Eğitim ve Kredi

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
kummbara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Eğitim ve Kredi

Okunmamış mesaj gönderen kummbara »

Merhaba. Doğuştan Kanada vatandaşıyım (babam yoluyla -tek vatandaş) ancak bütün hayatım Türkiye'de geçti. Dolayısıyla da Türk lisesinden mezun oldum. Şuan üniversiteyi Kanada'da okumak istiyorum ancak eğitim kredisi almadan bu imkansız gözüküyor. Sormak istediğim birkaç soru var.

1-) Liseyi Türkiye'de bitirmeme rağmen eğitim kredisi alabilir miyim?
2-) Liseyi Türkiye'de bitirmeme rağmen yerli öğrencilere uygulanan harçlara dahil olur muyum?
3-) Üniversite okumak için Kanada'da 13. sınıfı bitirmem gerektiği söylenmişti. Bu doğruysa hem İngilizcemi geliştirip hem 13. sınıfı bitirmem ve aynı zamanda sınava hazırlanmam bir senede imkânsız mıdır?

Biraz cahil olduğum için beni affedin. Çok kısıtlı zamanım var ve en hızlı buradan bilgi alabilirim diye düşündüm.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Eğitim ve Kredi

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

kummbara yazdı: Ağustos 17, 2017, 4:10 pm Merhaba. Doğuştan Kanada vatandaşıyım (babam yoluyla -tek vatandaş) ancak bütün hayatım Türkiye'de geçti. Dolayısıyla da Türk lisesinden mezun oldum. Şuan üniversiteyi Kanada'da okumak istiyorum ancak eğitim kredisi almadan bu imkansız gözüküyor. Sormak istediğim birkaç soru var.

1-) Liseyi Türkiye'de bitirmeme rağmen eğitim kredisi alabilir miyim?
2-) Liseyi Türkiye'de bitirmeme rağmen yerli öğrencilere uygulanan harçlara dahil olur muyum?
3-) Üniversite okumak için Kanada'da 13. sınıfı bitirmem gerektiği söylenmişti. Bu doğruysa hem İngilizcemi geliştirip hem 13. sınıfı bitirmem ve aynı zamanda sınava hazırlanmam bir senede imkânsız mıdır?

Biraz cahil olduğum için beni affedin. Çok kısıtlı zamanım var ve en hızlı buradan bilgi alabilirim diye düşündüm.
Sayın Kummbara merhaba,
1- Turkiye'de bitirdiğiniz liseden kredi alamazsınız, ancak Vatandaş olarak herhangi bir kolej yada universiteye başvurunuzu yapıp kabulünüz sonrası Student Loan alabilirsiniz.
2- Liseyi Türkiye'de bitirmenize ragmen, başvurdugunuz okullarda domestic statusunde ücret ödersiniz.
3- GRADE 12 yani lise mezuniyeti yeterlidir. Ancak dil eksikliğiniz varsa ekstradan yine aynı eğitim kurumu içinde dil programlarına kayıt yaptırıp yatay geciş yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
kummbara
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kummbara »

Sayın Kummbara merhaba,
1- Turkiye'de bitirdiğiniz liseden kredi alamazsınız, ancak Vatandaş olarak herhangi bir kolej yada universiteye başvurunuzu yapıp kabulünüz sonrası Student Loan alabilirsiniz.
2- Liseyi Türkiye'de bitirmenize ragmen, başvurdugunuz okullarda domestic statusunde ücret ödersiniz.
3- GRADE 12 yani lise mezuniyeti yeterlidir. Ancak dil eksikliğiniz varsa ekstradan yine aynı eğitim kurumu içinde dil programlarına kayıt yaptırıp yatay geciş yapabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha var. İki senelik College programı bitirdikten sonra onu dört yıllık lisansa çevirebiliyor muyuz? Yani 2+2 şeklinde. Yoksa en baştan başlayıp dört sene mi okumam gerekir? 2+4 olarak.

(Örneğin Seneca College - Computer Programmer 2 years college diploma, computer science gibi bir undergraduate programına dönüşebilir mi? )
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

kummbara yazdı: Ağustos 31, 2017, 12:24 pm
Sayın Kummbara merhaba,
Cevabınız için teşekkürler. Bir sorum daha var. İki senelik College programı bitirdikten sonra onu dört yıllık lisansa çevirebiliyor muyuz? Yani 2+2 şeklinde. Yoksa en baştan başlayıp dört sene mi okumam gerekir? 2+4 olarak.

(Örneğin Seneca College - Computer Programmer 2 years college diploma, computer science gibi bir undergraduate programına dönüşebilir mi? )
Sayın Kummbara merhaba,
Sectiğiniz ve okuyacagınız bölümlerde 4 yıllık eğitimin karşılıklı ders ve kredilerini almadan okuma ve bitirme olanaklarınız mevcuttur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön