Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen balciyi »

Excellans yazdı: Mart 27, 2017, 12:57 pm
balciyi yazdı: Mart 24, 2017, 4:10 pm
Excellans yazdı: Aralık 30, 2016, 1:33 pm
Sayın Balciyi merhaba,
5 yıllık dönemde minimum ve toplam 730 gün Kanada içinde fiziksel olarak ikamet etmek zorundasınız.
Sayın Excellans,
IM 1 vizem geldi. 3 eylüle kadar geçerli tek giriş. Kanadaya varınca PR cardına başvurmam gerekiyor sanırım.
bunun orada benim elime ulaşması ne kadar sürer. benim 1 yada 2yıl Türkiyedeki işime devam etmem gerekebilir. bu yüzden kanada da işlerimi bitirip Türkiyeye geri dönmek istesem en hızlı nasıl PR cardımı çıkartabilirim.
teşekkürler
yiğit
Sayın Yigit bey merhaba,
Ülkemize COPR belgenizle giriş yapıp sabit bir adres ve telefon verdiğinizde, basılı elektronik PR kartınız yaklaşık 28 iş günü içinde adresinize ulaşacaktır.
Sayın Excellans tekrar merhaba,
Kanadaya giriş yaptıktan sonra PR cardımın gelmesini beklemeden tekrar Türkiyeye dönmem gerekiyor.
eski forumlarınızdan (2010 yılına ait yazışmalardan) öğrendiğim kadarı ile ülkeye dönüp Travel documentle tekrar kanadaya girebiliyorum bu hala geçerli mi geçerli ise bu travel doc ile maksimum ne kadar süre Türkiye de kalabilirim?
Ayrıca yine o forumunuzda okuduğum gibi Türkiyeye dönsem PR cardımı eşimin ailesi bana posta yoluyla yollasa tekrar Kanadaya girişimde bir problem olur mu yada güncel durumda nasıl bir yol izlemeliyim.
şimdiden çok teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Balciyi merhaba,

PR kart başvuruları 54 gün içinde sonuclanıyor. Eğer başvurunuz bu sürec içinde 20 günü gecti ise beklemenizi tavsiye ederiz. Hayır gecmedi ve ciddi bir konu için geri dönmeniz gerekiyor ise, URGENT talebi yapabilirsiniz. Bu card başvurunuzu ciddi nedenlerle destekleyerek hızlı bir şekilde sonuclanmasını saglayacaktır. Hayır cok ciddi bir sebep yok diyorsanızda çıkışınızı yapıp verilmiş adresde PR kartınızın size gönderilmesini saglayın ve ülkeye tekrar bu kart ile giriş yapın. Eğer gidiş - dönüş aralıgında kart yetişmeyecek diyorsanızda Travel Document başvurunuzu gercekleştirin. Travel dokumanı sizin Turkıye'de kalısınızı sınırlamaz ( Basvuru yapmadıgınız sürece) basvuruyu yapıp travel document onaylanıp pasaportunuza basıldıgında ise maksimum 1 yıl gecerlidir. (Vize görevlisinin insiyatifinde)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Excellans Merhaba,
Sonunda basvurumuzu gonderdik. Sponsorluk onaylandi, medikal testi gectim. Ama bir turlu Schedule A ve Police Check icin istekte bulunmadilar. Uzun ugraslar sonucu CIC ile konusabildim. Gorevli, Schedule A icin istek posta yoluyla gonderilmis dedi.

Ben de, acaba belgelerimde eksik var ve basvuruyu tamamlayip geri gondermem icin mi posta yoluyla geliyor diye dusundum.
Siz ne dusunuyorsunuz? Bu arada ECAS ve CIC hesaplarimi hergun kontrol ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı: Nisan 22, 2017, 5:28 pm Excellans Merhaba,
Sonunda basvurumuzu gonderdik. Sponsorluk onaylandi, medikal testi gectim. Ama bir turlu Schedule A ve Police Check icin istekte bulunmadilar. Uzun ugraslar sonucu CIC ile konusabildim. Gorevli, Schedule A icin istek posta yoluyla gonderilmis dedi.

Ben de, acaba belgelerimde eksik var ve basvuruyu tamamlayip geri gondermem icin mi posta yoluyla geliyor diye dusundum.
Siz ne dusunuyorsunuz? Bu arada ECAS ve CIC hesaplarimi hergun kontrol ediyorum.
Sayın Gamzek merhaba,
Siz aynı zamanda başvuruda kayıtlı email hesabınızıda kontrol ediniz. Bazen bu istekler kişiye iki şekilde de bildiriliyor. Dosyanızda eksiklik konusunda ise eksik evrak olması durumunda sponsorlugunuz kabul edilmez ve dosya INCOMPLETE olarak işlem görülürdü. Bu konuda rahat olunuz, ayrıca bu adımdan sonraki evraklar zaten sizden istenecektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 21, 2017, 12:43 pm Sayın Balciyi merhaba,

PR kart başvuruları 54 gün içinde sonuclanıyor. Eğer başvurunuz bu sürec içinde 20 günü gecti ise beklemenizi tavsiye ederiz. Hayır gecmedi ve ciddi bir konu için geri dönmeniz gerekiyor ise, URGENT talebi yapabilirsiniz. Bu card başvurunuzu ciddi nedenlerle destekleyerek hızlı bir şekilde sonuclanmasını saglayacaktır. Hayır cok ciddi bir sebep yok diyorsanızda çıkışınızı yapıp verilmiş adresde PR kartınızın size gönderilmesini saglayın ve ülkeye tekrar bu kart ile giriş yapın. Eğer gidiş - dönüş aralıgında kart yetişmeyecek diyorsanızda Travel Document başvurunuzu gercekleştirin. Travel dokumanı sizin Turkıye'de kalısınızı sınırlamaz ( Basvuru yapmadıgınız sürece) basvuruyu yapıp travel document onaylanıp pasaportunuza basıldıgında ise maksimum 1 yıl gecerlidir. (Vize görevlisinin insiyatifinde)
Sayın Excellans,
HAziran ayında işlerim halletmek için giriş yapıp 1 yada 2 haftalığına kalmayı düşünüyorum.
kısa süre gideceğim hem pr card işlerimi başlatacağım ve iş görüşmesi yapacağım için Kanada vatandaşı olan ve bana sponsor olan eşimi ve bebeğimizi götürmeyi düşünmüyorum. Bu durumda girişim de problem olur mu? Ayrıca eşim Quebec li ancak bizim başvurumuzda nerede yaşamayı düşünüyorsun sorusuna biz Ontario demiştik ve eşimin iş teklifi de o provincetendi. şimdi ben ilk kanadaya girişim de Quebec yada Ontario farkedermi? pr cardım gelmesi için vereceğim adres giriş yaptığım province ten farklı olabilir mi? ayrıca pr cardım geldiğinde ben oarada olamayacağım için eşimin ailesine teslim ederler mi?
ayrıca bunların dışında ben bir firmada işe başlayabilmem için öncesinde ne gibi prosedürleri yerine getirmem gerekiyor sosyal sigorta vb ne kadar süre de halledebilirim burada çalıştığım uluslararası firmanın kanada organizasyonunda çalışma durumum var bana çalışma iznini herşeyi hallet sonra iş teklifi yapalım dediler

çok sordum ama kritik bir süreçteyim
çok teşekküreler
yiğit
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 21, 2017, 12:43 pm Sayın Balciyi merhaba,

Sayın Excellans daha önceki mesajımda sorduğum aşağıdaki sorum ile ilgili yardımcı olabilecekmisiniz?
çok teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayin Balciyi merhaba,
Eşiniz size Quebec eyaleti üzerinden eş sponsorlugu yaptı ise girişinizi Quebec üstünden yapmalı ve Quebec içinde bir sabit adres vermelisiniz. Hayır, eşiniz Federal sponsorluk üzerinden başvurusunu yaptı ise girişinizi Ontario'dan yapabilir ve burada bulunan sabit bir adres verebilirsiniz. PR kart size kapalı zarf posta ile gelecektir, akrabalarınız alabilirler. Ayrıca, sponsorlugunuz kabul edildi ve sonuclandı ise COPR belgenizi aldı iseniz isteyen şirket size iş teklifi yapabilir siz COPR belgenizi aldıgınız anda PR sayılırsınız ve ayrıca çalışma iznine vs ihtiyacınız yoktur. SIN başvurusu içinde COPR belgeniz yeterlidir.
Saygılarımızla,

ngunduz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ngunduz »

Merhaba,

5 yaşında bir oğlum ve 9 yaşında bir kızım var.. Her ikisinin Kanada kimlik kartları çıkartıldı.
Evliliğim vatandaşlığımdan sonra İstanbul da olduğu için, Eşim de vatandaşlık yok..

Önümüzdeki sene,2018 yazında, okullar açılmadan önce Kanada ya göçmek istiyoruz.. Artık orada yaşayacağız.
Çocuklar eğitimlerine orada devam edecekler.Yapılacak işlemlerin 2018 okul dönemine kadar tamamlanması önemli olacaktır.

* Eşim için nasıl bir süreç işleyecek?
* Çocuklar için pasaportlarının çıkartılması dışında bir işlem gerekiyor mu?
* Orada okul kayıtları için bizden ne istenir?
* 1 sene öncesinden işlemlere başlamam uygun mu?

Yapmamız gerekenler konusunda bizi yönlendirmenizi rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ngunduz yazdı: Haziran 14, 2017, 1:28 pm Merhaba,

5 yaşında bir oğlum ve 9 yaşında bir kızım var.. Her ikisinin Kanada kimlik kartları çıkartıldı.
Evliliğim vatandaşlığımdan sonra İstanbul da olduğu için, Eşim de vatandaşlık yok..

Önümüzdeki sene,2018 yazında, okullar açılmadan önce Kanada ya göçmek istiyoruz.. Artık orada yaşayacağız.
Çocuklar eğitimlerine orada devam edecekler.Yapılacak işlemlerin 2018 okul dönemine kadar tamamlanması önemli olacaktır.

* Eşim için nasıl bir süreç işleyecek?
* Çocuklar için pasaportlarının çıkartılması dışında bir işlem gerekiyor mu?
* Orada okul kayıtları için bizden ne istenir?
* 1 sene öncesinden işlemlere başlamam uygun mu?

Yapmamız gerekenler konusunda bizi yönlendirmenizi rica ediyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sayın Ngunduz merhaba,

Öncelikle yapmanız gereken şey eşinize sponsorluk başvurusu yapıp eşinizede statusunu kazandırmak olacaktır. Bununla beraber cocuklarınız için aynı zamanda pasaport başvurularınıda yapmanız ailenizin bahsettiğiniz zamanda Kanada'da beraber olmasına yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans merhaba,
Basvurumuz 31 Mayis'tan beri "in process" asamasinda. 1 hafta sonrasinda Italya'dan police check ve Kanada'da yasamak istedigime dair bir explanation letter istediler. Ben de 11 haziran'da gonderdim.
Gckey'de su an background check "not applicable" gosteriyor. Daha onceden "next step is to conduct a background check" yaziyordu. Bu ne anlama gelebilir? Yani neden su an 'not applicable' aciklamasi var?
Bir de decision made kismina gecebilmek ne kadar sure alir? Her dosya farkli elbette ama takribi ne kadar surer?
Sevgiler
Gamze
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 12, 2017, 5:13 pm Sayin Balciyi merhaba,
Eşiniz size Quebec eyaleti üzerinden eş sponsorlugu yaptı ise girişinizi Quebec üstünden yapmalı ve Quebec içinde bir sabit adres vermelisiniz. Hayır, eşiniz Federal sponsorluk üzerinden başvurusunu yaptı ise girişinizi Ontario'dan yapabilir ve burada bulunan sabit bir adres verebilirsiniz. PR kart size kapalı zarf posta ile gelecektir, akrabalarınız alabilirler. Ayrıca, sponsorlugunuz kabul edildi ve sonuclandı ise COPR belgenizi aldı iseniz isteyen şirket size iş teklifi yapabilir siz COPR belgenizi aldıgınız anda PR sayılırsınız ve ayrıca çalışma iznine vs ihtiyacınız yoktur. SIN başvurusu içinde COPR belgeniz yeterlidir.
Sayın Excellans,
aynı soruyu tekrar etmiş gibi olacağım ancak bazı emin olamadığımız noktalar var.

önceki mesajımda belirttiğim gibi eşim Quebec vatandaşı ancak biz verdiğimiz evraklarda eşime ontariodan iş teklifini döküman olarak verdik.
Başvrumuz tam olrak Quebec üstünden mi oldu yoksa Federal mi oldu bilemiyoruz.
COPR belgemizde 'Prov. of Dest: ON' yazıyor 'City of Dest: KITCHENER' yazıyor. Ben eşim olmadan veya yanımda olarak QUEBEC ten giriş yapabilirmiyiz
.
Eğer başvurumuz federalse mutlaka ontariodan mı girmemiz gerekecek? bilet almak üzereyiz ne kadar çabuk yardımcı olursanız bizim için o kadar iyi olur .
çok teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı: Haziran 28, 2017, 10:51 pm
Sayın Excellans,
aynı soruyu tekrar etmiş gibi olacağım ancak bazı emin olamadığımız noktalar var.

önceki mesajımda belirttiğim gibi eşim Quebec vatandaşı ancak biz verdiğimiz evraklarda eşime ontariodan iş teklifini döküman olarak verdik.
COPR belgemizde 'Prov. of Dest: ON' yazıyor 'City of Dest: KITCHENER' yazıyor. Ben eşim olmadan veya yanımda olarak QUEBEC ten giriş yapabilirmiyiz
.
Eğer başvurumuz federalse mutlaka ontariodan mı girmemiz gerekecek? bilet almak üzereyiz ne kadar çabuk yardımcı olursanız bizim için o kadar iyi olur .
çok teşekkürler
yiğit
Sayın Balciyi merhaba,
Sponsor olan kişi Quebec eyaletinden başvurdu ise, ve Quebec eyaleti sponsorlugu kabul edip, Federal sonuclandırdı ise, SPONSOR olunan kişinin aktarmalı yada aktarmasız işlemlerini sonuclandırması için Quebec eyaletine giriş yapmış olması gerekmektedir. Kısacası siz ON bilet alıp giriş yapabilirsiniz ancak sponsorlugunuz Quebec eyaletinden gercekleştiyse eyalette immigrationda girişi yapılmalıdır. Buradaki önemli kıstas sponsor olan kişinin sponsorluk başvurusunu hangi eyalet altında yaptıgıdır. Siz yada eşiniz sponsorlugunu Quebec eyaleti altından yaptı ise siz Quebec resident görülür ve sayılırsınız. Siz eşinize bu soruyu sorunuz, sponsorluk başvurusunu yaptıgı zamanda ilk onayı Quebec'den mi aldı?
Saygılarımızla,

balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Haziran 29, 2017, 1:10 pm
balciyi yazdı: Haziran 28, 2017, 10:51 pm
Sayın Excellans,

.
çok teşekkürler
yiğit
Sayın Balciyi merhaba,
Sponsor olan kişi Quebec eyaletinden başvurdu ise, ve Quebec eyaleti sponsorlugu kabul edip, Federal sonuclandırdı ise, SPONSOR olunan kişinin aktarmalı yada aktarmasız işlemlerini sonuclandırması için Quebec eyaletine giriş yapmış olması gerekmektedir. Kısacası siz ON bilet alıp giriş yapabilirsiniz ancak sponsorlugunuz Quebec eyaletinden gercekleştiyse eyalette immigrationda girişi yapılmalıdır. Buradaki önemli kıstas sponsor olan kişinin sponsorluk başvurusunu hangi eyalet altında yaptıgıdır. Siz yada eşiniz sponsorlugunu Quebec eyaleti altından yaptı ise siz Quebec resident görülür ve sayılırsınız. Siz eşinize bu soruyu sorunuz, sponsorluk başvurusunu yaptıgı zamanda ilk onayı Quebec'den mi aldı?
Sayın Excellans,
çok teşekkürler ancak biz başvuruyu Türkiyeden yolladığımız için tam emin olamıyoruz başvuru dökümanlarına baktık hep ontario diye yazmışız sanırım federal başvuru bizimkisi.
o zaman biz yine de QUEBEC ten giriş yapıp sonra ontariodan işlemleri halletsek sıkıntı olmaycaktır anladığım kadarıyla. eşimin benim le beraber giriş yapması yada orada yanımda olması gerekiyor mu?
tekrar teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yigit bey merhaba,
Yuksek olasılıkla basvurunuz Federal- Quebec giriş yapıp ( Ontario adresi veriniz) ve Torontoya geçiniz. Yalnız yada beraber gelmenizde hiçbir sıkıntı yoktur. Tercih size aittir.
Saygılarımızla,

gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

gamzek yazdı: Haziran 22, 2017, 5:22 pm Excellans merhaba,
Basvurumuz 31 Mayis'tan beri "in process" asamasinda. 1 hafta sonrasinda Italya'dan police check ve Kanada'da yasamak istedigime dair bir explanation letter istediler. Ben de 11 haziran'da gonderdim.
Gckey'de su an background check "not applicable" gosteriyor. Daha onceden "next step is to conduct a background check" yaziyordu. Bu ne anlama gelebilir? Yani neden su an 'not applicable' aciklamasi var?
Bir de decision made kismina gecebilmek ne kadar sure alir? Her dosya farkli elbette ama takribi ne kadar surer?
Sevgiler
Gamze
Sayin Excellans,
Daha once gonderdigim mesajla ilgili yorumunuz nedir? Ankara ofisine mail atmistim konu ile ilgili, cevap gelmedi, CIC i su asamada evraklar Ankara'da oldugundan bilgi veremiyor, o sebeple yorumunuz onemli.
Sevgiler
gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sevgiler
Gamze
Sayin Excellans,
Daha once gonderdigim mesajla ilgili yorumunuz nedir? Ankara ofisine mail atmistim konu ile ilgili, cevap gelmedi, CIC i su asamada evraklar Ankara'da oldugundan bilgi veremiyor, o sebeple yorumunuz onemli.
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı: Temmuz 6, 2017, 4:09 pm
Sevgiler
Gamze
Sayin Excellans,
Sevgiler
Sayın Gamzek merhaba,
Öncelikle özellikle Mayıs - Eylül aylarında konsoloslugumuzun ciddi şekilde yogun oldugunu belirtelim. Bununla birlikde '' to conduct a background check'' buradaki process sizin ve sponsorunuzun sundugu ilişki, evlililk ciddiyeti ve bununla beraber sunulan diğer aile nufus kaydı, sabıka kaydı vs gibi dokumanların kontrolü işlemleridir. '' Not applicaple'' ibaresi ise daha başlanmadıgını yada görevlinin buna gerek görmediğini temsil eder. Ortalam sonucların 90 gün içinde sonuclandırıldıgını varsayar isek biraz daha sabırla beklemeniz sizi mutlu sona ulaştıracaktır.
Saygılarımızla,

balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Temmuz 1, 2017, 3:18 pm Sayın Yigit bey merhaba,
Yuksek olasılıkla basvurunuz Federal- Quebec giriş yapıp ( Ontario adresi veriniz) ve Torontoya geçiniz. Yalnız yada beraber gelmenizde hiçbir sıkıntı yoktur. Tercih size aittir.
Sayın Excellans,
daha önce uzun sorularım olmuştu aynı konuyla ilgili.
konu biraz detaylı kusura bakmayın dilim döndüğünce özet geçip sorumu sormaya çalışacağım.

COPR çıktı.Eşim Quebecli olmasına rağmen sanırım başvurumuz federaldi ve başvurumuzda yaşayacağımız yeri Ontario yapmıştık şuanda da Copr ta destination Ontario yazıyor. Eşim ve oğlumla girişimizi Montreal (Quebec) ten yapacağız ancak 15 gün sonra tekrar Türkiyeye döneceğiz. bu durumda PR cardımın çıkması daha uzun sürdüğü içinyetişemeyeceğim.

öncelikle PR card için işlemleri Quebec eyaleti içinde başlatıp bitirebilirmiyiz.
Eğer Toronto ya mı gitmemmiz gerekiyorsa (daha önce de belirttiğiniz gibi PR cardımın gelmesi için adres vermem gerekiyor ve o aileye teslim ediliyor demiştiniz.) işlemleri Toronto da yapsak bile eşimin anne ve babası Quebecte yaşadığı için onların Quebec adresini versek oraya gönderirlermi PR cardımı ve teslim alabilirlermi eşimin ailesi.
Yoksa kesinlikle Ontario adresimi vermemiz gerekli.?
ontario da çok yakın dostlarımız ve eşimin teyzesi ve kuzenleri var en kötü ihtimalle onların adresini versek o yakınlıkta birilerine teslim ederler mi?

şimdiden çok teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı: Ağustos 9, 2017, 7:28 pm
Excellans yazdı: Temmuz 1, 2017, 3:18 pm Sayın Yigit bey merhaba,
Sayın Excellans,
daha önce uzun sorularım olmuştu aynı konuyla ilgili.
konu biraz detaylı kusura bakmayın dilim döndüğünce özet geçip sorumu sormaya çalışacağım.

COPR çıktı.Eşim Quebecli olmasına rağmen sanırım başvurumuz federaldi ve başvurumuzda yaşayacağımız yeri Ontario yapmıştık şuanda da Copr ta destination Ontario yazıyor. Eşim ve oğlumla girişimizi Montreal (Quebec) ten yapacağız ancak 15 gün sonra tekrar Türkiyeye döneceğiz. bu durumda PR cardımın çıkması daha uzun sürdüğü içinyetişemeyeceğim.

öncelikle PR card için işlemleri Quebec eyaleti içinde başlatıp bitirebilirmiyiz.
Eğer Toronto ya mı gitmemmiz gerekiyorsa (daha önce de belirttiğiniz gibi PR cardımın gelmesi için adres vermem gerekiyor ve o aileye teslim ediliyor demiştiniz.) işlemleri Toronto da yapsak bile eşimin anne ve babası Quebecte yaşadığı için onların Quebec adresini versek oraya gönderirlermi PR cardımı ve teslim alabilirlermi eşimin ailesi.
Yoksa kesinlikle Ontario adresimi vermemiz gerekli.?
ontario da çok yakın dostlarımız ve eşimin teyzesi ve kuzenleri var en kötü ihtimalle onların adresini versek o yakınlıkta birilerine teslim ederler mi?

şimdiden çok teşekkürler
yiğit
Sayın Yigit merhaba,
Montreal'de girişinizi yapın ve Ontario adresi verin görevliyede eşinizin ailesini ziyaret edip Toronto'da yaşayacagınızı ve ikamet adresinizin orası olacagını söyleyin. Bahsettiğiniz dost yada akraba adresinizi verin. Kartlarınız posta yolu ile gelecek elden teslimler çok nadiren olmakla beraber 95% kapalı zarf mektup posta kutusu seklinde size ulaşacak (Dost yada akraba adresinize)
Saygılarımızla,

Ozgead
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozgead »

Merhabalar; benim bir sorum olacaktı. Erkek arkadaşım geçtiğimiz yıl başvuru yapmıştı ve işlemlerini tamamladı. Sonuçlar gelmeden önce Hollanda'dan başka bir iş teklifi alıp 3 yıllığına sözleşme imzaladı. Şimdi oturma izni geldi . Yakın zamanda Kanada'ya gidip belgeletini teslim alacak. Sözleşmesi bittikten sonra Kanada'ya geçip 2 yılı orada geçirecek. Şimdi sorum şu; biz bu yaz evlenmeyi planlıyoruz, evlendikten sonra önce Hollanda'daki süreyi bitirip oradan Kanada'ya geçmeyi planlıyoruz, bu durum erkek arkadaşımın aldığı oturma izninin iptali gibi bir duruma neden olur mu, bu süre sonunda benim de Kanada'ya gidebilmek için evlendikten sonra hemen mi sponsor yoluyla başvurmam gerekir yoksa önce eşim mi Kanada'da yaşamaya başlamalı? Şimdiden teşekkürler 😊
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ozgead yazdı: Ekim 10, 2017, 9:27 pm Merhabalar; benim bir sorum olacaktı. Erkek arkadaşım geçtiğimiz yıl başvuru yapmıştı ve işlemlerini tamamladı. Sonuçlar gelmeden önce Hollanda'dan başka bir iş teklifi alıp 3 yıllığına sözleşme imzaladı. Şimdi oturma izni geldi . Yakın zamanda Kanada'ya gidip belgeletini teslim alacak. Sözleşmesi bittikten sonra Kanada'ya geçip 2 yılı orada geçirecek. Şimdi sorum şu; biz bu yaz evlenmeyi planlıyoruz, evlendikten sonra önce Hollanda'daki süreyi bitirip oradan Kanada'ya geçmeyi planlıyoruz, bu durum erkek arkadaşımın aldığı oturma izninin iptali gibi bir duruma neden olur mu, bu süre sonunda benim de Kanada'ya gidebilmek için evlendikten sonra hemen mi sponsor yoluyla başvurmam gerekir yoksa önce eşim mi Kanada'da yaşamaya başlamalı? Şimdiden teşekkürler 😊
Sayın Ozgead merhaba,
Öncelikle erkek arkadasınızın Kanada vatandaşı olup olmadıgı buradaki en önemli konudur. Vatandaş ise, Hollanda'da çalışırkende size sponsor olabilir. Hayır değil ise, Permanent Resident statusunde ise Kanada'da ikamet ederek size sponsor olabilir.
Saygılarımızla,

Ozgead
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozgead »

Teşekkürler Excellans; evet şu anda PR statüsünde; peki evlenmemiz durumu onun oturma izninde bir iptale neden olur mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ozgead yazdı: Ekim 11, 2017, 11:22 am Teşekkürler Excellans; evet şu anda PR statüsünde; peki evlenmemiz durumu onun oturma izninde bir iptale neden olur mu?
Sayın Ozgead merhaba,
Tabiki hayır.
Saygılarımızla,

ngunduz1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ngunduz1 »

Merhaba Excellans,

Eşim için sponsorluk başvurusu yaptık ve şu anda onay süreci devam ediyor.
Bir kaç gün önce öğrendik ki eşim hamile. Son duruma göre onay aldıktan sonra doğum gerçekleşecek. Doğumdan 2 ay sonra da Kanada ya gideceğiz.

Bu durumumuz için ne yapmamız gerekiyor?
CIC i bilgilendirmemiz gerekmez mi?
Ek bir işlem işlem yapmamız gerekiyor mu?

Teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ngunduz1 yazdı: Kasım 1, 2017, 2:28 pm Merhaba Excellans,

Eşim için sponsorluk başvurusu yaptık ve şu anda onay süreci devam ediyor.
Bir kaç gün önce öğrendik ki eşim hamile. Son duruma göre onay aldıktan sonra doğum gerçekleşecek. Doğumdan 2 ay sonra da Kanada ya gideceğiz.

Bu durumumuz için ne yapmamız gerekiyor?
CIC i bilgilendirmemiz gerekmez mi?
Ek bir işlem işlem yapmamız gerekiyor mu?

Teşekkürler,
Sayın Ngunduz1 merhaba,
Dogum gercekleşmeden birşey yapmanıza gerek yoktur. Dogum saglıklı bir şekilde gercekleşir ve bu esnada dosyanız halen sonuclanmadı ise bu degısıkliği dosyanıza bildirim yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Mamsy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mamsy »

Merhaba eşim bir buçuk yıl önce Kanada'ya yerleşti ve pr kartı var. 20 yıllık evliyiz ve üç çocuğumuz var. Bizim için de başvuruda bulundu fakat yakşaşık 10 aydır durumumuz In process. Henüz ilgili makamlar benimle iletişime geçmediler. Aslında konu hakkında tam bir bilgi sahibi olamadığımdan doğru soruyu sorup sormadığımdan da emin değilim. Sürecimi hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mıdır? Bu konuda bir fikrinizi veya önerinizi almam mümkün olabilir mi diye sormak istedim. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mamsy yazdı: Kasım 4, 2017, 6:17 pm Merhaba eşim bir buçuk yıl önce Kanada'ya yerleşti ve pr kartı var. 20 yıllık evliyiz ve üç çocuğumuz var. Bizim için de başvuruda bulundu fakat yakşaşık 10 aydır durumumuz In process. Henüz ilgili makamlar benimle iletişime geçmediler. Aslında konu hakkında tam bir bilgi sahibi olamadığımdan doğru soruyu sorup sormadığımdan da emin değilim. Sürecimi hızlandırmak için yapabileceğim bir şey var mıdır? Bu konuda bir fikrinizi veya önerinizi almam mümkün olabilir mi diye sormak istedim. Kolay gelsin.
Sayın Mamsy merhaba,
Öncelikle eşiniz sponsorluk başvurusunu ne zaman gercekleştirdi? Tam tarih . Sponsorluk kabulunden sonra esiniz başvurunuzu online sisteme kayıt ettirdimi? Bu kayıt işlemi yapılmadı ise işlemlerinizin gecikmesi bu yüzden olabilir.
Saygılarımızla,

Mamsy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mamsy »

Merhaba Excellans. Yanıtınız uğurlu geldi. Bugün e Mail geldi medikal exem için. Umarım çok uzun sürmez ve işlemler olumlu sonuçlanır. Cevabınız içim tekrar teşekkürler iyi günler.
Ssultan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ssultan »

Merhaba Excellans,
Biz eşimle 2009 da Türkiyede evlendik eşim kanada vatandaşı türk evlendikten sonra türkiyede yaşıyor kızımız için (6 yaşında) proof of citizenship başvurusunu istanbuldaki konsolosluğa verdi. Outland başvuru formlarını dolduruyoruz iş geçmişi diyor eşim 2009 dan beri kanadada değil ve çalışmadı TR de çalıştı bunu kanadaya bildirmedik çift vatandaş olduğu için. Eğer outland başvuru yaparken nasıl geçindin kanada dışında statun ne idi gibi sorular olur mu? Olursa buradaki sgk dökümü yeterlimidir? İçinden çıkamıyoruz açıkçası 2018 okul döneminde kanada da olmak istiyoruz kızımızın eğitimi için ve eşimin arkadaşı bize letter gönderdi ev bulana kadar evimde konaklayacaklardır diye bu yeterlimidir proof of intend to move canada diye? Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
ezolinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ezolinda »

Merhaba Excellans,
Eşim Kanada'da yaşıyor PR kart sahibi. Aile birleşimi vizesine başvurduk. Başvurumuz 17 Temmuz'da işleme alındı. 22 Ağustos'ta istedikleri sağlık raporu 31 Ağustos'ta ulaştı. şu an konsolosluktan mail bekliyoruz. Sağlık raporu ulaşalı 11 hafta oldu. Sağlık raporu ulaştıktan maximum ne kadar sürede mail gelir? bu konuyla ilgili bilgi alabilir miyim?
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bymahfuz »

Sayın Excellans Merhaba,

Geçen hafta süresi dolduğu için yeniden pasaportumu, sağlık formunu ve sabıka kaydını yeniden istediler. hepsini gönderdik.

bizim başvurumuz nisan 2015 tarihli yani baya eski ve halen sonuçlanmadı. eşim bir hafta önce kanada da doğum yaptı bende bu arada askerliğimi yaptım üniversite diplomamı aldım. sitelerinde aralık 2016 tarihinden önce yapılan başvurular aralık 2017 ye kadar bitirilecek deniyor.

yani bizim başvurumuz sizce sonuçlanabilir mi?

ayrıca neden bu kadar uzadığı hakkında bilginiz var mı?

tşkler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bymahfuz yazdı: Kasım 16, 2017, 3:12 pm Sayın Excellans Merhaba,

Geçen hafta süresi dolduğu için yeniden pasaportumu, sağlık formunu ve sabıka kaydını yeniden istediler. hepsini gönderdik.

bizim başvurumuz nisan 2015 tarihli yani baya eski ve halen sonuçlanmadı. eşim bir hafta önce kanada da doğum yaptı bende bu arada askerliğimi yaptım üniversite diplomamı aldım. sitelerinde aralık 2016 tarihinden önce yapılan başvurular aralık 2017 ye kadar bitirilecek deniyor.

yani bizim başvurumuz sizce sonuçlanabilir mi?

ayrıca neden bu kadar uzadığı hakkında bilginiz var mı?

tşkler.
Sayın Bymahfuz merhaba,
Öncelikle basvurunuz Ankara ofisinin yogunluguna göre 3 ay içinde sonuclanacaktır. Dosyanızdaki gecikmenin nedeninide dosyanızın içeriğini bilemediğimiz için hakkında bir yorum yapamıyoruz.
Saygılarımızla,

ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayın Excellans Merhaba
Haziran ayında Kanadaya giriş yaptım. Pr kart için ağustos ayında email gönderilmiş. Emailde fotoğrafimın uygun olmadığı ve bir ay içerisinde belirtilen ölçülerde fotoğraf göndermem gerektiği aksi halde PR kart isteğinden vazgectigime hukmedeceklerini içeriyordu. Ben bu email i daha bugün gordum.Yarin belirtilen özellikte fotoğrafı çektirip göndereceğim ama endişeliyim. Sizce bu durum da ne yapmam gerekir.
Saygilarimla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı: Kasım 22, 2017, 4:04 am Sayın Excellans Merhaba
Haziran ayında Kanadaya giriş yaptım. Pr kart için ağustos ayında email gönderilmiş. Emailde fotoğrafimın uygun olmadığı ve bir ay içerisinde belirtilen ölçülerde fotoğraf göndermem gerektiği aksi halde PR kart isteğinden vazgectigime hukmedeceklerini içeriyordu. Ben bu email i daha bugün gordum.Yarin belirtilen özellikte fotoğrafı çektirip göndereceğim ama endişeliyim. Sizce bu durum da ne yapmam gerekir.
Saygilarimla
Sayın Ekim merhaba,
İlgili gelen üst yazı ve yine sizin kendinizin yazacagı bir acıklama ile ve hatta bu emaili gercekten bugun okudugunuzu ispatlama anlamında kullandıgınız program yada mail saglayıcı bilgilerinden de '' READ '' zamanı günü içeren bir destek ile istenilen ölcülerde fotograflarınızı gönderebilirsiniz.
Saygılarımızla,

ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayın Excellan Merhaba
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yonlendirdiginiz şekilde yapacağım.
Saygilarimla
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bymahfuz »

Sayın Excellans Merhaba,

Konsolosluktan bu gün haber geldi ve benden pasaportumu istediler. yarın pasaportumu teslim etmeye gideceğim.

sizlere sormak istediğim:

1. eTA almamız gerekiyor mu? sonuçta evlilik yolu gideceğimiz için buna ihtiyaç olacak mı?

2. konsolosluğa pasaportumuzu teslim ettikten sonra kaç gün içinde vizemizi alabiliriz.

tşkler.

iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bymahfuz yazdı: Kasım 23, 2017, 4:04 pm Sayın Excellans Merhaba,

Konsolosluktan bu gün haber geldi ve benden pasaportumu istediler. yarın pasaportumu teslim etmeye gideceğim.

sizlere sormak istediğim:

1. eTA almamız gerekiyor mu? sonuçta evlilik yolu gideceğimiz için buna ihtiyaç olacak mı?

2. konsolosluğa pasaportumuzu teslim ettikten sonra kaç gün içinde vizemizi alabiliriz.

tşkler.

iyi çalışmalar
Merhaba,

1- Hayır
2- Yogunluga göre değişmekle beraber 15 gün içinde elinizde olacaktır.
Saygılarımızla,

Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Roni »

merhaba Excalans
eşimin 2016 mart ayında oturumu kabul oldu.mayıs 2016 da aile birleşimi başvurusu yaptı, agustosta ellerine geçti ve işleme aldılar ekimde dosya istediler. 2016 aralıgında saglık raporu istediler ,saglık raporunu da aldık gönderdik. 2017 2 martta sponsorlugunun onaylandıgını ve eksik evraklarımızın oldugunu söylediler.eksik evrakları tamamlayıp 2017mayısta gönderdik. ogün bugündür bekliyoruz. yasal sürecimiz 1 şubatta dolmak üzere.ankara ofisine mail gönderdik onlarda eşimin hala pr statüsüne geçmediğini belirttiler. bu aşamada bizim ne yapmamız gerekiyor ve ne kadar süre daha bekleyecegiz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Roni yazdı: Aralık 25, 2017, 3:38 pm merhaba Excalans
eşimin 2016 mart ayında oturumu kabul oldu.mayıs 2016 da aile birleşimi başvurusu yaptı, agustosta ellerine geçti ve işleme aldılar ekimde dosya istediler. 2016 aralıgında saglık raporu istediler ,saglık raporunu da aldık gönderdik. 2017 2 martta sponsorlugunun onaylandıgını ve eksik evraklarımızın oldugunu söylediler.eksik evrakları tamamlayıp 2017mayısta gönderdik. ogün bugündür bekliyoruz. yasal sürecimiz 1 şubatta dolmak üzere.ankara ofisine mail gönderdik onlarda eşimin hala pr statüsüne geçmediğini belirttiler. bu aşamada bizim ne yapmamız gerekiyor ve ne kadar süre daha bekleyecegiz?
Sayın Roni merhabaç
2017 Mart ayında eşinizin sponsorlugu onaylanmış ama buna ragmen Ankara ofisimiz size eşinizin PR olmadıgını nasıl soyleyebilir? Permanent Resident yada Citizen olmayan kişiler zaten es sponsorluk başvurusu yapamaz. Aktardıgınız bilgilerde zamansal karısıklık var?
Saygılarımızla,

Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Roni »

Sayın excalans orayı yanlış yazmışım 2017 mart ayında proteced person statüsünün kabul olduğuna dair bir mesaj geldi.benim ve oğluma dair eksik evrak olduğunu belirtmişlerdi biz evrakları tamamladık gönderdik 2017 mayıs ayında.ama eşimin pr kartı hala eline ulaşmadı ama bizim için yani aile birleşimi için 2016 mayıs ayında başvuru yaptı onlarda agustos 2016 da işleme başladılar. 1 şubat 2018 de bizim aile başvurumuz için geçerli olan 18 ay doluyor ve bizden hala pasaport istemediler ve sağlık raporunun üzerinden 1yıl geçti. Çok bekledik ve daha ne kadar bekliyecez onu bilmiyorum. Dediğim gibi eşim oturum almasına rağmen pr kartı henüz yok, yasal çalışma izni falan herşeyi var. Ne kadar daha bekliyecez ?

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön