Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mus63 »

Hanfendi bende yoladım yaklaşık iki yıl önce ing çevirmedim direk türkçe yoladım
Gulen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulen »

Mus63 gonderdikten sonraki surec nasil gelisti, vizeyi aldimi esiniz?
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Evet herşey kabul edildi vizemi aldım iki yıldır canada yım
Gulen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok guzel, sakincasi yoksa sorabilirmiyim yazismalari istedikten ne kadar sonra vizeyi verdiler? Bu beklemek kahrediyor insani. Bu soruyu sormakla kendi bekleyisime umutlu bi cevab ariyorum:) umarim en kisa zamanda.
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Konuya nasıl başlasam bilmiyorum yanlış bilgid vermek istemiyorum ben sadece başımdan geçeni yazıyorum şimdi ben ta başında hepsini hazırlamıştım yani ayrı ayrı hiç bi evrak yolamadım yani tüm evrakları baştan verdim sonradan hiç bir evrak yolamadım toplam 5.ay sürdü benim vizemin verlişi
Gulen
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yinede cok tesekkur ederim cevabin icin, bizim bugun tam 6 ay oldu, bakalim bekliyoruz halen. Kanadada mutlu yasama dilegiyle...
Mus63
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba yeni gelenler yada ottawada olan arkdaşlar varsa bi kahve içmek isterim ben mustafa saygılarımla
cembulut
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cembulut »

Herkese merhaba. Forumda yeniyim.. Herkes gibi benimde bir sorum var. Kız arkadaşım has kanadalı türk değil bu ay istanbula gelicek ve evleneceğiz hayatımıza kanadada devam etmek istiyoruz ancak iyi bir bilgilendirmeye ihtiyacım var herşeyi eksiksiz ve tam yapmak istiyoruz. Lütfen yardım. Teşekkürler.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen elenorty »

Excallans ve diğer arkadaşlar Merhaba,
Ilk gunden beri mesajlarinizi okudum , gerek suriye sorunu gerek diger ulkelerin sorunu olarak ankara konsoloslugunun yogunlugu ne durumdadir,
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:03 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba Arkadaşlar,

Rica etsem yukarıdaki soruma cevap alabilirmiyim, iyi günler.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

elenorty yazdı:Merhaba Arkadaşlar,

Rica etsem yukarıdaki soruma cevap alabilirmiyim, iyi günler.

belki buradan istediginiz bilgiyi alabilirsiniz.

http://www.cic.gc.ca/english/information/times/
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sn @elenorty,
Resmi sayfada verilen süreler pek tutmuyor. Bu nedenle size kimsenin süre verebileceğini düşünmüyorum.
Ama her zamankinden biraz daha uzun sürebilir, malum Suriyeli göçmenlerin durumundan dolayı. Üstelik bu yıl için 300 bin hedef açıkladı bakanlık, ama süreyi nasıl kısaltacaklar bilemiyorum.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

elenorty yazdı:Excallans ve diğer arkadaşlar Merhaba,
Ilk gunden beri mesajlarinizi okudum , gerek suriye sorunu gerek diger ulkelerin sorunu olarak ankara konsoloslugunun yogunlugu ne durumdadir, kac ay suruyor,quebec basvurusu yapicaz , bilgi verirseniz sevinirim . iyi gunler
Sayın Elenorty merhaba,
Sayın Quebec eyaleti - evlilik sponsorluk işlemleri 3 adımlı olup toplam sürecte minimum 90 maksimum 240 gün sürmektedir. Ankara konsoloslugumuzun yogunlugu ise evlilik dosyaları haricinde tekabül etmektedir. Yani evlilik sponsorluk ve quebec sponsorluk dosyaları digerlerine nazaran daha hızlı sonuclandırılmaktadır. Bu tabiki sizin dosyanızın dogru ve duzgun ve tam bir sekilde hazırlanıp yapıllandırılması ile direkt alakalıdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Merhabalar,
Benim durumum biraz karışık, açıkçası nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum hiç. Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Nişanlım Kanada'da permanent resident, ve şu anda Türkiye'de. Biz burada evlenerek Kanada'ya gitmek istiyoruz, kendisi vatandaşlığa 1.5 sene sonra başvurabilecek.
Kanada'ya turist vizem var hala 3 kere gidip geldim, vizem bir sene sonra pasaportumum süresi ile birlikte sona eriyor.
Daha önce Amerika'ya Work and Travel programı ile gidip gelmiştim. İngiltere'de ve bir iki başka ülkede de turist olarak bulundum.
O nedenle öğrenci olarak gidersem vize alma şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum, aslında diploma programı ile Kanada'ya giderek kalmayı düşünmüştüm. Çünkü permanent resident ile evlilik durumunda hiç bir şekilde vize vermeyeceklerini duydum, bu doğru mudur? Tam olarak bu konuda bilgim olmadığı için yardımcı olabilmenizi umuyorum.
Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?
Yeni pasaport çıkartarak öğrenci vizesini aldıktan sonra evlensem, daha sonra soyadı değişikliği için hemen pasaportumu yenilemem gerekir mi, sonradan problem olur mu?

Cevabınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Merhabalar,
Benim durumum biraz karışık, açıkçası nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum hiç. Eğer yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim.

Nişanlım Kanada'da permanent resident, ve şu anda Türkiye'de. Biz burada evlenerek Kanada'ya gitmek istiyoruz, kendisi vatandaşlığa 1.5 sene sonra başvurabilecek.
Kanada'ya turist vizem var hala 3 kere gidip geldim, vizem bir sene sonra pasaportumum süresi ile birlikte sona eriyor.
Daha önce Amerika'ya Work and Travel programı ile gidip gelmiştim. İngiltere'de ve bir iki başka ülkede de turist olarak bulundum.
O nedenle öğrenci olarak gidersem vize alma şansımın daha yüksek olduğunu düşünüyorum, aslında diploma programı ile Kanada'ya giderek kalmayı düşünmüştüm. Çünkü permanent resident ile evlilik durumunda hiç bir şekilde vize vermeyeceklerini duydum, bu doğru mudur? Tam olarak bu konuda bilgim olmadığı için yardımcı olabilmenizi umuyorum.
Bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim?
Yeni pasaport çıkartarak öğrenci vizesini aldıktan sonra evlensem, daha sonra soyadı değişikliği için hemen pasaportumu yenilemem gerekir mi, sonradan problem olur mu?

Cevabınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Sayın Melody merhaba,
Oncelikle eger halen gecerli ve 1 yıllık TRV vizeniz var ise, size tavsiyemiz eşinizle en kısa zamanda evlenip evlilik sponsorluk basvurusu yapmanızdır. Basvurunuz devam ederkende hali hazırdaki TRV vizeniz ile basvurunuz sonuclanana kadar giriş cıkıs yaparak eşinizle gecebilecek ayrılık süresinide halletmiş olursunuz. Evlilik dosyaları sponsorlugun kabulü ile birlikte maksimum 6 ayda sonuclanmaktadır. Buda size zaten trv surenizi karsıladıgı için yetecektir. Diğer secenekleri dusunmenize bile gerek yoktur. Konu hakkında merak ettikleriniz için bizlere destek@bizvekanada.com email adresinden de ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Merhabalar Excellans,
Cevabınız için çok teşekkür ederim. E-mail adresinizden ulaştım, profesyonel desteğinizi almak isterim.
Teşekkürler, iyi günler.
Daydream
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Daydream »

Merhaba arkadaşlar, benim sorum şu; ben ve eşim 2 ay önce evlendik ve eşim kanada vatandaşı ve şu an birlikte kanadaya gitmeyi düşünüyoruz. Eş sponsorlogu ile benim vize alabilmem için eşimin illaki kanada'da mi olmasi gerekiyor yokaa turkiyedende bu işlemlsdi gerçekleştirebilir miyiz ? Ve öncelikli izlememiz gereken yol hakkinda bilgi verir misiniz ?
Cevabiniz için sımdiden tesekkur ederim herkese iyi günler l..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Daydream yazdı:Merhaba arkadaşlar, benim sorum şu; ben ve eşim 2 ay önce evlendik ve eşim kanada vatandaşı ve şu an birlikte kanadaya gitmeyi düşünüyoruz. Eş sponsorlogu ile benim vize alabilmem için eşimin illaki kanada'da mi olmasi gerekiyor yokaa turkiyedende bu işlemlsdi gerçekleştirebilir miyiz ? Ve öncelikli izlememiz gereken yol hakkinda bilgi verir misiniz ?
Cevabiniz için sımdiden tesekkur ederim herkese iyi günler l..
Sayın Daydream merhaba,
Kanada vatandaşı olan eşinizin sponsorluk başvurusunu mutlaka Kanada içinden yapmasına gerek yoktur. ( Eğer eşiniz Turkıye'de 1 yıldan fazladır ikamet ediyor ise)
Saygılarımızla,

Daydream
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans,
subat ayinda 1 yil dolacak ondan once turkiyeden basvuru yapmamiz kabul olmucak o zaman degil mi ?
Birde benim burada pskiyatrik rahatsizlik gecmisim oldu. Bu saglik raporu alirken etkiler mi ? Cevabiniz icin tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Daydream yazdı:Sayin excellans,
subat ayinda 1 yil dolacak ondan once turkiyeden basvuru yapmamiz kabul olmucak o zaman degil mi ?
Birde benim burada pskiyatrik rahatsizlik gecmisim oldu. Bu saglik raporu alirken etkiler mi ? Cevabiniz icin tesekkurler
Sayın Daydream merhaba,
Eger eşinizin Kanada'da sabit bir adresi var ise, başvurunuz o adres üzerinden düzenlenilir ve yapılır. Hayır yok isede, Türkiye adresi üzerinden düzenlenir ve yapılır.
Bahsettiğiniz saglık geçmişinizde eğer halen ilaç kullanıyor yada tedaviye devam ediyorsanız. yapılacak kan kontrollerinde bu durum ortaya cıkıp yetkili doktorumuzun size geçmiş hastalıklarla ilgili soracagı sorularda ortaya cıkabilir. Ancak halen tedavi görmuyor ve o konuyla ilgili ilaç vs almıyorsanız. Doktorumuza bu konuyu sordugu zaman acmazsanız bir sorun teşkil etmeyecektir.
Saygılarımızla,

Daydream
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans
Hayir şu an eşimin kanada'da bi adresi yok ama turkiyeye geleli 1 yili da doldurmadi yinede burdan başvuru yaparsak turkiye adresi uzerinden yapabilir miyiz ? Birde biz izmir konsolosluguna basvurmayi dusunuyoruz bilgi almak icin bunun icin ankaraya mi basvuru yapmaliyiz ? Kusura bakmayin bu konu hakkinda ne eşimin nede benim herhangi bi fikri olmadigi icin gereksiz sorular sorabiliyo olabilirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Daydream yazdı:Sayin excellans
Hayir şu an eşimin kanada'da bi adresi yok ama turkiyeye geleli 1 yili da doldurmadi yinede burdan başvuru yaparsak turkiye adresi uzerinden yapabilir miyiz ? Birde biz izmir konsolosluguna basvurmayi dusunuyoruz bilgi almak icin bunun icin ankaraya mi basvuru yapmaliyiz ? Kusura bakmayin bu konu hakkinda ne eşimin nede benim herhangi bi fikri olmadigi icin gereksiz sorular sorabiliyo olabilirim.
Sayın Daydream merhaba,
Aynı sorular etrafında donuyorsunuz. Kafanızı netleştirmek için;
1- Turkiye ikametiniz ile eşiniz başvuruyu yapabilir.
2- Evlilik sponsorluk başvuruları TURKIYE'DEN yapılmamaktadır. Bu basvuru mutlak ve zorunlu olarak iki adımlı ve mutlaka ilk basvuru dosyası MISSISSAUGA - Ontario ofisimize yapılmalıdır.

Ayrıca Izmir'de konsoloslugumuz bulunmamaktadır!
Saygılarımızla,

Engins
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Engins »

Merhaba ,benim kanadada oturma iznim var ve eşimle eylül ayında evlendim ve ekim ayında kanadada başvuru yapacağım , evlilik cüzdanı pasaport fotokopisi ve fotoğraflar haricinde başka bir dokümana ihtiyaç varmı ? Ayrıca sizin ofisinizin adres ve telefonunuzu alabilirmiyim? Teşekkürler
gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Sayin Ekselans,
Basvuru formunda okudugum, ancak yorumlayamadigim bir konuda, fikrinize ihtiyacim var.
Oncelikle durumu ozetleyeyim, erkek arkadasim Kanadali, evlenecegiz ve Kanadaya gidecegiz. Kendisi 5 senedir Turkiyede.
Yorumlayamadigim kisim da su sekilde,
" if you are a candian citizen, living outside Canada, you may sponsor your spouse' burada sikinti yok,
Ama soyle bir not dusmusler
" permanent residents residing abroad may not sponsor from outside canada. Canadian citizens travelling as tourists are not considered to be residing abroad"
Simdi, kanada vatandasi, ama turist degil, ikameti Turkiye'de. Hangi kategoriye girdigini anlayamadim. Permanent resident degil, citizen. Ama nihayetinde ikameti burda, o sebeple de tourist degil.

Cevabiniz icin simdiden tesekkurler
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayın Excellans Merhaba,
Eşim Kanada vatandaşı fakat şuanda Türkiyede yaşıyoruz.Kanadaya taşınmak istiyoruz. Türkiyede yaşadığımız halde eşim benim için sponsor olabiliyormu? Benim için Kanada vizesi alıp gidersek ve başvuruyu kanadada yaparsak bu süreçte çalışma izni ve devletin ingilizce kurslarından yararlanma şansım olurmu.
Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı:Sayın Excellans Merhaba,
Eşim Kanada vatandaşı fakat şuanda Türkiyede yaşıyoruz.Kanadaya taşınmak istiyoruz. Türkiyede yaşadığımız halde eşim benim için sponsor olabiliyormu? Benim için Kanada vizesi alıp gidersek ve başvuruyu kanadada yaparsak bu süreçte çalışma izni ve devletin ingilizce kurslarından yararlanma şansım olurmu.
Saygılarımla..
Sayın Ekim merhaba,
Eşiniz size Turkiyeden de sponsor olabilir, ayrıca evlilik durumunuzdan dolayı size vize alınması mümkün olmayacaktır ve bu şekilde sizin devamlı ikametiniz Turkiye oldugundan dolayı çalışma izni vs almanız mümkün değildir. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi işlemlerinizi başlatıp sponsorlugunuzu kabul ettirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Sayin Ekselans,
Basvuru formunda okudugum, ancak yorumlayamadigim bir konuda, fikrinize ihtiyacim var.
Oncelikle durumu ozetleyeyim, erkek arkadasim Kanadali, evlenecegiz ve Kanadaya gidecegiz. Kendisi 5 senedir Turkiyede.
Yorumlayamadigim kisim da su sekilde,
" if you are a candian citizen, living outside Canada, you may sponsor your spouse' burada sikinti yok,
Ama soyle bir not dusmusler
" permanent residents residing abroad may not sponsor from outside canada. Canadian citizens travelling as tourists are not considered to be residing abroad"
Simdi, kanada vatandasi, ama turist degil, ikameti Turkiye'de. Hangi kategoriye girdigini anlayamadim. Permanent resident degil, citizen. Ama nihayetinde ikameti burda, o sebeple de tourist degil.

Cevabiniz icin simdiden tesekkurler
Sayın Gamzek merhaba,
Erkek arkadasınız Kanada'lı ise ve Türkiye'de yasıyor ise kendisi size sponsor olabilir. Ikinci kısımdaki ( Permanent Residents) bahsedilen grup PR kartı sahibi olan göçmenlerdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Engins yazdı:Merhaba ,benim kanadada oturma iznim var ve eşimle eylül ayında evlendim ve ekim ayında kanadada başvuru yapacağım , evlilik cüzdanı pasaport fotokopisi ve fotoğraflar haricinde başka bir dokümana ihtiyaç varmı ? Ayrıca sizin ofisinizin adres ve telefonunuzu alabilirmiyim? Teşekkürler
Sayın Engin bey merhaba,
Destek ekibimiz sizinle baglantıya gececektir.
Saygılarımızla,

gavhar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gavhar »

Saygili Excellans
Merhaba, Ben Canada da Saskatchewanin Moose Jaw da yasiyorum ve vatandasiyim ve Turkiye li biriyle evlendim bizim her seyimiz oldu bitti gorusme de oldu ve kocama evliliginize inandik ve onayliyoruz dediler sadece Augustos da cok yogun oldugumuzdan visa isleri olmayabilir demisler gorusme zaten temmuz da olmustu Augustos ,Eylulda gecti simdi Ekim baslandi ama hala bir cevap alamadik sizce ne olabilir gorusme den sonra ne kadar zaman gecmesi gerek visa almamiz icin .Ocak 4 .2016 bizim sponsor lik islerimizin incelenmesinin baslandigi gun.
Yardimci olursaniz sevinirdik cok tesekkur ler
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba
Eşim, tavsiyeniz üzerine, benim için eş sponsorluğuna başvuracak. Bunun için gerekli formları dolduruyoruz. Fakat kafamıza takılan bazı sorular var. Cevaplayabilirseniz çok seviniriz.
Eşimde bende çalışıyoruz aile gelir kısmına sadece eşimin gelirimi yoksa benim gelirimde yazılacakmı?
iki çocuğumuz var, çocuklarımızı sadece babanın üzerindemi, bakma sorumluluğu olarak göstermek gerekiyor? Yada nasıl yapmalıyız bilemedik.
Çok teşekkür ederim
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gavhar yazdı:Saygili Excellans
Merhaba, Ben Canada da Saskatchewanin Moose Jaw da yasiyorum ve vatandasiyim ve Turkiye li biriyle evlendim bizim her seyimiz oldu bitti gorusme de oldu ve kocama evliliginize inandik ve onayliyoruz dediler sadece Augustos da cok yogun oldugumuzdan visa isleri olmayabilir demisler gorusme zaten temmuz da olmustu Augustos ,Eylulda gecti simdi Ekim baslandi ama hala bir cevap alamadik sizce ne olabilir gorusme den sonra ne kadar zaman gecmesi gerek visa almamiz icin .Ocak 4 .2016 bizim sponsor lik islerimizin incelenmesinin baslandigi gun.
Yardimci olursaniz sevinirdik cok tesekkur ler
Sayın Gavhar merhaba,
Bugunler içinde eşinizden pasaport isteme talebi yapılmış olması lazım. Emaillerinizi mutlaka kontrol ediniz, hala bir talep yapılmadı ise Ingilizce yazılmak kaydı ile siz Ankara ofisimize durumunuzu sorabilirsiniz.
https://secure.cic.gc.ca/enquiries-rens ... 1474908645
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı:Sayın Excellans Merhaba
Eşim, tavsiyeniz üzerine, benim için eş sponsorluğuna başvuracak. Bunun için gerekli formları dolduruyoruz. Fakat kafamıza takılan bazı sorular var. Cevaplayabilirseniz çok seviniriz.
Eşimde bende çalışıyoruz aile gelir kısmına sadece eşimin gelirimi yoksa benim gelirimde yazılacakmı?
iki çocuğumuz var, çocuklarımızı sadece babanın üzerindemi, bakma sorumluluğu olarak göstermek gerekiyor? Yada nasıl yapmalıyız bilemedik.
Çok teşekkür ederim
Saygılarımla
Sayın Ekim merhaba,
Eğer siz gelir olarak eşinize kefil olacaksanız başvuruda sizde yazacaksınız, hayır eşinizin geliri yeterli ise sadece onun gelirleri yazılacak. Cocuklar velayet olarak ikinizin üzerinde ise evet bakmakla yukumlu oldugu eklenecek. Anlamadıgınız bir durumda destek@bizvekanada.com ulasınız.
Saygılarımızla,

ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba,
Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim ve affınıza sığınarak 2 soru daha sormak isterim.
Eşimle sekiz yıllık evliyiz ve de iki çocuğumuz var. Bu durum evliliğimizin gerçekçiliğini kanıtlamada yeterli midir?. Yoksa dosyaya, düğün ve sonraki yıllara ait fotoğraf koymak gerekir mi?
Başvuru sadece eş olarak benim için yapılacak ve çocuklar için sponsorluk başvurusu yapılmayacak. Bu durumda başvuru formu ile ispatlanması gereken minimum yıllık gelir gerekli midir?
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ekim merhaba,
Minimum yıllık 37,000 CAD ve evliliğiniz + ilişkinizle ilgili tabiki resim, dokuman vs ayrıca koyunuz.
Saygılarımızla,

elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans öncellikle Merhaba,
En son elenorty tarafından Nisan 23, 2017, 4:06 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba
Başvuru formunu doldururken bi noktada takıldık yardımcı olursanız çok sevinirim. "Sponsorunuz size para gönderdi mi ne sıklıkla" diye soruyor. Bizim durumumuzda bu soruya nasıl cevap vermek gerekir.Evet dediğimiz zaman zaten evliliğimiz boyunca hep birlikteydik. Aynı evde, ev ve diğer şeyler için gerekli ihtiyaçları zaten eşim karşıladı.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Başvuru formunu doldururken bi noktada takıldık yardımcı olursanız çok sevinirim. "Sponsorunuz size para gönderdi mi ne sıklıkla" diye soruyor. Bizim durumumuzda bu soruya nasıl cevap vermek gerekir.Evet dediğimiz zaman zaten evliliğimiz boyunca hep birlikteydik. Aynı evde, ev ve diğer şeyler için gerekli ihtiyaçları zaten eşim karşıladı.
Saygılarımla
N / A
Saygılarımızla,

ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba
Anladığım kadarıyla belgenin orijinalini sunmuyorsak yeminli tercümenin noter onayıda gerekiyor. Sponsor olanın; Kanada pasaportunun fotokopisinin noter onayı, sponsorun TC kimliğinin noter onaylı yeminli tercümesi, evlilik cüzdanının fotokopisinin noter onayı ve banka hesap dökümünün yeminli tercümesi gerekiyor mu?
Teşekkür ederim, saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Anladığım kadarıyla belgenin orijinalini sunmuyorsak yeminli tercümenin noter onayıda gerekiyor. Sponsor olanın; Kanada pasaportunun fotokopisinin noter onayı, sponsorun TC kimliğinin noter onaylı yeminli tercümesi, evlilik cüzdanının fotokopisinin noter onayı ve banka hesap dökümünün yeminli tercümesi gerekiyor mu?
Teşekkür ederim, saygılarımla
Sayın Ekim merhaba,
Form yardımcı olmak amacıyla ve bilgilendirme amacı kurulmuş bir yapıdır. Fakat bu demek değildir ki her basvuruda her soruda cevap verilecek ve sunu soyle yapın denilecek. Lütfen bencil olunmayıp insanların emegine saygı gösterin. Bakanlıgımız GUDIE yayınlamıstır tüm bilgi içerisinde bulunmaktadır.
Saygılarımızla,

ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans merhaba
Eşim ve ben dosyamızı tam olarak hazırlama gayreti içerisindeyiz. Bu aşamada aklımıza takılan yada emin olamadığımız noktalarda GUIDE baktık bakıyoruz. Fakat forumu belki 2 belki 3 defa baştan sona okumuş biri olarak Sizin forum üyelerine gösterdiğiniz samimi yaklaşıma ve cevaplara binaen tereddüte düştüğüm noktalarda birde Size sormak istedim.Sorduğum sorulara verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. Hakkınızı helal ediniz.
Saygılarımla...

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön