Öğrenci vizesi ve Aile

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Onurynr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Öğrenci vizesi ve Aile

Okunmamış mesaj gönderen Onurynr »

İyi günler Sn. Excellance

Kanada'ya öğrenci olarak gitmeye hazırlanıyoruz ve çok önemli birkaç sorum olacak ki cevapları hiçbir yerde bulamadık. Bu konuda sizin değerli görüşleriniz bizim için büyük önem taşıyor.

Kendimle ilgili kısaca bilgi vermem gerekirse,

32 yaşındayım ve bir üniversitede doktora öğrencisiyim.
Kanada'da faaliyet gösteren bir şirketin TÜrkiye distribütörlüğü'nü yapmaktayım.
Kanada'da 2 yıllık bir college eğitimi almak ve sonrasında bu yolla göçmenlik almak istiyorum.
Şirket bana bu eğitimi almam için gerekli desteği vereceğini ve eğitim vizesi başvurumun muhtemelen onaylanacağını söylüyor.

Sorularım:

1- AİLE ÇALIŞMA VİZESİ : 2 yıllık bir college eğitimi için başvurduğumda, eşime ve 18 yaşında olan çocuğumuza vize ve tam zamanlı çalışma vizesi de alabilir miyiz? Burada şöyle bir durum var ki çocuğumuz eşimin ilk evliliğinden ve dolayısı ile bizimle gelmesinde bir sorun çıkar mı? Ve hatta, vizemizin onaylanmamasına sebep olabilir mi?

2- Banka hesabımızda 200.000 TL (65.000 CAD) gibi bir para gösterebileceğiz. 3 kişilik bir aile ve 2 yıllık bir eğitim için bankada en az ne kadar nakit göstermemiz gereklidir? Buna ek olarak ailem taşınmaz mal varlıkları ile bize sponsor olabilir mi? Ailemin mal varlığı, vize almamızı kolaylaştırır mı?

3- 2 yıllık eğitim sonrasında döneceğimize dair olabilecek kanıtlar arasında uçak bileti alma vs.. gibi somut kanıtlar sunmamız gerekiyormuş fakat 2 yıl gibi uzun bi süre sonrasına herhangi bir randevu, rezervasyon ve uçak bileti alma gibi olanaklar söz konusu değil. Bu durumda Türkiye' de bir üniversitede doktora öğrencisi olmam ve her yıl tez ilerleme raporumu Türkiye' de jüriye sunacak olmam, bunların ötesinde doktoram bittiğinde, yrd. doçent olacak olmam bir kanıt olarak görülebilir mi? Çünkü akademik bir ünvan kazanıp kariyerimi burada ilerletecek olmam bir kanıt olarak görülebilir gibi geliyor. (Kanada Türkiye'den alınan diplomaları tanımıyor. dolayısıyla Türkiye'ye dönmeyi düşünmeyen birisi neden doktarası için Türkiye'ye giriş çıkış yapsın ki?) Bunu kanıtlamak için 9-10 ay sonrasına bilet alabilirim ancak maalesef 2 yıl sonrasına bilet alınamıyor.

Bu 3 soru da benim için hayati öneme sahip ve cevaplarınız çok değerli.

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Öğrenci vizesi ve Aile

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Onurynr yazdı: Ocak 24, 2018, 9:29 pm İyi günler Sn. Excellance

Kanada'ya öğrenci olarak gitmeye hazırlanıyoruz ve çok önemli birkaç sorum olacak ki cevapları hiçbir yerde bulamadık. Bu konuda sizin değerli görüşleriniz bizim için büyük önem taşıyor.

Kendimle ilgili kısaca bilgi vermem gerekirse,

32 yaşındayım ve bir üniversitede doktora öğrencisiyim.
Kanada'da faaliyet gösteren bir şirketin TÜrkiye distribütörlüğü'nü yapmaktayım.
Kanada'da 2 yıllık bir college eğitimi almak ve sonrasında bu yolla göçmenlik almak istiyorum.
Şirket bana bu eğitimi almam için gerekli desteği vereceğini ve eğitim vizesi başvurumun muhtemelen onaylanacağını söylüyor.

Sorularım:

1- AİLE ÇALIŞMA VİZESİ : 2 yıllık bir college eğitimi için başvurduğumda, eşime ve 18 yaşında olan çocuğumuza vize ve tam zamanlı çalışma vizesi de alabilir miyiz? Burada şöyle bir durum var ki çocuğumuz eşimin ilk evliliğinden ve dolayısı ile bizimle gelmesinde bir sorun çıkar mı? Ve hatta, vizemizin onaylanmamasına sebep olabilir mi?

2- Banka hesabımızda 200.000 TL (65.000 CAD) gibi bir para gösterebileceğiz. 3 kişilik bir aile ve 2 yıllık bir eğitim için bankada en az ne kadar nakit göstermemiz gereklidir? Buna ek olarak ailem taşınmaz mal varlıkları ile bize sponsor olabilir mi? Ailemin mal varlığı, vize almamızı kolaylaştırır mı?

3- 2 yıllık eğitim sonrasında döneceğimize dair olabilecek kanıtlar arasında uçak bileti alma vs.. gibi somut kanıtlar sunmamız gerekiyormuş fakat 2 yıl gibi uzun bi süre sonrasına herhangi bir randevu, rezervasyon ve uçak bileti alma gibi olanaklar söz konusu değil. Bu durumda Türkiye' de bir üniversitede doktora öğrencisi olmam ve her yıl tez ilerleme raporumu Türkiye' de jüriye sunacak olmam, bunların ötesinde doktoram bittiğinde, yrd. doçent olacak olmam bir kanıt olarak görülebilir mi? Çünkü akademik bir ünvan kazanıp kariyerimi burada ilerletecek olmam bir kanıt olarak görülebilir gibi geliyor. (Kanada Türkiye'den alınan diplomaları tanımıyor. dolayısıyla Türkiye'ye dönmeyi düşünmeyen birisi neden doktarası için Türkiye'ye giriş çıkış yapsın ki?) Bunu kanıtlamak için 9-10 ay sonrasına bilet alabilirim ancak maalesef 2 yıl sonrasına bilet alınamıyor.

Bu 3 soru da benim için hayati öneme sahip ve cevaplarınız çok değerli.

Saygılar.
Sayın Onuryr merhaba,

1- Siz tam zamanlı öğrenci vizesi aldıktan sonra, eşinize çalışma vizesine başvurabilirsiniz. 18 yasında olan cocugunuzun velayeti sizde ise sizin altınızdan degerlendirilir. Hayır, velayet sizde değilse kendi annesi başvurusunun altından başvuru yapmalıdır.
2- Bu rakam genel olarak Okul ücreti + Geliş gidiş masraflar + Kişi başına aylık 1,000 x okul süresi gibi hesaplanmalı. Ailenizin taşınmazlarından ziyade onların ekonomik destek göstergeleri size ekstra olabilir.
3- Öncelikle, ucak bileti geri dönüş kanıtı değildir. Bu yanlış bilgiyi geciniz. Yapmanız gereken mektubunuzda neden bu eğitim, neden Kanada, eğitimden sonra Turkiye'de ne yapacagınızı ve bu eğitimin Turkiye'de yapacaklarınızda nasıl bir etkisi olacagını paylaşmanız olmalıdır. Kanada Türkiye'den alınan diplomaları tanımıyor diye bir yapı yoktur, her okunan okul kendi ilgili kurumu tarafından denkleştirilir ve tanınılır. Ucak biletinizi acık almanız ( Satın almanıza gerek yoktur, ön rezervasyonlu yapabilirsiniz)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön