Eğitim Programı ve Çalışma

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Eğitim Programı ve Çalışma

Okunmamış mesaj gönderen corleone »

Merhaba. Yeni mezun gıda mühendisiyim ve Kanada'ya eğitim için gidip orada kalmak istiyorum, sorularıma cevap arıyorum.

Türkiye'de 1 sene yedek subay olarak görev yapmak sigortalı çalışma yerine geçer mi?

Türkiye'den express entry ile başvurmakla, Kanada içinden başvurmak arasında ret alma durumu farkı var mıdır, hangisi daha avantajlıdır?
Dil okulunda ve üniversitede geçirilen süre permanent resident card için gereken süreden düşer mi?

Genel olarak başvuruların yüzde kaçı ret edilir?

Konuyla alakalı olmasa da green card için hizmet alabileceğim kuruluş biliyor musunuz?

Kanada dil okulu için öğrenci kafilesi şeklinde mi yoksa bireysel olarak mı ülkeye gireceğim? Dil okulunda yurt, sosyal alanlar gibi toplu yaşam alanları var mıdır?

Dil kursuna Kanada'da gidip sınavı geçersek okul başlangıç tarihi ve kurs bitiş tarihi arasında çok fark var mıdır? İELTS sınavında yeterli puan alamazsam ülkeyi terketmek zorunda kalır mıyım?

Üniversite residansları mı yoksa bireysel evler mi daha mantıklı? Orada yaşayan Türk aileleri yada öğrencileri bulma şansı var mı?

Kolejde 4-5 tane gıda ile ilgili bölüm var, birkaç tanesi bir senelik. Hangisi daha avantajlıdır?

Herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Eğitim Programı ve Çalışma

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

corleone yazdı: Mart 30, 2017, 11:37 am Merhaba. Yeni mezun gıda mühendisiyim ve Kanada'ya eğitim için gidip orada kalmak istiyorum, sorularıma cevap arıyorum.

Türkiye'de 1 sene yedek subay olarak görev yapmak sigortalı çalışma yerine geçer mi?

Türkiye'den express entry ile başvurmakla, Kanada içinden başvurmak arasında ret alma durumu farkı var mıdır, hangisi daha avantajlıdır?
Dil okulunda ve üniversitede geçirilen süre permanent resident card için gereken süreden düşer mi?

Genel olarak başvuruların yüzde kaçı ret edilir?

Konuyla alakalı olmasa da green card için hizmet alabileceğim kuruluş biliyor musunuz?

Kanada dil okulu için öğrenci kafilesi şeklinde mi yoksa bireysel olarak mı ülkeye gireceğim? Dil okulunda yurt, sosyal alanlar gibi toplu yaşam alanları var mıdır?

Dil kursuna Kanada'da gidip sınavı geçersek okul başlangıç tarihi ve kurs bitiş tarihi arasında çok fark var mıdır? İELTS sınavında yeterli puan alamazsam ülkeyi terketmek zorunda kalır mıyım?

Üniversite residansları mı yoksa bireysel evler mi daha mantıklı? Orada yaşayan Türk aileleri yada öğrencileri bulma şansı var mı?

Kolejde 4-5 tane gıda ile ilgili bölüm var, birkaç tanesi bir senelik. Hangisi daha avantajlıdır?

Herkese teşekkürler.
Sayın Coleone merhaba,
- Tam zamanlı ve maaşlı olarak görev yaptıgınız süre, mesleki deneyim olarak sayılır.
- Express Entry sistemi kriterleri ve yeterlilikleri saglamak üzerine kurulu bir yapıdır. Burada vize vs gibi red olma yada red edilme söz konusu değildir. Kriter ve yeterlilikleri saglayan her kişi yada aile bu klasman altından göçmen olabilir.
- Yukarıdaki soru ile cevaplanmış durumdadır.
- Hayır, bu konuda herhangi bir bilgimiz yoktur. Bknz - Green Card cekiliş / Google
-Kanada'da her okula bireyler kendisi tek olarak yerleşir, bazı dil okullarının konaklama saglama imkanları bulunmakla beraber ev yanı konaklama secenekleride mevcuttur, okullar ile değişmekle beraber kolej ve universite tarzı eğitim kurumlarının sosyal alanları bulunmaktadır.
- Dil kursuna gidip, ön seviye tespit sınavından bahsediyorsanız, en fazla bir haftalık bir boşluk olacaktır. IELTS sınavı ile sizin öğrenci vizenizin bir bagdaslıgı yoktur. Kişi gecerli vizesi oldugu sürece ülkemizde kalabilir.
- Bu direkt kişinin maddi, ekonomik ve yaşam biçimiyle alakalıdır. Turk aile yada öğrenci konusunda da BVK olarak dil öğrenmeye giden bir kişinin ana dilini konuşabilecegi ortamlarda bulunmasının zaten alacagı eğitime bir yararı olmadıgını düşündüğümüz için tavsiye etmiyoruz.
- Kolej yada eğitim kurumunda bölüm secme sizin kendi kişisel hedefinizle alakalıdır. Kişi ilk önce ben ne okuyacagım ne meslek yapacagım gibi konularda fikir üretip bu şekilde eğitim seçmelidir. Her bransın kendine göre artıları yada eksileri mutlaka vardır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Dil okulu için vize başvurusunda bulunduğumuz zaman sonrasında bir eğitim programına kaydolacağımızı belirttiğimizde vize alma açısından olumlu etkisi olur mu?

Dil okulu için vize başvurusunda asgari neler gerekir?

Elimizde hazır bir ielts sonucu olursa yine dil okuluna başvurabilir miyiz? Örneğin benim ingilizce seviyem düşük sınavda yüksek alamadım Kanada'da yükseltebilir miyim? gibi.

Kolej ile önceden yazışma yapıp vize alma ihtimali artırılabilir mi?

Türkiye'de mezun olduğum okuldan hocalarımla görüşüp oradaki programlara katılma konusunda beni destekleyici metinler yazdırırsam bölüm ile ilgili, faydası olur mu?

Vize alma ihtimali genel olarak nasıl artırılır öğrencilik açısından?

Cevaplar için saolun.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayin Carleone,
Kanada gecici ogrenci vizesi alabilmek icin kisinin alacagi egitime ihtiyacinin nedenini, neden Kanada'da almak istedigini, Dil egitimi yada diger egitimlerin sonunda ulkesine geri donecegini, Kanada'da egitim suresince egitim masraflari, yasam masraflari, olasi saglik masraflari, gelis gidis yolculuk masraflarini karsilayacagini; sunacagi destek evraklari ve belgelerle ispatlamasi gerekmektedir. Ayrica, bunlara ek olarak kisinin olasi gecmis is gecmisi, olasi gecmis yurtdisi ziyaretleride vizenim verilmesinde yada olumlu olmasinda diger etkenlerdir. Ve tum bunlardan sonra gorevli ikna olur ise kisi egitim vizesini alabilir.

Dil okulu sonrasi egitim alinmasi dusunuluyorsa, bunu egitim alinacak okula kayit yaptirip okuldan kabul mektubu alinip bu sekilde vizeye basvurulmasi en dogru secenektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

"Dil okulu sonrasi egitim alinmasi dusunuluyorsa, bunu egitim alinacak okula kayit yaptirip okuldan kabul mektubu alinip bu sekilde vizeye basvurulmasi en dogru secenektir."

Bu durumda yine Türkiye'ye geri dönüleceğinin ispatı gerekir mi?

Eğitimin yurt dışında alınmasının neden gerekli olduğunu nasıl ispat edebilirim?

Geri dönüşümü taahhüt edecek belgeler nelerdir?

NOC listesinde 0 A B C D tüm kategorilere mi bakmalıyım yoksa 0 A B daha mı faydalı olur?

Saolun cevaplar için.
corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'daki kolej yada üniversitelerle yazışma yaparak kendime davet mektubu göndermelerini sağlayabilir miyim? Bu durumda yine Türkiye'ye döneceğimi ispat etmem gerekir mi? Bu davet mektubu vize alınması için ciddi bir sebep midir kesinlik sağlar mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Nisan 1, 2017, 6:19 pm Kanada'daki kolej yada üniversitelerle yazışma yaparak kendime davet mektubu göndermelerini sağlayabilir miyim? Bu durumda yine Türkiye'ye döneceğimi ispat etmem gerekir mi? Bu davet mektubu vize alınması için ciddi bir sebep midir kesinlik sağlar mı?
Sayın Corleone merhaba,
Zaten eğitim alabilmeniz için okullara kayıt yaptırıp resmi okul kabul mektubu almak zorundasınız. Okullardan kabul mektubu alınmadan zaten vizeye başvurmanız söz konusu değildir. Ve tabiki eğitiminizin süresi doldugunda Türkiye'ye geri dönüşünüze inandırmalısınız.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 3, 2017, 1:58 pm
corleone yazdı: Nisan 1, 2017, 6:19 pm Kanada'daki kolej yada üniversitelerle yazışma yaparak kendime davet mektubu göndermelerini sağlayabilir miyim? Bu durumda yine Türkiye'ye döneceğimi ispat etmem gerekir mi? Bu davet mektubu vize alınması için ciddi bir sebep midir kesinlik sağlar mı?
Sayın Corleone merhaba,
Zaten eğitim alabilmeniz için okullara kayıt yaptırıp resmi okul kabul mektubu almak zorundasınız. Okullardan kabul mektubu alınmadan zaten vizeye başvurmanız söz konusu değildir. Ve tabiki eğitiminizin süresi doldugunda Türkiye'ye geri dönüşünüze inandırmalısınız.

Saolun cevaplar için hemen üstteki sorularıma bakar mısınız?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Nisan 1, 2017, 5:27 pm "Dil okulu sonrasi egitim alinmasi dusunuluyorsa, bunu egitim alinacak okula kayit yaptirip okuldan kabul mektubu alinip bu sekilde vizeye basvurulmasi en dogru secenektir."

Eğitimin yurt dışında alınmasının neden gerekli olduğunu nasıl ispat edebilirim?

NOC listesinde 0 A B C D tüm kategorilere mi bakmalıyım yoksa 0 A B daha mı faydalı olur?

Saolun cevaplar için.
Sayın Corleone merhaba,

- Eğitiminiz ( 1-2-3-4 yıl) sürüp sonrası ve mezuniyetiniz sonrası Türkiye'de hangi alanda çalışacagınızı ve bu eğitimin o alanda çalışma ve kariyerinize nasıl etki edecegi ile birlikde ispatınız gerekmektedir. Geri dönüşünüzü taahüt edecek belgeler, hali hazırdaki çalışmanız-tasınmaz mallar-evlilik yada cocuk - daha evvelki yurt dışı giriş / çıkış - eğitim sonrası kazanılacak diploma ile yapılacak olan iş teklifi vs.. Göçmenlik hedefinizde NOC 0-A-B mesleklerine odaklanmanız gerekmektedir.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Nisan 3, 2017, 3:51 pm
corleone yazdı: Nisan 1, 2017, 5:27 pm "Dil okulu sonrasi egitim alinmasi dusunuluyorsa, bunu egitim alinacak okula kayit yaptirip okuldan kabul mektubu alinip bu sekilde vizeye basvurulmasi en dogru secenektir."

Saolun cevaplar için.
Sayın Corleone merhaba,

- Eğitiminiz ( 1-2-3-4 yıl) sürüp sonrası ve mezuniyetiniz sonrası Türkiye'de hangi alanda çalışacagınızı ve bu eğitimin o alanda çalışma ve kariyerinize nasıl etki edecegi ile birlikde ispatınız gerekmektedir. Geri dönüşünüzü taahüt edecek belgeler, hali hazırdaki çalışmanız-tasınmaz mallar-evlilik yada cocuk - daha evvelki yurt dışı giriş / çıkış - eğitim sonrası kazanılacak diploma ile yapılacak olan iş teklifi vs.. Göçmenlik hedefinizde NOC 0-A-B mesleklerine odaklanmanız gerekmektedir.
Karışık sorularım var, cevaplar için teşekkür ederim.

Kanada'da daha iyi dil ve gıda ile ilgili teknik eğitim almak istediğimi söylersem ilave faydası olur mu?

Henüz mezun olmadım bütün dersleri geçtim, öğrenciyken dil okuluna gitmek daha kolay diye duydum bu doğru mudur?

Kanada'daki bir arkadaşımdan iki çeşit öğrenci vizesi olduğunu öğrendim, biri uzatılabilen diğeri uzatılamayan vizeymiş oda tam bilmiyormuş. Bu konuda bilginiz varsa hangisini almam avantajlıdır?

Türkiye'deki bir akademisyenden yüksek lisansa başlayacağıma dair onay mektubu gibi bir şey alsam ve akademik hayat için iyi bir ingilizcenin gerekli olduğunu belgede belirtilse bu avantaj sağlar mı? Aynı zamanda Ales ve Yds ye girip puan alarak desteklemeyi düşünüyorum.

Türkiye'deki bir un fabrikasıyla görüşüyorum Alman kökenli, Alman personeller ve Almanya'da ofisleri var. Avrupada'ki firmadan ingilizce eğitimine ihtiyacım olduğu ve gıda ile ilgili teknik eğitime ihtiyacım olduğu yazısını alırsam hem dil hem teknik okul vizesi alınabilir mi?

Ne kadar uzun süre sigortalı çalışırsam o kadar faydalı mı olur? Express Entry skor skalasını güncel şekilde hesaplayabileceğim site var mı bildiğiniz?

Askerlik tecilimi ileri bir tarih için bozdurup ülkeye kısa sürede geri döneceğimi ispatlayan bir belge oluşturabilir miyim?

Görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Corleone merhaba,

1- Eğitim planınızı dil eğitimi + sertifika - diploma - fakulte - kolej - master vs gibi eğitimlerle birleştirmek tabiki daha avantajlıdır.
2- Şuan için mezun olmuşluk yada olmamışlık vize başvurunuzda mutlak yarar yada zarar etkisi olmaz.
3- İki çeşit öğrenci vizesi yoktur. Bir geçici ziyaretci vizesi ( Turist, ziyaretci, 6 aydan kısa öğrencilik) Diğeri ise Öğrenci vizesi 6 aydan uzun eğitimler için.
4- Öncelikle bu mektubu almadan evvel Yuksek Lisans okul kabulunuzu almanız gerekmektedir, Okul kabulunuz sonrası kariyer destek anlamında tabiki vize dosyanıza ekleme yapabilirsiniz. ALES, YDS gibi sınavların Kanada önünde bir değeri yoktur.
5- Bu tür bir yazı sadece size yapılacak olan görev yada iş teklifi içinde olmalı, yani size bu firmadan iş teklifi yapılmalı ve yapılan teklif içindede minimum xx Ingilizce yyy eğitim gereklilikleri konulmalı.
6- Express Entry güncel hesaplama linki yoktur, sadece Express Entry ön yeterlilik kıstasları vardır. ( Not: Ön yeterlilik almak demek, göçmenliğe elverişli ve kabul almak değildir.) Bknz. http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp
7- Askerlik durumunuz başvuru yapacagınız vizeler için herhangi bir durum saglamamaktadır.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Türkiye'de sürekli olarak kan ve trombosit aferezi(kanın sarı kısmı) bağışı yapıyorum, öğrenci vizesiyle bu bağışları orada yapabilir miyim? Benim için önemli bir konu hasta insanlara yardımcı olmak. Orada bu işi yapan devlet kurumu var mı? Bizdeki Kızılay gibi.

Lise not ortalamam 100 üzerinden 64, oradaki okullara kayıt yaptırırken dezavantajı çok olur mu?

Kanada'ya giden bir öğrenci ile tanıştım, Kanada'da dil okuluna kayıt için gerekçe olarak sürekli ingilizce konuşulan bir ülkede vakit geçirmek istediğini, İngilizceyi aktif olarak kullanıp aynı zamanda okumak istediğini söylemiş. Bu şekilde vize almış, bana basit bir gerekçe olarak geldi. Bu gerekçeyi destekleyici yada asıl sebep olarak kullanabilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Nisan 28, 2017, 4:49 pm Türkiye'de sürekli olarak kan ve trombosit aferezi(kanın sarı kısmı) bağışı yapıyorum, öğrenci vizesiyle bu bağışları orada yapabilir miyim? Benim için önemli bir konu hasta insanlara yardımcı olmak. Orada bu işi yapan devlet kurumu var mı? Bizdeki Kızılay gibi.

Lise not ortalamam 100 üzerinden 64, oradaki okullara kayıt yaptırırken dezavantajı çok olur mu?

Kanada'ya giden bir öğrenci ile tanıştım, Kanada'da dil okuluna kayıt için gerekçe olarak sürekli ingilizce konuşulan bir ülkede vakit geçirmek istediğini, İngilizceyi aktif olarak kullanıp aynı zamanda okumak istediğini söylemiş. Bu şekilde vize almış, bana basit bir gerekçe olarak geldi. Bu gerekçeyi destekleyici yada asıl sebep olarak kullanabilir miyiz?
Sayın Corleone merhaba,
Öncelikle bahsettiğiniz kişinin sundugu gerekce komediden başka birsey değildir. Cunku Ingilizce konusulmayan bir ülkede Ingilizce öğrenilmeye zaten gidilmez....Yani kişi bu söyledikleri ile vize almış değildir.

Kan bağışlarınızı https://blood.ca/en aracılıgı ile yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Peki lise mezunu olarak orada üniversiteye başlama imkanım var mı? Yine aynı süreçler mi yani ülkeye geri dönüleceğinin ispatı gerekir mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Mayıs 7, 2017, 11:09 pm Peki lise mezunu olarak orada üniversiteye başlama imkanım var mı? Yine aynı süreçler mi yani ülkeye geri dönüleceğinin ispatı gerekir mi?
Sayın Corleone merhaba,
Lise mezunlugu minimum ve mutlak olması gereken eğitimdir ve kolej - fakulte - üniversitelere kayıt olabilirsiniz. Her geçici süreye sahip vize başvurularında kişi vizesi bitimi sonunda kendi ülkesine geri dönecegini görevlilere sunmak ve ikna durumundadır.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da bir okula başvurduğumuzda kabul şansının yüksek olacağını düşünüyorum sonuçta para kazanmayacaklar mı? Hemde uluslararası öğrenci olduğum için daha fazla kazanacaklardır. Bana üniversitelerin kabul etmemeleri mantıksız geliyor. Düşündüğüm doğru mudur?

Bir kız arkadaşım var ama evlilik durumunda değiliz. Ben Kanada'ya öğrenci olarak gittiğim zaman kız arkadaşımı birkaç sene sonra yanıma turist vizesi ile çağırıp Kanada'da nikah yapabilir miyiz? Çünkü öğrenci vizesinde ülkeden ayrıldığım zaman sıkıntı olacağını duymuştum, Kanada'dan ne kadar az çıkılırsa öğrenci vizesi süresi içerisinde o kadar faydalı oluyor diye biliyorum.

Şu anki hedefim yüksek lisans kaydı yaptırıp dil okulu okumak için oraya gitmek. Sonuç olarak bu işin olma ihtimali yaklaşık nedir? Ülkeye girdikten sonra gerisi gelir mi yani? Olma ihtimali %5 ise diyelim ki bu durumda bu işe yatırım yapmak çokta anlamlı olmuyor. %80 olursa çok iyi bir yatırım olur.

Teşekkürler cevaplar için.
corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sormayı unuttuğum bir soru daha var, göçmenlik ve yurt dışı eğitimi ile ilgili popüler ve çok bilgi içeren siteler var mı bildiğiniz yabancı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Mayıs 8, 2017, 7:01 pm Sormayı unuttuğum bir soru daha var, göçmenlik ve yurt dışı eğitimi ile ilgili popüler ve çok bilgi içeren siteler var mı bildiğiniz yabancı?
Sayın Corleone merhaba,

Güncel - dogru - bilgi ve yetkili tek mercii www.cic.gc.ca
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mayıs 10, 2017, 12:00 pm
corleone yazdı: Mayıs 8, 2017, 7:01 pm Sormayı unuttuğum bir soru daha var, göçmenlik ve yurt dışı eğitimi ile ilgili popüler ve çok bilgi içeren siteler var mı bildiğiniz yabancı?
Sayın Corleone merhaba,

Güncel - dogru - bilgi ve yetkili tek mercii www.cic.gc.ca
Bir önceki mesajıma yorum yapabilir misiniz? Fikirlerinizi merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Mayıs 8, 2017, 6:20 pm Kanada'da bir okula başvurduğumuzda kabul şansının yüksek olacağını düşünüyorum sonuçta para kazanmayacaklar mı? Hemde uluslararası öğrenci olduğum için daha fazla kazanacaklardır. Bana üniversitelerin kabul etmemeleri mantıksız geliyor. Düşündüğüm doğru mudur?

Bir kız arkadaşım var ama evlilik durumunda değiliz. Ben Kanada'ya öğrenci olarak gittiğim zaman kız arkadaşımı birkaç sene sonra yanıma turist vizesi ile çağırıp Kanada'da nikah yapabilir miyiz? Çünkü öğrenci vizesinde ülkeden ayrıldığım zaman sıkıntı olacağını duymuştum, Kanada'dan ne kadar az çıkılırsa öğrenci vizesi süresi içerisinde o kadar faydalı oluyor diye biliyorum.

Şu anki hedefim yüksek lisans kaydı yaptırıp dil okulu okumak için oraya gitmek. Sonuç olarak bu işin olma ihtimali yaklaşık nedir? Ülkeye girdikten sonra gerisi gelir mi yani? Olma ihtimali %5 ise diyelim ki bu durumda bu işe yatırım yapmak çokta anlamlı olmuyor. %80 olursa çok iyi bir yatırım olur.

Teşekkürler cevaplar için.
Sayın Corleone merhaba,
Öncelikle eğitim kurumlarının kabulü kendi insiyatiflerinde bulunmakla beraber özellikle MASTER ve üstü eğitimlerde seçici davranabiliyorlar. Kız arkadaşınız için tabiki turist vizesi ile ülkeye geldiğinde Kanada içinde evlilik yapabilirsiniz. Öğrenci iken fazla giriş çıkış yapmak kötüdür diye birşey söz konusu değildir. Sonucda okulun ve eğitimin tatil olan günlerinde ve dönemlerinde gayet normaldir kendi ülkenize gelmek, ziyaret etmek. Sececeginiz Master eğitimi şartlı kabulünüz ile beraber dil eğitimli bir yapıda siz bu Master eğitimini geçmiş eğitim ve mesleki deneyim örtüştürebilirseniz ve yine ekonomik - maddi anlamda bunların hepsini ve bu sürecde gecen zamanda yeterli hale getirebilirseniz vize başvurunuzun olumsuz sonuclanması için bir neden pek kalmayacaktır. Geri kalan tüm olumsuzluklar anlık vize görevlilerinin tavrına yada sizin sundugunuz destek evrakları, ek bilgi, ekonomik durum, vs vs konularla alakalı olacaktır.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İlk vize başvurusunda ret almak sonraki başvuruları etkiler mi?

Vizeyi sadece bir vize memuru mu reddeder yoksa bu ret birkaç kişi tarafından mı yapılır?

Yılların hangi aylarında daha çok kabul edilir vize başvuruları?

Teşekkür ederim.
dodo83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dodo83 »

Merhabalar,
Şu anda bir AB Proje Danışmanlık firmasında proje uzmanı olarak çalışmaktayım. Kalıcı bir şekilde eşim ve 20 aylık oğlumla Kanada'ya yerleşmek istiyoruz. Ancak hangi yolla immigrate etmenin daha kolay ve sancısız olacağına karar veremedik o sebeple değerli görüşlerinize ihtiyacımız var. Kanada'da hali hazırda uzun yıllardır yaşayan bir arkadaştan şöyle bir bilgi edindik; göçmenlik yoluyla başvuruda eğer red alır isek bir daha başvuru yapmak istersek bunu eğitim üzerinden yapamıyormuşuz ya da yapsak da red yermişiz (doğruluğunu teyit etmenizi rica ederim). Bunun dışında sizlerden bilgisini almak istediğim hususlar şu şekilde;
1. Göçmenlik mi eğitim yoluyla gelmek mi, hangisi bizim için daha hızlı ve kolay bir süreç olur sizce?
2. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek (yüksek lisans ya da doktora değil sadece sertifika programlarından bahsetmekteyim) ailecek gelebilir miyiz?
3. Eğitim yoluyla geldiğimizde geri döneceğimize ikna etmek durumunda mıyız? Evetse neden resmi göçmenlik sitesinde immigration altında yer alan study sekmesinde "Work in Canada after Graduation" diye bir sekme var?
4. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek süreci nereden başklatmalıyız? İlk olarak okulla mı iletişime geçeceğiz yoksa yine resmi göçmenlik sitesindeki ilgili linkleri mi takip etmeliyiz?
5. Eğitim yoluyla geldiğimizde bizim ve bizden daha önemlisi oğlum için bir sağlık sigortası söz konusu oluyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler ...
dodo83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dodo83 »

Merhabalar,
Şu anda bir AB Proje Danışmanlık firmasında proje uzmanı olarak çalışmaktayım. Kalıcı bir şekilde eşim ve 20 aylık oğlumla Kanada'ya yerleşmek istiyoruz. Ancak hangi yolla immigrate etmenin daha kolay ve sancısız olacağına karar veremedik o sebeple değerli görüşlerinize ihtiyacımız var. Kanada'da hali hazırda uzun yıllardır yaşayan bir arkadaştan şöyle bir bilgi edindik; göçmenlik yoluyla başvuruda eğer red alır isek bir daha başvuru yapmak istersek bunu eğitim üzerinden yapamıyormuşuz ya da yapsak da red yermişiz (doğruluğunu teyit etmenizi rica ederim). Bunun dışında sizlerden bilgisini almak istediğim hususlar şu şekilde;
1. Göçmenlik mi eğitim yoluyla gelmek mi, hangisi bizim için daha hızlı ve kolay bir süreç olur sizce?
2. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek (yüksek lisans ya da doktora değil sadece sertifika programlarından bahsetmekteyim) ailecek gelebilir miyiz?
3. Eğitim yoluyla geldiğimizde geri döneceğimize ikna etmek durumunda mıyız? Evetse neden resmi göçmenlik sitesinde immigration altında yer alan study sekmesinde "Work in Canada after Graduation" diye bir sekme var?
4. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek süreci nereden başklatmalıyız? İlk olarak okulla mı iletişime geçeceğiz yoksa yine resmi göçmenlik sitesindeki ilgili linkleri mi takip etmeliyiz?
5. Eğitim yoluyla geldiğimizde bizim ve bizden daha önemlisi oğlum için bir sağlık sigortası söz konusu oluyor mu?

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dodo83 yazdı: Haziran 1, 2017, 4:34 pm Merhabalar,

Sayın Dodo83 merhaba,
Öncelikle herhangi bir göçmenlik klasmanından red almak, sonraki başvurulardada red alınmasına sebep olur diye verilen bilgi yanlıştır. Her başvuru kendi kriterlerine göre değerlendirilir.

1- Göçmenlik klasmanları kişinin yada ailenin eğitim, mesleki deneyim, yaş, yabancı dil bilgilerinden oluşan kriterler toplamı sonrası aday yada ailenin direkt göçmen statusu ile geçişidir. Eğitim yolu ile geçiş ise eğer ki ÖĞRENCI VIZESI olumlu sonuclanır ise ! Kişinin Kanada'da eğitim görmesi ve statusununde gecici yabancı öğrenci olarak kaldıgı ve yine mezuniyetinden sonra isteği dogrultusunda ve aldıgı eğitimin ( Dil eğitimleri ve 6 aydan kısa sertifika yada diploma eğitimleri dahil değildir) süresi kadar geçici çalışma vizesi ile çalışma sürecidir. Bunlardan hangisi zahmetsiz konusunda ise bir tanesi size direkt göçmen statusu kazandırır sürecci 6 ay ile 12 ay arasında diğeri ise size geçici öğrenci statusu kazandırır süresi konsoloslukların yogunluguna göre degişmekle beraber maksimum 3 hafta.
2- Eğitim vizesi başvurusunda aile olan kişi kendisi eğer tam zamanlı bir eğitime dahil olabilecekse eşi ve cocukları içinde geçici vize başvurusu yapabilir.
3- '' Work in Canada after Gradutaion '' Bu size Kanada içinde sonsuza kadar çalışabilir, kalabilirsiniz denilen bir cümle değildir. Bu sadece eğitim mezuniyeti sonrası çalışma iznine başvurup onay alırsanız çalışma izninizin süresince Kanada'da çalışabilirsiniz anlamındadır. Bu yüzden eğitimde alsanız, iş teklifide alsanız geçici vize türlerinin hepsinde başvuru sahibi olarak görevliyi vizenizin sonunda ülkeyi terk edeceginize dair ikna etmeniz gerekmektedir.
4- Okul secimi, okul kabulu, öğrenci vize başvurusu ( Aile gelecek ise, diğer eş için çalışma izni başvurusu, Çocuklar için ayrı öğrenci vizesi başvurusu) şeklinde bir yapıyı izlemek durumundasınız.
5- Herhangi bir ebeveyn ( Anne - Baba) bir tanesi çalışma iznine sahip ise yada tam zamanlı eğitim öğrenci vizesine sahip ise, sahibi olunan çocuklar yaşanılacak eyaletin saglık kapsamına dahil olabilirler.
Saygılarımızla,

corleone
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

2 yıl alınan eğitim sonunda 1 yıl work permit garanti olduğunu duydum, sonrasında work permit uzatma ise yüksek ihtimalle oluyormuş. Bu konuda bilginiz var mı Excellans? Work permit yüzde kaç ihtimalle çıkıyor genel olarak? Geri dönmek zorunda kalan çok kişi var mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

corleone yazdı: Temmuz 15, 2017, 1:36 pm 2 yıl alınan eğitim sonunda 1 yıl work permit garanti olduğunu duydum, sonrasında work permit uzatma ise yüksek ihtimalle oluyormuş. Bu konuda bilginiz var mı Excellans? Work permit yüzde kaç ihtimalle çıkıyor genel olarak? Geri dönmek zorunda kalan çok kişi var mı?
Sayin Corleone merhaba,
Dil okulu ve 1 tam yildan ( iki somestr) ve tam zamanli olmayan egitimler haric ve yine tam zamanli, bir yil ve ustu, diploma-sertifika ,kolej ve universite egitimlerinden mezun olan her kisi PGWP basvurma hakkina sahiptir. Bununla beraber kisi ornek 1 yillik bu hakkini kullanip suresi sonunda yada suresi dolmadan baska bir iste yada ayni iste daha uzun sureli calismak istersede normal Work Permit basvurusu ile bunu gerceklestirebilir. Burada sunu unutmamak gerekli basvuruyu yapabilmek demek o vizenin verilecegi ve alinacagi anlamina gelmez. Burada etkenler degismektedir. Ornk: Kisinin o ise uygunlugu, Kanada icinde isverenin o ise Kanadali yada oturum hakki olan herhangi bir calisan yada aday bulamamis olmasi vs vs.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön