evlilik yolu ile göç hakkında yardım

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bymahfuz »

Merhabalar,

şimdiden yardımcı olacak ve olabilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim. hemen durumumuzu anlatmaya geçeyim.eşimle türkiyede 19 şubat 2015 te evlendik. daha sonra eşim kanadaya başvurumuz için gitti. ve 9 nisan da resmi başvurumuzu yaptık. federal ve quebec eyaleti kısa süre de başvurumuzu onaylayıp bizim başvuruyu ankarada ki ofise havale ettiler. ankara da ilk görüşeymeye 9 kasım 2015 görüşmeye çağırdı. görüşmede evlilik ile ilgili sordukları sorularu cevaplar verdik ve bizden haber bekleyin diye görüşmemizi sonlandırdılar. uzun bir süre haber alamayınca mail e pek çok kez bilgi talep ettil. en son tekrar 11 mart 2016 da tekrar bir ikici görüşmeye çaırdılar. bu sefer 2 saat boyunca evlilik dışında 3 kişi işim kariyerim eğitimim hakkında herşeyi sordurlar bende cevapladım. en son çok az bir süre içinde başvurumuzun sonuçlanacağı bilgisini verip görüşmeyi sonuçlandırdılar. başurumuz tam 15 ay oldu hala bir sonuç yok. merak ettiğim bu kadar uzaması 2 kere görüşmeye çağrılmam normalmidir? neden bizim başvurumuz bu kadar uzun ve sancılı olmaya devam etmekte ben ve eşim için? en azından son durum ve ne istedikleri hakkında bir bilgimiz olsa buna da razıyız.. umarım bizim gibi kimse bu kadar sınıtılı bir başvuru dönemi yaşamamıştır ama yaşayan varsada bizden tavsiyelerini esirgememelerini rica ederim. selamlar.

mahfuz baykara
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Mahfuz bey merhaba
Sormak istediğim eşiniz Kanada vatandaşı mı? Evlilik sponsorluğu durumunda sizin kariyerinizi merak etmeleri enteresan. Benim de yakın zamanda bir görüşmem var acaba bu herkes için geçerli mi olacak merak ediyorum.
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba efe bey
Evet banada bu tür sorular ikinci görüşmemde soruldu bende çok şaşırmıştım. Ilk görüşmemde sadece evlilik ile ilgili sorular sordular yani evliliğimizin gerçek olup olmadıgını anlamaya çalışmaya yönelik sorular. Bunlar genelde ailesi ve tanışma ve evlenme süreci ile ilgili sorulardı. Eğer doğru ise zaten bir sorun olmaz o konuda rahat olabilirsiniz. Benim duyduğum pek çok kişi ilk görüşmede vizesini alabiliyor istisnalar hariç benim gibi. Bu yüzden sizde bir sürpriz ile karşılalabilir siniz. Umarım hemen vizenizi alırsınız. Selamlar
Mahfuz
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu arada unuttuğum sorunuzun cevabı evet benim eşim Kanada vatandaşı aksi durumda bu tür bir başvuruda bulunmamaız abesle iştigal olurdu. Selamlar
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Gerçekten enteresan bir durum. Belki sorunuza bu sitenin sorumlusu olan Excellans verebilir. Umarım herşey iyi olur.
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Evet umarım herşey herkes için iyi olur efe bey. Bay Excellans acaba bu konuda bizlere yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. Selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Uyelerimiz merhaba,
Evlilik sponsorlugu ile yapılan basvurularınız ve sonrası olası Ankara ofisimizde tarihlenen gorusmelerinizde; ofis gorevlimiz siz ve eşiniz ile beraber hertürlü soruyu sorabilir bunu şunun için yapmaktadırlar. Gercekten çift birbirleri ile ilgili ve ilişkileri ciddimi? olası geleek planları mantıklı ve işleyebilir mi? vs vs vs. bu yüzden hangi soru sorulur yada sorulacak kısmında ilkönce rahat olunuz ve eger ilişkinizle beraber evliliğiniz ciddi ve gercek ise zaten gelecek her sorunun cevabını biliyor olacaksınız. Cunku tüm bunları zaten eşinizle beraber konusmus, planlamıs, tartısmıs yada yapacaklar listesi olarak kararlaştırmışsınızdır.

Ayrıca yine her dosya kendi dinamikleri üzerinden degerlendirilir. Bunlar eşin durumu, Kanada' daki iş ve gelir kaynakları, sponsor olunan kişinin buna baglı olarak plan ve yapacagı planlar, iki eş arasındaki yaş farkı, iki eşin var ise daha evvelki evlilikleri bunlara istinaden var ise cocukların durumu vs vs vs ....
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans ,
peki bir dosya azami ne kadar süre ile sonuçlanması gerekmektedir?
müspet menfi bir netice ne zaman alınabilir?
zira internette belirttiği kadarı ile en fazla 12 ay içerisinden outside of canada başvurularu sonuçlanacağı yazmakta?

ilginize şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

mahfuz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bymahfuz yazdı:Merhaba sayın Excellans ,
peki bir dosya azami ne kadar süre ile sonuçlanması gerekmektedir?
müspet menfi bir netice ne zaman alınabilir?
zira internette belirttiği kadarı ile en fazla 12 ay içerisinden outside of canada başvurularu sonuçlanacağı yazmakta?

ilginize şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

mahfuz.
Sayın Bymahfuz merhaba,
Bir dosyanın azami yada asgari surecte sonuclanması için net bir süre vermek kesinlikle yanlıştır. Fakat, ortalama ile Ankara ofisimiz yine kendi içindeki yogunlukla alakalı olmakla beraber tam ve eksiksiz sorunsuz bir dosyayı minimum 3 ay maksimimum 6 ay içinde sonlandırmaktadır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: evlilik yolu ile göç hakkında yardım

sayın Excellans
demek istediğim bir dosya ömür boyu açık kalabiliyor mu?
şu an bizim dosya ki 15 aydan fazla oldu halen sonuçlanmadı olumlu olumsuz bize dönüş geri bildirim yapılmadı hala.. attığımız maillere de cevap alamıyoruz. yani konsolosluk böyle keyfi hareket ederken beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey var mı? burda insanların hayatları planları sözkonusu inan biri insanın bir vize için 15 ay ve daha fazla beklemesi sizin de hak vereceğinizi üzeren çok zor ve yorucu.. vize bu gün yarın çıkar diye beklerken hayatınız adına herhangi bir somut adım da atamıyorsunuz.. ilginizi tşkler..
Ayan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ayan »

Merhaba, bende esime partener congugal statusunden aile birlesimi icin evraklarimi gonderdim.kanada ve quebecten temmuz 25 2015 tarihinde evraklariniz Ankara ya gonderildi denilen bir mail aldim.bu gune kadar esim evraklariniz Ankara ya ulasmistir veya incelemededir diye ne bir telefon ne de bir mektup almadi. 3 defa mail attim ama Ankaradan bununla ilgili bir cevap alamadim.buradan immigrationu ariyorum malesef mail yollayin size ulasirlar diyorlar malesef netice yok.cocuklarim da bende perisan oldukaylardir. Neden bu kadaruzun surer normalmidir veya ne yapabiliriz .ucak parasi nerdeyse 4 5 aylik kazancimiz cocuklarima verecek cevap bulamiyorum fikirlerinizi yazarsaniz sevinirim. Hoscakalin
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bymahfuz ve Ayan merhaba,
Oncelikle dosyalarınız ile ilgili soruları mutlaka ve mutlaka Ingilizce veya Fransızca olarak yapınız. Ve yine unutmayınki Ankara ofisi Turkiye ile beraber, Gurcistan, Azerbeycan, Turkmenistan, Iran ve Pakistan gibi ulkelerede hizmet vermektedir. Bunların hepsinin üstüne Suriye gocmenleri, Irak gocmenleri ve takdir edersiniz ki ulkenin bulundugu siyasal gelişmeler ve bunun sonucunda sadece 4 adet vize gorevlimiz; Gocmenlik dosyaları, ogrenci vizeleri, calısma izinleri, turist vizeleri vs vs gibi tüm hepsine cevap vermek ve gorev yapmak durumunda dır. Tabiki bu kadar az bir personel ve gercek iş yogunlugu yükü ile gecikmenin olmaması mumkun degildir, ayrıca her dosya kendi içeriğinden sorumludur. Yani, bir dosya diğerinden erken bitiyor yada sonuclanıyorsa bu erken biten dosyanın tüm gereklilik ve kriterlere uygunlugunu, eksik alınmamıs evrak bulunmadıgını, diğer dosya ise mutlaka kendi içinde eksiklik yada evliliğin mutlak gercek ve dogru olduguna dair ispatların yetersizliği gibi konulardan gecikmeye ugramıstır.. Bunlara saglık raporlarınızın halen Ankara ofisimize sonuc olarak gelmemeside etkendir.

Yapmanız gereken, dosyanız ile ilgili yukarıda belirttiğim dillerde sorgu yapıp beklemek olacaktır.
Saygılarımızla,

Ayan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excelens anliyorum ki yogunluktan dosyalar gecikiyor . Ben adres degisikligini de mail olarak Ankara ya yolladim (esimin Turkiye adresini) adini soyadani canadanin. Bana yolladigi Kabul mektubundaki dosya numarasi ni tel nosunu ama bakiyorum surekli cic sayfasindan adres ayni adres degismemis birde yazismalari fransizca olarak yaptim yine cevap alamadim ne yapmaliyim yada ne yapabiliriz yazarsaniz sevinirim
bymahfuz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans merhaba
İlginize teşekkürler öncelikle inanın sizden cevap almak bizleri Mutlu ediyor öncelikle bunu belirteyim istedim.
Daha önce mail yoluyla benden bir kaç forum ve bazı yeni belge talepleri olmuştu. Onları Mail'le beraber göndermiştik bildiğimiz kadarı ile eksik belgemiz yok ama varsa da haberimizi yok bırdan dosya numaramızı belirttiğimiz takdirde eksik belgelerimizin olup olmadığını öğrenme şansımız var mı? Yada dosyamızın sonuçlanması için üstümüze düşen herhangi başka bir şey?
İş yükünüzün bu denli apır olduğunu bilmiyordum dolayısı ile bu yükün hafifletilmesi adına üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız zira uzayan ve sonuçlanmayan her dosya iş yükünüzü daha bir büyütür.
Selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bymahfuz yazdı:Sayın Excellans merhaba
İlginize teşekkürler öncelikle inanın sizden cevap almak bizleri Mutlu ediyor öncelikle bunu belirteyim istedim.
Daha önce mail yoluyla benden bir kaç forum ve bazı yeni belge talepleri olmuştu. Onları Mail'le beraber göndermiştik bildiğimiz kadarı ile eksik belgemiz yok ama varsa da haberimizi yok bırdan dosya numaramızı belirttiğimiz takdirde eksik belgelerimizin olup olmadığını öğrenme şansımız var mı? Yada dosyamızın sonuçlanması için üstümüze düşen herhangi başka bir şey?
İş yükünüzün bu denli apır olduğunu bilmiyordum dolayısı ile bu yükün hafifletilmesi adına üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız zira uzayan ve sonuçlanmayan her dosya iş yükünüzü daha bir büyütür.
Selamlar
Sayın Bymahfuz merhaba,
Oncelikle tabiki boyle birşeyin mumkunatı yoktur. Ve lütfen özel dosya ve basvuru bilgilerinizide kimse ile paylaşmayınız. Ankara ofisimizin sizlerden talep ettiği belgeleri eksiksiz ve tam olarak gönderdi iseniz zaten dosyanızdan sorumlu olan personel size mutlaka bir sonraki adım için geri donus yapacaktır. Ama bu süre diyelim ki siz istenilen evrakları eksiksiz ve tam olarak ve zamanında ibraz ettiniz ve üzerinden 90 gün gibi bir süre gecti tabiki sizde bu durumda Ingilizce yazılmıs bir elektronik posta ile Ankara ofisimize dosyanız hakkında sorgu bilgisi gonderebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ayan yazdı:Merhaba excelens anliyorum ki yogunluktan dosyalar gecikiyor . Ben adres degisikligini de mail olarak Ankara ya yolladim (esimin Turkiye adresini) adini soyadani canadanin. Bana yolladigi Kabul mektubundaki dosya numarasi ni tel nosunu ama bakiyorum surekli cic sayfasindan adres ayni adres degismemis birde yazismalari fransizca olarak yaptim yine cevap alamadim ne yapmaliyim yada ne yapabiliriz yazarsaniz sevinirim
Sayın Ayan merhaba,
Adres değişikliği bilgisi eğer SPONSOR olan kişinin ise, bunu kendisi direkt CIC - Call center arayarak yada ilgili bakanlık web sitemizde dosyanız için login yaptıgında ilgili linkten CHANGE ADDRESS tıklayarak gerceklestirecektir. Ama eger adres değişikliği SPONSOR OLUNAN kişi için ise bunuda ilgili ve sorumlu vize ofisimize ( ANKARA ) yine Ingilizce yada Fransızca olarak dosya no, dosya sahibi, vs vs bilgileri içeren bir email ile yapması yeterlidir. Degısıklık kayıt altına alınıp sizler ekranlarınızda gecde olsa gorebilirsiniz.
Saygılarımızla,

gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Sayın Excellans,
Erkek arkadaşım Kanada vatandaşı, ve 2017 yaza, Kanada'ya taşınmak istiyoruz. Family sponsorship hakkında birkaç sorum olacak.
1) Eylül ayında evlenmeyi düşünüyoruz. Kanada Elçiliğinde evlenip, evlilik cüzdanımızı elçilikten alma ihtimalimiz var mı? Yoksa, Türk evlilik cüzdanının başvurumuza etkisi nasıl olur? (Kanada'da nikahlanmak gerekir mi?)
2) Kendisi şu an Türkiye'de yaşıyor ve çalışıyor. Kanada'da halihazırda bir işi yok. Araştırdığım kadarıyla son 12 aylık gelir belgesini ibraz etmek zorunda, Türkiyedeki gelir belgesi kabul edilir mi?
3) Yine resmi sitede, başvuru sonuçlanma süresi 13 ay diyor. Evrakları eksiksiz teslim edeceğimiz düşünülürse, daha kısa sürede olma ihtimali var mı?
4) Eğer, kendim express entry ye başvurup, sonra evlenirsek, bütün başvuru sürecini yeniden başlatmam mı gerekir? Tecrübenize dayanarak, express entry mi yoksa family sponsorship daha kolay olur? Çünkü zaten evleneceğiz, ancak süreci nasıl daha hızlandırabiliriz, onu merak ediyorum.
Cevabınıza şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Sayın Excellans,
Erkek arkadaşım Kanada vatandaşı, ve 2017 yaza, Kanada'ya taşınmak istiyoruz. Family sponsorship hakkında birkaç sorum olacak.
1) Eylül ayında evlenmeyi düşünüyoruz. Kanada Elçiliğinde evlenip, evlilik cüzdanımızı elçilikten alma ihtimalimiz var mı? Yoksa, Türk evlilik cüzdanının başvurumuza etkisi nasıl olur? (Kanada'da nikahlanmak gerekir mi?)
2) Kendisi şu an Türkiye'de yaşıyor ve çalışıyor. Kanada'da halihazırda bir işi yok. Araştırdığım kadarıyla son 12 aylık gelir belgesini ibraz etmek zorunda, Türkiyedeki gelir belgesi kabul edilir mi?
3) Yine resmi sitede, başvuru sonuçlanma süresi 13 ay diyor. Evrakları eksiksiz teslim edeceğimiz düşünülürse, daha kısa sürede olma ihtimali var mı?
4) Eğer, kendim express entry ye başvurup, sonra evlenirsek, bütün başvuru sürecini yeniden başlatmam mı gerekir? Tecrübenize dayanarak, express entry mi yoksa family sponsorship daha kolay olur? Çünkü zaten evleneceğiz, ancak süreci nasıl daha hızlandırabiliriz, onu merak ediyorum.
Cevabınıza şimdiden teşekkür ederim
Sayın Gamzek merhaba,
Kafanızı karıstırmadan; yapacagınız en mantıklı ve dogru adım. Eşiniz ile resmi olarak evlenip ( Turk makamı-Kanada makamı hicbir farkı yoktur) sponsorluk başvuru işlemlerinize başlamaktır. Evlilik başvuru ve sonuclanma süreleri direkt her dosyanın kendi dinamiği ile dogru orantılı olup minimum 90 gün maksimum 11 aydır. Eşinizin size sponsorlugunun kabul edilebilmesi için finansal anlamda size destek ve tüm ihtiyaclarınızı 5 yıl boyunca karsılayacagını ispatlaması durumuyla gercekleşir. Bunuda düzenli geliri, mal varlıkları ve olası Kanada'ya tasındıgınızda yapılacaklar ve yapacagı sekilde belgelendirerek yapmalıdır. Express Entry mi? Sponsoring Spouse mu? derseniz kesinlikle ikinci olanak yani evlilikle sponsorluk başvurusudur. Fakat, yasınız - egitim bilginiz - mesleki deneyiminiz ve Ingilizce yada Fransızca dil bilginiz yeterli düzeyde ise express entry şansınızda ( eşinizle evlendikten sonra) olabilir. Ancak, hızlı ve cabuk konusunda tabiki yine evlilik ile sponsorluk öne cıkmaktadır.
Saygılarımızla,

gamzek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gamzek »

Sayin Excellans,
Cevabiniza tesekkur ederim. Gayet aciklayici olmus. Teknik bir sorum daha var bu baglamda. Diyelim ki evlendik, ve sponsorhip icin basvurduk, esimin onumuzdeki 5 senelik is planlarini neye dayandiracagiz, ikna edici olmak anlaminda. Basvuru zamaninda Turkiye'de olacagi icin ve Turk sirketinde calistigini belgeleyecegi icin, Kanada'da ne tur 'gelir' belgesi gostermesi lazim? halihazirda Kanada'da bir isi yok cunku.
2. Sorum, evlendikten sonra hem sponsorship hem de express entry e basvurabilir miyim? Yani 2 ayri farkli dosya, sureci karmasiklastirir mi? Express Entry icin hemen hemen ( gorunurde) butun kriterleri sagliyorum.
Ayan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayin excellans

Bizim dosyadan hic bir haber alamamis olmamiz normalmidir sizce? insan 2015 de basvuru yaptik temmuz ayindan beni dosya Ankarada ama ne bir haber ne arayip soran be de cagirsan Var Ben dosyamiz kayboldumu acaba diye cok supheleniyorum bilemiyorum sizin yanitlarinizi okuyorum 90 gun île 11 ay yaziyor bu bizim icinde gecerlimidir
Cevap yazarsaniz cok sevinirim tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ayan yazdı:Merhaba sayin excellans

Bizim dosyadan hic bir haber alamamis olmamiz normalmidir sizce? insan 2015 de basvuru yaptik temmuz ayindan beni dosya Ankarada ama ne bir haber ne arayip soran be de cagirsan Var Ben dosyamiz kayboldumu acaba diye cok supheleniyorum bilemiyorum sizin yanitlarinizi okuyorum 90 gun île 11 ay yaziyor bu bizim icinde gecerlimidir
Cevap yazarsaniz cok sevinirim tesekkurler simdiden
Sayın Ayan merhaba,
Yazdıklarınızdan sponsorluk dosyanızın 2015 Temmuz ayından beri Ankara ofisimizde oldugu ve bu süreden beri hic bir bilgi yada iletişim almadıgınızı söyluyorsunuz. Eger bu dogru ise, sponsorunuz kendisi dosya sorgulama ile dosyanız hakkında bilgi alabilir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gamzek yazdı:Sayin Excellans,
Cevabiniza tesekkur ederim. Gayet aciklayici olmus. Teknik bir sorum daha var bu baglamda. Diyelim ki evlendik, ve sponsorhip icin basvurduk, esimin onumuzdeki 5 senelik is planlarini neye dayandiracagiz, ikna edici olmak anlaminda. Basvuru zamaninda Turkiye'de olacagi icin ve Turk sirketinde calistigini belgeleyecegi icin, Kanada'da ne tur 'gelir' belgesi gostermesi lazim? halihazirda Kanada'da bir isi yok cunku.
2. Sorum, evlendikten sonra hem sponsorship hem de express entry e basvurabilir miyim? Yani 2 ayri farkli dosya, sureci karmasiklastirir mi? Express Entry icin hemen hemen ( gorunurde) butun kriterleri sagliyorum.
Sayın Gamzek merhaba,
Eşiniz iş arama dokumanları ve basvurularını print edip, kendi egitimi ile mesleki deneyimine bire bir iş uygunluklarını gösterebilir settlement plan içinde. Ayrıca, sponsorship basvurunuzu yaptıktan sonra EE basvurusu yapmanız sadece size ekstra hazırlık ve masraf olacaktır.
Saygılarımızla,

Ayan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excellans tesekkurler verdiginiz bilgileri icin ama bu Sormuyo hangi site den neredesin yapabiliriz yazarsaniz sevinirim cunku E mail ile cevap alamiyoruz tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ayan yazdı:Merhaba excellans tesekkurler verdiginiz bilgileri icin ama bu Sormuyo hangi site den neredesin yapabiliriz yazarsaniz sevinirim cunku E mail ile cevap alamiyoruz tesekkurler simdiden
Sayın Ayan merhaba,
Bu sorguyu sponsor olan kişi yapmak kaydı ile asagıdaki bakanlık linkimizden yapabilirsiniz. Onemli Not: Basvuruları yapılmış, sponsorlukları kabul edilmiş ve sponsor olunan eşlerine sponsorluk kabulunden sonra 180 gun - 6 ay gecmiş ve hıcbırsekilde ofis tarafından bir bilgi almamış basvuru sahipleri bunu kullanabilir. Diğer hicbir basvuru sahibi bu sorgu ile cevap alamayacaklardır. LUTFEN BILGINIZE

https://secure.cic.gc.ca/enquiries-rens ... ion=ankara
Saygılarımızla,

efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Herkese merhaba. Sanırım beklemek ve konsoloslukta olan yoğunluk durumu her durum için geçerli. 26 Temmuz da görüşmeye davet edildim. Görüşme gayet olumlu geçti. Görüşme sonunda görevli bu evliliğe inandığını ve gerekli onayı verdiğini söyledi. Hatta eşinize mutlu haberi verebilirsiniz dedi. Ancak Kanada ya gitmek için gerekli olan evraklar için bir süre daha beklememiz gerektiğini söyledi. Herhangi bir zaman veremeyeceğini belirtti. Tabi olumlu cevap aldıktan sonra beklemek nispeten daha kabul edilebilir görünüyor. Ancak bekleme süresinin çok uzun olması mutlaka bazı sorunlar getirecektir. Çünkü gelecek planlamalarin gecikmesi günlük hayatı da zora sokuyor. Umarım herşey herkes için iyi olur.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön