merhaba excellans ,
eşimle resmi nikahımızı yaptıktan sonra türkiye kimliğini değiştirmeye fırsatımız olmamıştı , şimdi değiştirmeyi düşünüyorduk fakat kafamıza bi soru takıldı şimdi eşimin pasaportunda ve kanada kimlik kartında soyismi kızlık soyismi olarak geçiyor resmiyette benim spoyismimi almış bulunuyor eşimin pasaport süreside dolmak üzere onuda uzatcaz şimdi kimliği değiştirdiğimizde pasaporttaki soyisimde değişmiş olacak bu durumda eşimin pasaportundaki soyisim farklı kanada kimliğindeki soyisim farklı olacak acaba bu durum kanadaya giriş esnasında sorun yaratırmı ?? bu durumu nasıl çözebiliriz.
yardımlarınız için sonsuz teşekkür ederim
Hayır Kanada'ya girişte zaten kimlik ibraz etmeyecek. Ama girişten sonra tüm eski soyadlarını değiştirme başvurusu yaparak bunları halledecek. Özelliklede SIN kayıtlarını ilkönce düzelttiriniz. Service Canada'ya ulaşarak buradan bu isteği gerçekleştirecek. Diğerleri içinde toplamda 120-200 cad gibi bir masrafla hepsini yenilemiş olacak.
Yani SIN CARD + PR CARD + EHLIYET (varsa) + PASAPORT bunların değişikliklerini yapınız. Ama eğer vakti var ise bu değişiklikleri Türkiye Kanada konsolosluğundan da yapabilir. Tabi beklemek ve masrafları biraz farklı olarak. Diğer yandan Pr kartındaki soyisim değişikiliği + Pasaport soy isim değişikliği içinde girişte yanında evlilik cüzdanını alırsa olası bir sorunki olmaz ama onu ibraz ederek geçişini yapabilir.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen granby »

merhaba excellans sponsor ile ilgili bir iki sorum var size ben 5 yildan fazla canada da kaldim(2005 ocak ayi) basvuru yaptim kabul olmadi ardindan ayni zamanda evlilk yaptim oda eski esimle anlasamadigimiz icin bir sure sonra ayrildik. rp islemin iptal oldu ve sonra cikisim geldi 27 nisan 2010 canada dan ayrildim canada da quebec te kalmistim ve 2009 temmuz ayinda tanistigim kiz arkadasimla ben tr ye gelmeden evledik 14 nisan 2010 basvuruyu yaptik 12 mayis 2010 gibi butun dosyalari ben daha canada dayken hazirladik saglik raporu sicil kagidi canada ve turkiye.bas vuruformu, butun fotograflar ,esimin ailesinden referans kagitlari,ve arkadaslardan da bas vurum missisago ya gitmisti oradan kagitlar 15 haziran gibi turkiyeye gonderdiklerine dair bir yazi geldi bana bu arada esim csq basvurdu ve bir agoustos gibi beni ziyaretye de geleck. asagi yukari boyle bir gecmis sorum kagitlarimin turkiyede cok uzun surermi veya iptal etme gibi bir seyleri olurmu basvuruyu biraz tedirginlik var (gecmisteki islerin olmus olmasindan dolayi) ve turkiyede ne kadar beklerim sayggilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby merhaba,
Öncelikle eşinizle yaptığınız başvuruda tüm gerekli masrafları yatırdı iseniz (Sizin PR masrafınızda dahil 490 cad olan) ve dediğiniz gibi sağlık raporu sonucunuda yolladı iseniz. Ve başvurduğunuz dosyadaki destek ve ilişkinizi, evliliğinizi ispat edecek dökümanlar vize görevlisi tarafından ikna edici bulunursa en fazla 2 ay içinde işleminiz sonuçlanır. Fakat, eğer dosyanızda sunduğunuz belgeler görevliyi ikna etmez ise size interview - görüşme talebi bildireceklerdir. Dosyanızın gelmesi + dosyanın Ankara konsoloslugunda işleme açılması + incelenip görüşme talebi istemi ve görüşme tarihi gibi bir yapıda da 3 - 4 ayda bu süreç sürecektir.

Siz şimdi Türkiye'deki adresinize gönderilecek olan Kanada Ankara Konsolosluğunun dosyanızın teslim alındığını ve işleme açıldığını bildiren mektubu ve bu mektuptaki işlem takip numaranızı yani yeni File Number'ınızı bekleyiniz.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cok tessekur ederim bilgilendirdiginiz icin herhangi bir gelisme olursa size yazarim
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba excellans
dün itibariyle elime canada ankara consolosluğundan bi mektup geldi içeriği tamamen ingilizce olduğu için pek bir şey anlayamadım mektubun ne anlatmak istediğini açıklarmısınız.

this refers to your application for permanent residence in canada which was received at this office on 21 june 2010.

we have created a file with the file number pasted above. you must quote this file number in any future correspondence.
processing time
applications for permanent residence in canada in the category in which you have applied normally require fourteen months to process at this office. this is our current estimate; however circumstances may change. please consult the CIC website for up-to-date information on processing time at our office

you may also check basic case status on-line at the citizenship and immigration website using the e-client application status function that is found in the online services section of the website (http://www.cic.gc.ca/)

during this normal processing period we will not respond to status enquiries and request that you do not correspond with this office except for the following purposes

-change of adress or contact information including change of e-mail adress
-change of immigration representative
-request for withdrawal of your application

interviev
you will be notified of the appointment for your interview, if required, approximately two months prior to the date of the interview, and you will be provided with further instructions at the time.
thank you for your interest in canada.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Öncelikle hayırlı ugurlu olsun, Dosyanız Ankara'ya ulaşmış - Dosyanız incelenmeğe alınmış ve sizin adınıza FILE NUMBER oluşturulmuş. Şimdi o meshur bekleme sürecine gireceksiniz. Her hafta salı günleri dosyanızı bu file number ile online takip edebilirsiniz. Bundan sonraki süreçte eğer gerekli görülürse Interview- görüşmeye çağıracaklar gerek görülmezse vize işlemlerinize devam edecekler.

Tekrar hayırlı olsun.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tesekkurler excellans allah sizden razi olsun
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

knightrider selam.
bu mektup dosyanız kanadadan ankaraya gonderildikten kaç gün sonra elinize gecti? ve mektubu size getiren gorevli kapıyı calip imza alarakmı teslim etti yoksa posta kutusunamı bıraktı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Granny merhaba,

Excellans daha iyi bilir ama ben yine de hatirlatmak istedim. Parmak izi kontrollu sabika kaydi almani isteyebilirler. Daha once Kanada'da 6 aydan fazla kaldiysan, ki kalmissin, benim tavsiyem henuz konsolosluk istemeden parmak izi kontrolu yaptirman. Quebec polisinden bir form isteyeceksin sonuclanmasi en az 120 gun suruyor. Benimki yaklasik 180 gunl
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Granny merhaba,
Excellans daha iyi bilir ama ben yine de hatirlatmak istedim. Parmak izi kontrollu sabika kaydi almani isteyebilirler. Daha once Kanada'da 6 aydan fazla kaldiysan, ki kalmissin, benim tavsiyem henuz konsolosluk istemeden parmak izi kontrolu yaptirman. Quebec polisinden bir form isteyeceksin sonuclanmasi en az 120 gun suruyor. Benimki yaklasik 180 gunl
Nureddin beye katılmakla beraber hatta isteyebilirler değil bu bir gerekliliktir. Ben sayın Granby'nin ilk başvuru zamanı bu dosyayı eklediğini düşünerek bu konuda açıklama yapmadım, 5 yıl orada kalmış birinin zaten form ve dökümanları doldururken bu uyarı ve 6 aydan fazla kalınmış ülke yada ülkelerden alınacak sicl yada polis kayıt bilgilerinin ibraz edilmesini. Nureddin beyin dediği gibi eğerki ! ilk başvurunuzda bunları temin edip dosyanıza koymadı iseniz, şimdiden bu işleme başayıp sonuçlandırmanız sizin dosya sürecinizinde hızlanmasını sağlayacaktır.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans sizin bu konuda dusunceniz nedir?

knightrider selam.
bu mektup dosyanız kanadadan ankaraya gonderildikten kaç gün sonra elinize gecti? ve mektubu size getiren gorevli kapıyı calip imza alarakmı teslim etti yoksa posta kutusunamı bıraktı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali-baba yazdı:excellans sizin bu konuda dusunceniz nedir?
knightrider selam.
Sayın Ali-Baba merhaba,
Süre olarak soruyorsanız, Ankara'ya dosya intikal ettikten sonra 30 iş günü içinde başvuru sahibine mektubu yollanır. Bazı illerimizde aynı hafta sahibine ulaşırken bazı illerimizde gelmesi ve ulaşması 2 haftaya kadar çıkmaktadır. Mektup bazı küçük illerimizde postacı tarafından teslim edilsede normalde posta kutusuna bırakılır. Yani imza karşılığı teslim edilen cinsten bir mektup değildir.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayin excellans merhaba hatirlarsaniz vasvurumla iligili yazmistim ve buna istinaden size sunu sormak istiyorum gecmisteki basvurularim su andaki basvurmu etkilermi. visa gorevlisi sadece bu basvuruyumu goz onunde bulunduruyor
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

granby yazdı:sayin excellans merhaba hatirlarsaniz vasvurumla iligili yazmistim ve buna istinaden size sunu sormak istiyorum gecmisteki basvurularim su andaki basvurmu etkilermi. visa gorevlisi sadece bu basvuruyumu goz onunde bulunduruyor
Sayın Granby merhaba,
Eğer geçmişte de Evlilik üzerinden başvuru yaptı iseniz! Ve bu başvuru sonuçlanıp belli bir süre örnek 1-2 yıl sonra ayrılma boşanma ve akabinde yine bir evlilik vesaire gibi bir hikayeye sahipseniz. Bu başvurunuzda size çok daha fazla soru sorulması ve hatta interview talep edilmesine yol açacaktır. Yani görevli sizin bu evliliklerde yada ilişkilerde sadece bu bandı kullandığınızı ve evliliğinizin ciddi olmadığını düşünerek bu talebi gerçekleştirecektir. Ama daha evvelki başvurularınız bahsettiğim gibi senaryoya bağlı değilse örnek Turist vize reddi, İş gezisi vize reddi, FSW vs sınıflarda alınmış bir red tabiki sahip olduğunuz durumu ve başvuruyu etkilemeyecektir.
Saygılarımızla,

granby
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ewet haklisiniz ben ilk gittigim sene 2005 sonunda evlenmistim bas vuru yapildi gorusmeye cagirldik ve gorusmeden gecmistik ama ben dosya orada immigirasyon ajanlarina takildi ve uzun sure kaldi 2009 temmuz gibi sonucladi ama benim yaptigim evlilik 2008 mayis gibi bitti bir birimizi severek evlendik bide otum alip surekli birlikte yasamkti ilk amacimiz ama sonra onun yasnin verdigi deli dolu yasanti aramizda sorunlara neden oldu ve ayrildik ama resmi olarak degil beni cagirdiklarin da rp icin esimi sordular ilkin soylemedim ama daha sonra birlikte olmadigimizi soyledim ve bu surekten dolayi vermediler ve simdi esimle yaklasik bir senedir birlikteyiz bunanla ilgili bir cok dokuman var ve yollandi hepsi sanirim dediginiz gibi mulakata cagirilar ama ret olma gibi bir surec dogarmi sizce
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby,
Anlattıklarınızdan başınızdan bir evlilik geçtiğini çıkarıyorum kısaca toparlarsak;
2005 sonunda bir evlilik yaptınız ve bu evliliğe istinaden PR hakkına başvurdunuz. Dosyanız sonuçlanma aşamasında görüşmeye çağrıldığınız tarih itibari ile eşinizle ayrı olduğunuz için onay verilmedi ve tekrar birlikteliğinize başladınız ve ikinci başvurunuzu yaptınız. Şimdi yeni başvurunuzda tabiki eski başvurunuz size sorun çıkaracaktır. Nasıl ? Vize görevlisi bu ayrılık ve yeniden birliktelik üstünde uzun uzadıya duracaktır. Sizin yapmanız gereken burada vize görevlisine ayrılığınızın aslında resmi bir boşanma olmadığını ispatlamak, aranızda çıkan tartışma sonucu buna beraber karar verişiniz ve yine birbirinizi sevdiğiniz için aradaki sorunları zaman içinde çözerek evliliğinize beraberlik şeklinde devam ettiğinizi düzgün bir şekilde dile getirmek. Ve bu beraberliğin başlangıcından son ana kadar olan ikili ilişkilerinizi resimler, banka evrakları, kira kontratları, aile birliktelikleri, vs vs ile desteklemek olacaktır. Sizin anlatımınız ve sunacağınız destek evrakları bu kararın verilmesinde önem taşımaktadır.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön