KANADA GÖÇMEN ALIMI - Haberleri

Kanada hakkında, ''BizveKanada'' hakkında duyurular, önemli notlar, gelişmeler, eğitim ve iş alanlarında tavsiye etkinlikleri paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

DUYURU BİLGİLENDİRME !!!

Sayın arkadaşlarımız, üyelerimiz ve dostlarımız;

26-28 Agustos 2013 tarihlerinde Türkiye'de özel televizyon kanallarında yayınlanan ve '' Kanada Türkiye'den 5,000 göçmen alacak '' konulu haber ile ilgili sizleri doğru şekilde bilgilendirmek ve bu konu üzerinden sizlerin umutları ile suistimal yada istismar etmeye çalışacaklar için uyarmak istiyoruz.

Kanada, Federal Skilled Worker / Kalifiye personel - işçi klasmanından her yıl göçmen alımı yapmaktadır. Ve yine bu göçmen alımı tüm dünya ülkelerine açık olup tüm bu başvurulardan toplamda 5,000 başvuru ve yine her meslek alanından ise 300 adet limit ve kota olmak üzere Kabul yapmaktadır. Yani! sadece Türkiye ve Türk vatandaşlarına özel 5,000 başvuru gerçekleşmemektedir. Ayrıca, haberlerde konu edildiği gibi her bu mesleği icra eden başvuru yapamamaktadır. Başvuru yapılabilinmesi için genel şartlar kısaca;

1- 18 - 45 yaşlarında olmak,
2- Eğitim kriterlerini tamamlamış olmak ve bunları başvuru öncesi Kanada içinde yetkili kurumlarda denkleştirmiş olmak,
3- Son 10 yıl içinde minimum 1 yıl ve üstü başvuru yapılacak mesleği resmi anlamda icra etmiş olmak,
4- Ingilizce yada Fransızca dillerinden birini yada her iki dilde de yeterli minimum bilgi sahipliği ve yine bu seviye tespitleri IELTS - DEF / TEF gibi sınavlarla tescil etmiş olmak,
5- Kanadadan yapılmış resmi iş teklifine sahip olmak ( başvuru kriterine gore zorunlulugu yoktur, olması ekstra katsayı puanı vermektedir)
6- Eğer kişi yada birey evil ise; eşinin eğitim ve yabancı dil bilgi seviyelerini ibraz etmek.

Yukarıda sıraladıgımız 6 ana degerlendirme sınıfından başvuru adayları minim 67 katsayı puanına ulaşmalıdırlarki kendilerine ait ve Kanada Göçmenlik Bakanlıgının istediği meslek dallarından göçmenlik başvurusu yapabilsinler.

Saygılarımızla,

BVK
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
serapik
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serapik »

teşekkürler
OMERKPL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen OMERKPL »

ben ne olucam peki ben lise mezunuyum eşim ilkokul, demekki kanadaya gidemem ama profesyonel modelistim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

OMERKPL yazdı:ben ne olucam peki ben lise mezunuyum eşim ilkokul, demekki kanadaya gidemem ama profesyonel modelistim
Sayın OMERKPL merhaba,
Profesyonel modelliğinizi ispatlar ve son 5 yılda en az 2 yıl bu işi yapmıs ve yine ayrıca Ingilizce yada Fransızca dillerinden herhangi biri yada herikisinde Orta Ustu dilbilgisine sahip iseniz. Sizde Self-Employed ( Kendi işini yapma - kurma ) kategorimizden göçmen olabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
OMERKPL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekürler
bu işler ile ilgilenen acenteler varmı? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

OMERKPL yazdı:Teşekürler
bu işler ile ilgilenen acenteler varmı? bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Sayın Omerkpl merhaba,
Bizlere destek@bizvekanada.com email adresinden ulasınız.
Saygılarımızla,

OMERKPL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba bu mail adresinden yazdım fakat dönüş olmadı destek@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
acelikel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen acelikel »

Merhaba,
Geçenlerde Kanada hakkında araştırma yaparken ticaret odası web sitesinde belli eyaletlerde belirlenmiş devlet okullarında en az 8 aylık bir eğitim aldıktan sonra bir iş teklifi mektubuyla çalışma vizesi alınabileceği ve ardından göçmenlik yolu açılabileceği yazılıydı. Kanada türk ticaret odasını aradığımda konuyu doğruladılar. Yani orada bir eğitim programı yada sertifika programı okuyunca size göçmenliğe başvuru hakkı veriliyormuş. British Colombia eyaletindeki bazı okullar yapıyormuş bunu. Bende başvurmaya karar verdim. Asıl mesleğim Arkeolog ancak Turizimciyim.Otellerin değişik yönetim departmanlarında çalıştım. 1 yıllık otel yönetim stajımı Amerika Nashville TN de tamamladım. 2013 te döndüm. Ailemle beraber gitmiştim. Şimdi Tourism Marketing sertifika programına kayıt yaptırmayı planlıyorum. İlk olarak dil sınavına hazırlık okuyup bölüme sonra geçeceğim. Ve 7,5 yaşındaki oğlumla geleceğim Vancouver 'e. eğitim alıp part time çalışacağım aynı zamanda. Benim sorum şu ki şehirde yalnız oğlumla yaşayabilir miyim? Güvenli bir şehir mi? Oğlum ilkokul 2, sınıfa başlayacak bu yıl. Yine orda 2, sınıfa başlayabilir mi? part time iş bulmada şansım nedir? Dil sınavı ve 1 yıllık okul toplamında öğrenci vizemi bu dönemlerin toplamına verecekler değil mi? durmadan vize işleriyle uğraşmayacağım umarım.

Bana tavsiyesi olan var mı? Hiç tanıdığım yok o şehirde ve tıpkı Nashville e giderkenki hissettiğim gerginliği hissediyorum. Her yere çabuk uyum sürecim var ancak bir öncekinde oğlum eşimle 2,5 ay arkadan gelmişti ve alışma sürecimi yalnız geçirmiştim. Şimdi bir sorumluluğum olacak yanımda... ve eşim gelmeyecek.

Herkese şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

acelikel yazdı:Merhaba,
Geçenlerde Kanada hakkında araştırma yaparken ticaret odası web sitesinde belli eyaletlerde belirlenmiş devlet okullarında en az 8 aylık bir eğitim aldıktan sonra bir iş teklifi mektubuyla çalışma vizesi alınabileceği ve ardından göçmenlik yolu açılabileceği yazılıydı. Kanada türk ticaret odasını aradığımda konuyu doğruladılar. Yani orada bir eğitim programı yada sertifika programı okuyunca size göçmenliğe başvuru hakkı veriliyormuş. British Colombia eyaletindeki bazı okullar yapıyormuş bunu. Bende başvurmaya karar verdim. Asıl mesleğim Arkeolog ancak Turizimciyim.Otellerin değişik yönetim departmanlarında çalıştım. 1 yıllık otel yönetim stajımı Amerika Nashville TN de tamamladım. 2013 te döndüm. Ailemle beraber gitmiştim. Şimdi Tourism Marketing sertifika programına kayıt yaptırmayı planlıyorum. İlk olarak dil sınavına hazırlık okuyup bölüme sonra geçeceğim. Ve 7,5 yaşındaki oğlumla geleceğim Vancouver 'e. eğitim alıp part time çalışacağım aynı zamanda. Benim sorum şu ki şehirde yalnız oğlumla yaşayabilir miyim? Güvenli bir şehir mi? Oğlum ilkokul 2, sınıfa başlayacak bu yıl. Yine orda 2, sınıfa başlayabilir mi? part time iş bulmada şansım nedir? Dil sınavı ve 1 yıllık okul toplamında öğrenci vizemi bu dönemlerin toplamına verecekler değil mi? durmadan vize işleriyle uğraşmayacağım umarım.

Bana tavsiyesi olan var mı? Hiç tanıdığım yok o şehirde ve tıpkı Nashville e giderkenki hissettiğim gerginliği hissediyorum. Her yere çabuk uyum sürecim var ancak bir öncekinde oğlum eşimle 2,5 ay arkadan gelmişti ve alışma sürecimi yalnız geçirmiştim. Şimdi bir sorumluluğum olacak yanımda... ve eşim gelmeyecek.

Herkese şimdiden teşekkürler
Sayın Acelikel merhaba,

Kafanızı karıstırmadan sorularınıza cevaplarınızı yazalım;
1- Tüm eyaletlerimiz uluslar arası öğrencilerin kendi eyaletlerinde gordugu egitimler sonunda ve yine tam zamanlı bir resmi iş teklifi elde ettiklerinde eyaletsel gocmenlik hakkını tanımaktadırlar. Eyaletler kendi içlerindeki dinamiklere göre bu yeterliliklerde değişiklik gösterebilmektedir.
2-Dil eğitimi alırken part time olarak resmi şekilde çalışamazsınız. Bu illegal bir çalışma olacaktır, bu konuya dikkat ediniz.
3- Oglunuz eger kaydını yaptıracagınız bolge okulunuzun Ingilizce dil bilgisi yeterliliğine sahip ve yine suanda Turkiye'de okudugu okuldaki dersleri yine bolge okulu derslerinin 70% karsılıyorsa direkt ikinci sınıftan baslayabilir. Ancak biraz evvelki şartları sağlamıyorsa ne yazıkki okulun ongordugu bir sınıftan baslama durumunda kalacaktır.
4- Ogrenci vizeniz hem dil eğitimi + sertifika programnızı karsılayacak sure için verilecektir.
5- Yazınızda belirtmemişsiniz fakat gitmeyi dusundugunuz okul Vancouver sehrimizde diye tahmin ederek, şehrimiz ülkemizin ikinci buyuk ve turistik anlamda da en ünlü sehridir. Herhangi bir guvenlik sorunu yaşamazsınız.
Saygılarımızla,

nuanka
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: KANADA GÖÇMEN ALIMI - Haberleri

Okunmamış mesaj gönderen nuanka »

kusura bakmayın burdan yazmak zorunda kaldım. Kanada turistik vize ile gidip oturma izni alabilirmiyim. Eşimle beraber gidicem veya bunun yolu var mı ? Ayrıca 44 yaşındayım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nuanka yazdı:kusura bakmayın burdan yazmak zorunda kaldım. Kanada turistik vize ile gidip oturma izni alabilirmiyim. Eşimle beraber gidicem veya bunun yolu var mı ? Ayrıca 44 yaşındayım
Sayın Muanka merhaba,
Turistik-ziyaretci vizesi ile ülkemize giriş yapıp, oturma izni alamazsınız. Bu ancak iltica girişimi ile mümkün olabilir.
Saygılarımızla,

EminSahn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen EminSahn »

Sayın site admini excellans; efendim sizle özel mail yoluyla Nasıl görüşebilirim ? Söylemek istediğim özel bi konu var. Formda yazamıyorum..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

EminSahn yazdı:Sayın site admini excellans; efendim sizle özel mail yoluyla Nasıl görüşebilirim ? Söylemek istediğim özel bi konu var. Formda yazamıyorum..
Sayın Emin Sahn merhaba,
destek@bizvekanada.com ve admin@bizvekanada.com adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,

EminSahn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkür ederim. Yalnız Farkettiğim birşey var forumdaki yazılarınızı yaklaşık bir haftadır okuyorum ve 2010 yılından itibaren o kadar çok insana ışık tutmuşsunuz ki helal olsun. Allah razı olsun sizden. Umarım bende o şanslı insanlardan biri olabilirim..
EminSahn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excellans bir internet sitesinde konuyla alakalı çok derin bilgisi olan ve bunu Kanada'da ki yaklaşık 100 dil okuluyla tamamen ticarete dökmüş aslında iyi niyetli bir kanadalının yazısını paylaşmak istiyorum. Bu konu hakkında Engin bilginize güvenerek yorum yapabilir misiniz ?
Kanada'ya gocmen vizesi almak icin en emin yol: 1 senelik egitim.

Arkadaslar, 67 puan tutturup birkac form doldurarak gocmenlik vizesini garanti edebildigimiz gunler Express Entry sistemi ile tarihe karisti. Bildiginiz uzere eski sistemin geri getirilmesi icin lobi yapiyoruz, fakat hukumet niyetli gorunmuyor. Kanada tecrubesi ve Kanada egitimi diyor. Gocmenlik yasasi kamu egitim kuruluslarina destek vermek icin duzenlendi. Yasi 30'un ustunde olup devlet onayli bir is teklifi olmayanlarin Express Entry'de basarili olma sansi fikrimizce yuzde 1'in altinda. Fakat yasada Kanada Egitimi denilen bir esneklik var.

Bir kamu okulunda 1 senelik sertifika programina yazilirsaniz egitim sirasinda part-time calisabilirsiniz. Evliyseniz esiniz calisma izni alabilir, ve cocuklariniz bedava okuyabilir. Egitim sonrasinda is bulmaniz ve gocmenlik almaniz daha kolay. Yasiniz ve egitim seviyeniz onemli degil. 50-60 yasinda yuksek lisansi olup bu cozume basvuranlar var. 100'den fazla okulla anlasmamiz tamamlanmistir.
EminSahn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans cevabınızı merakla bekliyorum..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

EminSahn yazdı:Sayın Excellans cevabınızı merakla bekliyorum..
Sayın EminSahn merhaba,

Yukarıda ki paylaşım ana hattı ile dogruluk içermesi ile beraber aslında ve ne yazık ki umut tacirliği yapılan bir servistir. Bu Express Entry için elverişli aday - müşteri bulamayan yada EE entry yapısına tam haliyle hakim olamayıp kendileri açısından kolaylıga cıkmış ve aday - müşteri tarafında da insanları düşünmeden ve yapılacak masraflar, ödemeler ceplerinden çıkmayacagı için insanları farklı bir yapıda umutları üstünden yararlanmaktır.

Şimdi tabiki eğitim ( Kolej-Fakulte-Universite) ve diploma, sertifika vs programları ile Kanada'ya eğitim amaçlı gelip mezuniyet sonrası ülke içinden EE basvurusu yada PNP ( Eyaletsel) basvuru yapma olanagı vardır. Ve bu basvuru yaklasık 50 senedir vardır:) Fakat şu ana hatları çizmek zorundayız;
Oyle yazıldıgı çizildiği gibi 50-60 yaş olsanızda vs vs diye birşe yok.

Kişi eğitim amacını belirtmeli, ihtiyacını netleştirmeli, eğitim sonrası Türkiye'ye dönüşünü mutlak ve gercek nedenlere dayandırmalı ve kanıtlamalıdır. Kişinin alacagı eğitime ikna olan, kişinin alacagı eğitimden sonra Türkiye dönüşüne ikna olan bir yapıda kişi ve ailesi tabiki olumlu izinlerini alır ve ülkemize eğitim için gelebilir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu zaten son 50 yıldır böyle olmaktaydı ve böylede oluyor. Insanlara sanki bu yeni yada ikinci bir şans - olanak gibi aşılamak yanlıştır. Kriter bellidir, cercevesi bellidir, açıklık ve dürüstlük var ise ! bunlarda bildirilmelidir. Ayrıca 100 eğitim kurumu vs ile anlaşmış olmak adaya yada öğrenci kişiye birşey kazandırmayıp katmayacaktır. Aksine bu yapıya sahibiz denilen yapıya o ögrenciler üzerinden komisyon alma, alabilme yolunu acacaktır. Ogrencilerin ödediği ücretlerden bu tür acentalar minimum 15% ve bu bazı yapılarda 40% gibi komisyonlara ulaşmaktadır.

Madem iyi bir Kanada'lı ve derin bir bilgiye sahip bu yapı bunları sunuyor teklif ediyor bizde şunu söyleyebiliriz, bizim BVK olarak hiçbir eğitim kurumu ile anlaşmamız vs yok. Ama biz diyoruz ki siz okumaya, eğitim almaya karar verin biz tüm Kanada'da bulunan okullarla, eğitim kurumları ile olan başvuru süreciniz, okul kabulü vs konularında size yardımcı olalım..
Saygılarımızla,

exorgo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen exorgo »

Dili yeterli olmayanlar için orada bir kurs falan oluyor mu?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

exorgo yazdı:Dili yeterli olmayanlar için orada bir kurs falan oluyor mu?
Sayın Exorgo merhaba,
Göçmenlik klasmanlarından elverişli olup ve göçmenlik hakkını kazanan kişi yada ailelere ülke içinde isteklerine ve tercihlerine göre ücretsiz Ingilizce ve Fransızca kursları bulunmaktadır.
Saygılarımızla,

nuanka
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nuanka »

Merhaba, kanada turistlik vize için iyi niyet mektubu yazdırmam gerekiyor bunun örneğini nerden bulabilirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nuanka yazdı:Merhaba, kanada turistlik vize için iyi niyet mektubu yazdırmam gerekiyor bunun örneğini nerden bulabilirim
Sayın Nuanka merhaba,
Öncelikle şu yanlış sıfatlamayı kaldıralım, '' İyi Niyet mektubu'' yanlış bir tabir ve kullanımdır, kötü niyetli bir mektup yazılmayacaktır sonucda .... Nİyet mektubu dogru olan tabirdir.
Birebir başka örnekler yerine, kendinize ait mektubunuzu aşağıda ki başlıkları oluşturacak şekilde yazmanız yeterlidir.

1- Kısa bilgi kimiz? eğitim - okul - iş meslek - yaş - evli - bekar
2- Neden Kanada?
3- Ne zaman hangi zaman aralıgında Kanada
4- Nasıl gidilecek - donulecek?
5- Kanada'da nerede yada nerelerde ikamet edilecek
6- Kanada'da bulunulan süre içinde nasıl geçinilecek
7- Ziyaret sonrası Turkiye'ye donus ve ne yapılacagı

Bu baslıkların hepsine cevap bulunduran bir mektup - yazı yazmanız yeterlidir. ( Mutlaka Ingilizce yada Fransızca ) olarak.
Saygılarımızla,

EminSahn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya iltica etmemiz için gereken her şart oluştuğunda mahkemeler sonuca bağlanıp Kanada'ya sığınma talebi onaylanırsa. Bu göçmenlik avukatlarına toplamda ne kadar ödememiz lazım.. Birde göçmen olarak gitmek (gereken şartlara uyduğumuzda) sizce daha mı mantıklı. ?
exorgo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen exorgo »

Matematik öğretmenliği mezunuyum.eğitim alanında tezsiz yüksek lisans yaptım.
eşim türk dili edebiyatı mezunu.ortaöğretim alanında eğitimde yüksek lisans yaptı.
Sizce göçmenlik için şansım ne?
Yankı
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Yankı »

Meraba
Ben 4yıllık lisans mezunu hemşireyim 13 yıllık deneyimim var eşim otomotiv teknikeri 10 yıllıkta onun deneyimi var ben33 eşim 37 yaşında benim ingilizcem başlangıç eşiminki ise orta seviyede 8 yaşında bir oğlumuz var devlet memuruyum bizim kanadaya göçmenli için şansımız ne kadar ve ben eğitim sertifikası için kanadaya başvursam eşimde o dönem için çalışma izni alsa şansımız daha yüksek olurmu yarddımcı olursanız sevinirim
Vet2016
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Vet2016 »

6 yıllık veteriner memurum. Eşim önlisans mezunu. Puanımız ortalama 350 puan. Provincial Nomination dan 600 puan alıp kanadaya göç etme olasılığımız sizce ne kadar?
Yankı
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Yankı »

Yankı yazdı:Meraba
Ben 4yıllık lisans mezunu hemşireyim 13 yıllık deneyimim var eşim otomotiv teknikeri 10 yıllıkta onun deneyimi var ben33 eşim 37 yaşında benim ingilizcem başlangıç eşiminki ise orta seviyede 8 yaşında bir oğlumuz var devlet memuruyum bizim kanadaya göçmenli için şansımız ne kadar ve ben eğitim sertifikası için kanadaya başvursam eşimde o dönem için çalışma izni alsa şansımız daha yüksek olurmu yarddımcı olursanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Yankı yazdı:Meraba
Sayın Yankı merhaba,
Eğitim sertifikası yada eğitim yolu ile ülkemize gelip, mezuniyet sonrası göçmenlik başvurusu yapmanız tabiki opsiyon içindedir. Ancak, unutmayınız ki bu maddi acıdan ciddi bir meblag erişecek ve ayrıca eğitim vizenizde ofis görevlilerimizi eğitiminiz sonrası Türkiye'ye geri döneceginize dair inandırmanız gerekecektir. Bunun yerine size tavsiyemiz eşinizle beraber ciddi olarak bir IELTS - GENERAL sınavına hazırlayan kurs- eğitim katılmanız ve bu sınava hazırlanıp sınava girmeniz olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Vet2016 yazdı:6 yıllık veteriner memurum. Eşim önlisans mezunu. Puanımız ortalama 350 puan. Provincial Nomination dan 600 puan alıp kanadaya göç etme olasılığımız sizce ne kadar?
Sayın Vet2016 merhaba,
Eger provincial / eyaletsel nominee alabiliyorsanız, tabiki göçmen olarak ülkemize gelebilme şansınız bulunmaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

EminSahn yazdı:Kanada'ya iltica etmemiz için gereken her şart oluştuğunda mahkemeler sonuca bağlanıp Kanada'ya sığınma talebi onaylanırsa. Bu göçmenlik avukatlarına toplamda ne kadar ödememiz lazım.. Birde göçmen olarak gitmek (gereken şartlara uyduğumuzda) sizce daha mı mantıklı. ?
Sayın EminSahn merhaba,
Tabiki ve mutlaka normal göçmenlik şartlarına uygunluk gösterip bu şekilde ülkemize gelmeniz daha dogru olanıdır. Ayrıca avukatlar için sordugunuz soru ucu acık olmasına karsı meblag 5,000 - 12,000 CAD arası degısmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
emva36
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen emva36 »

Öncelikle herkese merhaba böyle yararlı bilgilerin paylaşıldığı bir platformda olmak çok güzel bunu sağlayanlara da ayrıca teşekkürler henüz yeni üyeyim kanada göçmenlik hakkında kafamda bir çok soru var eğer yanlış başlık altındaysamda şimdiden özür dilerim yardımcı olursanız sevinirim.

29 yaşındayım evliyim. Yurtdışından ingilizce İnşaat mühendisliğiniden mezun oldum ama Türkiye'den denkliğimi alamadım ve ne kadar ilginçtir ki türkiyedende iş güvenliği alanında yüksek lisans yaptım yani bu ülkede hem lise hem yüksek lisans mezunuyum. WES sitesinden yaptığım araştırmaya göre her iki okulumunda kanada da denkliği gözüküyor. 3 yıllık inşaat sektöründe tecrübem var.Türkiye beni mühendis olarak kabul etmediği için (suriyeliler denkliksiz çalışabiliyor) sizlerde takdir edersiniz ki göçmen kabul eden ülkeler arayışına girdim. Minumum ielts puanımın 6.5 olacağını düşünüyorum..Şimdi sizlere sormak istediğim bu şartlarda ben kanada için başvuru yapabilirmiyim bunu bireysel yapabilirmiyim? Eğer olurda başvuru için uygun olursam ortalama ne kadar sürede belli olur? Olumsuz olursada cevap gelir mi?? Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

emva36 yazdı:Öncelikle herkese merhaba böyle yararlı bilgilerin paylaşıldığı bir platformda olmak çok güzel bunu sağlayanlara da ayrıca teşekkürler henüz yeni üyeyim kanada göçmenlik hakkında kafamda bir çok soru var eğer yanlış başlık altındaysamda şimdiden özür dilerim yardımcı olursanız sevinirim.

29 yaşındayım evliyim. Yurtdışından ingilizce İnşaat mühendisliğiniden mezun oldum ama Türkiye'den denkliğimi alamadım ve ne kadar ilginçtir ki türkiyedende iş güvenliği alanında yüksek lisans yaptım yani bu ülkede hem lise hem yüksek lisans mezunuyum. WES sitesinden yaptığım araştırmaya göre her iki okulumunda kanada da denkliği gözüküyor. 3 yıllık inşaat sektöründe tecrübem var.Türkiye beni mühendis olarak kabul etmediği için (suriyeliler denkliksiz çalışabiliyor) sizlerde takdir edersiniz ki göçmen kabul eden ülkeler arayışına girdim. Minumum ielts puanımın 6.5 olacağını düşünüyorum..Şimdi sizlere sormak istediğim bu şartlarda ben kanada için başvuru yapabilirmiyim bunu bireysel yapabilirmiyim? Eğer olurda başvuru için uygun olursam ortalama ne kadar sürede belli olur? Olumsuz olursada cevap gelir mi?? Teşekkür ederim.
Sayın Emva36 merhaba,
Sizden ilkonce asagıdaki linkimizden ön form doldurup bize ulaşmanızı isteyecegiz.
http://www.bizvekanada.com/kanada_gocmenlik_testi.php
Saygılarımızla,

“BIZ VE KANADA HAKKINDA DUYURULAR” sayfasına dön