Kanada'da Eğitim

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'da Eğitim

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Cosmos yazdı:Sayın Excellans burada bile bizlere göstermiş olduğunuz samimi ilginiz bizlere güven veriyor.
Donanımsal (Dil) gibi eksiklerimi tamamladığımda mutlaka kapınızı çalacağım.
Forumu takip etmeye devam edeceğim.
O gün gelene kadar, sağlıcakla kalın. Saygılarımla.
Sayın Cosmos merhaba,
Teşekkür eder ve memnunluk duyarız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
wehr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen wehr »

merhaba.. benim merak ettiğim konu şu; belli bir yaştan sonra (40) dil eğitimi almak için vize başvurusu yapmamız ve vize almamız zormudur?
saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

wehr yazdı:merhaba.. benim merak ettiğim konu şu; belli bir yaştan sonra (40) dil eğitimi almak için vize başvurusu yapmamız ve vize almamız zormudur?
saygılar
Sayın Wehr merhaba,
Bu dil eğitimi neden size gerekli? Bu dil eğitimi neden Kanada'da secildi? Bu dil eğitimi sonrasında ülkenize geri döneceğinizin ispatı...Konularında ofis görevlilerimizi ikna edebileceginize ve bu ikna nedenlerinide belgeler ile destekleyebileceginize inanıyorsanız, tabiki başvurunuzun olumlu sonuclanması muhtemeldir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
wehr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen wehr »

sayın excellans
kendim tekstil sektöründe uzun yıllar colorist olarak çalışmaktayım. çalıştığım firma yurt dışında benetton, zara, h&m vb birçok firmaya üretim yapmakta. benim de işim icabı çoğu zaman buradaki mümessil firmalar vasıtası ile sözlü ve yazılı iletişim kurma ihtiyacım hasıl olmakta.
işte bu sebeplerden ötürü dil öğrenme ihtiyacım sebebi ile kanadayı uygun görüyorum..
ekim
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ekim »

Sayın excellans Merhaba
İlkokul 2. Sınava giden 7.5 yaşında ve 5 yaşında iki çocuğum var. İnşallah Mart ayında toronto da olacağız. Bu durumda çocukların eğitimi için nasıl hareket etmeliyiz. Hangi evrakları getirmeliyiz?
Teşekkür ederim saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ekim yazdı:Sayın excellans Merhaba
İlkokul 2. Sınava giden 7.5 yaşında ve 5 yaşında iki çocuğum var. İnşallah Mart ayında toronto da olacağız. Bu durumda çocukların eğitimi için nasıl hareket etmeliyiz. Hangi evrakları getirmeliyiz?
Teşekkür ederim saygılarımla
Sayın Ekim merhaba,
Çocuklarınız için suan okuyan evladınız için resmi ders detayı, transcript ve öğrenci belgesi aslı + Ingilizce cevirilerini yanınıza almanız yeterlidir. 5 yaşındaki cocugunuz herhangi bir ana okulu vs gidiyor ise bu okuldanda aldıgı dersler, işleyiş yada ogrencilik durumunu belirten asıl + Ingilizce cevirillerini almanız yeterlidir. Eğer okumuyorsa birşey almanıza gerek yoktur.
Saygılarımızla,

hakans
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hakans »

Degerli Arkadaslar merhaba,

Oncelikle simdiden deneyimlerini paylasan ve foruma katkida bulunan herkese tesekkur ederim. Bu arada baslik mi acmaliydim yoksa buraya yazmak mi dogru oldu bilemedim ancak yanit alacagimizi dusunerek yazmak istedim. Hata ettiysem affola.

Amerika'da turist vizesi ile bulundugumuz sirada Kanada konsolosluguna basvurarak Kanada Ogrenci Vizesi alinabilmekte midir? Ulkemizden esimle birlikte gitmek uzere yaptigim basvuru aslinda gerekenden fazla tutar olmasina ragmen finansal yetersizlik nedeniyle ne yazik ki red edildi. Bu sekilde basvuru yapmak ne derece fayda saglar diye sormak istiyorum.

Yanitlariniz beni cok mutlu eder, tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hakans yazdı:Degerli Arkadaslar merhaba,

Oncelikle simdiden deneyimlerini paylasan ve foruma katkida bulunan herkese tesekkur ederim. Bu arada baslik mi acmaliydim yoksa buraya yazmak mi dogru oldu bilemedim ancak yanit alacagimizi dusunerek yazmak istedim. Hata ettiysem affola.

Amerika'da turist vizesi ile bulundugumuz sirada Kanada konsolosluguna basvurarak Kanada Ogrenci Vizesi alinabilmekte midir? Ulkemizden esimle birlikte gitmek uzere yaptigim basvuru aslinda gerekenden fazla tutar olmasina ragmen finansal yetersizlik nedeniyle ne yazik ki red edildi. Bu sekilde basvuru yapmak ne derece fayda saglar diye sormak istiyorum.

Yanitlariniz beni cok mutlu eder, tesekkurler.
Sayın Hakans merhaba,
Öncelikle şunu belirtelim, Amerika'dan yapacagınız basvuru sorumlu ofisinize yani Ankara'ya otomatik olarak sistemden gececektir. Ve bu basvurunun kararını yine Ankara gorevlilierimiz verecektir. Bu yuzden eger bir red aldıysanız bu red nedenini cozumleyerek basvuru yapmalısınız. Aksi takdirde dosyanız yine red alacaktır.
Saygılarımızla,

dodo83
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen dodo83 »

Merhabalar,
Şu anda bir AB Proje Danışmanlık firmasında proje uzmanı olarak çalışmaktayım. Kalıcı bir şekilde eşim ve 20 aylık oğlumla Kanada'ya yerleşmek istiyoruz. Ancak hangi yolla immigrate etmenin daha kolay ve sancısız olacağına karar veremedik o sebeple değerli görüşlerinize ihtiyacımız var. Kanada'da hali hazırda uzun yıllardır yaşayan bir arkadaştan şöyle bir bilgi edindik; göçmenlik yoluyla başvuruda eğer red alır isek bir daha başvuru yapmak istersek bunu eğitim üzerinden yapamıyormuşuz ya da yapsak da red yermişiz (doğruluğunu teyit etmenizi rica ederim). Bunun dışında sizlerden bilgisini almak istediğim hususlar şu şekilde;
1. Göçmenlik mi eğitim yoluyla gelmek mi, hangisi bizim için daha hızlı ve kolay bir süreç olur sizce?
2. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek (yüksek lisans ya da doktora değil sadece sertifika programlarından bahsetmekteyim) ailecek gelebilir miyiz?
3. Eğitim yoluyla geldiğimizde geri döneceğimize ikna etmek durumunda mıyız? Evetse neden resmi göçmenlik sitesinde immigration altında yer alan study sekmesinde "Work in Canada after Graduation" diye bir sekme var?
4. Eğitim yoluyla gelmeye karar verir isek süreci nereden başklatmalıyız? İlk olarak okulla mı iletişime geçeceğiz yoksa yine resmi göçmenlik sitesindeki ilgili linkleri mi takip etmeliyiz?
5. Eğitim yoluyla geldiğimizde bizim ve bizden daha önemlisi oğlum için bir sağlık sigortası söz konusu oluyor mu?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler ...
serkan84
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkan84 »

merhablar, kanadaya turıst olarak gıdıp ordayken bır okula kayıt yaptırabılır mıyım yanıda gereklı evrakları goturursem
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

serkan84 yazdı: Şubat 26, 2018, 3:08 pm merhablar, kanadaya turıst olarak gıdıp ordayken bır okula kayıt yaptırabılır mıyım yanıda gereklı evrakları goturursem
Sayın Serkan bey merhaba,
Ulke içinden okul kabulunuzu aldıktan sonra öğrenci basvurunuzu LOS ANGELES elciliğine yapabilirsiniz. ( Yapabilirsiniz ! demek vizenizin mutlaka onaylanacagı anlamına gelmez)
Saygılarımızla,

Semret
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Semret »

sayın excellans merhaba
Şuanda sx-1 vizem bulunmakta 2020 ye kadar daha önce Kanada ya 2015 yılında 3 aylık dil eğitimi için gittim.Tekrardan bir dil eğitimi için gitmek istiyorum.Ama bu sefer kursu Kanadayken kendim seçip ödeme yapmak istiyorum Kanadaya girişte görevliler herhangi bir sorun çıkartır mı ? Daha önce gittiğimde üniversite öğrencisiydim şimdi mezun oldum.23 yaşındayım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Semret yazdı: Ekim 14, 2018, 1:42 pm sayın excellans merhaba
Şuanda sx-1 vizem bulunmakta 2020 ye kadar daha önce Kanada ya 2015 yılında 3 aylık dil eğitimi için gittim.Tekrardan bir dil eğitimi için gitmek istiyorum.Ama bu sefer kursu Kanadayken kendim seçip ödeme yapmak istiyorum Kanadaya girişte görevliler herhangi bir sorun çıkartır mı ? Daha önce gittiğimde üniversite öğrencisiydim şimdi mezun oldum.23 yaşındayım.
Sayın Semret merhaba,
Girişinizde LOA sorabilirler!
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhabalar, bildiginiz gibi Kanada gocmenlik bakanligi Kanada'da egitim almak isteyen ogrenciler icin sinir giris yasaklarini 20 Ekim 2020 tarihinden itibaren sartli olarak kaldirdi. Bununla birlikde ogrencilerin kayit olduklari egitim kurumlari bakanligin izinli egitim kurumu listesinde ise ogrenci vizesine basvuru yapip basvurulari olumlu sonuclanan ogrenciler Kanada'ya 14 gun kisisel karantina planina sahip olmak kaydi ile giris yapabileceklerdir.
Peki bu bakanlik izinli egitim kurumlarinin listesini nereden ve nasil ogrenebilirsiniz?
1- Ilgili bakanlik linkine tiklayiniz: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... qLOruAeHwI
2- Acilan sayfayi asagiya dogru kaydirarak '' Find out if your DLI is approved'' sekmesine gidiniz. Kutucuk icerisini tiklayiniz, karsiniza gelen iki secenekden ( Ilk ogretim ve lise icin ( Primary or secondary school / Lise ustu egitimler icin (Post-secondary school) ) secerek tiklayiniz.
3- Bir sonraki adimda size hangi eyalette okumak istediginizi yine ayni sekilde soracak olan sisteme okumak istediginiz eyaleti secerek devam ediniz.
4- Karsiniza alfabetik sirayla dizilmis olarak Kanada gocmenlik bakanligi izinli egitim kurumlarinin isim ve listesi cikacaktir. Bu listede bulunan egitim kurumlarindan herhangi birinde okumaya elverisli kabul aldi iseniz ve yapmis oldugunuz ogrenci vize basvurusu olumlu sonuclanmis ise Kanada'ya COVID-19 yasaklari haricinde giris yapmaniz mumkun olacaktir.
Onemli Not: Tum ogrencilerin, egitimlerinin baslamasindan once 14 gunluk kisisel izalosyon (Karantina) planina sahip olmalari ve bu surenin okullarinin baslangic suresini gecmemesi gerektigini unutmayin.
Saygılarımızla,

wikico
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen wikico »

Merhabalar,
Benim bir kaç sorum olacak. Eşim maden mühendisi bende makine mühendisiyim. Kanada'da kendi mesleklerimizi yapmak istiyoruz. Eşimin 2 senelik benim ise 7 aylık bir iş tecrübem var Türkiye'de. Kanada'da dil eğitimimizi aldıktan sonra Kanada'daki üniversitelerin maden ve makine mühendisliği bölümlerine başvuru yapmak istiyoruz.
İlk sorum üniversiteler bizim başvurularımızı değerlendirirken lise diplomamızı mı inceleyecek yoksa üniversite eğitimlerimizi mi göz önünde bulunduracak?
İkinci sorum ise üniversitelerden kabul alırsak eğer Türkiyede aldığımız dersleri transfer ettirebilme imkanımız olur mu? Yani üniversite süremizi 1-2 seneye düşürebilir miyiz?
Bir tanıdığım Türkiye'de PDR okurken 3. sınıfta okulu bırakıp Kanada'ya göç etti ve orada aynı bölümde York Üniversitesine müracaat edip kabul aldıktan sonra Türkiye'de aldığı derslerin ayrıntılı ders içerikleri ile birlikte transkriptini York Üniversitesine incelettirerek çoğu dersini saydırdı ve kalan dersleri ile birlikte okulunu tamamladı. Ancak bu durumu kendimize örnek teşkil edemiyoruz çünkü bahsettiğim kişinin hem bölümü farklı hemde Türkiye'de eğitimini tamamlamamıştı biz ondan farklı olarak eğitimimizi tamamladık ben 2016, eşimde 2017 yılında mezun oldu. Üniversitelere kredi transferlerimizin kabul olup olmayacağını soracağım bir mail atmak istedim fakat üniversitelerin web sayfalarında kredi transferlerinin başvurduktan sonra değerlendirmeye alınacağını ve ders içerikleri ile birlikte kredi transferlerinin incelenmesinin 16 ay kadar sürdüğünü belirtmişler.

Eğer kredi transferi yapamaz isek 4 sene boyunca üniversite okumak hem maddi hem manevi zorlayacak bizi. Fakat üniversite süresini kısaltabilirsek hayata daha erken atılabilmemize imkan doğacak. Bu konuda bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşıp yol gösterebilirse çok mutlu olacağız :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

wikico yazdı: Mart 1, 2021, 1:48 am Merhabalar,
Benim bir kaç sorum olacak. Eşim maden mühendisi bende makine mühendisiyim. Kanada'da kendi mesleklerimizi yapmak istiyoruz. Eşimin 2 senelik benim ise 7 aylık bir iş tecrübem var Türkiye'de. Kanada'da dil eğitimimizi aldıktan sonra Kanada'daki üniversitelerin maden ve makine mühendisliği bölümlerine başvuru yapmak istiyoruz.
İlk sorum üniversiteler bizim başvurularımızı değerlendirirken lise diplomamızı mı inceleyecek yoksa üniversite eğitimlerimizi mi göz önünde bulunduracak?
İkinci sorum ise üniversitelerden kabul alırsak eğer Türkiyede aldığımız dersleri transfer ettirebilme imkanımız olur mu? Yani üniversite süremizi 1-2 seneye düşürebilir miyiz?
Bir tanıdığım Türkiye'de PDR okurken 3. sınıfta okulu bırakıp Kanada'ya göç etti ve orada aynı bölümde York Üniversitesine müracaat edip kabul aldıktan sonra Türkiye'de aldığı derslerin ayrıntılı ders içerikleri ile birlikte transkriptini York Üniversitesine incelettirerek çoğu dersini saydırdı ve kalan dersleri ile birlikte okulunu tamamladı. Ancak bu durumu kendimize örnek teşkil edemiyoruz çünkü bahsettiğim kişinin hem bölümü farklı hemde Türkiye'de eğitimini tamamlamamıştı biz ondan farklı olarak eğitimimizi tamamladık ben 2016, eşimde 2017 yılında mezun oldu. Üniversitelere kredi transferlerimizin kabul olup olmayacağını soracağım bir mail atmak istedim fakat üniversitelerin web sayfalarında kredi transferlerinin başvurduktan sonra değerlendirmeye alınacağını ve ders içerikleri ile birlikte kredi transferlerinin incelenmesinin 16 ay kadar sürdüğünü belirtmişler.

Eğer kredi transferi yapamaz isek 4 sene boyunca üniversite okumak hem maddi hem manevi zorlayacak bizi. Fakat üniversite süresini kısaltabilirsek hayata daha erken atılabilmemize imkan doğacak. Bu konuda bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşıp yol gösterebilirse çok mutlu olacağız :)
Sayin Wikico merhaba,
Oncelikle muhendislik egitimi almaniz ve akabinde daha evvel almis oldugunuz lisans egitimi derslerinizin saydirilmasi yada kabul edilme durumu ne yazikki okuldan okula degismektedir. Bununla beraber eger mutlaka muhendislik gorevinizi icra etmek istiyorsaniz, daha kisa bir yoldan direkt yabanci egitimli muhendislerin mesleki lisans denkligi uzerine yogunlasin. Bunun icinde yasamayi planladiginiz eyaletin muhendislik odasinin web sitesinden hangi gerekliliklere sahip olmaniz gerektigini rahatca ogrenebilirsiniz. Bu lisanslama genelde egitim + tecrube + yabanci dil bilgisi + alan tecrubesi ve ulusal sinav seklinde olusmaktadir. Bu denklik surecinde ilerlemeniz size hem zaman hemde para kaybi konusunda ciddi yarar saglayacaktir. Eger esiniz hanim efendi ve siz iyi derecede Ingilizce yada Fransizca yada her iki dilde iyi ve uzeri bilgilere sahip iseniz direkt gocmenlik basvurusu, hayir ise dil egitimi ve 1-2-3 yillik muhendislik lisans egitiminiz uzerine ornek project management / business administration gibi program ekleyip hem egitiminizi hemde muehendislik denklik surecinde de Kanada'da olarak gocmenlik basvurunuz ile ayni zamanda halledebilme imkanina sahip olursunuz.
Saygılarımızla,

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön