Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
gktggktg
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gktggktg »

Merhabalar bu forum için herkese teşekkür etmek istedim öncelikle. çok araştırdım ama bulamadım bu multiple visa için yani temporary resident visa için canadaya, bankada ne kadarlık bir miktar göstermemiz gerekiyor. lütfen bu konuda bilgi verirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

gktggktg yazdı:Merhabalar bu forum için herkese teşekkür etmek istedim öncelikle. çok araştırdım ama bulamadım bu multiple visa için yani temporary resident visa için canadaya, bankada ne kadarlık bir miktar göstermemiz gerekiyor. lütfen bu konuda bilgi verirmisiniz?
Sayın gktg merhaba,
TRV için ibraz etmeniz gereken miktar ( Gidiş geliş ucak bileti, kalış masrafları, diger ihtiyaclar ve yapılacak ziyaretin amacına uygun olan toplamların karsılıgında olmalıdır)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Sayin Excellans,

Bir soru da Ben sormak isterim.

Halen ogrenci vizesi ile Toronto'dayim.

Su an iki college arasindayim karar icin be bit tanesine kayit yapacagim 2 senelik bir program icin.

Ogrenmek istedigim, okul kaydimi yapip vize basvurum da onaylanirsa 2 senelik vizem olacak.

Okul baslamadan once bir sebepten okul kaydimdan vazgecersem, kaydimi iptal edersem acaba vizemin durumu ne olur?

Iptal mi edilir yoksa 2 senelik vizemin gecerliligi devam eder mi?

Okulumu iptal ettigimi bildirmeme gerek var mi?

Tesekkurler.
visa07
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen visa07 »

Merhaba ,

Umarım konuyu doğru yere açtım,

Şimdi şöyle özet geçmek istiyorum. Kanadaya turist olarak gelmek istiyorum. Kanadaya 2010 yılında galiba, bir defa başvurdum posta yolu ile başvuru yaptım ve red geldi iş bilmeyen birisi olarak hata yaptım. Sonradan yeni pasaportumda son 7 senede 2 adet rusya multiple vizesi - 2 adet schengen vizesi ( italya - almanya- hollanda - ispanya - isviçre giriş çıkışlarım oldu ) şimdi de 10 yıllık ABD turist vizesine sahibim. Sizce vize alma ihtimalim nedir acaba ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

visa07 yazdı:Merhaba ,

Umarım konuyu doğru yere açtım,

Şimdi şöyle özet geçmek istiyorum. Kanadaya turist olarak gelmek istiyorum. Kanadaya 2010 yılında galiba, bir defa başvurdum posta yolu ile başvuru yaptım ve red geldi iş bilmeyen birisi olarak hata yaptım. Sonradan yeni pasaportumda son 7 senede 2 adet rusya multiple vizesi - 2 adet schengen vizesi ( italya - almanya- hollanda - ispanya - isviçre giriş çıkışlarım oldu ) şimdi de 10 yıllık ABD turist vizesine sahibim. Sizce vize alma ihtimalim nedir acaba ?
Sayın Visa07 merhaba,
Her vize basvurusu kendi dinamikleri içinde degerlendirilir, Ulkemize geliş nedeniniz, geliş - gidiş ve geri donus sartlarınız, ülkemizdeki ikamet planınız ve yine tum bunları karsılayacak ekonomik durumunuz ile beraber ve paylastıklarınız üzerinden ve saydıgımız dinamiklerde kesin ve dokumansal ispatlarınız var ise TRV basvurunuzda bir sorun cıkmayacaktır. Yinede daha detaylı bir paylaşım icinde olmak isterseniz bizlerle destek@bizvekanada.com adresinden iletişime gecebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
visa07
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen visa07 »

Peki VAC numarasını e-mail ile konsolosluğu gönderirsem neden red aldığımı açıklarlar mı ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

visa07 yazdı:Peki VAC numarasını e-mail ile konsolosluğu gönderirsem neden red aldığımı açıklarlar mı ?
Sayın Visa07,
Oncelikle yukarıdaki yazınızda basvurunuzu 2010 yılında yaptıgınızı ve red cevabı aldıgınızı dile getirdiniz, red cevabı ile birlikte size mutlaka konsoloslugumuzdan bu red cevabını nedenleri ile acıklayan minimum 2 sayfa olacak sekilde refusal letter gonderilmiştir. Ve yine 2010 yılında yapılan bir basvuru için VAC numarasına sahip olamazsınız cunku VAC sistemi Turkiye icin 2013 yılında hizmete girmiştir. Ve yine sonuclandırılmıs ve kapanmıs bir dosya icin konsolosluk gorevlilerimizin bilgi ve acıklama yapma zorunlulugu bulunmamaktadır.
Saygılarımızla,

bahtsi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bahtsi »

Merhaba,

Ben 24 yaşında bir erkek sağlık çalışanı olarak dil eğitimi için study permite başvuru yaptım, bunun sonucunda geri döneceğime ikna olmadıkları için red vermişler; purpose of visit, family tie , travel history sebep olarak sunulmuş.

Bunun karşılığında iş yerinden belgelerimi alıp koydum. yüksek lisans okulu dondurma ve kaldığım dersi gösteren transkript ve ailemin pasaport fotokobilerini koydum ( sebep umre ziyaretinde toplu şekilde bulunmamız). aynı zamanda ailemin üzerine tapu ve kira kontratlarını koydum.

Daha fazla ekleyebileceğim belge var mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bahtsi yazdı:Merhaba,

Ben 24 yaşında bir erkek sağlık çalışanı olarak dil eğitimi için study permite başvuru yaptım, bunun sonucunda geri döneceğime ikna olmadıkları için red vermişler; purpose of visit, family tie , travel history sebep olarak sunulmuş.

Bunun karşılığında iş yerinden belgelerimi alıp koydum. yüksek lisans okulu dondurma ve kaldığım dersi gösteren transkript ve ailemin pasaport fotokobilerini koydum ( sebep umre ziyaretinde toplu şekilde bulunmamız). aynı zamanda ailemin üzerine tapu ve kira kontratlarını koydum.

Daha fazla ekleyebileceğim belge var mı?
Sayın Bahtsi merhaba,
Kafanızı karıstırmadan kısaca;
Purpose of visit : Kanada'ya giderek dil eğitimi almaya ihtiyacınız olmadıgına
Family Ties in your Country: Turkiye'de bulunan aile ilişkilerinizde sizi geri donmeye yoneltecek bir yapı olmadıgına (evli, cocuk vs vs )
Travel History: Daha evvel Yurt dısı cıkıs - girişlerinizin yeterli olmadıgına

Genel olarakda sizin dil eğitimi alıp Türkiye'ye geri dönmeyecegine gorevli kanaat getirmiştir. Yukarıda acıkladıgımız konuarda sunacagınız her turlu evrak ve dokuman yapmayı dusundugunuz ikinci basvurunuzda yardımcı olacaktır.
Saygılarımızla,

melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen melody »

Merhabalar,
Kanada'ya 2017 Mart ayına kadar geçerli turist vizem mevcut. Ancak evlendim ve soyadım değişti bu nedenle pasaportumu yenilemek durumundayım. Eski vizem hala geçerli olur mu? Eski pasaportu (içindeki geçerli vize için) ve yeni pasaportu birlikte sunmamızın yeterli olacağını söylüyorlar fakat emin olamıyorum. Bu durumda kalan ve sorun yaşamayan var mıdır acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Merhabalar,
Kanada'ya 2017 Mart ayına kadar geçerli turist vizem mevcut. Ancak evlendim ve soyadım değişti bu nedenle pasaportumu yenilemek durumundayım. Eski vizem hala geçerli olur mu? Eski pasaportu (içindeki geçerli vize için) ve yeni pasaportu birlikte sunmamızın yeterli olacağını söylüyorlar fakat emin olamıyorum. Bu durumda kalan ve sorun yaşamayan var mıdır acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sayın Melody merhaba,
Eski vizeli pasaportunuz ve yeni gecerli pasaportunuz ile beraber gonul rahatlıgı ile ülkemize seyahatinizi gerceklestirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:
melody yazdı:Merhabalar,
Sayın Melody merhaba,
Eski vizeli pasaportunuz ve yeni gecerli pasaportunuz ile beraber gonul rahatlıgı ile ülkemize seyahatinizi gerceklestirebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Sevgiler
Kırkıcı
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Okunmamış mesaj gönderen Kırkıcı »

Ben lise 4 öğrencisiyim ve üniversite hayatımı yurt dışında devam ettirmek istiyorum ancak yeterli biligiye ulaşamadım burda tercih yapıp üniversiteye drek yurt dışında okuma imkanım varmı ? ve bu süreci biraz anlatırmısınız şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kırkıcı merhaba,
Kanada'da Universite - Kolej - Fakulte eğitimi alabilmeniz için öncelikle lise mezunlugunuz ve yine Ingilizce dil bilgisi yeterliliğiniz gerekmektedir. Bu yeterlilik ise genelde sececeginiz bölüm ile alakalı olmakla beraber IELTS sınavından minimum 6.5 ve üstü gibi puan almanızla yeterli olacaktır. Ve aynı sekilde bu dil yeterliliğini yine okullarımızın kendi ESL - sınıflarında okuyarakda halletme olanagınız bulunmaktadır. Bunları saglayarak ülkemizde istediginiz bölüm ve okulda okuyabilirsiniz. ( Doktorluk, Eczacılık, Diş hekimliği, Avukatlık vs vs hariç)
Saygılarımızla,

ekobella
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekobella »

merhabalar,
ben ve eşim Toronto'da öncelikle dil okuluna gideceğiz, ardından da 1 senelik sertifika programına katılmayı planlıyoruz.Şu an 3 yaşına yakın bir çocuğumuz var.
Dil okuluna giderken verilen student visa ile çocuğumuzu preschool'a ücretsiz yazdırabilir miyiz? bazı yerlerde ikamet ettiğimiz bölgedeki devlet okullarında ücretsiz okuyabilir , bazılarında belirli saatler ücretsizdir, bazılarında da preschool'lar ücretlidir şeklinde okuduk. ancak net cevap alamadık.
Bilgi verebilme şansınız olur mu? duyduğumuz ücretler oldukça yüksekti çünkü.
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekobella yazdı:merhabalar,
ben ve eşim Toronto'da öncelikle dil okuluna gideceğiz, ardından da 1 senelik sertifika programına katılmayı planlıyoruz.Şu an 3 yaşına yakın bir çocuğumuz var.
Dil okuluna giderken verilen student visa ile çocuğumuzu preschool'a ücretsiz yazdırabilir miyiz? bazı yerlerde ikamet ettiğimiz bölgedeki devlet okullarında ücretsiz okuyabilir , bazılarında belirli saatler ücretsizdir, bazılarında da preschool'lar ücretlidir şeklinde okuduk. ancak net cevap alamadık.
Bilgi verebilme şansınız olur mu? duyduğumuz ücretler oldukça yüksekti çünkü.
teşekkürler
Sayın Ekobella merhaba,
Kindergarden, Pre-School etc. - eğitimlerimiz cüzi bir aylık ücret karşılığında mümkündür. Bu şehir, eyalet ve okul yapısı ile birlikte değişiklikler göstererek minimum aylık 25 CAD Kanada doları ile 250 CAD Kanada doları arasında değişmektedir. Asagıda verdiğimiz link ile detaylı ve net bilgiyi bölge eğitim müdürlüğümüzden alabilirsiniz.
http://www.tdsb.on.ca/default.aspx
Saygılarımızla,

ekobella
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, bu siteye baktığımızda early learning&child care centres 'da preschool yaşıtları için ücretleri günlük 72 Cad gibi aylık toplamı çok yüksek olan ücretler görüyoruz. acaba yanlış mı bakmaktayız?
çok teşekkür ederim tekrardan...
link de buradadır:
http://www1.toronto.ca/wps/portal/conte ... d60f89RCRD
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekobella yazdı:bilgilendirmeniz için teşekkür ederim, bu siteye baktığımızda early learning&child care centres 'da preschool yaşıtları için ücretleri günlük 72 Cad gibi aylık toplamı çok yüksek olan ücretler görüyoruz. acaba yanlış mı bakmaktayız?
çok teşekkür ederim tekrardan...
link de buradadır:
http://www1.toronto.ca/wps/portal/conte ... d60f89RCRD
Sayın Ekobella merhaba,
http://www.tdsb.on.ca/EarlyYears/PreSch ... eracy.aspx
Saygılarımızla,

ekobella
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

bu verdiğiniz link de çocukları bırakmak için değil maalesef. veli ile çocuğun beraber gittiği şeyler bunlar :(
okul öncesi preschool yaşı olan 3 yaş için, student vizemizle çocuğumuzu verebileceğimiz, ücretsiz ya da gerçekten cüzi ücretleri olan bir kreş yok sanıyorum?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekobella yazdı:bu verdiğiniz link de çocukları bırakmak için değil maalesef. veli ile çocuğun beraber gittiği şeyler bunlar :(
okul öncesi preschool yaşı olan 3 yaş için, student vizemizle çocuğumuzu verebileceğimiz, ücretsiz ya da gerçekten cüzi ücretleri olan bir kreş yok sanıyorum?
Sayın Ekobella merhaba,
Siz o zaman evladınızı sabah - ogle bırakıp akşam üstü alacak gibi bir yapı yani içinde daycare, child care, kindergarten etc. olan bir yapı aramak zorundasınız. Buda takdir edersiniz ki ücretli olacaktır. Bölgenizin neresi olacagını bilmemekle yapmanız gereken kalacagınız bölgeye ( District) odaklı arama yapmaktır. Ontario eyaletimiz için; http://edu.gov.on.ca/eng/students/ acılan sayfada sol menuden detaylara ulaşabilirsiniz. ( Bazı bölgelerde hizmetler çok az yada ücretsiz olarakda verilmektedir.)
Saygılarımızla,

Kemal83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kemal83 »

Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. Bu yüzden sizlere forumda daha önce tartışılmış soruları yöneltebileceğimden dolayı kusuruma bakmayın.
1. sorum: Bazı arkadaşların postlarını okuduktan sonra dil kursları sebebiyle gidenlere bile ret cevabı verilebileceğini farkettim. Arkadaş, bunun adı turist vizesi değil mi? Turistin amacı sadece Kanada'da gezip tozmak, para harcamak olamaz mı? Bu kadar sıkboğaz etmelerinin amacı ne?
2. sorum: Benim geleceğe dair planım Kanadaya yerleşmek. Ben şimdi niyet mektubumda turist vizesi almak istememin sebebini "Kanadaya yerleşmek istiyorum ve bu yüzden yerleşmeden önce orada ön araştırma yapmak, Kanadayı tanımak, işimle ilgili bazı şirketlerle görüşme yapmak istiyorum" ifadesiyle belirtirsem vizemin kabul olma olasılığı ne kadardır? Eğer öyle dersem vize görevlisinin aklına "tamam işte, bu adam zaten Kanadaya taşınmak istiyor, o zaman şimdi de dönmeyebilir" şüphesini sokmuş olur muyum?
Entropi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Entropi »

Merhaba,
Evliyim , 2 ve 5 yaşlarında iki çocuk sahibiyim.yakın zamanda Amerika turistik vizesi aldım. Amerika ya da Kanada' ya yerleşmek istiyoruz.Bir yakınımdan Kanada ile ilgili en az 6 ay dil eğitim kursuna kayıt olup gidildiğinde eşime bu süre zarfında çalışma izini verileceği, çocuklarada okul imkanı tanınacağını, sonrasında vatandaşlık için müracaat ederek Kanada da kalabileceğim bilgisini aldım. Bu bilgi doğru mudur?, bu şekilde gidilirse öğrenci vizesi mi almak gerekir?
Ya da gidip geri dönmemeyi düşündüğümüz için göçmenlik başvurusu mu yapmalıyız ?
Seramik Mühendisliği mezunuyum, 7 yıldır özel bir bankada memur olarak çalışıyorum , eşimde IT sektöründe uzman

Teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kemal83 yazdı:Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim. Bu yüzden sizlere forumda daha önce tartışılmış soruları yöneltebileceğimden dolayı kusuruma bakmayın.
1. sorum: Bazı arkadaşların postlarını okuduktan sonra dil kursları sebebiyle gidenlere bile ret cevabı verilebileceğini farkettim. Arkadaş, bunun adı turist vizesi değil mi? Turistin amacı sadece Kanada'da gezip tozmak, para harcamak olamaz mı? Bu kadar sıkboğaz etmelerinin amacı ne?
2. sorum: Benim geleceğe dair planım Kanadaya yerleşmek. Ben şimdi niyet mektubumda turist vizesi almak istememin sebebini "Kanadaya yerleşmek istiyorum ve bu yüzden yerleşmeden önce orada ön araştırma yapmak, Kanadayı tanımak, işimle ilgili bazı şirketlerle görüşme yapmak istiyorum" ifadesiyle belirtirsem vizemin kabul olma olasılığı ne kadardır? Eğer öyle dersem vize görevlisinin aklına "tamam işte, bu adam zaten Kanadaya taşınmak istiyor, o zaman şimdi de dönmeyebilir" şüphesini sokmuş olur muyum?
Sayın Kemal83 merhaba,
Turist-geçici ziyaretci vizelerinin en önemli ve mutlak kıstası kişinin vize bitimi süresi sonrası ülkesine donecegini ispat ve iknadır. Bu yüzden olası bir basvurunuzda sadece turistik gezi programı ve donusunuzu destekleyen bir yapı kurmalısınız. Diğer arastırma vs konularınıda acıklamanıza gerek yoktur.
Saygılarımızla,

Kaien
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kaien »

Sayin Excellans,

Ben 2002-2003 yillari arasinda, ogrenci vizesi ile Kanada'da bulundum.Onumuzde ki sene tekrar ziyaretci/ogrenci vizesine basvurarak gitmek istiyorum.Daha once 2002-2003 senesinde aldigim ve eski lacivert pasaportumda bulunan ogrenci vizesinin tekrar vize almamda yardimi olur mu?Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kaien yazdı:Sayin Excellans,

Ben 2002-2003 yillari arasinda, ogrenci vizesi ile Kanada'da bulundum.Onumuzde ki sene tekrar ziyaretci/ogrenci vizesine basvurarak gitmek istiyorum.Daha once 2002-2003 senesinde aldigim ve eski lacivert pasaportumda bulunan ogrenci vizesinin tekrar vize almamda yardimi olur mu?Tesekkurler.
Sayın Kaien merhaba,
Tabiki önceki vizeleriniz size yeni vizenizin verilmesinde ön kanı olarak yardımcı olacaktır.
Saygılarımızla,

Kaien
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kaien »

Excellans yazdı:
Kaien yazdı:Sayin Excellans,

Sayın Kaien merhaba,
Tabiki önceki vizeleriniz size yeni vizenizin verilmesinde ön kanı olarak yardımcı olacaktır.
Cevabiniz icin tesekkur ederim Sayin Excellans.
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Arkadaşlar merhabalar,
Kanada'ya vizem var daha önce 3 kez aynı vize ile gidip geldim, ancak vizem 3 hafta sonra bitecek. 2 hafta öncesinden yani haftaya tekrar bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorum Kanada'ya, fakat vizemin çok az bir süresi kaldığı için orada kalacağımı zannederek beni geri gönderirler mi diye bir korkum var. Giriş yapabilir miyim yine de sizce?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Arkadaşlar merhabalar,
Kanada'ya vizem var daha önce 3 kez aynı vize ile gidip geldim, ancak vizem 3 hafta sonra bitecek. 2 hafta öncesinden yani haftaya tekrar bir ziyaret gerçekleştirmek istiyorum Kanada'ya, fakat vizemin çok az bir süresi kaldığı için orada kalacağımı zannederek beni geri gönderirler mi diye bir korkum var. Giriş yapabilir miyim yine de sizce?
Sayın Melody merhaba,
Donus ucak biletinizi ibraz ederseniz sorun olmayacaktır. Ayrıca, uzatma vizesinede başvurabilirsiniz.
Saygılarımızla,

profesor
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen profesor »

Merhaba Sayın Melodi,
Pasaportunuzun süresi ne kadar kaldı acaba. Kanada için bilmiyorum fakat ABD pasaportun en az 6 aylık kullanım süresi yoksa almayabiliyor.
M.klc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen M.klc »

Merhaba Sayın Excelllans,
Ben devlet memuruyum esimde belediyede calisyor uzerimize iki ev bir ara birde bankada paramiz var esim Abd vizesi alirsa ailece (ben esim ve 2 yasindaki kizim) kanada vizesi icin basvurdugumuzda vize alma sansimiz nedir yoksa hepimizin ailece Abd vizesi olmasi gerekirmi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

M.klc yazdı:Merhaba Sayın Excelllans,
Ben devlet memuruyum esimde belediyede calisyor uzerimize iki ev bir ara birde bankada paramiz var esim Abd vizesi alirsa ailece (ben esim ve 2 yasindaki kizim) kanada vizesi icin basvurdugumuzda vize alma sansimiz nedir yoksa hepimizin ailece Abd vizesi olmasi gerekirmi?
Sayın M.Klc merhaba,
Öncelikle Türkiye'de insanların aklında bulunan ve kesinlikle yanlış olan bir bilgiyi düzeltelim. Kanada hükümeti ve elçilikleri kişilerin sahip oldukları başka ülke vizelerine göre bir değerlendirme yapmaz. Eşitlik ilkesine dayalı sistemde kişiyi diğer kişilere göre avantajlı duruma geçirmez.
Ülkemize yapılacak vize başvurularında dikkat edilmesi gereken konu, kişinin yada ailenin vize klasmanına göre yeterlilik saglaması; Neden - Ne zaman Ne için - Nerede - Geri dönüş gibi konularda destek ve netliğe ihtiyacları vardır.
Kısacası ABD Vizesi olması size Kanada vizesinde bir ayrıcalık yada başka bir düşünce ile olumluluk kazandırmaz. Kişi yada aile hayatları boyunca hiç yurtdısına cıkmamış, yaşamamış vs fakat Abd vizesi var diye görevli sizin Kanada'dan geri döneceginize inanmaz yada Abd vermiş bizde verelim gibi bir mantık içinde olmaz.
Saygılarımızla,

M.klc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Anladım tesekkur ederiz. Genelde forumlarda hep boyle yaziyor Abd vizemiz vardi hemen aldik.
Tekrardan tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

M.klc yazdı:Anladım tesekkur ederiz. Genelde forumlarda hep boyle yaziyor Abd vizemiz vardi hemen aldik.
Tekrardan tesekkur ederim.
Sayın M.klc merhaba,
Her başvuru dosyası kendi içeriğine göre değerlendirilir. Siz yukarıda acıkladıgımız koşulları desteklediğiniz sürece başvurunuzda sorun çıkmayacaktır.
- Ekonomik olarak yeterlilik,
- Gezi ziyaret planlaması ( Kalınacak yer, gidilecek yer - yerler, uçuş geliş gidiş bilgisi)
- Türkiye'deki mali- çalışma - statü - aile durumu,
- Türkiye'de bulunan olası mal varlıkları, taşınmazlar vs.
- Daha evvelki olası yurtdısı seyahatleri.
- Kanada neden tercih, neden gidiliyor.
Saygılarımızla,

M.klc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans.
tesekkur ederim aciklamalariniz icin daha onceden Ingiltere vizemiz var. Bakalim. Umarim kabul olur cok istiyoruz.
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:
Sayın Melody merhaba,
Donus ucak biletinizi ibraz ederseniz sorun olmayacaktır. Ayrıca, uzatma vizesinede başvurabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Bugün rahatlıkla giriş yaptım.

profesor yazdı:
Merhaba Sayın Melodi,
Pasaportunuzun süresi ne kadar kaldı acaba. Kanada için bilmiyorum fakat ABD pasaportun en az 6 aylık kullanım süresi yoksa almayabiliyor.
Merhabalar,
10 yıllık yeni pasaport almıştım evlilik nedeniyle soyismim değiştiği için, vizem ise eski pasaportumdaydi, o nedenle sorun yaşamadım. Çok teşekkür ediyorum cevabınız için.
melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhabalar,
Acil Türkiye'deki ev satışı için anneme Toronto'dan vekalet vermem gerekiyordu. Bugün gittiğimde formu doldurdum fakat Kanada'da turist olarak bulunduğum için öncelikle kaydımı yapmaları gerekiyormuş ve onayın ne kadar sürede geleceğini bilmiyorlarmış. Çok acil vekaletimi göndermem gerekiyor, farklı bir şekilde halletmem mümkün olur mu? Veya bu süreç ne kadar sürer, bilgisi olan var mı acaba?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

melody yazdı:Tekrar merhabalar,
Acil Türkiye'deki ev satışı için anneme Toronto'dan vekalet vermem gerekiyordu. Bugün gittiğimde formu doldurdum fakat Kanada'da turist olarak bulunduğum için öncelikle kaydımı yapmaları gerekiyormuş ve onayın ne kadar sürede geleceğini bilmiyorlarmış. Çok acil vekaletimi göndermem gerekiyor, farklı bir şekilde halletmem mümkün olur mu? Veya bu süreç ne kadar sürer, bilgisi olan var mı acaba?
Sayın Melody merhaba,
Öncelikle yazınızdan '' Bugun gittiğimde....'' adlandırdıgınız Toronto - Konsoloslugumuz oldugunu düşünerek, vekalet işleminiz için gerekecek süre sadece iki iş günüdür.
Saygılarımızla,

melody
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkürler Sayın Excellans, dediğiniz gibi tam 2 iş gününde işlemlerim halloldu.
Tubi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Tubi »

Iyi çalişmalar diliyorum. Sizlere admin@bizvekanada.com üzerinden 4 gün önce öğrencilik planlarimla ilgili bir mail attim ama henüz bi cevap alamadim. Acaba gözden kaçmiş olabilir mi tabiiki yoğunluğunuzu gözönünde bulundurarak ve affiniza siğinarak soruyorum. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Tubi yazdı:Iyi çalişmalar diliyorum. Sizlere admin@bizvekanada.com üzerinden 4 gün önce öğrencilik planlarimla ilgili bir mail attim ama henüz bi cevap alamadim. Acaba gözden kaçmiş olabilir mi tabiiki yoğunluğunuzu gözönünde bulundurarak ve affiniza siğinarak soruyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sayın Tubi merhaba,
Destek ekibimiz size geri dönüş yapacaktır.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön