Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Gulgul yazdı: Temmuz 20, 2020, 10:52 am Syn excellance bu sabah konsolosluğa mail attım bir kaç defa ve şöyle bir mail geldi sizce ne zaman pasaport isterler daha uzun sürer mi acaba
Birde acaba mülakat gibi yada telefonda arayıp soru sorarlar mı sitede okuyorum çoğu kişi mülakata tabi tutulmuş

✉️Sevgili Beyefendi / hanımefendi
Dosyanız onaylandı, pasaport ibrazı talebiyle ilgili olarak sizinle iletişime geçeceğiz.✉️
Sayin Gulgul merhaba,
Pasaport talebiniz yapilacaksa, herhangi bir soru yada mulakata tabi olmayacaksiniz. Sadece Talep mektubu size e-mail olarak yada bakanlik basvuru hesabinizda mesaj olarak iletilecek. Sizde talep edilen mektubdaki yonergelere uygun olarak VFS - GLOBAL / Kanada araciligi ile pasaport tesliminizi gerceklestireceksiniz. ( VFS - Global Kanada / pasaport teslimi ile ilgili bilgilere ve olasi hizmet ucretleri vs) https://canadasites.vfsglobal.com/tur/tr/can ilgili siteden gorebilirsiniz. Normal donemde pasaport talebiniz minimum 10 gun maksimum 30 gun icinde yapilabilinmektedir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Çok teşekkür ediyorum inşallah bir sonra ki gelişmede buraya yazarım bütün sorularıma içtenlikle cevap verdiniz 🙏🏻
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Isse »

Merhabalar bir sorum olacakti. Eşim 2019 Ekim ayında basvuru yaptı.Kasım ayında ilk mail geldi ve eşimin 5 yılını doldurmadigi için 5 yıl doldurmadan sponsor olunamayacagi yönündeydi. Ertesi gün parmak izi ve yüz taramasına gitmem gerektiğini yazan bir mail daha geldi. Bir kaç gün sonra parmak izi ve yüz taramasına gittim. Bu parmak izi ve yüz taramasına gitmem başvurumuzun kabul olduğu anlamına mi geliyor? Ayrica Başvuru yapali
Ekim ayında 12 ay olacak. Başvuru Sürecim hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde eşimin 2021 in 3. ayında 5. yılı doluyor 5 yılı doldurmayi beklemek zorunda miyiz? 2021 in 3 üncü ayında mi bizim başvuruya bakacaklar? Yani ondan sonra mı bizim başvuru sürecimız tekrar başlayacak? Kafan o kadar karışık ki gerçekten inşAllah anlatabilmisimdir kendimi. Şimdiden Cevaplarınız için çok teşekkürler. Göndereceğiniz maili sabırsızlıkla bekliyorum.
malica
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen malica »

Excellans yazdı: Nisan 29, 2020, 8:14 am
malica yazdı: Nisan 23, 2020, 1:42 am Sayin Excellans merhaba. Oncelikle zaman ayirip bilgi ve tecrubelerinizi insanlarla paylastiginiz icin tesekkur ederiz.

Esim kanada vatandasi olup yaklasik 10 yillik evliyiz ve 5 yasindaki kizimizin da Kanada vatandasligi var. 2019 yilina kadar ailece Turkiyede yasadik. 2019 eylul ayinda PR basvurusu icin evraklari gonderdik ve 2019 kasim ayinda esimin sponsorlugu onaylanarak evraklar Ankara konsolosluga gonderildi. Ayni zamanda benden istenen biometric ve medical testten gectim. Bu asamada dosyasimizin sonuclanmasini bekliyoruz.

Benim daha onceden uzun sureli Kanada turist vizem var ve daha once 2-3 defa Kanadaya gidip geldim. Once esim ve kizim Kanadaya donus yapti, ben de 2020 Ocak ayinda turist vizesi ile Kanadaya giris yaptim. Basvurumuz sonuclaninca Turkiye ye donup konsolosluktaki islemleri tamamlayip PR ile Kanadaya tekrar giris yapmayi planliyordum. Yaklasik 3 aydir Kanadadayim ve turist vizesi ile 3 ay daha kalabilirim. Ancak bugunku kosullarda 6 ay dolmadan Turkiyeye donsem bile tekrar Kanadaya donus yapamam. Asil konu ise yaklasik yine 3 ay sonra esim dogum yapacak ve tabi ki bu surecte birlikte olmak istiyoruz.

Bu durumda visitor record basvurusu yaparak turist vizesi ile kalis suresini 6 aydan uzatmayi dusunuyoruz. Bu basvuru bizim PR basvurumuzu olumsuz yonde etkiler mi? Siz ne tavsiye edersiniz?

Tesekkur eder, Saglikli gunler dilerim.
Sayın Malica merhaba,
Öncelikle uzatma - extension başvurusunu zamanında yapmanız yerinde olmuş. Diğer merak ettiğiniz başvurunuzu etkilme konusunda ise aksine bulundugunuz yer ailenizin yanı oldugu için dosyanızı dahada güçlendirir. Bu durumdan herhangi bir tereddütünüz olmasın.
Sayin Excellans tekrardan merhaba. Onceki mesajda belirttigim sekilde basvuru yaptik ve kalis suresini 3 ay uzattilar. Pr basvurumuzla ilgili bir gelisme olmazsa sanirim tekrardan uzatmak icin basvuru yapmak durumunda kalacagiz.

Ben 6.5 ay once turist olarak geldim Kanada'ya ve 10 ay once outland basvuru yapmistik. Corona nedeniyle bildiginiz gibi surecler cok uzadi ve hala bircok sey belirsiz. Belki de hala cok uzun bir surec bizi bekliyor. Mecburen surecin sonuclanmasini bekleyecegiz ancak benim bir sekilde work permit olayini cozme sansim var mi? Yok diye biliyorum ama mesela outland busvuruyu inland'a cevirip work permit alabilir miyim? Ya da work permit icin baska bir uygun yol var mi? Covid-19 nedeniyle yararlanabilecegimiz farkli bir durum var mi? vb...

Cevap ve onerileriniz icin simdiden tesekkur eder saglikli gunler dilerim.

Saygilarimla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

malica yazdı: Ağustos 11, 2020, 12:05 am
malica yazdı: Nisan 23, 2020, 1:42 am Sayin Excellans merhaba. Oncelikle zaman ayirip bilgi ve tecrubelerinizi insanlarla paylastiginiz icin tesekkur ederiz.

Esim kanada vatandasi olup yaklasik 10 yillik evliyiz ve 5 yasindaki kizimizin da Kanada vatandasligi var. 2019 yilina kadar ailece Turkiyede yasadik. 2019 eylul ayinda PR basvurusu icin evraklari gonderdik ve 2019 kasim ayinda esimin sponsorlugu onaylanarak evraklar Ankara konsolosluga gonderildi. Ayni zamanda benden istenen biometric ve medical testten gectim. Bu asamada dosyasimizin sonuclanmasini bekliyoruz.

Benim daha onceden uzun sureli Kanada turist vizem var ve daha once 2-3 defa Kanadaya gidip geldim. Once esim ve kizim Kanadaya donus yapti, ben de 2020 Ocak ayinda turist vizesi ile Kanadaya giris yaptim. Basvurumuz sonuclaninca Turkiye ye donup konsolosluktaki islemleri tamamlayip PR ile Kanadaya tekrar giris yapmayi planliyordum. Yaklasik 3 aydir Kanadadayim ve turist vizesi ile 3 ay daha kalabilirim. Ancak bugunku kosullarda 6 ay dolmadan Turkiyeye donsem bile tekrar Kanadaya donus yapamam. Asil konu ise yaklasik yine 3 ay sonra esim dogum yapacak ve tabi ki bu surecte birlikte olmak istiyoruz.

Bu durumda visitor record basvurusu yaparak turist vizesi ile kalis suresini 6 aydan uzatmayi dusunuyoruz. Bu basvuru bizim PR basvurumuzu olumsuz yonde etkiler mi? Siz ne tavsiye edersiniz?

Tesekkur eder, Saglikli gunler dilerim.
Sayın Malica merhaba,
Öncelikle uzatma - extension başvurusunu zamanında yapmanız yerinde olmuş. Diğer merak ettiğiniz başvurunuzu etkilme konusunda ise aksine bulundugunuz yer ailenizin yanı oldugu için dosyanızı dahada güçlendirir. Bu durumdan herhangi bir tereddütünüz olmasın.
Sayin Excellans tekrardan merhaba. Onceki mesajda belirttigim sekilde basvuru yaptik ve kalis suresini 3 ay uzattilar. Pr basvurumuzla ilgili bir gelisme olmazsa sanirim tekrardan uzatmak icin basvuru yapmak durumunda kalacagiz.

Ben 6.5 ay once turist olarak geldim Kanada'ya ve 10 ay once outland basvuru yapmistik. Corona nedeniyle bildiginiz gibi surecler cok uzadi ve hala bircok sey belirsiz. Belki de hala cok uzun bir surec bizi bekliyor. Mecburen surecin sonuclanmasini bekleyecegiz ancak benim bir sekilde work permit olayini cozme sansim var mi? Yok diye biliyorum ama mesela outland busvuruyu inland'a cevirip work permit alabilir miyim? Ya da work permit icin baska bir uygun yol var mi? Covid-19 nedeniyle yararlanabilecegimiz farkli bir durum var mi? vb...

Saygilarimla.
Sayin Malica merhaba,
Su sekilde bir yol izleyebilirsiniz, durumunuzu Ankara konsolosluguna bildirip adres degisikligi talep edebilirsiniz (Mektup adresi ve yasanilan adres olarak) Uygun gorulur ise degisiklik talebiniz dosyaniz otomatik olarak INLAND durumuna gecirilebilinir. Daha sonrada eger olumlu olur ise degisiklik open work permit basvurusunu yapmayi deneyebilirsiniz iceriden. Evlilik basvurunuzu neden gostererek.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellans merhabalar bir sorum olacakti. Eşim 2019 Ekim ayında basvuru yaptı.Kasım ayında ilk mail geldi ve eşimin 5 yılını doldurmadigi için 5 yıl doldurmadan sponsor olunamayacagi yönündeydi. Ertesi gün parmak izi ve yüz taramasına gitmem gerektiğini yazan bir mail daha geldi. Bir kaç gün sonra parmak izi ve yüz taramasına gittim. Bu parmak izi ve yüz taramasına gitmem başvurumuzun kabul olduğu anlamına mi geliyor? Ayrica Başvuru yapali
Ekim ayında 12 ay olacak. Başvuru Sürecim hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde eşimin 2021 in 3. ayında 5. yılı doluyor 5 yılı doldurmayi beklemek zorunda miyiz? 2021 in 3 üncü ayında mi bizim başvuruya bakacaklar? Yani ondan sonra mı bizim başvuru sürecimız tekrar başlayacak? Kafam o kadar karışık ki gerçekten inşAllah anlatabilmisimdir kendimi. Şimdiden Cevaplarınız için çok teşekkürler. Göndereceğiniz cevabi sabırsızlıkla bekliyorum.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans merhabalar bir sorum olacakti. Eşim 2019 Ekim ayında basvuru yaptı.Kasım ayında ilk mail geldi ve eşimin 5 yılını doldurmadigi için 5 yıl doldurmadan sponsor olunamayacagi yönündeydi. Ertesi gün parmak izi ve yüz taramasına gitmem gerektiğini yazan bir mail daha geldi. Bir kaç gün sonra parmak izi ve yüz taramasına gittim. Bu parmak izi ve yüz taramasına gitmem başvurumuzun kabul olduğu anlamına mi geliyor? Ayrica Başvuru yapali
Ekim ayında 12 ay olacak. Başvuru Sürecim hakkında bilgi verebilir misiniz? Birde eşimin 2021 in 3. ayında 5. yılı doluyor 5 yılı doldurmayi beklemek zorunda miyiz? 2021 in 3 üncü ayında mi bizim başvuruya bakacaklar? Yani ondan sonra mı bizim başvuru sürecimız tekrar başlayacak? Kafam o kadar karışık ki gerçekten inşAllah anlatabilmisimdir kendimi. Şimdiden Cevaplarınız için çok teşekkürler. Göndereceğiniz cevabi sabırsızlıkla bekliyorum.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellansım ne olur yardımcı olabilir misiniz? Sorularıma cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.
malica
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen malica »

Excellans yazdı: Ağustos 11, 2020, 12:12 am
Sayın Malica merhaba,

Saygilarimla.
Sayin Malica merhaba,
Su sekilde bir yol izleyebilirsiniz, durumunuzu Ankara konsolosluguna bildirip adres degisikligi talep edebilirsiniz (Mektup adresi ve yasanilan adres olarak) Uygun gorulur ise degisiklik talebiniz dosyaniz otomatik olarak INLAND durumuna gecirilebilinir. Daha sonrada eger olumlu olur ise degisiklik open work permit basvurusunu yapmayi deneyebilirsiniz iceriden. Evlilik basvurunuzu neden gostererek.
Sayin Excellans tekrardan merhaba. Adres degisikligi konusunda yazdiklariniza istinaden bir soru sormak istiyorum. https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do bu link kullanarak kendi bilgilerimle giris yaptigimda onceden Turkiye'deki adresim gorunuyordu ancak simdi Kanada'da ikamet ettigim adres bilgisi gorunuyor. Adres degisikligi ile ilgili ben bir talepte bulunmadim ancak sanirim visitor record'a basvurarak turist vizesi ile Kanada'da kalis suresini uzattigim icin kendileri bu sekilde adresi guncellediler. Sizin yukarida bahsettiginiz adres degisikligi buna mi denk gelmektedir. Yani zaten adresim degismis mi ya da bu durumda basvurum otomatikman inland'a doner mi? Yoksa bu degisikligi sadece su anda Kanada'da bulundugum icin yaptilar ve onemsiz bir durum mu? Benim asil Ankara Konsolosluga basvurmam mi gerekir?

Zaman ayirip cevap verdiginiz icin tesekkur eder saglikli gunler dilerim. Saygilarimla.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans merhabalar bir sorum olacakti. Eşim 2019 Ekim ayında basvuru yaptı.Kasım ayında ilk mail geldi ve eşimin 5 yılını doldurmadigi için 5 yıl doldurmadan sponsor olunamayacagi yönündeydi. Ertesi gün parmak izi ve yüz taramasına gitmem gerektiğini yazan bir mail daha geldi. Bir kaç gün sonra parmak izi ve yüz taramasına gittim. Bu parmak izi ve yüz taramasına gitmem başvurumuzun kabul olduğu anlamına mi geliyor? Ayrica Başvuru yapali
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

malica yazdı: Ağustos 16, 2020, 5:28 am
Excellans yazdı: Ağustos 11, 2020, 12:12 am

Saygilarimla.
Sayin Malica merhaba,
Sayin Excellans tekrardan merhaba. Adres degisikligi konusunda yazdiklariniza istinaden bir soru sormak istiyorum. https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do bu link kullanarak kendi bilgilerimle giris yaptigimda onceden Turkiye'deki adresim gorunuyordu ancak simdi Kanada'da ikamet ettigim adres bilgisi gorunuyor. Adres degisikligi ile ilgili ben bir talepte bulunmadim ancak sanirim visitor record'a basvurarak turist vizesi ile Kanada'da kalis suresini uzattigim icin kendileri bu sekilde adresi guncellediler. Sizin yukarida bahsettiginiz adres degisikligi buna mi denk gelmektedir. Yani zaten adresim degismis mi ya da bu durumda basvurum otomatikman inland'a doner mi? Yoksa bu degisikligi sadece su anda Kanada'da bulundugum icin yaptilar ve onemsiz bir durum mu? Benim asil Ankara Konsolosluga basvurmam mi gerekir?

Zaman ayirip cevap verdiginiz icin tesekkur eder saglikli gunler dilerim. Saygilarimla.
Sayin Malica merhaba,
Adresiniz guncel Kanada adresi gozukuyor ise, sistem otomatik olarak adresinizi guncellemis. Herhangi bir degisiklik talebi yapmaniza gerek kalmamistir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Ağustos 16, 2020, 11:35 pm Sayın Excellans merhabalar bir sorum olacakti. Eşim 2019 Ekim ayında basvuru yaptı.Kasım ayında ilk mail geldi ve eşimin 5 yılını doldurmadigi için 5 yıl doldurmadan sponsor olunamayacagi yönündeydi. Ertesi gün parmak izi ve yüz taramasına gitmem gerektiğini yazan bir mail daha geldi. Bir kaç gün sonra parmak izi ve yüz taramasına gittim. Bu parmak izi ve yüz taramasına gitmem başvurumuzun kabul olduğu anlamına mi geliyor? Ayrica Başvuru yapali
Sayin Isse merhaba,
Basvurunuz 5 yil bara takildigi icin devam etmeyecektir. Bu yuzden basvurunuzu esinizin withdraw / geri cekip 2021 yilinin 3 ayinda ilgili gun sonrasinda tekrar yapmasi gereklidir. Sponsor olan kisinin sponsorlugu kabul edilmeden diger esin basvurusu zaten kabul edilmeyecegi icin, suanda bulunan basvurunuzun bir anlami olmayacaktir. Yapmaniz gereken esinizle beraber var olan basvuruyu iptal edip, 2021' yilinda tam gun olarak doldudu andan itibaren yeni basvuru gondermek olmalidir. Parmak izi talebi her gecici vize basvurusu ve gocmenlik basvurusunda zorunludur, bunun istenmesi basvurunuzun kabul oldugu anlamina gelmez.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance şuan Ankara Kons. İşlemlerimize devam ediyor mu acaba bana pasaport ibrazı yapılacak denildi ondan sonra mail geldi tüm yasal gereklilikler tamamlandıktan sonra pasaport talebi yapılacak denildi bekliyoruz hala 28 gün oldu
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans im verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler bir sorum daha olacakti. Bize 5 yılı doldurmanız gerekiyor yazılı mail geldiğinde tercümana da ilettik oda bize başvurunun geri çekilmesi gibi bi durumdan bahsetmedi. Başvurunuz bekleyecek sadece 5 yıl dolana kadar dendi. Şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor? Tercümana geri çekilip çekilmedigini sorup çekilmediyse eğer nereden ve nasıl şekilde başvuruyu geri çekmemız gerekiyor? Tercümanla mi yapmamız lazım bu işlemi ? Ve 2021 3. Ayında 5 yıl oluyor ondan sonra tekrar başvuru yaparsak işlem sürecimız nasıl ve kaç ay süre içinde vizem çıkmış olur?
Birde bize gelen o mail de sponsor olacak kişinin 5 yılı doldurmasi lazım ama yine de vize memurlarının kararına bağlı yazıyordu. Böyle denilince geri çekme olmadı galiba. Vize memurlarının kararına bağlı bile olsa geri çekmek gerekir mi başvuruyu?
Vereceğiniz cevaplar için tekrardan çok teşekkürler.
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans im verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler bir sorum daha olacakti. Bize 5 yılı doldurmanız gerekiyor yazılı mail geldiğinde tercümana da ilettik oda bize başvurunun geri çekilmesi gibi bi durumdan bahsetmedi. Başvurunuz bekleyecek sadece 5 yıl dolana kadar dendi. Şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor? Tercümana geri çekilip çekilmedigini sorup çekilmediyse eğer nereden ve nasıl şekilde başvuruyu geri çekmemız gerekiyor? Tercümanla mi yapmamız lazım bu işlemi ? Ve 2021 3. Ayında 5 yıl oluyor ondan sonra tekrar başvuru yaparsak işlem sürecimız nasıl ve kaç ay süre içinde vizem çıkmış olur?
Birde bize gelen o mail de sponsor olacak kişinin 5 yılı doldurmasi lazım ama yine de vize memurlarının kararına bağlı yazıyordu. Böyle denilince geri çekme olmadı galiba. Vize memurlarının kararına bağlı bile olsa geri çekmek gerekir mi başvuruyu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Ağustos 21, 2020, 3:10 pm Sayın Excellans im verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler bir sorum daha olacakti. Bize 5 yılı doldurmanız gerekiyor yazılı mail geldiğinde tercümana da ilettik oda bize başvurunun geri çekilmesi gibi bi durumdan bahsetmedi. Başvurunuz bekleyecek sadece 5 yıl dolana kadar dendi. Şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor? Tercümana geri çekilip çekilmedigini sorup çekilmediyse eğer nereden ve nasıl şekilde başvuruyu geri çekmemız gerekiyor? Tercümanla mi yapmamız lazım bu işlemi ? Ve 2021 3. Ayında 5 yıl oluyor ondan sonra tekrar başvuru yaparsak işlem sürecimız nasıl ve kaç ay süre içinde vizem çıkmış olur?
Sayin Isse merhaba,
Oncelikle ''Tercuman'' diye adlandirdiginiz kisinin resmi olarak sizin dosyanizla ilgili birsey yapmasi illegaldir. Egerki dosyanizla ilgilenen kisi Kanada icinde Avukatlik statusunde degil ise yada ICCRC - kurumunun resmi uyesi degil ise, adiniza islem yapmasi uygun degildir. Esas konuya gelir isek:
Basvurunuz 5 yil beklemez, sorumlu vize ofisiniz sponsorunuzun yetersizligini ve yanlis basvuru yaptigini neden gostererek sizin basvurunuzu refuse - red eder. Ve sizde esiniz 5 yil barajini doldurdugunda yeniden esinizle beraber basvuru duzenler gonderirsiniz.
Hic bir konsolosluk sponsor olunacak kisinin (Siz), sponsorunun (Esiniz) yetersiz yada sponsor olmaya elverisli olmadigi durumlarda olumlu sonuc vermez. Yapmaniz gereken, hali hazirdaki basvuruyu https://www.cic.gc.ca/english/contacts/web-form.asp formundan iptal edebilirsiniz. Mart 2021 sonrasi yapacaginiz basvurunuz ise COVID-19 seyrine bagli olarak maksimum 15 ay surecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Ağustos 18, 2020, 4:17 pm Syn excellance şuan Ankara Kons. İşlemlerimize devam ediyor mu acaba bana pasaport ibrazı yapılacak denildi ondan sonra mail geldi tüm yasal gereklilikler tamamlandıktan sonra pasaport talebi yapılacak denildi bekliyoruz hala 28 gün oldu
Sayin Gulgul merhaba,
Konsoloslugun isleyisinde herhangi bir sorun yoktur. Sadece konsolosluklar oncelikli olarak hali hazirdaki Kanada vatandaslarinin, Gocmen statusundeki kisilarin ve aciliyet unsuru asiyan refugee - multeci dosyalarinda calismaktadirlar. Ayrica kucuk bir hatirlatma Ankara konsoloslugu sadece Turkiye'ye hizmet vermemektedir ( Gurcistan, Azerbeycan, Iran(gecici), Turkmenistan vb. Zaman olarak biraz daha beklemeniz yeterli olacaktir.
Saygılarımızla,

Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım eşim konsolosluğa mail attı ve konsolosluktan şöyle bir mail geldi;

Good day,
You have reached the Migration Section of the Canadian Embassy in Turkey.

Please note that due to the current worldwide pandemic and the current travel restrictions to Canada, our office is only providing essential services. We appreciate your patience as we monitor a fluid situation in regard to travel to Canada.

Regards,
Immigration Section

Şimdi ne yapmamız gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Ağustos 29, 2020, 1:13 am Sayın Excellans ım eşim konsolosluğa mail attı ve konsolosluktan şöyle bir mail geldi;

Good day,
You have reached the Migration Section of the Canadian Embassy in Turkey.

Please note that due to the current worldwide pandemic and the current travel restrictions to Canada, our office is only providing essential services. We appreciate your patience as we monitor a fluid situation in regard to travel to Canada.

Regards,
Immigration Section

Şimdi ne yapmamız gerekiyor?
Sayin Isse merhaba,
Esiniz konsolosluga mesaj - email atmayacak. Esiniz sahibi oldugunuz bakanlik nezdindeki basvurusunun iptalini daha evvel size bildirdigimiz linkden webform doldurarak talep edecek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance Bugün bana pasaport ibrazı istenilen uzun bir mail geldi iki adet fotoğraf mailin çıktısı ve pasaportum peki ben bunu nereye göndereceğim Ankara vfs globalde parmak izi vermiştim vfs globale mi göndereceğim birde bir ücret yatırılması lazımMış bana anlatabilir misiniz cevaplarınızı bekliyorum birde pasaportu gönderirken bir ödeme yapıp makbuz bırakmamız lazım mış
Bu şurada eşim evrakları verirken 1000 veya daha fazla Kanada doları yatırmıştı
Bana bir yol gösterirmisiniz ben pasaport ve evrakları nereye göndericem
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Eylül 8, 2020, 8:56 pm Syn excellance Bugün bana pasaport ibrazı istenilen uzun bir mail geldi iki adet fotoğraf mailin çıktısı ve pasaportum peki ben bunu nereye göndereceğim Ankara vfs globalde parmak izi vermiştim vfs globale mi göndereceğim birde bir ücret yatırılması lazımMış bana anlatabilir misiniz cevaplarınızı bekliyorum birde pasaportu gönderirken bir ödeme yapıp makbuz bırakmamız lazım mış
Bu şurada eşim evrakları verirken 1000 veya daha fazla Kanada doları yatırmıştı
Bana bir yol gösterirmisiniz ben pasaport ve evrakları nereye göndericem
Sayin Gulgul merhaba,

Pasaportunuz + pasaport talep mektubunuz ve mektubdaki ilgili doldurulacak alanlarin doldurulmasi (Isim/Boy/Gozrengi/Adress vs) + ile birlikde Ankara yada Istanbul VFS - Global / Kanada birimlerine isterseniz sahis olarak gidip istersenizde posta yolu gonderebilirsiniz. Unutmayiniz VFS Global - Kanada'nin bu islem icin hizmet servis bedelii onceden odemeniz gerekmektedir. Yatirilmasi gereken ucret konusu ise eger Konsolosluk mektubunda sizden xxx meblag yatirilmasini istiyor ise: https://www.cic.gc.ca/english/information/fees/pay.asp ilgili web sitesinden odemeniz istenen tutari yatirarak, odendi makbuzunun ciktisini alip yukaridaki evraklarla beraber gondermeniz gerekecektir. Istenilen tutarin miktarini belirtmediginiz icin ne oldugu konusunda bilgi veremeyecegiz.

VFS - Global Kanada pasaport teslimi icin ise: https://canadasites.vfsglobal.com/tur/t ... y-services ilgili linkden servis hizmet ucretlerini ve yatirilmasi gereken hesap bilgilerine ulasabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Teşekkür ediyorum sayın excellance bugün evrakları kargoya verdim Çarşamba günü vfs nin elinde olur acaba tahmini kaç günde pasaportum gelir ?
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mertkcr »

Merhaba Sayın Excellans, Biz eşim ile birlikte tüm istenilen belgeleri 20 mart tarihinde gönderdik ama aradan 177 gün geçmesine rağmen tarafımıza hiç bir şekilde geri dönüş yapılmadı hatta aradığımız zaman veya mail attığımız zaman söylenilen tek şey bilmiyoruz oluyor her ne kadar COVID-19 dan dolayı bir süre uzamasını anlarım lakin teknolojinin bu kadar etkin olduğu dönemde kağıt işlerine ayrılan bu sürenin bu kadar uzamasını hele kanada gibi bir ülkeden beklemiyordum. Size naçizhane sorum bize verilen max 12 ayda sonuçlanır denilen başvurumuz bu covid-19 dan dolayı daha ileri tarihlere uzaması normal mi yoksa 12 ay içerisinde bitirecekleri mi sizce ? 2021 den sonra 15 ay olarak demişşsiniz o yüzden sordum ilginiz için teşekküler.
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Surkent »

Benim ise 14 ay oldu basvurali.
Gecen gun biometric talebi geldi de unutulmadigimizi anladim.
Umarim hersey saglikli olur ve normal seyrinde devam eder.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Eylül 13, 2020, 10:51 am Merhaba Sayın Excellans, Biz eşim ile birlikte tüm istenilen belgeleri 20 mart tarihinde gönderdik ama aradan 177 gün geçmesine rağmen tarafımıza hiç bir şekilde geri dönüş yapılmadı hatta aradığımız zaman veya mail attığımız zaman söylenilen tek şey bilmiyoruz oluyor her ne kadar COVID-19 dan dolayı bir süre uzamasını anlarım lakin teknolojinin bu kadar etkin olduğu dönemde kağıt işlerine ayrılan bu sürenin bu kadar uzamasını hele kanada gibi bir ülkeden beklemiyordum. Size naçizhane sorum bize verilen max 12 ayda sonuçlanır denilen başvurumuz bu covid-19 dan dolayı daha ileri tarihlere uzaması normal mi yoksa 12 ay içerisinde bitirecekleri mi sizce ? 2021 den sonra 15 ay olarak demişşsiniz o yüzden sordum ilginiz için teşekküler.
Sayin Mertkcr merhaba,
Tabiki suan yasanan basvuru dosyalarinin isleme sureleri normal degil, ozellikle konsolosluk Kanada Vatandaslari ve hali hazirdaki PR / Oturum hakki sahipleri ile ilgili islemleri daha sonra acil Refugee / Multeci dosyalari ile alakali islemleri yapmaktadir. Covid-19 nedeni ile gelisen ve biriken dosya alimi sonrasinda da devam eden yavaslik takriben OCAK 2021 tarihine kadar devam edecek gibi durmaktadir. Yapilmasi gereken sabirla beklemek ve olasi konsolosluk taleplerini cabucak yerine getirmek olacak.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Eylül 12, 2020, 4:28 pm Teşekkür ediyorum sayın excellance bugün evrakları kargoya verdim Çarşamba günü vfs nin elinde olur acaba tahmini kaç günde pasaportum gelir ?
Sayin Gulgul merhaba,
Maksimum 15 is gunu icinde pasaportlariniz teslim edilecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

İyi günler sayın excellance pasaportumu göndereli 21 gün oldu takip ettiğimde göçmenlik bürosunda değerlendirme aşamasındadır yazıyor acaba bu sıralar bir haber gelir mi daha ne kadar sürer pasaportumun gelmesi acaba konsolosluğa mail atıp sorsam olur mu
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar excellance.
Kanada Konsolosluğu kapandı mı? Ankarada ki kanada büyük elçiliğini aradığımız da kapalı diyor ama ..
Acaba kapandı mı yoksa halen çalışıyorlar mı?
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance ne olur cevap verirmisiniz 🙏🏻🙏🏻
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Ekim 10, 2020, 10:14 pm Syn excellance ne olur cevap verirmisiniz 🙏🏻🙏🏻
Sayin Gulgul merhaba,
Ankara konsoloslugu Ekim 12 ve Ekim 29 tarihlerinde kapali olacaktir. Bunun haricindeki gunlerde Ekim 2020 icin aciktir. Ayrica, durumunuz icin telefon ile bilgi vermezler, e-mail ile ulasmalisiniz ve yine oncelikle VFS - Global ile iletisime gecip pasaportunuzun Ankara konsolosluguna teslim edilip edilmedigini ilk once ogreniniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance pasaportum konsoloslukta Eylül’ün 16 sından bellidir orda Vfs ztn pasaportu mu teslim alır almaz gönderdi 27 gün oldu hala konsoloslukta bir haber yok
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

takip ediyorum göçmenlik bürosunda değerlendirme aşamasındadır yazıyor acaba daha ne kadar sürer
Isse
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ım Ankara Kanada konsolosluğu mail adresi öğrenebilir miyim? İnternet te ANKRA@İNTERNATİONAL.GC.CA adresine atılması gerektiği yazıyor fakat bu mail adresine mail attığımız da otomatik yanıt olarak cevap veriliyor. İletiyle alakasız birsey.
Eğer ulaşabileceğimız bir mail adresi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Isse yazdı: Ekim 15, 2020, 10:34 pm Sayın Excellans ım Ankara Kanada konsolosluğu mail adresi öğrenebilir miyim? İnternet te ANKRA@İNTERNATİONAL.GC.CA adresine atılması gerektiği yazıyor fakat bu mail adresine mail attığımız da otomatik yanıt olarak cevap veriliyor. İletiyle alakasız birsey.
Eğer ulaşabileceğimız bir mail adresi verirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Sayin Isse merhaba,
Ingilizce veya Fransizca olarak ilgili linkdeki iletisim kanallarindan ulasabilirsiniz.
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... nkara.html
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Ekim 12, 2020, 12:44 pm takip ediyorum göçmenlik bürosunda değerlendirme aşamasındadır yazıyor acaba daha ne kadar sürer
Sayin Gulgul merhaba,
Pasaportunuz ulasti mi?
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba syn excellance teşekkür ederim sorduğunuz içim malesef bekliyorum hala göçmenlikte değerlendirme aşamasındadır yazıyor mail attım konsolosluga ama otomatik mail ile cevap veriyorlar hem eşim hem ben gerçekten artık sabır edemiyoruz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Ekim 23, 2020, 2:09 am Merhaba syn excellance teşekkür ederim sorduğunuz içim malesef bekliyorum hala göçmenlikte değerlendirme aşamasındadır yazıyor mail attım konsolosluga ama otomatik mail ile cevap veriyorlar hem eşim hem ben gerçekten artık sabır edemiyoruz
Sayin Gulgul merhaba,
Tesekkurler, bilgilendirme icin.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance biz evraklarımızı verirken evlilik cüzdanını da göndermiştik acaba bize o evlilik cüzdanımızı gönderirler mi birde seyahat kısıtlamasından muaf olmak için bir belge doldurmamız lazımmış bizim için de mi geçer Li
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Ekim 23, 2020, 9:58 pm Syn excellance biz evraklarımızı verirken evlilik cüzdanını da göndermiştik acaba bize o evlilik cüzdanımızı gönderirler mi birde seyahat kısıtlamasından muaf olmak için bir belge doldurmamız lazımmış bizim için de mi geçer Li
Sayin Gulgul merhaba,
Orjinal evlilik cuzdanini gonderdi iseniz, evet geri gonderilecektir. Kanadaya giris icinde su sartlar gecerli olacaktir. Eger COPR belgeniz Mart 18, 2020 tarihinden once duzenlenmis yada Mart 18, 2020 tarihinden sonra duzenlenmis ama Kanada vatandasi yada permanent resident kisinin birinci derecede akrabasi iseniz girisinizde problem yoktur. Sadece 14 gunluk karantina programina sahip olmaniz gereklidir (Kalacak yer- yiyecek ve ihtiyaclarin nasil karsilanacagi - Hava alanindan kalinacak yere nasil gidilecegi vs)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Peki 14 günlük karantina programı nasıl olacak yani Kanada’ya indiğim zaman mı söyleyeceğim bunları

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön