24.08.2015 KANADA TURİST VİZESİ REDDİ HAKKINDA GEREKÇELER

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen maple989 »

Merhaba Ağustos Ayında Kanadaya 10 günlük bilinen bir tur operatörü ile yıllık iznimi geçirmek üzere kayıt yaptırdım evraklar 24.08.2015 tarihinde büyükelçiliğe ulaşmış ve 26.08.2015 sabah 08:31 de red aldığım mail yoluyla bana bildirildi 7 yıldır telekomünikasyon sektöründe çalışıyorum kadrolu olarak maddi durumum iyi kendime ait taşınmaz ev,araba v.s yok ailemde var bekarım pasaportımda uk,italy,yunanistan vizeleri var ve evraklarımda bir eksiklik de olmamasına rağmen red verdiler izmirden basvurdum benimle basvuru yapan diğer 3 kişi 2 şer yıllık vize almışlar ben açıkçası biraz araştırdım ve eksik bulduğunuz nelerin olması gerektiği neden bu gerekçeleri sundukları hakkında bilgi tüm forum üyelerinden almak isterim.

Saygılar.

This refers to your application for a temporary resident visa to Canada. I have completed my assessment of your application and I have determined that you do not meet the requirements for a temporary resident visa; therefore, your application is refused.
In reaching a decision, an officer considers several factors; these may include the applicant’s travel and identity documents, reason for travel to Canada, contacts in Canada, financial means for the trip; ties to country of residence (including immigration status, employment and family ties) and whether the applicant would be likely to leave Canada at the end of his/her authorized stay.
In accordance with Section A11(1) of the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA), any person wishing to become a temporary resident of Canada must satisfy an officer that he or she is not inadmissible to Canada and meets the requirements of the Act. This includes the requirement to establish to the satisfaction of the officer that the applicant will respect their conditions of admission and will leave Canada by the end of the period authorized for his or her stay.
This application is closed. Please note that any new information you wish to provide must be submitted with a new application and processing fee. Should you wish to reapply, I would suggest that you do so only if your situation has changed substantively or you have significant new information to submit.
If you have submitted your original passport to the Visa Application Centre (VAC) with your application, please note that it will be returned to you by the VAC within a few days.
Sincerely,
Officer
Citizenship and Immigration Canada
Embassy of Canada
Visa Section
Cinnah Caddesi 58
06690 Cankaya
Ankara
Turkey

Following an examination of your application, I am not satisfied that you meet the requirements of the Act and the Regulations for the reasons explained below. I am therefore refusing your application.

Grounds for refusal:

current employment situation
employment prospects in country of residence
Purpose of visit
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkand. »

sizin red cevabı ile ilgili çabuk karar vermişler ve mail atmışlar bende mail atmamışlardı. siz başvurunuzu internettenmi yaptınız?
ve hangi evrakları hazırladınız? ben 25.08.2015 2.başvuruyu yaptım hala bekliyorum. ve arkadaşlarının alıp sizin almamanız kötü olmuş.
mevcut istihdam durumu ,ikamet ettiğiniz ülkede istihdam beklentileri anlamış değilim sanırım seyahat amacını fix koyuyorlar her red cevaplarına
maple989
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen maple989 »

Ben 18 eylülde yıllık iznimi kanadada geçirmeyi umuyordum, oysa ki türkiyenin bana göre en büyük tur operatörü firmasından 10 günlük tur aldım direk montreale ucacaktık öncesinden başlamak daha doğru olacak sanırım 27.06.2015 tarihinde firmaya tüm evrakları verdim yalnız sizin diğer mesajınızı okudum orada bahsettiğiniz gibi ben kendim bir niyet mektubu yazmadım şimdi buraya dikkat evraklarım 21.08.2015 de vfs ye gidiyor burada bayram vardı bir hafta ondan bakılmadı sonrasında da kanada büyükelçiliği evrak yoğunluğundan dolayı sizin tura daha var denilerek ileriye atıldı tur şirketi 4-5 kez büyükelçiliğe evrakları göndermek istediklerini gidildiğini fakat almadıklarını söyledi benim tabi burada yaz tatilim ziyan oldu o ayrı neyse, tabi ik ay geçince evraklarımın bir kısmının günü gecti tekrar toplayıp verdik beklemeye başladım derken 24.08.2015 de pazatesi günü elçilik alıyor 26.08.2015 günü saat 08:31 de telefonuma bir mail geliyor içeriği pek iç açıcı değil iş yerine geçince birde pc den baktım durum aynı red, gerekçelerini tabi biliyorsunuz insan araştırma ihtiyacı duyuyor tabi bende baktım malüm ülkemiz kaynıyor bir sakin hali yok orada demişler 1 seyahat amacı bunu tur bilgilerinden de anlayabilirlerdi 2 ülkedeki istihdam durumu bundan kasıtları ülkedeki işsizlik ve işte malüm olaylar karışıklıklar gündem mi bilemiyorum 3 çalışma durumu işte orası da ayrı bir konu çünkü ben telekomünikasyon sektöründe tr nin tek alt yapısı olan bir firmada 7 yıldır bir fiil görev yapmaktayım ve maddi durumum evrakların eksiksiz bir şekilde gönderimi falan bir sıkıntı yok daha önce uk,italy,yunanistan vizelerimde var,bekarım bu arada ve 10 yıllık bir pasaporta sahibim işin ilginç yanı izmirden bu tura 4 kişi başvuruyor biri karı koca ege ünv. çalışanı diğerini tanımıyorum bilmiyorum biri de bendeniz diğerleri 2 yıllık almışlar büyük olasılıkla çok girişli şunu diyeceğim bu kadar zaman geçmesine rağmen bir Allahın kulu arkadasım sunları yaptınız mı bunları da ekleseydiniz iyi olurdu şu var mı demedi veya bunun gibi şeyler İzmirdeki tur firmasındaki kişilerde ayrı bir umursamaz ilk gün bir poşet evrak verdim sanki bayana bir kilo limon vermişim gibi aldı ve çekmecesine koydu ne bir kontrol ne bir dediğim gibi bak şunları koyarsan daha iyi olur diye uyardı şikayet var sitesinde bu firma bir şikayete dönmüş orada vize alınması firmanın sorumluluğundadır demişler iyi de alınmaması da sorumluluğunda dimi alınması için gayret sarfettiniz mi hayır bu kadar lakayıtlık ben görmedim ha cad mı tamam, ya bir dakika biz karadenize gezmeğe gitmiyoruz ki demek istediğim üzerine eğilmediler kadın bana siz kendiniz gidecek elden vereceksiniz diyor dedim hanımefendi yanlış olmasın bu bayan orada çalışıyor ama malesef yeterli bilgiye de sahip değillerdi biraz demeyim yüzde 80 de bu adamlar yüzünden ben red aldığımı düşünüyorum bu adamlar bu işi beceremedi ellerine yüzlerine bulaştırdı yani anlatamam insan içine girince anlıyor ama mekanı görseniz 10 numara yeride mekanda güzel beni kimse bu süreçte uyarmadı yani orada istenen 15 belge toplamakla iş bitmiyor onlar tamam var eksiksiz tamam da bunun niyeti ne? gezmekse e evraklar orda ona bak yok işte onlar havada kalıyor officer niyetini öğrenmek ve geri geleceğine dair kanıt görmek istiyor açıkçası biraz ben profesyonel olmayan insan hatası yüzünden aldım sonucunuzu takip ediyorum inşallah alırsınız neden dönmek istediğime dair de kanıtlayıcı ispat niteliğinde dönme gerekçelerimin neler olduğu hakkında, gidişimin amacı ve turun içerigi neyle gidileceği nerelere gidileceği ne zaman gidileceği şirketteki pozisyonum ve dönüncede devam edecğim yönünde şirketten garantörlük babında yazı yazılsa idi v.s bunlar artırılabilir onlardan bahsetseydim belki farklı olurdu diye düşünmekteyim.
serkand.
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkand. »

Söylediklerine % 100 katılıyorum. Bende acentenin ilgisizliginden alamadim hiç yardim etmediler en basta kendim yapsam daha iyiydi benim vizemin red olmasida yaşımdandan dolayi dedi(26yasim) acente sacma sapan neden üretti ben buna inanmadigimi soyledim ve bu acente bizim sirketin acentesi birdaha asla acenteyle yapmam 2. Basvurumuda onlar yapti ama tum evrakları ben hazirladim.benim red sebebimde seyehat geçmişide vardi ben buna pek inanmıyorum çünkü hic yurtdışına cikmamis vize alanlari duyuyorum bence tek sorun evraklari iyi hazirlayip geri donecegime inandırmak. Bu sefer daha iyi evraklarimi hazirladim.benim orda kalmam bu kadar kolaymi orada nerde kalirim nasil is bulurum çalışma oturma iznim olmadan hadi kacak calistim diyelim nereye kadar surerki perisan olursun yani bu kadar kolay red vermek cok anlamsiz ve biz turistik basvuru yapiyoruz ve sirkette calistimiz belli.neyse Inşallah bu sefer vizeyi alirim.
Dnzuras
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: 24.08.2015 KANADA TURİST VİZESİ REDDİ HAKKINDA GEREKÇELER

Okunmamış mesaj gönderen Dnzuras »

Eşimin 9 aylik dil okulu basvurusunu yaptik ve 8. Gün pasaportumuz kargoya verildi 10. Gün elimizdeydi. Bu başlık altını kendimize uygun gördük çünkü vize ofisini esimin geri döneceğine dair ikna edememisiz, gidiş sebebimiz net değilmiş. Nasıl dönmez ki... Eşi, çocuğu, çalıştığı işi... Benim adıma kayıtlı ama eşimin imza yetkili olduğu şirketimiz ve bu saydiklarima dair herseyi sunduk.
İtiraz dilekçesi sunmayı planlıyoruz. Bilgi ve tecrubelerinizi rica ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: 24.08.2015 KANADA TURİST VİZESİ REDDİ HAKKINDA GEREKÇELER

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Dnzuras yazdı:Eşimin 9 aylik dil okulu basvurusunu yaptik ve 8. Gün pasaportumuz kargoya verildi 10. Gün elimizdeydi. Bu başlık altını kendimize uygun gördük çünkü vize ofisini esimin geri döneceğine dair ikna edememisiz, gidiş sebebimiz net değilmiş. Nasıl dönmez ki... Eşi, çocuğu, çalıştığı işi... Benim adıma kayıtlı ama eşimin imza yetkili olduğu şirketimiz ve bu saydiklarima dair herseyi sunduk.
İtiraz dilekçesi sunmayı planlıyoruz. Bilgi ve tecrubelerinizi rica ediyorum.
Dnzuras merhaba,
Öncelikle yapılmış ve sonuçlanmış vize başvurunuz için, itiraz etmeniz sonucu değiştirmeyecektir. Bunun aksine, ikinci kez ve ilk başvuruda red nedeni gösterilmiş konu üzerine odaklanarak düzenleyip ve mektubunuzda da bu konuyu destek evraklarınızıda öne cıkararak yapmanızı tavsiye edecegiz. Ayrıca, red nedeniniz altında eşinizin yada ailenin potansiyel göçmen olma durumundanda red edilmiş olmasına dikkat ediniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön