Kanada'ya göçmenlik başvurusu

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Aliihsan merhaba,
Bu başlık altında yazdıklarınızda zaten sizin o bahsettiğiniz şirketle bir başvuru sürecine girdiğiniz anlaşılıyor, şimdi şartlarınızın mükemmel olduğunu söyleyen bu şirket size hangi göçmenlik klasmanı altından başvuru yapabileceğinizi söyledi mi ??
Ayrıca onların size söyledikleri üzerinden;
- Benim bayan olmam ve oğlumun genç Kanada nüfusuna dahil olacak olması artı puanlarımızmış. ( Federal göçmenlik başvurularında bunların hiçbir etkisi yoktur. Size + puan kazandırmaz. Sadece QUEBEC EYALETİ göçmenlik başvurusu yapar iseniz çocugunuz size puan kazandırır.)
- Şirkettekilerin söylediği gibi 9-12 arasında mı sonuçlanıyor başvurular? (Onların kanalıyla yapılırsa) -- Şirketlede başvuru yapsanız, kendinizde başvuru yapsanız bu süreç değişmeyecektir!! Hiç bir danışman, hiç bir avukat, hiç bir danışmanlık şirketi Kanada göçmenlik başvurularında dosyaların işleyiş zamanı, onay zamanı, kabul edilme ve sevk zamanı kesinlikle ve kesinlikle artı bir hizmet sağlayamaz. Bu bakanlığımız tarafından şiddetle yalanlanmaktadır ve tüm devlet bilgi ve web sitelerinde anons edilmektedir.
- Eğerki sizin alenizin bir göçmenlik klasmanı altından başvuru imkanı var ise eşinize kalkıp sonradan sponsorluk başvurusu vesaire yapmanıza gerek yoktur. Eşinizde sizin başvurunuzda göçmenliğini kazanıp emeklililiğini gayet tabiki Türkiye'de yapabilir.

Sayın Aliihsan sizin ne yazıkki kafanızı karıştırmışlar, lütfen hangi mesleğe ne kadar yıllık sahip olduğunuzu yabancı dil bilginizi vs bizlere biraz daha detaylı veriniz. Bizde sizin göçmenlik başvurusu yapabilecek yada yapamayacak olduğunuzu yapabilecek başvuru sınıf ve klasmanlarını size doğrularıyla paylaşalım. Sonra sizde bizlerden aldığınız gerçek bilgilerle beraber hem o şirketin bildirdikleri, söyledikleri, vaat ettikleri hakkında hemde sizin göçmenlik durumunuz hakkında doğru bilgi ve sonuca ulaşın.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
trakyali
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen trakyali »

iyi günler, 32 yaşındayım ve işletme master mezunuyum, eşim lise mezunu ve 4 aylık oğlumuz var,yaklaşık 9 yıllık satış pazarlama tecrübem var, ilaç sektöründe tıbbi mümessil olarak çalışıyorum,ingilizcem intermadiate seviyesinde, acaba göçmenlik başansım nedir? manitoba eyaletinin daha kolay kabul ettiğini duydum yardım ederseniz sevinirim.teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Trakyalı merhaba,
Öncelikle mesleğiniz açısından şuanda belirlenen meslek grupları içinden Federal başvuru yapamıyorsunuz. Manitoba eyaletinde ise Manitoba'da en az (8 ay full eğitim yada üstü) 1 yıl ve üzeri (Akademik, Universite, Fakulte, Kolej ) eğitimi aldıktan sonra mezuniyetinizi takiben alacağınız Work Permit ve yine hali hazırda çalışıyor iseniz yada uzun süreli Manitoba içinden bir iş teklifine sahip iseniz göçmenlik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Eğer yabancı dil bilginiz yeterli değilse ilkönce bu eğitimi yine Manitoba'da alıp devamında yine diğer eğitiminizi alıp yukarıdaki genel şartlar sonrası göçmenliğinize başvurabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
adne1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen adne1 »

Sayın Excellans ve forumun üyeleri
Merhabalar;
Kanada`ya yatırımcı göçmenlik için başvurmayı düşünüyorum.Başvuruyu yapıp PR`ı aldıktan sonra ailemle giriş yapacağım.Vatandaşlık ve Kanada pasaportu almak için 4 yıl içinde 1095 gün Kanada`da fiziken bulunmak gerekiyormuş.

-Kanada yetkilileri 1095 günü nasıl hesaplıyorlar?Kanada`dan çıkışta pasaportlara damga vurulmadığı için nasıl ıspat edilebilir?

Yatırımcı göçmen olarak vatandaşlık ve pasaport alanların,bu konuda bilgi sahibi olanların ve Excellans`ın değerli görüşlerini bekliyorum.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Adne1 merhaba,
Öncelikle Kanada sınır güvenliğini (Tüm giriş çıkışları) ulaşım ve aktarma araçlarının yolcu detay datasından ve kontrol noktalarından 3-4 ayrı şekilde kontrol ederek kayıtlarını tutar. Bu konuda fazla detaya girmeden sizin sorunuza en basit yolu ile cevap verelim;
Sorunuz : Kanada yetkilileri 1095 günü nasıl hesaplıyorlar?
Cevap : Kanada yetkilileri 1095 gün Kanada'da yaşamışlık, ikamet etmişlik gününü sizin son 4 yılınızdaki toplam üzerinden hesaplar.
Kanada`dan çıkışta pasaportlara damga vurulmadığı için nasıl ıspat edilebilir?
Cevap : Bu soruyu kendinizin nasıl ispat edeceği yönünde soruyor iseniz; zaten çıkışınızın detayı kayıt altındadır. Siz vatandaşlık başvurunuzu yaparken hesaplamalarınızda size ait bilgileri verirsiniz Kanada devletide o verdiğiniz bilgiler ile kendi kayıtlarını karşılaştırır ve doğruluğu ve zaman hakkını kazanmışlığınız ile işleminize devam eder.
Eğer bu soruyu onlar nasıl ispat edecekler ne kadar kaldığımı çünkü çıkarken bir işlem yapılmıyor fiziken diyor iseniz yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi güvenlik sağlamaları içinde olan gayet basit başka bir seçenek olan sizin ülkeye tekrar girişiniz ile çıkışınızı belgelerler.
Formül : Giriş 2 - Giriş 1= İçeride kalış süresi
Saygılarımızla,

adne1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen adne1 »

Excellans yazdı:Sayın Adne1 merhaba,
Öncelikle Kanada sınır güvenliğini (Tüm giriş çıkışları) ulaşım ve aktarma araçlarının yolcu detay datasından ve kontrol noktalarından 3-4 ayrı şekilde kontrol ederek kayıtlarını tutar. Bu konuda fazla detaya girmeden sizin sorunuza en basit yolu ile cevap verelim;
Sorunuz : Kanada yetkilileri 1095 günü nasıl hesaplıyorlar?
Cevap : Kanada yetkilileri 1095 gün Kanada'da yaşamışlık, ikamet etmişlik gününü sizin son 4 yılınızdaki toplam üzerinden hesaplar.
Kanada`dan çıkışta pasaportlara damga vurulmadığı için nasıl ıspat edilebilir?
Cevap : Bu soruyu kendinizin nasıl ispat edeceği yönünde soruyor iseniz; zaten çıkışınızın detayı kayıt altındadır. Siz vatandaşlık başvurunuzu yaparken hesaplamalarınızda size ait bilgileri verirsiniz Kanada devletide o verdiğiniz bilgiler ile kendi kayıtlarını karşılaştırır ve doğruluğu ve zaman hakkını kazanmışlığınız ile işleminize devam eder.
Eğer bu soruyu onlar nasıl ispat edecekler ne kadar kaldığımı çünkü çıkarken bir işlem yapılmıyor fiziken diyor iseniz yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi güvenlik sağlamaları içinde olan gayet basit başka bir seçenek olan sizin ülkeye tekrar girişiniz ile çıkışınızı belgelerler.
Sayın Excellans;
Öncelikle sorularıma hemen cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Haziran 2011 de giriş yapıp Eylül 2011 de çıkıldığını ve Aralık 2011 de tekrar giriş yapıldığında:

Aralık 2011 - Haziran 2011 = 6 ay içeride kalış süresi

Formule göre yukarıda ki hesap doğru mudur?
Saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Excellans;
Öncelikle sorularıma hemen cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Haziran 2011 de giriş yapıp Eylül 2011 de çıkıldığını ve Aralık 2011 de tekrar giriş yapıldığında:
Aralık 2011 - Haziran 2011 = 6 ay içeride kalış süresi

Formule göre yukarıda ki hesap doğru mudur? Saygılar
Sayın Adne1 merhaba,
Hayır, X Haziran 2011 girişiniz ve Y Aralık Haziran 2011 girişinizde sistem sizin çıkış tarihinizi zaten kayıt altına almış durumdadır. Yani hesaplamasında verdiğiniz örnek üzerinden kalışınızı : (X Haziran 2011 - Z Eylül 2011) arasındaki gün sayısı kadar hesaplayacaktır Y Aralık2011 ve devamı ise bu toplama bir sonraki çıkışınıza kadar eklenmeye devam edecektir.
Burada insanlarımızın yanıldığı nokta şudur, Kanada fiziken bir çıkış işlemi yapılmadı gibi gözüktüğü ve algılandığı için ne yazıkki bazı insanlar! vatandaşlık hakkı hesaplamalarında yukarıda sizin yaptığınız gibi bizim kaba kalış süresi diye tabir ettiğimiz şekilde hesaplayıp vatandaşlık başvuru hesaplama programına öyle kayıt edip işlemlerini yapma durumuna girerler. Fakat verilen bilgiler ile eldekiler incelendiğinde çıkış tarihleri giriş tarihleri arasındaki süreler çekişeceği içinde başvuruları ne yazıkki geri gönderilmektedir. Sizlere tavsiyemiz her ne kadar fiziki olarak bir kayıt altında tutulmuyor gibi izlenim verilsede bildirimlerinizi günü gününe doğru olarak vermeniz ve öyle hesaplama yapmanızdır. Unutmayınki vatandaşlık hesaplamalarında 3,5,7,10,15, ve bazen 30 güne kadar giriş -çıkışlar mazur görülebilmektedir.
Saygılarımızla,

sevin83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sevin83 »

Merhabalar,

Ben yaklasik 5 senedir kanada ya gocmenligi dusunuyorum fakat bir turlu cesaret edemedim.Kafamdaki sorulara en saglikli cevabi sizden alacagimi dusunuyorum.

Dayim kanada da, kanada vatandasi olarak calisiyor bende 2006 yilinda 3 aylik bir dil egitimine gitmistim,kardesim 1,5 yil kanada da dil egitimi aldi sanirim bu durumlardan sadece dayimin orada olmasi bana puan getirecek diye dusunuyorum ,haklimiyim ?

ben 2005 yili biyoloji mezunuyum ,orta ogretim tezsiz yuksek lisansim var ( pedagojik formasyon ) bu durumda ben master yapilmis olarak degerlendirilcek miyim ?

ingilizce seviyem intermediate duzeyinde onu ilerletiyorum.. su anda sanirim artik tofel ya da ielts e girmeden basvuruyu kabul etmiyorlar , eger oylese bu sinavlardan almam gereken min. puan nedir ?

diger onemli konu ise sanirim biyolog olmak aranan mesleklerden fakat ben biyoloji ogretmenligi yapiyorum biyolog olarak calismadim sadece yeni mezun oldugumda 1 yil stajer gibi calismistim bir hastanede fakat ssk yatmamisti hastaneden su kisi su yillar arasinda hastanemizde biyolog olarak calismistir diye bir resmi kagit alsam gecerli olur mu ?

esim mimar kendi sirketi var fakat ingilizcesi yeterli degil onun uzerinden basvuru yapmak mantikli degil sanirim ,haksiz miyim ? eger ingiizcesi yeterli olsaydi onun uzerinden basvuru yapmak daha rahat olurdu diye dusunuyorum mesleki tecrubesi acisindan...

son olarak esimin mimar olmasi bize arti puan kazandirir mi ?

simdiden tesekkur ederim , boyle bir site sayesinde bir cok insani bos hayellerden kurtardiginiz icin...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sevin83 yazdı:Merhabalar,
Ben yaklasik 5 senedir kanada ya gocmenligi dusunuyorum fakat bir turlu cesaret edemedim.Kafamdaki sorulara en saglikli cevabi sizden alacagimi dusunuyorum.
Dayim kanada da, kanada vatandasi olarak calisiyor bende 2006 yilinda 3 aylik bir dil egitimine gitmistim,kardesim 1,5 yil kanada da dil egitimi aldi sanirim bu durumlardan sadece dayimin orada olmasi bana puan getirecek diye dusunuyorum ,haklimiyim ?
ben 2005 yili biyoloji mezunuyum ,orta ogretim tezsiz yuksek lisansim var ( pedagojik formasyon ) bu durumda ben master yapilmis olarak degerlendirilcek miyim ?
ingilizce seviyem intermediate duzeyinde onu ilerletiyorum.. su anda sanirim artik tofel ya da ielts e girmeden basvuruyu kabul etmiyorlar , eger oylese bu sinavlardan almam gereken min. puan nedir ?
diger onemli konu ise sanirim biyolog olmak aranan mesleklerden fakat ben biyoloji ogretmenligi yapiyorum biyolog olarak calismadim sadece yeni mezun oldugumda 1 yil stajer gibi calismistim bir hastanede fakat ssk yatmamisti hastaneden su kisi su yillar arasinda hastanemizde biyolog olarak calismistir diye bir resmi kagit alsam gecerli olur mu ?
esim mimar kendi sirketi var fakat ingilizcesi yeterli degil onun uzerinden basvuru yapmak mantikli degil sanirim ,haksiz miyim ? eger ingiizcesi yeterli olsaydi onun uzerinden basvuru yapmak daha rahat olurdu diye dusunuyorum mesleki tecrubesi acisindan...
son olarak esimin mimar olmasi bize arti puan kazandirir mi ?
simdiden tesekkur ederim , boyle bir site sayesinde bir cok insani bos hayellerden kurtardiginiz icin...
Sayın Sevin83 merhaba,
Detaya girmeden sorularınız üzerinden net cevaplar verelim;
-Dayim kanada da, kanada vatandasi olarak calisiyor bende 2006 yilinda 3 aylik bir dil egitimine gitmistim,kardesim 1,5 yil kanada da dil egitimi aldi sanirim bu durumlardan sadece dayimin orada olmasi bana puan getirecek diye dusunuyorum ,haklimiyim ? : Dogrudur, bu yapıda sadece dayınız sizin başvurunuzda yada eşinizin başvurusunda size puan kazandıracaktır.
-ben 2005 yili biyoloji mezunuyum ,orta ogretim tezsiz yuksek lisansim var ( pedagojik formasyon ) bu durumda ben master yapilmis olarak degerlendirilcek miyim ? : Toplam eğitim yılınız 17 yıl üstü ise ve Yüksek Lisans belgenizi 12 aylık bir eğitimden fazla olarak yaptı iseniz(burada yanlış anlaşılmasın, sizin bitirdiğiniz süre değil o yüksek lisansa sahip olunması gereken süre) sayılabilir. Aksi takdirde bu şartlara uymuyorsa iki eğitim almış gibi değerlendirilirsiniz.
-ingilizce seviyem intermediate duzeyinde onu ilerletiyorum.. su anda sanirim artik tofel ya da ielts e girmeden basvuruyu kabul etmiyorlar , eger oylese bu sinavlardan almam gereken min. puan nedir ? : Kanada göçmenlik başvurusunda sadece IELTS sınavı geçerlidir. Ayrıca bu sınavdan şu puanı alacaksınız diye bir kural yoktur. Tüm eleme katmanları olan eğitim+yaş+mesleki tecrübe+adaptasyon+dil bu katmanlardan alınacak puanın 67 ve üstü olması gerekmektedir.
-diger onemli konu ise sanirim biyolog olmak aranan mesleklerden fakat ben biyoloji ogretmenligi yapiyorum biyolog olarak calismadim sadece yeni mezun oldugumda 1 yil stajer gibi calismistim bir hastanede fakat ssk yatmamisti hastaneden su kisi su yillar arasinda hastanemizde biyolog olarak calismistir diye bir resmi kagit alsam gecerli olur mu ? :Staj yaptıgınız kurumdan resmi, imzalı-kaşeli, iş detaylı(çalışma saatli,ücretli,görevdetaylı)ve bu yazıyıda noter tasdikli yaptırırsanız sayılabilir!!!
-son olarak esimin mimar olmasi bize arti puan kazandirir mi ? : Eşinizin mimar olması size sadece universite eğitimli eş puanı kazandırır. Özellikle onunda mesleği listede diye bir puan kazanmazsınız.

Not: Federal Skilled Worker- Kalifiye işçi-personel Kanada göçmenliği ile ilgili soru ve yorumlarınızı lütfen ilgili - alakalı konu başlığı altında yazınız ve paylaşınız.
Saygılarımızla,

kikima
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kikima »

Merhaba Sevin83,

Ufak bir ek: IELTS 'de kalmak geçmek diye bir durum yok. Sadece sizin İngilizce düzeyinizi ölçen 9 aşamalı bir dil değerlendirme sınavı. Eğer dilinizi ileri düzey diye bildirecekseniz formda IELTS'den 6 ve üzeri puan almak iyi olur diye biliyorum. Çalışacağınız IELTS kitaplarındaki testlerle kendinizi değerlendirebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Sevin83 merhaba,

- İlgili mesajınız konusu altındaki başlığa taşınmıştır bilginize :
viewtopic.php?f=5&p=4030#p4030
Saygılarımızla,

karmate08
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen karmate08 »

İyi Günler
Adım Mustafa kanada ya göçmenlik başvurusu yapmak istiyorum. Daha önce İngiltere de ingilizce Eğitimi aldım ve şu anda Upper intermediate seviyesinde ingilizcem var. Ben inşaat mühendisiyim. Benim sorum şu eğer ben Kanadaya göçmenlik başvurusunda bulunursam hangi kategoriden başvurmalıyım? Oraya gittiğimdee kendi mesleğimle alakalı iş bulma şansım var mıdır? Daha önce Libya da çalışmıştım bunun bir etkisi olur mu iş bulma konusunda? Bir de İngiltereden vize almış olmam Kanadaya gitmem de herhangi bir kolaylık sağlar mı? cevap verebilirseniz çok sevinirim. Eğer dilerseniz bana xxxxx adresine mail olarak ta gönderebilirsiniz şimdiden teşekküler iyi günler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

karmate08 yazdı:İyi Günler
Adım Mustafa kanada ya göçmenlik başvurusu yapmak istiyorum. Daha önce İngiltere de ingilizce Eğitimi aldım ve şu anda Upper intermediate seviyesinde ingilizcem var. Ben inşaat mühendisiyim. Benim sorum şu eğer ben Kanadaya göçmenlik başvurusunda bulunursam hangi kategoriden başvurmalıyım? Oraya gittiğimdee kendi mesleğimle alakalı iş bulma şansım var mıdır? Daha önce Libya da çalışmıştım bunun bir etkisi olur mu iş bulma konusunda? Bir de İngiltereden vize almış olmam Kanadaya gitmem de herhangi bir kolaylık sağlar mı? cevap verebilirseniz çok sevinirim. Eğer dilerseniz bana xxxxxxxxx adresine mail olarak ta gönderebilirsiniz şimdiden teşekküler iyi günler...
Sayın Mustafa bey merhaba,
Öncelikle şunu belirtelimki Kanada'ya göçmen olarak gidebilmek için, ya mesleki çalışmanızın Kanada öncelikli meslekler listesinde bulunması gereklidir yada diğer alanlarda (Yatırımcı, Self-employed vs.) vasıflara sahip olmanız gerekmektedir. Şuan 29 ana meslek dalında ne yazıkki Inşaat Mühendisleri direkt olarak bulunmamaktadır. Buraya eğerki göçmen geldiğinizde kendi mesleğinizde iş bulmanız tabiki olasıdır fakat bu mesleği icra etmeniz için gerekli eğitim ve klasman yeterliliklerini tamamlamanız gerekecektir. Yani mühendisler Kanada içinde mühendistir onayı - iznini almaları gerekmektedir. Diğer ülkelerden sahibi olduğunuz vizelerin Kanada için bir etkisi yoktur. Diğer ülkelerdeki çalışmışlığınızın ise yaptıgınız görevdeki iş deneyimi üstünden size yararı olur.
Saygılarımızla,

mahmut akbana
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mahmut akbana »

ben pizza ustasıyım yaklaşık 15 yıldır bu işi yapıyorum deneyimliyim ve canadada çalışmak istiyorum canadadan bir şirket benimle iletişim kurarak anlaşabiliriz saygılar mahmut akbana tel.05389627282 ADRES.R.T.Erdoğan mah 8 sok no 57 kat 1 bingöl
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Excellans uzun bir aradan sonra merhaba,
abimi buraya qc'e getirmek veya bir sekilde sponsor olmak istiyorum. yillik gelirim 30-35bin arasi.. ne tur alternatif yollar var onumde? aile sponsorlugu vs mi yoksa baska bir yol mu izlemeliyim? bu arada kendisi amerika'da ve 30yasinda..
Tesekkurler..
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba,
Cok kisa ve net bir sorum var, son 21 ayda 15 ay Kanada'da bulundum. 6 ay ulke disinda..
bir baska degisle PR olma tarihim kasim 2010du o gunden bu yana PR'im...hatirlarsiniz
kanada dan uzun bir sure ayrilma durumum var(ihtimal)
ne kadar sure ayrilirsam PR kartimi kaybederim, pr'lik kaybedilen birsey midir, kaybetmemek icin ne yapilabilir?
ya da baska bir degisle; Kanada'dan ayri kaldigim surenin, bana vatandaslik veya PR'lik konusunda(sure ve haklar bazinda) ne kaybettirecegini sormak istiyorum.
Cok tesekkurler, saygilar...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

joseba yazdı:Excellans merhaba,
Cok kisa ve net bir sorum var, son 21 ayda 15 ay Kanada'da bulundum. 6 ay ulke disinda..
bir baska degisle PR olma tarihim kasim 2010du o gunden bu yana PR'im...hatirlarsiniz
ne kadar sure ayrilirsam PR kartimi kaybederim, pr'lik kaybedilen birsey midir, kaybetmemek icin ne yapilabilir?
ya da baska bir degisle; Kanada'dan ayri kaldigim surenin, bana vatandaslik veya PR'lik konusunda(sure ve haklar bazinda) ne kaybettirecegini sormak istiyorum.
Sayın Joseba merhaba,
Kısa kısa cevaplayalım kafanız karışmasın;

- PR hakkı evet kaybedilebilinir bir haktır. Bu hakkı deavm ettirmeniz için ilk minimum ikamet şartımız PR olunduktan itibaren 5 yıllık süre içinde mutlaka Kanada içinde fiziksel olarak 730 tam gün yaşamış olunmasıdır.
- Yukarıdaki şartı gerçekleştirdiğiniz zaman her 5 yılda bir PR hakkınızı sadece Renew yenileme hakkınız baki kalır, Hayır eger bunu gerçekleştirmez iseniz bu sefer PR hakkınız için yeniden komple bir başvuru yada appeal ( itiraz davası) açmanız gerekecektir.
- Kanada'dan ayrı kalış süreniz hem yukarıdaki 5 yıllık dönemde PR yenileme şansınızı etkileyebilir hemde ileride vatandaşlık başvurunuzda gerekli olan son 4 yılda 1095 gün fiziksel ikamet kuralında fazladan ekstra kalış yapmanıza neden olur.

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
Sayın Joseba merhaba,

- PR hakkı evet kaybedilebilinir bir haktır. Bu hakkı deavm ettirmeniz için ilk minimum ikamet şartımız PR olunduktan itibaren 5 yıllık süre içinde mutlaka Kanada içinde fiziksel olarak 730 tam gün yaşamış olunmasıdır.
- Yukarıdaki şartı gerçekleştirdiğiniz zaman her 5 yılda bir PR hakkınızı sadece Renew yenileme hakkınız baki kalır, Hayır eger bunu gerçekleştirmez iseniz bu sefer PR hakkınız için yeniden komple bir başvuru yada appeal ( itiraz davası) açmanız gerekecektir.
- Kanada'dan ayrı kalış süreniz hem yukarıdaki 5 yıllık dönemde PR yenileme şansınızı etkileyebilir hemde ileride vatandaşlık başvurunuzda gerekli olan son 4 yılda 1095 gün fiziksel ikamet kuralında fazladan ekstra kalış yapmanıza neden olur.

Tekrar merhaba,
Sn Excellans, ilk giristen itibaren 730 gun ulkede bulunursak(ayri zamanlarda da olsa ilk 5 yil icinde) pr hakkimiz baki kalir demissiniz.
1)bu durumda benim anladigim bu hakkimiz omur boyu baki kaliyor dogru mu? peki 2 yil burda tamamladiktan sonra turkiyeye donup 10-15 yil calistiktan sonra tekrar donus yapabilirmiyiz? yoksa PR hakkimizin baki kalmasi icin her 5 yilda bir yenilememiz mi gerekir?
2)yenileme nasil oluyor? yenileme basvurusu ve kartin teslimi icin fiziksel olarak kanada da bulunmamiz gerekiyor mu, yoksa turkiyedeyken internet uzerinden basvuru yapip burdaki bir arkadasimiza karti yollatabiliyor muyuz?
iki sorunun ozeti olarak; pr oldugum tarihi takiben 5 yil icinde boluk porcuk de olsa veya ardisik da olsa 2 yili ulke icinde tamamladiysam ve ardindan turkiyeye uzun bir sureligine donus yapacaksam pr kartimin omur boyu baki kalmasi icin yapmam gerekenler nelerdir?
tsk
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

joseba yazdı:
Excellans yazdı:
Sayın Joseba merhaba,

Tekrar merhaba,
Sn Excellans, ilk giristen itibaren 730 gun ulkede bulunursak(ayri zamanlarda da olsa ilk 5 yil icinde) pr hakkimiz baki kalir demissiniz.
1)bu durumda benim anladigim bu hakkimiz omur boyu baki kaliyor dogru mu? Yukarıdaki şartı gerçekleştirdiğiniz zaman her 5 yılda bir PR hakkınızı sadece Renew yenileme hakkınız baki kalırpeki 2 yil burda tamamladiktan sonra turkiyeye donup 10-15 yil calistiktan sonra tekrar donus yapabilirmiyiz? yoksa PR hakkimizin baki kalmasi icin her 5 yilda bir yenilememiz mi gerekir? (Yukarıdaki şartı gerçekleştirdiğiniz zaman her 5 yılda bir PR hakkınızı sadece Renew yenileme hakkınız baki kalırPR olunduktan itibaren 5 yıllık süre içinde mutlaka Kanada içinde fiziksel olarak 730 tam gün yaşamış olunmasıdır.2)yenileme nasil oluyor? yenileme basvurusu ve kartin teslimi icin fiziksel olarak kanada da bulunmamiz gerekiyor mu, yoksa turkiyedeyken internet uzerinden basvuru yapip burdaki bir arkadasimiza karti yollatabiliyor muyuz?
iki sorunun ozeti olarak; pr oldugum tarihi takiben 5 yil icinde boluk porcuk de olsa veya ardisik da olsa 2 yili ulke icinde tamamladiysam ve ardindan turkiyeye uzun bir sureligine donus yapacaksam pr kartimin omur boyu baki kalmasi icin yapmam gerekenler nelerdir? ( HEP AYNI SORULAR)
tsk
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Doruk merhaba,
Öncelikle gayet kolay bir şekilde (aynı sorular!!) kısmını netleştirelim;
Permanent Resident (PR) hakkına sahip kişi bu hakka sahip olduğu ilk 5 yıl içinde fiziksel gereklilik şartını yani 730 gün ( bir kerede, bölük pörcük, beher zamanlarda etc.) tamamlamış ise yeni dönemde bir 5 yıllık PR hakkını ( kartını) yenileme hakkına sahiptir. Yani PR hakkı artık o kişinin devamlı ve sürekli hakkı olmuş olur, PR kişi eğer ülke dışında ise bu yenime işlemini baglı bulundugu konsolosluklar üstünden eğer o an ülke içinde ise bakanlıgımızın web sayfasından online önergeleri ve gerekli prosedürü izleyerek yapabilir. Fakat şunu belirtelim yenileme ilk 5 yılda 730 gün ve sonra her 5 yılda bir yenileme gibi değildir. Yani kısaca her 5 yıllık sürecte 730 gün olmazsa olmazı gereklidir. Burda sakın bir yanlış anlaşılmaya düşülmesin.

- PR HAKKI TUTMAK ICIN : 5 YILLIK DONEMDE MINIMUM 730 GUN KANADA ICINDE YASAMAK (Ilk 5 yıllık donemde hakkınızı saklı tutmak için)
- PR KARTINIZIN IKINCI, UCUNCU VS. 5' ER YILLIK DONEM SONUNDA YENİLENMESİ : HER 5 YILLIK DONEMDE 730 GUN MINIMUM YASAMISLIK
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Sayin Excellans Merhaba

Bende ayni sekilde dusundum. Zaten yukarida dikkat ederseniz sadece sizin daha onceki mesajinizdan copy paste ettim. Yani durum acik. Demissiniz ki yukaridaki sarti ( yani 730gun kalmis olmak) sagladiktan sonra HER 5 yil PR hakkinizi yenileme hakkiniz baki kalir. NOKTA.

oteyandan HEP AYNI SORULAR dedigim konu ise yine ayni, Sayin Joseba demis ki, 730 gunu boluk porcuk doldurduktan sonra 2. PR hakkini elde etti sonra uzun sure turkiye'de kaldiktan sonra omur boyu nasil PR olabilirim demis. Turkiye'de uzun bir sure ( ne kadar uzun oldugu belli degil) kaldiktan sonra omur boyu PR kalma hakki diye bir sey yok. Her 5 yilda 730 gun kalmis olma sartini saglamak gerekiyor.

Bence sayin Joseba'ya yapilabilecek en iyi oneri 730gun kalmisken disinizi sikin ve 1 yil daha kalin ve vatandaslik hakkinizi elde edin, sonra siz de rahat edin sayin Excelans'ta :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

:):)
Saygılarımızla,

anavarza
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen anavarza »

Sn Excellans öncelikle şunu belirtmek isterimki bizim için çok ama çok faydalı olacağını düşündüğüm bu siteyi açtığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır...

Sn Excellans: Burada yazılan bir çok yazıyı okudum, gördüğüm kadarıyla elinizden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışmışsınız, ama açık söylemek gerekirse halada Kanada'ya nasıl göç edebileceğinin cevabını bulamadım... Şimdi bu işin prosüdürü nedir ? Nereye başvurmamız gerekir ? Nasıl başvuracağız ? gerekli evraklar neler ? şartlar ve kriterler neler ? Lütfen bilgilendirir seniz size minnetar kalırım...

Sn Exacellans size çok kısa bir öz geçmiş bilgilendirmesi yapacam acaba göçmenlik için şansım nedir ?

Öğrenim Durumu:

-LİSE: Endüstri Meslek Lisesi / Makine programı / 3 yıl öğrenim / Başlayış: 2005 - Bitiş 2008 / 1 yıl staj
-UNVAN:Bilgisayarlı Makine Operatörü / Torna Tesviye
-ÜNİVERSİTE: Makine Programı / Gemi Makineleri İşletme Bölümü / 2 yıl Öğrenim / Başlayış: 2008 - Bitiş 2008 / 1 yıl staj
-UNVAN: Makinacı / Gemi Makina Zabiti - 300 kw Makine Gücü Gemilerde 3. Mühendis - Uzak Yol Gemilerinde 4. Mühendis/ Torna Tesviye
-MEZUNİYET DERECESİ: Lise= 82 Üniversite= 2.85
-KATILDIĞI FALİYETLER: İngilizce Kursu

İş Tecrübesi

Çalıştığı Firma

-AK METAL & ÇAĞRI MÜHENDİSLİK - Tarih: 2004-2005 http://www.akmetalmakina.com/ Görev: Çırak
-DAĞSAN MAKİNE - Tarih: 2007 http://www.dagsanmakine.com/ Görev: CNC Makine Stajyer - Lise
-CEREN KALIP: - Tarih: 2007 http://www.cerenkalip.com.tr/ceren-kalip.html Görev: CNC Operatör & Stajyer - Lise
-KALYONCU SHİPPİNG - Tarih: 2011 http://www.kalyoncudenizcilik.com/ Görev: Gemi Makine Stajyer - Üniversite
-AKASYA DENİZCİLİK TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ - Tarih: 2011-2012 - Görev: Makinist
-ZİRVE DENİZCİLİK TAŞIMACILIK - Görev: Makinist

24 yaşındayım, İngilizcem orta derecede, gemi makine zabiti olduğumdan bir çok yabancı ülkeye seyahat ettim, yabancı ülke ve dil tecrübem var, limanlarda, gemilerde, liman içi hizmet gemilerinde (Römorkör, yat, sürat tekneleri, hizmet tekneleri), balıkçı gemilerinde ve makine üzeri büyük sanayi kuruluşlarında çalışabilirim.

Hatta aşçılığım bile var...:)

Acaba bu bilgiler ışığında sizce Kanada'ya alınma şansım nedir ? Birde facebook'ta bir KANADA GÖÇMENLİK sayfasında becanadian.net adresine email olarak cv nizi atın diyorlar... bunun aslı varmı ... Teşekkürler...
buraakss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen buraakss »

Merhabalar ,
Ben ve bir arkadaşım İnşaat mühendıslığı bölümünü henüz yeni tamamladık.Kanadaya göçmen statüsnde başvuru yapmak istiyoruz.Fakat yeni mezun olduğumuz için henüz bir işte deneyimimiz yok.Kanadaya göçmenlık için başvuru yapmamız için neler önerırsınız yanı meslegımızde 1-2 yıl calısıp deneyım sahıbı olup öylemı başvurmamız daha ıyı olur çünkü işinde en az 1 yıl deneyımlı ıstıyorlar dıye okumustum.İngilizcemiz kanada için yeterli düzeyde daha öncede yurtdısnda öğrencı değişim programları ile eğitimde gördük.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

anavarza yazdı:Sn Excellans öncelikle şunu belirtmek isterimki bizim için çok ama çok faydalı olacağını düşündüğüm bu siteyi açtığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır...

Sn Excellans: Burada yazılan bir çok yazıyı okudum, gördüğüm kadarıyla elinizden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışmışsınız, ama açık söylemek gerekirse halada Kanada'ya nasıl göç edebileceğinin cevabını bulamadım... Şimdi bu işin prosüdürü nedir ? Nereye başvurmamız gerekir ? Nasıl başvuracağız ? gerekli evraklar neler ? şartlar ve kriterler neler ? Lütfen bilgilendirir seniz size minnetar kalırım...

Sn Exacellans size çok kısa bir öz geçmiş bilgilendirmesi yapacam acaba göçmenlik için şansım nedir ?

Öğrenim Durumu:

-LİSE: Endüstri Meslek Lisesi / Makine programı / 3 yıl öğrenim / Başlayış: 2005 - Bitiş 2008 / 1 yıl staj
-UNVAN:Bilgisayarlı Makine Operatörü / Torna Tesviye
-ÜNİVERSİTE: Makine Programı / Gemi Makineleri İşletme Bölümü / 2 yıl Öğrenim / Başlayış: 2008 - Bitiş 2008 / 1 yıl staj
-UNVAN: Makinacı / Gemi Makina Zabiti - 300 kw Makine Gücü Gemilerde 3. Mühendis - Uzak Yol Gemilerinde 4. Mühendis/ Torna Tesviye
-MEZUNİYET DERECESİ: Lise= 82 Üniversite= 2.85
-KATILDIĞI FALİYETLER: İngilizce Kursu

İş Tecrübesi

Çalıştığı Firma

-AK METAL & ÇAĞRI MÜHENDİSLİK - Tarih: 2004-2005 http://www.akmetalmakina.com/ Görev: Çırak
-DAĞSAN MAKİNE - Tarih: 2007 http://www.dagsanmakine.com/ Görev: CNC Makine Stajyer - Lise
-CEREN KALIP: - Tarih: 2007 http://www.cerenkalip.com.tr/ceren-kalip.html Görev: CNC Operatör & Stajyer - Lise
-KALYONCU SHİPPİNG - Tarih: 2011 http://www.kalyoncudenizcilik.com/ Görev: Gemi Makine Stajyer - Üniversite
-AKASYA DENİZCİLİK TİCARET VE SANAYİ LTD.ŞTİ - Tarih: 2011-2012 - Görev: Makinist
-ZİRVE DENİZCİLİK TAŞIMACILIK - Görev: Makinist

24 yaşındayım, İngilizcem orta derecede, gemi makine zabiti olduğumdan bir çok yabancı ülkeye seyahat ettim, yabancı ülke ve dil tecrübem var, limanlarda, gemilerde, liman içi hizmet gemilerinde (Römorkör, yat, sürat tekneleri, hizmet tekneleri), balıkçı gemilerinde ve makine üzeri büyük sanayi kuruluşlarında çalışabilirim.

Hatta aşçılığım bile var...:)

Acaba bu bilgiler ışığında sizce Kanada'ya alınma şansım nedir ? Birde facebook'ta bir KANADA GÖÇMENLİK sayfasında becanadian.net adresine email olarak cv nizi atın diyorlar... bunun aslı varmı ... Teşekkürler...
Sayın Anavarza merhaba,

Öncelikle üzülerek bildiririzki mesleğiniz öncelikli göçmenlik meslek gruplarında değildir. Yani eğitiminiz ve mesleki deneyiminiz ile beraber direct göçmenlik başvurusu yapmanız mümkün değildir. Ancak, yine yapmış olduğunuz meslek Kanada içinde tutaln bir meslek dalı olmakla beraber, Kanada içinde iş ilanlarına başvurarak geçici çalışan olarak Kanada'ya gelme şansınız ve sonrasıda göçmenlik başvurusu yapabilme olanagınız mümkündür. Bu yüzden yapmanız gereken iş ilanlarına başvurup olumlu bir sonuç elde etmek olacaktır. Bu iş ilanlarına nereden başvuracagınız sorunuzun cevabı ise;

www.workopolis.ca
www.monster.ca
www.jobbank.gc.ca
www.saskjobs.ca
www.ca.indeed.com
www.bcjobs.ca
www.wowjobs.ca
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

buraakss yazdı:Merhabalar ,
Ben ve bir arkadaşım İnşaat mühendıslığı bölümünü henüz yeni tamamladık.Kanadaya göçmen statüsnde başvuru yapmak istiyoruz.Fakat yeni mezun olduğumuz için henüz bir işte deneyimimiz yok.Kanadaya göçmenlık için başvuru yapmamız için neler önerırsınız yanı meslegımızde 1-2 yıl calısıp deneyım sahıbı olup öylemı başvurmamız daha ıyı olur çünkü işinde en az 1 yıl deneyımlı ıstıyorlar dıye okumustum.İngilizcemiz kanada için yeterli düzeyde daha öncede yurtdısnda öğrencı değişim programları ile eğitimde gördük.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Sayın Buraakss merhaba,
Yapmanız gereken sizinde paylaştıgınız gibi minimum 1yıl ve üstü tam zamanlı - maaşlı olarak mesleki deneyim elde etmek ve yine bu sürectede IELTS - general sınavından minimum 6.0 ve üzeri not alacak düzeye gelmek olacaktır ( Ne kadar bu rakamdan yüksek not alırsanız, katsayı puanınız o kadar artacaktır. ) Bu yapılanma sonrasıda 67 puan yeterlilik durumunu sağlamanız takdiri ile göçmenlik başvurunuzu rahatlıkla yapacak hale gelebilirsiniz.
Saygılarımızla,

lasso_55
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lasso_55 »

iyi günler, elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim. 4. senem dolmasına rağmen ilk ve 2. dönem 2'şer dersim kaldı, ve nasip olursa 5. yılımın sonunda diplomamı alacağım. Fakat devam zorunluluğum bulunmadığı için mesleğimle alakalı iş ayarlardım ve çalışıyorum... şartlara göz attım, kanada da akraba olmaması ve iş tecrübesi olmaması dezavantaj olarak görünüyor... diplomamı alınca yani Haziran ayı sonunda başvuru yapmayı düşünüyorum, fakat henüz diploma alamadığımdan dolayı şu anki çalıştığım süreyi tecrübeden sayarlar mı onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lasso_55 yazdı:iyi günler, elektrik-elektronik mühendisliği öğrencisiyim. 4. senem dolmasına rağmen ilk ve 2. dönem 2'şer dersim kaldı, ve nasip olursa 5. yılımın sonunda diplomamı alacağım. Fakat devam zorunluluğum bulunmadığı için mesleğimle alakalı iş ayarlardım ve çalışıyorum... şartlara göz attım, kanada da akraba olmaması ve iş tecrübesi olmaması dezavantaj olarak görünüyor... diplomamı alınca yani Haziran ayı sonunda başvuru yapmayı düşünüyorum, fakat henüz diploma alamadığımdan dolayı şu anki çalıştığım süreyi tecrübeden sayarlar mı onu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler...
Sayın Lasso_55 merhaba,
Sorunuza e-mailinizde cevap verilmiştir.
Saygılarımızla,

emino
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen emino »

Sayin Excellans,

Forumunuz gercekten cok yararli, tesekkurler.
Daha once sizin araciliginizla basvuru yeterliligini sorgulamistim ve IELTS almam durumunda basvurabilecegimi, e-mail yoluyla belirtmistiniz.Size, kafama takilan 2 sorum olacak, yanitlarsaniz sevinirim.

1- Benim 2 sene kendi alanimda is deneyimim var fakat vize basvurusunda bulunduktan sonra kendi meslegimle ilgili is yaptigim nasil anlasiliyor. Ornegin, ben kimyagerim calistigim sirketten calistigima dair belge aldim ama uzerinde meslegim belirtilmiyor, sadece gorevli oldugum birim ve gorevim belirtiliyor. Bu durumda sorun cikabilir mi?

2- IELTS sinavi overall band'de mi en az 6.0 alinmasi gerekiyor yoksa her bir bolumden mi?(listening,reading,writing,speaking)

E-mail yoluyla ya da burada yanitlarsaniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

emino yazdı:Sayin Excellans,

Forumunuz gercekten cok yararli, tesekkurler.
Daha once sizin araciliginizla basvuru yeterliligini sorgulamistim ve IELTS almam durumunda basvurabilecegimi, e-mail yoluyla belirtmistiniz.Size, kafama takilan 2 sorum olacak, yanitlarsaniz sevinirim.

1- Benim 2 sene kendi alanimda is deneyimim var fakat vize basvurusunda bulunduktan sonra kendi meslegimle ilgili is yaptigim nasil anlasiliyor. Ornegin, ben kimyagerim calistigim sirketten calistigima dair belge aldim ama uzerinde meslegim belirtilmiyor, sadece gorevli oldugum birim ve gorevim belirtiliyor. Bu durumda sorun cikabilir mi?

2- IELTS sinavi overall band'de mi en az 6.0 alinmasi gerekiyor yoksa her bir bolumden mi?(listening,reading,writing,speaking)

E-mail yoluyla ya da burada yanitlarsaniz sevinirim.
Sayın Emino merhaba,

1- İşveren yazınız detaylı olmak zorundadır, aksi takdirde ofis incelemmizde mesleki deneyim tarafında eksik belge sunmuş ve değerlendirme yapılmamasına neden olursunuz.
2- IELTS sınavı ise her branştan minimum 6.0 ve üzeri puan almanız gereklidir. ( Bu sonuçlar sizing 67 katsayı puanını yakalamanıza gore değişmektedir. Yani mutlaka her 6.0 ve üzeri olan göçmenlik başvurusu yapabilir demek değildir. Bu notuda aklınızda bulundurunuz)
Saygılarımızla,

exorgo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya göçmenlik başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen exorgo »

14yıl matematik öğretmeni olarak çalıştım.Eğitim yönetimi alanında tezsiz yüksek lisans yaptım.5 ilkokul+3ortaokul+3lise+4üniversite+1,5 YL+2 yıl açıköğretimden 2 yıllık bölümokudum onu yzmayı unutmuşum:) =18,5
Eşim türk diliedebiyatı fen fak mezunu.ortaöğretim alam öğretmnliği eğitim yüksek lisans yaptı.5ilkokul+3ortaokul+3lise+4üniversite+1,5YL=16,5
Sizce göçmenlik şansımız nedir?
ben 1979 eşim 1981 doğumlu.9 yşında bir oğlumuz var..
Dilimiz başlangıç seviyesinde.hayatımızda hiç dil sınavına girmedik.en çok kafama takılan bu :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

exorgo yazdı:14yıl matematik öğretmeni olarak çalıştım.Eğitim yönetimi alanında tezsiz yüksek lisans yaptım.5 ilkokul+3ortaokul+3lise+4üniversite+1,5 YL+2 yıl açıköğretimden 2 yıllık bölümokudum onu yzmayı unutmuşum:) =18,5
Eşim türk diliedebiyatı fen fak mezunu.ortaöğretim alam öğretmnliği eğitim yüksek lisans yaptı.5ilkokul+3ortaokul+3lise+4üniversite+1,5YL=16,5
Sizce göçmenlik şansımız nedir?
ben 1979 eşim 1981 doğumlu.9 yşında bir oğlumuz var..
Dilimiz başlangıç seviyesinde.hayatımızda hiç dil sınavına girmedik.en çok kafama takılan bu :)
Sayın Exorgo merhaba,
Ailenizin yapması gereken hem siz hem eşiniz IELTS-GENERAL sınavına hazırlayan kurs-eğitim almak ve sınava hazırlanmak olmalıdır.
Saygılarımızla,

dessert
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dessert »

Asil applicant esim olmak uzere basvuru planliyoruz. Esi olarak ben de on lisans egitimimi ve sonrasinda 2 yil olarak okuyup anadolu universitesi acikogretim fakultrsi bachelor diplomami (her ikisini de) esimin basvurusuna eklemeli miyim? Yoksa sadece 2 yil okuyarak aldigim bachelor diplomamin WES ten denkligini alip esimin basvurusuna koymak yeterli olur mu?
Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dessert yazdı: Şubat 23, 2018, 12:22 pm Asil applicant esim olmak uzere basvuru planliyoruz. Esi olarak ben de on lisans egitimimi ve sonrasinda 2 yil olarak okuyup anadolu universitesi acikogretim fakultrsi bachelor diplomami (her ikisini de) esimin basvurusuna eklemeli miyim? Yoksa sadece 2 yil okuyarak aldigim bachelor diplomamin WES ten denkligini alip esimin basvurusuna koymak yeterli olur mu?
Tesekkurler.
Sayın Dessert merhaba,
Eğitiminiz içinde en yuksek sahip oldugunuz diplomayı kullanmanız yeterlidir.
Saygılarımızla,

dessert
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dessert »

Tesekkurler. Yaklasik 360 gibi bir puanin havuzdaki sansini nasil bukuyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

dessert yazdı: Mart 6, 2018, 12:21 pm Tesekkurler. Yaklasik 360 gibi bir puanin havuzdaki sansini nasil bukuyorsunuz?
Sayın Dessert merhaba,
Bahsettiğiniz puan ITA için düşük bir puandır. Şuana kadar yapılan cekilişlerde en düşük puan 413 olmustur.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön