Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Emotion
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Emotion »

Merhaba,

Başvurumuzu yaptık. Henüz sonuç alamadık. Çekiliş tarihleri belli midir? Buna göre puan yükseltmek için bir kaç ekstra hareket düşünüyoruz. Sevgiler
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Emotion yazdı:Merhaba,

Başvurumuzu yaptık. Henüz sonuç alamadık. Çekiliş tarihleri belli midir? Buna göre puan yükseltmek için bir kaç ekstra hareket düşünüyoruz. Sevgiler
http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/rounds.asp

cekilis sonuclarini buradan gorebilirsiniz.
director
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Okunmamış mesaj gönderen director »

Merhaba,

Öncelikle gerçekten büyük bir hizmet verdiğinizi ve bunun için ne kadar teşekkür edilse az olduğunu belirtmek istiyorum. Yazımı elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım.

27 yaşındayım, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunuyum. Bir süre profesyonel oyunculuk yaptım, yazarlık girişimim oldu fakat bunlar vize görüşmelerinde bahsedilmeye gerek görülecek anekdotlar değil kanımca. Son 4 senenin 3 senesinde bir firmada insan kaynaklarında çalıştım ve tam bir senedir de İstanbul'da Hollanda merkezli uluslararası büyük çaplı bir şirkette İnsan kaynakları yöneticiliği yapıyorum. Bu konuda herhangi bir eğitimim yok, tamamen alaylı başladım ve bu noktaya geldim.

Kanada'ya Express Entry başvurusuyla FSW olarak gitmeyi düşünüyorum. Kendi sitelerindeki NOC tablosundan baktığımda 0 grubuna denk geliyorum. Henüz IELTS sınavına girmedim fakat ilk seferde hiç zorlanmadan 7 üzeri overall puanla geçeceğime kuşkum yok.

Sorularımı dağıtmadan toplu bir şekilde sormam gerekirse;

1- Diploma denkliğini yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Fakat ben mezun olduğum sektörden değil de halihazırdaki title'ım üzerinden başvuru yapmak istiyorum. Çalıştığım alan her ne olursa olsun diplomamın denkliğini almam bana ayrı bir puan kazandırır mı? Yoksa mevcut mesleğim üzerinden bir eğitim lisansı mı beyan etmem gerekir? Eğer mevcut mesleğim üzerinden ise İstanbul, Marmara, Bahçeşehir vb. gibi Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri'nde 6 ila 12 haftalık İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programları verilmekte. Bu programlar sonunda alacağım sertifikanın göçmenlik başvurusunda bana bir faydası dokunur mu? Açıkçası kafamı kurcalayan en mühim kısım burası. Bunu detaylı bir şekilde açıklarsanız çok sevinirim.

2- Gelecek sene evleneceğim müstakbel eşimle gitmeyi planlıyoruz. Kendisi PR sektöründe Medya İlişkileri Direktörü olarak çalışıyor. 27 yaşında. Aynı üniversiteden ve aynı bölümden mezunuz. Biraz ingilizce sıkıntısı var fakat kısa ve hızlı bir çalışmayla onu da IELTS'e sokmayı planlıyorum. Merak ettiğim şu: Benimle birlikte o da ayrıca başvurabilir mi, yoksa illa ikimizden biri mi başvurmalı? Ola ki evlendikten sonra o kabul edilirse ve fakat bana henüz bir cevap ulaşmamışsa, benim akıbetim ne olur? Eş haddinden ben de kabul edilir miyim ve cevap evetse kabul edilmem ne kadar süre zarfında gerçekleşir? (Eğer ona çıkarsa tek başına gidip yapamaz oralarda, o yüzden benim de çarçabuk kabul edilmem gerekli)

Şimdilik bu kadarı kafi. Umarım hızlı ve detaylı bir cevap verirsiniz. Ben de ona göre başvuru tarihlerinin bitmesine az bir zaman kalan sertifika programına mı kaydolmam lazım yoksa bir an evvel başka işleri mi halletmem lazım; ona göre bir hareket planı çıkartabilirim.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

director yazdı:Merhaba,

Öncelikle gerçekten büyük bir hizmet verdiğinizi ve bunun için ne kadar teşekkür edilse az olduğunu belirtmek istiyorum. Yazımı elimden geldiğince kısa tutmaya çalışacağım.

27 yaşındayım, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü mezunuyum. Bir süre profesyonel oyunculuk yaptım, yazarlık girişimim oldu fakat bunlar vize görüşmelerinde bahsedilmeye gerek görülecek anekdotlar değil kanımca. Son 4 senenin 3 senesinde bir firmada insan kaynaklarında çalıştım ve tam bir senedir de İstanbul'da Hollanda merkezli uluslararası büyük çaplı bir şirkette İnsan kaynakları yöneticiliği yapıyorum. Bu konuda herhangi bir eğitimim yok, tamamen alaylı başladım ve bu noktaya geldim.

Kanada'ya Express Entry başvurusuyla FSW olarak gitmeyi düşünüyorum. Kendi sitelerindeki NOC tablosundan baktığımda 0 grubuna denk geliyorum. Henüz IELTS sınavına girmedim fakat ilk seferde hiç zorlanmadan 7 üzeri overall puanla geçeceğime kuşkum yok.

1- Diploma denkliğini yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla. Fakat ben mezun olduğum sektörden değil de halihazırdaki title'ım üzerinden başvuru yapmak istiyorum. Çalıştığım alan her ne olursa olsun diplomamın denkliğini almam bana ayrı bir puan kazandırır mı? Yoksa mevcut mesleğim üzerinden bir eğitim lisansı mı beyan etmem gerekir? Eğer mevcut mesleğim üzerinden ise İstanbul, Marmara, Bahçeşehir vb. gibi Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri'nde 6 ila 12 haftalık İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programları verilmekte. Bu programlar sonunda alacağım sertifikanın göçmenlik başvurusunda bana bir faydası dokunur mu? Açıkçası kafamı kurcalayan en mühim kısım burası. Bunu detaylı bir şekilde açıklarsanız çok sevinirim.

2- Gelecek sene evleneceğim müstakbel eşimle gitmeyi planlıyoruz. Kendisi PR sektöründe Medya İlişkileri Direktörü olarak çalışıyor. 27 yaşında. Aynı üniversiteden ve aynı bölümden mezunuz. Biraz ingilizce sıkıntısı var fakat kısa ve hızlı bir çalışmayla onu da IELTS'e sokmayı planlıyorum. Merak ettiğim şu: Benimle birlikte o da ayrıca başvurabilir mi, yoksa illa ikimizden biri mi başvurmalı? Ola ki evlendikten sonra o kabul edilirse ve fakat bana henüz bir cevap ulaşmamışsa, benim akıbetim ne olur? Eş haddinden ben de kabul edilir miyim ve cevap evetse kabul edilmem ne kadar süre zarfında gerçekleşir? (Eğer ona çıkarsa tek başına gidip yapamaz oralarda, o yüzden benim de çarçabuk kabul edilmem gerekli)

Şimdilik bu kadarı kafi. Umarım hızlı ve detaylı bir cevap verirsiniz. Ben de ona göre başvuru tarihlerinin bitmesine az bir zaman kalan sertifika programına mı kaydolmam lazım yoksa bir an evvel başka işleri mi halletmem lazım; ona göre bir hareket planı çıkartabilirim.

Saygılar.
Sayın Director merhaba,
Oncelikle evliliğinizi mutlaka yapınız ve basvurunuzu eş-eşli olarak gercekleştiriniz. ( CRS katsayı puanında eşinizden de katsayı alacaksınız). Eğitiminizi mesleksel yada değil, mutlaka denklik yaptıraaksınız buna eşinizde dahil. IELTS GENERAL sınavımızdan da her branştan !! minimum siz ( esas basvuru sahibi ) 6.5 ve üstü diğer eş ise her branştan !! 4.5 ve üstü puanlar alarak Express Entry ön kabulunuzu gercekleştirebilirsiniz. Şuan ayrı ayrı basvuru yapmanız kazanacagınız puanların bolunmesine ve ayrı sorumsuz iki basvuru olacak ve evlenmeniz takdirinde bu basvular bosuna yapılmıs olacak.
Eğitiminiz ve mesleginiz konusunda ise yine National Occupational Classification listemizde ilgili mesleğinizin eğitim kısmında göreceginiz gibi direkt eğitim yada ilgili eğitim kurumları mezunları yada ilgili meslek sertifikasyonu yada yıl üstü alan deneyimi yeterliliği aranmaktadır. Bu baglamda sertifika programı mezuniyetiniz ve alacagınız uzmanlık sertifikası tabiki size faydalı olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
director
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen director »

Excellans yazdı:

Saygılar.
Sayın Director merhaba,
Oncelikle evliliğinizi mutlaka yapınız ve basvurunuzu eş-eşli olarak gercekleştiriniz. ( CRS katsayı puanında eşinizden de katsayı alacaksınız). Eğitiminizi mesleksel yada değil, mutlaka denklik yaptıraaksınız buna eşinizde dahil. IELTS GENERAL sınavımızdan da her branştan !! minimum siz ( esas basvuru sahibi ) 6.5 ve üstü diğer eş ise her branştan !! 4.5 ve üstü puanlar alarak Express Entry ön kabulunuzu gercekleştirebilirsiniz. Şuan ayrı ayrı basvuru yapmanız kazanacagınız puanların bolunmesine ve ayrı sorumsuz iki basvuru olacak ve evlenmeniz takdirinde bu basvular bosuna yapılmıs olacak.
Eğitiminiz ve mesleginiz konusunda ise yine National Occupational Classification listemizde ilgili mesleğinizin eğitim kısmında göreceginiz gibi direkt eğitim yada ilgili eğitim kurumları mezunları yada ilgili meslek sertifikasyonu yada yıl üstü alan deneyimi yeterliliği aranmaktadır. Bu baglamda sertifika programı mezuniyetiniz ve alacagınız uzmanlık sertifikası tabiki size faydalı olacaktır.
Merhaba Sayın Excellans,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cevabınız neticesinde aydınlatılmak istediğim bir iki kısım daha ortaya çıktı, umarım rahatsız etmiyorumdur.

IELTS sınavında ilk mesajımda da söylediğim gibi herhangi bir sorunla karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Onu cepte olarak kabul edebiliriz. Lakin şu eş-eşli başvuru kısmı açıkçası zaman kaybı açısından beni biraz üzdüğünü itiraf etmeliyim. Evliliğimize tam 1 sene var ve bu başvuru işlerini o kadar süre bekletmek ve daha sonrasında da başvuru süreciyle başa çıkmak ciddi bir psikolojik sınama getiriyor. Bunun başka bir yolu yok mudur? Mesela şimdi kendi adıma başvuru yapıp evliliğin akabinde de eşimin dosyalarını eklettirmek gibi bir yol haritası mümkün değil midir? Veya yine şimdi kendi adıma başvuru yapıp düğünümüze kadar kabul edilirsem, Kanada'da yaşamımı devam ettirirken evlendiğimde eşim için de göçmenlik işlemlerini başlatamaz mıyız? Hangi yol avantajlıdır, hangisi sıkıntı yaratır; açıkçası bu konularda yeni doğmuş bir bebek kadar bilgisiziz.

NOC'ta mesleğimin sayfasında Employment Requirements kısmında şunlar yazılı:

''A bachelor's degree in a field related to personnel management, such as business administration, industrial relations, commerce or psychology
or
Completion of a professional development program in personnel administration is required.''

İlk maddeyi karşılayamıyorum, önceden de bahsettiğim gibi Lisans diplomam mesleğimle alakalı değil fakat Üniversitelerin vermiş olduğu uzmanlık sertifika programlarından birine yazılmayı planlıyorum. Fakat şöyle bir sorun var (bilmiyorum ne derece bir sorun). Bu sertifika programlarını veren kuruluşları aradığımda ve verdikleri sertifikanın uluslararası geçerli olup olmadığını sorduğumda bana akreditasyonunun yapılamadığını söylüyorlar. Verdikleri sertifika Türkçe ve İngilizce şeklinde ve ilgili üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri müdürleri tarafından imzalı resmi bir belge. Sorum şu: Bu meslek grubundan (Human Resources Manager) başvuru yapabilmem için gerekli olan bu sertifika, akredite edilebilen (ki epey bir mesai harcadım bunun için fakat Türkiye'de böylesi bir sertifika veren güvenilir bir kurum bulamadım) bir belge mi olmak zorunda; yoksa yalnızca elimde böyle bir sertifikanın bulunuyor olması yeterli mi? Bunu onlara nasıl sunabilir, nasıl kabul görmesini sağlayabilirim?

Şimdilik sormak istediklerim bunlar, doyurucu bir yanıt verirseniz beni sevindirirsiniz.

Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

director yazdı:
Excellans yazdı:

Saygılar.
Sayın Director merhaba,
Merhaba Sayın Excellans,

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Cevabınız neticesinde aydınlatılmak istediğim bir iki kısım daha ortaya çıktı, umarım rahatsız etmiyorumdur.

IELTS sınavında ilk mesajımda da söylediğim gibi herhangi bir sorunla karşılaşacağımızı düşünmüyorum. Onu cepte olarak kabul edebiliriz. Lakin şu eş-eşli başvuru kısmı açıkçası zaman kaybı açısından beni biraz üzdüğünü itiraf etmeliyim. Evliliğimize tam 1 sene var ve bu başvuru işlerini o kadar süre bekletmek ve daha sonrasında da başvuru süreciyle başa çıkmak ciddi bir psikolojik sınama getiriyor. Bunun başka bir yolu yok mudur? Mesela şimdi kendi adıma başvuru yapıp evliliğin akabinde de eşimin dosyalarını eklettirmek gibi bir yol haritası mümkün değil midir? Veya yine şimdi kendi adıma başvuru yapıp düğünümüze kadar kabul edilirsem, Kanada'da yaşamımı devam ettirirken evlendiğimde eşim için de göçmenlik işlemlerini başlatamaz mıyız? Hangi yol avantajlıdır, hangisi sıkıntı yaratır; açıkçası bu konularda yeni doğmuş bir bebek kadar bilgisiziz.

NOC'ta mesleğimin sayfasında Employment Requirements kısmında şunlar yazılı:

''A bachelor's degree in a field related to personnel management, such as business administration, industrial relations, commerce or psychology
or
Completion of a professional development program in personnel administration is required.''

İlk maddeyi karşılayamıyorum, önceden de bahsettiğim gibi Lisans diplomam mesleğimle alakalı değil fakat Üniversitelerin vermiş olduğu uzmanlık sertifika programlarından birine yazılmayı planlıyorum. Fakat şöyle bir sorun var (bilmiyorum ne derece bir sorun). Bu sertifika programlarını veren kuruluşları aradığımda ve verdikleri sertifikanın uluslararası geçerli olup olmadığını sorduğumda bana akreditasyonunun yapılamadığını söylüyorlar. Verdikleri sertifika Türkçe ve İngilizce şeklinde ve ilgili üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri müdürleri tarafından imzalı resmi bir belge. Sorum şu: Bu meslek grubundan (Human Resources Manager) başvuru yapabilmem için gerekli olan bu sertifika, akredite edilebilen (ki epey bir mesai harcadım bunun için fakat Türkiye'de böylesi bir sertifika veren güvenilir bir kurum bulamadım) bir belge mi olmak zorunda; yoksa yalnızca elimde böyle bir sertifikanın bulunuyor olması yeterli mi? Bunu onlara nasıl sunabilir, nasıl kabul görmesini sağlayabilirim?

Şimdilik sormak istediklerim bunlar, doyurucu bir yanıt verirseniz beni sevindirirsiniz.

Saygılarımla.
Sayın Director merhaba,
Oncelikle basvurunuzu kendiniz mi yapmayı düşünüyorsunuz? takdir edersiniz ki konuyla ilgili detaylı bilgilendirme için bunu ögrenmek mecburiyetindeyiz. Bizlere destek@bizvekanada.com adresimizden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Vet2016
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Vet2016 »

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Sizlerden bir ricam olacak. Ben 6 yıldan beri kamuda çalışan veteriner hekimim. İELTS ye henüz girmedim. Ama 6 diye hesapladığımda CRS puanım 350 çıkıyor. En düşük 450 puanı ile mülakata çağrılma olmuş. Provincee nomination program lardan Saskatchewan ın puanlamasında 100 üzerinden 63 puan tutuyor. Bu programla Express entry arasında fark var mı? ikisinde de sınırsız oturum izni mi veriliyor. Ben danışmanlık firması kullanarak başvuracam. Express entry ile kabul edilme şansım nedir? Siz olsanız memuriyeti bırakıp gidermiydiniz? Fikirlerinizi alabilirmiyim?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Vet2016 yazdı:Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Sizlerden bir ricam olacak. Ben 6 yıldan beri kamuda çalışan veteriner hekimim. İELTS ye henüz girmedim. Ama 6 diye hesapladığımda CRS puanım 350 çıkıyor. En düşük 450 puanı ile mülakata çağrılma olmuş. Provincee nomination program lardan Saskatchewan ın puanlamasında 100 üzerinden 63 puan tutuyor. Bu programla Express entry arasında fark var mı? ikisinde de sınırsız oturum izni mi veriliyor. Ben danışmanlık firması kullanarak başvuracam. Express entry ile kabul edilme şansım nedir? Siz olsanız memuriyeti bırakıp gidermiydiniz? Fikirlerinizi alabilirmiyim ?
Sayın Vet2016 merhaba,
Öncelikle bazı bilgileri adınıza güncelleyelim; Express Entry göçmenlik sistemimiz; Kanada'ya kalifiye personel göçmenlerin alımı ve ülkeye kısa sürede adapte olmaları için geliştirişmiş bir yapıdır. Eyalet programlarımız (PNP) programları da bu yapının alt kategorileri olup adaylar eyalet başvurularında olumlu davetiyeyle Express Entry içinde daha fazla katsayı puanına ( CRS ) sahip olarak, Permanent Resident / Sürekli İkamet hakkına sahip olurlar. Yani kısacası aslında iki grup da aynı klasmana göçmenlik verir.

CRS - puan hesaplamanız baz alınarak (350) puanı ne yazık ki direkt ITA davetiyesi için düşük bir puandır, ancak sizi Express Entry on kabulünüze yeterli ve havuz içine alınmış olursunuz. Puanınızı ( CRS) 400 + çıkarabildiğiniz takdirde diğer eyaletlerin PNP klasmanlarından da aday olabilme göçmenlik hakkı kazanma olanağına ayrıca sahip olabilirsiniz.

Arzu ederseniz, bizlere destek@bizvekanada.com email adresimizden ulaşınız. Siz ve aileniz için detaylı değerlendirme yapalım, çıkan sonuç ve olanaklara göre de size seçeneklerinizi sunalım.

Memuriyeti bırakıp gitme konusu ise direkt sizin aile yapınız ve Türkiye'de ki gelecek planlarınızla ilgili orantılıdır.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

Size Canada icinde direkt ulasma sansimiz var mi acaba?

Ontario icinde yuzyuze ya da degilseniz direkt telefon ile.

Konu tabiki gocmenlik :)

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Sayin Excellans,

Size Canada icinde direkt ulasma sansimiz var mi acaba?

Ontario icinde yuzyuze ya da degilseniz direkt telefon ile.

Konu tabiki gocmenlik :)

Tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Size bilgi ulaştıracagım.
Saygılarımızla,

mesut83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mesut83 »

Merhabalar.Sayın Excellans
Sanırım çok yoğunsunuz emaillerde problem oluyor.En son emailime cevap alamadım çünkü,insan kafayada takınca ister istemez heyecanla cevap bekliyor, sizinde işiniz çok zor gerçektende.Makine Mühendisiyim yaşım 32,eşimde İnşaat Mühendisi27 yaşında.Benim yaklaşık 10 yıl tecrübem eşiminde 3 yıl tecrübesi var.İngilizce seviyemizi belirleyen herhangi bir belgemizde yok.Benim ingilizce seviyem orta eşiminde başlangıç seviyesindedir.yaklaşık 2 yıldır ortak çalıştığımız bir mühendislik şirketimiz var,5 yıldır faaliyet gösteren,ayrıca 10 aylık bir oğlumuz var.Resmi siteden baktğım kadarıyla mesleklerimiz NOC koduna göre A grubuna giriyor.Kanada yaşayan tanıdık olarak bir arkadaşım var sadece herhangi bir akrabam yok.Yeterli göçmenlik puanımız varmıdır?Eşlerin birbirine etkisi nedir burada?Eşlerin ikisininde sanırım 6 ve üzeri puan alması gerekmiyor verdiğiniz cevaplardan anladığım kadarıyla.Kanada ya en kolay şekilde yerleşmek için nasıl bir yöntem izleyebiliriz en sağlıklı ve en hızlı netice alacak şekilde?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mesut83 yazdı:Merhabalar.Sayın Excellans
Sanırım çok yoğunsunuz emaillerde problem oluyor.En son emailime cevap alamadım çünkü,insan kafayada takınca ister istemez heyecanla cevap bekliyor, sizinde işiniz çok zor gerçektende.Makine Mühendisiyim yaşım 32,eşimde İnşaat Mühendisi27 yaşında.Benim yaklaşık 10 yıl tecrübem eşiminde 3 yıl tecrübesi var.İngilizce seviyemizi belirleyen herhangi bir belgemizde yok.Benim ingilizce seviyem orta eşiminde başlangıç seviyesindedir.yaklaşık 2 yıldır ortak çalıştığımız bir mühendislik şirketimiz var,5 yıldır faaliyet gösteren,ayrıca 10 aylık bir oğlumuz var.Resmi siteden baktğım kadarıyla mesleklerimiz NOC koduna göre A grubuna giriyor.Kanada yaşayan tanıdık olarak bir arkadaşım var sadece herhangi bir akrabam yok.Yeterli göçmenlik puanımız varmıdır?Eşlerin birbirine etkisi nedir burada?Eşlerin ikisininde sanırım 6 ve üzeri puan alması gerekmiyor verdiğiniz cevaplardan anladığım kadarıyla.Kanada ya en kolay şekilde yerleşmek için nasıl bir yöntem izleyebiliriz en sağlıklı ve en hızlı netice alacak şekilde?
Sayın Mesut83 merhaba,
Yogunlukdan dolayı kaynaklanan gecikmelerden mazur görünüz. Aileniz yaş - mesleki deneyim - eğitim kriterlerinden yeterli olmakla beraber siz ve eşiniz mutlaka IELTS - General sınavına mutlak hazırlanmak ve esas başvuru sahibi olarak siz minimum S:7.5 L:8.0, R:7, W:7.5 ve üzeri eşiniz ise minimum 6.0 ve üzeri almak durumundasınız. Aksi takdirde EE havuzunda beklemek durumunda kalırsınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Express Entry / 2017 / Kanada Kalifiye göçmenlik çekilişleri

OCAK 4, 2017 Alınan göçmen sayısı 2902 Minimum CRS puanı 468
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Express Entry / 2017 Kanada Kalifiye göçmenlik çekilişleri

OCAK 11, 2017 Alınan göçmen sayısı 3,334 Minimum CRS puanı 459
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı: Kanada Express Entry / 2017 Kanada Kalifiye göçmenlik çekilişleri

OCAK 11, 2017 Alınan göçmen sayısı 3,334 Minimum CRS puanı 459
Sayin Excellans,

Alinan gocmen sayisi degil de, davetiye gonderilen gocmen aday sayisi desek daha dogru olmaz mi?

Sonucta bu adaylarin beyan ettikleri bilgileri dogrulayan belgeler dogrulanacak, kontrol edilecek vs...

Belki hepsi bu sureci olumlu tamamlayamayacak...

Umarim tamamlarlar...

Sayi gercekten oldukca yuksek ve son 3 cekiliste 10ar puanlik dusus mevcut...

Gelecek birkac cekilis ilginc olacak...
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Denklik Başvurusu Hk.

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Arkadaşlar,

forumu biraz inceleyince diploma denkliği için WES diye bir yapıdan bahsedildiğini gördüm. Cig.ca sitesi ise başka bir kuruma yönlendiriyor gibi geldi. Denklik için akredite kurum hangisidir?

Diğer sorumda mezun olduğunuz okul/üniversite denklik evraklarını gönderecek gibi bir ibare okuduk. Marmara Üniversitesi mezunuyum, bu neredeyse imkansız gibi. Gittiğim lise de kapandı. Milli eğitim müdürlüğü mü evrak gönderecek.

Yönlendirme noktasında yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Denklik Başvurusu Hk.

zipincanada yazdı:Arkadaşlar,

forumu biraz inceleyince diploma denkliği için WES diye bir yapıdan bahsedildiğini gördüm. Cig.ca sitesi ise başka bir kuruma yönlendiriyor gibi geldi. Denklik için akredite kurum hangisidir?

Diğer sorumda mezun olduğunuz okul/üniversite denklik evraklarını gönderecek gibi bir ibare okuduk. Marmara Üniversitesi mezunuyum, bu neredeyse imkansız gibi. Gittiğim lise de kapandı. Milli eğitim müdürlüğü mü evrak gönderecek.

Yönlendirme noktasında yardımcı olursanız sevinirim.
Sayın Zipincanada merhaba,
ECA - raporlarını verebilen 7 adet yetkili kurum vardır, WES bu kurumlardan bir tanesidir. CIC sizi direkt bir kuruma yönlendirmiyor, sizi bu 7 kurumun iletişim bilgilerinin oldugu sayfaya ve sizin seçiminize bırakıyor.
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ssment.asp
ACILAN SAYFADA '' Designated organizations for ECAs '' baslıgına tıklayın

Ayrıca, Universite yada diplomanızın verildiği eğitim kurumu gereken belgeleri direkt yollamalıdır. Bu konuda da 2015 yılından itibaren hiçbir sıkıntı yaşanmamıştır. Okul direkt kendi gönderme taraftarı değil ise siz gerekli evrakları istenildiği gibi hazırlatıp kapalı zarf ile okuldan alıp kargoya kendiniz vererek sorunu cozersiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

OCAK 25, 2017 Alınan göçmen sayısı 3,508 Minimum CRS puanı 453
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MART 1, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,884 Minimum CRS puanı 434
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen c3nk »

Merhaba,
Kısaca durumu anlatayım; ielts ortalamam 6,5, master var, yönetici pozisyonundayım ve express entry ile şu anda havuzdayım.
Bu başvuru tipinde sanki bir mantık hatası var ve kimse de pek değinmiyor bu konuya. Eligible olup havuza dahil olmanız mümkün, fakat bu işin kolay kısmı diyebilirim. Sanki havuza dahil olanlar yüksek ihtimal seçilebilecekmiş gibi bir hava var hep diyaloglarda.
Eğer Kanada deneyiminiz yoksa veya yaptığınız iş kolu ile bağlantılı bir pozisyon için davetiyeniz yoksa minimum entry criteria puanını almanız pek söz konusu değil. Ben söylediğim kıstaslar ile 342 puana sahibim ve 430'dan aşağı bir puan ile seçilmem mümkün değil. Mantık hatası şurada, madem invitation must, veya diğer kriterler çok çok daha yüksek olmalı, neden 340 alabilen biri en başta eligible olabiliyor? Yani havuzda olmamın kime ne yararı var?
Diğer bir ihtimal olan job bankten ise kim oturup bana ulaşacak ve neden ulaşsın? İşverenin x pozisyonunda birine şu anda ihtiyacı varsa ihtiyacını Kanada'dan çok daha az risk alarak giderir.. neden 3-5 ay sonra ancak gelebilecek, prosedürü daha fazla olan, alışma sürecine ihtiyaç duyacak, nasıl bir kişilik olduğu meçhul biri opsiyonunu tercih etsin? Ben işveren olsam hiç böyle bir şeye girişmem çok net.
Sonuç olarak bu kadar uğraştan sonra anladımki; eligible olman bahane, işverenden invitation şahane! yanlış mıyım?
Gerçeklere dönecek olursak ise bir işverenden invitation ise ya tanıdık vasıtasıyla ya da eğer çalıştığınız firma uluslararası ve kanada'da ofisi var ise + sizi destekleyeceklerse mümkün. Örneğin benim çalıştığım şirket uluslararası, kanada şubesi var ama gitmem onların umrunda değil çünkü ben onlara burada yararlıyım.
Merak ediyorum, express entryle giden nasıl gidiyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı: Mart 18, 2017, 3:35 pm Merhaba,
Kısaca durumu anlatayım; ielts ortalamam 6,5, master var, yönetici pozisyonundayım ve express entry ile şu anda havuzdayım.
Bu başvuru tipinde sanki bir mantık hatası var ve kimse de pek değinmiyor bu konuya. Eligible olup havuza dahil olmanız mümkün, fakat bu işin kolay kısmı diyebilirim. Sanki havuza dahil olanlar yüksek ihtimal seçilebilecekmiş gibi bir hava var hep diyaloglarda.
Eğer Kanada deneyiminiz yoksa veya yaptığınız iş kolu ile bağlantılı bir pozisyon için davetiyeniz yoksa minimum entry criteria puanını almanız pek söz konusu değil. Ben söylediğim kıstaslar ile 342 puana sahibim ve 430'dan aşağı bir puan ile seçilmem mümkün değil. Mantık hatası şurada, madem invitation must, veya diğer kriterler çok çok daha yüksek olmalı, neden 340 alabilen biri en başta eligible olabiliyor? Yani havuzda olmamın kime ne yararı var?
Diğer bir ihtimal olan job bankten ise kim oturup bana ulaşacak ve neden ulaşsın? İşverenin x pozisyonunda birine şu anda ihtiyacı varsa ihtiyacını Kanada'dan çok daha az risk alarak giderir.. neden 3-5 ay sonra ancak gelebilecek, prosedürü daha fazla olan, alışma sürecine ihtiyaç duyacak, nasıl bir kişilik olduğu meçhul biri opsiyonunu tercih etsin? Ben işveren olsam hiç böyle bir şeye girişmem çok net.
Sonuç olarak bu kadar uğraştan sonra anladımki; eligible olman bahane, işverenden invitation şahane! yanlış mıyım?
Gerçeklere dönecek olursak ise bir işverenden invitation ise ya tanıdık vasıtasıyla ya da eğer çalıştığınız firma uluslararası ve kanada'da ofisi var ise + sizi destekleyeceklerse mümkün. Örneğin benim çalıştığım şirket uluslararası, kanada şubesi var ama gitmem onların umrunda değil çünkü ben onlara burada yararlıyım.
Merak ediyorum, express entryle giden nasıl gidiyor?
Sayın Cenk merhaba,
Öncelikle sistem eski sisteme göre daha adaletli bir yapıya dönüştürüldü mesleksel anlamda bir sınırlama neredeyse kaldırıldı. Sistem üzerine yakınmak yerine ne yazık ki Türk adayların yaptıgı tembellik veya eksikleri dil bilgilerini geliştirmemek. Insanlar nasıl gidiyor sorunuza da bir örnek ve suan hali hazırda onayı alınmıs ve basvuru süreci sadece toplamda 133 gün sürmüş bir profil detay paylaşalım;

Eğitim: Master 2 yıllık
İş deneyimi: 4 yıl
Kanada resmi iş teklifi: Yok
Kanada eğitim: Yok
Kanada deneyimi: Yok
Kanada eyalet davetiyesi: Yok
IELTS: S:8 / L:8 / R: 9 / W:7
CRS Havuz puanı: 470
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Selamlar,
Ben acaba hatali bir bilgimi girdim diye kontrol edecegim cunku is deneyimim bu aday ile ayni, sadece benim yasim 34, adayin clb 8 benim 6. Clb puan farkinin crs karsiligi 14 puan, yas ise 20 yani eder 34 puan.
http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar aşağıdaki linkten hesapladım fakat puan aynı, sizin gördüğünüz başka ne fark var?

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... s-tool.asp

Core/Human capital factors

Age = 83
Level of education = 135
Study in Canada = undefined
Official Languages = 74
First Official Language = 74
Second Official Language = 0
Canadian work experience = 0
Subtotal - Core/Human capital factors = 292

Spouse factors

Level of education = 0
First Official Languages = 0
Canadian work experience = 0
Subtotal - Spouse factors = 0

Skill transferability factors

Education

A) Official Language proficiency and education = 25
B) Canadian work experience and education = 0
Subtotal = 25

Foreign work experience

A) Official Language proficiency and foreign work experience = 25
B) Canadian and foreign work experience B) = 0
Subtotal = 25

Certificate of qualification = 0

Subtotal Skill transferability factors = 50

Comprehensive Ranking System formula

Subtotal Core/Human capital + Spouse factors + Skill transferability = 342

Additional points = 0

Grand total = 342
Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hellgate »

Merhaba Excellans,

Geçen hafta SINP üzerinden nomination aldım ve bu hafta açılacağını tahmin ettiğim draw da ITA almayı umudediyorum. Dokümanlarımı hazırlamaya başladım fakat 2 konudan emin olamadım.

1- Police certificate Ankara'da nereden alınıyor? CICin sitesinde General Prosecutor’s Office (branches located in each city) ten alınacak diye yazıyor ama bu Ankara'da tam olarak neresi oluyor? Birde bu belge İngilizce olarak mı veriliyor yoksa bizmi çevirttiriyoruz?
2- Medical exami ne zaman almamı önerirsiniz? Medical exam 'in sonuçlanması ne kadar sürüyor? Yaklaşık maliyeti ile ilgili fikir sahibi iseniz söyleyebilirmisiniz?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Selamlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hellgate yazdı: Mart 20, 2017, 9:54 am Merhaba Excellans,

Geçen hafta SINP üzerinden nomination aldım ve bu hafta açılacağını tahmin ettiğim draw da ITA almayı umudediyorum. Dokümanlarımı hazırlamaya başladım fakat 2 konudan emin olamadım.

1- Police certificate Ankara'da nereden alınıyor? CICin sitesinde General Prosecutor’s Office (branches located in each city) ten alınacak diye yazıyor ama bu Ankara'da tam olarak neresi oluyor? Birde bu belge İngilizce olarak mı veriliyor yoksa bizmi çevirttiriyoruz?
2- Medical exami ne zaman almamı önerirsiniz? Medical exam 'in sonuçlanması ne kadar sürüyor? Yaklaşık maliyeti ile ilgili fikir sahibi iseniz söyleyebilirmisiniz?

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,

1- herhangi bir savcılık - adliye kurumundan arşiv kayıtlı adli sicil belgesi temin edip, Ingilizceye ceviri
2- Saglık kontrolü talebini, konsolosluk tarafınıza istek yapmadan yaptırmayacaksınız. (385 - 450 YTL)
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bakabildin mi excellans?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı: Mart 22, 2017, 12:59 am Bakabildin mi excellans?
Sayın Cenk merhaba,
Sizin profilde şunu kacırıyorsunuz, sistem CLB üstünden uzmanlık ekstra puanı verir. Buda CLB7 ve üstü +25, CLB 8-9 +25. Diğer adayın sizden ekstra +50 dilden + genel yaş farkından 22 + genel dil bilgisinden +56 puanlar almıştır. Yaş farkını eleyelim bunun için yapacak birşeyiniz yok ancak sizde mesela;
Eğitim:Master
Deneyim: 3+
Yabancı dil bilgisi: Speaking 7 / Listening 8 / Reading 8 / Writing 7
Toplam puan bonuslarla beraber CRS 445 olacaktır.
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mart 22, 2017, 1:59 pm
c3nk yazdı: Mart 22, 2017, 12:59 am Bakabildin mi excellans?
Sayın Cenk merhaba,
Sizin profilde şunu kacırıyorsunuz, sistem CLB üstünden uzmanlık ekstra puanı verir. Buda CLB7 ve üstü +25, CLB 8-9 +25. Diğer adayın sizden ekstra +50 dilden + genel yaş farkından 22 + genel dil bilgisinden +56 puanlar almıştır. Yaş farkını eleyelim bunun için yapacak birşeyiniz yok ancak sizde mesela;
Eğitim:Master
Deneyim: 3+
Yabancı dil bilgisi: Speaking 7 / Listening 8 / Reading 8 / Writing 7
Toplam puan bonuslarla beraber CRS 445 olacaktır.
Anladım yani sadece IELTS'in direkt puanı değil burada konu.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Uyelerimiz merhaba,
Bu başlığımızda Kanada göçmenlik klasmanlarından olan ve 2015 Ocak ayı itibaren yürürlük de bulunan EXPRESS ENTRY klasmanımızı acıklayacagız;
- Kanada Express Entry ne demektir?
Kanada Express Entry sistemi, kalifiye işçi ve personellerin daha hızlı bir şekilde Kanada'ya birey olarak yada aileleri ile beraber göçmen olmasını saglayan sistemdir.

- Kanada Express Entry başvurusu ön kabul minimum kriterleri nelerdir?
Esas başvuru sahibi ve eğer evli ise eşi; eğitim - mesleki deneyim (Minimum 1 yıl ve üstü, tam zamanlı + maaşlı) - yaş ( 18-55) - yabancı dil bilgisi(Ingilizce yada Fransızca yada her ikisi) katsayılarından kazanılan puanlarla minimum 67 puan ve üstü toplaması gereken kriterlere sahiptir.

- Kanada Express Entry başvurusu minimum kriterleri sagladıktan sonra ne oluyor?
Ön kabul amış aday, diğer ön kabul almış adayların bulundugu havuz sistemine dahil olur.

- Kanada Express Entry havuzundan direkt göçmen olabilmek için ne gereklidir?
Kanada Express Entry sistemi, ön kabul alan adayların hepsini bir havuz sistemine dahil eder. Bu havuz sisteminde adaylar, ön kabul şartlarında oldugu gibi eğitim, mesleki deneyim, yaş, yabancı dil bilgilerinden havuz genel puanı kazanırlar. Her ay minimum iki kere olmak şartıyla sistem bu havuz içinden en yuksek genel puana sahip adayları göçmen olarak secer. Ve göçmenlik başvurularını sonuclandırmak için kişi yada ailenin baglı, sorumlu bulundugu Kanada elçilik yada konsolosluklarına sevk eder.

- Kanada Express Entry sisteminde mutlaka sahip olunması gereken minimum dil yeterliliği nedir?
Esas basvuru sahibi minimum ve mutlaka IELTS - GENERAL sınavından her branstan ( Okuma - Dinleme - Yazma - Konuşma) 6.0 not almalıdır.

- Kanada Express Entry sisteminde eğitimlerimiz mutlaka denklik edilmeli midir?
Esas başvuru sahibi mutlaka en son sahip oldugu eğitimini yetkili kurumlarca ECA raporu alacak şekilde denklik almalıdır. Ayrıca, evli adaylar eşlerinden katsayı puanı kazanmak istiyorlarsa eşlerinin eğitimlerinide ECA raporlandırabilirler.

- Kanada Express Entry sisteminde evli adayların eşlerinin yabancı dil sınav zorunlulugu varmıdır?
Esas başvuru sahibinin mutlaka dil yeterliliğini ispatlaması zorunlu değildir. Fakat, eşlerin kazanacagı dil puanları genel aile katsayı puanına dahil olacagı için şiddetli tavsiyemiz eşlerinde IELTS - General sınavına girmeleri ve yine bu sınavdan ve ( Konuşma:4.0 ve üzeri / Yazma:4.0 ve üzeri / Dinleme:4.5 ve üzeri / Okuma:3.5 ve üzeri) minimum notlar alması gereklidir.

- Kanada Express Entry sisteminde yaş ve mesleki sınırlama varmıdır?
Kanada Express Entry sisteminde yaş sınırlaması minimum 18 olmakla beraber minimum 1 yıl ve üstü tam zamanlı ve maaşlı olarak NOC ( National Occupation Classification) : 0, A, B meslek listelerinde görev yapmış olmak zorunludur. ( Turkiye karşılığı yaklaşık 420 meslek grubunu içerir)

- Part - time / yarı zamanlı iş ve mesleki deneyimlerimi Express Entry sisteminde mesleki deneyim olarak saydırabilirmiyim?
Part-time mesleki deneyimleriniz NOC - O-A-B meslekler listesinde ise ve yine bu sürecde maaş almış ve part - time çalışma süreleriniz haftalık minimum 30 saat ve üzeri ise toplamları 1 tam yıla tekabul edecek şekilde deneyim olarak kullanabilirsiniz.

- Kanada Express Entry sistemi ile göçmenlik hakkı kazanan birey yada aileye Kanada hükümeti iş ve yerleşim alanı saglıyor mu?
Kanada hükümeti göçmenlik klasmanlarından göçmen olan aday yada ailelere iş - çalışma - yerleşim ve ikamet için herhangi bir taahütte bulunmamaktadır. Kişi yada aile bu ihtiyaclarını kendileri karşılamak durumundadır.

- Kanada Express Entry yada Ailesel sponsorluk yada Geçici çalışma izni yada Tam zamanlı öğrenci izni ile Kanada'da bulunan kişi yada ailelerin çocukları sağlık ve eğitim hizmetlerinden yararlanabiliyor mu?
Yukarıda belirtilen statude bulunan kişilerin eşleri ve çocukları sağlık hizmetlerinden yararlanabilir. Ayrıca, cocukları ücretsiz olarak Kanada devlet okullarında eğitim alabilirler (Üst yaş sınırı 19)

- Kanada Express Entry klasmanı ile göçmen olduktan sonra herhangi bir eyalet ve şehirde yaşayabilir miyiz?
Federal başvurularda Quebec eyaleti haricindeki tüm eyaletlerimizde yaşayabilirsiniz. (Quebec eyaleti kendi göçmen politikasını uygulamaktadır)

- Kanada göçmenlik başvurularında aday yada aileler sağlık kontrolüne girmek zorundamıdırlar?
Göçmenlik başvurusuna dahil tüm bireyler ( Çocuklar dahil) sağlık kontrolüne girmek zorundadırlar.

- Kanada Express Entry klasmanlarından göçmenlik başvurusu ne kadar bir zamanda sonuclandırılmaktadır?
Kanada Express Entry klasmanlarındaki başvurular, başvuru sahiplerinin dosyaları tam ve eksiksiz ve herhangi bir sağlık problemleri herhangi bir adli arsiv sicil kayıtları bulunmadıgı takdirde minimum 6 maksimum 12 ayda sonuçlanmaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mart 20, 2017, 2:32 pm

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,

1- herhangi bir savcılık - adliye kurumundan arşiv kayıtlı adli sicil belgesi temin edip, Ingilizceye ceviri
2- Saglık kontrolü talebini, konsolosluk tarafınıza istek yapmadan yaptırmayacaksınız. (385 - 450 YTL)
Oncelikle cevap icin cok tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak. Dokuman cevirisinde tercumandan aldigim dokumani notere kaymakamliga disisleri bakanlogina ve son olarak konsolosluga onaylatmam gerektigini duymustum apostit almak icin. Bu dogrumudur? Yoksa tercuman ve noter yeterli oluyormu? Ilave bir dokuman almam gerekecekmi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hellgate yazdı: Mart 24, 2017, 9:33 am
Excellans yazdı: Mart 20, 2017, 2:32 pm

Selamlar
Sayın Hellgate merhaba,

Oncelikle cevap icin cok tesekkur ederim. Bir sorum daha olacak. Dokuman cevirisinde tercumandan aldigim dokumani notere kaymakamliga disisleri bakanlogina ve son olarak konsolosluga onaylatmam gerektigini duymustum apostit almak icin. Bu dogrumudur? Yoksa tercuman ve noter yeterli oluyormu? Ilave bir dokuman almam gerekecekmi?
Sayın Hellgate merhaba,
Kanada Apostil hukum devletlerine dahil değildir. Yaptırmış olduğunuz işlemler yeterlidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

MART 24, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,479 Minimum CRS puanı 441
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,
342 crs puanı üstüne A class noc ile malum 392 oluyor. Bu durumda nomination almam gerekli diye düşünüyor. Bunu almam için invitationımın olması yeterli sanırım değil mi? Ontario.
Teşekkürler.

Edit: OINP sayfasını inceledim fakat sanırım durum benim için yine failed :(
Başvuruma uygun olabilecek 2 seçenek var, 1'i Ontario express entry, diğer ise general category. OEE en az 400 puan istiyor, benim puan ancak 395, GC ise 9 Mayıs 2016'da durdurulmuş.
İlla working permit almam gerekiyor sanırım :/
En son c3nk tarafından Nisan 10, 2017, 10:56 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

bir sorum daha var :)
Şu puanım invitation ile birlikte 392 o yüzden gittim work permitle 1 yıl çalıştım oldu puanım 432, peki bu durumda invitationdan kazandığım puanı kayıp mı ediyorum? O kısmı ilginç olmuş, halbuki hali hazırda işim var?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı: Nisan 11, 2017, 1:40 pm bir sorum daha var :)
Şu puanım invitation ile birlikte 392 o yüzden gittim work permitle 1 yıl çalıştım oldu puanım 432, peki bu durumda invitationdan kazandığım puanı kayıp mı ediyorum? O kısmı ilginç olmuş, halbuki hali hazırda işim var?
Sayın C3nk merhaba,
Invitation - davetiye size ayrı, Kanada içindeki iş deneyimi ayrı katsayı puanları verir, bu yüzden alınan her iki katsayı puanıda bakidir. Sadece iş geçmişiniz eğer 10 yıl içinde değilse bunu kaybedersiniz. Yukarıda bahsettiğiniz CRS puanınızı ciddi bir IELTS sonucu ile çok daha yukarılara ayrıca cekmeniz mümkün.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

NISAN 5, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,753 Minimum CRS puanı 431
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 11, 2017, 3:16 pm
Sayın C3nk merhaba,
Invitation - davetiye size ayrı, Kanada içindeki iş deneyimi ayrı katsayı puanları verir, bu yüzden alınan her iki katsayı puanıda bakidir. Sadece iş geçmişiniz eğer 10 yıl içinde değilse bunu kaybedersiniz. Yukarıda bahsettiğiniz CRS puanınızı ciddi bir IELTS sonucu ile çok daha yukarılara ayrıca cekmeniz mümkün.
Tesekkurler cevabin icin.
Son bir soru.
Ornegin puanim 500 seviyesine ulasti. Davet edilmem, medical check ve vize almam toplamda ne kadar surer? Yani istedigim puana erismem ile vizenin pasaportumda olmasi arasinda sure nedir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı: Nisan 12, 2017, 5:38 pm
Excellans yazdı: Nisan 11, 2017, 3:16 pm
Sayın C3nk merhaba,
Tesekkurler cevabin icin.
Son bir soru.
Ornegin puanim 500 seviyesine ulasti. Davet edilmem, medical check ve vize almam toplamda ne kadar surer? Yani istedigim puana erismem ile vizenin pasaportumda olmasi arasinda sure nedir?
Sayın C3nk merhaba,
ITA davetiyesi alımı ve aday yada ailenin evraklarını eksiksiz olarak sunmasından itibaren vizelerinin onaylanması süreci maksimum 175 gündür.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

NISAN 12, 2017 Alım davetiyesi gönderilen göçmen sayısı 3,923 Minimum CRS puanı 423
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,

Sizin yönlendirmelerinizle dokümanlarımı toplayıp Express entry başvurumu yaptım. 10.04.2017 tarihi itibariyle AOR dokümanımı aldım. Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum.

Sormak istediğim 2 konu var. İkamet adresim Ankara ve bunuda bu şekilde başvurumda belirttim. Acaba visa office olarak Ankara'mı olacaktır. Bir ikincisi iş nedeniyle çok sık seyehat ediyorum. PPR geldiği zaman Ankara konsolosluğu CoPR(Confirmation of Permanent Residence) yi ne kadar sürede basıp pasaportu geri gönderiyor? Bunu hızlandırmak için bizim yapabileceğimiz bir şey varmıdır?

Selamlar

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön