Gocmenlik vizesine giden yola nereden baslamaliyiz?

Kanada çalışma vizesi ve Kanada'da çalışma hakkında bilgi alabileceğiniz ve paylaşım yapabileceğiniz Kanada forum başlığımızdır.
Dnzuras
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Dnzuras »

Merhabalar
Öncelikle belirtmeliyim ki muhteşem bi bilgilendirme sitesi olmuş. Bir çok bilgiye sahip olduk... Lakin kendimize uygun cevapları merak etmekteyiz.
Biz ailece Kanada'ya yerleşmeyi planlamaktayiz. İngilizcemiz yeterli değil henüz ama burada özel ders almayı düşünüyoruz gelmeden once.
Oraya gelince -ki nereye gelecegimiz hakkinda forumda yazilan yorumlardan fikir edinmeye calisiyoruz- oncelikle dil okuluna gitmeyi hedefliyoruz.aynı zamanda part-time çalışabileceğini bir ise ihtiyacimiz var.
1.İşi dil okulu mu ayarliyor?
2.haftalik 30saatlik, 12haftalik dil okulu düşünüyoruz, sizce yeterli olurmu?
3.dil okulundan sonra çalışma izni alabilmek adına diploma yada sertifika programına kayıt olmayı düşünüyoruz. Hangisi daha iyi olur ilerleyen zamanlardaki gocmenlik başvurusu icin?
4.dört yaşına henüz girecek olan oglumuzuda getireceğiz onu kreş e kayıt ettirebilirmiyiz? Ettiremiyorsak eğer akşam açık olan dil okulu varmı. Eşimle birlikte dönüşümlü olarak çocuğumuza bakmak adına degerlendirebilecegimiz?
5.tavsiye ettiğiniz bolge, okul varmidir?
6. Kiralayacağınız evi 6aylik tutmayı düşünüyoruz belki sonrasında başka bir bölgeye geçmeyi planlayabilme ihtimali için...Ev sahipleri tarafından bu güvensizlik yaratirmi yada isabetli bi tercih yapıp 1yillik kirayı verip aynı evde ve mevkiide oturmak daha mi mantıklı olur?
7. Türkiyede taşımacılık şirketimiz var onu ilk etapta kapatmayı dusunmuyoruz vize alırken problem çıkmasın diye, tamamen yerlesince kapatmayı istiyoruz. Yada vize alırken şirketi subelestirme niyetine girip ticari girisimcilik yapmak, diploma yada sertifika programlarından çok daha mi mantıklı olur? Ticaret için 2011 deki bilgileri okudum forum dan ama değişiklik oldu mu acaba. Şartları karsilayabilirmiyiz emin degilim.

Anlayacağınız aklımızda çok soru işareti var. tavsiye edebileceğiniz farklı bir yol varmidir? Devamı da gelecektir sorularimizin. Şimdiden çok çok teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
acelikel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen acelikel »

Dnzuras yazdı:Merhabalar
Öncelikle belirtmeliyim ki muhteşem bi bilgilendirme sitesi olmuş. Bir çok bilgiye sahip olduk... Lakin kendimize uygun cevapları merak etmekteyiz.
Biz ailece Kanada'ya yerleşmeyi planlamaktayiz. İngilizcemiz yeterli değil henüz ama burada özel ders almayı düşünüyoruz gelmeden once.
Oraya gelince -ki nereye gelecegimiz hakkinda forumda yazilan yorumlardan fikir edinmeye calisiyoruz- oncelikle dil okuluna gitmeyi hedefliyoruz.aynı zamanda part-time çalışabileceğini bir ise ihtiyacimiz var.
3.dil okulundan sonra çalışma izni alabilmek adına diploma yada sertifika programına kayıt olmayı düşünüyoruz. Hangisi daha iyi olur ilerleyen zamanlardaki gocmenlik başvurusu icin?
4.dört yaşına henüz girecek olan oglumuzuda getireceğiz onu kreş e kayıt ettirebilirmiyiz? Ettiremiyorsak eğer akşam açık olan dil okulu varmı. Eşimle birlikte dönüşümlü olarak çocuğumuza bakmak adına degerlendirebilecegimiz?
6. Kiralayacağınız evi 6aylik tutmayı düşünüyoruz belki sonrasında başka bir bölgeye geçmeyi planlayabilme ihtimali için...Ev sahipleri tarafından bu güvensizlik yaratirmi yada isabetli bi tercih yapıp 1yillik kirayı verip aynı evde ve mevkiide oturmak daha mi mantıklı olur?
7. Türkiyede taşımacılık şirketimiz var onu ilk etapta kapatmayı dusunmuyoruz vize alırken problem çıkmasın diye, tamamen yerlesince kapatmayı istiyoruz. Yada vize alırken şirketi subelestirme niyetine girip ticari girisimcilik yapmak, diploma yada sertifika programlarından çok daha mi mantıklı olur? Ticaret için 2011 deki bilgileri okudum forum dan ama değişiklik oldu mu acaba. Şartları karsilayabilirmiyiz emin degilim.

Anlayacağınız aklımızda çok soru işareti var. tavsiye edebileceğiniz farklı bir yol varmidir? Devamı da gelecektir sorularimizin. Şimdiden çok çok teşekkür ederiz.

Merhaba,
Bende sizin gibi arayıştaydım. Ve geçenlerde Turkish Canadian ticaret odasının web sayfasına rastladım. Size tavsiyem oradan kanada da eğitim bölümünü incelemeniz. Bazı eyaletlerdeki okullarda okursanız çalışma vizesinden sonra size göçmenliğe başvuru hakkı veriliyor. Bunlar devlet okulları. Ben British Colombia ya gitmeye karar verdim gibi.. 7,5 yaşındaki oğlumla gideceğim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Dnzuras yazdı:Merhabalar

Dnzuras merhaba,

1- İş okullar tarafından ayarlanmamaktadır. Sadece ileri eğitimde ( diploma, sertifika, fakulte vs co-op barındıran programlar belli bir eğitim süresi içinde staj imkanı sunmaktadır)
2- Haftalık 30 saat program uygundur, fakat diğer surecin uzunlugu ise direkt sizin Ingilizce bilginize ve eksiklerinizin durumuna gore degıskenlik gosterecektir. Eger Ingilizceniz suan yeterli seviyede degil ise bu süreyi minimum 4-6 ay arasında tutmanız sizin için iyi olacaktır.
3- Dil okulu sonrası gibi degilde planınızı aynı okulda hem dil ve yine bu okula ait programlara geciş şeklinde planlayınız. Boylece vizeniz tüm süreyi kapsar ve mezuniyetiniz sonrasında da çalışma izninize basvurabilirsiniz. ( Ayrıca eslerden biri tam zamanlı bir eğitime dahil olursa diğer eş open work permit hakkına ve var ise cocuklarda eğitim alma iznine sahip olurlar)
4- Heryas grubu için kreşler mevcuttur.
5-Tavsiyeden ziyade sizin iklim, kalabalık vs vs gibi etkenler nasıl biryerde bulunmak istediğinize baglıdır. Ontario, British Columbia, Saskatchewan, Alberta, Quebec (Fransız) sırasıyla tercihleriniz olabilir.
6- Ev konusunda şiddetli tavsiyemiz, vizeleriniz onaylandıktan sonra okulunuzun bulundugu sehirde 2-3-4-5 gunluk bir otel, motel ile kalınıp mutlaka civardaki evleri, kiralıkları gorerek yüz yüze yapıalacak tanısma ve sonrası tutmanızdır. Genelde yapı olarak bir kira depozito + kira seklinde evler ( 6 aylık, yıllık ) kontratlarla verilmektedir.
7- İki konu birbirinden cok farklı yapılardır. Ticari girişimcilik için prosedür uzun ve mesakatlidir, bunu eğitim sonunda orada yasadıkca gorerek yapmanız en mantıklısı ve dogrusu olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Dnzuras
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Dnzuras »

Cevabinizi heyecanla beklemekteydik. Bilgiler için tekrar teşekkürler.
Sorularımız devam etmektedir. Yardımcı olursanız çok seviniriz.
1. Dil okulundayken is ile ilgili nasıl bir çözüm bulunulabilir. Eşimin ve benim buradaki belgelenmis yetkinliklerini tercume ettirirsek odada ise yarar mi ilk etapta? Mesela ben usta direksiyon egitmeniyim, usta trafik ve çevre bilgisi egitmeniyim, montessori egitmeniyim(alternatif çocuk eğitimi) sigortacılık teknik yeterlilik sertifikalarim var....bunlardan birini kullanabilirmiyim? Ya da dil olmadığı için muhtelif islerde mi calismamiz gerekecek?
2. Suan yeterli seviyede değiliz ikimiz de dil kursuna gitmeliyiz? Yoksa zaten dil okuluna kayıt olmak ilk amaç bilmediğimiz için problem yasatmazlar mi? Öğrenci vizEsi evraklarinda dil eğitimi destekleyen bir sertifika sartmi?
3. Eşim is makinası kurslarına gitmeyi planlıyor orada daha teknik is bulabilmek adına?çalışma tecrubesi istiyorlarmi?
4. Ehliyetlerimizi burda uluslarasi yapmamiz bişey ifade etmiyorum? Orada yeniden ehliyet mi almalıyız? Bu durumda benim direksiyon ve trafik eğitmeni oluşumun bir hükmü kalirmi?
5. Yerlesecegimiz bölge ile ilgili rahat is bulabilelim, çok soğuk olmasin gibi kriterlerimiz var ama vancouver gibi fazla popüler olmasına da gerek yok. Nokta atışı tavsiyenizi beklemekteyiz.
6. Kalacak yeri yani geçici ilk günlerimizi gecirecegimiz oteli yada gunluk kiralik evi gitmeden önce mi ayarlamamiz gerekir.? Vize alırken sıkıntı olustururmu?
7. Ayrıca ben Pazarlama mezunuyum, ve açıköğretimden iktisat 4. Siniftayim... Eşim ise acikogretimden işletme 1. Sınıfta... Okulumuzun dondurmali mi? Yoksa orada konsolosluklarda sinavimiza girebiliyormuyuz? ve bu durumun bize artışı olurmu...hala öğrenci oluşumuzun...?
8. Bu prosedürler işlerken (vize başvurusundan oraya yerlesince kadar) Danışmanlik için yardımcı olacak birilerini tavsiye edebilirmisiniz? Daha fazla yuk olmamak adina.
Bu Sorulamiza da cevap alırsak düşüncelerimiz net olarak yerini alacaktır.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Dnzuras yazdı:Cevabinizi heyecanla beklemekteydik. Bilgiler için tekrar teşekkürler.
Sorularımız devam etmektedir. Yardımcı olursanız çok seviniriz.
1. Dil okulundayken is ile ilgili nasıl bir çözüm bulunulabilir. Eşimin ve benim buradaki belgelenmis yetkinliklerini tercume ettirirsek odada ise yarar mi ilk etapta? Mesela ben usta direksiyon egitmeniyim, usta trafik ve çevre bilgisi egitmeniyim, montessori egitmeniyim(alternatif çocuk eğitimi) sigortacılık teknik yeterlilik sertifikalarim var....bunlardan birini kullanabilirmiyim? Ya da dil olmadığı için muhtelif islerde mi calismamiz gerekecek?
2. Suan yeterli seviyede değiliz ikimiz de dil kursuna gitmeliyiz? Yoksa zaten dil okuluna kayıt olmak ilk amaç bilmediğimiz için problem yasatmazlar mi? Öğrenci vizEsi evraklarinda dil eğitimi destekleyen bir sertifika sartmi?
3. Eşim is makinası kurslarına gitmeyi planlıyor orada daha teknik is bulabilmek adına?çalışma tecrubesi istiyorlarmi?
4. Ehliyetlerimizi burda uluslarasi yapmamiz bişey ifade etmiyorum? Orada yeniden ehliyet mi almalıyız? Bu durumda benim direksiyon ve trafik eğitmeni oluşumun bir hükmü kalirmi?
5. Yerlesecegimiz bölge ile ilgili rahat is bulabilelim, çok soğuk olmasin gibi kriterlerimiz var ama vancouver gibi fazla popüler olmasına da gerek yok. Nokta atışı tavsiyenizi beklemekteyiz.
6. Kalacak yeri yani geçici ilk günlerimizi gecirecegimiz oteli yada gunluk kiralik evi gitmeden önce mi ayarlamamiz gerekir.? Vize alırken sıkıntı olustururmu?
7. Ayrıca ben Pazarlama mezunuyum, ve açıköğretimden iktisat 4. Siniftayim... Eşim ise acikogretimden işletme 1. Sınıfta... Okulumuzun dondurmali mi? Yoksa orada konsolosluklarda sinavimiza girebiliyormuyuz? ve bu durumun bize artışı olurmu...hala öğrenci oluşumuzun...?
8. Bu prosedürler işlerken (vize başvurusundan oraya yerlesince kadar) Danışmanlik için yardımcı olacak birilerini tavsiye edebilirmisiniz? Daha fazla yuk olmamak adina.
Bu Sorulamiza da cevap alırsak düşüncelerimiz net olarak yerini alacaktır.
Sayın Dnzuras merhaba,
1- Dil eğitimi alırken daha evvelde belirttiğimiz gibi resmi-legal olarak çalışabilme olanagınız olmayacaktır. Ancak, iş başvuruları yaparak olası olumlu bir gelişme ile birlikte ülke içinde iken çalışma iznine basvurarak bunu gerceklestirebilir yada dil eğitimi sonrası devam eğitimlerden birine kayıt olarak çalışma iznine basvuru yaparak iş konusunu halledebilirsiniz.
2- Basvuru yapınız zaten hem siz hemde eşiniz dil eğitimi bazlı olacagından problem yaratılmayacaktır.
3- Teknik kurslarda çalışma tecrübesi istenmiyor, fakat kurs sonrası iş arama zamanı tabiki mesleki deneyim sorulacaktır.
4- Ehliyetleriniz 90 gün süreli olmak kaydı ile gecerli olup, bu sürec üstünde ikametiniz ve yaşama planınız olması durumunda ilgili eyaletin ehliyetini temin etmek zorundasınız.
5- Konu hakkında destek ekibimizle detayları konusursunuz
6- Kalacak yer konusunu yine dil okulu vasıtası ile gecici bir sekilde halledebilir ve sonrası eger begenirseniz devam yada kendiniz bulundugunuz yerde ayarlayabilirsiniz. Okullar aylık 700-800 cad gibi ucretlerle bu imkanı saglamaktadırlar. Vize basvurunuzun olumlu sonuclanması ve ülkemize geliş tarihiniz belli olduktan sonra okul başlangıcınıza 3-4 gun kala gelip otel, motel vs sonrası burada iken kalacagınız yeri ayarlamanız mantıklı olanıdır.
7- Eğitimlerinizi dondurma işlemi sadece size baglıdır, fakat mezun olma durumunuz tabiki ileriki zamanda işinize yarayacaktır.
8- Bu konuda destek@bizvekanada.com iletişim adresiyle bizlerle iletişime gecebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA ÇALIŞMA VİZESİ, KANADA İŞ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön