Eşimin Work Permit'i üzerinden Open Work Permit başvurusu

Kanada çalışma vizesi ve Kanada'da çalışma hakkında bilgi alabileceğiniz ve paylaşım yapabileceğiniz Kanada forum başlığımızdır.
selimsiv
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Eşimin Work Permit'i üzerinden Open Work Permit başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen selimsiv »

Merhaba,

Eşim visiting research scholar olarak bir üniversitede araştırma yapmak üzere 1 yıllık bir davet aldı. Bu kapsamda LMIA exempt başvurusu üniversite tarafından yapılıyor ve eşime bir work permit çıkacak gibi duruyor. Bu 1 yıllık sürede ben de eşime destek olmak için yanında gideceğim. Bu 1 yıl boyunca spouse open work permit kapsamında bir başvuru yapmayı planlıyorum. Hem eşimin hem de benim vize süreçlerim hakkında daha detaylı bilgiye başka kaynaklardan ulaşamadım. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
1- Eşimin vize süreçleri neler olacak? Şu anda üniversite LMIA exemption için başvuruyor. Bir sonraki adım nedir?
2- Benim open work permit başvurusu yapmadan TRV başvurusu mu yapmam gerekli?
3- Sizce open work permit başvurusunu türkiye'den mi yoksa kanada'dan mı yapmam daha hızlı bir çözüm üretir?

Selamlar, kolaylıklar.

Selim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Eşimin Work Permit'i üzerinden Open Work Permit başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

selimsiv yazdı:Merhaba,

Eşim visiting research scholar olarak bir üniversitede araştırma yapmak üzere 1 yıllık bir davet aldı. Bu kapsamda LMIA exempt başvurusu üniversite tarafından yapılıyor ve eşime bir work permit çıkacak gibi duruyor. Bu 1 yıllık sürede ben de eşime destek olmak için yanında gideceğim. Bu 1 yıl boyunca spouse open work permit kapsamında bir başvuru yapmayı planlıyorum. Hem eşimin hem de benim vize süreçlerim hakkında daha detaylı bilgiye başka kaynaklardan ulaşamadım. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
1- Eşimin vize süreçleri neler olacak? Şu anda üniversite LMIA exemption için başvuruyor. Bir sonraki adım nedir?
3- Sizce open work permit başvurusunu türkiye'den mi yoksa kanada'dan mı yapmam daha hızlı bir çözüm üretir?

Selamlar, kolaylıklar.

Selim
Sayın Selim merhaba,
Eşinizin LMIA gereksinimi yoktur onayıyla beraber, hem sizin hemde eşinizin başvurularını Turkiye'den yapmanız en dogru şeklidir. TRV basvurusu yapmanıza gerek yoktur, eşinizden dogan OP hakkınızla ve eşinizle beraber basvularınızı yapmanız mümkündür. Konu ile alakalı destek@bizvekanada.com adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
selimsiv
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba,

Dün itibariyle LMIA exempt kodu bize ulaştı. (Eşimin pozisyonu ücretsiz bir pozisyon fakat yine de work permit'e tabi). Bu durumda onun başvurusuyla beraber başvurabilirim, sizden gelen cevaptan anladığım kadarıyla. Burada online ile offline başvuru arasında bir fark oluyor mu? Online bizim için çok daha kolay bir yol fakat süreci uzatır mı emin olamadığım için anlamaya çalışıyorum.

Teşekkürler

Selim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

selimsiv yazdı:Merhaba,

Dün itibariyle LMIA exempt kodu bize ulaştı. (Eşimin pozisyonu ücretsiz bir pozisyon fakat yine de work permit'e tabi). Bu durumda onun başvurusuyla beraber başvurabilirim, sizden gelen cevaptan anladığım kadarıyla. Burada online ile offline başvuru arasında bir fark oluyor mu? Online bizim için çok daha kolay bir yol fakat süreci uzatır mı emin olamadığım için anlamaya çalışıyorum.

Teşekkürler

Selim
Sayın Selim merhaba,
Online basvuru için yeterli yapıda iseniz basvurunuzu yapabilirsiniz, aradaki fark VAC fee ödeme durumunuz ortaya cıkacaktır. Surec olarak her iki yapıda aynı zamanda sonuclanır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
selimsiv
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba,

Bugün itibariyle work permitlerimiz onaylandı. Balangıç tarihi hemen, bitiş tarihi de kontrat bitim tarihi olarak belirtilmiş. İhtiyaç duymamız durumunda eşimin işinden bağımsız olarak open work permit tarihini uzatmak mümkün müdür?

Selamlar,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

selimsiv yazdı: Nisan 13, 2017, 11:58 am Merhaba,

Bugün itibariyle work permitlerimiz onaylandı. Balangıç tarihi hemen, bitiş tarihi de kontrat bitim tarihi olarak belirtilmiş. İhtiyaç duymamız durumunda eşimin işinden bağımsız olarak open work permit tarihini uzatmak mümkün müdür?

Selamlar,
Sayın Selimsiv merhaba,
Uzatma ancak şuan size talep edilmiş işveren tarafından yapılacak iş teklifi ile beraber mümkündür. Bunun haricinde yapılacak her uzatma talebinde LMIA basvurusu gerekli yada, sizin tam zamanlı bir işe girip bu sefer yapıyı ters gercekleştirip sizin sahibi oldugunuz work permit + iş çalışma başvurusundan kaynaklanan eşlerin open work permit başvurusu durumundan yeni başvuru ile uzatma yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Erdinc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Erdinc »

selimsiv yazdı: Mart 7, 2017, 3:20 pm Merhaba,

Selamlar, kolaylıklar.

Selim

Selim Bey merhaba,

Ben de eşinize benzer şekilde 1 yıllık çalışma için LMIA exempt başvurusu yapacağım. Halihazırda bir üniversitedeyim ve başvuru sırasında benden istenen "Employer records", " employment reference letter" " Letter from current employer" kısımlarında sanki hepsi aynı şeyi istiyor ve benim sadece şuan çalıştığım iş mevcut. Siz bu bölümlere ne tür belgeler yüklediniz ya da bir örneği var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürkler.

Selamlar,
Erdinç.

“KANADA ÇALIŞMA VİZESİ, KANADA İŞ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön