Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
vedatist
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen vedatist »

Sayın Excellans irtibat kurabileceğimiz mail adresi veya telefon numarası varmdır?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

vedatist yazdı:Sayın Excellans irtibat kurabileceğimiz mail adresi veya telefon numarası varmdır?
destek@bizvekanada.com
yada admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Sayın Excellans merhaba,
Size danışmak istediğim bir durum var.
Inland spousal sponsorship başvurumuzu yapmakta biraz geç kaldık, başvuruyu OWP ile birlikte vize expire gününde gönderebildik. Vize uzatmaya online başvurabilecegimi de geç öğrendiğim için maalesef o fırsatı da kaçırdım.
Kontrol ettiğimde 90 gün içinde restore için başvurabilecegim yazıyor ancak ne yapmalıyım bilemedim.
Başvuruyu gönderdiğim gün vizem geçerli olduğu için kabul edilir mi, yoksa başvuruyu kontrol ettikleri tarihi mi baz alırlar?
Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler, sevgiler
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayin exellans Merhaba
Sponsorluğumuzun kabul olduğu ve dosyamızın ankaraya gönderildiği e maili Kasım sonunda gelmişti. 8 aralıkta da dosyamızın incelendiğine dair bilgiyi internette görmüştük.25 ocak itibariyle de kararın verildiğini internetten gördük. Kararın olumlu olduğunu düşünüyoruz. Konsolosluk tarafından bilgilendirme posta yoluyla mı yoksa email yoluyla mı olur. Ve takribi olarak ne kadar sürede olur.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı:Sayin exellans Merhaba
Sponsorluğumuzun kabul olduğu ve dosyamızın ankaraya gönderildiği e maili Kasım sonunda gelmişti. 8 aralıkta da dosyamızın incelendiğine dair bilgiyi internette görmüştük.25 ocak itibariyle de kararın verildiğini internetten gördük. Kararın olumlu olduğunu düşünüyoruz. Konsolosluk tarafından bilgilendirme posta yoluyla mı yoksa email yoluyla mı olur. Ve takribi olarak ne kadar sürede olur.
Saygılarımla
Sayın Ekim merhaba,
İlgili başvuruda sponsor olunan kişiden konsoloslugumuz tarafından pasaport isteme talebi yapıldımı? Pasaport talebi yapılmadı ise başvurunuz üzerinde de karar verildi ibaresi var ise yuksek olasılıkla başvurunuz red - refuse olmus olacaktır. Pasaport talebinizin yapılması gerekli.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
vekanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen vekanada »

Merhabalar,

Eşim Kanada vatandaşı Türkiye'de evlendik ve İstanbul'da yaşıyoruz. Quebec eyaleti için başvurumuzu yapacağız ancak bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Benim askerlik tecilim 30.12.2017 tarihinde bitiyor görünüyordu. 2 yıl önce askerlik şubesinden aldığım resmi kağıtta bu tarih belirtiliyor. Ancak şu anda kontrol ettiğimde 30.12.16 tarihinde tecilim bitmiş görünüyor dolayısıyla askerlik durum belgesini alamayacağım. Neden 1 yıl ötelendiği konusunda hiç bir fikrim olmamakla birlikte elimde 2 sene öncesinin 30.12.2017 tecilli resmi evrak bulunuyor. Başvuru dosyası içerisine bu dosyayı koyarsam kabul edilir mi? Edilmez ise nasıl bir yol izleyebilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Exellans Teşekkürler cevap için. Umarım olumsuz bir cevap almayız. Sponsorluk başvurusu kabul oldu ve dosya Ankara'ya gönderildi diye emaili daha öncelerden almıştık. Ankarada sadece evliliğin gerçek olup olmadığı araştırıldığını düşündüğümüz için olumsuz bir cevap almayız diye düşünüyorduk. Herhalde olumlu cevap olursa email ile olumsuz bir cevap olursa mail ile temasa geçiliyor. Umarım olumlu bir cevap alırız Teşekkürler tekrardan.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba, Konsolosluğumuzdan pasaport isteme talebi geldi. Bu zamana kadarki yardımlarınız için tekrardan çok teşekkürler. Başta elenorty olmak üzere, umarım bekleyen herkesin evrakları olumlu ve en hızlı bir şekilde gelir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı:Sayın Excellans Merhaba, Konsolosluğumuzdan pasaport isteme talebi geldi. Bu zamana kadarki yardımlarınız için tekrardan çok teşekkürler. Başta elenorty olmak üzere, umarım bekleyen herkesin evrakları olumlu ve en hızlı bir şekilde gelir.
Sayın Ekim merhaba,
Tebrikler ve şimdiden Kanada hayatınızın başarılı ve mutlu geçmesini dileriz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

vekanada yazdı:Merhabalar,

Eşim Kanada vatandaşı Türkiye'de evlendik ve İstanbul'da yaşıyoruz. Quebec eyaleti için başvurumuzu yapacağız ancak bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Benim askerlik tecilim 30.12.2017 tarihinde bitiyor görünüyordu. 2 yıl önce askerlik şubesinden aldığım resmi kağıtta bu tarih belirtiliyor. Ancak şu anda kontrol ettiğimde 30.12.16 tarihinde tecilim bitmiş görünüyor dolayısıyla askerlik durum belgesini alamayacağım. Neden 1 yıl ötelendiği konusunda hiç bir fikrim olmamakla birlikte elimde 2 sene öncesinin 30.12.2017 tecilli resmi evrak bulunuyor. Başvuru dosyası içerisine bu dosyayı koyarsam kabul edilir mi? Edilmez ise nasıl bir yol izleyebilirim?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler.
Sayın Vekanada merhaba,
Askerlik belgesini sunmak zorunda değilsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Sayın Excellans merhaba,
Size danışmak istediğim bir durum var.
Inland spousal sponsorship başvurumuzu yapmakta biraz geç kaldık, başvuruyu OWP ile birlikte vize expire gününde gönderebildik. Vize uzatmaya online başvurabilecegimi de geç öğrendiğim için maalesef o fırsatı da kaçırdım.
Kontrol ettiğimde 90 gün içinde restore için başvurabilecegim yazıyor ancak ne yapmalıyım bilemedim.
Başvuruyu gönderdiğim gün vizem geçerli olduğu için kabul edilir mi, yoksa başvuruyu kontrol ettikleri tarihi mi baz alırlar?
Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler, sevgiler
Sayın Melody merhaba,
Evlilik başvurunuzda herhangi bir aksaklık olmayacaktır. Fakat sizin 90 gün süresini doldurmadan Restoration Status başvurusu yapmanız gerekmektedir. Bu başvuruyu ilgili bakanlık linkimizden devam ederek yapabilirsiniz. http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... ration.asp
Saygılarımızla,

gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Sayın Excellans,
Başvuru aşamasındayız, belgeleri toplamaya çalışıyoruz, yardımınıza ihtiyacımız var.
1) Doğum belgesi için (birth certificate) İçişleri Bakanlığı'na nasıl edinebilirim diye mail atmıştım, Nüfus Müd.'nden Formül A (çok dilli)belgesi almanız yeterli dediler. Ancak emin olamadım. Göçmenlik ofisi bu belgeyi kabul eder mi?
2) Çevirisi ve noter onayı yapılmış belgelere apostil yaptırmak gerekli mi?
3) Formlardan birinde kimliğin geçerlilik tarihini (expiry date)girin diyor, ama bizim nüfus cüzdanlarında böyle bir bilgi yok, o yüzden formu validate edemiyoruz. Yazdırıp üzerine elimizle mi yazmalıyız 'N/A' şekilnde ? Yine aynı şekilde, additional family information belgesinde, başvuru kılavuzuna göre ben ve eşimin marital status kısmına, married-physically present şeklinde yazmamız gerekiyor, ama bana ayrılan kutu içine sadece married yazabiliyorum, physically present kısmı sığmıyor ve kabul etmiyor.
4) Ve en sıkıntılısı, supporting documents kısmındaki, additional proof of relationship. Ben eşimin yanına taşındığım için, hiçbir fatura, kira kontratı ikimizin adına değil. Başka ne tür belge sağlayabiliriz? Ve bunların da çevirisi ve noter onayı gerekecek mi? (örneğin kira kontratı)
5) Başvuruyu direkt olarak Kanada'daki göçmenlik ofisine mi göndermeliyiz, yoksa eşimin ailesi (Kanada'da yaşıyorlar) de başvuruyu teslim edebilir mi?

Çok ayrıntılı sordum, yardımlarınız ve zamanınız için çok teşekkür ederim.
gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Arkadaşlar, yukarıdaki soru ile ilgili tecrübesi, fikri veya bilgisi olan var mı? Sayın Excellans yoğun olabilir diye düsünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Sayın Excellans,
Başvuru aşamasındayız, belgeleri toplamaya çalışıyoruz, yardımınıza ihtiyacımız var.
1) Doğum belgesi için (birth certificate) İçişleri Bakanlığı'na nasıl edinebilirim diye mail atmıştım, Nüfus Müd.'nden Formül A (çok dilli)belgesi almanız yeterli dediler. Ancak emin olamadım. Göçmenlik ofisi bu belgeyi kabul eder mi?
3) Formlardan birinde kimliğin geçerlilik tarihini (expiry date)girin diyor, ama bizim nüfus cüzdanlarında böyle bir bilgi yok, o yüzden formu validate edemiyoruz. Yazdırıp üzerine elimizle mi yazmalıyız 'N/A' şekilnde ? Yine aynı şekilde, additional family information belgesinde, başvuru kılavuzuna göre ben ve eşimin marital status kısmına, married-physically present şeklinde yazmamız gerekiyor, ama bana ayrılan kutu içine sadece married yazabiliyorum, physically present kısmı sığmıyor ve kabul etmiyor.
4) Ve en sıkıntılısı, supporting documents kısmındaki, additional proof of relationship. Ben eşimin yanına taşındığım için, hiçbir fatura, kira kontratı ikimizin adına değil. Başka ne tür belge sağlayabiliriz? Ve bunların da çevirisi ve noter onayı gerekecek mi? (örneğin kira kontratı)
5) Başvuruyu direkt olarak Kanada'daki göçmenlik ofisine mi göndermeliyiz, yoksa eşimin ailesi (Kanada'da yaşıyorlar) de başvuruyu teslim edebilir mi?

Sayın Gamzek merhaba,

Takdiriniz olurki direkt başvuru yapılanması ve hazırlanması konusunda bilgi aktarmıyoruz. Sadece sorduklarınız üzerinden;

1- Evet
2- Hayır
3- 10 yıl ve üstü verildiği tarih üzerine koyunuz / sadece MARRIED yazacaksınız.
4- İlişkinizin gercekliğini gösterecek her türllü belge - dokuman - resim vs
5- Tercih size aittir, sonucta basvurunun gidecegi kurum Kanada'dadır. Basvurunun elden teslimi diye bir konu söz konusu değildir.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen elenorty »

Excellans Merhaba
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı:Excellans Merhaba ,

Hatirliyorsan bizden eksik evrak imm5562 nolu form ve Quebec Selection formunu istemişler di . 20 subatta gonderdim , donus yapan olmadi sence ANKARA daki isler cok mu yogun bilgilendirirsen sevinirim .
Sayın Elenorty merhaba,
Öncelikle konsolosluklar dosya çalışma yapısını size aktaralım. Ilgili gocmenlik dosyası sırasına göre görevlilere gelir. Gorevli dosyayı basvuru yaptıgı klasmana gore degerlendirir eger bu degerlendirmede eskik - yanlıs evrak var ise bunun talebini yapar ve o dosyayı tekrar sıraya alır. Yani sizden talep edilen evragı bekleyip o evrak gelince işleme devam etmez. Cunku bu sekilde eksiksiz ve tam dosya hazırlamış kişilerin haklarına riayet etmiş olmaz. Diğer dosyalar eksik evrak sahibi dosya için beklemek zorunda olmazlar. Bu yüzden sizde iki adet eksik evrak bulundugundan görevli dosyanızı askıya alıp diğer dosyalara bakmaya baslamıstır. Uygun zamanda görevli sizin dosyaya donup sonuclandıracaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Sayın Excellans,

Sayın Gamzek merhaba,
Takdiriniz olur ki başvuru süreci ve hazırlanma kısmında bir yardımcı bilgi vermiyoruz. Tüm sorularınızın cevabları başvuru GUIDE içinde mevcuttur. Buna ragmen basvuru hakkında desteğe ihtiyacınız var ise bize destek@bizvekanada.com adresinden ulaşınız.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Tekrar Merhaba,
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:35 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı: Mart 21, 2017, 10:54 am Excellans Tekrar Merhaba,

Biliyorsun ki 20 şubatta bizden istemiş olduklari evraklari hazirlayip PTT ile gönderdim, ve uzerinden 4 hafta geçmesine rağmen bi dönüş yapan yada bi gelişme olmadi , sizlerde bizlere işleyişi anlatmistiniz ama insan iste telaslaniyor . sizce yogunluk ne durumdadir , ve bundan sonra ki aşama nasil olucaktir? Bu bekleyiş insani huzursuz ediyor anlayisiniz icin tesekkurler simdiden .
Sayın Elenorty merhaba,
Gönderdiğiniz evraklar tam ve eksiksiz ise, dosyanızın sonuclandırılma sırasına göre size email yolu ile pasaport istek talebi iletilecek, sizde yönergeleri takip ederek pasaportunuzu, ve emailed istenen diğer dokumanları VFS aracılıgı ile kendilerine ulaştıracaksınız. Bu sürecin tamamlanmasını takip eden iki hafta içinde de COPR ve pasaportunuz size ulaşacak.
Saygılarımızla,

balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen balciyi »

Excellans yazdı: Aralık 30, 2016, 1:33 pm
balciyi yazdı:
Excellans yazdı: Sayın Balciyi merhaba,
COPR belgeniz aldıktan sonra sağlık raporunuzun gecerliliği olan tam 1 yıla tekabul eden zamana kadar giriş izni maksimum olarak verilir, buda genellikle 6 aydan fazladır.
Sayın Excellans,
Çok teşekkür ederim.
Peki kanadaya giriş yaptıktan sonra oturma iznimin iptal olmaması için ne kadar süre ülkede kalmam gerekiyor. yılın belli bölümünü hatta çoğunu Türkiyede yada başka bir ülkede geçirebilirmiyim. yoksa ilk girişten sonra x ay kalmam gerekiyor yada yılda x zaman kadar Kanada dışında geçiremem gibi bir durum var mıdır?
tekrar çok teşekkürler
Sayın Balciyi merhaba,
5 yıllık dönemde minimum ve toplam 730 gün Kanada içinde fiziksel olarak ikamet etmek zorundasınız.
Sayın Excellans,
IM 1 vizem geldi. 3 eylüle kadar geçerli tek giriş. Kanadaya varınca PR cardına başvurmam gerekiyor sanırım.
bunun orada benim elime ulaşması ne kadar sürer. benim 1 yada 2yıl Türkiyedeki işime devam etmem gerekebilir. bu yüzden kanada da işlerimi bitirip Türkiyeye geri dönmek istesem en hızlı nasıl PR cardımı çıkartabilirim.
teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı: Mart 24, 2017, 4:10 pm
Excellans yazdı: Aralık 30, 2016, 1:33 pm
balciyi yazdı: Sayın Excellans,
Çok teşekkür ederim.
Peki kanadaya giriş yaptıktan sonra oturma iznimin iptal olmaması için ne kadar süre ülkede kalmam gerekiyor. yılın belli bölümünü hatta çoğunu Türkiyede yada başka bir ülkede geçirebilirmiyim. yoksa ilk girişten sonra x ay kalmam gerekiyor yada yılda x zaman kadar Kanada dışında geçiremem gibi bir durum var mıdır?
tekrar çok teşekkürler
Sayın Balciyi merhaba,
5 yıllık dönemde minimum ve toplam 730 gün Kanada içinde fiziksel olarak ikamet etmek zorundasınız.
Sayın Excellans,
IM 1 vizem geldi. 3 eylüle kadar geçerli tek giriş. Kanadaya varınca PR cardına başvurmam gerekiyor sanırım.
bunun orada benim elime ulaşması ne kadar sürer. benim 1 yada 2yıl Türkiyedeki işime devam etmem gerekebilir. bu yüzden kanada da işlerimi bitirip Türkiyeye geri dönmek istesem en hızlı nasıl PR cardımı çıkartabilirim.
teşekkürler
yiğit
Sayın Yigit bey merhaba,
Ülkemize COPR belgenizle giriş yapıp sabit bir adres ve telefon verdiğinizde, basılı elektronik PR kartınız yaklaşık 28 iş günü içinde adresinize ulaşacaktır.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Merhaba
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:35 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Alpero »

Excellans merhabalar,

Herhalde ''elenorty'' ile biraz aynı durumdayız. 11 ocakta bizden istemiş oldukları CSQ belgesini 27 şubatta gönderdik ve 9 martta permanent residence başvuru durumumuz ''decision made'' oldu. Bunu gördüğümüzde çok mutlu olduk ama daha sonra bir haber alamayınca 21 martta Fransızca olarak Ankara'ya durumumuzu sorduk. Aynı gün içerisinde yakında bir mail alacaksınız diye bir cevap aldık. Ancak hala bekliyoruz. Başvuru durumumuzun ''decision made'' olmasının üzerinden 25 gün geçmesine ve başka bir şey istenmemesine rağmen daha pasaport gönderme talebi gelmemesi sizce normal midir ?

Dosyamızın online bilgileri ise aşağıdaki gibidir :
1) We received your application for permanent residence on November 29, 2016.
2) We started processing your application on December 28, 2016.
3) Medical results have been received.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum,
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Elenorty ve Apero merhaba,

Her iki dosyada aynı sürecde beklediği için ortak bir cevap yazalım. Öncelikle, eksik evrak isteği yapılan dosyalar daha evvelde söylediğimiz gibi öncelik sıralarını kaybeder ve bir nevi geriye düşer ( Tam ve eksiksiz hazırlanan ve sunulan dosyaların haklarının yenilmemesi için) Bu durumda ilgili görevli sırası geldiğinde kendi insiyatifinde ve yogunluguna göre eksik evrak sunulan dosyayı evrakların istenilen ve dogruluguna göre degerlendirip sonuclandırır. Yani bu aşamada mutlak şu sürede yada bu sürede sonuclanır demek sadece sizi boş yere beklentiye sokacaktır. Ancak, dosyalarınız son aşamada oldugu için her gecen yeni gün sonuclanma için yeterli olacaktır. Talepleriniz her an hatta şu mesajı yazdıgımız gün içerisinde bile yapılabilinir. Bu yüzden biraz daha sabır ile beklemeniz yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Alpero yazdı: Nisan 3, 2017, 2:55 pm Excellans merhabalar,

Herhalde ''elenorty'' ile biraz aynı durumdayız. 11 ocakta bizden istemiş oldukları CSQ belgesini 27 şubatta gönderdik ve 9 martta permanent residence başvuru durumumuz ''decision made'' oldu. Bunu gördüğümüzde çok mutlu olduk ama daha sonra bir haber alamayınca 21 martta Fransızca olarak Ankara'ya durumumuzu sorduk. Aynı gün içerisinde yakında bir mail alacaksınız diye bir cevap aldık. Ancak hala bekliyoruz. Başvuru durumumuzun ''decision made'' olmasının üzerinden 25 gün geçmesine ve başka bir şey istenmemesine rağmen daha pasaport gönderme talebi gelmemesi sizce normal midir ?

Dosyamızın online bilgileri ise aşağıdaki gibidir :
1) We received your application for permanent residence on November 29, 2016.
2) We started processing your application on December 28, 2016.
3) Medical results have been received.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum,
Saygılarımla.
Alpero Merhab
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Elenorty,

Bizim sponsorship durumunda (decision made yazıyor)
1)We received your application to sponsor on November 29, 2016.
20 aralıkta sponsorship kabul maili geldi ve dosya Ankara'ya gönderildi.

Ankara'ya dosyanın durumunu sorduğumuz maile öncelikle otomatik mail geldi. Öğleden sonrasına ise yakında bir mail alacaksınız diye bir cevap aldık.

O halde yanlış anlamadıysam, sizin Sponsorship Application Status ve Permanent Residence Application Status bilgilerinde ''in process'' mi yazıyor ?

Umarım ikimizde en kısa zamanda pasaport gönderme taleplerimizi alırız.

Selamlar ^^
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Alpero
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:37 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans,

Öncelikle seni sorularla yorduğumuzu biliyoruz , ve senden ozur dileyerek bi soru daha sormak istiyorum.

Yardimin ve anlayışın icin cok tesekkur ediyorum .

Saygilarimla.iyi gunler...
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:16 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar Merhaba Elenorty,

Bence 24 Kasım 2016 tarihinde Mississauga'dan federal kabul mektubu aldığına göre bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak Excellans tabii ki daha aydınlatıcı bir cevap verecektir.

Daha önce sizin de belirtmiş olduğunuz gibi, ankraimmigration@international.gc.ca adresine mail gönderdik.

İyi günler !
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Elenorty,
Durumunda herhangi bir gelişme olursa, bize de haber verirsen sevinirim.
Teşekkürler !
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

elenorty yazdı: Nisan 4, 2017, 9:40 am Excellans,

Öncelikle seni sorularla yorduğumuzu biliyoruz , ve senden ozur dileyerek bi soru daha sormak istiyorum.

1_ Sponsorship Application Status ( in proces yaziyor )
Kanada ve Quebec eyaleti benim basvurumu kabul ettiği halde neden in proces gözüküyor ve bu durum bizim başvurumuzu etkiler mi ?

2_Permanent Residence Application _(decision made yaziyor )
Decision made yazmasinin sebebide Ankara bizim dosyamiz hakkinda kararini vermis mi demek oluyor

Sayın Elenorty merhaba,

1- Update edilmemiştir, bir sorun yok.
2- Decision Made ( Sponsor olunan kişi tarafından login olundugunda gözüküyorsa, Ankara ofisimiz kararını vermiş bulunmaktadır)
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Alpero yazdı: Nisan 11, 2017, 1:08 pm Elenorty,
Teşekkürler !
Alpero Merhabalar,

Eğer bi gelişme olursa seninle paylaşıcam , seninde durumunda herhangibir gelişme olursa paylaşırsan sevinirim.
Permanent Residence Application _(decision made ) durumu ne zaman güncellendi senin , insan tedirgin oluyor , aklıma bi sürü kötü düşünce geliyor artık.

iyi günler.
En son elenorty tarafından Nisan 11, 2017, 10:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 11, 2017, 3:18 pm
elenorty yazdı: Nisan 4, 2017, 9:40 am Excellans,

1_ Sponsorship Application Status ( in proces yaziyor )
Kanada ve Quebec eyaleti benim basvurumu kabul ettiği halde neden in proces gözüküyor ve bu durum bizim başvurumuzu etkiler mi ?

2_Permanent Residence Application _(decision made yaziyor )
Decision made yazmasinin sebebide Ankara bizim dosyamiz hakkinda kararini vermis mi demek oluyor

Sayın Elenorty merhaba,

1- Update edilmemiştir, bir sorun yok.
2- Decision Made ( Sponsor olunan kişi tarafından login olundugunda gözüküyorsa, Ankara ofisimiz kararını vermiş bulunmaktadır)
Excellans
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:38 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

elenorty yazdı: Nisan 11, 2017, 9:58 pm
Teşekkürler !
Alpero Merhabalar,

Eğer bi gelişme olursa seninle paylaşıcam , seninde durumunda herhangibir gelişme olursa paylaşırsan sevinirim.
Permanent Residence Application _(decision made ) durumu ne zaman güncellendi senin , insan tedirgin oluyor , aklıma bi sürü kötü düşünce geliyor artık.

iyi günler.
Merhaba Elenorty,

Bir gelişme olduğunda ben de seninle paylaşacağım. Bizim 9 martta permanent residence başvuru durumumuz ''decision made'' oldu ve bekliyoruz. Biz de tedirgin olmaya başladık. Umarım en yakın zamanda öncelikle pasaport isteme talebini ve hemen sonrasında da vize almış oluruz.

Saygılar !
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Alpero yazdı: Nisan 12, 2017, 12:37 am
Teşekkürler !
Alpero Merhabalar,

iyi günler.
Merhaba Elenorty,

Bir gelişme olduğunda ben de seninle paylaşacağım. Bizim 9 martta permanent residence başvuru durumumuz ''decision made'' oldu ve bekliyoruz. Biz de tedirgin olmaya başladık. Umarım en yakın zamanda öncelikle pasaport isteme talebini ve hemen sonrasında da vize almış oluruz.

Saygılar !
Alpero,

Şubat ayinin 20'sinde arkadaşımdan pasaprt isteme talrbi gelmişti hemen o hafta yolladi , hala gondermediler pasaportunu . konsolosluk işlemleri yavaslasti sanki yada farkli bi durum var .
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Elenorty merhaba,
Mart ayı itibari ile başvuru klasmanlarında yapılmakda olan değişiklik ve düzeltmelerle birlikte ofisler tüm başvuruları ( backlog) zamanı uzun süren tekrar degerlendirmeye almaya başlamış ve bundan kaynaklanan temizleme işlemlerinde olası gecikmeler yaşanmaktadır. Dosyaları normal process içinde olan başvuru sahiplerinin bu gecikmeden dolayı endişelenmesine gerek yoktur. Sadece beklenti olan zaman biraz uzun sürmektedir.
Saygılarımızla,

Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 12, 2017, 12:55 pm Sayın Elenorty merhaba,
Mart ayı itibari ile başvuru klasmanlarında yapılmakda olan değişiklik ve düzeltmelerle birlikte ofisler tüm başvuruları ( backlog) zamanı uzun süren tekrar degerlendirmeye almaya başlamış ve bundan kaynaklanan temizleme işlemlerinde olası gecikmeler yaşanmaktadır. Dosyaları normal process içinde olan başvuru sahiplerinin bu gecikmeden dolayı endişelenmesine gerek yoktur. Sadece beklenti olan zaman biraz uzun sürmektedir.
Merhaba Excellans,

Bizim durumumuzu da ilgilendiren soruya vermiş olduğunuz cevabınız için çok teşekkür ediyorum. O halde endişelenmemize gerek olacak bir durum yok, sadece sabırla biraz daha beklemeliyiz. Umuyoruz ki en yakın zamanda öncelikle pasaport isteme talebini ve hemen sonrasında da vize almış oluruz.

Saygılar !
Alpero
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

elenorty yazdı: Nisan 12, 2017, 9:41 am
Alpero yazdı: Nisan 12, 2017, 12:37 am

Alpero Merhabalar,

iyi günler.
Merhaba Elenorty,

Saygılar !
Alpero,

Şubat ayinin 20'sinde arkadaşımdan pasaprt isteme talrbi gelmişti hemen o hafta yolladi , hala gondermediler pasaportunu . konsolosluk işlemleri yavaslasti sanki yada farkli bi durum var .
Merhaba Elenorty,

Pasaport isteme talebini takip eden iki hafta içinde buradaki sürecin biteceğini duymuştum ama umarım daha uzun sürmez. Sizin permanent residence başvuru durumumuz hangi tarihte ''decision made'' olmuştu ?

İyi günler !
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Alpero Merhaba,

.
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Mer
En son elenorty tarafından Mayıs 3, 2017, 4:39 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön