Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

hellgate yazdı: Nisan 19, 2017, 6:40 pm Merhaba Excellans,

Sizin yönlendirmelerinizle dokümanlarımı toplayıp Express entry başvurumu yaptım. 10.04.2017 tarihi itibariyle AOR dokümanımı aldım. Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum.

Sormak istediğim 2 konu var. İkamet adresim Ankara ve bunuda bu şekilde başvurumda belirttim. Acaba visa office olarak Ankara'mı olacaktır. Bir ikincisi iş nedeniyle çok sık seyehat ediyorum. PPR geldiği zaman Ankara konsolosluğu CoPR(Confirmation of Permanent Residence) yi ne kadar sürede basıp pasaportu geri gönderiyor? Bunu hızlandırmak için bizim yapabileceğimiz bir şey varmıdır?

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,
Sorumlu ofisiniz Ankara olacaktır, eğer cok yogunluk yok ise Ankara ofisi FSW dosyalarında pasaport talebini ( Medical VE PPR hazır ise ) ortalama 6 hafta içinde yapmakta olup, geri dönüşleride takiben 4 hafta içinde sonuclandırmaktadır. Sürec diğer klasmanlara göre kısa ve hızlı oldugu için bir baskı yapmamanızı BVK olarak tavsiye edecegiz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Express Entry / 2017 Kanada Kalifiye göçmenlik çekilişleri

NISAN 19, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,665 Minimum CRS puanı 415
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MAYIS 4, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,796 Minimum CRS puanı 423
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MAYIS 17, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,687 Minimum CRS puanı 415
Saygılarımızla,

tune
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tune »

Merhabalar,
Eşim ve ben Kanada Express Entry ile başvurumuzu tamamladık ve Permanent Residency için invitation aldık. Şimdi verilen 3 aylık süre içerisinde gerekli dokümanlarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.
Gerekli dokümanlarla ilgili iki sorum olacaktı. Birincisi Employement Records verirken yönetici/supervisor imzalı bir referans mektubu hazırlanıyor. Bu mektubun yanı sıra Pay Stubs vs yüklememiz yazıyor. Bu finansal durum belirten belgeleri ne şekilde temin edebiliriz? Ben özel emekli sandığına bağlı bir bankada çalışıyorum. İngilizce belge vermeyeceklerini söylüyorlar. Teslim eden arkadaşlar hangi belgeleri topladılar acaba?

İkinci konu ise Financial Statement. Soru aynı, belgeler farklı. Bankamızdan son 6 aylık hesap dökümü almak yeterli oluyor mu? Başvuran arkadaşlar başka ek belgeler koydular mı? Koydularsa nereden temin ettiler?

Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tune yazdı: Mayıs 22, 2017, 4:43 pm Merhabalar,
Eşim ve ben Kanada Express Entry ile başvurumuzu tamamladık ve Permanent Residency için invitation aldık. Şimdi verilen 3 aylık süre içerisinde gerekli dokümanlarımızı tamamlamaya çalışıyoruz.
Gerekli dokümanlarla ilgili iki sorum olacaktı. Birincisi Employement Records verirken yönetici/supervisor imzalı bir referans mektubu hazırlanıyor. Bu mektubun yanı sıra Pay Stubs vs yüklememiz yazıyor. Bu finansal durum belirten belgeleri ne şekilde temin edebiliriz? Ben özel emekli sandığına bağlı bir bankada çalışıyorum. İngilizce belge vermeyeceklerini söylüyorlar. Teslim eden arkadaşlar hangi belgeleri topladılar acaba?

İkinci konu ise Financial Statement. Soru aynı, belgeler farklı. Bankamızdan son 6 aylık hesap dökümü almak yeterli oluyor mu? Başvuran arkadaşlar başka ek belgeler koydular mı? Koydularsa nereden temin ettiler?

Şimdiden teşekkür ederim. Sevgiler.
Sayın Tune merhaba,
Kafanızı karıştırmadan;
1- Maaş bordrolarınızdan ( Baştan - Ortadan - Sondan ) turkce + ingilizce tercumeli olarak tek bir pdf dosyası yaparak ekleyiniz.
2- Bankanızdan alacagınız hem sizin hemde var ise eşinize ait son 6 aylık hesap dokumu ve başvurunuzda gösterdiğiniz rakamı karşılayacak son meblag tutarlarınıda turkce + ingilizce tercümeli olarak tek bir pdf dosyası yaparak ekleyiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MAYIS 31, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,877 Minimum CRS puanı 413
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hellgate »

Excellans yazdı: Nisan 21, 2017, 12:37 pm

Sizin yönlendirmelerinizle dokümanlarımı toplayıp Express entry başvurumu yaptım. 10.04.2017 tarihi itibariyle AOR dokümanımı aldım. Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum.

Sormak istediğim 2 konu var. İkamet adresim Ankara ve bunuda bu şekilde başvurumda belirttim. Acaba visa office olarak Ankara'mı olacaktır. Bir ikincisi iş nedeniyle çok sık seyehat ediyorum. PPR geldiği zaman Ankara konsolosluğu CoPR(Confirmation of Permanent Residence) yi ne kadar sürede basıp pasaportu geri gönderiyor? Bunu hızlandırmak için bizim yapabileceğimiz bir şey varmıdır?

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,
Sorumlu ofisiniz Ankara olacaktır, eğer cok yogunluk yok ise Ankara ofisi FSW dosyalarında pasaport talebini ( Medical VE PPR hazır ise ) ortalama 6 hafta içinde yapmakta olup, geri dönüşleride takiben 4 hafta içinde sonuclandırmaktadır. Sürec diğer klasmanlara göre kısa ve hızlı oldugu için bir baskı yapmamanızı BVK olarak tavsiye edecegiz.
Merhaba Excellans,

Bir konu aklıma takıldı. PNP Express entry başvurumda yüklediğim PCC'yi TC Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatislik Genel Müdürlüğünden Türkçe İnglizce Fransızca Almanca aynı sayfada 4 dilde adli sicil ve arşiv kaydı yoktur yazısı olarak hakim imza ve mührü ile birlikte aldım. CIC sitesinde yurtdışında yaşayanlar bu kurumdan alabilir diye yazıyor ama ben Ankara'da yaşıyorum. Sizce sorun olur mu? Bazı forumlarda savcılıktan almam gerektiği konusunda bazı cevaplar vardı. Sizce bu belge kabul edilirmi? Eğer edilmezse ne yapmamı önerirsiniz veya direk olarak mail atıp sorabileceğim veya arayabileceğim bir yer varmıdır?

Cevap için şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hellgate yazdı: Haziran 11, 2017, 9:32 pm

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,
Merhaba Excellans,

Bir konu aklıma takıldı. PNP Express entry başvurumda yüklediğim PCC'yi TC Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatislik Genel Müdürlüğünden Türkçe İnglizce Fransızca Almanca aynı sayfada 4 dilde adli sicil ve arşiv kaydı yoktur yazısı olarak hakim imza ve mührü ile birlikte aldım. CIC sitesinde yurtdışında yaşayanlar bu kurumdan alabilir diye yazıyor ama ben Ankara'da yaşıyorum. Sizce sorun olur mu? Bazı forumlarda savcılıktan almam gerektiği konusunda bazı cevaplar vardı. Sizce bu belge kabul edilirmi? Eğer edilmezse ne yapmamı önerirsiniz veya direk olarak mail atıp sorabileceğim veya arayabileceğim bir yer varmıdır?

Sayın Hellgate merhaba,
Siz sadece herhangi bir adliye kurumundan yada e-devlet hesabınızdan ARŞIV KAYITLI ADLI SICIL BELGESI almanız ( Belge artık Ingilizce, Fransızca veriliyor) yeterlidir. Şuan aldıgınız evrakda gecerlidir ancak boşuna zahmet etmişsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Haziran 13, 2017, 1:04 pm
hellgate yazdı: Haziran 11, 2017, 9:32 pm
Sayın Hellgate merhaba,
Merhaba Excellans,

Sayın Hellgate merhaba,
Siz sadece herhangi bir adliye kurumundan yada e-devlet hesabınızdan ARŞIV KAYITLI ADLI SICIL BELGESI almanız ( Belge artık Ingilizce, Fransızca veriliyor) yeterlidir. Şuan aldıgınız evrakda gecerlidir ancak boşuna zahmet etmişsiniz.
Çok teşekkür ederim.
zeynep34
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zeynep34 »

Vet2016 yazdı: Eylül 5, 2016, 2:02 pm Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Sizlerden bir ricam olacak. Ben 6 yıldan beri kamuda çalışan veteriner hekimim. İELTS ye henüz girmedim. Ama 6 diye hesapladığımda CRS puanım 350 çıkıyor. En düşük 450 puanı ile mülakata çağrılma olmuş. Provincee nomination program lardan Saskatchewan ın puanlamasında 100 üzerinden 63 puan tutuyor. Bu programla Express entry arasında fark var mı? ikisinde de sınırsız oturum izni mi veriliyor. Ben danışmanlık firması kullanarak başvuracam. Express entry ile kabul edilme şansım nedir? Siz olsanız memuriyeti bırakıp gidermiydiniz? Fikirlerinizi alabilirmiyim?
Merhaba, somut bir adım attınız mı Veteriner Hekim olarak? Ben de Veteriner Hekimim, merak ettim.
Vet2016
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Vet2016 »

Halen somut bir adım atmadım. 1 ay sonra ielts sınavına girerek somut adım atacağım. Eğer listening 8 diğerleri 7 alınırsa çok kolayca Kanada yolları gözükür. Ama diğer türlü hep 400 puanın altında kalıyorum. Sadece bu ielts ye bağlamışlar işi.
zeynep34
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zeynep34 »

Vet2016 yazdı: Ağustos 21, 2017, 1:48 pm Halen somut bir adım atmadım. 1 ay sonra ielts sınavına girerek somut adım atacağım. Eğer listening 8 diğerleri 7 alınırsa çok kolayca Kanada yolları gözükür. Ama diğer türlü hep 400 puanın altında kalıyorum. Sadece bu ielts ye bağlamışlar işi.
Umarım hedeflediğiniz puanı alır ve havuza girdiğiniz gibi çıkarsınız. Ben de IELTS e yoğunlaştım. Asıl maraton bizim için Kanada'ya gittikten sonra başlayacak, hayatımıza Veteriner Hekim olarak devam edeceksek tabi :)
monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen monti »

Merhabalar,
Öncelikle forumda böylesine faydalı bilgileri, ücret talep etmeden paylaştığınız için teşekkür ederim.
Eşim ve ben FSW ile başvurumuzu yapmayı planlıyoruz. Burası başta olmak üzere, internet üzerinden çok şey okudum. Yinede bazı noktaları netleştirmek adına bazı sorularım olacak.
Bu başlığı baya okudum, muhtemelen bazı sorularım daha önce sorulmuş olan sorulardan oluşacaktır. Bu noktada affınızı isteyeceğim. Benden sonrada bu başlığı okuyanlar içinde bilgilendirme babında faydalı olabileceğini düşünüyorum sorularımın.
(Sayın yetkilinin cevap vereceğini umarak :) )

Ön bilgi:

Ben lisans mezunuyum ve diploma alanımın dışında 5 yıllık bir deneyime sahibim. (Alanım Lojistik yöneticiliği). IELTS skorum 7.
Eşim ise yüksek lisansını yakında bitirecek ve kendiside alanı dışında bir işte 3 yıllık toplam deneyime sahip. Yaş 32. IELTS skoru 8 (dahada yükselebilir). Kardeşi yakın zamanda PR’ını alacak. Kanada lise diplomasına sahip fakat lise diplomasının bir etkisi yok sanırım.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp

Yukarıda linkini verdiğim sitedeni eşim üzerinden başvuru yapacağımızı varsayarak hesaplama yaptığımda 410-460 puan arası skorlar alıyoruz. Zira bazı değişkenler puanlamayı etkilemekte.

Sorular:

1- Başvuru yaptıktan sonra, ek puan getirecek durumları başvuruya ekleyebiliyor muyuz? Misal; eşimin yüksek lisans’ı Haziran’da bitebilir ama biz daha önce başvuru sürecine başlasak ve yüksek lisans diplomasını alınca başvuruyu güncellesek olur mu? Aynı durum eşimin kardeşinin PR durumu içinde geçerli.
IELTS skorunuda geliştirip, puan arttırma ihtimalinide bu başlık altında değerlendirebiliriz.

2- Anladığım kadarı ile Yüksek Lisans ciddi bir puan katkısı sağlamakta. Yanılıyor muyum?
3- Hali hazırda yaptığımız ve toplam iş deneyimizi etkileyen işlerin diploma alanımız ile farklı olması bir etken mi?
4- Bazı firmalar üzerinden diploma denkliğini yaptırmamız gerekiyor. Bu firmalar, üniversite ile direkt irtibata geçip, transkript ve diploma mı talep ediyorlar? Eğer durum böyle ise okulumu bilgilendirip, ön hazırlık yapmalarını talep edebilirim. Çünkü okulumun bu kapasiteye sahip olup olmadığından emin değilim.
Toplam iş deneyimlerimizin ispatı aşamasında hangi dökümanlar gerekli? Çalıştığımız yerlerden alınan “Work Certificate” yeterli olacak mıdır? Yoksa çalıştığımız tüm yerlerden, çalışılan tüm aylara ait maaş bordrosu (pay slip) almamız gerekir mi? Çalıştığımız firmalardan ne gibi dökümanlar talep edilebilir?
5- Çalıştığımız işlerin sigortalı olması gerekiyor mu?
Not: Benim 4 yıllık deneyimim olan firma yabancıydı ve Türkiye’de kayıtsız oldukları için sigortasız (kendi sigortamı ödeyerek) çalıştım. Fakat HQ onaylı pay sliplerim mevcut.
Ayrıca, iş yerlerinden çalıştığımız pozisyon ve tarihleri içeren bir referans mektubu almamız mümkün.
6- Bankada bulunan para (birikim) herhangi bir etkiye sahip mi?
7- Başvuru yaptıktan sonra, Kanada’da bir üniversitede master’a başlamak, başvuruyu olumsuz etkiler mi?

Havuza girdiğimizi varsayarsak;

a- Gelebilecek teklifler herhangi bir lokasyondan mı olacak? Tercih belirtebiliyor muyuz?
Eğer tercih belirtebiliyorsak, bu muhtemelen şansımızı azaltacaktır sanırım?
b- Teklif aldıktan yaklaşık ne kadar süre sonra gidilebiliyor?
c- Bu havuzdan seçim yapan firmalar, neden bizi seçiyor? Kanada’dan eleman bulmak onlar için çok daha zahmetsiz olacaktır sanırımç Devlet bir teşvik falan mı veriyor acaba?
(Umarım bir şekilde bu havuzdan eleman seçme destekleniyordur tabi  )
d- Varsayalım teklif aldık. İşe başladık. Fakat bir süre sonra işveren veya biz memnun kalmadık. Bu durumda ne gibi durumlar oluşabilir?

Biraz uzun oldu ama vaktiniz olduğunda yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

monti yazdı: Eylül 26, 2017, 12:51 pm Merhabalar,
Öncelikle forumda böylesine faydalı bilgileri, ücret talep etmeden paylaştığınız için teşekkür ederim.
Eşim ve ben FSW ile başvurumuzu yapmayı planlıyoruz. Burası başta olmak üzere, internet üzerinden çok şey okudum. Yinede bazı noktaları netleştirmek adına bazı sorularım olacak.
Bu başlığı baya okudum, muhtemelen bazı sorularım daha önce sorulmuş olan sorulardan oluşacaktır. Bu noktada affınızı isteyeceğim. Benden sonrada bu başlığı okuyanlar içinde bilgilendirme babında faydalı olabileceğini düşünüyorum sorularımın.
(Sayın yetkilinin cevap vereceğini umarak :) )

Ön bilgi:

Ben lisans mezunuyum ve diploma alanımın dışında 5 yıllık bir deneyime sahibim. (Alanım Lojistik yöneticiliği). IELTS skorum 7.
Eşim ise yüksek lisansını yakında bitirecek ve kendiside alanı dışında bir işte 3 yıllık toplam deneyime sahip. Yaş 32. IELTS skoru 8 (dahada yükselebilir). Kardeşi yakın zamanda PR’ını alacak. Kanada lise diplomasına sahip fakat lise diplomasının bir etkisi yok sanırım.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp

Yukarıda linkini verdiğim sitedeni eşim üzerinden başvuru yapacağımızı varsayarak hesaplama yaptığımda 410-460 puan arası skorlar alıyoruz. Zira bazı değişkenler puanlamayı etkilemekte.

Sorular:

1- Başvuru yaptıktan sonra, ek puan getirecek durumları başvuruya ekleyebiliyor muyuz? Misal; eşimin yüksek lisans’ı Haziran’da bitebilir ama biz daha önce başvuru sürecine başlasak ve yüksek lisans diplomasını alınca başvuruyu güncellesek olur mu? Aynı durum eşimin kardeşinin PR durumu içinde geçerli.
IELTS skorunuda geliştirip, puan arttırma ihtimalinide bu başlık altında değerlendirebiliriz.

2- Anladığım kadarı ile Yüksek Lisans ciddi bir puan katkısı sağlamakta. Yanılıyor muyum?
3- Hali hazırda yaptığımız ve toplam iş deneyimizi etkileyen işlerin diploma alanımız ile farklı olması bir etken mi?
4- Bazı firmalar üzerinden diploma denkliğini yaptırmamız gerekiyor. Bu firmalar, üniversite ile direkt irtibata geçip, transkript ve diploma mı talep ediyorlar? Eğer durum böyle ise okulumu bilgilendirip, ön hazırlık yapmalarını talep edebilirim. Çünkü okulumun bu kapasiteye sahip olup olmadığından emin değilim.
Toplam iş deneyimlerimizin ispatı aşamasında hangi dökümanlar gerekli? Çalıştığımız yerlerden alınan “Work Certificate” yeterli olacak mıdır? Yoksa çalıştığımız tüm yerlerden, çalışılan tüm aylara ait maaş bordrosu (pay slip) almamız gerekir mi? Çalıştığımız firmalardan ne gibi dökümanlar talep edilebilir?
5- Çalıştığımız işlerin sigortalı olması gerekiyor mu?
Not: Benim 4 yıllık deneyimim olan firma yabancıydı ve Türkiye’de kayıtsız oldukları için sigortasız (kendi sigortamı ödeyerek) çalıştım. Fakat HQ onaylı pay sliplerim mevcut.
Ayrıca, iş yerlerinden çalıştığımız pozisyon ve tarihleri içeren bir referans mektubu almamız mümkün.
6- Bankada bulunan para (birikim) herhangi bir etkiye sahip mi?
7- Başvuru yaptıktan sonra, Kanada’da bir üniversitede master’a başlamak, başvuruyu olumsuz etkiler mi?

Havuza girdiğimizi varsayarsak;

a- Gelebilecek teklifler herhangi bir lokasyondan mı olacak? Tercih belirtebiliyor muyuz?
Eğer tercih belirtebiliyorsak, bu muhtemelen şansımızı azaltacaktır sanırım?
b- Teklif aldıktan yaklaşık ne kadar süre sonra gidilebiliyor?
c- Bu havuzdan seçim yapan firmalar, neden bizi seçiyor? Kanada’dan eleman bulmak onlar için çok daha zahmetsiz olacaktır sanırımç Devlet bir teşvik falan mı veriyor acaba?
(Umarım bir şekilde bu havuzdan eleman seçme destekleniyordur tabi  )
d- Varsayalım teklif aldık. İşe başladık. Fakat bir süre sonra işveren veya biz memnun kalmadık. Bu durumda ne gibi durumlar oluşabilir?

Biraz uzun oldu ama vaktiniz olduğunda yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.
Sayın Monti merhaba,
1- Havuz ön kabulü sonrası havuz içinde eğitim, dil, evlilik, akrabalık, iş değişikliği vb tümünü yenileyebilirsiniz.
2- Universite mezunluguna karsı evet,
3- Çalışma deneyimlerinizin sahibi oldugunuz eğitimlerle direct alakalı olması zorunlu değildir,
4- Bordro ( Pay stub) - işveren yetkili yazısı - olası ssk kaydı - maaş ödeme listeleri - IK yazıları,
5- Mutlak zorunluluk yoktur,
6- Hayır
7- Hayır

a- Lokasyonlar sizin havuz eyalet sehir tercihlerinize göre gelecektir,
b- LMIA iznini teklif veren şirketin alabilme süresi ile direct orantılıdır (1 - 6 ay)
c- Vergi indirim - azda olsa daha az bir ücrete calıstırabilmek
d- Bu memnuniyetsizliğinizin menşeii ile alakalı olup, karşılıklı istediğiniz anda fes edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

4 numaralı soruda biraz karışıklık yaratmışım. Kusura bakmayınız.

3 konuda tekrar görüşlerinizi almak isterim;

1- Bazı firmalar üzerinden diploma denkliğini yaptırmamız gerekiyor. Bu firmalar, üniversite ile direkt irtibata geçip, transkript ve diploma mı talep ediyorlar? Eğer durum böyle ise okulumu bilgilendirip, ön hazırlık yapmalarını talep edebilirim. Çünkü okulumun bu kapasiteye sahip olup olmadığından emin değilim. Karışık bir süreç mi bu?

2- Toplam iş deneyimlerimizin ispatı aşamasında hangi dökümanlar gerekli? Çalıştığımız yerlerden alınan “Work Certificate” yeterli olacak mıdır? Yoksa çalıştığımız tüm yerlerden, çalışılan tüm aylara ait maaş bordrosu (pay slip) almamız gerekir mi? Çalıştığımız firmalardan ne gibi dökümanlar talep edilebilir?

Yanıtınızda "Bordro ( Pay stub) - işveren yetkili yazısı - olası ssk kaydı - maaş ödeme listeleri - IK yazıları," demişsiniz.
Bunların hepsimi talep edilir yoksa bir kısmı yeterli olur mu? Zira kaşe-imza yapılmış bir Work Certificate ve maaş bordroları almamız mümkün olan dökümanlar.

3- Son maddede bahsetmiş olduğum işveren veya bizim tarafımızdan oluşabilecek bir memnuniyetsizlikten dolayı iş feshi, ne gibi sonuçlar doğurur?
Havuzdan tekrar iş mi bekleriz? Vize süremiz sonunda ülkemize mi postalanırız? Kötü senaryo nedir bu durumda?

Tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

monti yazdı: Eylül 26, 2017, 2:51 pm Sayın Excellans,

Hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim.

4 numaralı soruda biraz karışıklık yaratmışım. Kusura bakmayınız.

3 konuda tekrar görüşlerinizi almak isterim;

1- Bazı firmalar üzerinden diploma denkliğini yaptırmamız gerekiyor. Bu firmalar, üniversite ile direkt irtibata geçip, transkript ve diploma mı talep ediyorlar? Eğer durum böyle ise okulumu bilgilendirip, ön hazırlık yapmalarını talep edebilirim. Çünkü okulumun bu kapasiteye sahip olup olmadığından emin değilim. Karışık bir süreç mi bu?

2- Toplam iş deneyimlerimizin ispatı aşamasında hangi dökümanlar gerekli? Çalıştığımız yerlerden alınan “Work Certificate” yeterli olacak mıdır? Yoksa çalıştığımız tüm yerlerden, çalışılan tüm aylara ait maaş bordrosu (pay slip) almamız gerekir mi? Çalıştığımız firmalardan ne gibi dökümanlar talep edilebilir?

Yanıtınızda "Bordro ( Pay stub) - işveren yetkili yazısı - olası ssk kaydı - maaş ödeme listeleri - IK yazıları," demişsiniz.
Bunların hepsimi talep edilir yoksa bir kısmı yeterli olur mu? Zira kaşe-imza yapılmış bir Work Certificate ve maaş bordroları almamız mümkün olan dökümanlar.

3- Son maddede bahsetmiş olduğum işveren veya bizim tarafımızdan oluşabilecek bir memnuniyetsizlikten dolayı iş feshi, ne gibi sonuçlar doğurur?
Havuzdan tekrar iş mi bekleriz? Vize süremiz sonunda ülkemize mi postalanırız? Kötü senaryo nedir bu durumda?

Tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.
Sayın Monti,

1- Yetkili kurumlar diploması sahip oldugunuz okulun doldurması için form verir, okul bu formu doldurur kaşeler geri kuruma gönderir, siz ayrıca diplomanızı gönderirsiniz. Isleyiş sececeginiz kurumların web sitelerinde bulunmaktadır.
2- Başvurunuzda sundugunuz her iş deneyimini ispatlamak durumundasınız, bunun içinde işveren detaylı ( Pozisyon, pozisyon görev ve sorumluluklarınıda iceren) yazısı, ödeme maaş bilgileri, ssk - bagkur gibi evrakları sunmanız iş deneyimi ispatınızda önem arzeder. Burada önemli olan kısım görevliyi sundugunuz belgelerle bu işde ve ilgili meslek dalında görev aldıgınıza ikna edilmesidir.
3- Havuzda iş beklemek yada havuzdan iş bulmak gibi bir yapı çokda önemli değildir. Cunku, havuz içindeyken size iş teklifi yapılması 100 üzerinden 5'tir sadece. Siz havuzdan iş teklifsiz göçmen olarak cıkma başarısında olmalısınız. Bunun haricinde zaten göçmen statusunde kimse size ulkeden cıkarma durumunda değildir. Kişi kendisi iş arama bulma ve calısma sorumlulugundadır.
Saygılarımızla,

monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Eylül 27, 2017, 1:08 pm Sayın Monti,
3- Havuzda iş beklemek yada havuzdan iş bulmak gibi bir yapı çokda önemli değildir. Cunku, havuz içindeyken size iş teklifi yapılması 100 üzerinden 5'tir sadece. Siz havuzdan iş teklifsiz göçmen olarak cıkma başarısında olmalısınız. Bunun haricinde zaten göçmen statusunde kimse size ulkeden cıkarma durumunda değildir. Kişi kendisi iş arama bulma ve calısma sorumlulugundadır.
Sayın Excellans,

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Şu noktada kafam karıştı ve aslında hiçbir şeyi tam anlamamış olabileceğimi görmüş durumdayım.

Yukarıda alıntı yaptığım cevabınıza istinaden bir şey sormak istiyorum ki FSW'nin özü bu sanırım,bunu gözden kaçırmış olmam benim ayıbım..

- Örneğin; Başvuru yapıldı, CRS puanımız 450 ve havuza girdik.

Sonrasında genelde her ay yapılan çekilişlerde, minimum puan 420 lere kadar geriledi ve davetiye aldık.

1- Gönderilen davetiyler "İş teklifi" babında olmuyor mu?

2- Yoksa "belirli süreli bir çalışma izni" mi oluyor? Bu davetiye akabinde, gerekli belgeleri tamamlayıp, Kanada'ya giriş yapıp,yerleşip, iş arama faslına mı geçiyoruz?

Kafa karıştırıcı olduysam kusura bakmayınız lütfen.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

monti yazdı: Eylül 27, 2017, 1:49 pm
Excellans yazdı: Eylül 27, 2017, 1:08 pm Sayın Monti,
Sayın Excellans,

Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Şu noktada kafam karıştı ve aslında hiçbir şeyi tam anlamamış olabileceğimi görmüş durumdayım.

Yukarıda alıntı yaptığım cevabınıza istinaden bir şey sormak istiyorum ki FSW'nin özü bu sanırım,bunu gözden kaçırmış olmam benim ayıbım..

- Örneğin; Başvuru yapıldı, CRS puanımız 450 ve havuza girdik.

Sonrasında genelde her ay yapılan çekilişlerde, minimum puan 420 lere kadar geriledi ve davetiye aldık.

1- Gönderilen davetiyler "İş teklifi" babında olmuyor mu?

2- Yoksa "belirli süreli bir çalışma izni" mi oluyor? Bu davetiye akabinde, gerekli belgeleri tamamlayıp, Kanada'ya giriş yapıp,yerleşip, iş arama faslına mı geçiyoruz?

Kafa karıştırıcı olduysam kusura bakmayınız lütfen.

Saygılar.
Sayın Monti merhaba,
Kişi cekilişlerde davetiye alması demek, direct Kanada göçmenlik hakkını kazanmış olması demektir. Yani başka bir tabir ile oturum ve çalışma hakkına sahiplik demektir. Yani, system size iş teklifi değil system size statu vermektedir.
Saygılarımızla,

Ahmetto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ahmetto »

Merhaba arkadaşlar,
Sizlerden birkaç yardım ve yönlendirme için bilgi isteyeceğim.

Ben evli ve 2 yaşında bir oğlum var. Kanada'ya göç etmeyi planlıyoruz. Kendimden bahsetmem gerekirse; ben anadolu meslek lisesi mezunuyum. O dönemin şartlarından dolayı üniversiteyi ilk senesinde bırakmak zorunda kaldım ve çalışmaya başladım. Şuan ki mesleğim ise makine ve fikstür tasarımcısı olarak 6-7 senelik bir tecrübem bulunmaktadır. Kullandığım CAD programları Autocad,Solidworks ve orta seviyede Catia. Eşim ise, yüksek elektrik mühendisi ve doktorasına devam etmektedir. Eşim üniversitede 5 yıllık bir araştırma görevlisidir.

İş ve eğitim durumlarımız bu şekilde. Yalnız eşimin doktorayı bitirmesi için 1,5-2 yılı var. Ancak benim asıl sormak istediğim, CRS puanları için benim paunım düşük kalmaktadır. Ama ben bu puan olayına takılmadan iş ilanı olan firmalarla görüşsem ve bana sponsor olmayı kabul etseler bundan sonraki yol nasıl olur ?
Yada şimdilik eşimin doktorasını bitirmesini bekleyerek, sonrasında başvuru yapmamız doğru olur ?

Ayrıca iş ve olanaklar için baktığımızda hangi elayet ve şehirler bizim için uygun olur. Benim tecrübem genelde otomotiv üzerine. Eşim ise yenilenebilir enerji ve iletim üzerine doktoraya devam etmektedir.

Şimdiden teşekkürler. Düşünceleriniz ve fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ahmetto yazdı: Eylül 29, 2017, 1:48 pm Merhaba arkadaşlar,
Sizlerden birkaç yardım ve yönlendirme için bilgi isteyeceğim.

Ben evli ve 2 yaşında bir oğlum var. Kanada'ya göç etmeyi planlıyoruz. Kendimden bahsetmem gerekirse; ben anadolu meslek lisesi mezunuyum. O dönemin şartlarından dolayı üniversiteyi ilk senesinde bırakmak zorunda kaldım ve çalışmaya başladım. Şuan ki mesleğim ise makine ve fikstür tasarımcısı olarak 6-7 senelik bir tecrübem bulunmaktadır. Kullandığım CAD programları Autocad,Solidworks ve orta seviyede Catia. Eşim ise, yüksek elektrik mühendisi ve doktorasına devam etmektedir. Eşim üniversitede 5 yıllık bir araştırma görevlisidir.

İş ve eğitim durumlarımız bu şekilde. Yalnız eşimin doktorayı bitirmesi için 1,5-2 yılı var. Ancak benim asıl sormak istediğim, CRS puanları için benim paunım düşük kalmaktadır. Ama ben bu puan olayına takılmadan iş ilanı olan firmalarla görüşsem ve bana sponsor olmayı kabul etseler bundan sonraki yol nasıl olur ?
Yada şimdilik eşimin doktorasını bitirmesini bekleyerek, sonrasında başvuru yapmamız doğru olur ?

Ayrıca iş ve olanaklar için baktığımızda hangi elayet ve şehirler bizim için uygun olur. Benim tecrübem genelde otomotiv üzerine. Eşim ise yenilenebilir enerji ve iletim üzerine doktoraya devam etmektedir.

Şimdiden teşekkürler. Düşünceleriniz ve fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Sayın Ahmetto merhaba,
Öncelikle aile olarak şunu hedeflemelisiniz, eşler arasında kimin yaşı düşük + kim Ingilizce dil bilgisine daha hakim + eğitim düzeyi kimin daha yuksek. Bundan sonrada eğitim düzeyi yüksek olan eş ve diğer eş ciddi bir şekilde IELTS - General sınavına hazırlanmalı ve bu sınavdan esas başvuru sahibi minimum her branstan / Konusma - Okuma - Yazma - Dinleme 7.0 ve üzeri diğer eşde minimum 6.0 ve üzeri puanları mutlak hedeflemelidir. Bununla beraber aile içi özellikler yaş - doktora - yuksek lisans vs gibi durumlarda ayrıca otomatikman system içinde degerlendirilmektedir. Size özel aile yapınızda doktora eğitimi bitmesini beklemek yerine IELTS - General sınavına her iki eş olarak odaklanmanız ve sınav notlarınızı yükseltmeniz en dogru yapıdır. Bununla beraber ön Kabul almış bir aday aile olarak olası resmi bir iş teklifi ayrıca sizin CRS puanınızı dogal olarak artıracaktır.
Saygılarımızla,

Ahmetto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ahmetto »

Cevabınız ve ilginiz için teşekkürler Excelans,

Yaşlarımız 30 ve 28. Ielts için çalışmalarımız devam ediyor ikimizinde. Bu sınavı geçince, dediğiniz gibi başvuru işlerini yapacağız.

Tekrar teşekkürler. İyi günler dilerim herkese.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın arkadaşlarımız, üyelerimiz merhabalar;
Kanada vatandaşlık, Kanada göçmenliği, Kanada’da eğitim, Kanada’da çalışma, Kanada aile sponsorlugu, Kanada girişimci – yatırımcı – kendi işini kurma, Start – Up Visa …Kısacası size ve ailenize uygun ve geleceginizi planladıgınız yada planlamakda oldugunuz Kanada yaşamlarınızda gerekecek olan her türlü klasman başvurularında ve başvuru sonrasında dahi sizlerle beraber Kanada’daki yaşamlarınızı kolaylaştıracak olası ihtiyaclarınızda destek olacagımız yapıya geçiyoruz. Nasıl mı?
Sizleri sadece başvuru sahibi yada ticari bir obje olarak değil sizleri BIZ ve KANADA ailesinden sayarak tanışmamızın en başından yerleşmenize ve yerleşmenizde ihtiyacınız olacak tüm detaylarda aktif yada tavsiye ile beraber sizi yada ailenizi Kanada’da en kısa sürede yerleşiminizi tamamlamanızda da yardımcı ve ön ayak oluyoruz.
Basit olarak nelerden bahsediyoruz dersek; Ucak biletlerinden, ev kiralama yada alım satım, ehliyet sınavları, saglık kartları başvuruları, arac alım, sosyal güvenlik kartları başvuruları, olası cocuklarınızın okul bölge kayıtları, kolej – fakulte – universite – akademik yapılardaki ihtiyaclarınız, banka hesapları, para transferleri….
Göç etmek kişinin ve ailenin isteği ile beraber gercekde çekinceleri, acabaları barından bir yapıdır. Kesinlikle kararlılık gerektirir fakat bunun yanında bu kararlılıgı kolaylastıracak ve destekleyecek bir fiziksel yardım sizleri tüm bu acabalardan yada çekincelerden kurtarmaya ciddi şekilde yardım edecektir.
Bilgi kirliliğinden, yetersiz ve karışık bilgilerden, güncel ve gerçek olmayan anlatımlardan sizleri kurtularak en güncel ve sadece size yada ailenize uygun artısı-eksisi-süresi-süreci hakkında her zaman acık ve dürüstce bilgilendirme alacagınız bir yapıda olacaksınız.
İşte tam bu noktada BVK sizlere yaşanılacak şehir, çalışılacak iş gibi esas kişi ve aileleri bir nebze çekindiren konularda da destek olmaya hazırdır.
Tüm bu yapılarda merak ettikleriniz, danışmak istedikleriniz, sormak istedikleriniz için yapmanız gereken tek şey destek ekibimize ulaşmanız olacaktır. Destek ekibimiz kişiye yada aileye uygun klasman yada kişi yada ailenin isteği üzerine uygunlugunuzu tespit edip sizleri ICCRC yetkili danışmanlarımızla beraber istek ve arzularınızın sonuclanması ve BIZ ve KANADA ailesine katmak için hazır olacaklardır. destek@bizvekanada.com
Dürüstce ve açıkca….
Saygılarımızla.
BVK
Saygılarımızla,

utkano
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen utkano »

Arkadaşlar başvuru reddi tecrubemi paylaşmak isterim.
490 puan ile basvurumu yapmıştım gecen ay. red gerekçesi eksik belge...
Cezayirden adli sicil kaydı alamadım ne yaptım ettiysem de... Açıklama belgeme de yazdım durumu ama gerekçemi yeterli bulmadılar.
Dikkat edin arkadaşlar..
harbinur
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen harbinur »

Gecmis olsun size.
Adli sicil kaydinin gerekli oldugunu ilk defa burda okuyorum.
O kadar ugras, asamalardan gec sonunda boyle bir belgeden dolayi basvuru takilsin.
Bu tur baska hangi surpriz belgeler talep ediyorlar acaba?
Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,

Sizinde yardimlarinizla Saskatchewan PNP olarak COPR mi gecen hafta itibariyle aldim. Simdi ise kafamda yepyeni sorular cevap bekliyor. Bunun icin oncelikli olarak Mart ayinda 10 gunlugune Saskatoon ve Regina ya gidip hem PR card basvurumu yapip hemde bu 2 sehri gezecegim. Sonrasinda yazin tamamen tasinmayi planliyorum. Birkac sorum olacak size.

1- Turkiyeden Munih aktarmali olarak ucacagim. Havaalaninda transit vizeye ihtiyacim olacakmi? COPR, havalalinda vizesiz olarak transit gecmeme yetiyor mu? Bilginiz varmidir?

2- Bir permanent resident card li olarak bir isyeri acma yetkim var mi? Yoksa yalnizca belirttigim meslek grubunda maasli olarak mi calisabilirim?

3- Son olarak 10 gunlugune gelecegim icin PR kartimi teslim almadan cikacagim ulkeden. PR kartimi teslim almasi icin bir arkadasamin adresini verecegim ve sonrasinda kartlari bize yollamasini isteyecem. Bu durum hem ulkeden cikarken hemde kartlar elime ulastiginda, PR kartimla ulkeye geri girisimde sıkıntı yaratir mi?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hellgate yazdı: Aralık 31, 2017, 5:42 pm Merhaba Excellans,

Sizinde yardimlarinizla Saskatchewan PNP olarak COPR mi gecen hafta itibariyle aldim. Simdi ise kafamda yepyeni sorular cevap bekliyor. Bunun icin oncelikli olarak Mart ayinda 10 gunlugune Saskatoon ve Regina ya gidip hem PR card basvurumu yapip hemde bu 2 sehri gezecegim. Sonrasinda yazin tamamen tasinmayi planliyorum. Birkac sorum olacak size.

1- Turkiyeden Munih aktarmali olarak ucacagim. Havaalaninda transit vizeye ihtiyacim olacakmi? COPR, havalalinda vizesiz olarak transit gecmeme yetiyor mu? Bilginiz varmidir?

2- Bir permanent resident card li olarak bir isyeri acma yetkim var mi? Yoksa yalnizca belirttigim meslek grubunda maasli olarak mi calisabilirim?

3- Son olarak 10 gunlugune gelecegim icin PR kartimi teslim almadan cikacagim ulkeden. PR kartimi teslim almasi icin bir arkadasamin adresini verecegim ve sonrasinda kartlari bize yollamasini isteyecem. Bu durum hem ulkeden cikarken hemde kartlar elime ulastiginda, PR kartimla ulkeye geri girisimde sıkıntı yaratir mi?

Tesekkurler
Sayın Hellgate merhaba,
1- Yeterlidir, transit vizeye gerek yoktur.
2- Oy kullanma ve Kanada pasaport başvurusu hariç, vatandaşlara tanınan tüm haklardan yararlanabilirsiniz.
3- COPR belgeniz ile cıkış yapabilirsiniz. Girişinizde sorun olmayacaktır.
Saygılarımızla,

wilusan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen wilusan »

Herkese merhabalar;

Benim TEF ile ilgili bir sorum olacak:
Institut Français ile temas kurduğumda TEF Canada ve TEF Quebec olarak iki sınav yapıldığını öğrendim.
İki başvuru için iki sınava da girmek gerekir mi, sınavın zorluğu değişiyor mu? Tek sınav sonucu ile iki başvuru yapmak hangi durumda mümkün olabilir?

Teşekkürler selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

wilusan yazdı: Ocak 16, 2018, 4:58 pm Herkese merhabalar;

Benim TEF ile ilgili bir sorum olacak:
Institut Français ile temas kurduğumda TEF Canada ve TEF Quebec olarak iki sınav yapıldığını öğrendim.
İki başvuru için iki sınava da girmek gerekir mi, sınavın zorluğu değişiyor mu? Tek sınav sonucu ile iki başvuru yapmak hangi durumda mümkün olabilir?

Teşekkürler selamlar
Merhaba, tek bir sınav ile iki başvuruyu birden yapmanız mümkün değildir. Federal başvuru TEF Canada Quebec eyaleti ise TEF Quebec üzerinden değerlendirme yapmaktadır. Tek sınav ile iki başvuruyu ancak IELTS - GENERAL ile yapmanız mümkündür.
Saygılarımızla,

wilusan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen wilusan »

İvedi yanıtınız için çok teşekkürler Excellans;

Mühendisim, IELTS puanım overall de 7.5, dolayısı ile ayrı ayrı ayrı puanlarım yüksek denebilir. Fransızca seviyemin ise ingilizce'den daha iyi olduğunu duşunuyorum.
Hem Canada hem Quebec için havuza girmek için yeterli puanım olabileceğini simule ettim.
Karar vermekte zorlandığım konu hangi skilled worker havuzuna başvurmanın benim için daha faydalı olacağı. Her ne kadar Canada havuzundan daha fazla sayıda alım olsa da Quebec'de daha değerli bulunabileceğimi düşünüyorum (c.f. 2016-2021 Plan Stratégique, Objectifs 3.2).
Bu konuda mümkünse sizin de fikrinizi de almak isterim
Tekrar teşekkürler ve selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

wilusan yazdı: Ocak 18, 2018, 1:06 am İvedi yanıtınız için çok teşekkürler Excellans;

Mühendisim, IELTS puanım overall de 7.5, dolayısı ile ayrı ayrı ayrı puanlarım yüksek denebilir. Fransızca seviyemin ise ingilizce'den daha iyi olduğunu duşunuyorum.
Hem Canada hem Quebec için havuza girmek için yeterli puanım olabileceğini simule ettim.
Karar vermekte zorlandığım konu hangi skilled worker havuzuna başvurmanın benim için daha faydalı olacağı. Her ne kadar Canada havuzundan daha fazla sayıda alım olsa da Quebec'de daha değerli bulunabileceğimi düşünüyorum (c.f. 2016-2021 Plan Stratégique, Objectifs 3.2).
Bu konuda mümkünse sizin de fikrinizi de almak isterim
Tekrar teşekkürler ve selamlar
Sayın Wilusan merhaba,
Quebec skilled worker kategorisi şuan kapalı ve ne zaman açılacagı belli değildir. Bunuda dikkate alınız.
Saygılarımızla,

Jerec
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Jerec »

Merhabalar

Job Bank üzerinden iş kabullerinin CRT puanına etkilerine dair birkaç sorum olacaktı. Şu an NOC A klasmanında bir aday olarak pool'da yer alıyorum ama CRT puanım IELTS yüzünden henüz direkt seçilebileceğim bir noktada değil. Ancak puan hesaplamasının yapıldığı tool'da farklı opsiyonlar üzerinde çalışırken, bir iş teklifi aldığım takdirde puanımın davet alma ihtimalimin gerçekleşeceği bir düzeye geleceğini farkettim. Bu noktada üç sorum var:

1) Job Bank veya başka kanallardan ulaşılan şirketlerden iş teklifi almanın gerçekten de puana olumlu katkısı var mı? Varsa da bu puan sabit midir, yoksa değişken mi?

2) Şu noktada yaptığım iş görüşmelerinden olumlu sonuç alırsam puanımı yükseltmek için ne gibi belgeleri profilimde deklare etmem gerekiyor?

3) İş görüşmelerinden olumlu sonuç alarak Express Entry daveti alacak puana erişeceğim takdirde bu durumun şirketlere sağlayacak ekstra avantajları veya onları süreçte rahatlatacak olanakları var mıdır? Bildiğim kadarıyla genelde yabancı şirketler çeşitli ekstra yükümlülüklerden ötürü iş ilanlarındaki aday seçim sürecinde oturma veya çalışma izni almamış insanlara çok odaklanmıyorlar. Ancak eğer halihazırda pool'da olmam ve puanım yükseldiği takdirde davet alma ihtimalimin artacak olması şirketlere kolaylık sağlayacaksa görüşmelerimde bu konuya özellikle vurgu yapmak istiyorum. Bu nedenle eğer böyle avantajlar varsa onların ne olduğunu öğrenebilirsem çok sevinirim.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Sevgiler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Jerec yazdı: Mart 30, 2018, 1:57 pm Merhabalar

Job Bank üzerinden iş kabullerinin CRT puanına etkilerine dair birkaç sorum olacaktı. Şu an NOC A klasmanında bir aday olarak pool'da yer alıyorum ama CRT puanım IELTS yüzünden henüz direkt seçilebileceğim bir noktada değil. Ancak puan hesaplamasının yapıldığı tool'da farklı opsiyonlar üzerinde çalışırken, bir iş teklifi aldığım takdirde puanımın davet alma ihtimalimin gerçekleşeceği bir düzeye geleceğini farkettim. Bu noktada üç sorum var:

1) Job Bank veya başka kanallardan ulaşılan şirketlerden iş teklifi almanın gerçekten de puana olumlu katkısı var mı? Varsa da bu puan sabit midir, yoksa değişken mi?

2) Şu noktada yaptığım iş görüşmelerinden olumlu sonuç alırsam puanımı yükseltmek için ne gibi belgeleri profilimde deklare etmem gerekiyor?

3) İş görüşmelerinden olumlu sonuç alarak Express Entry daveti alacak puana erişeceğim takdirde bu durumun şirketlere sağlayacak ekstra avantajları veya onları süreçte rahatlatacak olanakları var mıdır? Bildiğim kadarıyla genelde yabancı şirketler çeşitli ekstra yükümlülüklerden ötürü iş ilanlarındaki aday seçim sürecinde oturma veya çalışma izni almamış insanlara çok odaklanmıyorlar. Ancak eğer halihazırda pool'da olmam ve puanım yükseldiği takdirde davet alma ihtimalimin artacak olması şirketlere kolaylık sağlayacaksa görüşmelerimde bu konuya özellikle vurgu yapmak istiyorum. Bu nedenle eğer böyle avantajlar varsa onların ne olduğunu öğrenebilirsem çok sevinirim.

Şimdiden ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler.

Sevgiler...
Sayın Jerec merhaba,
Kafanızı karıştırmadan; resmi iş teklifi alabilmeniz ve bu iş teklifini EE havuz profiline dahil edebilmeniz için işverenin sizin adınıza LMIA ( Yabancı işçi - personel çalıştırabilme izni) başvurması ve bu başvurudan olumlu sonuc alması gereklidir. Bunun saglanması ile NOC A,B grubunda yapılacak teklifler için + 50 CRS puanı NOC 00 grubundan yapılacaklar teklifler içinde + 200 CRS puanı katsayı kazanırsınız.
Devlet tarafından saglanan işveren olankları ise düşük vergi ve sigortalanma gibi olanaklardır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Express Entry - Round of Invitations Crs 440 (May 23, 2018)
Saygılarımızla,

monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 30, 2018, 10:38 am Express Entry - Round of Invitations Crs 440 (May 23, 2018)
Sayın Excellans,

Aylık olarak gönderilen davetiyeler ile ilgili bir kaç şey sormak isterim;

1- Sitede "Number of invitations issued: 3,500" yazıyor. Bu, söz konusu round'da 3500 kişiye davetiye gitti anlamına mı gelmekte? (Tüm programlar dahil olarak tabi, sadece FSW değil)

2- Şu linkte (LINK) "Comprehensive Ranking System (CRS) score distribution of candidates in the Express Entry pool as of May 24, 2018" Başlığında verilen veriler ışığında; 450 puanı geçer isek, şansımızın baya yüksek olduğunu söyleyebilir miyiz? Zira görüldüğü üzere çok az insan var 450 bandının üstünde.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

monti yazdı: Haziran 4, 2018, 4:16 pm
Excellans yazdı: Mayıs 30, 2018, 10:38 am Express Entry - Round of Invitations Crs 440 (May 23, 2018)
Sayın Excellans,

Aylık olarak gönderilen davetiyeler ile ilgili bir kaç şey sormak isterim;

1- Sitede "Number of invitations issued: 3,500" yazıyor. Bu, söz konusu round'da 3500 kişiye davetiye gitti anlamına mı gelmekte? (Tüm programlar dahil olarak tabi, sadece FSW değil)

2- Şu linkte (LINK) "Comprehensive Ranking System (CRS) score distribution of candidates in the Express Entry pool as of May 24, 2018" Başlığında verilen veriler ışığında; 450 puanı geçer isek, şansımızın baya yüksek olduğunu söyleyebilir miyiz? Zira görüldüğü üzere çok az insan var 450 bandının üstünde.

Teşekkürler.
Sayın Monti merhaba,
1- Evet, 3,500 kişi ITA davetiyesi almaya hak kazandı demektir.
2- Şuan itibari ile 440 en son çekilişimizdir. 430 ve üstü CRS puanı her zaman şanslıdır.
Saygılarımızla,

monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yanıtınız için çok teşekkürler Sayın Excellans.

İş tecrübesi "Educational credential" konusunda merak ettiğim bir kaç husus var;

1) Eşimin son iş tecrübesi 2 yıl, 3 ay şu an. Ve bu işyerinden kanıt niteliğindeki belgeleri alabiliriz. Fakat daha önce 1 yıl çalışmış olduğu yerden bu belgeyi almamız baya zor. Bu durumda resmi sigorta kayıtları iş görür mü?(Eski iş yerinden belge alabilirsek 3 yılı zaten geçiyoruz)

Ayrıca, bahsettiğim gibi şu anki işyerinde 2 yılı aşkın çalışmakta. Bu 2 yıl olarak mı değerlendirilir? Yoksa puanlama hesaplarken "3 years" seçebilir miyiz?

2) Educational credential yaparken, diploma yerine resmi mezuniyet belgesi (ve transkript) göndermemiz de sakınca var mı?

Teşekkürler.
monti
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bir konu hakkında daha görüşünüzü almak isterim;

Tezsiz yüksek lisans diploması Express Entry sırasında bize "master degree" kazandırıyor mu?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

monti yazdı: Haziran 5, 2018, 1:19 pm Yanıtınız için çok teşekkürler Sayın Excellans.

İş tecrübesi "Educational credential" konusunda merak ettiğim bir kaç husus var;

1) Eşimin son iş tecrübesi 2 yıl, 3 ay şu an. Ve bu işyerinden kanıt niteliğindeki belgeleri alabiliriz. Fakat daha önce 1 yıl çalışmış olduğu yerden bu belgeyi almamız baya zor. Bu durumda resmi sigorta kayıtları iş görür mü?(Eski iş yerinden belge alabilirsek 3 yılı zaten geçiyoruz)

Ayrıca, bahsettiğim gibi şu anki işyerinde 2 yılı aşkın çalışmakta. Bu 2 yıl olarak mı değerlendirilir? Yoksa puanlama hesaplarken "3 years" seçebilir miyiz?

2) Educational credential yaparken, diploma yerine resmi mezuniyet belgesi (ve transkript) göndermemiz de sakınca var mı?

Teşekkürler.
Sayın Monti merhaba,
1- Deneyimler net rakam üstünden 1-2-3 yıl gibi hesaplanır. Ulaşamadıgınız işveren için, banka maas bordro-ssk kayıtları, daha evvel o işyerinde calısmıs görev yapmıs kişilerin mektupları yeterlidir.
2- Mezuniyet belgesi bazen kabul olunurken, diploma kopyası özellikle istenen başvurularda olmustur. Bu eğitim kurumunun verdiği mezuniyet belgesinin detaylarıyla ilglidir.
3- Master eğitiminin tezli -tezsiz olması önemli değildir. Önemli olan eğitim kurumunun bu eğitimi yuksek lisans - master diploması adı altında vermesidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Express Entry / 2020 Kanada Kalifiye göçmenlik çekilişleri

Ekim 14, 2020 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 4,500 Minimum CRS puanı 471
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön